Tspdbt Iedere belangstelling is meegenomen9 H Crisis bij volleybalclub bedwongen Korfbalhal nog ver weg Scheidsrechterli j ke dwaling beslissend MS V' 71 in opmars Peter Achterberg, Vlaardingse topkarter: msmm Schiedam kan voorsprong niet vasthouden Reparaties in zwembaden Jan Vlieg naar De Korenbeurs Heren krijgen half uur extra in Westwijkhal Clubs bespreken problemen Bridgeclub voor niet-rokers Groenoord vecht tegen degradatie vrijdag 27 juni 1980 VD/SC/WW VlaardingenOp de video van zwagerlief genoot Peter Achterberg nog eens voor óe volle honderd procent. Zijn eerste plaats in de eerste race om het kampioenschap van Nederland karting, Formule V, werd feilloos geregistreerd door een equipe van Studio Sport en juist die belangstelling deed de 32- jarïgc Vlaardinger, die al eerder in 1976 (gedeeld) Nederlands kampioen werd, en verder in zijn tien jarige raceloopbaan al een flink aantal prijzen met zijn geliefde sport in de wacht sleepte, bijzonder veel goed. Ook Peter Achterberg, wer kend bij een technische han delsonderneming, heeft te maken met de 'frustatie', waarmee nu eenmaal iedere sportman, die een onbekende tak van sport bezigt, kampt: gebrek aan belangstelling. „Je bent er onderhand wel aan gewend", zegt Peter, die zichzelf inmiddels wel tot de kleine vaste kern van Neder lands topkarters mag reke nen. „Toch, als je mensen van buitenaf naar hun me ning vraagt, zeggen negen van de tien dat ze het bijzon der aantrekkelijk vinden". Karters kijken vaak met ge mengde gezichten hoe de massa als skelteren kwalifi ceert, een veel geroemd on derdeel van de grote pretpar ken. 'Die grote mensen in die kleine karretjes', is een ande re misvatting waartegen de karting zich afzet. Bij evene menten, die vaak op straten- circuit worden georgani seerd, en toch ook wel toe schouwers trekken, blijkt echter wel, dat die 'karre tjes', die met alleen gas en remmen' zijn toebedeeld, op sommige circuits topsnelhe- den van boven de 200 kilo meter per uur kunnen halen. Populariteit Ondanks het feit, dat juist de gemotoriseerde sporten, in populariteit gemeten, een enorme opwaardering mee maken, blijft de kartsport in aantallen van actieve leden ver achter. Is het dan toch een elite-sport Peter Ach terberg, bijgestaan door vrouw Fieke, die in haar eentje de KC Randstand, een kartclub met slechts vijf rij dende leden, runt, zegt: We hebben in de kartsport te Tnaken met drie groepen rij ders. De eerste zijn rijke lui, dan de zogenaamde a-socia len, die je in elke motorsport terugvindt, en ten derde be staat er de groep van schar relaars. Tot die laatste groep behoor ik". Aangevuld door 2ijn vrouw: „Voor de junioren kost een door Emlle Schelvis standaardkart 2800 gulden. In de absolute top ben je ze ker 60.000 gulden per jaar kwijt. Met andere woorden, zonder sponors redt je het niet, voor topkarting althans. Als je lid wordt van een kartclub, krijg je alle infor matie daarover. Via via met veel knustelen moet je zor gen dat je gaat uitblinken om eventueel voor sponsoring in aanmerking te komen. Daar moet je altijd zelf naar op zoek, of je moet natuurlijk dermate goed zijn, dat een fabriek in banden of moto ren je als trekpleister gaat zien. Zoals dat nu met Peter het geval is". Hij vertelt zijn verhaal met een zeker op zijn plaats zijn de trots. „Oorspronkelijk kom ik uit de Achterjfoek, maar toen ik hier in 1963 naar toe verhuisde, kwam ik te werken op een zaak waar ook Peter de Bruin werkte. Die