rmiTSÏRlEK 3 Winkeliers gaan niet 'saiïiei' thuis bezorge: Bouwlocatie Vaartland nog dit j aar bekend Jeugdland van start College ziet voorlopig nog geen vrouwenhuis Geerstoof laat het publiek zelf nieuw seizoen openen 1 Laatste dagen van een school -{smijt beelden stuk Afgewezen minnaar Viool concert in lunch pauze Buiten landers in film Fassbinder Benzine ia drums: levens gevaarlijk Gemeente wil evaluatie kredietbank Extra geld gestolen Wereldwinkel stopt verkoop op Bachplein dinsdag 1 lull 1980 VD/SC/WW Schiedam In een gara ge aan de Singel Srof de politie vijf drums met in totaal 050 liter benzine aan. Dc politie stelde sa men met de brandweer een onderzoek in nadat buurtbewoners al enige malen hadden geklaagd over benzinedamp. Een brandweerman noemde bet levensgevaarlijk om benzine op zo'n manier op te slaan in de buurt van woonhuizen. Als de drums waren ontploft hadden er slachtoffers ltunnen vallen. De partij benzine is in be slag genomen. Tegen de eigenaar van het garage- b^lrijf, die geen vergun ning heeft voor de opslag van benzine, is proces verbaal opgemaakt. VSSr' Schiedam Veel leden van de verenig de Schiedamse ondernemers (VSO) zien er nog steeds een hard hoofd in bij de klanten thuis de gekochte goederen uitgezonderd levensmiddelen af te le veren. Deze extra dienstverlening levert in de meeste gevallen nog te veel problemen op naar de mening van VSO- bestuursleden Joop Vrede- bregt en Piet Prins. In 1974 heeft men al eens ge sproken over de oprichting van een distributiecentrum in de Schiedamse binnenstad en volgens Prins waren er talloze praktische moeilijk heden, waardoor dat niet kon doorgaan. Aan die situa tie is volgens hem niets ver anderd. Thuis bezorgen blijft voorbehouden aan enkele bedrijven, die een eigen transport kunnen regelen. Een gezamenlijke transport onderneming zit er dus niet in. Prins heeft dat in Delft ge zegd tijdens de excursie, die Het blijft sjouwen met de bood schappen. De Schiedamse winkeliers brengen de waar nog niet thuis. het Hoogstraat-genootschap woensdag hield. De Delftse ondernemer Lubbers hield daar een pleidooi voor nau we samenwerking tussen de winkeliers, waarbij zij onder ling kunnen regelen hoe de verkochte artikelen bij de consument aan huis kan worden bezorgd. In Delft draaien zulke samenwer kingsverbanden met succes. Piet Prins echter is huiverig van het idee. omdat hij grote weerstand verwacht: „De on dernemers doen toch niet al lemaal mee. En het is altijd zo, dat de een er meer profijt van heeft dan de ander. Ik denk. dat de kostenregeling van de deelnemende winke liers een te moeilijke kwestie zou zijn. En bij een distribu tie bij toerbeurt is het nu eenmaal 20. dat je steeds del lasten van een ander op del schouders moet nemen. Ookl dat zie ik niet iedereen doen." Delftenaar Lubbers vindt,! dat het thuisbezorgen vanl gekochte artikelen een nood-I zakelijke extra dienstverle-™ ning aan koning Klant is ge-I worden. Vlaardingen Nog voor het einde van dit jaar zal een be slissing moeten worden geno men over de locatie voor de nieuwbouw van het bejaarden huis Vaartland. Waarschijnlijk Vlaardingen In razernij ont stoken, omdat zijn liefdesrela tie was misgelopen, heeft een 46-jarige Rotterdammer gister ochtend in alle vroegte een grote hoeveelheid beeldjes verwoest. Schade: 7500 gulden. De man smeet de beeldjes woedend stuk in een woning in bet centrum van Vlaardin gen, alwaar zijn 'ex' woonach tig is. De politie hield hem aan. toen de man zwaar beschonken in zijn auto op weg naar huis was. Hij weigerde de blaaspijp jes aan te raken, maar stond de bloedproef wel toe. In de auto werd een alarmrevolver met munitie gevonden, waar door de politie ook proces-ver baal wegens overtreding van de vuurwapenwet heeft opge maakt Er is ook een onder zoek Ingesteld naar de precie ze toedracht Ook elders in Vlaardingen werd een automobilist aange houden, omdat hij te veel alco holica op had. Een 21-jarige Schiedam De commissie so ciale zaken verzoekt het colle ge in Vlaardingen hun op de hoogte te stellen van de evalu atie van de Gemeentelijke Kredietbank. Sinds 1977 wer ken Schiedam en Vlaardingen samen in een gemeenschappe lijke kredietbank. 