4 SPORT voor VDV SPORT Groenoord- Feyesioord Propaganda - prijs Fortuna: weer recordjacht De Postduif en De Vrijheid Willem Bos beste sportvisser 9111 li! Speel - Tuimte voor TOG Delf tse Studenten wachten op eigen etd Tennis Wisselbeker voor Leen Tom De Scheve Toren viert feest Diploma zwemmen dinsdag 1 juli 1980 VD/SC/WW Pollux krij gt inwoning van Dopie De DeJftse club gaat ook gebruikmaken van de veiderj van Pollux Vlaardingen Vrijheid, gelijkheid en broederschap past uitstekend bij het jubilerende Pollux. Dat laatste krijgt gestalte wanneer de leden toestemming zuilen gaan geven om. het Delf tse Dopie te adopteren. Deze Delf tse hockeyclub verkeert momenteel in nood wat de accommodatie betreft, het is een afdeling van de Delftse studenten vereniging Sanctus Vigilius. De tijdelijke adoptie kreeg op voorhand al gestalte tijdens een bijeenkomst met het dagelijks bestuur van de Vlaardingse Raad voor sport en recretatie, van wie voorzitter Rob Petri toestemming kreeg voor een dergelijke inwo-, ning- In Vlaardingen is zoiets niet nieuws meer. Vorig jaar kreeg de honk' balclub Holy al inwoning van Groenoord, waarvan nu al gesugereerd wordt dat het op den duur tot een fusie zal leiden en verder heeft FC Vlaardin gen onderdak bij Fortuna. Het Delftse Dopie is een zelfstandig opererende af scheiding van de Delftse studenten vereniging. Het woonde de afgelopen der tig jaar bij het Wassenaar- se Groen Geel in, maar heeft sinds kort toestem ming van de hoekeybond om zelfstandig door het leven te mogen gaan. Het wachten is nu op het ge reedkomen van een com plex in Delft, dat enkele jaren in beslag zal gaan nemen. in de naaste toekomst aan een fusie te denken want waarom zouden ze anders een eigen veld toegewezen krijgen. Trouwens, de Delft se leden zouden in dat geval naar andere hockeyclubs in Delft gaan, want om nu con stant van Delft naar Vlaar dingen te reizen daar zit nie mand verlegen om." In de nog niet helemaal vol tooide nieuwbouw blijft nog steeds, ondanks de naderen de vakantie, de zelfwerk zaamheid tot een maximum gewaarborgd, middels een keurig van te voren opge steld vakantieschema, zodat niemand in de zorgen hoeft te zitten over de vraag of op 16 augustus de officiële ope ning wel kan plaatsvinden. En net feest in verband met het veertig jarig bestaan. De aanmeldingen voor een te houden reünie komen ge staag binnen, zodat ook dat deei van de festiviteiten met vertrouwen en plezier tege moet kan wordngezien." De houten constructie van de clubaccommodatie stootte in een eerder stadium af op ge meentelijke bezwaren (finan cieel), maar een aantal proce dures vanuit Scandinavische landen wees uit, dat de mate riaal versheid voor een zeer lange tijd kon worden verze kerd. De gemeente zwichtte tenslotte voor deze argumen ten van onweerlegbare aard en gaf toestemming tot de bouw van het inmiddels bij na voltooide clubhuis. De toekomst van Pollux op het prcstatievlak ligt nog erg in het vage; zowel in de da mes- als herencompetitie lig gen promotie- en degradatie regeling nog niet vast. De grootste mutaties op het spe- lersvlak bij de heren liggen in het feit, dat Jan Wattez met een eervolle „Hockey Flo" is gestuurd en dat er sinds lange tijd weer eens een échte spits in de persoon van Errol Bulman van Ever green is gekomen. De dames missen het komende seizoen Monique van Doorn, die naar Asvion is vertrokken. Pollux denkt echter dat uit de A-ju nioren te kunnen opvangen. In het jubileumprogramma is en wijziging gekomen. De ontmoeting tegen landskam pioen HCKZ is gewijzigd in een wedstrijd tegen een re gioteam. Dat zal bestaan uit spelers van Asvion, Spirit, Evergreen en het Westland. Tot zolang zal het gebruik gaan maken van