a SPBfjTj Irene van der Laan heeft een „dure" hobby Sleepnet loopt vast [Geen plaatsingen bij HO VS-toernooi ^SfegïSr" Willem van Hanegem nog steeds een trekpleister..... T&pk^fi bw. NOOTDORP Honk ballers in beslissende fase 349, 149,- ft Morgen opening marathonseizoen in Sluis Dure bobby '*srZf ■TftpjjtyooMKindei Kieuw! Geweven wollen vrijdag 4 juU 19&0 vo/sc/ww Schiedam Nu de dienst Gemeentewerken er toe overgaat m de wijk Schiedam-Oost de singels/vijvers uit te baggeren, moesten de hierin voorkomende vis bestanden tijdelijk naar elders verhuizen. Dit gebeurde met medewerking van de eigen afvis- ploeg van de hengelsportvereniging Schiedam Om streken, die biervoor gebruik maakte van zege of wel sleepnet Op deze wijze zijn de vijver en de singel tussen de Sammerdam en Van Swin densingel/Van Swinden- straat zo grondig mogelijk afgevist Dit 'mogelijk* heeft betrekking op de grote hoeveelheden oud roest en ver dere rommel in beide waterpercelen hierin domweg door omwonenden en passanten gedumpt Het sleepnet liep herhaaldelijk vast op deze obstakels, veelal resten van rijwielen, brommers enzovoort. On danks dat kwam heel wat vis bovenwater. In de vijver zware snoeken en karpers plus snoekbaar zen plus het nodige kleingoed- In de singel domineer de de kroeskarper, waarvan er 550 zijn gevangen. Hieronder ook gouden exemplaren, fraaie vissen. De totale vangst is overgebracht naar het water langs de Buijs Ballotsingel en Ln de Dieselstraat Na de baggerwerkzaamheden worden ze hier weer weggevangen en keren terug naar hun domein. Vlaardingen Irene van der Laan heeft zich snel verzoend tnet de gedach te, dat de Kanaalrace er dit jaar niet bij is. Het liefst had zij haar- man weer willen laten bij schrijven in de „Kroniek sinds 1845", toen de eerste mens in ruim 21 uur de oversteek tussen Dover en Calais maakte. De wereldkampioene had er zich intensief op voorbereid. Zelfs was zij van club veran derd, omdat ze studeert in Den Haag aan de Academie voor beeldende kunsten. Het hield bij Zian. onder lei ding van specialist Jan Schouten, zelfs vier uur per dag in, maar na Jan van Schijndel, Corrie Ebbelaar en Herman Willemse, wiens namen in het gouden boek staan in Folkestone, en sinds vorig jaar ook Irene van der Laan, komt er niemand meer. De VZC'er, hoewel zij daar niet meer traint, maar on langs voor deze club nog wel aan de kringkampioenschap pen mee deed, hoopt nu dat er volgend jaar wei een sponsor kan worden gevon den. Voor 25.005 pond financierde Prins Faisal van Saoedi-Ara- bië elk jaar dit evenement, dat de toeristenindustrie in het Zuid-Engelse Folkstone deed opbloeien. De Arabieren mochten in ruil daarvoor met vier zwemmers inschrijven tegen de overige landen twee. „Nu heb ik zelf de tijd om een ei gen sponsor te zoeken", illu streert Irene van der Laan de moeilijkheden, die er jaar lijks zijn om iemand zo gek te krijgen 6000 gulden voor haar te betalen. als tweede geplaatst. In het herendubbel C zijn de sterkste koppels volgens de plaatsingscommissie Victor- I /Rico de Boer -de winnaars van vorig jaar- en Eric Deyl- Rob van Bekkum (Holy), i Het ongeplaatste tweetal Bart Dieckman/ Fred van Raamsdonk (MAAS), dat het I TSF-toernooi won, 2al zich willen revancheren voor de uitschakeling in de eerste ronde van het RQVS-toer- nooi van vorig jaar. Het als eerste geplaatste Vlaardingse tweespan Hansje van Toor/ Adri Heemskerk werd gisteravond vroegtijdig geëlimineerd door Jenny van der Land en Ati Kroon via een tie break in de derde set. In het gemengddubbel C zal de strijd waarschijnlijk gaan tussen de combinaties Frans- /Thea Louwers, Marian Holtslag/Mannus Stolk (KSVV) en Conny 't Hoen- /Herman Peeman. /ROVS) en Peter Louwers ft Loo) zijn kanshebbers voor D, terwijl Dirk Jan 't Hoen ,(Be Quick) één van de outsi ders is. Bij de dames zal de belangrijkste strijd waar schijnlijk reeds vóór de fina le -worden gestreden tussen de nog erg jeugdige A. Ou- dijk en Trix Bokkers (TSF). Geplaatst Voor de C-enkelspelen werd wel geplaatst. Victor de Boer (ROVS/Holy), die het toer nooi vorig jaar won, is als fa voriet genoteerd, terwijl