SPORT Vijftig jaar lief en leed iiDRZ Zaalvoetbal team SVV opvolger van Martinit Fortuna jaagt op records Cricketpropaganda op Thurlede: ■SS méP im lil' Krabbendam: „Liever een gezonde kleine club" i Maassluis record kwijt Frans Olsthoorn erelid RKWIK Twee trainers bijHSV'46 Scheidsrechters 1 kunnen ook voetballen.... Sportagenda Jan den Tuinder naar DHS n maandag n 16 juni 1980 U VD/SC/WW Excelsior'20 komt tegen Hermes D VS sterk terug Schiedam-Na een enerverend cricketduel op Thurledeheeft het jubilerende Excelsior'20 de derby tegen Hermes DVS met een positieve score weten af te sluiten. Het werd een gelijkspel- ,draw, maar door een snellere score als ook het behalen van 80% van het Hermes resultaat, verdiende de thuisclub twee extra bo nus punten en daarmee de 4-2 winst Met een stand van Hermes DVS 217 ail out, tegen Excelsior'20 180 voor 6 (lijd). Als sportief hoogtepunt van j deze jubileum week van het 60- jarig bestaande Excelsior'20, stond do cricketwedstrijd te lgen stadgenoot Hermes DVS. I "Ruim 800 mensen zorgden met applaus op de juiste momenten voor de waardering, die de ak- I teurs van deze dag ook ver- -dienden. Door toss winst liet -Excelsior-captain Koos Gouka j -zijn tegenstander eerst batten. Jack Geerats en in tweede in- 1 stantie Henny van Wijk, te kenden samen voor een inter- ressant begin met een totaal van ruim 140 runs. Jack werd na een hoog en te zacht ge- I speelde bal na precies 50 runs door Wim Putter aan de boun- j dery gevangen en .nadat I -Henny van Wijk eerst nog ge- I tfnist was door een misverstand 1 "«in het mid-field van Excelsior, I .kwam aan zijn innings een I .einde doordat de bal op onge- lukkige wijze, na een score I «van 72 runs 1!, tegen het wic ket belandde. De bowlers van Excelsior wer den er moedeloos van terwijl ook het fielden van de thuis club wal gaten vertoonde. Het uitgaan van Martin Glansbeek na 13 runs, die om zijn harde slagen bekend staat, gaf aan Excelsior weer de inspiratie om door te gaan. Na de maxi male tijd en overs gebruik te hebben, waren het John Beyer met 15 en Mike Schrimpton met eveneens 15 runs, die een eindtotaal van 217 runs voor Hermes DVS konden noteren. Dit op het niet zo beste bowlen van Rupert Gomes (4 voor 55},terwjjl Koos Gouka met (4 voor 27), er beter Vanaf kwam. Nu het aan Excelsior was om te gaan batten, gaf niemand aan de jubilarissen een kans om tot een goed resultaat te komen. Waarbij ook nog eens kwam, dat Wim Schewe bij het stoppen van een bal. zo on gelukkig met de harde grond in aanraking was gekomen, dat hij naar het ziekenhuis vervoerd moest worden waar een arm uit de kom en ook een scheurtje in zijn sleutel been werd geconstateerd. Met tien man over ging Excelsior verder. Koos Gouka daarover: „Om voor eigen publiek in ieder ge val niet af te gaan. offerde ik Henk Kornet op, cm in snel tempo te gaan scoren. De Ex- ceisior-captain werd door zijn speler zeker niet teleurgesteld. Met 4x6 en 3x4. bezorgde hij de Hermesspelers een complex dat wel na 56 runs voor hem het einde betekende, maar de totaalscore op 91 voor 2 had gezet. Een uitgangspunt waar op Rupert Gomes kon door gaan. Deze West-Indische spe ler van de thuisclub had na een korte „warming up" perio de geen enkel ontzag voor de bowlers van de gasten. Totdal het moment dat John Verweij met een goede vang een einde, was de score opgelopen tot 51 runs, goed voor een 3-3 gelijk- spel. De thuisclub wilde meer. Rene Schewe wist zijn medespelers zo goed te steunen dat de stand steeds dichter naar het tweede bonuspunt rechtgevende totaal afstevende. Ook voor hem kwam aan het batten een