SPORT Holy niet te stuiten Regen bijna spelbreker MSV'71 laat het afweten TSF-toernooi: snelle beslissingen Schiedam vlamt weer even: 15-0 U Hermes DVS maakt het j zich moeilijk I'JSÊÊr ~£^Sy'c* v?«v«V Sportagenda Sport-kort Jan den Tuinder mag weer spelen Nog geen onderdak voor Turkse voetbalclub maandag 30 juni 1980 VD/SC/WW s Groenoord toont eindelijk karakter Vlaardingen Uiteindelijk werd een lange serie ne derlagen door de honkballers van Groenoord doorbro ken. In de thuiswedstrijd tegen Black Lions werd ver diend met 7-3 gewonnen. De eerste klap is een daalder waard, zo luidt een be kend spreekwoord, en dit was maar al te waar bij de Groenoorders. De start was overdonderend in de eerste de beste slagbeurt. Gerrit Smit opende met een fraaie honkslag, en Hans Staub legde een keurige stootslag- /honkslag neer. John de Bruin op zijn beurt ramde tfe bal het buiten veld in, waarop Gerrit Smit voor 1-0 kon zorgen. Staub, zaaiden onrust bij de Black Lions. Rinus de Bruin profiteerde hier bekwaam van, want hij joeg de bal voor drie honken tegen de hekken en zorgden Gerrit Smit en Hans Staub voor 5-0. Nog was de koek niet op. John de Bruin ontfutselde vier wijd, en de klap die Ger Stentler toen van de knuppel liet komen werd dermate slecht verwerkt, dat zowel Rinus van de Meulen als John de Bruin veilig over de thuisplaat kwamen en de stand was opgelopen naar 7-0. Voor Groenoord een ongeken de weelde. Ger Stentler volgde het goede voorbeeld, en sloeg op zijn beurt ook al een fraaie honks lag in het rechtsveld. John de Bruin was inmiddels opgerukt naar het derde honk, waarna Ruud Stentler de bal voor twee honken het veld in knuppelde. Zowel John de Bruin als Ger Stentler konden hierop scoren en stand bren- gen op 3-0. Een siagbeurt later gingen de Groenoorders vrolijk verder met het goed hanteren van de knuppel. Wederom een honks lag voor Gerrit Smit en een stootslag/honkslag voor Hans De mannen uit Eindhoven za ten ook niet stil, en in hun derde slagbeurt liet Guanipa 7- 1 noteren na goed slagwerk. In de vierde innings kwam Groe noord goed onder druk te staan, maar verder dan twee punten van Gibbes en Merceli- na kwam Black Lions niet. Met een uitstekend op dreef zijnde werper Gerrit Droog gaven de Schiedammers geen kansen meer weg, maar daar ook de bezoekers geen onnodi ge steken meer lieten vallen, bleven in de verdere innings de verdedigingen heer en meester van het terrein. Het bleek maar weer eens dat een goede opening voldoende ren dement kan opleveren, waar door Groenoord de moed be slist nog hoeft op te geven. Gerrit Droog kwam tot de knappe cijfers van: 9x3 slag, 0x4 wijd, hij kreeg zeven honkslagen tegen en zijn veld maakte vier foutjes. Bij Black Lions liet Nildo Obispo note ren: 3x3 slag, 3x4 wijd, hij kreeg tien honkslagen te ver werken en zijn velders lieten hem tweemaal in de steek. I Schiedam - Hermes DVS heeft het tegen het onderaanstaande i Sparta nog onverwacht moei- lijk gekregen om de 6-1 zege uit het vuur te slepen. Pas vier ;oversvoor tijd slaagden de •Schiedammers erin het Spar- ta-totaal van 132 te overschrij- den. „We hebben het onszelf onno dig moeilijk gemaakt door te nonchalant te spelen en door een gebrek aan concentratie. We hebben dan ook flink op ons kop gekregen van Mike Shrimpton tijdens de teambe spreking na afloop van de wedstrijd. We hebben in ieder geval de zes punten, binnen ge haald, maar dat is het enige positieve van deze van beide kanten slechte voorstelling", was de bepaald niet malse zelf kritiek van Hermes DVS-aan- voerder John Beijer. De thuisploeg won de toss en verkoos met fielden te begin nen. Moeizaam battend bercik- te Sparta