SCHIEDAMSCHE COURANT I Vernielingen bezorgen ONS handenvol werk Ik de proef Westhavenkade weer open krant VïlCërïïjs «ts» „---ff. Kortings regeling voor ambtenaren blijft Drie auto's beschadigd Banken bekostigen parkeermeters zelf Herstel brand schade te duur 49 man op straat Hozenkoningin op weekmarkt Raadslid stelt weer vragen over huisregel -v xu uif eid l%\ Vernieling Mobilofoon weg ••-gsm Desnoods in de stromende regen. i u Donderdag 10 juli 1980- Brocrsvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - ■104de jaargang no. 26653" 4 pagiha'S 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL nng erd zet, iter an- i de uur feit En- nia nu, als ra- eds ko- ijk uit )e- ioT ept venhot Vrij hp; en, ét :én voor ie nui 1 vanti afear» rden 12 Postdu leel JJ ancour van E ïi, ove [omeUi1 'ezêt t dat« ide du eterp duivn van winot lad et Ie jons edstr? ITrijheii ikte i 12J0.5 iuif irijsdii ktea? i laatst Ie jong id v« tepnjs niraa .17 uut ram iuraai j uur- boer. Ier Vij Bit, 6'dol an an duivf nnaan *h. va: ■8. Tl Bar» Jgberc ;tetie 1. C.V3 nits. eber. Ptfl nt, ing W.val en s» )rle» sok* 3. J Z»p a 'Uitspraak rechter geen precedent* VlaardingenDe kortingsre geling voor ambtenaren van de gemeente Vlaardmgen met dubbelfuncties blijft voorlopig gewoon van kracht. Het colle ge van B en W wil dat ambte naren die tijdens betaalde ver lofdagen ander werk verrich ten, hier geen extra inkomsten door krijgen. De gemeente voerde daarom onlangs een kortingsregeling ingevoerd, waarbij de 'dobbelwerker' op den duur 80 procent van de neveninkomsten moet inleve ren. Dit systeem wil Vlaardin- gen handhaven, ook al heeft de ambtenarenrechter onlangs een beroep hiertegen ontvan kelijk verklaard. Dat beroep was ingediend door een van de Viaardingse amb tenaren, die ook met de kor tingsregeling was geconfron teerd. Hij ging daartegen in beroep bij het ambtenarenge recht. De rechter oordeelde dus dat de kortingsregeling niet mocht worden toegepast Het college zal zich nog intern moeten beraden over de op stelling die het nu gaat inne men. Volgens een woordvoer der op het stadhuis wil men in de uitspraak van de rechter voorlopig geen precedent zien voor de overige ambtenaren, die onder de kortingsregeling vallen. De uitspraak van de ambtenarenrechter houdt vol gens de gemeente niet automa tisch in, dat ook de andere ambtenaren hun dubbelfunc ties mogen blijven uitoefenen. De betrokken ambtenaren zul len, willen ze zich onttrekken aan de kortingsregeling, zich ook tot de ambtenarenrechter moeten wenden, zo vindt men op het stadhuis. PvdA-raadsiid Gerard Boen der heeft het er maar moeilijk mee. „Het is natuurlijk een heel rare zaak in deze tijd. Er moet zo nodig bezuinigd wor den. Nou, dan denk ik dat er eerst maar eens naar die dub belfuncties gekeken moet wor den. Nee, ik vind het dubbel- werken van ambtenaren tij dens betaalde verlofdagen be paald niet in de haak. Ik hoop dat de kortingsregeling alsnog van kracht kan blijven." Schiedam Maar liefst der tien ruiten zijn gesneuveld op de Sint Jansschoo! aan de zijde van de Laurens Costerstraat. De ruiten zijn met stenen in gegooid en hebben ook de mu ren beschadigd. De totale scha de bedraagt 500. Schiedam Uit een dienstwa gen van het openbaar lichaam Rijnmond is een mobilofoon ter waarde van drieduizend gulden gestolen. De wagen stand geparkeerd bij het stads kantoor op de 's-Gravelandse- weg. De chaos na de klap, veroorzaakt door onvoorzichtig linksaf slaan. Vlaardingen Drie personenauto's raakten beschadigd bij een aanrijding, die gistermorgen plaatsvond op het kruispunt Kethelweg/Burgemeester HeusdensLan. De politie moest er niet alleen aan te pas komen om de aanrijding op te nemen, maar moest ook de plaats van het ongeval bevei ligen vaor de rest van het verkeer, om nieuwe aanrijdingen en filevor ming te voorkomen. De klap vond plaats nadat een BMW-personenauto, die op do Heusdens- laan vanuit de richting Schiedam kwam. linksaf de Kethelweg op wilde rijden. Hij bemerkte te Iaat de twee andere personenauto's op, die naast elkaar vanuit de richting Vlaardingen over de Heusdenslaan aan kwamen rijden. De afslaande auto reed bovenop de personenauto die op de linker rijbaan zat, die op zijn beurt de rechts naast hem njdende auto ramde. