Gerrit Solleveld slaat weer toe Interessante indeling voor Asvion In stromende regen trainen voor vierdaagse philips, audium, In Hoek van Holland Laatste ronde voor vakantiestop Ruiterbewijzen Vriendschap tegen weer en wind bestand „ARGUS" HELPT U HOREN EN ZIEN! Tevens krijgt u een toestel 14 dagen gratis op proef „ARGUS" B.V. OPTIEK - HOORTOESTELLEN donderdag 10 juli 1980 VD/SC/WW Hoek van Holland De "beul uit De Lier' sloeg weer eens toe. Gerrit Solleveld was gisteren in Hoek van Hol land voor niets en niemand bang. Trotseerde als geen an der de barre weersomstandigheden en duldde alleen nog maar Wim Lugtenburg bij zich. Waar andere renners geen risico's wilden en durfden nemen, reed 'de Solsa- men met Wim tngtenburg, de overige zeventien eon- reurs, die de wedstrijd uitfietsten op ruime achterstand. spanningen, de drie koplopers waren achterhaald, ging Gerrit er samen met Wim Lugtenburg vandoor. De Zuid- lander en Solleveld namen, terwijl steeds meer coureurs hun kleedlokaal opzochten, snel een grote voorsprong en dubbelden sommige renners zelfs twee keer. Achter dit tweetal vochten met name Piet Franken, Vlaardinger Wim Liebrechts, ,.Och. dat slechte weer doet mij eigenlijk niet zoveel", lachte Gerrit laconiek, nadat hij in de eindspurt medevluch ter Wim Lugtenburg, met ruim verschil had geklopt. „Natuurlijk, het was erg zwaar, vooral op de achterkant van het parcours stond be hoorlijk wat wind, maar het ging gewoon erg goed. Ik voel de me sterk en dan kun je toch een hoop hebben". Gerrit Solleveld toonde zich meteen al na de start van de wedstrijd, die later door de jury met tien ronden werd in gekort, actief. Nadat Cor Schuurman. Wim Liebrechts en Jan Zuijdweg een eerste ontsnapping hadden gefor ceerd, leidde Solleveld lange tijd een achtervolgend groepje. Toen mede dankzij zijn in- Maassluïs Bij de paarde* sportvereniging Lickehaert slaagden de volgende Iedei voor het raiterbcwijs: E. van As, L. M. Boet, A. Bf van der Hoff, H. Kerkhove- Van der Velde, C, Lammen, P. Lammers, F. van Mckml A. C. W. de P3uw, C, H. Re- bijns, M. A. H. van Rooo,R, Smit, C. J. Spermon, R. f, Spcrmon, L. B. van Teffelen, H. C. van Teffelen-van Dam C. It- Verhcy-Ranft, M, Ver meer. A. J. van der Woude, M, Zevenhuyzen-Duif. Vier Iedm werden afgewezen. door Guido Bindefs Peter Post, Naaldwïjker Nico Toussaint, Pint Bosch, Kees den Hartog, Jan Zuijdweg en Jan Klomp voor de verdere ereplaatsen. Klomp en Bosch reden lek en Zuijdweg en Den Hartog gleden onderuit, waar na Piet Franken een derde plaats veilig stelde. Ook Nico Toussaint („Met dit rot weer durfde ik eigenlijk niet zo goed") reed een sterke finale. Hij won de spurt van het groepje, dat voor de vierde plaats fietste voor Peter Post, Wim Bartol en Wim Lie brechts. Wim Lugtenburg en Gerrii Solleveld op kop van een groepje coureurs, die ze op een ronde achterstand heb ben gefietst. Schiedam/Vlaardingen Voor de honkballers in de regio staan zondag de laat ste competitiewedstrijden op het programma voor de vakantiestop, die duurt tot begin augustus. Voor Schiedam betekent dat een thuiswedstrijd in sport park Harga om 14,00 uur tegen Bloemendaal, In de eerste wedstrijd toonde Bloemendaal zich de sterkste, dus zullen de Schiedammers er op gebrand zijn om revanche te nemen. Waarbij tevens de aansluiting met koploper Terrasvogels nog enigszins gehandhaafd blijft. Ook het de laatste weken zo succesvolle Groenoord krijgt een thuiswedstrijd af te wer ken, en wel aan ae Zwaluwen laan te Vlaardingen om 14.30 uur tegen kersverse kamptoen