irSffiO/SIBHK De glamour en de romantiek moet Je maar snel vergeten' peintje^f I K Winkeliers Broersvest vrezen politieke smet Vlaardingse Blue Bell Mieke Lehman t OBD start periodiek W.M.vd.UNDE s-.V C v - V"i;\W Aad speelt weer j Winkeldiefstal 'Willen wij dat kreng nou, ja of nee?' (2) Succesje voor fietsers Info-winkel weer geopend Inbreker gegrepen Woonwagen bewoners weer vertrokken donderdag 10 Juli 1080 VD/&CATW .Ow^ v- V< '.vï *-< -4 -J' 3'" - - Jt V i Mieke Lehman: „Ik ben echt een theatermens." Vlaardingen/Scheveningen De glamour en de romantiek die rond de Parijse Blue Bells hangt kunnen we beter direct vergeten. De meisjes moeten hard werken voor hun geld, zelf de hotels en het vervoer betalen. Deze ontnuchterende mededelingen komen van Mieke Lehman, topless danseres in het gezelschap van hoogbenige jongedames. Mieke Lehman maakt nu al weer sinds jaren deel uit van de Blue Bells. Ze is een geboren Vlaardingse, hoewel het oorspronkelijke accent heeft plaatsgemaakt voor een meer Amsterdamse invloed. Het tweede Hollandse tneige in de groep, Brenda Lefevere, is een echte Amsterdamse, geboren in de Jordaan, en is haar accent duidelijk niet kwijtgeraakt Mieke Lehman is opgegroeid in Vlaardingen, in de Coarn- hertstraat om precies te zijn. Later woonde ze ook nog twee jaar in Maassluis in de Merellaan. Ze bracht haar la gere schooltijd door op de dokter Plesmanschool. Na de lagere school ging ze naar de ULO en na deze met succes te hebben afgewerkt ging ze naar de Rotterdamse balleta- cedemie waar ze een klassie ke opleiding volgde. Tussen door haalde ze ook nog haar diploma pedagogie. Barcelona Toevalligerwijs is Mieke Leh man bij de fameuse dansgroep terecht gekomen. „Ik ben op de bonnefooi naar Parijs ge gaan, waar ik tot mijn verba zing direct werd aangenomen, Ik kon gelijk door naar Barce lona om daar in de show mee te gaan draaien." Spijt heeft ze er nooit van gehad..Alleen de eerste paar maanden is het moeilijk geweest, maar daarna pasje je vanzelf aan. Af en toe mis ik echt wel Vlaardingen, maar over de gehele wereld ontmoet je zoveel mensen. Overal waar je komt maak je nieuwe vrienden. Trouwens, ik zou best in Nederland wil len werken, maar er is een voudig weg geen werk voor ons. Geen revue die meer draait in Nederland; het kost allemaal te veel geld. Laatst hebben we nog wat televisie werk gedaan m de Showbiz- qui2 en bij een show rond Wil- leke Alberti. Dat soort werk geeft toch geen bevrediging. De hele dag m de studio rond- door Chris Woerts hangen en dan hup, om vijf uur even voor de camera. Ik zou dat werk nooit iedere dag willen doen. Je mist het con tact met de mensen. Echt, we zijn puur theaterartiesten. Het is heerlijk om op de planken te staan." Een ogenschijnlijk mooi en vooral goed leven moeten de Blue Bells leiden. Overal word je gastvrij ontvangen en je 2iet nog eens wat van de wereld. Het zal vele harten van jonge danseressen, die ook ambities hebben, sneller doen kloppen. Optreden in het Lido, de Mou lin Rouge, natuurlijk: het is al lemaal mooi, maar na verloop van tijd is dat ook geen opwin dende belevenis meer. Tijd voor een privé leven is er niet. Je wordt geleefd. Van stad naar stad, van land naar land. „Je moet er af en toe ook eens lekker tussen uit gaan, anders wordt je gek. Maar ik heb het nog zo naar mijn zin bij de Blue Bells dat ik de eerste vijf jaar nog niet aan stoppen denk. Ik heb een goede plaats in de show en ook dat is erg belangrijk. Er zijn voor mij nog altijd meer voordelen dan nadelen. Het is een vrij leven en dat geef je niet zo maar op. Hoewel ik altijd blij ben als ik terug ben in Vlaardingen. Ik vind het nog steeds een fijne stad" Haring Eén ding is Mieke Lehman ze ker niet verleerd: het eten van een lekkere hollandse haring. Na de Nederlandse première in het Scheveningse Circus Theater werd er eergister avond in de foyer nog wat door de danseressen en geno digden nagepraat. Er is ook een hanngkar in de foyer, waar een ieder die er trek in heeft zich te goed kan doen aan een haring. Mieke Leh man en Brenda Lefèvre laten zich niet onbetuigd. Als vol leerde haringeters laten ze lekkernij in hun keelgat glij den, Dit tot afgrijzen van de danseressen uit Frankrijk en de Australische Alison Moss, die niets begrijpen van deze Hollandse gewoonte. De première verloopt vlekke loos. Voor eigen publiek wil len Brenda Mieke zich na tuurlijk nog eens extra bewij zen. Een staande ovatie van De Blue Bells in actie tij. dens hun show In het Circus Theater. het enthousiast reagerende pu bliek is na afloop hun deel. Mieke Lehman is er echt van onder de indruk: „Dit had ik geen moment verwacht. Er za ten echt nog wel wat schoon heidsfoutjes in de show, maar het publiek merkte daar wei nig van," Over haar eigen prestatie was zij ook te spre ken: „Ik was niet extra ge spannen vanavond. Ik wêet tenslotte wat ik moet doen. Het wordt na al die jaren na tuurlijk ook een beetje routine voor ons. Eigenlijk kan er niets fout gaan. Maar dat de mensen gaan staan en zo lang durig blijven klappen, is onge looflijk. Brenda en ik wisten wel dat het zou kunnen gebeu ren, maar de andere meisjes hadden zoiets nog nooit mee gemaakt en waren er na af loop flink beduusd van." Als het contract van de Blue Bell danseressen is afgelopen moeten de meisjes zelf in de slag om een nieuw contract te veroveren. Het zijn net kleine zelfstandigen. „Echt rijk zal je van dit werk dan ook niet worden. Er zijn zoveel kosten aan verbonden. Verhalen dat we 800 gulden per week zou den verdienen zijn dan ook uit de lucht gegrepen. We zijn niet rijk. We moeten hard werken voor een gewone bo terham. Door de glamour die er omheen hangt komen al die wilde verhalen in de wereld." VlaardingenAad Zouten dijk verzorgt zaterdag 12 juli tussen 15.00 en 17.00 uur weer het wekelijkse wandelconcert in de Grote Kerk op de Markt. Op het programma staan wer ken van Kerckhoven. van Noordt, Roberday, Guilain, Bach, Rembt en Van Eyken. Ook is een improvisatie op het programma gezet. De toegang is als gebruikelijk vrij. Vlaardingen Een 25-jarige l inwoner uit Dodewaard heeft vergeef de pogingen gedaan, tr zonder te betalen vandoor te I gaan met een kostuum. De winkeldiefstal vond plaats bij V en D. De politie heeft proces verbaal opgemaakt Het kos tuum, met een waarde van 350 gulden, hangt weer in het rek bij het grootwinkelbedrijf. DOE-H ET-ZELF GEREEDSCHAPPEN specialist WJOf stukadoors - metselen - te- Behetten vloerenfeggers en schilders. korting 10%, Notra B.V.. Paradijstaan 77. fi'dam Tel. 010-1359^5. geopend van e toi 17.00 uur. zaterdags van 9 lot 12 uur. gHUWEUW g ALLEENSTAANDEN va 30 jaar. zaterdagavond, 0 uur e*- *®i lig beid en dansen in zaal Middelhuizen. Komnglmelean 403. Vlaardingen. Entree 2.50. inl. dhr. Vis. TöL 015- 567066. ONDERHOUD fl REPARATIEM Voor het LEVEREN, SCHOON MAKEN EN REPAREREN van uw geiser* naar Smederij Daub. CaiiBfiburgstr. 