Peter de Bruin, die mo menteel zelfs als de beste technisch kartrijder ter we reld wordt beschouwd, wek te mijn interesse. En daarna is het van kwaad tot erger gegaan. Al mijn geld en tijd steek ik er in. Je gaat steeds beter rijden en zo viel ik ook in de pul bij de grote racefa brikanten. Dat kan alleen door je race-capiteiten, want je hebt namelijk nooit sneller materiaal dan de fabrïekjon- gens". Een overbekend verhaal, dus. Ook topkarting is afhan kelijk van sponsoring. Peter Achterberg: „Misschien is dat wel één van de redenen, dat er in de media zo weinig aandacht aan wordt besteed. Maar goed, het ging zó goed, dat ik van allerlei fabrikan ten spullen kreeg. Jij wordt hun reclame. Zoals bijvoor beeld een bekende voetballer op een bepaald merk voet balschoen speelt". „Je doet je eigen monteurs werkzaamheden. Elke dag knutsel je wel wat aan je ma chine. Dat is misschien ook wel aardig om aan te geven. Iedere topcoureur moet be halve goed kunnen rijden, ook verstand hebben van z'n machine. Nou ja, een klein select groepje van dat soort rijders. De rest moet het met het eigen middelen zien te rooien". „Eerlijk gezegd ben ik best nog wel ambitieus", vervolgt Peter Achterberg zijn propa- gandaverhaal. „Ik rijd al zo'n jaar of wat internationaal. En dat blijf ik nu doen. Het is gelijk mijn training. Voor de ervaring is het van on schatbare waarde. Ga maar na, elkaar van de baan druk ken is de normaalste zaak tegen combines. Het kost me van de wereld, dat hoort er- al m'n vakantie en ook veel bij. Vooral in Italië of Duits- geld, maar ik i heb het er land moet je vaak opboksen graag voor over". Peter Achterberg in zijn kart: „Je moet sponsors heb ben voor topkarting". Rotterdam In een op het laatst nog spannende honkbal wedstrijd, heeft Schiedam door een enorme scheidsrechter lijke blunder de winst uit handen moeten geven tegen Eu rostars, waardoor de wedstrijd eindigde in een 4-4 gelijke score. Schiedam, wederom met Wout Don op de-heuvel, opende in de eerste de beste slagbeurt met het maken van punten. Cas Oosterveer kreeg geraakt werper, en een honkslag van Fred Reijmer volgde. Cas Oos terveer werd binnengeslagen door Jur Blomsteel, waarna Fred Reijmer nog voor 0-2 kon zorgen op een fraaie hit van Cees Knegt. Eurostars kwam er voorlopig helemaal niet aan te pas, en Schiedam bouwde gestaag de voorsprong uit. In de vijfde innings was het weer Cas Oosterveer die 0-3 in de boeken liet bijschrijven, nu binnengeslagen door Fred Reijmer. Een slagbeurt later plaatste Wout Don een gave honkslag, en kwam na een fout bij de Rotterdammers op het tweede honk. Harrij Reijn- goud zorgde voor de rest, waardoor Wout Don de stand bracht op 0-4. In de gelijkmakende zesde in nings kwam Eurostars wat te rug. Door foutjes bij de Schie dammers liepen Ed de Koning en Jan Bonis over de thuis plaat, en brachten hiermee de stand terug tot 2-4. Een slag beurt later werd het zelfs 3-4 door Ben Damme. De achtste mnings leverde Eu rostars fortuinlijk de gelijkma ker op en bracht bij Schiedam de nodige irritatie teweeg. Jan Bonis sloeg voor Eurostars een honslag, nu op het werpen van Fred Reijmer, en werd als honkloper vervangen door Rob Zuiddam. Deze stal het tweede honk, en werd door j Laurens Louisa naar het derde honk gestoten. Bij een door schietende bal wilde Rob Zuid- J dam gaan scoren, maar werd ingesloten tussen het derde honk en de thuisplaat. Uitein delijk kwam de bal, m de 1 handschoen terecht van