de vel den in de Broekpolder. Het eerste seizoen zat het gaan om vijf elftalen, maar dat aantal zal wor den gezien bij het ingaan van het tweede jaar. Het ledenaantal van Pollux moet daarin de doorslag geven. Bij een forse groei van de Vlaardingse Argo naut zal het bod mogelij kerwijs worden terugge bracht naar twee elftal len. Voorzitter Rob Petri van Pollux, dat over een uit Fins hout opgetrokken clubaccommodatie be schikt: „We hebben een tijd geleden het verzoek van Dopie gekregen. We hebben ja gezegd omdat het weer een vrienschaps- band schept, die in de amateursport onontbeer lijk is. Ook financieel ge zien worden we er wijzer van, iets dat in deze voor ons zo dure tijd (nieuw complex met inrichting) zeer welkom is." Geen fusie „Zo komt bijvoorbeeld de eerste afschrijving van de huur niet op de schouders te recht van tweehonderdtwin tig maar tweehonderdtachtig man en dat scheelt aanzien lijk, Tevens gaat de hele op brengst van de kantine naar Pollux, maar daar staat wel tegenover dat Dopie op ons complex totaal geen arbeid hoeft te verrichten, zoals lij nen kalken, netten ophan gen, kantine opruimen enzo voort. De Delftenaren ko men zuiver voor de over bruggingsperiode tot hun veld klaar is. Er is totaal geen overweging geweest dm Schiedam - Voor de postduivenhoudersverenigingen De Vrij heid en De Postduif stonden dit weekeinde twee vluchten op het programma. Eén vanuit het Franse Chateauroux over een afstand van 600 kilometer met oude duiven en als ope ning van het jonge duivenseizoen uit Roosendaal over 45 ki lometer. De laatsten bereikten een snelheid van 90 kilometer per uur, de duiven vanuit de Franse plaats werden door het slechte weer niet gelost. Ook zondagmorgen was het weer nog slecht. Uiteindelijk werd het een vlucht vanuit Orleans over een afstand van 200 kilometer. Voor De Vrijheid werden 819 duiven ingezet, waarvan de eerste prijsduif zijn hok be reikte om 8.30.234 uur. De laatste arriveerde om 8.44 uur in zijn hok. Voor De Postduif waren er 73? dui ven ingezet, waarvan de eer ste prijsduif zijn hok bereikte om 8.28.50 uur en de laatste om 8.44.18 uur. De eerste tien winnaarts: combinatie A. Molenaar, 2. combinatie Th. van der Berg/Barzelaij, 3. J, Wenteler, 4. J. Paulussen, 5. J. Wenteler, 6, Th. van der Berg/Barzelaij, 8. J.J. van der Vijver en zn, 9. Th. van der Berg/Barzelaij, 10. I. van der Tuijn. Voor De Postduif: 1. D. VBakker, 2. D. Bakker, 3. J. van der Tak, 4. D. Bakker, 5. T. van der Weelie, 6, A. Heers en zn, 7. Van Tricht- /Bokkers, 8. D. Bakker, 9. D. Bakker, iü. combinatie Jan sen Van der Moezel. De eer ste prijsduif van De Vrijheid Schiedam/Vlaardingen Voor de Spaarbank Bokaal wor den vanavond de volgende honkbal wedstrijden gespeeld. Tweedeklasser Groenoord ontvangt om 19.00 uur aan de Zwaluwenlaan in Vlaardingen nummer laatst uit de hoofd klasse Feyenoord en dit belooft een interessante botsing te worden. Vlaardingen-Holy staat voor de uitbeurt bij Alro Jeka in Breda, aanvang 19,00 uur, en moet beslist niet kansloos geacht worden na de goede resultaten van de laatste we ken. Schiedam moet nog even wachten op de. ontmoeting met Sparta, aangezien de Spartanen vanavond moeten inhalen voor de competitie bij O VVO in Amsterdam. De op 17 juni gestaakte wed strijd wegens de regen tussen Alro Jeka en Groenoord, wordt, indien van belang voor de stand, niet apart in gehaald. Overeengekomen is om de eindstand van de te spelen competitiewedstrijd tussen Groenoord en Alro Jeka op zondag 13 juli ook voor de Spaarbank Bokaal te gebruiken. Wanneer de ver regende ontmoeting tussen Vlaardingen-Holy en Sparta, en de uitgestelde wedstrijd Neptunus-Groenoord, wor den verspeeld is nog niet be kend. O O