SuHIEDAMSCHE COURANT Eerste oplevering renovatiewoningen li Ik Staatssecretaris zegt toei Open dag van volkstuinders 'U belt en wij rijden9 Dronken schipper ramt binnenvaartuig Bremer stadskunst komt in Schiedam Dillenburg- school start experiment Werkzaamheden voor op schema Hoogkamer: doe iets aan fout parkerenl Lijkwagens hinderlijk Maandag 23 juni 1980 - •ONAFHANKELIJK DAGBLAD- -104<Ie jaargang no. 26640 -6pagiha'S| Broersvesl 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het idee van Rob Hijmans (D"66) am te experimenteren met het systeem 'open baar vervoer op afroep' zal door de VVD worden ondersteund, als dat voor Schiedam-Zuid een ver betering kan betekenen. Het lijkt de Schiedamse liberalen een betere op lossing dan een systeem met mini-bussen, waar mee Zuid zelf op de proppen is gekomen. O- penbaar vervoer op af roep („U belt en wij rij den") zou volgens VVD- raadslid Cor van Tilborg bij de RET wellicht min der weerstand oproepen. Openbaar vervoer, met name de plannen buslijn 53 te verleggen, kwam ter sprake tijdens het wijkbezoek van de VVD, vorige week aan Schie- dam-Zuid, Vijftien men sen waren daarop afge komen. In het lokaal van de bewonersvereniging in de Zwartewaalsestraat verklaarde de VVD zich voorts voor een andere locatie van Tankerclea- ning, voor behoud van de koopwoninkjes tussen Groenelaan en Dwars straat en voor individue le waterbemetering. Met het openbaar ver voer op afroep zijn expe rimenten aan de gang in Groningen en Delft. Vlaardingcn Als eerste openbare lagere school bin nen de gemeente Vlaardin- gen zal de Dillenburg- school na de zomervakan tie een begin maken met het realiseren van over- blijfmogelijkheden voor de leerlingen. Omdat de ge meente geen financiële middelen kan leveren, is de school bereid zelf voor de onkosten op te draaien. De Dillenburgschool, die als zogenaamde Jenaplanschool haar leerlingen vanuit geheel Viaardïngen betrekt, wil de kinderopvang door aparte vrij willige werkkrachten laten ge beuren, Een speciale overblijf- commissie is reeds ingesteld. Er zal nu eetgerei, spelletjes en ander materiaal aangeschaft moeten worden. Het overblij ven vindt plaats in de gemeen schapsruimte van de Jena planschool. In Viaardïngen wordt al reeds geruime tijd uitgekeken naar overblijfmogelijkheden voor het openbaar onderwijs. Enke le bijzondere scholen hebben iets dergelijks al wel geregeld. Een aan het ministerie gericht verzoek om in aanmerking te mogen komen voor een over- blijfexperiment pakte echter anders uit dan verwacht. Het verzoek werd weliswaar inge willigd, maar het experiment bleek veel grootschaliger en was gericht op opvangmoge lijkheden in de kinderdagver blijven. Een mogelijkheid die de gemeente ook wil uitprobe ren, maar de individuele lage re scholen zijn daar voorlopig niet geholpen. Subsidie zit er voor de Dillen burgschool dus voorlopig niet in. De school hoopt nu aan het benodigde geld te komen mid dels extra bijdragen van de ou ders, tew;/'.;, TONtNGtW W SAMP>JWERK»<0 £r rL vtHrcChO*, «1 tofiMflw» fi3<en W.'X' SrS VSv.'.S Viaardïngen De renovatie van een serie "woningen in de Pieter Karei Drossaart- straat gaat zo voorspoedig, dat vrijdag de eerste twee woningen al zullen worden opgeleverd. Dat zal gepaard gaan met enig feestelijk vertoon, om het heuglijke feit wat luister bij te zetten. De twee huizen, een vier- en een tweekamer woning, maken onderdeel uit van een serie van ruim zestig, die door de vasthoudendheid van de projectgroep in de VOP van sloop zijn gered. Ondanks de oorspronkelijke plannen van de gemeente werd immers uiteindelijk toch beslo ten, de panden op te knappen. De renovatiewerkzaamheden, die worden uit gevoerd door het bouwbedrijf Van der Waal volgens de plannen van Van Asperen en Halle- ma, verlopen zo goed dat het karwei op het ogenblik zelfs voor ligt op het schema. „Tot nu toe is het allemaal wat sneller gegaan dan ver wacht. Al zullen die eerste twee huizen na die opleverin van vrijdag hier en daar nog wat af werking nodig hebben," aldus een woordvoer der van de gemeentelijke afdeling stadsontwik- o De renovatie in de PKD schiet op. Vrijdag worden de eerste panden opgeleverd. keling. Het gaat er maar om, dat de buurt in die eerste twee huizen al vast kan zien, hoe het uit eindelijk bij al die woningen moet gaan wor den. Die eerste twee woningen van de serie krijgen overigens een wat fraaier uiterlijk dan de rest, zcals de zaken er momenteel