STAD/STREEK Met het gaten vullen wordt nu haast gemaakt W Binnenschippers óm voorbouw Oostabtsbrug Gruppo Sportivo in Ozobieu Circus Mikkenie doet Schiedam aan CDA tegen verbouwing de Doele Dit iaar voor Van der Veer tegen nieuwe straatnamen Buizengat en Nieuwelaan bovenaan Lekstraat Veriinde prijst plan Sint Jozef Antenne verwijderd donderdag 19 juni 1980 VD/SC/WW Gruppo Sportivo nog in de oude samenstelling. Maassluis Gruppo Sportivo komt in de nieuwe bezetting naar Maassluis- Woensdag 25 juni speelt de nu al legendarische groep in het jongerencentrum Ozobieu. De leider Hans Vandenburg is een tijdje alleen op pad geweest in Amerika. Vlak daarvoor had hij ook zijn solo elpee opgenomen. Onlangs reisden de leden van Gruppo Sportivo naar Engeland om daar de nieuwste elpee op te nemen: Copy Copy. De aanvang van het concert is 20.00 uur. Kaarten kosten in de voorverkoop acht gulden en aan de zaal tien gulden. Schiedam De bouwers van de Oostabtsbrug gaan volgende week een huza renstukje uitvoeren, waar door de Schie anderhalve week voor een aantal bin nenschippers gesloten blijft. Voor het plaatsen van het beweegbare deel van de brug in aanbouw denkt men tot tenminste 3 juli nodig te hebben. Dins dag beginnen de bruggen bouwers met die klus. Vaartuigen, die hoger zijn dan drieëneenhalve meter, moeten een andere route zoeken, bij voorbeeld de Delfshavense Schie. Vaartuigen, die lager zijn, kunnen er wel door maar moeten rekening houden met tijdelijk oponthoud. De Oost abtsbrug over de Schiedamse Schie wordt gebouwd ter hoogte van de Matlingeweg, vierhonderd meter ten westen van de Delfshavense Schie, De gemeente Rotterdam is op drachtgeefster, de gemeente Schiedam heeft toestemming gegeven de brug op haar grondgebied te bouwen. De brug zal in de toekomst een goede verbinding moeten vor men met het industriegebied, dat Rotterdam van de Oostabt- spolder wil maken. De Oostabtsbrug in aan bouw. Lentefeest gaat weer uit varen Schiedam „We vonden het eerst wel jammer toen we hoorden dat de Fluvius was verkocht." Lichtelijk teleurgesteld vertelt Rietje Konings dat het schip, waarmee Lentefeest nu al drie keer is wezen varen niet meer beschikbaar is. „Die boot was voor ons bijna een tweede huis. Er heerste een lekker vertrou%vd sfeertje, doordatje de bemanning kende. Maar daar staat tegenover dat het motorschip Regina Reni, de boot die we nu hebben gehuurd, moderner en groter is." tik aui Over enkele maanden, van U tot en met 17 oktober, is het weer zover. Dan gaat Lentefeest met zo'n 75 be jaarden, die op de één of an dere manier niet alleen op vakantie kunnen, weer een weekje uit varen. Dit jaar al weer voor de zesde keer. On der de deelnemers zitten li chamelijk en geestelijk ge handicapten, maar ook men sen, die door hun hoge leef tijd niet meer zo makkelijk leen er op uit trekken. „Ook voor bejaarden, die aan een streng dieet zijn gebon den is er plaats. Het geeft niet hoe ze hun eten willen hebben. In samenwerking met de kok van het schip kunnen we overal voor zor gen", vertelt Rietje Konings. Voor de begeleiding van die 75 mensen, gaan in totaal 2o'n 25 medewerkers van Lentefeest mee. Het is beslist niet zo dat alleen bezoekers van de soos van Lentefeest aan de Broersvest in aanmerking komen voor de bootreis. „Iedereen kan mee", merkt Rietje op. Zo gaan er elk jaar een aantal mensen mee uit het Zonnehuis in Vlaardingen en ook hebben we een paar vaste klanten uit Rotterdam. Alleen kettingro kers kunnen beter tluJs blij ven", merkt ze lache'-d op. „Er zijn namelijk enkele deel nemers die daar beslist niet te gen kunnen vanv;ege de rook. Waar de torh? dit jaar heen voert is nog niet bekend. „Dat laten we de deelnemers zelf bepalen", vertélt Rietje. ..Bin nenkort krijg ik van de kapi tein een drietal routes, waaruit ze kunnen