14 f Eft ispnieuw Grootscheepse zoekactie naar vermiste zeilers Natte start van Los Bigotes \Drie spelers nog met vakantie SPORTAGENDA SPQRÏKQRT Si ftp SW 1181111 Wisselbeker voor Vink Betaalde clubs Veel uitvallers bij Catamaranrace maanrftf gagi 21 juli 1»f« ft® i VD/5C/WW wal uwen houdt |FC Den Haag- j eugd op 1li Hm* w IpllmH? Den jMIct onver- dienstelijk, de ouverture van Zwaluwen tegen de toekomst van FC Den Haag. Het verschil zat eigenlijk in het aantal (meer) duurlopcn, waar mee de jeugd van het Zuiderpark al sinds één juli vertrouwd is. Zwa luwen heeft er pas drie in de benen, daarom be reikte het na rust al gauw de eerste graad van vermoeidheid. Op de uitslag (1—1) had dat weinig invloed, maar deed verder weinig ter zake. Over het eerste optreden was nieuwe trainer Andrë Corvelein niet ontevre den. „Gelet op de neer gutsende regen en de daarmee gepaard gaande snel slechter wordende grasmat, plus de spelers die nog op vakantie zijn („Gert de Goede, Martin van der Kooy en Theo Juistenga", red.), had Zwaiuwen aan kwaliteit weinig ingeboet". Corve lein kon ongetwijfeld vaststellen, dat voorgan ger Theo de Waard, die in het nieuwe seizoen is ge contracteerd bij eerste klasser RCL, er een één heid van heeft gemaakt. In een lange reeks van wedstrijden, voordat een begin wordt gemaakt te gen Spijkenisse, zal Andrc Corvelein kunnen testen of er opvolgers voor Dick van der Bergh, Jan Mer- relaar en Ton Hendriks Kuyten weer terug I Vlaardingen - Onder bedroe- vend slechte weersomstan- I digheden voor de vissers, uit- I eraard niet voor de dan fors I bijtende vissen, hield de Vlaardingse hengelaarsvere- 1 niging De Vriendschap het I zesde concours in de Oude iRijn. De vangst viel niet te lgen, in de A-klasse won C. 1 Vink de wisselbeker en in de I B-kiasse was dat B. Penning. I In groep C tenslotte ging de I beker naar A. Tabbernee. De uitslagen: C. Vink 4075 gram j vis, H. Vink 3925 gram, A. I Tabbernee 3775 gram,. F. I Koudstaal 3350 gram, B. 1 Penning 3025 gram, J. Broe- re 2600 gram, C. van der I Velde 2425 gram, A. Broere 1725 gram en P. Bronsgeest met 1200 gram vis. maandag: Tennistoer nooi Dos Bigotes, Volk spark, Schiedam 19 uur. Dinsdag: Eerste trai ningen van Vlaardin gen, De Hollandiaan, Excelsior Maassluis en TSB- t Tennistoernooi Los Bi- fotes. Volkspark, chiedara 19 uur. Woensdag: Tennistoer nooi Los Bigotes, Volk spark, Schiedam 19 uur. Wielerwedstrijden in De Vergulde Hand Pol der, 19 uur. Donderdag: Tennistoer nooi Los Bigotes, Volk spark, Schiedam 19 uur. Vrijdag: Tennistoer nooi Los Bigotes, Volk spark, Schiedam 19 uur. Zaterdag: Tennistoer nooi Los Bigotes, Volk spark, Schiedam 19 uur. Bruse Boys-SW te Bruinisse, De selectie van SW aan de lunch. De selectie van SW hield zaterdag een trainingskamp op „Harga". Tussen de mid dag kregen de spelers een broodmaaltijd aangeboden. De trainingen van Saudor Po- povics hebben al hun tol geëist met blessures. Eén van de spelers die nog hélemaal niet heeft getraind, is Wim Mulder. Hij tobt al twee jaar met een hinderlijke dijbeen blessure. FC Vlaardingen schijnt toch ernst te maken met het plan aan de Marathonweg te willen blijven spelen. Op korte ter mijn zullen er reclameborden worden geplaatst, bovendien is de afrastering vernieuwd. Voor het nieuwe seizoen is er ook een huurovereenkomst met Fortuna afgesloten. De verdeelsleutel is nogal dras tisch gewijzigd. Voor FC Vlaardingen kwam dat neer op een verhoging van zo'n 50 procent, maar uiteindelijk ze gevierde het gezonde verstand. Frans Stans. Rudolfo Gar des! en, Cees Domenie en Toon Eggers, hebben van het ar beidsbureau geen toestem ming gekregen dat hun con tract bij FC Vlaardingen is af gelopen. De consequentie is dat de Vlaardingse eerste divi sieclub genoemde spelers in dienst moet houden. Rudolfo Gardeslen, die eerder contac ten had met SW en het Noordfranse Roubaix, over weegt, op verzoek, naar hoofd klasser RVC te gaan. Cees Do* menie gaat bij vierdeklasser Nieuwerkerk aan de slag, al leen voor Stans en Eggers zijn nog geen clubs. FC Vlaardin gen