Wout I Don bij de thuisplaat, die voor I een ieder goed zichtbaar Rob I Zuiddam enkele meters voor I de thuisplaat uittikte. Niet I echter voor hoofdscheidsrech- f ter Huib Donkers, die tot woe de van alle Schiedammers safe gaf en het punt toekende. Hierdoor kwam Eurostars goedkoop aan de gelijkmaker, j een stand die in de negende innings niet meer veranderde. Door de invallende duisternis kon er met meer verlengd ■worden, waardoor de boeken gesloten werden met de gelijke stand van 4-4. Bij Schiedam wierpen Wout Don en Fred Reijmer samen: 14x3 slag, 3x4 wijd, kregen zij 8 honkslagen tegen en het Schiedamveld maakte twee fouten. Voor Eurostars noleer de Laurens Louisa: 11x3 slag, 1x4 wijd, hij kreeg zeven honkslagen tegen cn zijn vol ders lieten zes steken vallen. Vlaardingen - De twee ge meentelijke zwembaden, ïïoly- en Kolpabad, zullen binnen kort tijdelijk dicht gaan. Het Holybad is vanaf maandag 4 augustus gesloten voor voeg werk aan het bad en de aanleg van een ventilatie-systeem. Maximaal zal hiermee vier weken gemoeid zijn. Het bin nenbad van het Kolpabad gaat 28 juli dicht voor een grote schoonmaakbeurt en reparatie aan het bassin. Op 3 augustus is het binnenbad weer open. In het buitenbad kan men normaal blijven zwemmen. Schiedam Nog net voor het verstrijken van de transferperiode, heeft De Korenbeurs zich weten te verster ken. De Schiedamse ta feltennisvereniging is uiteindelijk rondgeko men met Jan Vlieg, die de plaats van de naar 't Hooge Huys vertrok ken Bert van den Ham gaat innemen. Lange tijd heeft het er naar uitgezien, dat De Korenbeurs geen gelijk waardige speler voor Van den Ham zou kun nen krijgen. Wel waren er contacten met Jan Vlieg, maar de Gronin ger zou by Scylla een aantrekkelijk contract kunnen krijgen. Uitein delijk heeft Vlieg de knoop ten gunste van De Korenbeurs doorgehakt. Het sportief oogpunt speelde bij die beslissing een grote rol, omdat het naar de ereklasse gepro moveerde Scylla die plek waarschijnlijk toch weer zou moeten prijsgeven. Hans Lingen heeft in het aantrekken van Vlieg een groot aandeel gehad. Jan Vlieg (30) speelde voor Midstars in Middel- stum. welke vereniging Uit elkaar is gevallen. Niet alleen Jan Vlieg is er vertrokken, maar ook zijn broer Anne. Hij gaat zeer waarschijnlijk naar 't Hooge Huys, dat naast Nico van Slobbe en Bert van den Ham nog een derde speler zocht. De verwachting is, dat Mid stars zich uit de ereklasse zal terugtrekken. Vlaardingen De crisis in de volleybalvereniging Broleco schijnt te zijn bedwongen. De leden werden enkele we ken geleden opgeschrikt door berichten, dat er een scheuring zou plaatsvinden, maar achteraf blijkt de soep niet zo heet te zijn gegeten. Het conflict, dat de vereni ging op zijn grondvesten deed trillen, dateert overi gens niet van gisteren. Zoals bekend is Broleco de laatste drie Jaar in een stroomvers nelling geraakt, dat in vol leybalkringen bijna uniek mag worden genoemd. Toen drie jaar geleden Viano- speler Paul de Haan als trai ner/speler werd aangetrok ken, had niemand het voor mogelijk gehouden, dat het eerste herenteam in de eerste divisie terecht zou komen. Te gelijkertijd barstte in het be stuur en daarbuiten de discus sies los. De meningsverschillen spitsten zich vooral toe op de daarmee gepaard gaande komst van „vreemde" spelers. Op het ogenblik heeft men zich echter daarbij neergelegd. Dat een topclub nu eenmaal aantrekkingskracht op spelers uitoefent is een gegeven, dat