SPORT SPIRT KIRT „Promotie van KSVV belangrijk voor de jeugd" Groenoord-Holy interessante dubbel VZC op vij fde plaats ODI denkt al aan eigen accommodatie m. Schiedam tegen koploper Peter Versluis weg bij Groenoord Voorzitter de Mol vs'v v-VW.vW; <y. i p Receptie morgen avond... Morgenavond organisatie in bad West Maar wie betaalt Sportagenda 19 juni 1980 VD/SC/WW Leo Blanker (sportschool Pe ter Lagerwaard) is bij de judo- kampioenschappen van de Vlaardingse politie eerste ge worden. Paul tl tens werd vierde. Ton Post heeft definitief af scheid genomen als voorzitter en redakteur clubblad van de damvereniging Maeslantsluys. Het eerste team van de bad mintonvereniging Refoba (uit komend in de derde klasse landelijk) bestaat voor volgend seizoen uit: Bert Bouman. Ro bin Mulder. Atie de Vos en Marian Holtslag. Andrê Kouwenhoven en Nol Roozen. die zich niet meer herkiesbaar stelden voor een bestuursfunctie bij DHS, zijn officieel tot respectievelijk erelid en lid van verdienste benoemd. Op de plaatsen van deze twee oer-DHS'ers komen nu Herman van Gogh. Cees van Hagen en Wim Eshuis, welke laatst- genoemde als algemeen secretaris zal gaan fungeren. Het gedegradeerde korfbal-, team van O DO heeft nog steeds geen opvolger gevonden voor de naar Moordrecht ver trokken Piet Kersbergen- Behalve het Waterwegcup toernooi, oefenen de korfbal lers voor de aanvang van de competitie ook nog in gewoon wedstrijdverband. Zo speelt Oranje Nassau op 14 augustus tegen Weidevogels en twee da gen later tegen Kwiek. Vlaardmgen oefent met zijn selectie op 9/10 in toernooi- vorm en op 14 augustus is Sperwers de tegenstander. Ook de zaalindeling voor de Vlaardingers is trouwens be- kend. Het gedegradeerde team van nieuwe trainer Ron Ek komt uit tegen Actief (Rotter dam), DKC (Delft), Merwic (Dordrecht), Ons Eiland (Lei den). Overkanters (Rotter dam), Stormvogels (Westka- pelle) en De Zwervers (Dord recht). Vanavond houdt Fortuna zijn jaarlijkse prestatieloop in de Broekpolder. Aanvang 19 uur. Iedereen kan meedoen. Schiedam - Het eerste tennisteam van KSW werd drie jaar achtereen ongeslagen kampioen ïn de tweede klasse (zon dag), maar slaagde pas dit seizoen de uit het kampioen schap voortvloeiende promotiewedstrijd in winst om te zet ten, waardoor de Schiedammers dan eindelijk weer terug zijn in de overgangsklasse B. „We zijn natuurlijk reuze blij met deze promotie en hebben het idee, dat we geen moeite zullen ondervinden om met hetzelfde team (Luciën Sig- mond, Ada de Mol, Just Palm en Mike Verkerk, red.) voar handhaving in de overgangs klasse B te zorgen",zegt voor zitter Frans de Mol van KSW. „Om van de onderste plaats af te blijven ben je na tuurlijk afhankelijk van de lo ting. Zo hebben we een week voor de promotiewedstrijd ge oefend tegen het overgangs klasse B-team van Racketeers. Dat team was duidelijk te sterk voor ons, want alleen Mike Verkerk slaagde erin zijn single te winnen van Ber ry Janse. En als je toevallig drie van zulke teams loot....". Handhaven „Het ziet er naar uit dat we het volgende seizoen de sa menstelling van het team kun nen handhaven. In ons tweede Zaterdag team, dat een verdienstelijke tweede plaats in de derde klas se (zondag) behaalde, spelen weliswaar twee talentvolle daar uitsluitsel over moeten geven". De voorzitter vervolgt „Voor de heren uit het tweede team, Paul van Boeckel en Eddy Manders, zit het er niet in, dat ze het niveau van Mike Ver