zal nu een poging gaan doen de contracten af te ko pen. Bij FC Vlaardingen heeft nu ook Herman den Haag een nieuw contract getekend. Paul Kooien en doelman Peter Ei kelenboom blijven nu nog( over. De doelman, die vorig jaar aan FC Den Haag is uitge leend, wil een hoger contract. Een handicap is dat hij niet al tijd kan trainen in verband met werkzaamheden in België. Van Kooien heeft de FC niets gehoord, hij traint ook niet. Martin van Vianen laat zijn selectie alle „mooie" plekjes van Vlaardingen zien. Hij trainde al op een terrein aan de Deltaweg, in de zg. put bij Axle Koplaan en in het Schie- damse Beatrixpark. Van het zanderige oefen veld aan de Marathonweg heeft hij nog geen gebruik gemaakt FC Vlaardingen gaat vanaf 8 augustus tot en met 10 augus tus in trainingskamp in Oost- voome. In het weekeinde wordt er geoefend tegen afde lingsclub OVV. In opvolging van 3an Bou- man, die trainer van Nieuwer kerk is geworden, is Jan Schellevis de nieuwe elftalbe geleider van FC Vlaardingen. Schellevis was voorheen lei der bij ADO. Leider bij het jeugdelftal blijft Rinus Ze venbergen. zijn. Een uitvloeisel is dat hij de selecties van het berste en tweede elftal bij elkaar heeft gedaan. Dat komt neer op een groep van 25 man. Met name wed strijden tegen SW, Ajax- jeugd en FC Vlaardingen zullen graadmeters gaan worden. .Bovendien", zegt Corvelein, „is het huidige voetbal in de eerste klasse zaterdag van centrum de verde digers snel op hun huid zat. Andrë Corvelein zag het allemaal met welgeval len aan, maar onderkende als geen ander, dat deze spelers zich moeten aan passen aan het hogere tem po. De aanval werd gecomple teerd d&or Dick Schouten, die het na een kennismaking bij DHS al had gezien en te rugkeerde op het nest. De gelijkmaker kwam ver in de door Bas van den Berg dien aard, dat blessures sche ring en inslag zijn. Schorsin gen zijn ook al niet meer weg te denken, zodat het een ver eiste is dat ik uit een groot arsenaal van spelers kan put ten". Kwalitatief deden bei de clubs niet voor elkaar on der. Het verschil lag in de gretigheid, waarbij de jeugdi ge Hagenaars in het voordeel waren. Zo vreemd is dat ei genlijk niet. Zij staan op het punt door te breken en trai nen niets liever dan in de A- selectie van Hans Kraay. Zij wachten op hun kans. Scheidsrechter Aad Gudde noemt het in het vakjar gon „schoppertjes", „Ik heb verschillende wedstrij den als toelatingsexamen voor het betaalde voetbal bij de jeugd moeten flui ten. Het is zaak dat je niet af gaat". De aandacht van trainer Piet de Zoete ging vooral uit naar John Teu- nissen, een 18-jarig talent uit het Westland <„Lyra", red.), die zich alleen na drukkelijk manifesteerde als hij niet in een recht streeks duel betrokken was. Sterk aan de bal in de •>Tije ruimte slalomde hij na rust erg knap langs Hennie Kuyten („bij An dre Corvelein weer in ge nade gevallen", red.), die zich genoodzaakt zag de lange spits aan zijn shirtje te trekken. Rechter-vleugelverdediger ,Henk de Bruin, die na rust de score open trok met een uitstekend naar beneden ge slagen en dus onhoudbaar voor doelman Van der Zwan kopbal (01), had het in verdedigend opzicht erg moeilijk met de Surinamer Delano Richer. Deze spits van Robin Hood, die voor zijn leven speelt om in aan merking te komen voor een contract, soleerde regelmatig langs de Vlaardinger, maar met zijn vaak uitstekende passes werd erg slordig om gesprongen. Zwaluwen had de bult de finitief kunnen binnenha len door Wim Stoevelaar (ex-TSB), die enkele ma len voor het doel langs schoot, maar zich een ge duchte concurrent toonde van de gevestigde orde. E- venals Aad Biesheuvel (ex-Fortuna), die in het voet van John Teunissen, die een doortastende solo van de genoemde Surinamer be kwaam afrondde. Schoten van Henk Vergeer, nauwe lijks gehinderd door het moe gestreden Zwaluwen, vonden de verkeerde richting. Zwaluwen gebruikte twee keepers. Jan Onck en na rust Ab Nijgh. Als laatste man was Frans Loos ge posteerd, andere spelers zullen spoedig volgen om de definitieve opvolger van Jan Merrelaar