bij de lunch een to taal van 55 voor 5, waarbij al leen speler-coach Paul Mahon enigszins van zich deed spre ken. Na de hervatting verloor Her mes DVS het overwicht op Sparta, waarvoor met name Rob Dedel met 39 runs zorgde, terwijl ook Hugo Meyers zich met 26 runs niet onbetuigd liet Het tiende wicket viel met een Sparta-totaal van 132 op de telegraaf. Het matige bow len -en fielden van Hermes DVS leidde tot dit aantal runs, dat gezien de capaciteiten van Sparta onnodig was opgelopen. Jacoues Geeratz vormde als bowler met 3 voor 15 een posi- f tieve uitzondering op het mati- ge veldwerk, terwijl de bow- «ngcijfers van Martin Glans beek (2 voor 11) er ook nog mee door konden. Ed ter Braak zorgde voor een goede opening met 25 runs. De volgende vier wickets (Jacques Geeratz, Henny van Wijk. Koos de Roos en John Ver- wey) werden verspeeld, omdat «e Schiedamse batsmen te veel nsico namen, hetgeen een to- V taal van S0 voor 5 opleverde. I Speler-coach Mike Shrimpton J»rgde dankzij technisch be- kwaam spel, voor 33 runs. 5 «*aul ter Braak en Pieter van t Noord brachten de zege vier 4 over voor tijd (voor een verlies van 8 wickets) in Schiedamse 'handen. Sparta-bowler Paul Mahon (3 voor 27) zorgde voor ?>;de meeste problemen aan de jbatting side van de thuisclub. i Victor Mlonplaatsing nlat waar gemaakt... Maassluis MSV'71 heeft het duidelijk niet kunnen redden in de thuiswedstrijd tegen Gouda. De Maassluise honkballers, die zonder Jan van Spijk, afwezig wegens aanstaand vader schap met Piet Bouts op de heuvel acteerden, kregen een ge voelige nederlaag te incasseren: 3-12. Al gelijk in de eerste slagbeurt werd MSV'71 op een 0-4 ach terstand gezet. In de gelijkma kende beurt krabbelde de Maassluizers terug via een punt van Rembert Ascension op een klap van Frank Reïn- ders: 1-4. Theo Walthie teken de voor Gouda, na een twee- honkslag van Hans Zwerus. voor 1-5. Iwan van Sichem haalde in de gelijkmakende slagbeurt verwoestend hard uit, waarop de bal over de hekken vloog voor een home run en de stand een iets draag lijker aanzien voor de thuis ploeg kreeg: 2-5. Voor zeer kort echter. Hierna kwam MSV'71 er namelijk niet meer aan te pas. Piet Bouts maakte plaats op de heuvel voor Frank Reinders, maar ook hij kon het tij niet keren. Regelmatig bouwden de bezoekers de voorsprong uit. In de vierde innings werd het 2-7, en twee slagbeurten later was de stand al opgelopen naar 2-9- Piet Bouts kon toen voor zijn ploeg nog wat terug doen. Profiterend van de enige fout van Gouda liet hij 3-9 m de boeken noteren. Uiteinde lijk bepaalden de gasten via een punt in de zevende en ne gende innings voor de eind stand van 3-12. Bij MSV'71 kwam Piet Bouts in 3 1/3 innings tot de weinig florissante cijfers van: 2x3 slag, 7x4 wijd!, hij kreeg vier honkslagen tegen en zijn vel ders maakten drie fouten. Frank Reinders wierp in de resterende 5 2/3 innings: 3x3 slag, 1x4 wijd, hij kreeg zes honkslagen tegen en ook toen maakte het veld drie fouten. Voor Gouda kwam Klaas van Weelden tot een uitstekende prestatie en noteerde: 13x3 slag, 4x4 wijd, hij kreeg vier honkslagen tegen en Gouda maakte slechts eén fout. - v r'*"\ 'V Hans Staub (liggend) is uit Oosterhout Vlaardingen- Holy haalde verrassend uit in de wedstrijd tegen De Twins en won overtuigend met 2-8. De thuisclub nam in de tweede slagbeurt een I-Ö voorsprong door Dick Emer op foutjes van de Vlaardin- gers, maar een slagbeurt la ter sloeg Holy terug. Gerard Wap'enaar en Piet van de Mark bereikten de kussens, en honkslagen van Cedric Pierre en Cees Schriek zorgden ervoor, dat zowel Gerard Wapenaar als Piet van de Mark de stand konden ombuigen naar 