80. Vlaardingen. Tel. 34.30.96. Gerard Verhulsdonk: motie politiek besmet... Schiedam Bij een romme lige stemming, die nader hand werd doodgezwegen, verklaarden slechts enkele winkeliers van de Broers- vest zich vóór aanleg van een trambaan door hun win kelstraat. De meesten lieten zich beïnvloeden door bet anti-tram-duo Joop van Woerkom en Cock van der Zouwen. Die tram geeft al leen maar ellende, zelden zij. de vest moet er voor overhoop gehaald worden, straks kan er maar vijftig procent van het huidige ver keer door en dat scheelt klanten, „willen wU dat kreng nu eigenlijk wel, ja of nee?" zo spraken zij. Gisteren werd bericht over het verloop van de hoorzit ting der ondernemersorgani saties VSO cn CCS. dinsdag- avond in de Amstelbron; vandaag worden standpun ten voor en tegen de tram nog eens extra belicht. Overstappen Waarom durfden de winke liers zich niet tegen de tram uit te spreken? Van der Zou wen vooral, en met hem Van Woerkom, was flink tekeer gegaan tegen de tramplannen. En tenslotte is de vrees onder winkeliers, dat de tram Schie dammers gemakkelijker naar het alles biedende centrum van Rotterdam zal brengen, niet van vandaag of gisteren. De tramverbinding tussen Schiedam-Noord en Rotter dam-Centrum loopt dan wel via de Schiedamse binnenstad, maar veel ondernemers zijn als de dood dat de passagiers lekker blijven zitten en door reizen naar de Maasstedeliike middenstand. Wie nu roet het openbaar vervoer uit Kethel, Vlaardingen of de Gorzen naar Rotterdam wil, moet ten minste nog overstappen op de Broers vest of de Koemarkt en veel winkeliers zijn wat blij dat zij hun zaak vlakbij een overstaphalte hebben. Straks, roet de verlengde tramlijn. hoeft niet meer overgestapt te worden. De winkeliers werden er aardig kregel van, toen Van der Zouwen dat zo berede neerde. Dat bleek ook tijdens die stemming, die later niet mee terne- Maar wat deed de winkeliers van de Broersvest er nu toch toe besluiten de tramplannen van Schiedam, Rijnmond en de minister niet ie dwarsbo men? Dat was de redenatie van Ver hulsdonk. Hij was als enige gemeentebe stuurder op de hoorzitting der winkeliers aanwezig. Maar de WD-fractieleider kan dat doen zonder politieke achter- door Kor Kegel docht te wekken en zonder verweten te worden dat hij li berale beginselen in de mid denstand indoctrineert, want hij heeft ook een winkel in de binnenstad en is als zodanig betrokken bij alles wat daar reilt of niet zeilt Ook hij denkt aan zijn klanten en die wil hij uiteraard niet kwijt. Gerard Verhulsdonk is vóór de tram. Hij gaat ervan uit dat de tram niet alleen mensen uit Schiedam naar Rotterdam haalt maar dat die tram ook mensen bréngt En hoe beter het openbaar vervoer in de binnenstad is, hoe meer men sen daar komen. En vooral als zo'n tram om de twee minuten rijdt is er een goede kans dat passagiers toch even snel uit stappen omdat zij in de bocht van de Broersvest naar de Rotterdamsedijk zo'n leuk jurkje geëtaleerd zien. Verhulsdonk zag de weerstand tegen een tram op de Broers vest groeien en greep in, voor dat zijn neringdoende collega's zich wijd en zijd belachelijk zouden maken door behalve officieus ook formeel tegen die tram te stemmen, Verhuls donk wilde voorkomen, dat de buitenwacht echt de indruk zou krijgen dat die winkeliers menen dat die tram er alleen voor hurx komt. Verhulsdonk wees op het woon-werkver keer, waarbij de tram grote mensenmassa s kan verzetten. En Verhulsdonk greep ook de geschiedenis aan: „Ooit wilde men in Den Haag een spoorlijn de provincie in sturen. Dat is nu lang geleden. Die trein zou gaan lopen richting Rotterdam en herwaarts, en ook Schie dam zou de loc gaan aandoen. Maar Schiedam wilde niet. Schiedam had geen behoefte aan een trein. En als er dan toch een station moest komen, dan moest dat ook zoveel mo gelijk aan de rand van de stad. Welnu, Schiedam heeft zijn station aan de rand van de stad gekregen, nabij de huidi ge plaats van het station Schiedam/Rotterdam-West. En de stad zit nog met de na weeën, dat het station niet middenin het centrum stopt. Dezelfde grote fout moeten wij nu niet opnieuw gaan maken door tegen een tram te stem men. Stelt u zich eens voor, dat Den Haag en Rijnmond toch een tram naar Schiedam- Noord en eventueel later naar Vlaardingen willen laten