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Afgezien van de nodige blauwe plekken kwamen alle inzittenden met de schrik vrij. Schiedam Aan de Lange Nieuwstraat, op hel gedeelte tussen Oranjestraat en Griffioenstraat, worden vijf par keermeters geplaatst. De kosten komen voor rekening van de Amro-bank en de bank Mees en Hope, die beide in de buurt zijn gevestigd. Enige tjd geleden informeerden beide banken bij het ge meentebestuur of er in de Oranjestraat niet enkele par keermeters konden komen ten behoeve van hun klan ten. De parkeerkommen op dat gedeelte van de Oranje straat worden altijd ingenomen door Iangparkeerders. waardoor automobilisten, die even bij de bank moeten zijn, elders hun auto moeten parkeren. Geen goede dienstverlening, meenden beide banken. Daarom ver zochten zij het gemeentebestuur om enkele parkeerme ters te plaatsen. Ben W lieten de banken weten dat het gemeentelijk parkeerbeleid weliswaar voorziet in par keermeters op de Oranjestraat, maar dat er momenteel geen financiële middelen zijn om de maatregel in te voe ren. Daarop stelden beide banken B en W voor de kosten van de parkeermeters, enkele duizenden guldens, voor hun rekening le nemen. Wethouder Scheeres verklaart desgevraagd dat het niet betekent dat iedereen nu maar met een paar duizend gulden naar de gemeente kan stappen met het verzoek eert parkeermeter in de buurt te plaatsen. „Het moet na tuurlijk wel in het gemeentelijk parkeerbeleid passen, Maar als de gemeente toch al van plan is ergens parkeer meters te plaatsen, zie ik er geen enkel bezwaar in wan neer dat wat eerder gebeurt als bedrijven de kosten voor hun rekening nemen." ztyerm ft Mieke Lefiman danst mee bij de Parijse Blue Bells. En daar heef! ze liet uitstekend naar haar zin. Toch vindt ze het fijn, om ook eens in Nederland te kunnen optreden, zoals dezer dagen in Sctoreningen. Pagina drie. C H^ sde problemen rond de tramlijn op de Schiedamse Broersvest. De winkeliers m er niet zoveel in. trainen voor de vierdaagse. Pagina vier. De Ploeg gaat poorten sluiten Maassluis De Amerikaanse directie van Archer Daniels Midlands (ADM) heeft besloten, dat het Maassluise dochter bedrijf De Ploeg moet worden gesloten. Het bedrijf gaat dicht na de felle brand, die op 9 februari van dit jaar een flink deel van het bedrijf in de as zette. Herstel van die brandschade is te duur, vindt ADM. Ook een zusterbedrijf van De Ploeg, TVP, gaat dicht In totaal zullen 49 werknemers op straat ko men te staan. Met de vakbonden is inmiddels overleg ge voerd over een afvloeiingsregeling. De sluiting van De Ploeg bete kent de afsluiting van een lan ge periode vol problemen. Al jaren is er een groeiend verzet onder de Maassluise bevolking tegen de lijnzaadoliefabriek, die gevestigd is op het Kerkei- land. Omwonenden klagen al geruime tijd over de stank en de overlast, die zij van de fa briek ondervinden. Het ge meentebestuur probeerde aan die overlast iets te doen door strenge bepalingen op te ne men in de hinderwetvergun ning. De directie van het be drijf meende echter dat ze aan die bepalingen onmogelijk kon voldoen en ging er tegen in beroep. Dat beroep loopt ove rigens nog steeds. De brand, die Op 9 februari in een deel van de fabriek ont stond, legde een flink deel van de fabriek in de as. Er werd voor miljoenen guldens schade aangericht. Na de brand heeft het gemeentebestuur samen met het bedrijf geprobeerd mogelijkheden te vinden, de werkgelegenheid van De Ploeg voor Maassluis te behou den. Ook werd bekeken of verplaatsing van de fabriek naar een betere locatie moge lijk zou zijn. Die pogingen zijn mislukt. Burgemeester J. van Es: „Het is jammer dat het zo gelopen is. We hebben er als gemeentebestuur veel aan ge daan. We hebben zelfs met de directie overlegd of het wel-, licht mogelijk was. een ander bedrijfsonderdeel in het com plex te vestigen, dat minder milieubelastend zou zijn. Maar het bedrag dat de verzekering uitkeerde viel blijkbaar zo te gen, dat men er toch een streep onder heeft gezet." Volgens