SPDBT] ,A1 m'n vrije 'tijd gaa1; eraan9 Turken mogelijk naar Viandenstraat j Frans Eijkenbroek lid van de Sportraad I Schiedamse zeezeiler Kees Barnhard: Jo van der Touw voorzitter selectie voetbal I Fortuna onderhandelt met Cees Bot Sportieve recreatie IVLAARDINGS DAGBLAD Coopertest Wij bespreken piaatskaarten voor u in alle Rotterdamse theaters en schouwburgen. KELNER OF SERVEERSTER en 2 KOKS A. Moerman GEDIPLOMEERD ZIEKENVERZORGENDE TE KOOP AANGEBODEN woensdag 2 juli 1960 VD/SC/WW Westmersea Even vloekt hij hartgrondig. Cees Barn hard, die als zeiler in de Schakel- en Regenboogklasse nationale faam verwierf, maar sinds twee jaar alleen nog maar zeezeilwedstrijden afwerkt, reageert precies als een verliezend sportman dat betaamt Deel uitma kend van de twaalf koppige bemanning van bet 14 me ter lange jacht 'Pro-motion1, dat aan de 215 mijl lange race Westmersea (Engeland)-Breskens slechts een der de prijs overhield, zit het de 28-jarige Schiedammer niet lekker, dat hij niet heeft gewonnen. „Kijk, dat is het nu het na deel van zeezeilen op wed strijdniveau", memoreert Kees Barnhard nog eens. „Het kost je al je vrije tijd en vakantiedagen. Dus als je verliest, zoals nu deze race, heb je wel even een kater. Maar ja, zo gaat het dan ook wel weer, 's-avonds zet je dat gauw weer van je af. Per slot van rekening moet je ook weer verder". Kees Barnhard. ongetrouwd en eigenaar van een groot handel in reformartikelen, is duidelijk verslaafd aan het zei len. Lachend: „Ja, dat kan je zo wel stellen. Samen met mijn broer Henk ben ik, toen ik achttien was, begonnen in de schakelklasse, een kleine boot dus. Pa Barnhard had ons die gegeven en bij elke gele genheid zaten we in de garage aan die boot te sleutelen. Dat ging uitstekend en nadat we een nieuwe boot (ook een schakel) hadden gekocht -we hadden de smaak intussen goed te pakken- gingen we het prestatie-element ook invoe ren". „Zo'n anderhalf jaar hebben we geleerd te knokken met die schuit, die op het laatst geen geheimen meer voor ons had. In 1974 schreven we in voor het Nederlands kam pioenschap schakel en dat wonnen we prompt. Nadat we in 1975 door materiaalpech moesten afhaken, was het in '76 weer raak. Ons kostje was gekocht Voor materiaal hoef de je niet meer te zorgen. Fa brikanten kwamen op ons af om zodoende via onze wed strijden voor hun merk recla me te maken", „Ik blijf echter een ontdek kingsreiziger", vervolgt Kees, die doordeweeks om op condi tie te blijven op weliswaar be scheiden niveau bij SZC wa terpolo speelt. „En mijn inter- resse viel toen op de regen boogklasse. Weer met mijn broer en een zekere Herbert Gravensteijn zijn we toen wedstrijden gaan varen. Dat ging in het begin niet zo best, want ondanks dat we in de schakelklasse bijna alle natio nale evenementen (Alkmaar der Week, De Brasem, enzo voort) op ons naam schreven, bleef De Regenboog achter". „We zijn toen de zaken eens op een rijtje gaan zetten en kwamen tot de conclusie dat én Schakel én Regenboog te veel van het goede was. Kijk, we werden in die tijd ook wel gesponsord, maar grote buiten landse evenementen als de Kieler Wocbe, San Remo, daar hadden we gewoon geen tijd voor. Dat kost zo ontzettend veel tijd en geld, dan moet je er gewoon je brood van gaan maken. En reken maar dat de jongens die op Olympische Spelen in actie komen, profes sionals zijn". „Maar goed, in 1978 deed ik. samen met weer Herbert en-- mijn