SPORT s SVV weer een supportersclub rijk Spectaculaire groei softbal r Johnnie Jansen weer uitgeleend aan FC Den Haag i®§ Driemanschap Met bestuur en al 20 leden De Vrijheid en De Postduif «-■te SïSêrnlmm. fal%A»^^«V-vra-iiVXK ïSCÉïïawt''AsffrAJ.M w «««dig 23 juli 1900 VD/SC/WW Schiedam - Commando's klinken, baloefeningen worden stilgelegd, wéér volgt een uitleg van San- dor Popovics. De spelers gaan gebukt onder zijn geldingsdrang, maar mop peren nauwelijks. Ze zijn er die avond te moe voor... Meewarrig schudden de grijze supporters hun wijze hoofden. „Met de compe titie zijn ze doodop, klinkt het eenstemmig". Het zal echter wel meevallen... „Het belangrijkste is dat ik achttien spelers fit heb tegen Heerenveen", houdt Sandor Popovics zich zelf voor. „Voorlopig zijn De Wilde en Van Maaren ge blesseerd. Maar gelukkig trainen Leen Warnaar en Rinus Steenbergen weer volop mee. 't Is eigenlijk onbegrijpelijk dat we de eerste twee woensdagen al naar Veendam en VVV moeten. Als de KNVB ge zond betaald voetbal wil, dan moeten ze de mid- weekse wedstrijden regio naal houden, tegen DS'79 of FC Vlaardingen". Frank Bosch (met bril) en John van der Helden de eer ste supporters op de tribune Na een pittige keeperstraining, waarvoor assistent Jan van der Velden is ingeschakeld, vindt Sandor Popovics het ge noeg die avond. Anderhalf uur lang, voor het eerst na lange tijd weer onder een zonnnetje. Er zijn weinig spelers die nog kunnen lachen. Aad van der Vlist slaagt er als één van de weinigen in. hij is allang blij verlost te zijn van de ziekte van Pfeiffer, evenals Rob Kie- bert, die de training erger bad verwacht. „Het is me best door Bas van den Berg meegevallen", zegt de nieuw bakken gymnastxekonderwij- zer van de technische school, „heter dan afgelopen zaterdag, twee keer en dan nog in de stromende regen ook. Ik vind het zo fijn dat de trainer alles op de wedstrijd afstemt Dat is gelijk een test voor jezelf". SVV tramt en werkt. Achter de schermen krijgt de be stuurskamer een renovatie- beurt, de keuken wordt uitge breid en er dient zich een nieuwe supportersclub aan. Een opvolger van ,,Door Wind en Wind", die het 50 jaar heeft uitgehouden, maar vier jaar geleder door gebrek aan leden ter ziele ging. De nieuwe club. die zich „Vrienden van SVV" noemt en voelt, is uit de nood geboren. Secretaris Frank Bosch verhaalt; „We vonden dat er gewoon geen sfeer meer was op „HargaAls SVV en kele wedstrijden had gewon nen, durfde nog wel eens ie mand wat te roepen, maar meestal was het angstig stil. Ik heb toen een brief geschreven, daarin ro'n ongerustheid uitge sproken en dat is gehonoreerd met het verzoek; 'doe er iets aan'. Hoewel de statuten en het huishoudelijk reglement nog moeten worden goedge keurd, en we nog niet inge schreven staan bij de Kamer van Koophandel, bestaat de club al. En hebben we 20 le den". Acties „We zien ons niet als een reis- veremgmg", oordeelt voorzit ter John van der Heiden, „maar willen, naast het feit dat we SVV bij de wedstrijden steunen, ook daadwerkelijk iets doen aan een verbreding van de sfeer. Bijvoorbeeld het organiseren van klaverjasa- vonden, bingo's, disco-avon den enzovoort. Zelfs is er voor de supporters jaarlijks een uit gaansdag aan verbonden. Een club van duizend en een oud papieractie behoren verder tot de mogelijkheden". Advies Om ook de spelers erin te be trekken, zal de supportersve reniging een speler van de maand gaan