1-2. Het duurde tot de vijfde in nings voor er weer een wij ziging in de stand kwam. Wederom Gerard Wapenaar kwam op honken en Wim Pijpers volgde zijn voor beeld. Ook Piet van de Mark zag hierna kans veilig het eerste honk te bereiken, waardoor en drie honken bezet waren. Cedric Pierre haalde toen dusdanig hard uit, dat alle honklopers vei lig de thuisplaat konden pas seren en de stand gebracht was op 1-5. De Vlaardingers moesten toen tot de achtste slagbeurt wachten eer zij weer tot sco ren konden komen. Rob Middendorp sloeg zich op de kussens en Hans van Berkel volgde het goede voorbeeld. Jan Lugthart knuppelde de bal voor twee honken het veld in, waardoor zowel Rob Middendorp als Hans van Berkel scoorden. Toen ook Gerard Wapenaar een twee- honkslag van de knuppel liet komen, zorgde Jan Lugt hart voor een veilige voor sprong van 1-8. Afstand Slechts in de laatste slag beurt van Dc Twins moest werper Jan Lugthart nog een puntje toestaan, toen Rob Dykmans 2-8 het note ren op een tweehonkslag van Kees van de Heijkant. Verder lieten de Vlaardin gers het niet komen, waar door Holy weer wat ruimer kan ademhalen en verder afstand heeft genomen van de laatste plaatsen. Voor Vlaardingen-Holy kwam Jan Lugthart tot de cijfers: 6x3 slag. 3x4 wijd. hij kreeg acht honkslagen tegen en de Vlaardingers speelden een foutloze wedstrijd. Voor Twins stond 4 1/3 mnings Ed van Kempen op de heu vel en hij noteerde hierin: 6x3 slag, 5x4 wijd, kreeg vier honkslagen tegen en het veld maakte toen geen fou ten. De resterende 4 2/3 in nings nam Kees van de Heij kant voor zijn rekening en hij kwam tot: 4x3 slag, 3x3- wijd, hij kreeg vijf honksla gen tegen en zijn velders he ten eén steek vallen. Schiedam - De TSF-wedstrijdlelding moest, ten gevolge var» de langdurige regenval, waardoor er zaterdag slechts twee partijen konden worden gespeeld, naar een noodoplossing grijpen. Op verschillende parken (De Brouckpolder/VLTC werd „ingezet") werd op de ,,finale-dag" een gigantisch hoe veelheid partijen gespeeld om één gewonnen set. Alleen in de finales kon de normale procedure worden ge volgd. „Ik ben erg dankbaar voor de medewerking van VLTC. want als je over vijf banen kunt beschikken. Dat is geen kleinigheid", zei wed strijdleider Geert Olthof, Nico Kuypers (Toegh) won de B-finale op tennispark Van Vliet van Wim van der Polder (CTC) met 6-4, 6-2. In de halve finale had hij de als eerste ge plaatste Ronald van Vliet (Overschie) via een tie break in de eerste en enige set uitge schakeld; 7-6. Ook in het ge- mengddubbel had dc Rotter damse tennisbal-eigenaar suc ces. Samen met partner Conny Lugt (Holy) werd het MAAS- duo Marja DaÜtz/René Koppe met 6-4, 6-1 verslagen. Conny Lugt slaagde er op TSF tevens in de single te winnen, hetgeen haar eerste toernooi zege in de B-single betekende. Wel bereikte zij dit seizoen twee maal een finale (districts kampioenschappen en di- stricts-jeugdkampioensehap- pen), hetgeen haar toen geen eerste prijs, maar wel een uit nodiging voor de nationale kampioenschappen opleverde. In de TSF-fmale had 2ij te ma ken met Maija Dahtz, die een aantal matchpoints overleefde, maar toch het onderspit moest delven: 6-2, Q-3. Bij de C-heren verraste Mark van der Kroft (Aeolus Oledo) door de tweede geplaatste Ma- rijn Mentink (SLVj en de als derde geplaatste Victor Mion (Be Quick) uit te schakelen, waarna hy de eindstrijd tegen Jack Voorwald in drie sets be sliste: 3-6, 6-0, 6-2. In de C- dubbel moesten Bart Dteck- man en Fred van*Raamsdonk (belden MAAS) tegen het jeug dige Holy-dubbel Huub van Puffelen/ Peter Paul van Bek- kum twee maal een 3-5 achter stand wegwerken, om met 7-5, 7-5 te