voorstaan. Bij het betreffende pand is naast de inwendige op knapbeurt ook de gevel gereinigd, zoals in de oorspronkelijke plannen was opgenomen. La ter, bij de bezuinigingsoperatie die is toegepast toen de kosten te hoog bleken te worden, is die gevelreiniging vervallen, maar aannemer Van der Waal heeft het karwei op eigen kosten toch uitgevoerd, zodat men kan zien wat het effect daarvan is. Het ligt namelijk in de bedoeling toch te proberen, nog een potje voor dit karwei te vinden. Of dat inderdaad zal lukken is nog niet te voorzien. In haar vergadering van morgen zal het college van B en W overigens spreken over een even tuele vervolgopdracht voor nog meer renova tiewoningen in de Pieter Karei Drossaartstraat. Waarschijnlijk zal de architect de opdracht krij gen, hiervoor een schetsontwerp te maken, dat vervolgens kan worden besproken met bewo ners en de Provinciale Directie voor de Volks huisvesting, die met de benodigde financiële middelen over de brug zal moeten komen. De schipper werd door de rivierpolitie van boord gehaald er, aangehouden. Vlaardingen Door een verkeerde manmuvre ram de een personeelsboot van een rondvaartbcdrijf vrij dag op de Nieuwe Maas ter hoogte van de Viaardingse 38 extra mensen voor bibliotheekcentrale Schiedam Om het nijpende personelsgebrek bij de provinciale biblitheekcentrale in Zuid Holland te be strijden heeft het ministerie van CRM voor dit jaar 63 arbeidsplaatsen toegekend. Dit betekent een extra uit breiding met 38. Staatssecretaris mevrouw Kraaijeveld- Wouters maakte dit bekend toen een afvaardiging van de Verenigde Provinciale Bibliotheekcentrale van Zuid Holland (VPBC) haar een petitie kwam aanbie den, waarin werd gevraagd voor een extra uitbreiding van het aantal formatieplaatsen met zestig. 1 Een beeld van de activiteiten die zaterdag op Vijlsluizen plaatsvonden. Schiedam De volkstuinders op de complexen Vijfsluizen en Lands- vreugd hebben zaterdag geprobeerd, belangstellenden van buitenaf te trek ken tijdens de open dag, die van 's morgens tot 's avonds gehouden werd. De bedoeling van dergelijke open dagen, die periodiek plaatsvin den, is om ook buitenstaanders eens te laten zien, wat er op een dergelijk complex aliemaa gedaan wordt. En zaterdag ging dat zeer aardig, vooral omdat het weer best wilde meewer ken. De belangstelling van niet-volkstuin ders mag overigens niet zo groot wor den, dat ze zelf ook interesse krijgen in deze nog steeds populaire vorm van recreatie. Om een volkstuintje te krij gen moet men heel wat geduld beoe fenen, onderaan een lange wachtlijst. Henk van Goor, één van de vijf rayondirecteuren van de VPBC, waarin de bibliothe ken in gemeenten beneden de 30.000 inwoners zijn vere nigd: „De staatssecretaris zei wel dat we daarmee een van de eerste actiegroepen zijn, die meer krijgen dan waar om wordt gevraagd, maar zij vergat te zeggen dat wij vol gens de richtlijnen van het ministerie dit jaar al recht hadden op een uitbreiding met 25 arbeidsplaatsen. Wij hebben duidelijk om een ex tra uitbreiding met zestig plaatsen gevraagd om de enorme achterstand weg te werken. Feitelijk hebben wij nu maar 38 formatieplaatsen extra gehad." In de petitie cue aan de staatse cretaris is overhandigd doet de VPBC. waarvan het hoofd kantoor is gevestigd in Schie dam, een boekje open over de enorme achterstanden in het werk bij de bibliotheken. Door onderbezetting hebben enkele bibliotheken de openingsuren moeten beperken of zijn le zersstops ingesteld. Ook kla gen de bibliotheken er over dat niet meer toegekomen kan worden aan een van de be langrijkste taken: de voorlich ting van het lezerspubliek. Daarom gaat het de bibliothe ken voornamenlijk om uitbrei ding van het aantal vakkrach ten, niet zo zeer in de admini stratieve sector. Bij de toezegging van de extra formatieplaatsen kon de staatssecretaris nog niet mede delen hoe de 38 plaatsen ver deeld gaan worden over de 33 bibliotheken in Zuid-Holland, die bij de VPBC zijn aangeslo ten. De komende weken gaat de centrale zich daarover be raden. Zo snel mogelijk zuilen de bibliotheken de staatssecre taris laten weten hoe zij de plaatsen willen verdelen. Daarbij is vooral van belang of de 38 extra plaatsen kunnen worden ingenomen door per soneel, dat een opleiding heeft voor het bibliotheekwezen, omdat juist door het gebrek daaraan de bibliotheken te kampen hebben met enorme achterstanden. Viaardïngen Bewoners van de buurt Hoogkamer in de Westwijk hebben