Alro Jeka uit Breda. Ondanks de twee overwinningen van Groenoord, zijn hiermee de degradatiepenkelen nog niet van de baan. De Schiedam mers zullen er alles aan moe ten doen om ook deze wed strijd in volle winst om te zet ten. Vlaardingen-Holy kan in de uitbeurt bij Compn AZ in Zwijndrecht, aanvang 14.30 uur, bij winst zelfs op een der de positie gaan belanden, wal enkele weken geleden voor volstrekt onmogelijk gehouden werd. Nu de Vlaardingers de finitief verlost zijn van het de gradatiespook, zal ook Comprï AZ geen beletsel mogen zijn voor de mannen van Dick La- met om op te rukken naar een hoge eindklassering. Het Maassluise MSV'71 trekt naar nummer laatst in de di strictsklasse, het Rotterdamse Neerlands Hoop, aanvang 14.30 uur. Wil Piet'Bouts en 2ijn team een vijftig procent score aanhouden, dan zal er zonder meer gewonnen dienen te worden van deze nog punt loze tegenstander. Schiedam De hockeyheren van Asvion zijn in een interessante afde ling van de landelijke eerste klasse terecht gekomen. De clubs zijn HBS, HIC, Hudito, Hurley, Kieviten, Lei den, Pinoké, Randwijk en Zoeter- meer. Bij Asvion vertrok Rob Strik, in verband met werkzaamheden in Frankrijk. Nieuw zijn echter Kon van Honbrecht van de Groninger Studenten, Hans van Woerkom van Rotterdam en (waarschijnlijk) twee spelers van Hattiim en Victoria. De dames van Asvion spelen de nieuwe competitie in de derde klasse, tegenstan ders zijn: Aeolus, Crayenhout, Leonidas, Pollux, Tempo '34, Te Werve en Voorne. Nieuw in het Sehiedamse kamp is Moni que van Doorn van het Vlaardmgse Pol lux. Er ging niemand weg. indeling dus met Spirit en Pollux bij el kaar. Nieuw in het Vlaardmgse kamp is Errol Bulman van Evergreen. De dames van Evergreen zijn onder ge bracht bij ANHC, Dordrecht, Ommoord, Souburgb. De Waele, Westland- Bij de Maassluisers verdween Desiree Lammg. De Maassluise heren spelen de nieuwe competitie tegen: Barendrecht, Bleiswijk, Capeile. HD5, Krimpen, Rijswijk, Wad- dinxveen. Naast Errol Bulman verdween ook Edwin Reintjes en Johan Wolthuis naar Ring Pass. Schiedam m op zoek naar revanchs De heren van Pollux spelen wederom m de landelijke tweede klasse, met als te genstanders: Aeolus, Alecto, Cartouche, Forescate, Groen Geel. Ring Pass, Spint, VCL, Te Werve en Pollux. Een regionale Delft De regen klettert neer op de daken, de wind loeit guur over menige ge tergde vakantieganger en de koeien kruipen mor rend, met de koppen naar beneden, bij elkaar. Zomer in Nederland. Twee dames, die temidden van deze na- tuuroprisping monter tus sen de weilanden in Abts- woude lopen te wandelen, vallen dan extra op. Wat mag deze vrouwen bewe gen om onder deze barre weersomstandigheden tus sen de weilanden te stap pen. Het antwoord blijkt simpel. Nel Tiel (42) en Corrie van Haften (47) trainen voor de vierdaagse, die traditiegetrouw over twee weken in Nijmegen gelopen wordt De beide Vlaardingse vrouwen blijken bovendien de grootste lol te hebben. De regen wordt onbelangrijk tegen de achter grond van de sportieve presta tie die zij willen neerzetten en de avonturen, die zij tijdens hun trainingstochten beleven. Voor beiden wordt het de eer ste keer dat zij deelnemen aan het jaarlijks terugkerend ge beuren in Nijmegen. Zij zijn optimistisch over de afloop van het spektakel en waar schijnlijk niet zonder reden. Zij hebben ingeschreven voor de 'vier keer veertig kilome ter' en zij hebben de oefen- wandelingen dan ook op deze afstand afgestemd. sen op het Hoeks,, naakt strand: „We vonden een nieuw paadje naar het