zegevieren. In de halve finale was het als eerste ge plaatste koppel Dieckmon- /Van Raamsdonk ternauwer nood ontsnapt aan voortijdige eliminatie en moest in de tie break een matchpoint worden overleefd. De he ren dubbel in D was een prooi voor het „onafscheidelij ke" tweetal Henny Ebehng/ Pim Maas (TSF), dat weinig moeite had met Marcel Olthof en Onno Hofman (TSF/Mui- Marja Dalitztweemaal zilver. denberg): 6-2, 6-3. „Dit was het laatste D-dubbel, waarvoor wij ons samen hebben ingeschre ven. Je krijgt als je een aantal toernooien hebt gewonnen snel de naam een prijzenjager te zijn", ze» Henny Ebelmg. Verliezende finalist Marcel Olthof lachend: „Ebehng en Maas horen eigenlijk op de C- lijst. Vorig jaar hebben ze al genoeg gewonnen. Wij hebben echter van hen verloren door zelf te veel fouten te maken. Misschien hadden we wat meer boogballetjes in ons spel moeten stoppenOverige fmale-uitslagen: DEC: Urma Beuzenberg (Maasland) - Mar jan Holtslag (KSVV) 6-2. 6-4. DDC: Lieneke Boembroek- /Hanny Verheul (VLTC) - Birgit Keyzer/Elly Olieman (Aeolus Oledo) 6-3, 6-2. GDC: Conny 't Hoen Herman Pee man (Be QuickJ-Frouke Snoeck/Mortin Knocster (Be Quick) 6-2. 4-6. 6-3 HED. Wouter Noorlander (KSVV)- Rob Meyster (TSF) 6-3, 7-5. DED: Anja Schras (Toegh )- Wullemijn van Woensel (SLVj 2-6, 6-3, 7-5. GDD: Wil Odijk- Frans Bergmans (RQVS) - Trix en Wim Bokkers (TSF) 7- 6, 6-4. DDD: Margreet Briedé- /Margreet van Nieuwkerk (Los Bigoles) - Rita van der Heydcn/An Parent (Monster) 1-6, 6-3, 7-5. Maandag: Vergadering sectie voetbal SRSR, Stadhuis, 19.30 uur. Dinsdag: GroenoordFeye- noord (beker). Zwal.laan, 19 uur; Jeka—Holy (beker), 19 uur. Woensdag: Zomeravondcom petitie wielrennen, Vergulde Handpolder, 19 uur. Vrijdag: Coopertest Fortuna, Mar.weg, 19 uur. De VRSR heeft een commis sie ingesteld, die de mogelijk heden voor een overkapping van het Kolpabad gaat bekij ken. Daarin zitten onder ande ren Jo van der Lugt en Peter van Wilsera. De reserve-teams van Oranje Nassau, Spint en Maassluis zijn voor de nieuwe competitie in één afdeling ingedeeld. CKC Maassluis ontmoet vol gend seizoen op het veld: ADO uit *s-Gravendeel, DES uit Delft. DVS uit Hendrik Ido Ambacht, Oranje Wit uit Dordrecht, Swift uit Middel burg, Vitesse uit Barendrecht en IJsscivogels uit Moor drecht De oefencampagne van CKC Maassluis: 16 augustus: Rabo- toernooi. 23 augustus: Water- wegcup-toemooi en 30 augus tus: Ten Donck-Maassluis. Op vrijdag 8 augustus wordt er gezwommen voor verschil lende zwemvaardlgheidsdiplo- ma's. In het Kolj?abad gebeurt dat vanaf 8.30 uur. Proef- zwemmen kan men op 7 julL 14 juli, 21 juli en 4 augustus. Alle maandagen. In juli en de eerste twee we ken van augustus zal de weke lijkse trim-msluif in de Maas sluise Olympiahal en in de gymzaal van de Juliana-scho- lengemeenschap niet door gaan. Reden: vakantie. Frans van Rossum Is erelid geworden van de voetbalver eniging RKWIK wegens zijn verdiensten In 35 jaar. Schiedam Het honkbalteam van Schiedam heeft weer even laten zien waartoe het in staat kan zijn als de opdrach ten vlekkeloos worden uitgevoerd. Voeg daarbij een zwakke tegenstander als DVH uit Amstelveen en de afgetekende 15- 0 overwinning in zes innings is verklaard. De eerste slagbeurt werd al di- rekt benut om het onderaan bengelende DVH op achter stand te zetten. Eerst Cees Knegt en later Rob Stijl lieten 2-0 noteren, profiterend van fouten bij de Amstelveense ploeg. Een slagbeurt later zorgde invaller Joop Groen (voor de op vakantie zijnde Harry Reijngoud, red.) voor 3- 0 op een tik van Cees Knegt. De derde innings bracht maar liefst elf! Schiedammers in het slagperk en toen de marteling voor het