Geslaagd seizoen voor Eagles-jeugd Smakelijk eten T urkse voetbalclub opgericht Excelsior'20 huldigt jubilarissen Nieuw tenniscomplex De Commandeur 'Lopen, halteren en op je donder krijgen9 Engelse judoka's lopen stage in Schiedam J:Versterking Jubileumdag DRZ Hoekse "ambtenaren eerste Tweede op Nationale Huldiging kampioenen Officiële opening op 21 juni q, Jchiedam Negen uur, iet is gezellig druk in portschool Peter Lager waard. Tussen de oud Eu- apees kampioen Dirk iveleijns, die aan een op- fierkelijke comeback be- \g is, en kernploeglid Ge- -- ard van de Elshout, wer en twee 16-jarige Engel- e judoka's met veel en- housiasme. Het tweetal, ;eselecteerd voor Jong ingeland, en model voor - Ie aanstormende judo-na- ie Engeland, is een naand op stage in Sehie- lam. .„Peter Lagerwaard, die via .1' ;ontacten met de sterke -Engelse sportschool Basil- -don het duo begeleid, is jzeer tevreden. „We trai nen eike dag, behalve op .zendag. John van Doorn neemt de looptraining en het halteren voor zijn re- mkening en van mij krijgen ze judotraining. Ze zijn 's- avonds te moe dat ze kij ken. Ze krijgen gewoon Jlink op hun donder, in de .goede zin van het woord. .„jWe maken ze hard, vooral ■•het grondwerk, daar wer- --ken we nu aan. Ze zijn al erg goed en ik ben geim- Maasland Hoewel de „trans ferperiode" uiterst rustig is '■erlopen. heeft de selectie van dVV'27 toch nog een uitbrei- [ing ondergaan. Niemand ver rok, maar Eri Koens van de po Ahead-amateurs kwam, E- Venals Elbert van der Berg van Viaardingen en de gebroe ders Aad en Bart Zuidgeest, 'espectievelijk van Martinit en .ie regionale jeugd van Excel sior. „.Schiedam - De voetbalvereni- --.ging DRZ viert zijn 50-jarig „beslaan zondag mot een jubi- Jeumdag in sportpark Kethel. .„.Om 12 uur is er een wedstrijd tussen de dames van DRZ en JMSV'71 uit Maassluis. En om 14 iiur een demonstratie parachu- - tespringen van „The Flying Dutchmen". Om half drie •peelt een combinatie van DRZ tegen de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging en >m half vijf volgt de prijsuit- 'eiking, 3oek van Holland - Tijdens jen toernooi in Maasland heb- 'ten de Hoekse ambtenaren op- licuw een wisselbeker gewon-* ten. Dat was nu al voor de 'ierde keer. Het toernooi 'treeg grote belangstelling. De doekenaren werden winnaar tonder te verliezen in hun -poule en bleven ook in de fï- hale overeind. poneerd door hun tech niek.". John Murphy, de kleinste, volgt knikkend de woorden van zijn tijdelijke trainer. Hoe wel hij toegeeft er eigenlijk geen woord van te verstaan. „Voor techniek training hoe ven we niet naar Nederland te komen. Dat krijgen we in En geland veel beter. Dat zie je ook al aan de recente resulta ten van Neil Adams (Europees kampioen) en Paul Redburn, die voor ons te kloppen jon gens zijn. Maar voor de speci fieke krachttraining kunnen we een hoop leren". En de wat brutalere Trevor King, met een accent, dat zijn Londense afkomst duidelijk verraad, vult zijn maat moeite loos aan: „Wij willen gewoon kampioen worden. Met het jeugdteam hebben we al van alles bereikt, er is in feite geen toernooi waar we geen medail les hebben weggesleept. Nu we echter senior zijn geworden, hebben we nog maar één stre ven: De Olympische spelen in '84 in Los Angeles". Mentaliteit Hoewel het de vraag of er dan nog Olympische Spelen be staan, is de mentaliteit wel te kenend. John Murphy weer: „We hebben ook wel geluk, dat de centrale training vlak bij ons in de buurt is. Andere kernploegleden moeten vaak lang reizen en soms zelfs er door Emile Schelvis gaan wo nen. Maar ja, je moet er wel naar toe als je iets wil berei ken. We zijn nu allebei van school af en ik ga verder voor ingenieur, daarbij krijg ik alle ruimte om te trainen. Met Tre vor ligt dat hetzelfde, alleen gaat hij gelijk werken en dan vindt de club wel een passend baantje voor hem". Het duo, dat zaterdag zijn krachten kan meten bij een toernooi in sporthal De Rozet in Rozenburg, oogt vrij zelf verzekerd als hun toekomst ter sprake komt. Trevor King: „Onze ouders steunen ons geestelijk en financieel, terwijl we ook nog eens een uitkering van de Engelse Sport Federa tie krijgen. We moeten het al leen waarmaken, want de con currentie wordt steeds groter. In iedere gewiehtsklasse heb je inmiddels vier gelijkwaardige judoka's. Het is bij elk interna tionaal evenement knokken voor een plaats. We hebben tot nu toe daar weinig moeite mee gehad, maar zeker ben je nooit". En John Murphy: „Ondanks dat we maar een paar gediplo meerde