rij den en dat die tram dan met door onze binnenstad zou gaan, omdat u daartegen bent geweest? Stelt u zich voor. dat de tram vanaf het Marconi- plein via de Horvathweg naar Groenoord 20U gaan rijden in plaats van over de Koemarkt.! Dat zou een grote straf zijn. Dan konden veel middenstan ders naar sociale zaken gaan..." Toen Verhulsdonk zo gespro ken had, kreeg hij de winke liers op zijn hand, pro-tram, t opluchting van VSO-be- stuuraers Vredebregt en Prins, die ook wel voor een tram zijn maar dat de verzamelde on dernemers niet al te hard lie ten blijken. Toen de mening leek om te slaan en Van der Zouwen en Van Woerkom hun invloed verloren, schorste Vredebregt de vergadering. „Laten wij even een verfris sing nemen." zei hij. En na de schorsing werd geen woord Cock van der Zouwen, tijdens hoor zitting tegen tram, na hoor zitting vóór tram- meer tegen de tram uitgespro ken. Men ging verder alsof er mets gebeurd was en Van der Zouwen zei na afloop van de hoorzitting zelfs vóór de tram te zijn... Handen vrij En op een moment dat nie mand dat verwachtte, kreeg de hijeenkomst van de winke liers een politiek karakter. Verhulsdonk was voortgegaan op zijn overtuigende toon en had de winkeliers aangeraden 2ich uit te spreken voor een trambaan op het midden van de Broersvest in plaats van aan de Passage-kant, om bij de gemeente aan te dringen op een keerlus voor de tram in industriegebied 's-Graveland en om te pleiten voor goede mogelijkheden voor laden en lossen en kort parkeren voor ondernemer én consument. Verhulsdonk trad op als aan gever: hij droeg suggesties aan die de winkeliers zeer welkom waren, maar hij stemde daaro ver zelf met mee. „U begrijpt wel, dat ik mij onthoud van het uitspreken van voorkeu ren," zei hij, „Ik wil namelijk mijn handen vrij hebben in mijn andere werk, in de ge meenteraad." Die opmerking zat een der Broersvest-ond ememers dwars. De jonge juwelier C. Kok wa£>het op zich niet met Verhulsdonks vertolking van aller gevoelens oneens ge weest. Ook Kok had gerede neerd, dat het ontzaglijk stupi de was geweest als de winke liers zich tegen de tram had den uitgesproken: „Dat staat op het domme niveau van, nee, ik wil geen ijsje, ik wil niks!" Maar toen Verhulsdonk zijn vergaderroutine hanteer de door een motie in te dienen die gold als puntige samenvat ting van al wat gezegd was, werd het juwelier Kok te gor tig. Wèl de discussie sturen, maar niet meestemmen, dat kon hij van de gemeentebe stuurder niet velen. Kok vreesde dat de gemeenteraad een motie van winkeliers, in gediend door een VVD-bons, als te politiek gekleurd zou op vatten en omdat de VVD een minderheid is. zouden de winkeliers met hun wensen wellicht niet uit de verf ko men. Kok riep Verhulsdonk een 'staakt het vuren!' toe. Verhulsdonk kreeg veel bijval. „Ach, Gerard, wij kennen je, wij weten dat het jouw inten tie niet is ergens politieke munt uil te slaan," sprak voor zitter Vredebregt sussend Maar Kok bleef de motie-Ver hulsdonk politiek besmet vin den Hij bedoelde daar niet mee tegen de VVD te zijn, ten slotte is hij zelf een paar jaar lid van de liberale partij ge weest, zoals trouwens Vernuls- donks opponenten van dins dagavond Van Woerkom VVD-fractjeleider is geweest en Van der Zouwen ooit op een verkiesbare plaats van de VVD-lijst heeft gestaan. Kok vond gewoon dat de winke liers ongekleurd moeten over komen en dat nu waren zijn collega's weer met hem eens. Toen werd het weer net zo rommelig als met die eerste of ficieuze stemming, die later verzwegen werd. Want over de motie-Verhulsdonk werd met gestemd, maar later bleek hij wel te zijn aangenomen, al dus Vredebregt. Verhulsdonk kon zijn dubbele pet van winkelier en stadsbe stuurder gemakkelijk opzet