SPORT Schiedam; langste adem V Volle winst voor Eric Deyl MSY971 moet afhaken Piet van de Mark 9de grote man9 WBsSmm Hans Vroon goed voor acht punten Accommodatie voor Turkse voetbalclubs h REIG illii Conny Ltigt: succesvol Sportagenda In ROVS-toernooi Homerunfestival bij Groenoord Fortuna verleent medewerking maandag 7 full 1980 VD/SC/WW Maassluis De honkballers van MSV'71 zijn in eigen huis met 9-15 verslagen door het Zoetermeerse MF/Birds, waardoor de aan- I sluiting met de kop in de districtsklasse voor I de Maassluizers volledig verloren is gegaan. I Als enig excuus voor de Maassluizers mag genoemd worden, dat de drie gebroeders Frank, Jan en Kees Reinders, met vakantie waren, waardoor er drie basisspelers op het appel ontbraken. I MSV'71 kwam goed uit de startblokken, en in I de eerste slagbeurt werd een 2-0 voorsprong ge- I nomen via een homerun van speler/coach Piet I BoUj,l_met Cees Moerkerk op dc honken. De I stand bleef ongewijzigd tot de vijfde innings, I .bezoekers, profiterend van misgrepen I hij MSV'71, vier punten scoorden en hierdoor I de stand ombogen naar 2-4. In de gelijkmakende beurt kwamen de Maas- sluïzers goed terug. Een serie honkslagen wa ren goed voor punten van Jaap Don, Rembert Ascension en Piet Bouts: 5-4. De zesde innings werd echter een nachtmerrie voor de jongens van Piet Bouts. Zes honksla gen, waaronder een homerun van Joshua Snij ders voor MF/Birds, moest de thuisclub laten passeren. Voeg daarhij de nodige misgrepen, enkele malen vier wijd en een geraakt werper, en het was niet verwonderlijk dat er maar liefst vijftien! Zoetermeerse vogels in het slagperk aantraden: 5-14 was dan ook de achterstand. Tevens was Jan van Spijk op de heuvel eerst afgelost door Carel Wigt, en later deze weer op zijn beurt door Piet Bouts. In de gelijkmakende beurt kwam MSV'71 nog wat terug. Drie honkslagen en evenzovele honkslagen leverde vier punten -op van Ton Benncr, Peter Patijn, Jaap Don en Kees Moer kerk, waardoor de stand gebracht was op 9-14, een punt minder als de uiteindelijk stand van 9-15. Haarlem In de uitbeurt bij Onze Gezellen behaal den de honkballers van Schiedam een nipte zege met 6-7, die pas in de laat ste slagbeurt tot stand kwam. De opening was uitstekend van ce Schiedammers. In de eerste de beste slagbeurt kreeg Rob Stijl vier wijd, en deze kon oprukken naar het derde honk. Een stootslag van Cees Knegt bracht Rob Stijl over de thuisplaat. Nog was de koek niet op, want de volgende man, Jur Blomsteel, joeg de bal een goede 15.0 meter ver, waardoor zijn homerun goed was voor nog twee punten: 0-3. Een innings later werd de voorsprong vergroot tot 0-4. Cas Óosterveer sloeg zich op de kussens, waarop Cees Knegt de bal tegen de hekken sn het midveld joeg. Mede door blunders in de Haarlemse de fensie konden beiden over de thuisplaat snellen. Onze Gezellen sloeg In de ge lijkmakende beurt hard terug, en bracht op honkslagen, en geholpen door foutjes bij de Schiedammers, de stand terug naar 3-4. Deze stand bleef in de boeken staan tot de zesde innings. Toen waren het we derom de Schiedammers die vaardig de knuppel hanteer den. Cas Óosterveer bereikte op een fout de kussens en het was weer Cees Knegt die er .voor zorgde dat er punten bij geschreven konden worden. Zijn klap in het outfield was normaal goed geweest voor twee honken, maar de Haar lemse outfielder dacht dat de bal onder het hek was doorge