4 SP0R1 Jkk. Den Haag en Kooien nog volop in bespreking Geen fusie SPORT KORT SMA nog niet overal bekend SPORTAGENDA \ln Vlaardingen geen steun van gemeente Over contracten hij FC Vlaardingen Druiven- schaak toernooi i Duivennïeuws Fietstocht RKDEO donderdag 3 juli 1930 VDASC/WW Lichtinstallatie voor SV Vnog erg onzeker I Schiedam/Vlaardingen - De meeste gemeenten zijn I nog niet verder gekomen I dan ambtelijke adviezen. I met betrekking tot het I (mee) financieren van een I lichtinstallatie voor de be- I taalde clubs. Om precies te zijn tien. Een zestal gemeenten heeft al een raadsbesluit in voor bereiding, maar er zjjn er ook, die alleen hebben toege zegd in september „klaar" te zullen zijn. Daar valt Schiedam onder, waarvan sportwethouder Herman Posthoorn het Bud get Bewakmgs Instituut (BB1) heeft gezegd, dat er aan een oplossing wordt ge werkt. Welke is niet bekend. Ge meentewerken van Schie dam heeft al uitgerekend, dat er voor SVV. naast een subsidie van 275.000 gulden voor een lichtinstallatie, nog eens een bedrag van zo'n 75 mille nodig is voor kabels en aansluitingen en toiletten. Totale kosten dus 3.5 ton, maar de vraag is of Schie dam er ooit in zal slagen dat bedrag op tafel te (kunnen) leggen. Betaald voetbal en welke sport niet tegenwoordig, gaat steeds meer hand in hand met de politiek, ook al is die in het geval van SVV nog zo plaatselijk ingesteld. '''XL I- Stadion Sportwethouder Herman Posthoorn gaat er van uit dat, politiek gezien, subsidie aan SVV alleen op te lossen is wanneer SVV een regiona le functie heeft. Sparta zou dan gebruik moe ten gaan maken van een sta dion in de Alexanderpolder met Excelsior, of FC Vlaar dingen zou een fusie moeten aangaan met SVV. Dat laatste is een zaak die men niet kan dwingen. De Vlaardingers staan niet af wijzend tegenover een con centratie van eerste divisie voetbal in het Rijnmondge bied, maar het heeft er alle schijn van, dat SVV de bjot zal afhouden. De achterban is groot, maar „amateuristisch" ingesteld. Datzelfde FC Vlaardingen heeft intussen al weer plan nen gemaakt voor een eigen toekomst, die, na onderzoe ken in het Westland en Spij- kenisse, toch aan de Marat hon weg schijnen te liggen. Voor FC Vlaardingen is het echter een „sprong in het duister", omdat de gemeente afwijzend staat tegenover be taald voetbal, Onlangs bood een deputatie een vijfjarenplan aan op het Stadhuis, in tegenwoordig heid van bestuursleden van de KNVB, Plannen om de tribunes te overkappen plus een nieuwe afrastering Belangrijke punten waren verbetering van accommoda tie en een lichtinstallatie. Verschillende malen heeft FC Vlaardingen aan sport wethouder Cees Bot getracht duidelijk te maken in welke sfeer de verbeteringen zou den moeten plaatsvinden, maar de wethouder gaf te kennen er niet in geïnteres seerd te zijn. „Hij verwees", aldus bestuurslid Jan Vilijn, „naar een gemeenteraadsbe sluit, vijf geleden, dat zich uitspraak tegen betaald voet bal in Vlaardingen cn zei dat het politiek toch niet haal baar zou zijn". langs op bezoek geweest bij FC Vlaardingen, met het verzoek om per I september mee te delen of de Vlaar- dingse eerste divisieclub en of de gemeente voor een restfinanciering kan zorgen voor een lichtinstallatie. FC Vlaardingen tracht zelf het bedrijfsleven te interes seren om mee te participeren in de aanleg van vier grote masten. door Bas van den Berg In die sfeer (vermoedelijk naar aanleiding