SCHIEDAMSCHE COURANT Gemeente boos over afwijzing van CRM Gehandicapten hebben beroepskracht nodig Ik neem. proef Bouw arbeids bureau binnenkort van start A Rijksbijdrage voor WAO-ers opgeschort krant Loket in gebruik Weer man weg op openbare werken Man springt van brug af Openstellen van Benelux-oortjes niet goed doordacht Bromfietser aangehouden Clubhuis wordt te klein ?osWC Woensdag 16 juli 1980. -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268092 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 .104de jaargang no. 26657-s PAGINA'S 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Direct na de bouwvakvakantie gaat de bouw yan start voor een nieuwe vestiging van het gewestelijk arbeidsbureau Nieuwe Waterweg- Noord. Het nieuwe gebouw verschijnt vlak naast het noodgebouw waarin het arbeidsbureau momenteel is ondergebracht, op de hoek van Laan van Bol'es en Valeriusstraat, en naast het momenteel in aanbouw zijnde provinciale kan toor van de Nationale Woningraad. Voor het gebouw, dat drie verdiepingen krijgt, is ruim 2,5 miljoen gulden uitgetrok ken. Het gebouw, dat in be ton en baksteen zal worden uitgevoerd, krijgt een totale vloeroppervlakte van dui zend vierkante meter. De bo venste etage zal voorlopig slechts de helft van het vloe roppervlak beslaan, maar in de plannen heeft men reke ning gehouden met een toe komstige uitbreiding. De spreeklokalen en voorlich tingsruimtes komen op de begane grond. Op de eerste verdieping is plaats voor kantoren en testlokalen en op de tweede etage worden de kantine, vergaderruimtes en nog enkele kantoren on dergebracht Naast het ge bouw komt een parkeer plaats voor circa veertig auto's. De bouwtijd bedraagt ruim veertien maanden. Nog niet bekend is wat er met het noodgebouw gaat ge beuren, waarin het arbeids bureau nu al weer zes jaar is gevestigd. Indertijd is het ar beidsbureau verhuisd van de Van Slingelandstraat in Vlaardingen naar de nood- vestiging in Groenoord. Het gebouw in Vlaardingen was veel te klein geworden en omdat de bouw van een per manente vestiging te lang zou gaan duren is toen voor lopig gekozen voor een nood gebouw. in Youth for Christ werkt aan nieuwe aan nieuwe ruimte in het Weeshuis. Pagina drie. Haagse Rob, marktkoopman. Hij zegt v/at er in hem opkomt. Pagina drie. Nieuwe trainer moet SVV weer tot leven brengen. Pagina vijf. Treinreizigers die op station Schiedam- Nieuwiand opstappen kunnen *s morgens niet meer bi] de conducteur in de trein terecht voor een kaartje. Gistermorgen is op het stationnetje een loket geplaatst, waar de reizigers van maandag tot en met zondag tussen kwart voor zeven en twee uur een plaatsbewijs kunnen kopen. Op zondagen is het loket een uur langer geopend. Voorheen konden de treinreizigers alleen i een kaartje kopen via een automaat of bij de conducteur. i Maar omdat dat de conducteurs handenvol werk bezorgde hebben de - Spoorwegen de porto-cabine, die - geruime tijd in Maassluis dienst heeft gedaan ais siationsgebouwtje. overgeplaatst naar Schiedam. Het noodloket blijft voorlopig een jaar i staan. Daarna bekijkt de NS of er op het station i behoefte is aan een permanent stationsgebouwtje. VlaardingenHet onderzoek, dat in op dracht van B en W op het ogenblik plaats vindt' naar het functioneren van de secre tarie-afdeling openbare werken en stads ontwikkeling naar aanleiding van de vele vacatures, die daar zijn ontstaan, kan zo langzamerhand uitsluitend worden ver richt aan de hand van de ervaringen van de nieuwe mensen. Weer gaat een van de 'oude rotten* op de afdeling weg: Kees Schoneveld, hoofd