gaan. Hierdoor liep Cees Knegt de volle vier honken af en bracht de stand op 3-6. In de zevende innings kreeg Schiedam-werper Wout Don maar liefst driemaal geraakt werper tegen, gevolgd door een honkslag en een schijnge- val, bracht Onze Gezellen te rug in de wedstrijd en de stand op 6-6. De laatste slagbeurt bracht de beslissing, en deze viel uit in het voordeel van Schiedam, dat hierop ook de meeste aanspraak mocht ma ken. Jur Blomsteel ontfutselde vier wijd, en honkslagen van Wout Don en Emile Vervloei brachten Jur Blomsteel over de thuisplaat en de winst met 6-7, Weiper Wout Don gaf nog even zijn visitekaartje af door in de gelijkmakende slagbeurt driemaal drieslag te gooien en daardoci de zege veilig te stel len. Wout Don voor Schiedam liet noteren: 7x3 slag, 3x3 wijd, moest zes honkslagen toestaan en het veld maakte drie fou ten. Bij Onze Gezellen kwam Ad Bellm tot 1x3 slag, 3x4 wijd, kreeg maar liefst dertien honkslagen tegen en de Haar lemmers maakten vier fouten. Holy in veilige haven Vlaardingen Nu de angst voor degradatie bij de honkballers van Vlaardingen-Holy is weggeëbt, stromen de punten binnen. Zo ook gisteren, want na een. foutloze wedstrijd werd door het Vlaardingse team met 5-0 gewonnen van het op bezoek zijnde Tilburg. Op het werpen van Jan Lugthart was er voor de be zoekers geen eer te behalen, maar ook de thuisclub kwam voorlopig niet uit de verf te gen Joop 'van Os, de tegen pool van Lugthart op de heu vel bij Tilburg. Eerst in de zesde innings kwam er een wijziging in de dubbelblanke stand. Gerard Wapenaar opende met een fraaie honkslag en Wim Pijpers peuterde vier wijd los. Piet van de Mark, eerder aan de kant gezet voor drie slag, knalde de bal voor twee hon ken tegen de reklameborden in het midveld, waardoor zo wel Gerard Wapenaar even als Wim Pijpers de score konden openen: 2-0. Twee slagbeurten later werd Piet van de Mark de absolute matchwinnaar voor de Vlaar- dingers. Eerst ontfutselde Ge rard Wapenaar vier wijd aan Joop van Os cn kwam weder om Wim Pijpers hem op de kussens gezelschap houden, na een foutieve aangooi naar het eerste honk. Met opnieuw twee honken bezet, legde Piet van de Mark vaardig de knup pel tegen de geworpen bal en snoeihard vloog deze het veld uit voor een homerun. Hier door liepen ook Gerard Wape naar en Wim Pijpers over de thuisplaat, waardoor Vlaardin gen-Holy de wedstrijd afsloot met een 5-0 zege. Bij Tilburg moest Joop van Os hierna plaatsmaken voor Piet Qomen, die de thuisplaat verder schoon kon houden. Voor Vlaardingen-Holy kwam Jan Lugthart tot de uitsteken de cijfers van: 9x3 slag, 1x4 wijd, hij kreeg slechts drie honkslagen tegen en het Vlaardingse-veld speelde fout loos. Bij de Tilburgers noteer den Joop van Os en Piet Oo-. men samen: 6x3 slag, 1x4 wijd, zij kregen vier honkslagen te gen en de Tilburgers lieten twee (veld) steken vallen. Piet van dér Mark verzorg de de totale produktie ÏSSifi 'v Vlaardingen - De Vlaardingse Conny Lugt (Holy) heeft in Monster haar tweede B-single- toernooi gewonnen. Zij scha kelde in de eerste ronde de Amerikaanse Naura Nolan (die te sterk wordt geacht cm in het B-toemooi op de Mets- banen deel te nemen) met op merkelijk gemak uit: 6-], 6-2. Ook in de finale kreeg Conny Lugt te maken met een Ame rikaanse. Dcde Krieger. Ook die werd riet 6-1, 6-1 wegge slagen. Sporikort VVK-en Waterwegtopscorer Peter van der Meer is niet al tijd even fortuinlijk. Zo