te wor den. In tegenstelling tot vorig jaar is het aantal contractspelers bij FC Den Haag drastisch vermin derd. De oorzaak ligt in het feit, dat de gemeente Den Haag, dat met een jaarlijkse subsidie van 618.000 gulden, een grote vinger in de pap heeft met betrekking tot het (finan cieel) beleid. Een uitvloei sel is het aantal contract spelers dat van 32 naar 25 ging. Daarom kon het voorkomen, dat voor het overgrote deel de jeugdspe lers van FC Den Haag amateurs waren. Die al leen hun goede wil toon den, maar niet de indruk wekten een sterk front te vormen voor de Vlaardin- gers... Vlaardingen - Zwa luwen speelt in zijn oefencampagne niet alleen tegen ama teurclubs. Zaterdag 9 augustus is de compelete selectie van SW te gast aan de Zwaluwenlaan, zaterdag 23 augus tus het jeugdelftal van Ajax en op dinsdag 2 september het A-elftal van FC Vlaardingen. Zwa luwen 2 speelt die avond tegen de jeugd van de FC. Deze wedstrijd is mogelijk geworden, omdat FC Vlaardin gen een dag later vrij is voor de com petitie. Afmars.. Schiedam - De wedstrijd tussen Hermes DVS en de koploper in de eerste klasse, Hercules, is na een goed uur spelen gestaakt, omdat de regen cricket onmogelijk maakte. De wedstrijd zal in zijn geheel worden overgespeeld. Hermes DVS verloor de toss en moest beginnen met batten. Eddie ter Braak en Nico Elshoi waren reeds gesneuveld, toen de partij op een totaal onder de veertig runs, met coach Mike Shrimpton en Henny van Wijk aan slag, werd gestopt. Zondag speelt Hermes DVS uit tegen Sparta. Hoek van Holland De Catamaran-zeilrace van Hoek van Holland naar Scheveningen en weer te rug is niet bepaald vlek keloos verlopen. Een red dingsploeg heeft de hele nacht gezocht naar twee zeilers, die zich nog niet hadden afgemeld bij de wedstrijdleiding. De red dingsboot Koningin Juliana van Hoek van Holland, een reddingsboot uit Scheveningen en een vliegtuig, een Neptune van de Marine Lucht vaartdienst, waren van za terdag op zondag constant aan het zoeken. Vruchte loos, want de zeilers in kwestie zaten al lang en breed op hun camping in Naarden. Zij hadden zich niet de moeite genomen om zich af te melden. De reddingsboot Koningin Juliana kwam overigens een andere maal wél doeltreffend in actie. Het Hoekse duo Zee man, vader en dochter, had den een gebroken roer en kon den niet aan de wal komen. Ze werden tenslotte nog voor donker gevonden. Zij waren niet de enige uitval lers. Van de 110 inschrijvers deden er maar 64 mee en be haalden slechts 31 de eind streep. De eerste zeiler die op het strand belandde (één uur na de start) vertelde de men sen van de reddingswagen dat hij niet meer durfde en maar naar de kant was gegaan. Het wedstrijd comité, bestaande uit Tony van Oeveren, eens wereldkampioen in de Vau- rienklasse, en Ruud Molen broek, noemde deze race, die werd gehouden in het kader van Rotterdam Thuishaven 1980, de zwaarste in deze cate gorie. Winnaar werd het team Loos (stuurman) en Dieben (fokke- nist) met een Hobie 16. Hun naar handicap omgerekende tijd bedroeg 2 uur 34 minuten. Het Hoekse duo Wapenaar en Van der Doorn werd tweede, eveneens met een Hobie 16. Prins en Doorenbos, zeilend met een Hydra, werden derde. Dat de start wat chaotisch ver liep was mede te wijten aan het feit dat de zeilers voor de wind moesten starten. Norma liter wordt er in de wind ge start, maar de organisatie had ondanks de zuid-zuidwesten wind besloten om de startlijn oost-west ie leggen om het in kleine getale opgekomen pu bliek een genoegen te doen. Extra moeilijkheid was dat de stroom zuid-noord liep. Al met al voor minder ervaren deel nemers een niet genng pro bleem. De wind had bij de start een kracht van zes en tegen het einde van de race, een sterkte van zeven op de schaal van Beaufort. Daarnaast plensde het zo nu en dan van de regen. Deze onvoorziene (de weerbe richten spraken van opklarin gen) omstandigheden maakten het het veld zeilers knap moei lijk. Vijf minuten na de start moest de reddingsboot Koningin Juliana al in actie komen om een catamaran weer op de drijvers te