ein de, toen Rob Stouthandel hem bekwaam achter het wicket wist te vangen na een goed ge scoorde 46 runs. Koos Gouka die een plaats midden tussen het publiek had opgezocht, was laaiend enthousiast: „Dit is alleen maar bij Excelsior mogelijk en wat Rene.Henk en Rupert hebben laten zien- .grenst aan het ongelooflijke.". Bas Kornet was de speler, die in een nu rustiger tempo, de 175e run wist te maken en daarmee een \'erdiende 4-2 winst voor zijn ploeg in de wacht kon slepen. Dat Excelsior in de resterende „overs"nog tot 180 runs wist te komen, was daarna alleen maar het resultaat van uitspe len. John Beyer was na afloop erg eerlijk in zijn loftuiging aan zijn tegenstander. Met wat Rupert Gomes en Henk Kor net hebben laten zien, was cricket op zijn best. Het was puur propaganda voor deze sport waar ook ik van heb staan te genieten.". w Sterk en vooral geconcentreerd batten van Jack Geeratz (m). Vlaardïngen Tijdens de algemene ledenvergade ring van RK WIK is een nieuw huishoudelijk regle ment aangenomen. Eén opmerkelijk feit in dat huishoudelijk reglement: de leden kunnen, indien nodig, verplicht worden om per jaar acht uur te helpen in de vereniging. Dit om de mensen die praktisch alles voor hun rekening nemen te ontlas ten. Er waren slechts vijf tegenstemmers. De redelijk bezochte ver gadering verliep verder in een vlot tempo. Het dage lijks bestuur werd volledig herkozen. Ben van Haaren blijft voorzitter, Frans Vervloet secretaris en Jan van Rossum penningmees ter. Frans Olsthoorn werd tot ere-Iid benoemd. Hij is al meer dan 45 jaar actief binnen de vereniging op allerlei gebied. Frans Olst hoorn stopte aan het einde van dit seizoen met de ac tieve wedstrijsport SchiedamOnder meer dan gewone belangstelling heeft het jubilerende DRZ de afgelo pen vijftig jaar in een feestelij-. ke receptie weergegeven. Het was een feest dat echter meer schaduwkanten bezat dan me nig DRZ-iid lief was; degrada tie naar de eerste klasse RVB en een grote leegloop (veertig spelers, waarvan zes selecties pelers) zijn hier debet aan. Na een welkomswoord van gastheer Karei van Veen, was net de beurt aan burgermees ter John Te Loo van Schiedam om de rij van sprekers te ope nen. Te Loo vestigde er vooral de aandacht op, dat DRZ een uitvloeisel was van de Arbei ders Sport Bond, en dat daar uit de werkzaamheid van de vereniging is gegroeid. Hij doelde daarbij vooral op de re gelmaat en de continuïteit in de prestaties en vatte dit kort en bondig samen door DRZ te vergelijken met een druppel, die de steen niet vernietigd door z'n gewicht, maar door het constante vallen. Hierna viel de eer te beurt aan Leen Schotting; die de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging vertegen woord igde. Schotting zag de receptie als een gelegenheid om weer eens 'bii te praten' en dankte ver volgens het DRZ-bestuur voor de gekregen uitnodiging om de erewedstrijd tegen DRZ te mo gen spelen met een Schiedams scheidsrechtersteam. Vervol gens kroeg voorzitter Gerrit Krabbendam het woord en nam de gelegenheid te baat om een aantal mensen in de rij der 'onster fel ijken' te plaatsen in de DRZ-gelederen. Hierbij waren ook de gebroeders Jan en Karei Scheffers, die vijftig jaar terug bij de oprichting be trokken waren. Verder wer den Wim 't Lam (veertig jaar actief voetballer), Gijs van Os( bestuursfuncties, toto en lotto en kantinebeheer), Rob Nef- kens (tien jaar penningmees ter) lot lid van verdienste be noemd. Vervolgens nam de heer Post humus (voorzitter van de jeugdeomissie) het woord en op zijn initiatief mocht Patrick van Os, vijfentwintig jaar na dat vader