ISTBHK mm Jubilerend hoofd van Prof. Kohnstammschoob Invalidenlift in wijkcentrum Nog zes bedden gevraagd voor zomeruitwisseling Kleuter acht uur spoorloos Kermis in Schiedam Gemeente wil Kester NV naar Schienoko hebben Insluiper weg mei sieraden mm. S (niiQPiimnfotr ftwlmMffittv ^rjr^mr^w 'rXZ4''., ïrs--** *- - Wijken krijgen geld uitgekeerd Met auto tegen lichtmast Op heterdaad j betrapt Jongelui dronken een flesje bier Mini badhuis met vakantie Lunchconcert in Grote Kerk Vlaardingen De wijkvereni- ging in de Vettenoordsepolder krijgt haar stoeltjeslift in het nieuwe wijkcentrum De Pijpe* laar. Het college van B en W is akkoord gegaan met de aan schaf van een invalidenlift langs de trap naar de boven verdieping. De gehele bene denverdieping was al bere kend op gebruik door invalide wijkbewoners. Er zijn onder meer volledig aangepaste toi letten, terwijl er geen drem pels of andere obstakels zijn, Met de aanleg van ds stoeltjes- lift is een bedrag van zo'n 13.000 gulden gemoeid. Een flink deel hiervan wordt be taald met een subsidie van Ge deputeerde Stoten. SchiedamBanketbakkerij Kester, gevestigd op het Broersveld 63, wil er op ver zoek van de gemeente Schie dam over gaan denken te verhulzen naar de branders- buurt (Schienoko). Be W. Kester NV, het grootste bedrijf dat aan de Immense kaalslag in de binnenstad grenst, zit daar zelf niet te gen zijn zin, maar voorziet wellicht verbeteringen (n de brandersbuurt en zal daar om een verhuizing in over weging nemen. De koekjes-, banket- en biscnitjesfabriek veroorzaakt, evenals enkele andere bedrijven in de bin nenstad, overlast voor de be woners door het vrachtver keer van en naar het bedrijf. Vooral op het Herenpad en het Broersveld ls het vaak moeilijk manoeuvreren. Schiedam Een onbekende man heeft in een woning aan de 's-Gravelandseweg juwelen met een waarde van 9000 gul den buitgemaakt. De bewoon ster van het huis lag op het balkon aan de achterzijde te zonnen, toen zij geruchten in huis hoorde. Zij ging naar bin nen en kon nog juist zien hoe iemand door de openstaande deurnaar buiten glipte. De in sluiper was binnengekomen door de voordeur te forceren. Ook in een woning aan de Delflandseweg is ingebroken. Ook daar werd de voordeur geforceerd. Kasten werden doorzocht De 36-jarige bewo ner mist voor tienduizend gul den aan sieraden. m J. C. M. van Kan Het dienstencentrum Maas land, waaronder ook het Schi- Êluidense centrum Korpers- oek ressorteert krijgt weer een nieuwe leider. Het is de heer J. G. M. van Kan, die per 1 november in functie zal tre den. Vijftig jaar getrouwd Maassluis' burgemeesters vrou we, mevrouw Van Els-Ha moen, zal woensdag 30 juli om 10.00 uur namens het gemeen tebestuur het echtpaar Wijn horst-Van de Vate, dat ziin vijftigste bruiloft viert geluk wensen. Hendrik Wijnhorst, die op 20 maart 1904 in Maas sluis geboren werd, en Adria- na van de Vate, een Zeeuwse van geboorte (1-3-1905), traden op 30 juli 1930 in Rotterdam met elkaar in het huwelijk. B. van Toledo Voor de commissaris van de Vlaardingse politie, de heer B, van Toledo, is het dezer da gen veertig jaar geleden dat hij in dienst trad van de Herman dad. Omdat Van Toledo mo menteel nog met vakantie ie Wordt de receptie, die men hem ter gelegenheid van het jubileum aanbiedt niet op 1 augustus, de jubileumdatum, gehouden maar veertien dagen toten 15 augustus om 18.30 uur in de oude hal van bet stad huis. 'LOM-school verdient o Mevrouw M. de Kok-van Es: „Ik zou er nog niet mee kunnen stop pen." meer waardering' Vlaardingen„Officieel weet ik nog van niks, hoor," zegt mevrouw de Kok op een toon alsof ze een geheim vertelt. „Een kennis vertelde me dat er op 29 augustus een receptie wordt gehouden in de Harmonie. Ik ben daar hartstikke blij mee, dat begrijp je wel!" Mevrouw M. de Kok-van Es viert op die dag het feit dat ze veertig jaar voor de klas heeft gestaan, waarvan de laatste vijftien als hoofd van de Dr. Kohnstammschool aan de van der Duyn van Maasdamlaan. De Dr. Kohnstammschool is feen gewone lagere school, [et is een zogenaamde L.O.M.