OPÖlf Hermes DVS maakt geen fout SVV slaagt mentale voor test Nog veel vraagtekens FC Vlaardingen bij w Excelsior-j etigd derde Vakantie - vierdaagse li lie: i uime 6-1 overwinning p Sparta Op Houtrust99 niet verder dan 22 Voetblessure Dick Hoogmoed valt mee "s-Gra venzande oefent tegen betaalde jeugd Sport agenda lonkbalbeker Vijf goals tegen Bruse Boys Blessures ..H' maandag 28 Juli 1880 YD/SC/WW tterdam- Op „Vreelust" zijn de cricketters van Hermes VS er voor de tweede maal in geslaagd om Sparta een ne- rlaag te bezorgen. Op het uitstekend bespeelbare veld van Rotterdammers was het totaal van 204 runs te hoog voor gastheren, die op het goede bowlen van Hermes niet ver- r wisten te komen dan 126 all out nder goede omstandighe- n, die de beoefenaars van cricketsport lange tijd bben moeten ontberen, be- Hermes DVS aan zijn edstrijd tegen Sparta in de etenschap, dat bij punten- rlies elke aspiratie op een mpioenschap vergeten kon orden. goed eindresultaat van 204 runs voor het verlies van 8 wickets. epalen aptain John Beyer was dan k erg blij dat hij door toss Inst het spel voor een groot eel kon bepalen. „Normaal u ik eerst gaan fielden, aar gezien het warme eer, verkoos ik om eerst te an batten om de tegenstan- er zo lang mogelijk in de armte bezig te houden, it gaat dan ten koste van de -ncentratie, waarvan ik in e middag gebruik van oopte te maken", aldus de anvoerder. och leek deze opzet fout te aan lopen, toen de telegraaf en moeizaam begin van 5 oor 66 te zien gaf. 'erin had als openingsbat dy ter Braak met 34 runs »n groot aandeel, it in tegenstelling tot Nico lshof, die weliswaar ruim uur op de pitch stond, "aar door een score van echts één run een te zware -lasting ging betekenen oor zijn teamgenoten, m sneller te scoren moes- n er risicos genomen wor- en met het eerder genoem- e gevolg. ïenny van Wijk hield geluk- jg voor de Schiedammers et hoofd koel, door op be- eerste wijze met een eigen andeel van 30 runs, een sco- van 102 te bewerkstelli- n, al sneuvelde deze speler ei ongelukkig op de eerste 1 na de lunch, oor Rob ter Braak (43 ns), Paul ter Braak (29 ns), Martin Glansbeek (26 ns waarin 2x6) en Pieter Noord met 15 runs, g de stand een aanzien, at perspectief gaf voor een Ichiedam - Voor morgen- vond staat alleen de honk- «lontmoeting Schiedam- parta voor de Spaarbankbe- er op het programma. Nep- unus-Holy en Groenoord- Ceyenoord zijn afgevallen. 3e eerste omdat Neptunus noet inhalen en Groenoord leeft te weinig spelers. Geen ontzag Voor de Rotterdammers bleek bowler Joop Peitsman met 4 voor 41 het meest suc cesvol. De verkregen stand was voor John Beyer aanleiding om te sluiten. „De verwachting was dat Sparta verdedigend zou gaan spelen en daarom had den wij alle tijd meer dan nodig om de2e tegenstander uit te gooien". Op het moment in deze wed strijd, dat John Beyer 2ijn spinbowlers Henny van Wijk en Mike Schrïmpton inzette, leken de Schiedammers toch nog veel moeite met de lang niet sterke batsmen van Sparta. Vooral Herman Rijkee met 28 runs had geen enkel ont zag voor de toen opererende Hermes-bowlers. Het was vooral Mike Schrimpton (3 voor 13), die daarin goed gesteund door Henny van Wijk met 4 voor 26, flinke opruiming hield onder de Spartanen. Als gulste opluchting voor John Beyer en ook ais stimu lans om door te gaan, was het uitgaar. van Paul Mahon, de buitenlandse playing coach van de Rotterdam mers, die zaterdag nog 97 runs scoorde tegen het Am sterdamse ACC, maar nu in de eerste „slip" door een erg attente Nico Elshof op bril jante wijze werd gevangen na 11 runs. Zoals verwacht bleek de staart-batsmen van de Rot terdammers het