3Vlaardingen De werkgroep alfabetisering krijgt van de ge meente een aanvullend kre diet van 4500 gulden in de vorm van een garantiesubsi- «die. De werkgroep krijgt het Slgeld in verband met de ver wachte verruiming van de fi- «nanciele mogelijkheden van 19). Je rijksoverheid. -De werkgroep heeft het geld jJiodig voor een goede begelei- «rinE ^an ana^aheten in *«IVlaardingen. Op de begroting 1989 was een bedrag van 6000 gulden uitgetrokken voor ae werkgroep. Dat bedrag was t ?chter te weinig voor de op- '«JHg van de analfabeten. In vlaardingen worden op dit moment 24 analfabeten door de werkgroep geholpen. Er is tfdfs een wachtlijst voor men- 1» en die geholpen willen wor den. De medewerkers willen graag iedereen helpen en daar »<js het bedrag van 4500 gulden bard voor nodig. Vlaardinger had op de krui sing van Hoflaan en Schie- damsedijk een verkeerspaaltje omvergereden» maar was on verschillig hierom naar huis gegaan, waar hij later van bed werd gelicht. Op het politiebu reau werd de bloedproef geno men. De auto werd voor tech nisch onderzoek overgebracht naar het Delftseveer. in september of oktober, zal de nieuwe commissie voor stads vernieuwing hierover van ge dachten wisselen. Het college van B en W heeft op voorhand al wel aangegeven, dat de nieuwbouw in geen geval in de binnenstad zal kunnen ko men. Het probleem rond de uitbrei ding van het bejaardencen trum werd uitgebreid behan deld tijdens de raadsvergade ring van eind vorige week, bij het bespreken van de zoge naamde open-plekken-nota. Vaartland, dat dringend aan vernieuwing toe is, zou het liefst nieuwbouw plegen op een locatie in de binnenstad, maar daar voelt het gemeente bestuur niet zo veel voor. In de nofn staat aangegeven, dat de Oostwijk of de Babberspol- der het meest in aanmerking zouden komen voor de vesti ging. Met name Rien Lensvelt (SGP) maakte zich sterk voor een spoedige beslissing over de nieuwbouwplannen. „We kun nen die zaak niet eindeloos uitstellen: het bestuur van Vaartland moet nu plannen kunnen maken," zo hield hij de raad voor. Het raadslid toonde zich toch al bezorgd dat het jaren zal duren voor de ge hele procedure rond de nieuw bouw is afgerond. De bedoe ling is, dat ook de projectgroep die functioneert in het kader van de stadsvernieuwing zich over de nieuwbouw van het bejaardencentrum zal buigen. Oe Boslaanschoo! maakt haar laatste dagen mee. De school, die jarenlang leeggestaan heeft en een bron van zorgen was voor de bewoners van de Vlaardlngse Oostwijk, kan nu eindelijk door de gemeente aangekocht worden om daarna snel te worden gesloopt. Waar de gemeente maanden lang op heeft moeten wachten is nu een feit: de provincie heeft het aan koopkrediet goedge keurd. De leegstand van de Bos- laanschool, die er op deze foto In onvervalst Hollands blijk van geeft overbodig te zijn, Is voor- el de ouders van de om wonende kinderen een doorn in het oog ge weest. De kinderen bra ken het oude, In vervallen staat verkerende gebouw binnen om daar te spe len. Het gevaar van onge lukken was daarbij niet denkbeeldig. De proble matiek kwam tijdens hot wijkoverleg telkenmale terug, maar de gemeente kon geen actie onderne men doordat het gebouw geen gemeente-, maar rijksbezit was. De aan koopprocedure duurde tergend lang. Maar nu dan Is het krediet voor aankoop goedgekeurd en zal op korte termijn met de sloop begonnen wor den. Ft.l I- n ausc tviutv Vlaardingen Uit de recrea tiezaal van het Vlaardingse be jaardentehuis „De Wetering" aan de Claudius Civilislaan is vrijdagmiddag ccn franse Comtoiseklok gestolen. De waarde van de klok bedraagt tweeduizend gulden. Ook da potiertjeskraam