van bet bureau openbare werken en bestem mingsplannen. Schoneveld gaat per 15 september werken bij de provincie Zuid- Holland, waar hij bij de planologische dienst vooral belast zal worden met de ju ridische toetsing van bestemmingsplan nen. Hij heeft in totaal negen jaar bij de ge meente Vlaardingen gewerkt Volgens Schoneveld zitten er nu nog slechts drie ambtenaren van de oude ploeg op de secretarie-afdeling, waarvan er één langdurig ziek thuis is. „In de negen jaar dat ik hier zit heb ik het bureau al drie keer zien vernieuwen. Dat komt de continuïteit natuurlijk niet ten goede," aldus Schoneveld. VlaardingenWethouder Jelle Wijn stok is niet van plan, de opschorting van de rijksbijdrage voor een belang rijk stukje sociaal cultureel werk zon der meer te accepteren. Hij wil binnenkort nog eens een ern stig woordje met het ministerie van CRM over dit onderwerp spreken. Dat ministerie heeft de ge meente laten weten, met terugwerkende kracht tot 1 januari van dit jaar geen subsidie meer te willen verstrekken in individuele cursussen voor werklozen en voor het zogenaamde WAO-project Het voornemen van CRM, om deze activiteiten het slachtoffer te laten worden van de bezuinigingsdrang, was al enige tijd op het Vlaardingse stadhuis bekend. Wethouder Wijnstok en zijn ambtenaren hebben al in mei een brief aan de staatssecre taris gestuurd met het ver zoek, van dit voornemen af te zien. Dat mocht echter niet baten. Het gaat om een rijksbijdrage van het ministerie, bestemd om WAO-ers en RWW-ers in de gelegenheid te stellen een cursus te volgen, die hen meer kans op een nieuwe baan kan schenken. Een soortgelijke regeling is er voor werklozen die een uit kering volgens de WW of de WWV krijgen. Die regeling, die valt onder het ministerie van sociale za ken, is voor dit jaar in ieder geval veilig gesteld. SchiedamEen 55-jarige Schiedammer heeft gistermorgen voor de nodige opwin ding gezorgd. Nadat hij eerst enkele uren op het politiebureau in de Lange Nieuwstraat had doorgebracht, sprong hij van de Oranje- brug in de Nieuwe Haven. De man verkeer de in persoonlijke moeilijkheden en dacht daar door een sprong in de Nieuwe Haven een eind aan te kunnen maken. Een voorbij ganger stak daar echter een stokje voor door hem na te duiken en weer op de wal te zet ten. De Schiedammer kwam 's nachts rond een uur of vijf bij het politiebureau. Hij zei dat hij thuis problemen had en vroeg of hij op het politiebureau kon slapen. Om half acht Verliet hij kennelijk opgelucht het bureau, ^aar zeven minuten later kwam bij de poli tie de melding binnen dat er bij de Oranje- brug iemand te water was geraakt. Toen de politie arriveerde was de man echter al door een voorbijganger op het droge gehaald. Hoe wel de man geen nadelige gevolgen aan zijn sprong heeft overgehouden is hij ter observa- 'n het Noletziekenhuis opgenomen. Ook de werkzaamheden van de stichting WAO-project, die gedurende enkele och tenden per week actief is om WAO-ers bezig te houden, dreigen het slachtoffer te worden. De CRM-subsidïe die deze stichting tot nu toe kreeg is eveneens opge schort Wethouder Wijnstok: „Het besluit van CRM liegt er niet om. De manier waarop dit besluit naar voren komt is echter nog veel erger: op een moment dat de activiteiten al lang weer gestart zijn. Als men nou had gesteld: men ingang van dat en dat begro tingsjaar is er geen geld meer, dan kun je er rekening mee houden. Dat dat niet is gebeurd is uit bestuurlijke overwegingen beneden peil. Daar nemen we dan ook geen genoegen mee." Of het nieuwe overleg, dat Vlaardingen over de affaire met