Vlaardingen De Vlaardingse Damvereniging VDV is de eer te beurt gevallen de meeste propaganda te hebben gemaakt voor de damsport. Vorig jaar september werd het Liesveld-dambord in gebruik genomen, hetgeen een enorme dam-happening is geworden, en in november werd in de Marnixflat een groot damtoernooi gehouden, dat eveneens een groot succes bleek- Voor het bestuur van de Rot terdamse Dam bond vormde dit aanleiding om aan VDV de propagandaprijs, bestaan de uit een wissel- en herin neringsbeker toe te kennen, een prijs die jaarlijks be schikbaar wordt gesteld voor de vereniging die in dit di strict de meeste propaganda maakt voor de damsport. Overigens heeft VDV zelf ook aan prijsuitreiking ge daan. Algemeen clubkam pioen is Leen Tom gewor den, die de meeste punten behaalde. Hij kreeg daarvoor een wisselbeker en ook een beker om te behouden. In groep 2 eindigde F. Kars op de eerste plaats, hetgeen ookf hem twee prijzen opleverde. Samen met Jan Wisse pro moveerden beiden naar groep 1 van de huishoudelij ke competitie. Uit deze groep zijn de heren Autar en Van woerden naar groep 2 gede gradeerd. Het bestuur van VDV heeft een wijziging ondergaan. In de plaats van Wim Heuvel man, die zich niet herkies baar stelde, is Jan Wisse als nieuw bestuurslid geïnstal leerd en wel als commissaris van materiaal. In de nieuwe competitie van de Zuidhollandse Dambond is VDV ingedeeld met de verenigingen: Rijsoord, H.I. Ambacht, Zwijndrecht, Denk en Zet uit Hardïnxveld, XXXXX-' Beker voor Leen Torn Schiedam, Charlois. Papen- drecht 2, Krimpen a/d ÏJssel en VGO uit Hoornaar. Van. deze clubs zullen er drie in aanmerking komen voor de gradatie naar de afdeling. Er zal dit seizoen worden ge speeld met achttallen, het geen voor VDV gunstig uit komt. De clubavonden van VDV worden telkens op dinsdaga vond gehouden in het ge bouw van de Schietvereni ging Wilhelmina aan de Em- mastraat 43, aanvang 19.30 uur. Belangstellenden ziin al tijd wèlkom en nieuwe leden natuurlijk nog meer. PijnackerDe Pijnackerse schc - - taakclub De Scheve Toren viert dit jaar het veertig-jarig bestaan. Ter gelegenheid daar van is er op vrijdag 29 augus- Pïjnacker De tennisvereni ging Pijnacker houdt op vrij dag 8 augustus vanaf 18.00 uur totdat het donker wordt een zomeravondtoernooi voor dub bels en gemengd-dubbels. Van 21 tot 31 augustus worden de clubkampioenschappen ver speeld. ttis een receptie in het Paro chiehuis te Pijnacker. Tijdens het feest worden er schaak voordrachten gehouden door onder anderen L. Prins en er worden lezingen gehouden over het schaken met en tegen de computer. Voor de jeugd is er de volgende dag een scho- lentoernooi. Op 1, 8. 15 en 22 augustus zijn er in het Paro chiehuis schaakinstuiven en op 29 augustus begint de com petitie. De wedstrijden van De Scheve Toren worden het ko mend seizoen in sportzaal Het Baken aan de Oranjelaan afge werkt Pijnacker Bij de Pijnackerse zwemvereniging De Water vrienden werd weer diploma' gezwommen. Voor brevet 1 slaagden: Me vrouw M, Amraerlaan-Groe- newegen, L. Amraerlaan, T. Ammerlaan, J. Ammer laan, J. van der Berg, H. Bou wer, R. van Eeden, K, Freyer, D. de Haan, Mevrouw A. Hoogervorst-Van der Burg," C. Kerap,R. Kieboom, W. Kieinjan, Y. Kortekaas- M. Toussaint, C. van der Stel, 'A. Mol, R. van Wijk, J. .P- Zegwaart. Voor brevet 2: M. Ammerlaan en R. Kie boom. Vlaardingen De Fortuna-jeugd heeft bij wedstrijden in Spijkenisse en Amsterdam weer een aantal records gebro ken. Ellen van dc Berg verbeterde met een hocgte vsn 1.5? meter het twaalf jaar lange record bij de meisjes B van Sonja Schrijvershof. Bij het verspringen werd Ellen derde met een afstand van 4.64 meter. Corine van de Berg was ook op dreef op het onderdeel