van zijn op merkingen, red) schijnt FC Vlaardingen gekozen te heb ben voor een definitieve be speling van het complex aan de Marathonweg. Vóór 31 juli, wanneer lands kampioen Ajax op bezoek komt, wil men bijvoorbeeld verzekerd zijn van een nieu we afrastering er verder zijn er plannen om de zittribunes te overkappen. Onder de tribune wil men, naast een al uitgevoerde re novatie van de kleedkamers, een spelershome gaan ma ken. Op een bijeenkomst van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten onlangs, waar de lichtinstallaties ter sprake kwamen, was de gemeente Vlaardingen niet vertegen woordigd. Wel is Jan van Gorsel, de voorzitter van de BBI, on- Licentie Op voorhand heeft mr. Eric Vilé, voorzitter van het sec- tiebestuur betaald voetbal, al een slimmigheidje bedacht door te verkondigen, dat clubs, die volgend seizoen met over een lichtinstallatie beschikken, geen licentie meer zullen krijgen en uit het betaalde voetbal dienen te worden gezet, Dat geldt, zoals de sitatie nu is, in de eerste plaats voor SVV en FC Vlaardingen, waar er bepaald geen poli tiek klimaat is om aan subsi dies voor het betaalde voet bal te denken. Secretaris Cor de Vries van SVV onderkent dat als geen ander, „maar wat kan ik er aan doen. Wethouder Post hoorn heeft ons toegezegd dat hij de zaak zal onderzoe ken, daar houden we ons dan maar aan vast. En ik moet nog zien dat het sectiebestuur tot zo'n maatre gel zal komen, omdat wij als club er niets aan kunnen doen. Het is toch niet onze schuld, dat we toevallig betaald voetbal bedrijven in een ge meente, die niet helemaal voor honderd procent achter betaald voetbal staat I Delft Postduivenhoudersve- reniging De Snelvlieger uit Delft heeft heel wat moeilijk heden moeten doorstaan om I de 342 duiven uit Frankrijk te rug te krijgen. Ten eerste wer den de vogels een dag te laat voor de wedvlucht gelost en tevens geschiedde dat niet vanuit Chateauroux, maar vanuit Corbeil. De snelste duif, van H. Kasius, had bijna zes I uur nodig om de 400 kilometer af te leggen. De uitslagen De Snelvlieger: H. Kasius: 1231316 3233, A. Beezemer 521 25354366, PeBo zn. I 615, B. van der Helm 7, A. Romberg 81224—28 37—45—57—80, B. van Dijk 96884, A. Aïsemgeest 10 41, L, van der Helm 1122 23-46, Gert-Jan 14, C. Over- gaag 17, J. van Beek 1842, I combinatie Lathouwers 20, I W. Groenewege 26, gebroe ders De Zwart 27—31—50— I 5565, gebroeders Wijtman 29—34—54—60, 23—34—54— 60, gebroeders Keyzer 30 70. De Lier Van de 242 vanuit Noyon geloste duiven van de I Lierse postduivenhoudersvere- nigïng De Hoogvliegers legde de snelste doffer de 281 kilo meter af in 3.39.35 uur. Vanuit Corbeil keerde de doffer van I Dirk Buitelaar, na 395 kilome- ter, het eerste terug op zijn til. Daarmee was hij de snelste van zijn 140 andere Lierse I concurrenten. Ook de- postduivenhoudersve- I reniging Het Westen uit Delft I liet vanuit Corbeil duiven los. Een doffer van R. Sommeling kwam als eerste van de 167 duiven thuis. Uitslagen De Hoogvliegers: Noyon: C. Koene 1-11, combi natie Scheffers/Solleveld 2. combinatie Ekelmans/Van Rijn 3-15-18-19-22-25, A. Hane- maayer 4, A. Zuidgeest 5, 1 D- Koenen 6, J. Spruyt 7-8-23, K. van de Sar 9-14, F. Dukker 10, L. van Sters 12-16, G. van de Ploeg 13, F. van de Berg 17, W. van de Stok 20, P. Saaxloos 24. Corbeil: D. Buitelaar 1-7, com binatie Scheffers/Solleveld 2, F. van de Berg 3, combinatie Ekelmans/Van Rijn 