liep de VVK'er vorige week met drie vrienden in Schiedam rake klappen op bij een vechtpartij, die om een nog onbekende re den was onstaan. Van der Meer ligt in het ziekenhuis met een dubbele kaakbeen- fractuur. Bij do Schiedamse voetbal vereniging Olympus (het voor malige WF dus) hebben voor de algemene ledenvergadering van donderdag de bestuursle den Janssen, Jerdamski en Wagtendonk, die al eerder dit seizoen was gestopt, zich niet meer herkiesbaar gesteld. Het bestuur van datzelfde Olympus heeft drie leden van verdienste benoemd. Het zijn mevrouw G. Rissema. W. Rjj- sema en de voorzitter van de commissie naamswijziging Wim Walthie. Truus van Hanegem, de eveneens veel in het nieuws staande vrouw van Willem, heeft de gehele openingsavond van de nieuwe sportzaak City Sport in de ...auto doorge bracht. Nadat Willem om ze ven uur precies de zaak bin nenkwam, was het 2 1/2 uur later Truus, die eens kwam in formeren of het gebeuren nog niet voorbij was. Ook DVO'32 heeft twee be stuursleden die het voor ge zien houden. Wim Poot (hij blijft nog wel actief in andere verenigings-aangelegenheden) en Dick Mulder besloten we gens werkzaamheden hun functie neer te leggen en het duo kreeg in Rinus Koenradie en Gerrit van Alphen hun op volgers. De op vakantie zijnde Groe- noord-trainer/coach Ed Kor- pel is uitstekend vervangen door het trio John de Bruin (trainer), Theo Burgerhout (coach) en Karei van Veen (leider). Maar liefst twee over winningen schreef het in de gradatienood verkerende Groenoord intussen op zijn naam. De nog steeds lid van Groe noord van zijnde trainer Bob Soudijn heeft met het Bredase Alro Jeka het kampioenschap van de tweede klasse behaald. De Schiedammer trainde voor Jeka achtereenvolgens VS Vlaardingen/Holy, ADO, Holy, Wassenaar, Celeritas en DHS (later met DRZ dus gefu seerd tot Groenoord). Corine van Berg (AV Fortu- na) heeft tijdens pupillen en juniorenwedstrijden te Zeven bergen het clubrecord kogel stoten op 9 meter en 36 centi meter gebracht. Haar eerste plaats bij dit onderdeel bete kende een verbetering van het oude record met ruim een me ter. Maandag: Tennistoernooi Spieringshoek, 19 uur Dinsdag: Schiedam—Groe noord (beker), Harga, 19 uur Woensdag: Zomeravondcom- petitie wielrennen, De Vergul de Handpolder, 19 uur Wielerronde van Hoek van Holland, 19 uur. Vlaardingen* In de C-fina- le van het ROVS-tennïs- toernooi tussen de clubge- noten Vic de Boer (ROVS- /Holy) en Eric Deyl, trok de laatste met 6-1, 6-4 aan het langste eind. Het vorm de niet de enige zege voor Eric Deyl, want ook in de herendubbel was hij met de voor Evert Jaap Logt ingevallen partner Rob van Bekkum (Holy) suc cesvol- De damesenkel was de „zoveelste" prooi voor I Thea Louwers ('t Loo). t Eric Deyl had in zijn single-fi nale, na een gemakkelijke eer ste set, te kampen met een in zinking. „Ik begon in de twee de set iets voorzichtiger te spe- j len, hetgeen echter een ave rechtse uitwerking had", zei Eric Deyl. Na een 2-4 achter- i stand bleek een aanvallender concept toch goed voor een zege in twee sets. Fred van Raamsdonk en Bart Dieckman, die vorig jaar al in de eerste ronde werden uitge schakeld, en daardoor niet werden geplaatst, lieten 2ien, dat de zege in het TSF- toer nooi beslist geen vergissing was door ook op park Vijfslui zen in de eindstrijd te komen. Daartoe werd al in een vroeg stadium afgerekend met de als eerste geplaatsten