het ministerie wil voe ren tot resultaten zal leiden moet worden afgewacht Wateringen De rijkspolitie heeft gistermiddag in de He renstraat te Wateringen een 45-jarige man op een brommer aangehouden, omdat de man geen helm op had. Bovendien had hij een tijdelijke rijverbod. Schiedam Alleen met vrijwilligers redt de stichting voor gespecialiseerd jeugd- en volwassenen werk in Schiedam, de GJVW, het niet meer. Voorzitter Piet Bakker meent, dat de tijd niet ver meer is dat het inschakelen van een beroeps kracht voor de geestelijk gehandicapten een dringende nood zaak is. JHL Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt 2onder extra kosten bezorgd in combinatie met Rotterdams Nieuwsblad. a,»®;. p,die6'- VJccr.v''"15' ndo»1 «O»»** »o« Met de gemeente Schiedam, als subsi- dieverlenende instantie, gaat hierover gesproken worden. Ook blijken vakkrachtendie vaak nodig zijn om de kwaliteit van dit wel zijnswerk te continueren steeds moeilijker op vrijwillige basis aan te trekken, zodat naar de financiële ruim te gezocht moet gaan worden hen voor het werk voor de geestelijk gehandi capten een redelijke vergoeding te kunnen geven. Geldelijke meevallers kreeg de stichting in 1979 al door het benefietbal in Musis Sacrum (4500 gul den) en het horeca-voetbaltournooi (7000 gulden). Nu de stichting, sinds het samengaan met Myosotis in 1979, alle vrijetijdsacti viteiten voor de Schiedamse geestelijk gehandicapten organiseert, is boven dien een groter clubhuis nodig. Het ge bouw aan de Dr Kuyperlaan werd in tensief gebruikt, maar het is er niet mogelijk verschillende activiteiten te gelijkertijd te laten plaatsvinden. Vol gens GJVW-secretaris C. P.van der Voort moet in de komende jaren uitge zien worden naar een grotere en meer praktische ruimte. Nog in 1980 wil hel bestuur initiatieven nemen. De GJVW heeft vorig jaar met zeven tig vrijwilligers gedraaid. Voorzitter Bakker hoopt dat zij ook actief blijven als er een cultureel werker in vaste dienst wordt aangesteld, omdat zij in belangrijke mate het gezicht van de GJVw bepalen. Scholing en kadervor ming van de vrijwilligers ligt in hel verschiet. Maar langzamerhand wordl het volgens Bakker een onmogelijke zaak de hoeveelheid van zaken en het daarmee samenhangend overleg uit sluitend door vrijwillige bestuurders en medewerkers te laten behartigen. Dat overleg vindt namelijk op een breed terrein plaats. Vorig jaar kwam het re gionaal overlegorgaan zwakzinnigen zorg (KOZ) tot stand, met een subgroe pering voor Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, en een zelfde instantie is er op provinciaal niveau. Met beide heeft de GJVW te maken. De stichting kent ook een adviesraad, waarin vertegen woordigd zijn: gezinsvervangend tehuis De Blijhof, bedrijfsgemeenschap Schie- mond, dagverblijf voor ouderen De Woutershof, de sociaal-pedagogische dienst en de stichting Sint Jozefzorg. Ook kinderdagverblijf De Zonnehof en de amlk-Ericaschool werden uitgeno digd in de adviesraad zitting te nemen. De Herman Franssenhuizen namen deel aan overleg over vakantieplan ning, wat overigens niet tot door de GJVW gewenste resultaten leidde. Meer tijdrovend waren het werkover leg met de vrijwilligers en de leiding teams, waardoor de vrijwilligers meer invloed op het beleid kunnen uitoefe nen, en een serie gesprekken met de sociaal-pedagogische dienst, de Schie damse scholen en de gemeente Schie dam over de organisatie van vrijetijds besteding voor zwakbegaafden. In 1980 hoopt het GJVW-bestuur te kunnen starten met een soos voor zwakbegaaf den. En tenslotte waren er de vele bij