kiezen. In ieder ge val is het zeker dat we dit jaar weer vanaf het Hoofd vertrek ken. Vorig jaar zijn we in Arn hem begonnen, maar dat is niet zo goed bevallen. Het was een hele toer om iedereen daar ie krijgen". Van de week was Rietje Ko nings samen met penning meester Joke Lindenboom in Rotterdam om het schip alvast te inspecteren. Tussen twee reizen lag de Regina Reni en kele uren in de Maasstad en daarvan werd door hen ge bruik gemaakt. Om verrassin gen in oktober te voorkomen namen Rietje en Joke alvast een kijkje. Met een rolstoel, die zij daarvoor speciaal .had den meegenomen, werd in alle hoekjes en gaatjes van het schip gekeken. Is de loopplank wel geschikt, zijn de gangen breed genoeg en kan je met een rolstoel de hut inkomen; dat waren enkele vragen waar zij mee zaten. Na een tijdje passen en meten kwamen zij tot de conclusie dat het daar wel goed mee zat. Tot hun verrassing is het schip uitge rust met een stoellift. „Voor de begeleiders spaart dat een hoop zwaar werk uit", verdui delijkt Rietje. „Iemand, die slecht ter been is kan nu zon der problemen met de lift naar het dek. Op het vorige schip moesten we die mensen altijd dragen." Maar toch komt Riet je altijd wel obstakels tegen waarvan zij denkt: moet dat nu zo nodig. Zo is het schip uitgerust met een alrminstalla- tie. Maar de knoppen, waar mee het alarm in werking wordt gesteld zijn boven de deuren aangebracht, zodat ie mand die niet op eigen benen kan staan er niet bij kan. „Het was toch eenvoudiger geweest de knoppen op een plaats te m Rietje Konings (links) en Joke Lindeboom proberen of de loopplank geen problemen geeft met rolstoelen. zetten, zodat je er vanuit bed op kunt drukken", merkt Rietje op. „Het zijn vaak maar van die kleine dingen, die he lemaal niet zo veel geld hoe ven te kosten. Hoewel ik wel moet zeggen dat met zulk soort dingen steeds meer rekening wordt gehouden. Ook de eige naar van dit schip is best be reid daaraan mee te werken. Zo heeft hij toegezegd de loop plank met een opritje te ver lengen, zodat het veel gemak kelijker is met rolstoelen op en af het schip te gaan." Schiedam De drie nieuwe straatnamen in Kethel zijn door de gemeenteraad goedge keurd. In het industriegebiedje KetelVaert hebben de vroege re ontdekkingsreizigers Cor nells Houtman, Willem Ba- rentsz en Olivier van Noort straten naar zich vernoemd gekregen, in navolging van Abel Tasman, die in Kethel ai langer als straat bekend was. Alleen Pvd A-raad slid Ruurd van der Veer. inwoner van Kethel, heeft zich uitgespro ken tegen de nieuwe straatna men. Hij is principieel tegen het vernoemen van straten naar personen. ADVERTENTIE In Vlaardingen Achter het Veerplein 9| Peppi en Kolckï de grote attractie &ijj Schiedam Het aantal door het land trekkende clrcus- sen in Nederland is enorm groot. Voor de grootste is het niet moeilijk om het hoofd boven water te hou den. Voor het kleinere circus is het allemaal veel moeilij ker. Het nationale circus Mikkenie is een sprekend voorbeeld. Het heeft geen grote sponsors achter zich staan, geen buitenlands ka pitaal. Niets van dit alles. Het circus Mikkenie gaat door voor een eerlijk circus, een sprookje waar jong en oud van kunnen genieten. Het circus doet nu Schiedam aan. Komend weekeinde, vrijdag zaterdag en zondag, staat de tent van het circus achter het terrein van het station Schiedam-Rotterdam West. De grote attractie in het circus is het duo Peppi en Kokki. In december van het vorige jaar hield het duo op te bstaan. Peppi en Kokki. voor de helft vernieuwd, de grote at-, tractie van circus Mikkenie. Kokki (Herman Kortekaas) stopte ermee, maar John van Essen (Peppi) vond een een partner in de figuur van Charly Ross, de artistiek direc teur van het circus Mikkenie. Charly Ross heeft heel zijn le ven al in de circuswereld