4-25, G. van de Ploeg 5, J. Spruyt 6- 9, L. van Geest 8-13, P. Saar- ]oos 10, K. van de Sar 11-12, P van Bergen 14, J. C. van de Plas 15-17-22, M- Ridder 16, A. Hanemaayer 18, W.J.van der Stok 19, L. van Seters 20. Vlaardingen - FC Vlaardin gen heeft goede hoop dat de contractbesprekingen met Herman den Haag tot een goed einde kunnen worden gebracht De Gouwenaar ging niet accoord met zijn contract, omdat hij die té laag vond en Heracles al en kele malen heeft laten blij ken gecharmeerd te zijn van de rechterspits. Met name Theo Laseroms, die hem bij eersteklasser Olympia van daan haalde, heeft al ver schillende malen pogingen ondernomen de Gouwenaar naar Almelo te krijgen. Een andere zaak is dat Her man den Haag nog steeds denkt gebruik te kunnen van een zg. vrije transfer, omdat hij zijn aanbieding te laat heeft ontvangen. Met hem zijn er nog enkele spe lers van FC Vlaardingen, die te laat de expressbrief van de PTT in de bus heb ben gekregen. FC Vlaardin gen houdt echter vast aan zijn mening de brieven op tijd de deur te hebben uitge daan. Manager Hugo van Houten desgevraagd: „Te genover de mening van de VVCS, die zegt dat de brief té laat bïj de spelers is bin nen gekomen, staat de uit spraak van de FBO, dat de PTT in gebreke is gebleven. Verder wordt verwezen naar een onderlinge af spraak, dat clubs geen ge bruik maken van zg. vrije transfers". Afspraak ia soortgelijke situatie voor bij Sparta, dat, toen bekend werd dat Fortuna Sittard enkele spelers te laat een nieuw contract *had aange boden. Hans Engbersen en Tiny Ruis wilde inlijven. In samenwerking met de VVCS en de FBO, de werk gever van de betaalde clubs, werd besloten in dergelijke gevallen geen gebruik te maken van de mogelijkhe- Herman den Haag Juicht, maar het is nog niet 20 ver. den. Een soort onderlinge afspraak. FC Vlaardingen, dat nog met enkele spelers bespre kingen moet voeren over de nieuwe contracten, ziet ver der nog een mogelijkheid om met Paul Kooien rond te komen. De Rotterdammer studeert in augustus af en verwacht als onderwijzer, in deze ongunstige tijd, niet ge lijk aan de slag te kunnen. Vandaar dat hij zijn eisen aardig heeft opgeschroefd. De Vlaardingse eerste divi sieclub wil echter niet kost wat kost tegemoet komen aan zijn verlangens, daarom tracht men een andere op lossing te vinden. Vlaardingen De Vlaar dingse Raad voor Sport en Recreatie heeft via chirurg Gerard Veldhuijzen Van Zanten vernomen, dat het SMA (Sportmedïsch advies bureau) slechts bij een be paalde groep verenigingen bekend is. Secretaris Teun Goedknecht: „Het gaat erom dat iemand, die bij het be drijven van sport geblesseerd is geraakt, via een consult weet waaraan hij toe is en wat er verder moet gebeu ren. Dat consult kost 21 gul- den en wordt bij voetballers gedekt door een KNVB-ver- zekering. In zo'n geval kost het dus niets". Het SMA, dat fysiotherapeut Nico Houdïjk en Veldhuijzen Van Zanten samen aan de Stadhouders- weg l in Holy hebben, is ie dere maandagochtend van 8 tot 9 uur en iedere donder dagavond van 21 tot 21.30 uur geopend. Schiedam - De fusie tussen de wieler clubs Harga en Schiedam staat op een heel laag pitje. Volgens Jan Gor dijn, de voorzitter van Harga, komt dat, omdat oud be stuursleden van RC Schiedam kennelijk nog veel macht in deze club hebben en een fusie niet zien zitten. „Er werd", aldus Jan Gordijn, „gesteld: als Harga zo graag wil fuseren, laten ze dan maar