krijgen. Even later werd een Hobie 14 met een lekke drijver aan boord van de reddingsboot genomen. Het slechte weer, gepaard gaande met een flinke deining, trof dan ook de minder erva ren deelnemers die op dat mo ment nog op zee waren. De reddingsbrigade en de ingezet te hulpbootjes van de organisa tie waren continue in de weer om deelnemers te helpen, die hun omgewaaide boot niet meer overeind konden krij gen. Drie deelnemers braken hun mast. Eén scheepje is met flinke averij door een Duits jacht naar de haven van Sche veningen gesleept. De beman ning van een omgeslagen Ho bie 16 werd in oververmoeide toestand aan boord van dc redddingsboot genomen. De resterende helft van het veld gaf de race op en beland de al dan niet met averij op het strand. Duidelijk was wel dat zich onder de uitvallers een aantal zeilers bevond met veel te weinig ervaring om aan een dergelijke wedstrijd op zee deel te nemen. Zeker ander deze omstandigheden. De wedstrijdleiding liet oven- I gens weten de race door te hebben laten gaan omdat zij zeker waren van voldoende reddingsmaterieel. £niiuiinijniii[iiiUMitiiiiijnnnii{iii[iiiiiiïiui:[Hii[iLii[iiniiiniiiiiuiJiiiitiJiiii]iiniiii[iiiii][!]i[iiiinjnniiiiniiiaiiiiiifiuiiiii[i!iii][iiEi]i!iijiiii[iJfnii![iinirf]iniJiiii!;ii]iii:iiiin)iiiintiiiiinïnfiiiiii[ijiiii[[!i[[jii![ii!ii!iiii[j]iii!i[ii;iti!iiiiu!inii[itnti^ g Schiedam Het ten- g nistoemooi van Los Bi ff gotes, dat deze week wordt gehouden, kende g ten gevolge van de re- 5 genval in het weekein- g de een uitermate slech- g te start, waarin slechts g een gering aantal par- 8 tijen kon worden ge- 1 speeld. Zo ging zater- dag pas om zes uur 's g avonds de eerste partij de baan op. g „Als er van de week g weer een avond verre- li gent, dari zitten we mooi 5 omhoog en zullen we waarschijnlijk een nood- 1 greep moeten toepassen. Bijvoorbeeld het spelen van partijen van één uur, het uitwijken naar ande re parken of het uitlopen naar de volgende week. We zullen ons over de eventuele maatregelen eerst moeten heraden met bondsgedelegeerde Ger van Bergen-Walra- ven. Want ais je het toer nooi uit laat lopen kom je misschien in moeilijk heden met betrekking tot andere geplande toer nooien", blikt wedstrijd leider Fred Etman be zorgd vooruit. „Ons tuinfeest gaat zater dag in ieder geval door. Als het weer zo slecht blijft zullen we wel een tent van tien bij twintig meter opzetten op ons park". Op het park van Los Bigotes in het Sehiedamse Sterrebos wordt gespeeld in de klassen C en D en moeten in totaal 190 partijen worden afgewik keld. Het herenenkel C is sterk bezet, waarbij de Holy- spelers Rob van Bekkum en Eric Deyl als eerste respectie velijk tweede zijn geplaatst. Rob van Bekkum won het di- strictstoernooi, terwijl ook Spieringshoek (in de finale ontmoette hij Eric Deyl) een prooi voor hem was. Beide concurrenten hebben hun mogelijkheden in het herendubnei gebundeld staan in dit nummer als eer ste geplaatst. Tegengas wordt verwacht van het MAAS- koppel Fred van Raams- donk/Eart Dieckman, dat in de finaie van het ROVS-toer- nooi ten onder gïne tegen Deyl/Van Bekkum. Eerste Marian Holtslag staat als eerste geplaatst bij de da mes C. Bovenaan het 64* schema van de heren D is René Koning (KSW) ge noteerd, terwijl Frank van Dalen (TSF), René Zoet mulder en Paul Stigter (beiden Los Bigotes) als de overige kanshebbers wor den getipt Anja Schras (Toegh) en WuHemijn van Woensel (SLV) wordt een finaleplaats toebedacht bij de D-dames. In het herendubbcl D wor den twee combinaties van de organiserende vereniging als favorieten bestempeld: Paul Stigter/Frank WiUemse en Harry Verstraten/Fred Et- man, terwijl hetzelfde in het temengddubbel geldt voor et echtpaar Kok (KSW) en de combinatie Bijl. De laatste speelt vanavond 19.00 uur reeds de tweede ronde tegen Nicole den Toom (Holy)/Jan Schrijver (Holy/Be Quick). Morgenavond komen de C* dubbels Eric Deyl/Rob van Bakkum en Bart Dieckman- /Fred van Raamsdonk (om 18.00 uur) voor hun eerste wedstrijd op de baan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4