kiezen. Dat zo'n vereniging ook tot taak heeft de supporters in goede banen te leiden, is iets waar SVV weinig last van zal hebben. Wanneer er zich iets onregel matigs voordoet, kan SVV al tijd terecht bij Jan van der Schoor, de voorzitter van de supportersvereniging van Fey- enoórd en van de landelijke Federatie. Het bestuurt van „Vrienden van SVV" bestaat uit; voorzitter John van der Heiden, tel. 730943, secretaris Frank Bosch, tel. 734373 en Rob van der Heiden, penning meester. Het ligt in de bedoe ling dat het bestuur uitgebreid wordt tot vijf man. Binnenkort op de eerste algemene leden vergadering. Reactie van Sandor Popovics; „Geweldig dat iedereen zo meewerkt om van SVV weer een leefbare club te maken. Voor de spelers kan dat stimu lerend werken". Leden van de nieuwe club betalen 20 gulden per jaar, AOW'ers en AW- W'ers 10 gulden, jeugd van 15 tot en 18 jaar 15 gulden en echtparen 30 gulden per jaar- Het ledental van „Door Wind en Wind", de vorige suppor tersclub, bedroeg in het hoog seizoen eens 1200 leden. Alle leden gingen toen mee maar een promotiewedstrijd van SVV tegen FC Den Bosch. Er moesten toen dertig bussen worden gecharterd... Nieuwerfcerk aan den ÏJssel/Ond-Beijerland In een stormachtig tempo breidt de honk- en softbal- sport in het rayon Rotterdam-Zeeland zich uit. On der energieke impulsen van de propagandacommis- sie is vooral in Zeeland de belangstelling voor deze zomersport flink toegenomen. Naar aanleiding van de activi teiten van de Koninklijke Ne derlandse Base- en Softbal- bond (KNBSB) ontstond enke le tijd geleden de behoefte aan een vereniging in Oude Tonge. Deïe maand is daar de oprich tingsvergadering van de Old Reparians, waar ook een groepje belangstellenden uit Zierikzee aanwezig is. Deze kern wil in de oude haven plaats ook een honk- en soft- jalclub van de grond krijgen. De commissie zelf is vorig jaar begonnen met een systemati sche aanpak van de versprei ding. In drie steden werd overleg gepleegd met de over heidsinstanties. Ridderkerk. Barendrecht en Papendrecht waren die drie- In Papen drecht moest de demonstratie wedstrijd vanwege slechte Damessoftbal. „Toch Is het geen specifieke sport voor vrouwen", meent Pim van Nes. weersomstandigheden worden afgelast, terwijl in Baren drecht weinig interesse was. In Ridderkerk sloeg de actie wel aan. Kort na de eerste de monstratiewedstrijd richtte een groepje enthousiaste men sen de Ridderkerkse Rowdies op. „Dat beschouwen we ei genlijk als de eerste dominos teen vertelt Pim van Nes, lid van de propagandacommissie van het rayon Rotterdam-Zee land. „We maken doelbewust propaganda in die gebieden, die grenzen aan gebieden waar de sport al in ingeburgerd. Het lijkt ons niet zinvol om kleine eilandjes te krijgen in de leeg te, die vooral Zeeland nog heeft" Dominospel Vandaar ook rijn vergelijking met het dominospel. „Dit jaar concentreren wij ons voorna melijk op Oud-Beijerland en opnieuw Papendrecht Im mers, die gebieden sluiten aan op de regio's waar al honkbal wordt gespeeld. Bovendien hebben we in Papendrecht de enthousiaste steun van inter nationaal scheidsrechter Hans Corpeleijn." De demonstra tie wedstrijd die in Oud-Beijcrland werd ge speeld, heeft inmiddels ook een zelfde sneeuwbaleffect achter de rug. Heel schuchter meldden zich die avond een kleine tien softbal liefhebbers, welk aantal de laatste weken is opgelopen tot een kleine dertig. Enkele weken geleden