Piet de sleutel van het toendertijd nieuwe clubge bouw aan wethouder Abels overhandigde, een prachtige plaquette overhandigen. Hiena spraken nog Jan Scheffers, lid van verdienste, Bram Groene- wegen en Gijs van Os, die te vens 3250 guiden overhandig de, waarna Gerrit Krabben dam het geheel officieel af sloot en dank zegde aan de toehoorders en de sprekers. Krabbendam tenslotte .nog over de toekomst van DRZ: „We hebben dit jaar een enor me leegloop gehad van spelers, als bestuur kan je daar uiter aard niet veel aan doen, maar ik heb liever een kleine, ge zonde vereniging, dan een gro te rotte. Dus vanuit dat oog punt maak ik me geen zorgen. We hebben momenteel een nieuwe accommodatie met maar één veld en daarom kloppen we weteens aan bij 'zustervereniging' DHS- Het geen dan resulteert in het mo gen gebruiken van het tweede veld waarvoor we zeer dank baar kunnen zijn, maar ideaal is het allemaal niet". We hebben al sinds 1972 een optie lopen op twee velden in de Woudhoek, maar we zijn genegen deze optie over te dragen aan DHS, als wij dan Burgemeester John te Loo feliciteert voorzitter Gerrit Krab bendam van DRZ het "tweede veld zouden krij gen. Dat is nog allemaal vrij vage toekomstmuziek. We zijn momenteel in Groenoord bezig om via een huïs-aan-huis-actie jeugdige leden te werven en we hopen dat dit succes ople vert. iHoek van Holland De korf- I huilers van Hoekse SV'46 zul- llgn volgend seizoen niet meer Ronder leiding staan van Eric Ryan Viersen. Hij keert terug naar zijn oude stek. Zijn Iplaats wordt in genomen door leen tweemansschap. nl. Ed IMayer en Klaas van Donk. De' I laatste zal zich voornamelijk met de conditie van de korf- I bal Iers bemoeien, terwijl Ed iMayer de technische en takti- Ische kanten zal begeleiden. Ed I Mayer is lid van de Schiedam- |sé vereniging Succes. Schiedam Als eenmalig on- I derdeel van het jubileumpro- gramma van de voetbalvereni ging DRZ, stond de wedstrijd van de Schiedamse Scheids rechters Vereniging (SSV) te gen een samengesteld DRZ- elftal op het programma. Na dat eerst drie parachutisten de I DRZ-vlag op de middenstip hadden afgeleverd, kon de "wedstrijd beginnen. De SSV had niet de minste moeite de j jubilerende thuisploeg de loef I af te-steken en na een rust stand van 1-3, zegevierden de J mannen in bet zwart uiteinde- I lijk met 4-6. Voor DRZ zorg- den Cock Bruinsel. Aad van J de Stek en Aad Terwal voor |;de doelpunten, terwijl de arbi- Ptralé produktie door Robert 'Slavenburg (3), Cor Heeze (2) «r Ruud Slavenburg voor re- Ikèrting werd genomen. SW scoort tegen DHS. Schiedam Op de slotavond van het door VVK georgani seerde zaalvoetbalkampioenschap van Schiedam, is SVV er verrassend in geslaagd de eerste prijs binnen te halen. Nadat Martinit in *77 en '79 de eerste twee edtities van het zaalvoet balkampioenschap op zijn naam schreef, bleef de ploeg van Joop Schop nu buiten alle prijzen. SVV, dat zich met de uit blinkende Drikus Nels en Aad Oosterwaal inderdaad de sterkste over de drie toernooi? .ronden toonde, klopte in de fi nale in de met ruim 250 toetchouwers gevulde Margriethal DHS met 6-2. - Het winnende team in de bloemen. Om de finale te bereiken, had SVV wel bijzonder moeite met* PPSC. In een directe confrontatie bleef het 2-2 en omdat zo wel PPSC als SVV Demos met 5-3 versloegen, moesten straf schoppen uiteindelijk de finalist aanwijzen. In de andere poule was het ondanks dat DHS tweemaal won, eveneens een spannende aangelegenheid. In de kleine finale om de derde en vierde plaats mochten PPSC en Exceisior'20 de strijd aanbinden en het was de hoofdklasser die met 6-3 