Eric Deyl (Holy/ROVS) als zijn tegenstander in de finale wordt getipt. Om deze verwachting waar te maken, zal Eric Deyl dan eerst de confrontatie met clubgenoot Goof Meyer moe ten overleven. Bij de dames werd Thea Louwers ('t Loo) als eerste en Marian Holtslag (KSVV) Vlaardingen - Op het tennis park Vijfsluizen wordt deze week het ROVS C- en D- toernooi gespeeld, In afwij king van de gebruikelijke gang van zaken bij tennis toernooien, werden er voor het dames- en herenenkei D geen spelers geplaatst. De schema's in deze catago- rieën zijn strikt volgens lo ting door de wedstrijdleiding ingevuld. „We hebben ditmaal geloot, omdat je bij plaatsing toch al tijd weer voor verrassingen komt te staan. Zo had vorig jaar een man uit Gelderland ingeschreven, die hier volkomen onbekend was en dan ook niet geplaatst werd, maar wel zonder moei te doorliep naar de laatste ronden. In D behaalde hij de vierde plaats en in C zelfs de twee de", verklaarde wedstrijdlei der Jan Frazer deze beslis sing. Enrico de Boer (Holy- Twee maanden voor de over steek is rij conditioneel per fect in vorm, Zij bewees dat onlangs nog op de Bosbaan bij de opening van het lange- baanseizoen. Op de twee kilometer vrije slag zwom zij een minuut sneller. Eigenlijk is zo'n mini-afstand maar een peu leschilletje voor de 19-jarige Vlaardingse, maar het was toch typerend dat zij een tijd van 24.48 neerzette. Een bewijs dat het vier uur per dag trainen in het Zui- derparkbad in Den Haag vruchten afwerpt Niet voor niets staat echter Jan Schou ten, de trainer van Cees Vervoorn en Henk Elzer- man, tot haar beschikking. Schouten, in Moskou assis tent-coach van de Olym pische zwemploeg, kent als geen ander de langebaan- zwemmerij. Hij trainde enke le jaren geleden onder ande re Jan van Schijndel, daarom is het niet zo vreemd, dat Irene van der Laan van spe ciale marathonschema's kan profiteren. Dit komende weekeinde start voor de Vlaardingse pas écht het seizoen met een 16 kilometertocht op de grens van België en Nederland. Zij moet in het Zeeuwss Sluis „Jantje van Sluis" ver dedigen, een kleinood, dat zij al twee maal heeft gewon nen. Deze strijd geeft pas een indicatie waartoe Irene van der Laan dit seizoen allemaal in staat is. Marathons Op 18 juli volgt een race over 10 kilometer in het Engelse Coniston en pas op 2 augus tus staat er een evenement op het programma, dat te vergelijken is met de Ka naalrace. Is de oversteek tus sen Dover en Calais 32 kilo meter, twee maal het meer bij Wintermeer in het Engel se Lakedistrict, is 34 kilome ter. Op 16 augustus volgt een ma rathon rond het IJsselmeer over een afstand van 25 kilo meter (Medemblik-Staveren) en op 7 september zijn de Adriatische kampioenschap pen in Hvar. Deze race over 18 kilometer is het besluit van het lange- baanseizoen, maar wel nu, zonder de Kanaalrace, de be langrijkste. Dat kampioenschap is zelfs verheven tot Europese titel strijd voor marathonzwem mers. Vader Van der Laan staat bij dit evenement, waar hij ook zijn dochter zal bege leiden, even stil, omdat de KNZB hier met zijn handen vanaf blijft. „Het lijkt er al jaren op, dat het wereldje van marathonzwemmers niet wordt erkend", verzucht hit „Irene is voor haar Kanaal- tocht, waarin zij een snelste tijd van 8 uur en 44 minuten realiseerde, op grote schaal gehuldigd. Door de gemeente Vlaardin gen, door sponsor Nico Hon- dijk. zelfs door staatssecreta ris Wallis de Vries, maar al die tijd hield de zwembond zich afzijdig. Ze zijn waar schijnlijk bang dat het geld kost". „Zelfs de invitatie voor de Europese kampioenschappen ln Hvar hebben we dankzij Jan Edeliin, voorzitter van VZC, en lid van de lange- baancommissie, gekregen. Anders hadden we het niet geweten. Er valt bij de KNZB totaal niet te praten over een vergoeding van de kosten, maar wel moeten we voor zo'n marathon in Hvar een financiële verklaring overleggen en een proces verbaal opmaken. Ze zijn dus wel geïnteresseerd. Dat moet ook wel, omdat we lid zijn van de KNZB. Ik heb Irene van der Laan ondergaat een huldiging van sportwet houder Cees Bot. de indruk dat al het geld