kerk en Just Palm zullen ha len. We hopen echter, dat zij ook volgend jaar geestdriftig voor KSVV 2 op de baan wil len staan". Frans de Mol roert hiermee een gevoelig onder-- werp aan: het verhuizen van jeugdige talenten naar vereni gingen, waar „hoger" gespeeld kan worden. „Ronald van Vliet is een goed voorbeeld. Die speelde op zijn veertiende iedereen bij TSF van de baan. Hij heeft toen de seizoenen 1977 en 1978 competitie ge speeld voor KSVV, maar werd in feite voor onze vereniging ook weer te sterk, hetgeen in een verhuizing naar het over gangsklasse A-team van Over- schie resulteerde". Ada de Mol, tijdens een competitiewedstrijd op park Spfe- ringshoek. meisjes, de dertienjarige Joke Ritman en de één jaar oudere Bianca Bekker, doch het is niet vermoedelijk, dat zij de meer ervaren dames uit het eerste, waarvan Luciën Sig- mond dit seizoen met een knieblessure sukkelde, nu reeds aankunnen. De toemooi- resultaten en met name de parkkampioenschappen zullen Frans de Mol vervolgt: „Wij vinden het bij KSVV erg be langrijk de jeugd zoveel moge lijk de kans te geven te trai nen en zich te ontwikkelen in de tennissport. Het is dan ech ter ook belangrijk om ze bij een vereniging vast te kunnen houden, waarvoor doorstro- mïngsmogelijkheden naar een hoger niveau nodig zijn. In dit kader was de promotie van ons eerste team van wezenlijk belang". Naast doorstromingsproble men wordt KSVV ook gecon fronteerd met de tendens, dat steeds meer mensen op zater dag prestatiegericht competi- tietennis willen gaan spelen* „Zo'n tendens veroorzaakt eni ge spanning binnen een vere niging, omdat het ten gevolge van een gebrek aan banen ten koste gaat van de oorspronker lijke „zaterdag-tennissers", dié in het algemeen recreatiever waren ingesteld. Daarentegen hadden we dit seizoen op zon dag voldoende banen om zelfs vrij te tennissen gedurende de competitie, hetgeen een situa tie is die we hier jarenlang niet hebben meegemaakt". KSW viert volgend jaar het tienjarig bestaan, waarvoor reeds een lustrumcommissie in het leven is geroepen. „Het is niet de bedoeling, dat er alleen feesten op touw worden gezet. We willen ook een lustrum- toernooi houden, dat onder sneer met extra prijzen aan trekkelijker dan normaal moet worden gemaakt, zodat we dan ook sterkere B-spelers ho pen aan te trekken dan ge bruikelijk", aldus KSVV-voor- zitter Frans de Mol. Schledam/VIaardingen De honkballers in de tweede klasse staan de derde dubbel te wachten in deze competitie. Zij het dan dat deze dubbel is vastgesteld op zondag en woensdag. Voor Groenoord en Vlaardingen-Holy betekent dit de onderlinge derby's op het terrein aan de Zwaluwen laan in Vlaardingen. Zondag speelt Groenoord „thuis", aan vang 14.30 uur, terwijl de woensdagavond erop Vlaar dingen-Holy gastheer is om 19.30 uur. Wie aan het langste eind zal trekken is moeilijk te voorspellen, maar zeker is dat het twee zeer spannende wed strijden zullen gaan worden. Mocht Groenoord of Vlaardin- gen-Holy beide wedstrijden niet kunnen winnen, dan gaat het er donker uitzien voor de Schiedammers of Vlaardin gers. Degradatie Na tien van de achttien te spe len wedstrijden, staat Groe noord laatste met vier punten en noteert Vlaardingen-Holy een voorlaatste positie met zes punten. Twee teams moeten aan het einde van de competi tie afdalen naar het district; het is te hopen dat tenminste of de Schiedammers of de Vlaardingers erin zullen sla gen zich