eind vo rige week tijdens het drie maandelijks overleg met het college van B en W laten «lijken zo langzamerhand doodmoe te zijn van de vele parkeerproblemen in de wijk. Tot nu toe is gebleken dat alle waarschuwingen van de gemeente en van de politie aan bewoners, die de parkeervoorschriften aan hun laars lappen, nauwe lijks effect hebben. Er moe ten nu maar hardere maatre gelen worden genomen, vindt men in de wijk. Dc problemen in Hoogkamer. T die zich overigens ook? in an dere delen van de West wijk voordoen, zijn bekend. Veel vuldig parkeren op stoepen heeft als resultaat, dat het voor voetgangers steeds moeilijker wordt door de wijk te lopen. Ook het parkeren voor oprit ten naar garages gebeurt om de haverklap, zodat eigenaars of huurders van die garages er niet in- of uitkunnpn. Weihouder Bas Goudriaan heeft de Westwijkbewoners beloofd, de zaak scherp in de gaten te laten houden. Hij zeg de toe dat de Westwijk .<1. een van de eerste wijken aan de beurt komt, als binner kort de bestaande wegsleep regeling voor fout geparkeerde auto's in de praktijk gaat functione ren. Tot nu toe zijn er geen auto's weggesleept, omdat de gemeente eerst een kraanwa gen aan moet schaffen. Is dat voertuig er eenmaal, dan lo pen foutparkeerders de kans hun voertuig op het politiebu reau terug te vinden, De hier aan verbonden kosten kunnen oplopen tot driehonderd gul den en meer. Schiedam Met de Westduitse stad Bremen zal het Schiedamse stedelijk museum werk van plaatselijke en regionale kunstenaars gaan uit wisselen. Ook ander werk uit de Schiedamse kunstcollectie gaat tijdelijk naar Bremen. Het is de bedoeling dat museumdirecteur Hans Paal man in Bremen kunstwerken gaat uitzoeken, die in Schiedam geëxposeerd gaan worden, ter wijl er Bremer stadsmensen naar Schiedam ko men om er werken te selecteren. De uitwisseling, die waarschijnlijk in 1981 gaat plaatsvinden maar waarvoor nu al voorberei dingen worden getroffen, is bedoeld om Schie dammers ook kennis te laten maken met ande re buitenlandse kunst dan alleen die van de partnersteden Vienne en Udine, waarmee ook gesprekken over kunstuitwisseling worden ge voerd. Dat Bremen is uitverkoren, heeft te ma ken met de contacten die het Schiedamse mu seum al langer heeft, via kunstenaars zoals Vol- ker Ritten», Paalman is reeds in Vienne en Udine geweest voor oriënterend overleg. Niet bekend is of de Westduitse partnerstad Esslingen ook meedoet aan de internationale uitwisseling van beelden de kunst. Voor het transport van en naar Bre men zal subsidie worden aangevraagd bij het Goethe Institut Oude Ilaven een binnen-'-, vaartuig. Door deze aanva-j' ring ontstond aanzienlijke' schade, vooral aan dc per-.5 soneelsboot. Het ongeval gebeurde nadat de,1 32-jarige schipper van de per-j, soneelsboot, die onder invloed van alcohol was, had besloten.' een stukje te gaan varen. Hij; voer de Viaardingse haven uit.' en ging de Nieuwe Maas op.j' waar hij vrijwel ogenblikkelijk het binnen vaartuig ramde. Daarbij liep de personeelsboot, midscheeps flinke schade op, die volgens voorlopige schat-1 tingen zo'n driehonderddui- zend gulden zal bedragen. De man werd door de Rotter-1 damse rivierpolitie, die na hetj' ongeval werd gewaarschuwd,, van boord gehaald en aange-* houden. 1- Schiedam De lijkwagens, die dagelijks bij dc Algemene Begrafenisonderneming BV in de Nassaulaan moeten zijn, staan daar het andere verkeer enorm in de weg, sinds dit deel van Schiedam woonerf is geworden. Met die klacht zit mevrouw W. N. van de Poll, bewoonster van de Nassau laan. De VVD, bij welke partij t zij haar nood is komen klagen, heeft haar aangeraden een brief over de verkeersprobJe-1 matiek te schrijven aan Schïe* dams burgemeester John te Loo. - De lijkwagens, die langer zijn dan de meeste auto's in de Nassaulaan, staan vaak zo ge parkeerd dat vooral fietsers er last van hebben. Veel wiel rij- j ders maken daarom maar ge bruik van het trottoir, maar 1 dat is voor de voetgangers weer hinderlijk, zo klaagt me vrouw Van de Poll, die on langs zelf bijna van de sokken werd gereden door een brom fietser die vlak langs haar voordeur reed. De dame spreekt van een le vensgevaarlijke situatie. Dit nieuwsblad. waarin u al het nieuws uil eigen omgeving kunt vinden, wordl zonder extra kosten bezorgd in combinatie tnet het Rotterdams Nieuwsblad. oO°° StW1 O O pvdlcS .«-od* «W' B°«eïdi>W' 034.3°00 b000»o0°

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1