deed het weer best. Vlaardingen Geen van de door het stedelijk overleg van vrouwencafés genoemde pan den lijkt vooralsnog in aan merking te komen voor de Schiedam De wereldwinkel staat sinds van daag niet meer op de weekmarkt op het Bach plein in Groenoord. Vanochtend moesten de marktbezoekers de standplaats van de wereld winkel tevergeefs zoeken. Reden voor het sta ken van de verkoop op het Bachplein is de ge brekkige accommodatie, aldus de interkerkelij ke werkgroep voor ontwikkelingssamenwer king. De verkoop en informatie in het pand van de wereldwinkel in de Lange Kerkstraat 35 gaat gewoon door. Daar is de ruimte comfortabel ge noeg en de aanloop niet overweldigend, maar bevredigend. vestiging van een vrouwen huis. Dat is een tussentijdse conclusie van het college van b en w, dat daarmee ant woordt op een door de vrou wencafé 's ingediend lijstje met suggesties. Een definitief be sluit is echter nog niet geno men. De suggesties werden enige tijd geleden door de vrouwen verzameld en aan het college aangeboden. Bij een globale beoordeling van de door de vrouwen genoemde panden kwam het college echter tot de conclusie dat er niets bij zit dat een kans maakt Een aantal panden is geen gemeentebczit; bovendien zou inrichting tot vrouwenhuis voor andere pan den betekenen dat deze dan aan het woonruimtebestand onttrokken worden. En daar wil het college ook niet aan. De oprichting van een vrou wenhuis heeft voor het actie program van de Vlaardingse feministen op het ogenblik de hoogste prioriteit. Men wil niet langer afhankelijk zijn van de ruimte die buurthuizen de vrouwen incidenteel te bieden hebben en zoekt naar een vast onderkomen in het centrum van de stad. j medamHet publiek zelf I na de zomer het nieuwe £2t2oen van het Zoldertheater "jft de Teerstoof mogen openen. Set theaterbestuur heeft deze Keer geen bekende kleinkun- 'snaars uitgenodigd om de Pits van het theaterseizoen af 1 bijten, maar vindt dat Jan hbliek zelf ook eens naar vo- moet komen. Wie ook maar enig talent heeft, wordt genood zijn beste beentje voor te zetten op de avond van za terdag 13 september. Men heeft dus de hele zomer de tijd te repeteren, maar het bestuur 4 van het Zoldertheater zou ieder kan terecht op een echt graag binnen drie weken enig podium in een echte zaal. Op inzicht krijgen in hoe groot de dat podium heeft zowat de belangstelling is. Eventueel hele Nederlandse cabarettop al zouden meer avonden in de gestaan. Met ongeveer zeven- Teerstoof op deze wijze gevuld kunnen worden. Of het nu zang is of mime, goochelen of opera, drama, ca baret, ballet of striptease, een tig voorstellingen per seizoen presenteerde de Teerstoof sinds 1972 Henk van Ulsen, Boudewijn de Groot, Neer- lands Hoop, Herman van Veen, Tekstpierement, Fun- house en vele anderen, waar onder ook Belgische klein kunst Acht jaar lang hebben Schiedammers dus kunnen zien hoe het moet Nu is het hun beurt om een gokje te wa gen. Er is geen talentenjacht aan verbonden, er ligt even min een radio- of televisieuit- zending In bet verschiet, de optredens kunnen geen uren duren en voor decors is het te klein, maar er is een vleugel, er is een goede geluids- en lichtinstallatie en dat mag voor iemand met een beetje zin en durf voldoende zijn. Wie een briefje schrijft aan het bestuur van het Zoldertheater in de Teerstoof, Nieuwstraat 12 ter attentie van Jan van der Meer, met gegevens over aard van attractie, wordt uitgeno digd voor een proefoptreden. De eerste kennismaking vindt dan plaats in augustus. Pottenbakken met een echte vakman. Dat kon gisteren op Jeugdland. Schiedam De schoolvakantie is begonnen, Jeugdland is weer van start. En hoe! Op de eerste dag van de grote vakan tie krioelden honderden kinderen op het stadserf nabij het stadskantoor, waar Schiedams burgemeester John te Loo om elf uur Jeugdland voor geopend verklaarde. Waar ambtena ren anders hun auto's parkeren, zag het