lid van Schie dam worden. Deze bestuursleden waren het er verder niet mee eens. dat Gerrït Breur, de voorzitter van RC Schiedam, geen deel. zou uitmaken van het nieuwe bestuur". Harga heeft daarom besloten de fusiebe sprekingen in de ijs kast te zetten. Het streven is er nu op gericht weer een gezonde wedstrijd- jeugdploeg te krij gen, evenals een toe- rafdeling. Naaldwijk Het 32e Westlandse druiven- schaaktoernooi wordt dit jaar op dinsdag 26, don derdag 28 augustus en donderdag 4 september gehouden in De Kande laar aan de Dijkweg 19 in Naaldwijk. Elke avond van 19.30 tot 23.00 uur wordt er geschaakt in groepen van vier perso nen, die twee prijzen per groep verdelen. Er kan tevens worden inge schreven voor teams van vjer personen, waarbij de punten afzonderlijk ge haald meetellen voor de teamprijzen. Daarnaast wordt dit jaar een jeugdtoemooi gehou den. Dit is voor de jonge ren tot 15 jaar. Het in schrijfgeld is voor de se nioren 7,50 en voor de jeugd ƒ3,-. Eik team dat inschrijft moet zes gul den betalen. Inschrijving met opgave van speel- sterkte is mogelijk tot en met 11 augustus door storting van het in schrijfgeld op giroreke ningnummer 597702 en name van de penning meester van het West- i lands druivcnschaaktoer- J nooi in De Lier Delft De Nootdorpse voet balvereniging RKDEO houdt zondag een fietstocht. De deel nemers kunnen kiezen tussen 25 en 45 kilometer. Inschrijven en starten tussen 10.00 en 12.00 uur bij het clubgebouw van RKDEO aan de Sportparkweg Het inschrijfgeld voor kinde ren bedraagt ƒ2,-. Vanaf 15 jaar moet men ƒ4,- betalen. Vrijdag: Coopertest For tuna, Marathonweg, 19 uur. Zondag: Onze Gazetlen- Sehiedam The Stags* Groenoord Holy-Tilburg, Zwaluwenlaan, 14.30 uur; MSV'71-MF Birds, Steen- dijkpolder, 14.30 uur.Ten- nistoernooi ROVS, Vijfs luizen, hele dag Maandag: Tennistoer nooi Spleringshoek, 19 Van de stenen uit de dug-outs van Groenoord worden nieuwe toiletten gemaakt voor DRZ, het golfplatendak gaat naar DHS voor dug-outs op het tweede veld en de paaltjes en backstopafrastering worden afgebroken en bij Holy geïnstalleerd. De „Golden tennisplay- er", voorzitter van een al jaren in oprichting zijnde tennisclub, heeft ook dit jaar weer voor het Soen- .da-toernooi ingeschreven. Ook voor de herendubbel- D. „Partner: wanted" Sinds kort kent Hermes DVS ook damesleden. De fiancièle consequenties zijn 90 gulden per jaar en voor trimmen 35 gulden extra. In het nieuwe seizoen lo pen alle contacten via de heren Van der Gaag en Stou than del. Dick Lubeek, die zich op de achtergrond verdienstelijk heeft ge maakt, wordt van harte bedankt. In beperkte ge vallen wil hij echter het komende seizoen nog wel iets doen voor de club. De korfballers van Har ga nemen op 15 augustus het nieuwe clubgebouw in gebruik. De accommodatie is grotendeels door zelf werkzaamheid tot stand gekomen. In het najaar wordt M Maassluis wederom een ABO-cursus gehouden. In lichtingen en opgaven bij de afdeling sport- en re creatie, Stadhuis, telefoon 01899-191II. Het komende weekeinde staan op sportpark De Vijfsluizen de tennisfina- j les van de ROVS centraal, j Volgende week is bet toernooi bij Spieringshoek aan de beurt, een evene ment voor B- en C-speler* Vanavond wordt er W Schiedam weer een nieu we sportzaak geopend.. Niet minder dan Willem, van Hanegem opent de winkel voor sportkleding aan de Hoogstraat.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4