lastigst weg te werken. Jaap van der Steen met 27 niet uit, wist van geen wij ken en het was daarom bij zonder sneu voor deze voor treffelijke batter, maar daar om wel zo gelukkig voor het team van John Beyer, dat Henny van Wijk, tien minu ten voor tijd, het wicket van Joop Peitsman wist te ver schalken op een stand van 126 runs. Hierdoor wist Hermes DVS de volle 6-1 winst te behalen, zij het op een moeizame wij ze. Door dit resultaat blijven de Schiedammers nog goed meedoen in de strijd om de titel van de eerste klasse. Schiedam SVV, dat woensdag thuis speelt tegen VDL (19.30 uur) kampt nog steeds met geblesseerde spelers. Henk Sa- lari heeft als gevolg van een meniscus-o peratie te snel begonnen nog steeds last van een opgezette knie. Hij doet nu nog aan looptraining. Ook Hans de Wil de mag alleen nog maar lopen, omdat hij last van zijn kniebanden heeft. Wim Mulder heeft zelfs helemaal nog niet ge traind en het Is de vraag of dat er nog ooit van zal komen. Hij heeft nog steeds last van een oude dijbeenblessure. Ten slotte speelde zaterdag ook André van Maaren nog niet mee, als gevolg van eveneens een knieblessure. Den Haag In een overmoedige bui dacht FC Vlaardingen ook Schevcnin- gen aan zijn borst te kunnen drukken. Eerder was dat het geval (110) met Maasstraat, maar het kwam op Hout- rust" bedrogen uit. Op heilige grond, „Zo kom ik nooit te weten wat we nu eigenlijk kunnen gaan spelen. Maar 't is na tuurlijk nooit fout om alle beschikbare spelers in actie te zien." Na rust was er dan ook sprake van een veredeld C-team, dat bij het scheiden van de markt op 22 bleef staan. Enkele dagen voor de inter essante krachtmeting tegen Ajax (donderdag) weet hij al door welke namen hij een streep kan geven. Vanzelfsprekend houdt hij dat nog voor zich maar wil wel uitgaan van een midden- "veld dat mogelijk zal bestaan waar hij triomfen vierde met Holland Sport, moest Martin van Vianen erva ren dat de FC systeemloos speelde. Eerder kreeg hij een indruk van spe lers die zullen moeten afvallen. door Bas van den Berg Vlaardingen De voetblessure van Dick Hoogmoed blijkt niet zo ernstig te zijn als eerder werd aangeno men. Foto's in een Dordts ziekenhuis hebben uitgewe zen, dat er niets gebroken Is of gescheurd. Deze week zal ook de Vlaardingse chirurg Velthuizen Van Zan ten zich over de foto's buigen om tot een diagnose te komen. Dick Hoogmoed, die waarschijnlijk bij FC Vlaardingen in de spits gaat lopen, hoopt donderdag avond tegen Ajax zijn entree te kunnen maken. Ook Henk den Arend is er dan vermoedelijk weer bij. De Dordtenaar voelt zich de laatste dagen wat grieperig. uit Johnnie Lorié, Henk den Arend, die als gevolg van zo- mergroep niet binnen de lij nen verscheen, en René den Os. Keus is er echter genoeg voor dat deel- Gistermiddag draafden ook nog Mark Wot- te en Patrick Janssens op, e- venals Patrick Mijnhardt Van Schoor, die zich deel als linkshalf en spits moest ma nifesteren. „Den Os en Lorié deden het op Houtrust niet slecht, „alleen", betrof het verwijt van Vianen aan het adres van Lorié, „doet hij té veel. Hij verdeelt zijn krach ten niet juist, verdedigt maar valt ook aan. De meeste spe lers zullen zich veel meer van hun taak bewust moeten zijn. Als je na een half uur, zoals tegen Seheveningen, nog op 00 staat, zal je de intelligentie moeten gaan aanspreken." Moed FC Vlaardingen kwam zo ver niet, het liet wel in de eerste twintig minuten een drietal uitstekende kansen onbenut waarvan een té zacht ingeschoten bal van Herman den Haag (op doellijn gered) en een ko gel van Patrick Mijnhardt Van Schoor tegen de onder kant van de lat. In zo'n ge val krijgt een