nu zwart van de kinderen. Glunderend liep Joop van Broekhoven, organisator van het gebeuren, tussen de spe lende kinderen. „Grandioos! Zoveel kinderen als er zijn. En alles loopt op rolletjes. Het is vandaag voor het eerst dat we precies volgens het schema draaien. Maar het weer werkt dan ook fantas tisch mee. Voorgaande jaren zat de regen ons altijd dwars. En dan moest je met het pro gramma gaan schuiven, zo dat er niets van het schema terecht kwam." Maar behalve het mooie weer waren er ook tal van artiesten en activiteiten om de stemming erin te brengen en te houden. Een snelteke naar, een pottenbakker, mu zikanten, een poppenkast, te veel om allemaal op te noe men. Een groot succes was ook een gigantisch luchtma tras, waarop de kinderen zich naar hartelust konden uitleven. Een van de sprin gers merkte op dat dit wel heel wat fijner was dan zijn eigen eenpersoonsbed, dat hij wel eens onder protest van zijn moeder als tram poline gebruikt. Alle arties ten deden hun. uiterste best om het de kinderen naar de zin te maken. En niet te ver geten de veertig medewer kers van Joop van Broekho ven, die zich ook ten volle inzetten om Jeugdland tot een echt kinderparadijs te maken. „Ik heb een vaste ploeg, die elk jaar meedoet. En daarnaast werken nog een aantal studenten van de en scholie ren mee. Een fijne stel, dat ook echt zin heeft in het werken met kinderen. Daar voor knjgen ze wel een klei ne vergoeding. Maar ik zeg ook altijd tegen iedereen;als je dit doet om geld te verdie nen kun ie beter achter een lopende Dand gaan staan," vertelt Joop van Broekho ven. De kinderen konden er maar niet genoeg van krijgen. Als het aan een ongeveer vieria- pedagogische academie enkele middelbare scho den afgesloten op vrijdag 1£ juli met een grandioos feest in het Prinses Beatrixpark tegenover de velden van Ex celsior '20. „Wat we daarvoor allemaal in petto hebben, houd ik nog even geheim. Maar dat het grandioos wordt, is zeker," merkt Joop van Broekhoven enthousiast op. Schiedam In de aula van Schiedams stedelijk museum wordt morgenmiddag om half een een lunchconcert gegeven door het VuiUaume-kwartet Toegang is, evenais de koffie, gratis. Het kwartet bestaat uit Ben Legebeke (eerste viool), Arno Bons (tweede viool). Margriet- ha Isings (altviool) en Rudolf van der Wel (violoncello). Zij spelen, van Mozart het 'ouar- tett KV 387 in G-dur' uit 17B2 en van Schubert het 'quartett Schatz D 703'. rig Schiedammertie had gele gen, had zijn vaaer het gis teravond zonder warme maaltijd moeten doen: zijn moeder moest de grootst mo gelijke moeite doen om hem mee te krijgen. „Ik moet eten gaan koken voor papa," moest ze haar zoon tot drie maal toe vertellen. Pas toen ze zei dat Jeugdland nog drie weken duurt en dat ze nog wel een paar keer zouden gaan, ging hij mee naar huis. De komende drie weken trekt Jeugdland de wijken in. Groenoord, Nieuwland, West, Zuid en Oost, ïn alle wijken komen de vakantie- activiteiten voor de jeugd. Jeugdiand zal dit jaar wor- Schiedam Vanavond wordt speciaal voor de buitenlanders in Schiedam een film gedraaid in het stedelijk museum op de Hoogstraat 112, Om acht uur begint er de ver toning van Reiner Wemer Fassbinders film 'Alle Turken heten Ali*. De filmvertoning vindt plaats in het kader van de tentoonstelling 'Vanuit Turkije en Marokko', die nog tot 21 juli in het Schiedamse museum te zien is. Fassbinder uit in zijn film kri tiek op de manier, waarop te gen gastarbeiders aangekeken wordt. Waar zij vandaan ko men, hoe zij heten en hoe zij als mens leven, interesseert veel mensen niet. De buitenlanders worden vaak alleen beschouwd als goedkope arbeidskrachten, trekpaarden voor het vuile werk, en het kost hun anderstalige collega's grote moeite de Turkse en Ma rokkaanse namen een beetje behoorlijk uit te spreken. Wie de film wil zien, kan in het museum gratis terecht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3