strand. Erg mooi vonden wij en erg rusUg. We zagen een man lopen f11 eerst dachten we dat nij «n vleeskleurig broekje droeg- Toen zagen we dat er haar op groeide. We wisten niet waar we kijken moesten, we kregen ter plekke 'Lasogen' en gripe haren". Nel vermeldt liever een man te zien met een zwembroekje aan: „Dan valt er nog wat te gissen". Nel en Cor zijn beiden huis vrouw. Nel heeft twee kinde ren van 15 en 20 jaar, Car heeft drie kinderen, van 24,20 en 25 jaar. Dat betekent dat na hun wandelactiviteiten overdag ook nog eens moeten zorgen voor de warme maal tijd. Cor werkt bovendien s avonds als schoonmaakster in het Vlaardingse gemeentehuis- Vermoeidheid is hen echter vreemd. Integendeel: zij ver klaren eendrachtig enorm op te knappen van de tochten die zij maken. Mogelijk zijn de da mes wel een beetje naïef. Zol der nadenken namen zij de uitnodiging van uw verslagge vers aan om een stukje mee te rijden. Uiteraard, de goede be doeling voor een ordentehj® gesprek stond voorop, maar dat hoeft niet bij iedereen hö geval te zijn die per auto door Midden-Delfland rijdt. Aardig van de vriendinnes was, dat zij zich uitvoerig ver ontschuldigden voor het feit, dat hun regenkleding de ach terbank kleddernat maakte. Is prima stemming werd tweetal bij de Delftse station restauratie afgeleverd voor een kopje koffie. Voor het uit stappen zei Nel nog: „Ik vind het bijna jammer, dat ik geen vrijgezel ben. Dan zou ik nog veel meer aan sport gaan doen". j. De heren van Asvion in eer ste klasse Naaktstrand Zoals gezegd, koppelen zij de sportieve prestatie aan een hele dosis pure pret, die zij uit door René van Zanten en Willem Brouwer SVV-FC Vlaardingen in november SCHIEDAM/VLAARDIN GEN In de nieuwe competi tie betaald voetbal ontmoeten SW en FC Vlaardingen el kaar pas op zondag 23 novem ber op Harga. Beide clubs zijn in het begin al een keer vrij, SW op zondag 31 augustus en FC Vlaardingen de woensdag erna. SVV opent de competitie op 24 augustus thuis legen Heren veen en FC Vlaardingen speelt uit tegen Ds'79. In te genstelling tot de eredivisie clubs (vijf weken) heeft de eerste divisie tussen 20/21 de cember en 10/11 januari een betrekkelijk korte winterstop. De eerste bekerronde is vast gesteld in het weekeinde van 6 op 7 september. Aan de eerste ronde doen behalve alle eerste divisieclubs ook negen ama teurverenigingen mee. Dat zijn: Xerxes, Caesar, DESK, Rneden, Rhoda, ACV, Arne- muiden, DETO en Noord wijk. De loting hiervoor vindt begin augustus plaats. ADVERTENTIE Wilt u weer alles horen zoals vroeger? OPTIEK „ARGUS" De moderne techniek maakt dat vooralle soorten mogelijk zonder dat een ander het ziet. KONTAKTLENZEN Lid A.N.V.C. BI ARGUS' audiciens demonstreren u de HR nieuwste hoortoestellen H| van - V BI OTICON. WIDEX, W& SIEMENS enz. Speciaal aan uw gehoor aangepast. Schiedam - Oranjestraat 19 - Telefoon 010-256431 Maassluis - Koopcentrum Koningshoek - Telefoon 01899-19039 Sportvrouw Twee dagen per week lopen zij die veertig kilometer. Dat be tekent bijvoorbeeld van Vlaar dingen, via Maasland, Schi- luiden en Den Hoorn naar 'elft en weer terug. Voor twee vrouwen, die in hun le ven nog nooit iets aan actieve sportbeoefening hebben ge daan, een hele prestatie- Nel en Cor zijn begonnen met hun actieve sportbeoefening op latere leeftijd. De kinderen vergden minder aandacht en al snel was het voor beiden zoeken naar een meer of min der zinnige tijdsbesteding. Op de zwemclub, waarvan de dames lid werden, ontmoetten

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4