arme DVH ten emde was, was de stand opgelopen tot 11-0. Ook in de vierde slag beurt ging de thuisclub onver droten door met het uitbou wen van de voorsprong. Joop Groen knuppelde de bal voor twee honken tegen het hek werk, waardoor Hans van Ga len en Jan Stijl de score op voerden naar 13-0. Ook Joop Groen kwam nog thuis, waar door Schiedam na pas vier in nings al met maar liefst 14-0 aan de leiding ging. De bezoekers konden weinig klaarmaken op het werpen van Wout en moesten toezien hoe Wilfried Salomons in de vijfde Schiedamse slagbeurt de eindstand bepaalde op 15-0, na een fraaie tweehonkslag van Hans van Galen. In deze zeer éénzijdige wedstrijd het Wout Don de volgende cijfers vast leggen: 7x3 slag, 0x4 wijd, hij kreeg slechts drie honkslagen tegen en het veld maakte maar eéh misgreep. Bij DVH, dat nu troosteloos onderaan de ranglijst bungelt met twee punten, kwamen De Ruyter en Stassen samen tot: 8x3 slag, 3x4 wijd. Maar liefst veertien honkslagen tegen, waarbij het veld ook nog eens zes fouten voegde. Samen met De Rïetzeilers, de carnavalsvereniging, heeft de Schiedamse Pupillen Voet balcommissie (SPv) een groot bedrag op de Welzijnsmarkt opgehaald. Dat komt ten goede nan het jubileum in '82, wan neer de SPV 25 jaar beslaat. Na Jan Vlieg heeft ook xijn broer Anne anderdak gevon den. Het Is 'i Hooge Huys ge worden, de club waarvan ook Bert van den Ham van De Ko renbeurs deel uitmaakt Even als Nico van Slobbe. Bij Zwaluwen maken Arie van Dongen en Piet Witvoet in het nieuwe seizoen deel uit van een ordedienst. Zij zullen, om er toe bij te dragen dat de wedstrijden rustig en ordelijk verlopen, binnen de afraste ring gaan lopen. In Schiedam gaat men de jdrage (subsidie) voor de bouw van was- en kleedloka len regelen. De bijdrage, aldus de verordening in concept bfr draagt voor twee kleed-waslo kalen 45 mille, voor vier 80, voor zes een ton en voor acht kleed-waslokalen 120.000 gul den. Schiedam Verdediger Jan den Tuinder van SVV, die geen contract meer kreeg, la per 1 juli weer arbeidsge schikt verklaard. Tegen DS*70 liep de Schiedammer de afge lopen competitie een arra- kwetsuur op. Ondanks het feit dat hij in de ziektewet liep, werd hem ontslag aangezegd. Nu hij weer speelgerechtigd is verklaard, vraagt SW op nieuw ontslag voor hem aan. Maar omdat bij toestemming door het Arbeidsbureau er volgens de CAO voor betaald voetballers een opzegtermijn van twee maanden is. kan Jan den Tuinder op zijn vroegst per 1 september weg. In dat geval heeft hij nog twee maanden salaris ia de nieuwe competitie te goed. Vlaardingen Vandaag valt de beslissing of de nieuw op gerichte Turkse voetbalclub volgend seizoen in de competi tie gaat uitkomen. Voorwaar- de van de KNVB, afdeling Rotterdam, is. dat de drie elf tallen, waarover de Turken nu al beschikken, over een speelveld beschikken. Voorlopig hebben de voetbal clubs (Zwaluwen. Vlaardin gen, VFC, Satelliet) en de atle tiekvereniging Fortuna, nega tief gereageerd op een brief van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie om ruimte beschikbaar te stellen, Het ge meentelijk Sportbureau zou vandaag nog een laatste po ging ondernemen cm te onder zoeken, of er clubs zijn die geen bezwaar maken tegen het op zondag beschikbaar stellen van hun accommodatie. Ket is niet te hopen dat het op een regelrecht „drama" voor de nieuwe Turkse voetbalclub gaat uitdraaien, een volksdeel in Vlaardingen van zon twee duizend Turken is niet zo maar weg te denken. De Hoi- landiaan heeft als enige tot dusver de helpende hand toe- festoken. om een elftal van larokkanen in zijn dub onder te brengen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3