Enrico en Vic de Boer (7-6, 6-1). In de eindstrijd stuitten zij in 6-2, 6-4 op Eric Deyl, waarvan zij vo rig jaar (toen speelde hij met Evert Jaap Lugt) de Los Bigo- tes-fjnale verloren, doch waar op zij op VLTC revanche na men. Fred van Raamsdonk: Laten we voorop stellen, dat onze tegenstander gewoon be ter was, terwijl bij ons te veel volleys mislukten. Toch heb ben we in de tweede set, met een voorsprong van 4-3, 40-0 nog alle kans gehad om terug in de wedstrijd te komen. Een paar drop shots van mij gingen er toen de mist in, terwijl Bart (van Raamsdonk) een dubbei- fout sloeg, en daar ging de tweede set. Risico In het gemengd dubbel C was het als eerste geplaatste echt paar Frans en Thea Louwers vroegtijdig uitgeschakeld door Sjaan Theunissen en René Ko ning (ÏCSVV), die echter tegen het gerenomeerde, doch onge plaatste duo Herman Peeman- /Conny 't Hoen -zij wonnen vorige week het TSF-toernooi - weinig kans hadden: 6-4, 6-3. Herman Peeman speelde de fi nale op geiteharen-sokken en in een wit-bruin gestreept shirt, waarvan sommige bondsbestuurders ongetwijfeld de haren rechtop zullen gaan staan. Herman Feeman: „De wedstrijdleiding had me er voor gewaarschuwd, dat ik het risico liep om door de bondsge- delegeerde van de baan te worden gehaald. Dat risico heb ik genomen, al had ik voor de zekerheid een wit shirt met een erg fijn blauw streepje in mijn tas en een paar witte kousen". Ook de winnares van de da mes D-finale, de dertienjarige Annette Oudijk (Leeuwen- bergh), had weinig last van haar fel blauwe en rode kle ding en versloeg Frouke Snoek (Be Quick) in de finale met 6-3, 6-2. In C had Thea Louwers weinig moeite met Marian Holtslag (KSVV): 6-0, 6-3. De verliezende tennisster: „Ik heb meer tegen Thea ge speeld, maar ik kan gewoon niet tegen haar spelen. De bal len de lucht ingooien, dat is misschien de enige manier, maar dat is mijn speltype niet....", Overige uitslagen: Herenenkel D: Peter Louwers - Enrico de Boer 7-6, 6-3, 6-3. Herendubbel D: Leen Overvliet/ Leo Rhijnsburger ft Loo/Never Out) - Hans Kok - Jaap de Brun (KSVV) 6-3, 6-1. Dames- dubbel D; Christa Meyer/Miep Rhijnsburger (Never Out) - Jenny van der Land/ Atie Kroon (ROVS) 7-5, 6-2. Ge- mengddubbei D: Christa Meyer - Harm Meyer (Never Out) - Truusen Gé van Bem- mel (ROVS) 6-2, 6-3. Etten-Leur Na de winst van vori ge week tegen Black Lions, kwamen de honkballers van Groenoord in de uitwedstrijd tegen The Stags weder om tot winst. Mede door maar liefst zeven! homeruns, waaronder drie stuks van de aan slag uitblinkende Hans Vroon, werd in slechts zeven innings met 6-17 de mat aangeveegd met de thuisclub. De Groenoorders openden de score al in de eerste slagbeurt Gerrit Smit bereikte het tweede honk op een vangfout in het midveld en kon binnenlopen op honksla gen van Hans Staub en John de Bruin. Hans Staub sneuvelde intussen bij een steelpoging op het tweede honk, waarna Hans Vroon voor de eerste maal de bal goed op de knuppel nam voor een home run. Ook John de Bruin profiteerde hier van, waardoor Groenoord de leiding nam met 0-3. Een slagbeurt later joeg ook werper Gerrit Droog de bal over de hekken voor een solo-homerun en bracht de stand op 0-4. In de gelijkmakende slagbeurt kwam The Stags terug tot 1-4 middels Cees Aerts. Reeds in de derde innings werd de wedstrijd beslist Homerun Dertien! man traden voor de Schiedam mers maar liefst in het slagperk, en tien