trainers hebben, is het judo al aardig populair aan het worden. Voetbal en cricket overheersen nog we!, maar judo heeft ook interesse gekre gen van het publiek. Andere gevechtssporten, zoals karate, juist helemaal niet en we krij gen hier in Schiedam, dat ik overigens erg heel rustig vind in vergelijking met Londen- Zuid, als ontspanning wat ju- jitsu en tae-kwon do. Dat vin den we leuk, omdat we daar bij ons de kans niet voor krij gen. Dat is niet goed voor onze judo-ontwikkeling, vindt onze nationale trainer David Star- burk". Gehoorzaam En gehoorzaam zijn ze, die twee, hoewel Murhy toegeeft, dat ook bij de Engelsen de jeugd na afloop van een toer nooi ook nog wel eens flink uit de ban kan springen. „Maar de teamspirit is enorm: je bent van de eerste tot de laatste mi nuut betrokken bij je team. En dat zie ik toch maar bij weinig landen", aldus Murphy. Beleefd neemt het tweetal af scheid, omdat ze op tijd thuis moeten zijn. Met Abel Wis man, die onderdak en verdere verzorging voor zijn rekening neemt, valt niet te spotten. Pe ter Lagerwaard lacht wat: „De verleiding om eens lekker te gaan stappen is groot. Dat is misschien de reden, waarom een hoop hier niet de top ha len. Maar zowel Abel als ie dereen die met hun bezig is, beseft zijn verantwoordelijk heid. Ze zijn hier voor het ju doën". Maassluis - Het jeugd-bas- ketbalteam van the Green Eagles heeft tijdens de Nederlandse kampioen schappen beslag weten te leggen op een tweede plaats. Na een spannende finale verloor de Maas- sluise ploeg met 49-40 van het sterke Aalsmeer, dat vooral fysiek meer ge wicht in de strijd wist te brengen. Ook nu weer, e- venals bij de Zuid holland- se kampioenschappen, moesten alle wedstrijden op één dag worden ge speeld. Daardoor kwam het accent volledig op de conditie te liggen. De eerste wedstrijd moest te gen het uit Zevenaar afkomn- stige Basketiers worden ge- Schiedam - Als uitvloeisel stuur, aanwezig. En liet zich van het behalen van de Wa- de maaltijd goed smaken, terwegcup, boden gistera- "Vooraf hield Ton Engelen vond de sponsors Ton en Ab een toespraak en later be- Engclen in hun bistro-bar 't dankte voorzitter Wim van Oude Raedhuys, winnaar der- Berg van Viaardingen Viaardingen een diner aan. voor de goede gaven. De zaterdagclub, die al aar dig in de prijzen was geval- liet eerste RN-toeraooi voor len, was er met een complete de Waterweg krijgt, als het ploeg, inclusief dames en be- aan Hans Kamman, voorzit ter van de KNVB, afdeling Rotterdam, ligt, een vervolg. En waarom ook niet. Viaardingen - Wanneer de voetbalclubs hun me dewerking willen verlenen, kunnen de in Viaar dingen wonende Turken volgend seizoen in com petitie-verband spelen. Een specifieke Turkse voetbalvereniging van drie elftallen, heeft al een verzoek gericht aan de KNVB, afdeling Rotter dam en is geaccepteerd. Voorwaarde Ls echter dat deze nieuwe club over speelvelden beschikt. Omdat het een zondagclub betreft en Viaardingen over onvoldoende ruimte beschikt, behoort het huren van een veld van een zaterdagclub niet tot de onmogelijkheden. Het dagelijks bestuur van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie heeft ai brieven gestuurd naar alle voetbalclubs in Viaardingen, de atle tiekvereniging Fortuna en de handbalvereniging WIK, met het verzoek ruimte beschikbaar te stel len. Op een volgende bijeenkomst van het dagelijks bestuur van de VRSR zullen vertegenwoordigers van de nieuwe club worden uitgenodigd. Dankzij de medewerking van de sponsors Ton cn Ab Engelen, Jules van Wijk van kledingzaak Very Good, Aad van Hassel van sporthuis« Passage en Ton van der Berg van de Tapijtcomer. alsmede deze krant, werd het eerste toernooi een geslaagd evene ment speel d en uiteraard speelden in dit duel de zenuwen een grote rol. Vooral toen de gas ten een voorsprong namen en de Maassluizers maar moeilijk tot scoren wisten te komen. Na twintig minuten was de af stand dan ook 23-20 in het na deel van the Eagles. Na een korte pauze kreeg de wedstriid echter een heel ander karafc- ter. Trainer Robert Wever had zijn spelers duidelijk gemaakt hoe er verdedigd diende te wor den. Toen dat éénmaal lukte, kwam er veel meer lijn in de Maassluise aanvallen, met als gevolg dat het verschil in kor te tijd was terug gebracht tot 46-44. Drie kwartier later moest er tegen Boemerang uit het Limburgse Beek worden gespeeld, dat echter veel te zwak bleek om moeilijkheden op te leveren. Met 64-32 wer den de Limburgers uitgescha keld. De volgende tegenstander leek op