geze ten. Aanvankelijk als clown, later met een diabolo-act, die hem in alle landen van de we reld bracht. Sinds enkele jaren is hij de artistieke man van het circus Mikkenie. Het verdere programma van het circus biedt een keur van artiesten. Jeany Bügler komt met een. compleet stel dieren. Indische olifanten en Noorse Fjordenpaarden. De Clarissons zijn er met de zeeleeuwen ter wijl de Italiaan Franco di An- gelo in de nok van de tent een adembenemend stukje acroba tiek ten beste geeft. Natuurlijk ook clowns (Les Emiiiens) en de magic show van Peter. Voor de muzikale ondersteu ning zorgt het orkest van Les Fréres Coty. Morgen is de eerste voorstel ling om 16.15 uur, de tweede om 20.00 uur. Zaterdag om 15.00 uur en 20.00 uur en zon dag op 13.30 uur en 16.00 uur. Vlaardingen Er wordt haast gemaakt met het vul len van de gzten in de bin nenstad. Het Buizengat, die blinde darm aan het eind van de Oude Haven. Nieuwelaan cn de zoge naamde Put achter het Emous zijn de eerste gaten die volgebouwd zullen worden. Dat werd duide lijk tijdens de laatste be spreking van de nota open plekken vlak voordat deze. volgende week, door de raad zal worden goedge keurd. In tegenstelling tot eerdere ontwerpen van de nota, waar over een meerderheid van de raadsleden het ongenoegen niet onder stoelen of banken stak, ondervindt dit exemplaar algemene waardering. En de stemming is dan ook: laten we de koe meteen maar bij de ho rens vatten. Twijfels zijn er weliswaar over de financiële haalbaarheid van de plannen, of de gemeente projectontwik kelaars buiten de deur zal kunnen houden en bij het rijk de benodigde subsidies los zal krijgen, maar desondanks. In hel plan wordt door het col lege aangegeven dat zestig procent van de totale bebou wing in de sociale sector zal moeten liggen. Een voorne men waar de PvdA het college aan wil houden door met name bij de eerste twee loca ties. het Buizengat en de Nieu welaan, meteen maar 100 pro cent woningwetwoningen te eisen. Daarmee, luidt de rede nering, is dat voornemen dan tenminste veilig gesteld en kan zonder al te veel proble men elders wat meer in de vrije sector gebouwd gaan worden. Vooral de woning- wetwoningbouw aan het Bui zengat leek ook wethouder Goudriaan een sympathiek idee. Mooie arbeidershuisjes in een mooi stukje Vlaardingen. Voordat het echter zo ver zal zijn, zal het college eerst eens ernstig met de dienst gemeen tewerken moeten praten. De dienst immers heeft op het ter rein van- de oude gasfabriek een opslagterrein, En om daar weg te gaan staat directeur Gerritze helemaal niet te springen. En hij is niet de eni ge: CDA-bouwspecialist Nico Nieuwstraten heeft ook zo'n twijfels over verplaatsing van de opslag. Bovendien, en dat is een aspect dat in de discussies nog niet zo naar voren werd gebracht, geldt het terrein voorlopig ook nog steeds als potentiële locatie voor een parkeergarage. Een locatie die zowel PvdA als CDA nog niet afwijzen. De PvdA ziet daar enboven ook nog de mogelijk heid om woningbouw en de aanleg van een garage te com bineren. Vaartland Een probleem apart wordt ge vormd door het bejaardenver zorgingstehuis Vaartland. Dit in Holy gevestigde tehuis kampt met een enorme ruim tenood en wil graag uitbrei den. Men had gedacht, mis schien zit er een plekje in het stadscentrum voor ons in. Maar het college heeft het be stuur van het tehuis onver bloemd laten weten dat voor een verzorgingstehuis in het echte centrumgebied geen plaats is. Wel bestaat er de mo gelijkheid van Oostwijk of Babberspolder. Wethouder Goudriaan suggereerde dat de kerk aan de Binnensingel mis schien zelfs omgebouwd zou kunnen worden. Maar hoe het ook zij, de nood is hoog. Het oude gebouw had allang opgeknapt moeten wor den, maar renovatieplannen werden door Gedeputeerde Staten afgehouden met