te handhaven, en niet beide het kind van de reke ning zullen worden. Schiedam kan zijn borst nat maken in de dubbel tegen koploper Eurostars. Zondag is X '4x, V 9 o Luciën Sigmond sukkelde dit jaar met een knieblessure. Schiedam gastheer voor de Rotterdammers in Harga. aan vang 14.00 uur. Woenidag de return bij Eurostars in Rotter dam, aanvang 19.30 uur. Wil len de Schiedammers in de bo venste regionen blijven, dan dient tenminste eêh van de beide wedstrijden in winst te worden omgezet. Of dit zal lukken? Zeker is in ieder ge val, dat de Schiedammers wat goed te maken hebben na de nederlaag van vorige week te- gen numnmer laatst .Lijnden. Voor MSV'7l staat alleen een wedstrijd op zondag geprogra- meerd, en wel een uitwedstrijd in Spijkenisse bij SC Botlek, aanvang 14.30 uur. De Maas- sluizers zijn sterk aan het op komen en deze wat zwakke broeder in de districtsklasse mag geen beletsel zijn voor de mannen van Piet Bouts om weer twee punten aan het to taal toe te voegen. Jur Blomsteel in actie, het is te hopen dat hij er toe kan bij dragen, dat Schiedam in de dubbel tegen Eurostars niet met lege handen blijft Maassluis Hoewel de receptie ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Maassloise korfbalvereniging CKC officieel eerst op 11 juli zon plaatsvinden, heeft het bestuur uit vakan tie-overwegingen beslo ten de receptie te ver vroegen naar morgen avond 19-00 uur. Om 2L30 uur vangt het ge deelte voor de leden aan. Zoals bekend is CKC Maassluis, dat nog steeds groeit, zeer actief voor zijn 50-jarig jubileum- Ook £n de Maasslu:se binnenstad zullen de korfballers dit weekeinde actief zijn. Vlaardingen/Schiedam - De Vlaardingse Zwem Club heeft in samenwerking met de ZRO morgenavond de organisatie van de kringwedstrijden in bad West. Dit toernooi wordt dit weekeinde al weer besloten. Interessant gegeven is dat het aantal series voor de jeugd onder de 10 jaar is toegeno men en dat het aantal zwemmers in de leeftijdsgroep '64 vrijwel te verwaarlozen is. Tot op heden werden er vijf kringrecords scherper gesteld. Twee ervan waren van Ar nold Nonnekes, die sinds kort door Wim van Kranenburg wordt getraind. „Ik train hem samen met Den nis van Alp hen", aldus de Schiedammer, die aan het Haagse Zian/Vites- se is verbonden, „maar ik heb nu al gezien dat het een talent is. Hij moet zeker in staat wor den geacht ora de 200 school, die hij deze week in ruim 2.36 klokte, onder de 2.34 te bren gen, wat dan het nationaal as pirantenrecord zou inhouden". Jammer is", aldus Van Kra nenburg, „dat hij op zo'n jonge leeftijd al heeft moeten kiezen: waterpolo of zwemmen. Als je 16 jaar bent kan je volgens mij geen uitgesproken keus ma ken. Maar ja, bondscoach Ivo Trumbic heeft dat zo gewild. Het betekent dat hij niet meer in vertegenwoordigende zwemteams mag uitkomen. Wel erg sneu. Wat het wem men betreft is hij nu alleen maar aangewezen op nationale kampioenschappen en kring- wedstrijden. Ik zal er binnen kort toch eens over gaan pra ten met de waterpolo- en zwemcommissie of er wat aan te doen is". Voor VZC bracht Esther de Koning het eerste goud op de plank, een takentje dat zater- dag start op de 100 rug voor meiges geboren in '68. De Vlaardingse Zwem Club hand haafde zich na vier ontmoetin gen tot dusver op een vijfde plaats. Met 23 medailles, vorig jaar waren dat er 25. ZPB/U- nico, dat aan de leiding gaat, kwam al tot 80 medailles en dat waren er vorig jaar 