het eerste gezicht, veel moeilijker. Het Groningse Na tionale Nederlanden. Donor was een zeer goede ploeg, maar vormde uiteindelijk te weinig eenheid om het de Maassluizers lastig te maken. Wat duidelijk tot uitdrukking kwam in een 50-31 overwin ning. De laatste hindernis zou Aalsmeer moeten zijn, maar daar kwam The Eagles bedro gen mee uit. Hoewel de Maas sluizers uitstekend van start gingen, slaagden zij er niet in de wedstrijd naar hun hand te zetten. Bij de rust was dan ook de stand pas 22-20. Daarna ging het lange tijd ge lijk op; via 26-25 werd het 33- 33 en toen ging het er om spannen. Toen het een keer te gen zat bij de Maassluizers en de bal bij Aalsmeer terecht ,kwam. was het gedaan met het overwicht. De gasten wisten uit te lopen tot 41-33 en legden daarmee beslag op de titel. Uiteindelijk werd het een 49- 44 nederlaag voor the Eagles. Schiedam - De Sportraad van Schiedam heeft, evenals vorig jaar, weer besloten kampioe nen te huldigen van Schie damse sportverenigingen. Voor de huldiging komen in aanmerking de senioren van zowel team- als individuele sporten, uitkomende in een door de sportbonden te organi seren competitie of wedstrij den. De kampioenen kunnen Zich nu al melden bij de Sport raad, Fmmastraat l tr> Schie dam. Onder vermelding van de volgende gegevens: tak van sport en klasse waarin het kampioenschap en of promotie is behaald, en eventueel aan wezige foto's of andere publi caties. Schiedam - Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan, gaat de voetbalvereniging Excel- Maasland Het nieuwe complex van de tennisve reniging „De Comman deur" nadert met rasse schreden de voltooiing. Op zaterdag 21 juni zal het complex officieel worden geopend door de Maas- landse wethouder voor sportzaken J. Kwakkel- steïn. Op zeer bijzondere wijze zal de wethouder 's morgens om 11 uur de o- pening verrichten. Verder is het die dag feest bij „De Commandeur", met 's avonds om acht uur een feestavond in de nieuwe kantine. De tennisvereniging „De Com mandeur" heeft in de record tijd van goed 15 maanden ge stalte gekregen. De oprich tingsdatum was immers op 17 april 1979. Na ruim een jaar tijd werden er in het sport- en recreatiepark „De Comman deur" zes tennisbanen gereali seerd. Eveneens in een record tijd zat de nieuwe vereniging aan het maximum aantal van 475 leden. Het nieuwe tennispark heeft een plaats gekregen naast korfbalvereniging ODO in het verlengde van de Baander heer. Het gehele complex be staat uit zes gravelbanen, twee oefenkooien, een clubgebouw van 200 m2 met kleedkamers en douches en een peuter speelplaats. Het clubgebouw is opgetrokken uit hardhout en momenteel wordt daaraan de laatste hand gelegd. De zes banen zijn sinds vorige week al bespeelbaar. Meteen namen de leden bezit van de banen, die overigens steeds be ter bespeelbaar zullen worden naar gelang zij zullen ingelo pen zijn. Niettemin kan er al volop worden gespeeld, terwijl ook de trainingen in alle he vigheid zijn losgebarsten. Het merenddeel van de leden beheerst de tennissport *.m- mers nog niet, louter door het gebrek aan accommodaties. In Maasland waren tot dusver niet meer dan drie banen van tennisverniging Maasland, ge situeerd aan de Molenweide Door het relatief grote aantal beginners heeft „De Comman deur" zelfs een full-time trai ner moeten aantrekken. Vooralsnog zat de nadruk bij „De Commandeur" liggen op recreatief tennis. In competi tieverband zai nog niet wor den gespeeld. Naar gelang de leden zich meer zullen bekwa men, verwacht het bestuur ook vraag naar competitieten- nis. Aan die wens zal dan 2e- ker gehoor worden gegeven. sior'20 op grote schaal zijn ju bilarissen huldigen. Drie le den, die vanaf de oprichting lid zijn, worden tijdens een heilige mis in de kerk van St. Jan de Doper aan de No- lenslaan gehuldigd. Dat is vrijdagavond al. Dat zijn de heren E. A. Leenderts, A. van Slobbe en J. Marrevee. Na afloop is er in het club huis van Excelsior'20 een in formele bijeenkomst, waarop het jubileumboek zal worden uitgereikt Op een reünie volgende week donderdag zullen nog een aan tal jubilarissen worden gehul digd. Dat zijn voor een halve eeuw lid P. Heinsbroek en H. Scholte, voor 40 jaar A. van Lmgen en voor 25 jaar J.A. Bots. A.P. van Geloven, Z. Couka, J.C. Holier hoek, H.N. Rensman en T,H. de Veth. In verband met de festiviteiten, die zaterdag beginnen, is er naast het clubgebouw een gro te tent neergezet, die plaats biedt aan circa 500 personen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5