men niet uit de weg kan gaan. Maar op een ander punt, de status van de A-selectie, lopen de meningen uiteen. Dat was in feite ook de kern van het conflict tussen bestuur en trai ner. Wanneer men echter alles terugdraait, moet men, hoe dan ook, de fout bij het volley- balbestuur zoeken. Al twee jaar geleden drong Paul de Haan er bij het bestuur op aan om naar extra zaalruimte uit te gaan kijken. Ondanks toe zeggingen van bestuurlijke zij de bleek snel, dat het zoeken naar zaalruimte op zaterdagen in een uiterst „slome" sfeer ge beurde. Somber Dat zoiets niet zonder gevol gen bleef, bleek uit het feit, dat de Nederlandse Volleybal Bond de Lijnbaanhallen voor topvolleybal afkeurde, een hal waarvan het bestuur van Bro leco overigens dacht, dat daar wedstrijden op de zaterdagen zouden kunnen plaatsvinden. Nog geen half jaar geleden uit te sponsor Ebeli (tevens speler van het eerste team) in deze krant de vrees, dat, wanneer het bestuur voort zou gaan op deze wijze van weinig slag- s W-V Sf-sws-y&S? /y%y, -f ^*2 '■yss Schiedam/Vlaardingen - Om de korfbalverenigin gen in de afdeling Rotter dam wat meer te betrek ken hij de problemen van dc bond en het korfbal, heeft men regio's inge steld. Dat betekent voor Schiedam» Vlaardingen en Maassluis op gezette tij den een vergadering van bestuurders van de zeven verenigingen. Om de regio meer inhoud en „body" te geven, is er een regiobestuur gevormd. Koos de Bie van Vlaaringen hanteert de voorzittersha mer, Koen van der Schalk, lid van Succes, zorgt voor de notulen. Dick Hubert zegde toe, dat Maassluis het bestuur zal complemente ren, In de laatste vergadering hield men zich bezig met de voorbereiding van de regio- toernooien. In navolging van het door deze krant ge steunde en opgezette Water wegcuptoernooi, is er een vergelijkbaar toernooi voor junioren en aspiranten. Met dien verstande, dat de teams uit de zeven vereni gingen: Harga, ODI, Succes. Vlaardingen, Oranje Nas sau, Spirit en Maassluis, ko men. Zaterdag 16 augustus vindt het aspiranten-regio- toernooi plaats op het Har- ga-veld. Op 19 en 21 augus tus spelen de jeugd teams op het Maassluis-veld hun wedstrijden op twee avon den. Sporthal öok werd de sporthallen- problematiek weer naar voren gebracht. Maar van afdelingszijde werd ver wezen naar de Algemene Vergadering in het najaar. Dan komt de afde ling Rotterdam met zijn plannen. Uit de publica ties tot nu toe is evenwel duidelijk, dat de regio er nagenoeg niets aan heeft en de problemen voor de Vlaardingse verenigingen voorlopig niet voorbij zul len zijn. Vooral van Vlaardingse zij de maakt men zich zorgen over de toekomst van de zaalcompetitie. Duidelijk is dat het komend seizoen er nog geen tweede Vlaarding se speelklaar staat en er wel meer teams moeten gaan spelen. De hoop dat de afde- lmgssporthal, een hal met twee velden voor ongeveer tweeënhal miljoen, hier in het buurt zal komen lijkt vooralsnog zeer ver weg. Barendrecht en Poortugaal zijn bereid om financieel mee te werken. Hel succesvolle herenteam van Broleco dat bij elkaar blijft vaardig optreden, hij de toe komst bijzonder somber in zag. Uiteindelijk hebben Ebeli en De Haan gelijk gekregen. Na afloop van dit seizoen was er noch zaal ruimte, noch een dui delijke planning voor de toe komst en deze punten waren er de oorzaak van dat het Vlaardingse topvolleybal aan het wankelen werd gebracht De afgelopen weken is er ech ter op allerlei mogelijke ma nieren naar alternatieven