hoogspringen en de 1.30 meter was goed voor een gedeelde eerste plaats. Bij de jongens B kwam Johan Ram met een tijd van 23,9 se conden op de 200 meter tot een nieuw club record, terwijl deze afstand voor Erwin de Visser met 27.0 seconden een nieuw persoonlijk record betekende. Ronald van Wijngaar den was actief op de 800 meter en dat leverde ook hem een persoonlijk record op in 2.15 minuten. Rob van Tiel liep eveneens een persoonlijk record en wel op de 200 meter (23.9 seconden). Van Tiel eindigde op de 110 meter horden derde in een uitstekende 17.00 seconden. Schiedam Na het tweede concours in de hengelsport serie om het kampioen schap van Schiedam 1980, gaat Willem Bos met een totale vangst van 5 meter en 57 cm vis stevig aan de leiding in het klassement. Op de tweede plaats staat Van Es met 496 cm, gevolgd door Jan Krabbendam met 457 cm vis. Hij was de win naar van het tweede con cours, bij goed weer gehou den in het water van de Pol dervaart Zijn vangst be droeg 327 cm vis, veel klein goed, maar tevens flinke brasems. De overige tien beste vissers van het dag klassement waren: 2. Hans van Es 230 cm vis; 3. Berend Slot 214; 4. Willem Bos 185; 5. John Koedoot 175; 6. Eef Krabbendam 164; 7. Huub Rombcut, Maassluis, 156; 8. Dick Muilwijk 126; 9. H. van Embden 123; 10. Huub van Zetten met 108 cm vis. Het slotconcours vindt plaats op donderdag 21 augustus en wordt eveneens gehouden in de Poldervaart bereikte zijn hok om 18.26.01 uur. de laatste om 19.21.181 uur. De eerste duif van De 'j Postduif om 18.21.45 uur en de laatste om 19.20.13 uur. i Winnaars: 1. C. Zantboer, 2. I C. Zantboer, 3. C. Zantboer, 1 4. R. van der Meïj, 5. J, Triel, 6. M. Broekhuizen, 7. C. Zantboer, 8. J.J. van der Vij- 1 ver en zn, 9. J.J. van der Vij ver en zn, 10. C. Zantboer. Winnaars van De Postduif: 1. J. de Koster, 2. J. de Koster, 3. A. Heere en zn, 4. J. dé Koster, 5. J. Stieber, 6. Th. van Weelie, 7. J. de Koster, 8. J. Stieber, 9. H. Brokling en zn, 10. J. Stieber. o Een verzoek van de sectie binnensporten van de VRSR, om vanaf de uitvalswe gen van de rijksweg verwijzingsborden te plaatsen naar de sporthal (in de West- wijk), is afgewezen, o Een klein aantal gemeenten, waar een betaalde voet balclub is gevestigd, heeft nog niet gerea geerd op een verzoek van het BBI om een lichtinstallatie mee te financieren. Daar bij zitten ook Vlaar dingen en Schiedam. In Schiedam zijn er met sportwethouder Herman Posthoorn wel gesprekken ge weest Vlaardingen was in het geheel niet vertegenwoor digd op een vergade ring van de VNG (Vereniging van Ne derlandse Gemeen ten), waar dat on derwerp aan de orde kwam. o Schiedam schijnt, wanneer het daarvoor geld bezit, alleen SVV te willen helpen met een lichtinstalla tie als het een meer: regionale functie gaat; vervullen. Sparta zou: moeten verdwijnen naar Alexanderpolder voor een nieuw sta dion mmet Excelsior of SVV zou een fusie met FC Vlaardingen moeten aangaan. Maassluis De tafeltennis vereniging TOG kan opge lucht adem halen. Al jaren tobt deze Maassluise vereni ging met een chraniscü ruimte gebrek. Verzoeken aan de gemeente waarin ver zocht werd om meer speel ruimte hadden geen succes, omdater eenvoudig v^s geen speelruimte voor han den was. Daar is nu evenW^J verandering in gekomen. I* Sportraad neeft de ging toegezegd dat het kan beschikken over de nieuwe gymzaal naast de Minister OS Visserschool zodra deze is ai- gebouwd. Maassluis is verder een nieu* we vereniging rijker, i»1 gaat hier om een zeevishen* gel vereniging die nu reeds leden telt Sc Be vc Eei bei cor de gis. mii val voc 1] Hoi Sto lam van Hol hee kun de ppc hjn. gïn{ neei te Woo sche De

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4