werd door een aantal enthousiaste bekende sport minnende Oud- Beijerlanders een gesprek ge voerd over de op te richten vereniging. Grootste probleem is en blijft daarbij het vinden van een geschikte accommoda tie, die wellicht het best kan worden gevonden op het ge meentelijk sportcomplex aan de Sportlaan. Het is de bedoeling van de propagandacommissie om in die plaatsen waar softbal van de grond moet komen, oud honk- en softballers en -sters te benaderen. In Oud-Beijer land zou dat bijvoorbeeld oud- international en Sparta-wer- per Ben de Brouwer kunnen zijn, terwijl ook de heer De Liefde senior in het verleden, zijn voorkeur voor deze sport (tevergeefs) heeft laten gelden. Het uiteindelijke doel van de propagandacommissie is het Zeeuwse Green Sox (Middel* burg) uit zijn isolement te verlossen. „Voor elke uitwed strijd zijn de Zeeuwen aange wezen op een tegenstander uit de regio Rotterdam. Het is duidelijk dat die reisafstan den op de lange duur niet meer zijn op te brengen. Er is nog wel ccn elub In Zeeuws Vlaanderen, maar die speelt gemakshalve in de Belgische competitie mee", verduide lijkt Van Nes. Toch is er nog een andere mo gelijkheid om de honk- en softbalsport te verbreiden, „In Gorinchem gaat de voetbal club Unitas een aparte afde ling oprichten. Ook in Vlaar dingen schijnt er bij een voet balclub interesse le zijn voor zo iets." Pim van Nes weet vlot een aantal redenen te noemen waarom een dergelij ke constructie veel kans van slagen heeft. „De voetballers hebben zomers meestal niets om handen. Een specifieke zomersport kan dan uitkomst bieden. Bovendien kunnen vrouw cn dochter nu ook iets in de club doen. Op die manier krijg je een gezin- saetiviteit." In Oud-Beijerland lijkt ccn dergelijke samensmelting niet tot de mogelijkheden te beho ren. SHO staat so-wie-so afwij zend tegenover dit voorstel, omdat het een voetbalclub pur-sang wil blijven. Een an dere mogelijkheid is om de nieuwe club deel uit te laten maken van de basketbalvere niging BOB, maar daarover is nog niet concreet gesproken. Softbal heeft zich de laatste ja ren ontwikkeld tot één van de snelst groeiende sporten in Ne derland. „Eigenlijk best lo gisch", vindt Van Nes. „De spelregels van het honk- en softbal raken steeds meer be kend. Bovendien wordt op bij na alle middelbare scholen wel softbal gespeeld. Dat draagt natuurlijk enorm bij in het po pulair worden van een sport. Bovendien stelt softbal weinig specifieke eisen aan de accom modatie. Het honkbal daaren tegen wel, zodat die sport wat minder spectaculair groeit." Nationaal Omdat ook het herensoftbal snel groeit, wordt de behoefte aan een landelijke competitie steeds groter. Tot nu toe speelt de hoogste competitie zich nog af op rayonniveau. Met name clubs als Thunder- birds (Capelle), Sparta cn Alexandria willen graag op landelijk niveau spelen. Recht van spreken hebben ze, dat Is duidelijk. Immers, Thunder- birds won al tweemaal een toernooi van alle rayonkam pioenen. Van Nes denkt overigens wel dat er binnen niet al te lange tijd een officiële nationale he- renploeg op de been komt. „Als je ziet hoe populair het softbal is in Amerika, dan kunnen wij in Nederland met achterblijven. De praktijk zal overigens wel duidelijk maken dat softbal minstens zo aan trekkelijk is als honkbal. Ideeèn dat het een damessport bij uitstek is, noem ik sprook jes." Door de snelle groei is er dui delijk een tekort aan kader