broer alleen Regenboog en dat ging uitstekend. Derde op de NK en een stoot hoofd prijzen bij allerlei nationale evenementen. En ja, je doet zoveel relaties op, dat op een gegeven moment eind 1978 ik word uitgenodigd voor de zo genaamde half-ton cup voor de kust van Scheveningen op een Rotterdams schip. Nou. het was liefde op het eerste ge- tekst en foto: Emile Schel- zicht. Stnsdien ben ik alleen nog maar op zee bezig geweest en ik zag het toen ook niet meer zitten bij mijn baas. Ik werkte niet meer en voorzag alleen in mijn onderhoud via het zeilen. Met verschillende boten ben ik constant aan het zeilen geweest, totdat ik dit jaar een eigen zaak begon. Nu ik vast bij het team van de 'Pro-motion' zit, draait het mo menteel, omdat de zaak na tuurlijk ook meesleept, alleen om die boot". Kees Barnhard is inderdaad een soort semi-professioneel geworden en in het team van de Rotterdamse boot 'Pro-mo tion', waar overigens ook SZC en ex-Jong Oranjespeler Wil lem de Jong sinds kort aan boord zit, wordt hard gewerkt aan de strijd om de Admirals- cup, het grootste zeezeil-even- cment op wedstrijdniveau. |MAlle5 is daarop geprogram meerd, Dat is ook het mooiste watje kunt meemaken als zee zeiler. Het zou voor mij een nieuwe mijlpaal betekenen in mijn zeilcarrière". i Cees Barnhard....lngespannen aan het roer van de 'Pro-motion'. Vlaardingen - Fortuna houdt vrijdag zijn maandelijke Coopertest voor jong en oud op de atletiekbaan aan de Marnixlaan. Tussen 19 en 20 uur wordt in groepen van twaalf gestart, Aan de hand van een tabel kan worden bepaald hoe het met de lichamelijke conditie is gesteld. Degenen die voor de eerste keer deelnemen, ontvangen bij inschrijving gratis het boekje FIT, waarin de afgelegde afstand kan worden bijgehouden. Inschrijfgeld twee gulden. |iiiiiiminniiiiiiiiiiiiiii]iiiitiiiiEiiiiii]!Eiiitii!iitHiiiiiniiiiiiiimi[tifiiitiiiiii Schiedam Frans Eijkenbroek (SW) is lid van de Sportraad geworden als opvolger van Maarten Ei sing, die om gezondheidsredenen heeft bedankt. Op de vergadering van de sectie voetbal van de Schie damse Raad voor Sport en Recreatie kozen de ver tegenwoordigers van de voetbalclubs Jo van der Touw als voorzitter. Na de vakantie zal een lid van het dagelijks bestuur van de SRSR, waarvan Maar ten Eising tevens deel uitmaakte, worden gekozen. Op de bijeenkomst van voet balvertegenwoordigers kwam de klacht naar voren, dat Schiedam té weinig trai ningsaccommodatie heeft. Een probleem waar de voet balclubs al jaren mee worste len. maar omdat er geen grond meer beschikbaar is, niet op te lossen. Na veel geschuif kwamen de vertegenwoordigers een «nieuw trainingsschema over een. Probleem was, zoals elk jaar, welke clubs er op ren dabele uren gebruik konden maken van trainen op ver harde velden. Verder werd er gediscussieerd over de po sitie van de voetbalconsul. In Schiedam, en met name bij de SRSR, bestaat onzeker heid over deze functie met betrekking tot zijn verant woordelijkheden. Over de functie van de consul zal men de KNVB om ophel dering vragen. Té veel naar de zin van de voetbalclubs is het dit jaar voorgekomen, dat wedstrijden zonder aanwijsba re reden werden afgelast, ter wijl toernooien gewoon door konden gaan. Steun Tenslotte vroeg Frans Eijken broek steun voor het betaalde voetbal. In die zin, dat de sec tie voetbal niet afwijzend zou staan tegenover een verzoek om advies te geven over het aanbrengen van