burgemeester van Es moet snel na de sluiting beke ken worden, dat de mogelijk heden zijn met het terrein. Voorlopig gaan de eerste ge dachten in de richting van wo ningbouw. „Dat ligt wel in de lijn der verwachting. We moe ten proberen of we voldoende steun van het rijk kunnen krijgen om de benodigde aan kopen te doen. Daar moet dan wel geld voor komen." Vlaardingen De Westhavenkade is weer voor het verkeer open gesteld. Lange tijd was de kade afgesloten in verband met de aanleg van de nieuwe riolering. Dat leverde nogal wat proble men op voor het doorgaande verkeer, dat nu een grote omweg moest maken. Ook de middenstanders" hadden het er maar wat moei ijk mee. AI deze ellende is nu achter de rug. Tenminste, voor drie weken. De bouwvakkers gaan op vakantie en daarom is de Westhavenka de weer opengesteld. Alle gaten zijn ge dicht, om al te veel blubber en ongemak voor verkeersdeelnemers uit te sluiten. Als de bouwvakkers na de vakantie te rugkomen begint de ellende opnieuw. Dan moet de Westhavenkade namelijk opnieuw worden bestraat, want het hui dige profiel is slechts een noodoplossing. Schiedam „We kunnen wel 3311 het repareren blijven", Vfl2^cht Br°eders van de afdeling openbare verlichting ADVERTENTIE U heeft méér aan een goed vakantie-advies! ^BUREAU ÈROEBSVEL0167 - 010-731611 3111 LO - SCHIEDAM van de openbare nutsbedrijven Schiedam (ONS), Hij doelt daarmee op de vele lantaarn palen die regelmatig sneuve len onder het stenengeweld van baldadige jeugd. De reparatie van vernielingen aan de openbare verlichting kost de gemeente Schiedam per jaar 45.000 gulden. De cij fers van de laatste jaren laten zien dat de door vandalen aan gerichte schade alleen maar blijft toenemen. Daarom denkt men er bij de Openbare Nust- bedrijven sterk over om de ko mende jaren een aparte post op de begroting op te voeren voor vernielingen. Tot nu toe vallen dergelijke schades on der de post onderhoud, maar dat geeft natuurlijk een verte kend beeld, aldus Broeders. Het zijn altijd weer dezelfde afgelegen plaatsen waar de jeugd het op de openbare ver lichting heeft voorzien. Vooral in tunnels moet de verlichting het keer op keer ontgelden. Ook de verlichting in ver- keerszuilen is nog al eens het slachtoffer van de verniel zucht Dat de vernielingen niet zomaar een spelletje zijn, blijkt uit de grote stenen en stokken, die vaak worden ge vonden in de buurt van kapot gegooide lantaarnpalen. De heer Broeders kan nog begrij pen dat jongeren wel eens uit een geintje met stenen naar een lantaarnpaal gooien, maar dat ze met grof geschut de lampen proberen te vermelen is voor hem totaal onbegrijpe lijk. „Laatst vonden we in het tunneltje bij de Hogebanweg een paar slokken, waarmee ze gewoon minutenlang mee aan het beuken moeten zijn ge weest. De armaturen op de lantaarnpalen die wij hier m Schiedam gebruiken kunnen best tegen een stootje, maar als je maar lang genoeg blijft gooien of stolen gaat natuur lijk alles kapot. Het is gewoon onbegonnen werk. Zo is er een reparatieploeg geweest en een paar dagen later hebben we al weer een klacht binnen dat de verlichting het niet doet", zegt Broeders. Onlangs werd een aantal lan taarnpalen aan de Parkweg gerepareerd, maar na enkele dagen was het weer raak. De bezoekers van de iets verder gelegen sportvelden moesten 's avonds hun weg in het don ker vinden en bij de ONS re gende het klachten. „We kun nen de zaak nu wel gelijk her stellen, maar na een paar da gen zijn de lampen weer kapot gegooid", verzucht Boenders. „Het is gewoon een zinloze in vestering". Daar komt nog bij dat wan neer er direct een reparatie- ploeg op af wordt gestuurd het normale onderhoudswerk aan de openbare verlichting in de knel komt. „Momenteel is het gewoon een kwestie van prio riteiten stellen. Krijgen we klachten over kapotte verlich ting, dan kan het op bepaalde plaatsen wat langer duren, omdat we zeker weten dat het over enkele dagen weer bet zelfde liedje is." Vlaardingen Het zit de Ro zenkoningin dit jaar niet mee. Tijdens haar tochten langs de weekmarkten in de regio neeft ze mets anders dan slecht weer gehad. Ook in Vlaardin gen was het al niet