-school. Op zo'n school komen kinaeren te recht die meer aandacht ver gen dan doorsnee- kinderen. De lettercombinatie L.O.M. staat voor Leer- en Opvoe- dings Moeilijkheden. Me vrouw de Kok heeft vijftien jaar met deze kinderen ge werkt en weet deze kwalifi catie naar zijn waarde te schatten. „Een L.O.M.-school wordt vaak beschouwd als een school voor zwakbegaafde kinderen en dat wil ik met klem tegenspreken. Een L.O.M.-kind is een heel nor maal kind, met dezelfde in telligentie, dezelfde leergie righeid en dezefde speels heid. Een L.O.M.-kind rea geert alleen veel emotioneler dan andere kinderen. Het is gevoeliger, raakt sneller in paniek en heeft daardoor he- hoefte aan een wat persoon lijker benadering." Meer gezag Leraren die op veertig jaar praktijkervaring kunnen bo gen kunnen .doorgaans met meer gezag over lesgeven spreken dan welk pedagogisch leerboek ook. Onderwijs, een kunst of een kunde? Ik ge loof wel dat je een bepaald, eh... laten we zeggen talent no dig hebt. En ik geloof wel dat ik een beetje van dat talent heb. Toen ik in 1936 begon heb ik een tijdje op een gewo ne lagere school gewerkt, maar al gauw begon ik op bij zondere scholen in te vallen. Kennelijk viel mijn manier van omgaan met de kinderen in de smaak, want ik werd snel daarna gevraagd om voor vast te komen. Ik ben in die vorm van onderwijs gebleven; in Den Haag, in Gorkum en de laatste vijftien jaar in Vlaar dingen." „Toen ik hier in 1965 kwam Was de Dr. Kohnstammschool echt een regionaal samenraap sel van alle kinderen die te moeilijk werden gevonden voor de gewone lagere scho len." vertelt mevrouw de Kok. door Mari Timmermans „Nu, vijftien jaar later, werken we met zeven groepen en acht vaste leerkrachten. Mijn admi nistratieve en organisatorische taken zijn door de komst van een conciërge en een admini stratrice enorm verminderd. Ik ben daar erg blij mee, want juist die dingen lopen je wel eens uit de hand." Mevrouw de Kok is nu 63 jaar en op die leeftijd gaan veel overheidsdienaren met ver vroegd pensioen. „Ik ga toch nog maar een tijdje door. Een jaar zeker. Ik zou er niet zo maar opeens mee kunnen stoppen. Nee, ik heb echt wel wat meer tijd nodig om naar een definitief afscheid toe te leven. En dan. ik kan allemaal nog uitstekend aan." Wijksgewijs Toekomst van de L.O.M.-scho- len? „Een paar jaar geleden heb ik al eens gepleit voor een heel ander systeem. Om de kinderen die wat meer moeite hebben met het gewone schoolsysteem wijksgewijs op te vangen. Er is tenslotte ruimte genoeg en aan leer krachten is er toch ook geen gebrek. Dat zou de overgang voor een kind minder gefor ceerd maken en de terugkeer naar de gewone school wordt ook geleidelijker. L.O.M.-kin- deren zijn tenslotte erg kwets baar bij abrupte overgangen." „Regelmaat en geduld is wat ze het meest nodig hebben. L.O.M.-kinderen hebben dub bel zoveel behoefte aan zeker heden in hun leven. Ergens, in de leerboekjes, staat het voor beeld van iemand die de op dracht krijgt om een wanorde lijke kamer binnen een be paalde tijd op te ruimen. De meeste mensen bedenken zeer snel een bepaald systeem, maar een L.O.M.-kind raakt bij zoiets in paniek en doet dan helemaal niets meer. Dat vind ik wel een goed voorbeeld, Verder zijn L.O.M.-kinderen net zo normaal als anderen en dat bewijzen de carrières van sommige oud-leerlingen well" zegt ze met trots. Mevrouw de Kok verheugt zich erg op de receptie van 29 augustus, „Ik hoop dan een he leboel oud-leerlingen terug te zien. Van sommigen weet ik wat ze na school zijn gaan doen, maar je verliest er toch veel uit het oog. Ik hoop maar dat er veel komen." x-* :U .a - -- - - Schiedam Donderdag avond wordt Schiedam ver blijd met een optreden van een Amerikaanse high- school band, de Redband. Op het plein voor het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat zullen enkele honderden Amerikaanse scholieren van zeven tot negen uur werken van Verdi, Soma, Perkins en Kistlcr ten gehore brengen* De organisatie is in handen van de Schiedam se Gemeen