een lichtin stallatie voor SVV. Zoals bekend wil de KNVB. dat de gemeenten vijftig pro cent van de financieringskos ten voor hun rekening gaan nemen. In Schiedam is men nog steeds aan het „onderhan delen", maar de indruk bestaat dat sportwethouder Herman Posthoorn er niet veel vaart achter zet. De Sportraad is in ieder geval nog niet benaderd om advies uit te geven, terwijl de gemeenten is verzocht in september te beslissen. Omdat echter voor de gemeen te bestuurders van de ama teurclubs in Schiedam betaald voetbal een onbekend onder werp is, werd besloten, dat Frans Eijkenbroek na het zo merreces in augustus be taald voetbal zoals SVV dat bedrijft aan de orde te stellen. „Dan pas kunnen wij al cf niet onze morele steun geven voor de aanleg van een lichtinstal latie", aldus de'mening van de voetbalbestuurd ers. door Bas van den Berg De voetbalbestuurders vulden verder een formulier in roet betrekking tot het een inven tarisatie voor jeugdsportsubsi- die. In het kader van de huidi ge regeling komt daarvoor in aanmerking jeugd tussen 9 en 13 jaar of te wel de jaargangen 1962 tot en met 1971. De SRSR wil nu verder nagaan in hoe verre het (financieel) mogelijk is de jaargangen 1972 tot en met 1974 in de subsidierege ling op te nemen! Frans Eijkenbroek. Vlaardingen - De mogelijkheid is niet uitgesloten dat de nieuw opgerichte Turkse voetbalclub onderdak gaat krijgen bij Fortuna. De braakliggende accommodatie aan de Van Viandenstraat in de Westwijk is toereikend om de Turken, die over twee elftallen beschikken, daar onder te brengen. Een probleem vormt echter de afmeting van het veld. Zolang de Turkse club in de Turkse Liga speelt (competi tie voor buitenlanders), zal het er niet veel last van heb ben, maar wanneer de club onder de vlag van de KNVB, afdeling Rotterdam, komt te spelen, zal aan eisen van af metingen moeten worden voldaan, Fortuna, dat deze week met sportwethouder Cees Bot over de mogelijkheden praat, maakt weinig van het veld gebruik. Alleen pupillen en C-junioren spelen erop. FC Vlaardingen heeft wel eens een verzoek in gediend om erop te mogen trainen, maar dat werd afge wezen. Het veld is voorname lijk in gebruik voor school sporten. Jaren terug gaf het onderdak aan de handbalvere niging De Holiandiaan. Bij het veld behoort ook een kleedac- commodatie. dat enkele jaren geleden in gebruik was door de Viaardingse Scheidsrech ters Vereniging en zich nog in een goede staat bevind. De Turken hebben al laten weten desnoods alleen met een Veld genoegen te willen nemen. Fortuna is één van de weinige clubs die nog geen duidelijk „nee" heeft laten horen tegen een verzoek van de Sportraad. door Bas van den Berg De meeste clubs willen de Turken wel als lid opvangen, geen enkel probleem, maar vrezen dat er een club in een club zal gaan ontstaan. De za- terdagclubs 2ijn niet bereid om een Turkse club op zondag op hun complex te laten spelen. Dat vindt zijn oorzaak in het feit, dat de meeste velden in Vlaardingen toch al worden overbespeeld. In zo'n geval zou de Sportraad daar ook een stokje voor hebben gestoken. Wanneer Fortuna toestem ming geeft, krijgt Vlaardingen er officieel een nieuwe voet balclub bij. Die, wanneer er interesse voor is, lid kan wor den van de Viaardingse Raad voor Sport en Recreatie. In Maassluis is men nog niet zover. Bij het gemeentelijk Sportbureau is wel een aan vraag binnen gekomen, maar men wil eerst de voetbalclubs