punten aan het totaal toegevoegd. Home runs lagen hier aan ten grondslag. John de Bruin joeg de bal over de hekken met Rinus van de Meulen op de kussens, en Ger Stentler volgde zijn voorbeeld met Hans Vroon aan boord. Ruud Stentler liet het bij een tweehonkslag en hij werd bin- n en geslagen door Gerrit Droog. Toen volgde de tweede homerun voor Hans Vroon en het werd gelijk een grand-slem, dus goed voor nog eens vier punten, waardoor de stand was opgelopen tot 1-14. Een slagbeurt later joeg op zijn beurt Ruud Stentler de bal het veld uit voor een solo-homerun: 1-15. The Stags lieten zien ook te weten hoe een bal over de hekken geslagen moest worden, en het was Jos Geboers die werper Gerrit Droog in de gelijkmakende beurt het nakijken gaf met Ad Nouws op de kussens, waar door de score kwam op 3-15. Nog was de koek niet op, want in de vijfde innings was het weer Hans Vroon die zijn derde homerun liet aantekenen en John de Bruin op zijn ronde over de kussens mee nam: 3-17, Gerrit Droog liet zich op de heuvel aflos sen door Hans Vroon en deze moest in de gelijkmakende beurt een punt toestaan van Fred Klijs: 4-17. De Schiedammers geloofden het hierna wel, waardoor de thuisclub in de zevende en laatste innings de stand nog kon brengen Op 6-17. Gerrit Droog en Hans Vroon lieten de volgende cijfers vastleggen als werpers voor Groenoord: 6x3 slag, 2x4 wijd, kre gen tien honkslagen tegen en Groenoord liet drie steken vallen. The Stags had drie werpers nodig om het slaggeweld van Groenoord in te tomen en zij kwamen tot: 3x3 slag, 4x4 wijd, zestien honkslagen tegen, waaronder zeven homeruns, en het veld van The Stags maakte vijf fou ten. Beste slagman bij Groenoord, hoe kan het ook anders, werd Hans Vroon die tot het uitstekende gemiddelde kwam van 1.000. Vlaardingen Morgenmiddag zal het huurcontract worden opgemaakt voor de nieuwe Turkse voetbal club, die na overeenstemming in de komende com petitie gebruik gaat maken van het sportcomplex aan de Van Viandenstraat. In een gesprek heeft de voetbalvereniging Fortuna laten weten geen be zwaar te hebben tegen een dergelijke inwoning, om dat de voetballers, uitgezonderd de jongste jeugd, toch geen gebruik maken van het complex in de IV est wijk. In het huurcontract, dat als proef vijf maanden duurt, zal onder meer komen te staan, dat indien de Turkse club toetreedt tot de KNVB, afdeling Rotterdam, geen recht op een vervangend veld heeft. Zolang de twee Turkse elftallen in de zgn. Turkse liga spelen, een lan delijke overkoepelende competitie, is er dispensatie, omdat het veld aan de Van Viandenstraat voor voetbal te klein is. De accommodatie bevindt zich op het ogenblik nog steeds in een goede staat. De Turkse club krijgt evenals de rest van de Vlaardingse sportclubs, de zorg voor het eigen onderhoud en zal de accommodatie gaan huren tegen een symbolisch bedrag van een gulden per jaar. De Turkse club is enorm blij met deze oplossing, tot nog toe speelde het in de (zondag) ochtenduren bij RKWIK in park 't Nieuwelant, maar meestal waren de bezoe kende elftallen, die van heinde en verre kwamen, niet op tijd om te spelen. Met de komst van een nieuwe voetbalclub, zal de Turk se club duidelijk worden gemaakt dat zij lid kan wor den van de Sportraad en zitting mag nemen in de sectie voetbal van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recrea tie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4