ten. Waarschijnlijk hoeft hij zich als gemeenteraadslid niet uit te spreken over het traject van de tram over het midden van de Broersvest. als zijn par tijgenoten Cor van Tilborg en Annie Renskers tenminste geen verstek laten gaan in de raadscommissie voor ruimtelij ke ordening, waarin de motie der winkeliers ter sprake zal komen. Want dan zou Ver hulsdonk moeten invallen en over zijn eigen motie stem men, maar dan met zijn poli tieke pet op. Hij zou het eerste raadslid zijn, dat dan verande ringen in de tramplannen be pleit. Schiedam Op aandrin gen van dc Echte Neder landse Fietsersbond (ENFB) zal de voorrangs regeling, die geldt voor fietsers op de rotonde bij de Nieuwe haven en de Oranjestraat worden ver duidelijkt. Fietsers, die komende vanaf de BK-laan via de rotonde op Nieuwe Ha ven de Oranjebrug op rij den hebben voorrang op alle verkeer dat vanaf de andere kant van de Nieuwe Haven komt. De ENFB heeft de gemeente echter laten weten dat de regeling weliswaar be staat, maar dat die onvol doende is aangegeven. B en W zijn het met de ENFB eens en hebben toegezegd dat binnenkort nog enkele borden ge plaatst zullen worden, die het verkeer op de Nieuwe Haven er op moeten wijzen dat de fietsers op de rotonde voorrang hebben. Schiedam De informatie] winkel van de Trechter aan d« Breorsvest is weer geopend' Men kan er weer terecht rod allerhande vragen op sociaal terrein. Het pandje aan Broersvest is enige maanden gesloten geweest in verband1 met een verbouwing. Wegen! personeelsgebrek zag d«' Trechter geen kans het pand gedurende die periode te be-| mannen. In die periode heef! het publiek zich met vrager kunnen wenden tot het ont-j moetingscentrum in de Over-' schiesestraat, dat gewoon geo-j pend is gebleven ondanks hel extra werk dat met de t wing was gemoeid. verbou'j VJaardingen De pclitk heeft een 25-jarige Vlaardin-j ger gearresteerd op verden king van inbraak in een wo ning aan de Anthonie Duyk- straat. De inbraak vond van nacht plaats en werd opge merkt door een bewoner in dt straal, die glasgerinkel hoorde en de politie belde. Bij de komst van de surveillancewa gen nam de inbreker de vlucht, maar hij kon Jatei staande worden gehouden. Te-1 gen hem is proces verbaal op gemaakt Maassluis De drie woonwa genbewoners, die maandag een plekje in beslag hadden genomen op het grasveld naast het politiebureau, zijn gisteren weer vertrokken. Hoewel ille gaal kamperen natuurlijk ei genlijk niet mag heeft de poli-j tie tegen hun verblijf geen echte actie ondernomen. Wél was de woonwagenbewoners! begin deze week geadviseerd,, niet te lang te blijven staan.; Gistermorgen hebben ze huni reis vervolgd- i Vlaardingen Dc in Vlaardingen gevestigde Onderwijs-he-' geleidingsdienst Nieuwe Waterweg-Noord (OBD) heeft ecu eigen periodiek gestart: 'Nieuws van de markt*. In dit blad, dat dit jaar nog drie keer zal verschijnen, wordt geprobeerd' algemene informatie te geven over het functioneren van ée OBD. Iedereen die door zijn werk. of functie bij de OBD IV trokken is krijgt het blad toegestuurd. De bedoeling is, dat in elke uitgave van het blad het een en an-1 der wordt verteld over individuele en over systeem- en pi dragon van de diverse leidingsdienst gebruik maken. De Onderwijs Begeletdings Dienst werkt voor het kleuter- en het lager onderwijs in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. In totaal gaat het om zo'n 22.QQ0 kinderen, die van ruim 700 leer krachten les krijgen. ADV£RTENTtB FINANCIERINGS- en assurantiekantoor I ST UOUINASTRAAT B2 SCHIEDAM TELEFOON 010-255453 253377 0 Persoonlijke leningen 0 Financieringen 0 Hypotheken 0 Alle vereekeringen I Kontlnukradtet betofcent kortweg» Ratervogold

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3