76. Ge volgd door Devel met 51 (was 49) en Merwede met 34 (was 22). Verlies Door het vertrek van Maritzka van der Linden naar Raket en Eline Herfst naar ZFB/Unico, is het verlies voor „R" te ver klaren. De Rotterdammers be haalden tot dusver 6 medailles, tegen vorig jaar nog 26. Ook De Kempvis heeft een achter stand ïn medailles, 14 tegen vo rig jaar 23. Stand na vier ont moetingen: ZPB/Unico 80, De- vel 51, Merwede 34, Poseidon 29, VZC 28, Nautilus 21. De Lansingh 20, Kempvis 14, Rot terdam 6, De Geul 6, PCG 6, Strïjen 6, De Linge 3, SCOM 2, ACZ k SVH 1, Wiekslag 1. Schiedam - Bij de honk balclub Groenoord heeft trainer/coach Peter Ver sluis zijn funk tie neerge legd. Redenen zijn de onge-" regelde werktijden, en om dat hij de spanningen, die het coachvak met zich mee brengt, niet meer aan kon. Voor spelers en bestuur van Groenoord kwam dit als een onaangename verras sing, want ondanks de tot nu toe magere resultaten (slechts vier punten uit tien wedstrijden, red.), was ie dereen toch zeer tevreden met de aanpak en werkwij ze van Peter Versluis. Bij Groenoord zal nu assistent- coach Ed Korpe! zijn taken gaan waarnemen tot het einde van dit seizoen, daar een oplossing van buitenaf in de vorm van het aan trekken van een nieuwe trainer/coach niet te reali seren was. SchiedamEigenlijk mag men best het etiket 'Uniek' op de korfbalvereniging ODI plakken. In de beginja ren speelde de Schiedamse (toen nog top*) vereniging een belangrijke rol in het tot stand komen van de CKB (Christelijke Korfbal- bond), maar in de zestiger jaren daalde het ledenpeil tot om en nabij de vijftig; ODI was rijp voor ophef fing. Toch kwam de omme keer en vol trots werd dit seizoen het 100-ste lid binnen gehaald, terwijl de eigen ac commodatie meer dan ooit werkelijkheid gaat worden. Meer dan zestig jaar heeft ODI erop moeten wachten, maar nadat DWS zijn verharde vel den heeft gekregen, kan het bouwen eindelijk beginnen. Nieuwbouw Hoewel de Schiedammers nog moeten wachten, is het be stuur al volop bezig nieuw- bouwplannen te ontwerpen. Plannen waarover de leden morgenavond in de HBSS- kantine van voorzitter Leon 't Hart het fijne vernemen. En waarin het toch op zal neerko men, dat ODI zelf de grootste kosten voor 2ijn rekening zal moeten nemen, aangezien het vertrouwen in de gemeente en de NCSU qua subsidies op zijn zachtst gezegd niet erg groot is. Het bedrag van 330.000 gul den. waarvoor ODI hoopt de clubhuisaccommodatie plus twee kleedkamers neer te kunnen zetten, is niet erg groot, maar omdat de korfbal lers nooit een eigen kantine hebben mogen beheren, zullen acties het benodigde geld moe ten opleveren. Voorzitter Leon 't Hart: „Alleen met steun kunnen we snel bouwen. Alles bij elkaar kunnen we onge veer tien procent op tafel leg gen, dus de situatie is toch nog gecompliceerd". Vrijdag: Schiedamse Avondvierdaagse, Mar griethal Receptie CKC Maassluis, Wipperspark, 19 uur Receptie SVDFW, Harga, 20 uur Vergade ring ODI, clubgebouw HBSS, Harga, 20 uur Zaterdag: Opening ten nispark, Maasland, 11 uur Feestavond SVDPW, Margriethal, 20 uur Voorronden TSF-tennis- toemooi, Pr, Be mh ar dia an, hele dag Zondag: Schiedam-Eu rostars, Harga, 14 uuc- HCC 2-Excelsior '20 (er) Groenoord-Holy, Zwalu wenlaan, 14.30 uur Bot-.. lek-MS V71 Voorro nd en;; TSF-tennistoernooi, Bemhardlaan '2* h. jo t flee in ril kh Ie nli (ar (ar 'ér ch. [rij 'OQ

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4