wedstrijd een heel ander gezicht. Maar Seheveningen, ver sterkt met RVC'ers (onder anderen Hannie van der Walle, ex-FC Vlaardingen) cn Van der Toor van Tel star, kreeg steeds meer moed. Er was een onoplettendheid van Joop van Dop voor no dig, die té laat reageerde op een dieptepass naar zijn di recte tegenstander, om Dick Jol 10 te laten scoren. Na rust werd het door Herman Den Haag (solo) snel gelijk. René den Os ...voorsprong... René den Os nam voor de FC zelfs een voorsprong (1 2), maar nu werd een fout van Rob Kollauw (verzaakte zijn taak als mandekker) weer de Vlaardingers nood lottig. Opvallend was dat FC Vlaardingen geen échte or ganisator kende. Kreto Mi- trovic is dan wel aanvoerder, maar je hoort hem nauwe lijks. Bij zijn spel cn van voorstopper Ronnie de Vos van Steemvijk plaatste Mar tin van Vianen vraagtekens. „Een puzzel die met de start van de competitie wel zal zijn opgelost, maar er zal nog heel wat moeten verande ren." Aanval Ook aanvallend stelde FC Vlaardingen weinig voor. Rob Snijders had het niet voorzien op Scheveningers Naaldwijk De voorinschrijving voor de zeventiende VVV-vakantie- avondvierdaagse, die van 5 tot en met 8 augustus wordt gehouden, ver loopt goed. Voorinschrijving is nog mogelijk tot 2 augustus. Dan is men in ieder geval nog als men tenminste de wedstrijd uitloopt verzekerd van een medaille of een jaarcijfer. Het inschrijfgeld 4,50) kan via bank of giro worden gestort op post girorekening 1558105, ten name van de Stichting VVV-vakantïe-avond- vterdaagse te Hoek van Holland. Dit onder vermelding van naam, voorlet ters, vakantieadres, leeftijd, te lopen afstand alsmede voor de hoeveelste maal de inschrijver meedoet. Inschrijving is eveneens mogelijk bij het VVV-kantoor in Hoek van Hol land, aan de Hoekse Brink/hoek Prins Hendrikstraat. Na 2 augustus bedraagt het inschrijfgeld 5,-. Bruinisse Als gevolg van de hitte startte SVV zijn oefencam pagne in het Zeeuwse land op een uiterst vermoeiende wijze. Een urenlange file en een vistocht op de Oosterschelde waren niet be paald bevorderlijk voor een eerste test tegen Bruse Boys. Dat de Schiedammers desondanks met 51 wonnen, had voor een groot deel te maken met een ijzersterke mentaliteit. Tot grote voldoening van Sandor Popovïc, want daar was het juist om be gonnen. „Natuurlijk zijn er veel fouten gemaakt, maar gelet op de voorbe reiding, zoals uren vissen in de brandende zon, kan ik me er nog weinig druk over maken. Ze hebben de test doorstaan en daar ben ik blij om". De nieuwe zaterdag tweede klasser Bruse Boys had nog maar twee trainingen in de benen en dat was de Zeeu wen na rust zichtbaar aan te 2ien. Maar ook het feit. dat SVV twee weken keihard heeft getraind, en dat elke dag maakte van de Schie dammers nog geen ploeg, die ,do snelheid, één-twee combi naties, dieptepasses en zo- voort, Bruse Boys kon open splijten. De eerste twintig minuten, drukte SVV echter wel zijn overmacht uit in acties van Richard Dercks, die als rech terspits een ruime voldoende haalde. Zijn bewegingen wa ren voor de Zeeuwen onna volgbaar. Twee keer werd hij in het strafschopgebied neergelegd, maar de scheids rechter waakte er voor de zaterdagclub een snelle ach terstand te geven. Het eerste doelpunt, na een klein half uur, ontstond uit een pass van Richard Dercks, die ech ter tegen de voet van Leen den van der Bijl aan kwam en... scoorde. Daarachter stond echter ook al Cor Peitsman klaar om de bal in te schieten. Dat doelpunt doorbrak ei genlijk do ban bij de ama teurs, maar SVV profiteerde daar in eerste instantie niet van. Subtiele passes van Leen Warnaar mislukten, al bewees hij wel over