waarneembaar. Toch houdt de rayoncommissie zich niet in hoofdzaak met dit probleem bezig. „Wij proberen alleen de sport kwantitatief te bevorde ren. De bond heeft dan weer kanalen om de kwaliteit en het kader te bevorderen", al dus Van Nes. "rWf&SiS'aaMssst&sr-s:-*- Schiedam - Een driemanschap, dat nauw betrokken is bij de g g gezamenlijke bouw van een accommodatie voor de voetbalverenigingen Demos en CSS, broederlijk bij elkaar. De g heren Wim Groenhorst (voorzitter Demos), Arie Verlinden g (vice-voorzitter Sportraad) en rechts Nico Mout (voorzitter g g GSS) wachten gespannen op de bouwvergunning. I ^iiiiiuiiiMiMiiiiiiiiiimiiiiiiiiHMiiiiiiiMiiwinniiiiiiiiMiiiimiininiMiiiniiiniiimiMiiiiwiiiwiiiiiimmiiiiimiiiimniniiMiimiiiiiminiiii Den Haag Johnnie Jansen heeft alsnog een contract gete kend bij FC Vlaardingen. Hij is echter voor het nieuwe seizoen op nieuw uitgeleend aan FC Den Haag. Vorige week weigerde hij op het aanbod in te gaan. Dat ge beurde vlak voor het vertrek van de Haagse ploeg naar Rapid Wien. Ilans Kraaij is er de man niet naar om daarvan wakker te liggen en verklaarde, dat het sei zoen al begonnen was en Jansen niet dwars moest gaan liggen. Uiteindelijk kwam de zaak toch rond, al reisde de 27-jarige Vlaardingen dit weekeinde nog niet mee naar het Zwit serse St, Gallen voor de intertolo-wed- strijd van de Hagenaars. Intussen staan Johnnie Lorjé, René den Os en Frans Ludwig definitief bij FC Den Haag op de loonlijst. Dat drietal is uitgeleend aan FC Vlaar dingen. Loijé ontvangt verder 2estig procent van de premies, die de spelers van FC Den Haag extra verdienen, voor René den Os is dat ook een be paald percentage uit het C-elftal van FC Den Haag. FC Vlaardingen betaalt voor de drie spelers de lasten, boven dien een vergoeding aan FC Den Haag. Genoemde spelers zijn bij FC Den Haag (voorlopig) overbodig geworden, omdat het op uitdrukkelijke voorwaarde van de gemeente van 32 naar 25 contract spelers moest Met een jaarlijkse subsi die van 618.000 gulden heeft de ge meente Den Haag een stevige (financië le) vinger in de pap. FC Den Haag kan men dan ook zien als een serai-over- heids (voetbal)bedrijf. Vlaardingen/Schiedam Dit weekeinde namen de duivenhoudersverenigin- gen De Vrijheid en De Postduif deel aan twee wedvluchten. Inzet was een vlucht vanuit Corbeil- le over een afstand van 400 kilometer. De vrijheid had 219 duiven beschik baar en De Postduif 252. Voor de jonge duiven had De Vrijheid de beschik king over 690 duiven en De postduif over 606. Deze groep vloog vanuit St. Grislain over een afstand van 172 kilometer. De winnaars vanuit Corbeille waren: 1 en 7 C. Robart/Van Diest, 2 en 4. Th. van der Berg/Barzalaij, 3 rn 5. C. Zantboer, 6 en 9. J. J. van der Vijver en zn., 8. G. Breur/Schater, 10. Combinatie Molenaar. De eerste tien winnaars vanuit Corbeille voor De Postduif: 1. H. Rrokling en zn., 2. J. Stie- ber, 3. Jansen, 4. T. van der Weelie, 5. J. Tak, 6. J. Koster, 7. C. Tuijnder, 8. J. Vrauw- deunt, 9. L. Lems, 10. Th. Stie- ber. Winnaars vlucht uit St. Ghis- lain: l en 9. H. Egberts, 2, D, Bakker, 3. Th. van der Berg- /Barzalaij, 4. Th. van Raaii, 5. H. Jansen, 6. A. Faas, 7. C. Ro bart/Van Diest. 8. J. Wenteler, 10. L. van der Tuijn. Winnaars jonge duiven uit St. Ghislain: l en 3 A. Santstra 4 en 5, H. Heeren en zn., 7. Van Tricht/Rokers, 8. J. Doeiaaren, 9 J. Tak. 10. J. Mieloa

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5