dit jaar weer is opgegaan aan de ploegen voor de Olympische Spelen. De 20 marathonzwemmers» die er in ons land zijn, wor den gewoon niet erkend". Vóór Irene van der Laan is het marathonzwemmen een dure hobby. Omdat ze lid is van twee zwemclubs (Zian en VZC) betaalt ze per maand respectievelijk al 72,50 en 45 gulden aan con tributie, terwijl er voor deel name aan de meeste marat hons enkele duizenden gul dens mee gemoeid zijn. Haar voorgangster, de Ame rikaanse Penny Lee Dean, die in 1978 de Kanaaltocht won in een fantastische tijd van 7 uur cn 40 minuten, is professional geworden en een veel gevraagde zwem ster. Irene van der Laan wil die richting niet uit. De import- Haagse heeft bewust gekozen voor de academie en blijft amateur. Schiedam - Onder over weldigende belangstelling heeft Willem van Hane gem gisteravond City Sport op de Hoogstraat 10 geopend. De prof-voetbal- Ier stapte door een papie ren deur, waarmee de of ficiële openingshandeling was verricht Daarna gooi de hij, geassisteerd door „mini-voetballers" Frans Bouman en Arie Riedijk, die speciaal voor deze ge beurtenis rijn vakantie in het noorden van Spanje onderbroken had, een groot aantal gele en rode ballen het publiek in, dat zowat smeekte om de bal len en ook handtekenin gen van het drietal. Het enthousiasme van het veeltallige publiek was dermate groot, dat de voor de etalage opgestelde Pat Austin Band het spelen onmogelijk werd gemaakt Het dringen liep bijna nog uit de hand, toen het drumstel van de muzikan ten enige schade opliep. In de sportzaak City Sport maakte een journalist van deze krant, Emile Schel vis, een intervieuw met Willem van Hanegem voor Radio Olympia Schiedam, dat morgen zal worden uitgezonden. City Sport zal in augustus een tweede zaak openen in Schiedam op de Dam. Schiedam/Vlaardingen De honkballers raken in de competitie in de beslissende fase. Met name voor de twee de klassers loopt de strijd naar het einde, waarbij Groenoord met name en Vlaardingen-Holy in mind£ re mate, moeten zien hél vege lijf te redden, terwijl Schiedam mogelijk nog kan meedoen voor de bovenste plaatsen. Na de overtuigende winst op mede degradatie-kandidaat Black Lions van afgelopen zondag, trekt Groenoord mende zondag naar een air- dere kandidaat voor de laat- ste plaatsen, te weten TJ5 Stage in Etten-Leur, aan vang 14.30 uur. Nu The Stags hun sterkste speler, werper Aad van de Hamer, zjjfi kwijtgeraakt, mag verwacS worden dat Groenoord de in» gezette opgaande lijn gaai doortrekken en twee punten kan gaan veroveren. Nodig zal het zeker zijn, om nog enige kans te maken om do degradatienaar het district tS voorkomen. Veilig Z Vlaardingen-Holy kan zjefi zelf en ook Groenoord eeJï goede dienst bewijzen door Tilburg op eigen terrein aatï de Zwaluwenlaan een nedeS; laag toe te brengen. De strijd vangt aan om 14.30 uurr De Vlaardingers zullen zicÊ bij winst zo goed als zeker i£ veiligheid stellen. Voor Schiedam staat de uitP beurt te boek bij het Haar lemse Onze Gezellen, aan vang 14.30 uur. In de Steendijkpolder Maassluis ontvangst MSV7Ï het Zoetermeerse MF/Birds om 14.30 uur. Een tegenstand der die geklopt moet kunnen worden door de Maassluizen^ waarbij dan revanche gen<£ men kan worden voor de matige wedstrijd van vorige week tegen Gouda. Bij wimf kan MSV'71 de positie nQ onder de kop in de districts klasse consolideren. Atda" Engelse Louis de Poorten» - GROOTHANOELSPRIJS inw. B.T.w. 239j- inkl.B.TW Nootdorp wat klassieker MM. B.T.W. groothanoelsprijs I Jnkf. B.T.W. Kamgairën karpetten I00a 'a wollen damgaren GROOTHANOELSPRIJS 415,- tnKlusier BTW. GROOTHANOELSPRIJS498)' inJduswl 6 T.W. BOVENDIEN: - Alles direkt uit Voorraad - Meteen mee te nemen ho<Geen wacht of levertijden! CK oractste kan»nwM<*M Ranostad. Wie maten Zowei Perzen. Klassieke- en bertwrkarpe.ien ais Marokkaanse kleden. DE GROOTSTE TAPIJTLEVERANCIER VAN DE RANDSTAD "j'. Dorpsstraat64: Nootdorp (bij delft) - tel. 01731-8241'*télex:38048. GeopondLmaandag 13.00-17.30, dinsdag t/rn vrijdag 9.00-12.Jaren"13^0-17.30, ialerdog 9.00-17.00 uur

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6