schap en de Riinmondband die weer contact nebben met de American Musical Ambassa dors. Deze organisatie selec teert de muziekstudenten en zorgt voor de Europese concer ten. Zorgvuldig selecteren zij de muziekstudenten op muzi kale kennis en ervaring. Maar dat is niet het enige criterium om deel uit te maken van een highschoolband. De motivatie speelt een belangrijke rol want zo'n Europa-tournee is een zware werkvakantie. Naast Schiedam worden concerten gegeven in Parijs, Luzem, Ve netië, Innsbrilck, Salzburg en Londen. Daar krijgen de mu ziekstudenten tevens de gele genheid educatieve en culture le bezoeken af te leggen. De Redband wordt vergezeld door een twirl-groep die een opzienbarend programma brengt Deze band staat onder leiding van dr John M. Long. mm f wxmrr+tzszw- C TW Schiedam—Voor do Jaarlijkse zomeruitwisseling in Schie- nog zes gastgezinnen gezocht Vrïjd zijn achttien Schiedammers vertrokken naar Udine in lia- dam worden i ag 18 juli Commissaris zit veertig in het vak. lië en Vienne in Frankrijk. Zij komen aanstaande zondag terug en nemen dan twaalf Fransen en dertien Italianen mee voor een verblijf van veertien dagen in Holland. Omdat er meer mensen terugkomen dan er heengegaan zijn en daarvan meerdere kinderen uit één gezin zijn er problemen ge rezen omtrent de huisvesting van de buitenlandse gasten. Het gaat erom de gasten veertien dagen lang een gastvrij huis aan te bieden, wat inhoudt eten en slapen. Genoopt wordt dat de gast gezinnen de Franse, Italiaanse of Engelse taal een klein beetje machtig zijn. Overdag worden de buitenlanders bezighouden met een uitgebreid programma van de Schiedamse Gemeen schap. „Het zou jammer ziin als er geen gastgezinnen gevonden wor den," zegt Marty Schuitman van de Schiedamse Gemeenschap. .Juist nu de uitwisseling weer wat opbloeit" De SG heeft een slechte ervaring wat dat betreft opgelopen rond het internatio nale korenfestival, dat in mei in Schiedam moest worden gehou den, maar afgelast werd omdat men de koorleden uit de part nersteden niet kon herbergen. Als mensen bereid zijn veertien dagen lang een buitenlandse gast van onze cultuur kennis te laten nemen, gelieve dan contact op te nemen met Marty Schuitman, telefoon 268043. Schiedam De subsidiepot voor wijkactiviteiten is ditmaal omge keerd ten behoe ve van wijk vere niging Nieuw- land, bewoners vereniging Schie dam-West en stichting samenle vingsopbouw Schiedam-Noord (SSSN). Burge meester en wet houders hebben de begrotingen van deze drie in stanties grondig bekeken en de ac tiviteiten met nogal uiteenlo pende bedragen gesteund. Zo krijgt West, voor 1978 nog, een be drag van slechts 740 gulden maar voor 1979 veel meer, namelijk 4195 gulden. Nieuwland krijgt voor '79 en '80 sa men 1230 gulden en de SSSN krijgt een uitkering van bijna 128 mille voor alleen 1980. In het laatste ge val gaat het om een organisatie met beroeps krachten, hetgeen dan ook zwaarder te subsidiëren valt West dankt de verhoging aan de extra activiteiten in verband met de komende stadsvernieuwing en met de inge bruikname van wijkcentrum De Bever. De bedra gen per wijk lo pen vooral zo sterk uiteen door het sterk ver schillende aantal bewoners per wijk. Maar ook het aantal activi teiten is bepalend. Alle andere wij- korganisaties in de stad kregen hun subsidie al eerder te horen. Behalve voor Schiedam-Zuid, die meer wilde In verband met de stadsvernieuwing, zat er niet één te genvaller bij. Schiedam Politie, brand weer, de Turkse gemeen schap in Schiedam-Oost en een aantal 27 MC'ers zijn zondagnacht druk in de weer geweest met de opspo ring van een vierjarig Turk- je, dat acht uur spoorloos ls geweest Pas gistermorgen om half vier meldde de Rot terdamse politie dat zij het jongetje in de binnenstad had aangetroffen. Zondagavond om een uur of half zeven werd de kleuter voor het laatst gezien in de omgeving van het ouderlijk huis in Oost. De ouders, die aanvankelijk dachten dat het knaapje vanzelf weer zou op duiken, werden steeds onge ruster en waarschuwden toen hij