benaderen of er ruimte is. „Zoals de stand van zaklen nu is", aldus het Sportbureau,- „ziet het er niet naar uit, dat er volgend seizoen een Turkse voetbalclub in Maassluis zal spelen" Wij bieden: salariëring en andera arbeidsvoorwaarden vol gens de CAO voor de Bejaardentehuizen. Geïnteresseerden wordt verzocht zo spoedig moge lijk schriftelijk te solliciteren bij de direkteur van het Bejaardencentrum Thurlede, Nieuv/e Damlaan 759, 3119 AT Schiedam. Tijdens de kantooruren kan telefonisch nadere in formatie worden verstrekt ondar telefoonnummer 010-707044. I ONDERHOUD EN fl REPARATIE ff Voor het LEVEREN. SCHOON MAKEN EN REPAREREN van uw geisers naar Smederij Daub. Callenburgstr. 80, Vlaardingen. Tet. 34.30.96. Voor WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN het voordeligste en betrouwbaarste adres: P. A. v.d. Krult, Leliestr. 32-34, Schiedam. Tel. 26.44.32. tete- foonbeantwoorder aanwezig. V/h G. J. J. Ponje. Het juiste adres voor si MEUBELSTOFFEERWERK Fa Hessels en Co., EendrtC**' straat 52, tel. 341583 - 345/61 na 18.00 uur. POE-HET-ZELF jj GEREEDSCHAPPEN specif voor stukadoors - metselen gatzetten - vloeren leggers schilders, korting 10%. B.V.. Paradijslaan 77, R 0 Tel. 010-135965, geopend vjn tot 17.00 uur, zaterdags «4 tot 12 uur. Vlaardingen Het zomeiv programma sportieve re creatie is zodanig gekozen, dat Vlaardingers dicht bij huis kunnen trimmen. Dat zijn dan de activiteiten: volleybal, voetbal, condi tietraining, badminton, hockey, indiaca enzovoort Op maandag 19 uur kan men terecht in het wijkpark Holy. Noord. Verzamelen om 19 uur bij de kinderboerderij Holy- Naord. Dinsdagavond is er trimmen in het Oranjepark. De deelnemers worden ver zocht zich om 19 uur te mel den bij het Dierenasiel. Donderdagavond staat de zg. groengordel in de Westwijk i centraal, verzamelen om 19 uur bij het parkeerpleintje aan; het einde van de Geert Groot- elaan. En tenslotte kan men op^ vrijdagavond terecht in park ij; Nieuwelant, verzamelen om 19 uur bij dc sportvereniging De Holiandiaan. Voor zondag 7 juli staat een fietstocht op het programma, i Men kan kiezen uit twee; fraaie tochten, 29 of 47 kilome ter. Start tussen 10 en 12 uuri bij de Visbank, kosten twee gulden. Na afloop zijn er vaan tjes beschikbaar. In het Kolpabad kan men op 8, 9 en 10 juli zwemmen voor; het jeugdembleem in brons.- zilver en goud. Deelnemers,; betalen één gulden en ieder-; een die in het bezit is van een! 'zwemdiploma kan hieraan; deelnemen. Om in aanmerk king te komen voor het jeug-.| dembleem moet men onder! andere bordjes opduiken, on-1 der water zwemmen, afstand zwemmen in een bepaalde tijd, reddingzwemmen enzovoort I BREDE HAVENSTRAAT 6 VLAARDINGEN - TELEF. 35,45.25 I Tevens theatergeschenkbonnen voor elk willekeurig bedrag. Geopend van 9.00-13.00 en 13.30-17.00 uur Op zaterdag gesloten Gevraagd voor directe indiensttreding een Een beetje ervaring vereis!. Goed loon en zeer prettige werksfeer. Sollicitaties aan Restaurant Unicum Strandweg 82, Hoek van Holland. 01747—2612 Beiaardencentrum THURLEDE Schiedam Voor een is op onze ziekenafdeling een baan vrij. Wij vragen: - naast deskundigheid en verantwoordalljkheids-- gevoel begrip voor oudere patiënten - liefst ervaring met de verzorging van ouderen - goede koliegiale houding in een klein team - bereidheid tot het verrichten van alle rooster- diensten

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4