ge zocht. Die moesten vooral in het kader van de trainingstij den in de Westwijkhal gezocht worden. Door het grote ver schil in spelniveau, was het niet meer mogelijk de twee eerste herenteams op het eer ste veld te laten trainen, wat twaalf jaar lang was gebeurd. Door dit feit werd de verdeels leutel van. trainingstijden zó in de war gestuurd, dat alleen de A-selecties nog maar in de Westwijkhal zouden kunnen trainen. Het bestuur vond dit niet ac ceptabel en op een zeer ver warrende ledenvergadering onlangs werd het feit dat de tramingstijden op zó'n manier verdeeld zouden worden, ver worpen. Na de nodige „puz zels" bleek het slechts om een half uur extra te gaan. Na overleg met de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie bleek dit ook mogelijk te zijn. Het personeel van de West wijkhal heeft er zelfs een half uur later werken voor over; inplaats van 11 uur 's-avonds, gaat de Westwijkhal op dins dagavond in het vervolg om half twaalf dicht. Ook de lage re teams kunnen nu in de Westwijkhal blijven trainen en via allerlei ingewikkelde pro cedures en besprekingen kan het eerste herenteam in de nieuwe competitie (in de eer ste divisie) zijn thuiswedstrij den spelen in deze Vlaardingse hal. Duidelijk is in ieder geval dat het bestuur van Broleco moet gaan inzien, dat het leiden van een provinciaals clubje heel wat anders is dan het besturen van een club, die al aardig dicht tegen de nationale top aan zit. Wanneer Broleco zich wat meer in de sectie binnen sporten van de VRSR had la ten horen, hadden de moeilijk heden nooit zo'n vlucht kun nen nemen. Vlaardingen -Veertien mensen uit het Rijnmond gebied zijn bezig een brid geclub voor niet-rokers op te richten. Uit recente on derzoeken op hoog weten schappelijk niveau is ge bleken, dat mee-rokers mensen die 2elf niet ro ken, evenveel schade aan longen oplopen dan lichte rokers, die gemiddeld 1 tol 10 sigaretten inhaleren. Initiatiefnemer Is de heez A.J. Peetoom uit Vlaar dingen, die onder tele foonnummer 010-74395C alle gewenste inlichtingen kan geven om tot de op richting van een bridge club te komen. Voor zover beknd zijn er in ons land twee clubs van niet-ro kers, te weten in Hilver sum en Eindhoven. Schiedam/Vlaardingen De honkballers in de regio staan zondag de volgende wedstrijden te wachten. Het troosteloos onderaan bengelende Groenoord ontvangt aan de Zwalu wenlaan in Vlaardingen mede-degradatiekandidaat Black Lions uit Eindhoven, aanvang 1430 uur. Willen de Groe- noorders nog een kans maken de dans te ontspringen, dan zal zeker gewonnen moeten worden. Noodzakelijk is het dat iedereen bij Groenoord zich voor de volle honderd procent inzet, dat laat nog wel eens te wensen over. Ook voor Schiedam staat er een thuiswedstrijd op het pro gramma, want in sportpark Harga komt het Amstelveense DVH op bezoek, aanvang 14.00 uur. Gezien de stand op de ranglijst, DVH is hekkesluiter in de tweede klasse C, mest Schiedam hier twee punteu kunnen gaan pakken, MSV'71 ontmoet in de Steen- dijkpoider te Maassluis het team van Gouda, aanvang 14,30 uur. Inzet van deze wed strijd wordt de aansluiting bij de top in de districtsklasse. Gezien de goede prestaties van de Maassluizers de laatste we ken, moet winst ook nu tot de mogelijkheden behoren. Het Vlaardingse Holy tenslotte heeft een uitbeurt bij Twins in Oosterhout. De Vlaardingers kunnen, gelet op de stand van de ranglijst, winnen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 7