om hall elf nog niet terecht was de politie. Enkele 27 MC'ers, die over de politiera- dio hoorden dat een zoekactie aan de gang was, seinden hun collega's over de hele stad in en gingen ook spontaan mee- zoeken naar het vermiste jon getje. Toen het knaapje om één uur nog niet was gevon den en een geruchtenstroom de kop op stak, dat het jongetje in de buurt van vijvers was gezien, werd ook de brand weer ingeschakeld. Er werd gedregd in de vijver aan de Dieseïstraat en in de Buijs Bal- lotsingel. Later wilde men nog een poging ondernemen in de Schie, maar om half vier belde de Rotterdamse politie dat de ouders hun zoontje konden af halen op het hoofdbureau aan het Haagseveer in die stad. Wat voor omzwervingen het knaapje gemaakt heelt alvo rens hij ooor de Rotterdamse politie op straat was gevonden, wist hij niet te vertellen. óttmOsQ 29 Juft tWO VO/SC/WW Schiedam Een 23-jarige ope rator uit Schiedam ramde ir de nacht van zaterdag op zon dag met zijn auto een licht* mast op de hoek van de Ho- zenburgsestraat en de WÜ* lemskade. Hoewel de autt zwaar was beschadigd bleef dl Schiedammer ongedeerd. Zijr rijbewijs werd ingenomen, om dat de blaas test uitwees dat Wrl teveel had gedronken. In apli: had de politie ook al proces verbaal tegen de man opge-i maakt, omdat hij onder in-1 vloed een auto bestuurde i Schiedam Het afgelopd weekeinde heeft de politie e«: achttien-jarige Schiedammer op heterdaad betrapt bij eei inbraak in de kantine val voetbalvereniging Ursus aai de Paralelweg. De jongemai was net door een ruit te force, ren het gebouw binnegedron gen, toen de bemanning vai een surveillancewagen hem li de boeien sloeg. In de Paulus Potterstraat trapte de politie twee l8-jarijpf Schiedammers, die even te vo> ren een fiets hadden gestolen.! I Vlaardingen Na een mei ding uit de burgerij dat twa jongemannen zich verdach ophielden op het terrein vai een drankenhandel aan d Kortedijk heeft de politie ii het afgelopen weekend twei jongelui van zestien en acht tien jaar aangehouden. Zij ble ken zich tegoed te hebben ge daan aan enkele flesjes blei' Na het opmaken van een pro' ces verbaal werden ze naa' huis gestuurd. Vanuit een etalage van een foj tohandel aan de Gedempt* Biersloot is foto-apparatuur lei waarde van 2450 gulden weg genomen. De ruit was Inge gootd met een stuk spaanplaat Uit een kelderbox van een woj ning aan de Albertine Agnes- laan verdween de afgeloper. dagen een partij gereedschap ter waarde van zo n achthon* derd gulden. Dienstencentrum weer actief Maasland In het Maasland» dienstencentrum beg^it na hef zomerreces weer de eerste ac tiviteiten. De bibliotheek gaai 6 augustus weer open; 13 au gustus is er weer een bingo avond. Eind augustus begin de zangclub, terwijl in septem ber de volksdansgroep, de be jaardensociëteit en het welf» rewerk weer van start gaan. VlaardingenHet gemeente liike mini-badhuis aan d< Hartmanstraat zal vrijdag et zaterdag 1 en 2 alsmede 8 en augustus wegens vakantie ge sloten zijn. Gebruikers van di badhuis zijn wel welkom voo; het nemen van een douche o' bad in de badhuizen van Pa< trimonium of Samenwerking aan de 2e Van Leyden Gael straat of de Marisstraat. Vlaardingen Het luncheon cert dat de vaste organist vat de Grote Kerk, Aad Zouten dijk, deze week zal gevei heeft een programma m« werk van Nicolaus Bruhrn Franz Anton Maichelbeck ei Louis Marchand, allen com po nïsten uit de zeventiende et achttiende eeuw, Aad Zouten dijk geeft zijn wekelijkse con cert elke donderdag, van 12.41 tot 13.15 uur. Schiedam De zomerirermi, wordt dit jaar gehouden vs^ zaterdag 2 augustus tot én mc zondag 10 augustus op hel Em maplein en de Huis te Rivière weg. De openingstijden rij- dagelijks van 's middags twe, uur tot middernacht, 's zon, dags van twee tot vijf en vei, half zeven tot twaalf uur. j Gedurende de kermisweef verleent de gemeente vergun; ning voor het maken van mu ziek en het geven van ge$ genheid tot dansen in caléa tel een half uur voor de normal sluitingstijd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3