een hard schot te beschikken, en dat maakte van SVV een niet al te gretige ploeg. Vlak voor rust, toen Bruse Boys voor de eerste maal overigens in de buurt kwam van doelman John Marrevee was gekomen (Popovic: „Ik heb geen voorkeur, Marre vee, die altijd op de bank zit, krijgt normaal een kans", red zorgde Cor Peitsman met een magnifieke kopbal, uit een solo van Rob Kiebert, voor 02. Een Jos Zoetmul der, die aanvallend meer tot zijn recht kwam dan in ver dedigend opzicht, solode su bliem naar 03. Ruud van Dijk verving in de tweede helft Rinus Steenber gen, maar bleef ook, ondanks dat de Zeeuwen er niet erg veel van terecht brachten, op één lijn met zijn drie colle ga's. Ér werd trouwens niet voldoende geëxperimen teerd. Alleen Rob Kiebert hulde zich bekwaam in een aanvallende rol van linker spits, Voordat Piet van der Berg, uit een vrije trap, de bal hard achter Marrevee had geplaatst, zorgde de Maassluizer voor een gewel dige knal. uit een pass van Richard Dercks: 14. Sandor Popovics had intus sen het elftal flink door el kaar gegooid. Hans Loo* vens maakte plaats voor John Munnik, Jos Zoet mulder schoof op naar links en zelfs verscheen Bas van Noortwijk nog in de spits. Het was op zich niet eens zo'n slechte ge dachte om Rob Kiebert een spitsplaats toe te dichten. Hij start snel, is vaardig met de hal en weet op tija een combinatie aan te gaan. Tenslotte zorgde Cor Peitsman, uit een pass van Bart Kreft, voor 15. in de mandekking. Her man den Haag had zijn momenten en de schietgra ge Patrick Mijnhardt Van Schoor moest zijn tijd ver delen tussen half speler en spits. Na rust maakte René van EHeswijk (ex-RVC) zijn entree bij FC Vlaar dingen. Hij speelde erg voorzichtig. Dick Hoog moed was nog steeds ge blesseerd. Delft 's-Gravenzande oefent morgen te gen de betaalde jeugd van Sparta. De wedstrijd begint om 19.00 uur. De Westlandse formatie, die het vorige sei zoen aardig met de top in de zaterdag vier de klasse meedraaide, speelt verder deze week nog tegen FC Vlaardingen C, op za terdag om 15.00 uur. Vlaandag: Kennismakings- lijeenkomst DHS, Kethel, 20 Mnsdag: Eerste training Termes DVS, Excelsior'20, IK WIK, HVO, HBSS, VFC. Jión, SchiedamSparta (be ter), Harga, 19.30 uur. Voensdag: SVVVDL, iarga, 18.15 uur. Hermes 3VSLens, Harga, 19 uur. üérste training DHS. donderdag: FC Vlaardin gen—Ajax, Mar.weg, 19 uur. Serste training HVO. Vrijdag: Eerste training Martinit Schiedam- Het internationa le jeugd-crickettoernooi. dat Excelsior '20 op eigen veld heeft gehouden, kende in het team van de Heavey Woolen (districkt Junior Cricket League) een waardige win naar. Dit Engelse jeugdteam be haalde de eerste prijs door alle wedstrijden op overtui gende wijze te winnen. In het kader van het 60-jarig bestaan van Excelsior '20 had het jeugdbestuur een cricket jeugdkamp georganiseerd. Met als deelnemers de jeug- delftallen van VCC, KZKC, Rood en Wit. ACC, Heavey Woollen en Excelsior '20. Alle deelnemers waren on dergebracht in grote leger tenten naast het hoofdveld, wat gezien het slechte weer grote problemen met zich mee gebracht heeft. De jongens uit Engeland ble ken uiteindelijk te sterk voor de Nederlandse vertegen woordiging. Vooral het batten van dit League team sprong er dui delijk uit, met scores behaald in 55 overs van boven de 250 runs. Op een goede tweede plaats wist het Voorburgse VCC be slag te leggen voor Excelsior: '20, KZKC, Rood en Wit en ACC. Met reacties als fantastisch en erg goed georganiseerd, werd vrijdag afscheid geno men van de Schiedams^ gastheren. De jeugd was ingespannen bezig op Thuriede. t

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4