eenkomsten over de ontspanningsacti viteiten. Daarvoor kent de stichting voor gespecialiseerd jeugd- en volwas senen werk een aantal clubs, voor mu ziek, zwemmen, carnaval, daguitstapjes, sport- en speldagen, vakantiekampen, Sint Nicolaas- en kerstviering, de Myo- soos (opgezet in samenwerking met de organisatie voor club- en sooswerk My osotis en sinds vorig jaar trimmen en volksdansen. Meer aandacht wil de GJVW gaan be steden aan de integratie van de geeste lijk gehandicapten in de Schiedamse samenleving- Daarnaast staat op het programma vrijetijdsactiviteiten voor oudere gehandicapten op de dag te or ganiseren. Het GJVW-bestuur bestaat uit acht personen. Anita Dirkzwager-van Zoe- len en C. Heetkamp-de Kok vertegen woordigen de vereniging van ouders van geestelijk gehandicapten VOGG; M. Verkaik vertegenwoordigt de pro testant-christelijke oudervereniging Philadelphia; en G. A. Lems zit in het bestuur namens Myosotis. Met Bakker en Van der Voort completeren J. C. El lenbaas en penningmeester W.J.A- Kester het bestuur. De Beneluxtunnel wordt te gevaarlijk, als de op- en afrit ten vlak bij de ingang worden opengesteld, vreest de Vere niging tegen Milieubederf. Vlaardingen In een brief aan de minister van verkeer en waterstaat heeft de Vlaar dingse Vereniging tegen Mi lieubederf in en om het Nieuwe Waterweg-gebied haar ernstige verontrusting uitgesproken over de discus sie rond de openstelling van de zogenaamde oortjes van de Beneluxtunnel. De ge meentebesturen van Vlaar dingen en Schiedam strijden er al jaren voor, om deze kleine afritten aan de noord zijde van de tunnel voor het verkeer opengesteld te krij gen. Tot nu toe mag het ver keer, uitgezonderd busdien sten, politie en brandweer, van deze oortjes geen ge- bruik maken. Vlaardingen en Schiedam zien in een openstelling voor al het verkeer grote voorde- len. Weggebruikers die van uit de Beneluxtunnel komen hoeven dan niet meer, zoals op het ogenblik het geval is, eerst door te rijden naar rijksweg 20, waar ze vervol gens een van de afslagen naar Vlaardingen of Schie dam kunnen kiezen. Ze ko men dan op een heel ander punt de stad binnen. Als de afritten worden opengesteld komt men vanaf rijksweg 19 rechtstreeks binnen, via de Schiedamse Burgemeester van Karnebeeklaan of via de Vlaardingse Mr. Kesperwég. Met name is de route aan trekkelijk omdat men ge makkelijker het havengebied van Vlaardingen en Schie dam kan bereiken. Rijkswa terstaat heeft echter al eer der duidelijk laten merken niets voor die openstelling te voelen, omdat dat te gevaar lijk zou zijn. De Vereniging tegen Milieu bederf is het daar volkomen mee eens. Volgens de vereni ging levert het in- en uitvoe- gend verkeer vlak voor en in de tunnel te veel gevaren op. De afritten liggen te dicht bij de ingang van de tunnel. Daarnaast vindt de vereni ging, dat de aan- en afvoe rende wegen naar dé oprit ten te weinig capaciteit heb ben om een grotere ver keersdruk te kunnen ver werken, hetgeen tot onaan vaardbare overlast op die1 wegen zou leiden. Ook zou den omwonenden het te ver duren krijgen met geluids hinder, door het drukkere verkeer veroorzaakt De vereniging dringt er bij de minister op aan, niet aan de wens van de beide ge meentebesturen tegemoet te komen. De milieubescher mers vinden dat de gemeêri- tebesturen verzocht moeten worden hun huiswerk eens goed uit te voeren. „De voor stellen zijn naar onze mening niet goed doordacht en niet in het belang van de bevol king van Vlaardingen-Oost en Schiedam-West" aldus de brief aan de minister.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1