het ar gument dat Vlaardingen eerst maar met een locatie voor nieuwe uitbreiding over de brug moest komen. Wanneer straks toch gerenoveerd gaat worden, want dat zulks hoog nodig is, daarover verschilt ook het college niet van me ning met het bestuur, zijn de problemen niet te overzien. De huidige, hulpbehoevende be woners van het tehuis moeten dan elders ondergebracht, maar waar? Voor vele raadsleden, onder wie mevrouw Van Toor (VVD), reden om „op zeer korte termijn uitbreiding van het aantal verzorgingsplaat sen" te realiseren. Nieuw- bouwplannen zijn al gereed, er zou als het ware zo gebouwd kunnen gaan worden, maar de locatie ontbreekt nog. Dat het in elk geval niet het Emous zal worden, zoals het bestuur van Vaartland graag wilde, is wel duidelijk. De resolute afwijzing van de Vaartlandse wensen blijkt overigens niet in te houden, dat er in de binnenstad geen woonruimte voor bejaarden kan komen. Bij de toekomstige woningbouw wordt met deze bevolkingsgroep weldegelijk rekening gehouden, zij het niet in de vorm van een ver zorgingstehuis. De nota open plekken wordt eind deze maand in de raad behandeld. De uitvoering komt daarna in handen van de nieuwe commissie stadsver nieuwing. die tijdens dezelfde raadsvergadering in het leven zal worden geroepen met het aannemen van de nota organi satie stadsvernieuwing. Schiedam Vooruitlopend op J de goedkeuring van de Schie- j damse gemeentebegroting van 1980 hebben gedeputeerde sta- ten van Zuid-Holland met on- derdelen van die begroting al ingestemd. Het gaat om ge- meenteraadsbesluiten met be- trekking tot onder andere de verbetering van 22 woningen 1 aan de Lekstraat (kosten 4,4 ton) en een voorbereidïngsbe- r' sluit voor het Schuttersveld 7 (kosten 2,7 ton). Ook het Schiedamse gemeentezieken- huis mag voor 3,6 ton aan me- V dische apparatuur aanschaf- 1 fen. Schiedam Arie Veriinde, het PvdA-raadslid dat vlakbij de Sint Jozefwoningen aan de Huijsmansstraat woont, heeft alle lof toegezwaaid aan de in spanningen die bewoners en bouwvereniging vijf jaar lang i hebben verricht om tot een ge slaagd renovatieplan te ko- men. Veriinde is verheugd, dat, terwijl de actiegroep Sint Jozef bijna haar eerste lustrum viert, nagenoeg alle wensen zijn ingewilligd door de gelijk- namige rooms-katholieke wo- ningbouwverenigïng. De renovatie van de 213 wo- ningen gaat binnenkort van start. Kosten: acht milioen gul- den. De gemiddelde huur zal, na de renovatie 206 gulden be- j dragen. j Schiedam Inderdaad heeft alleen het CDA zich uitgespro- ken tegen de verbouwing van" de Sint Joris Doele, het club huis achterin de branders-1 buurt De confessionelen ver klaarden zich bij monde van' Ad Sonneveld niet tegen de' verbouwing op zich, maar men' mist een goed overzicht van' alle activiteiten en benodigd-' heden sn het clubhuiswerk. Aan een beleid, dat hij wille- I keurig noemt, wenst het CDA niet mee te werken. De verbouwing van de Doele, door de gemeenteraad bij meerderheid goedgekeurd, gaat een half miljoen gulden j kosten. Vlaardingen Het vrijgeven: van de 27-MC band voor zend- lustige Nederlanders gaat niet: zonder problemen gepaard. Mag nu een ieder vrijuit zen-, den, plotseling komt er eeni heel ander probleem om dei hoek kijken. Wil men zenden dan is een antenne onontbeer lijk. Twee Vlaardingse jongens: onderkenden dit probleem en- monteerden op het dak van. een üat aan de Madridweg een antenne om hun bakkie zend- klaar te krijgen. De jongens* moesten echter de antenne weer verwijderen, omdat in het huurregfement geen ruim te was voor het plaatsen van een antenne op het dak. Zo lang in een aantal huurcon tracten staat dat er geen an- tennes op de daken mogen zal net niet voor iedereen moge lijk zijn om ook daadwerkelijk te gaan zenden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3