de bronzen plak binnensleepte. „Het was ai met al wel een succes", zei Jeanne Olsthoorn, dié belast was met de organisatie. „We hopen voor volgend sei zoen wel weer een sponsor te vinden. De Bondsspaarbank, die het ditmaal heeft gedaan, heeft zich niet voor volgend seizoen garant gesteld". De uitslagen waren: Eerste halve-finalepoule: SVV-Demos 5- 3, Demos-PPSC 3-5, PPSC-SVV 2-2. Tweede halve-finale- poule DHS-Excelsior'20 5-4, Excelsior'20-SFC 3-3 en SFC- DHS 2-3. De strijd om de derde en vierde plaats: FPSC-Ex- celsior'20 6-3 en de finale SW-DKS 6-2. Maandag: Waterpolotoer- nooi SZC, bad Groenoord, - 19.10 uur Avondvierdaag se Schiedam (inhaal- avond). Margriethal. Dinsdag: Neptunus-Schie- dam (beker). Jeka-Groe-- noord (beker), Holy-Sparta. (beker), ZwalJaan, 19 uur Avondvierdaagse Schie dam, Margriethal. Woensdag: Avondvier daagse Schiedam, Mar-T griethal Zomeravondcom petitie wielrennen. Ver gulde Hand Polder, 19 uurj Donderdag: Avondvier daagse Schiedam, Mar griethal Prestatieloop av; Fortuna, Broekpolder, 19 uur. Vrijdag: Avondvierdaagse Schiedam, Margriethal Re ceptie CLC Maassluis,, clubgebouw, 20 uur Recep tie SVDPW, clubgebouw, Harga, 20 uur. Maassluis Na drie jaar lang wereldduurrecordhoiadër te zijn geweest, is CKC Maas sluis het record eindelijk kwijt geraakt. Diverse vereni gingen hebben in de afgelopen jaren wel een opzet gemaakt, maar tot een werkelijke aan val kwam het nooit. Sinds vorige week heeft Sire ne uit Uden het record. 23] verbeterden de tijd met één uur, zodat het record nu op2$ uur staat. Of het record ooit verder ver beterd zal worden, is eéh vraag die alleen de korfballers zelf kunnen beantwoorden. Het hoofdbestuur van Kèt KNKV heêft de recordpogin gen verworpen en ïs niet be reid er aan mee te werkéh. Qua organisatie kwam de re cordpoging van Sirene geheel overeen met de poging van CKC Maassluis. Schiedam - Het as vrijwel zeker dat Jan den Tuin der, die bij SVV geen nieuw contract kreeg aan geboden, volgend seizoen voor DHS uitkomt. Wirri' de Haan, die brj SVV een- zelfde lot beschoren was, zal zo goed als zeker het komende seizoen uitko men voor zijn oude dub i Xerxes. Rotterdam - Fortuna-jeugdal- leet Johan Ran heeft een nieuw clubrecord gevestigd op de 200 meter. Hij liep een tijd van 25 seconden, hetgeen een verbetering met 0,4 seconde betekende. Ook de 100 meter won deze atleet in een tijd van 11,9 seconde. Ellen van de Berg werd bij de meisjes eerste op de 100 meter in een tijd van 13,8 seconde, terwijl zij op de 200 meter met een tijd van 28,4 een nieuw persoonlijk re cord liep. Wilma Ommert ves tigde een persoonlijk record op de 1Ö0 meter in een tijd van 13,6 seconde. Robert van Zanten finishte als eerste op de 5 kilometer in een tijd van 15,52,5 minuten, ter wij] Rob van Tie! en Yvonne Smits de honderd meter win nend afsloten in een tijd van 11,8 respectievelijk 13,0 secon de. Diana van Embden kwam op de 100 meter horden tot een persoonlijk record van 17,4 se conde. Ook in Den Haag brak de For- tuna-jeugd aan de Laan van Poot verscheidene clubrecords. Zo bracht Corine van de Berg bij de meisjes D de records verspringen en kogelstoten op 4.39 respectievelijk 8.24 meter, terwijl Jolanda van Walsuro het clubrecord 80 meter hor den op 14.8 seconden bracht Jaap Dijksma verscheen twee keer op het erepodium. Hij won het onderdeel kogelstoten (13.78 meter) en veroverde (dl* ver op de 100 meter (12.0 se conde). Ron Rravenboer liep de 1500 meter in 4,37.7 minu ten, hetgeen hem een niern* persoonlijk record en een der de plaats opleverde, V'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6