anders. Toen Rozenkoningin Michelle met haar hofdame Joyce aan kwam in de haringstad was het nog droog, maar toen zij om even over twaalf uit de Mercedes stapte miezerde de regen weer als vanouds. „Ja, we hebben weer een zachte winter, deze zomer," het een Viaardingse toeschouwer niet zonder humor uit zijn mond vallen. Ondanks de regen had het Viaardingse marktpubliek ge noeg interesse voor de Rozen- koningin. Vooral de oudere vrouwen verdrongen zich rona Michelle om een roos te bemachten. De Hozenkoningin stelde niemand teleur. Of toch wel? Een al wat oudere heer stond op enige afstand het hele gebeuren met een dromerige blik te bekijken. „Hé Gernt, daar ben jij te oud voor gewor den joh,hielp een kennis hem uit zijn droom. De Rozenkoningin deelde Rosa Hybride variëteit 'Merce- des'-rozen uit aan het Viaar dingse publiek. Rozenkoningin Michelle wordt beschouwd ais de ambassadrice van den Haag. Gedurende vijf weken is zij samen met haar hofdame op pad. Er 2ijn voor de toernee langs de weekmarkten zelfs speciale jurken voor hen ont worpen. Prachtige witte jur ken die echter iedere dag ge wassen én gestreken moeten worden. „En dat is soms best lastig," verzuchtte hofdame Joyce. Plezier heeft ze er ech ter wel in:„Het publiek op de meeste markten reageert heel enthousiast. Ach ja, je komt met allerlei soorten mensen in contact. Ik zou alleen willen dat de zon eens ging schijnen. Dat hebben we in Nederland nu toch wel verdiend." Konings Iaat bet er niet bij zitten Schiedam Voor de tweede maal heeft PvdA-raadslid Hans Konings burgemeester en wethouders schriftelijke vragen gesteld over het beant woorden van vragen van ge meenteraadsleden door ambte naren- Ontevreden over het antwoord van het college op eerdere vragen wil hij weten» waarom het college niet is in gegaan op de vraag of op het stadskantoor een huisregel be staat, waaraan ambtenaren zich dienen te houden, wan neer raadsleden hen om infor matie vragen. Het PvdA-raadslid vraagt het college een regeling op te stel len. zodat raadsleden weten waar zij aan toe zijn, wanneer zij ambtenaren om informatie vragen. Daarbij verwijst hij ondermeer naar de gemeenten Eindhoven en Den Helder, waar dergelijke regelingen al weer enige tijd geleden zijn in gesteld. Hij vraagt het college binnen drie maanden met zo'n regeling te komen. In het antwoord op rijn eerde re vragen hebben B en W Ko nings laten weten dat raadsle den nimmer ambtenaren om bijstand mogen vragen. Ten alle tijden moet zo'n verzoek lopen via het college of op 2ijn minst moet het meest betrok ken collegelid er van af weten. Volgens Konings is het al meerder malen voorgekomen dat ambtenaren verwijzen naar een huisregel, die wil dat raadsleden zich eerst tot de het college wenden. Bij de beant woording van de eerdere vra gen rept het college echter met geen woord over een huisre- gel. Wel wijst het college op een uitspraak in 1972 door de toenmalige minister van bin nenlandse zaken, dat het be voegd is om te verbieden dat ambtenaren raadsleden tot steun zijn. Konings heeft daar geen ge noegen mee genomen en legt het college nu weer enkele vragen voor over de materie. Met de gemeentewei in het achterhoofd vraagt hij of het college het met hem eens is dat elk individueel raadslid zo goed mogelijk in staat moet worden gesteld om zonder tus senkomst van andere raadsle den (wethouders) informatie in te winnen bij ambtenaren. Tevens wil Konings weten wanneer het college nu einde lijk antwoordt op vragen van enkele PvdA-raadsleden, die de aanleiding vormden tot zijn vragen over een huisregel. De PvdA'ers hadden tekeningen en correspondentie opge vraagd over mogelijke bouw plannen voor het Rijnbende- complex en de leegstaande school op het Oude Kerkhof. Indien net college vindt dat niet alle informatie openbaar is, vraagt Konings of daar ook een reden voor gegeven zal worden. Tot slot wil hij weten of hem in zo'n geval een bc- roepsmogelijkheid rest JHfe Dil nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met Rotierdams Nieuwsblad. m i chiii! B11' .,ue038 OïW'-el ?0S,1C' ~i Vloert5' J»*»"*

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1