ij ne en Dick van Zanten superieur ubbel Deyl/Van Bekkum hi toernooi van Los Bigotes bii Avondvierdaagse in De Hoek De Vrijheid en de Postduif Fiets cross Harga SPORÏKORT 'ortuna snel in Kadeloop Dieckman en Van Raa donk wonnen de ee set; met 3-6, waarna volgende echter met Johan Kijne...tweed&. [Schipluiden De jaarlijkse ka- Ideloop in Schipluiden, een evene- Iment dat steeds meer atleten ■trekt, heeft voor de "Vlaardingers, Idle er aan meededen, goede resul- Itaten opgeleverd. Op de 1L2 kilo* ■meter, de grootste afstand'die ■moest worden afgelegd, eindigde ■weliswaar Jack Valentin op de ■eerste plaats in 34 minuten en 57 ■séconden, maar Johan Kijne en iDick van Zanten finisten In 36 Iminuten en 2 seconden, gevolgd door Henrie Riedijk van weder- Karei Leeuwang 43.15 minuten, Luc om Fortuna in 36 minuten en 12 Dumont 44 minuten, Ton Stoffels Seconden. 46.35 minuten, Sjaak Budding 47.32 minuten, Jochem Kooistra 49.30 mi nuten en C. Vemaat 53 minuten. De overige resultaten van de Vlaar- dingers op deze afstand, waar ruim 300 atleten aan deelnamen, waren: Wary Paalvast 39.05 minuten, Gerrit Langstraat 40 minuten, C. Lekka 42.58 minuten, André van der Weel 43 minuten, Jan Tintel 43.01 minuten, In de klasse Veteranen 1 kwam de goed terugkomende Bertus Stigter tot een derde plaats in 41.05 minuten. Vijfde werd Kees van der Boogaard in 42 minuten en een elfde plaats was er voor Frank Meeuws in 49 minuten. In de klasse veteranen 2 kwam Bram de Jong tot de beste prestatie in 42.42 minuten, vóór de bekende Westlander Henk van Vliet DAMES Bij de dames finiste Wesseling Meeuws op een zesde plaats in 56 mi nuten. Het parkoers was grotendeels gesitueerd langs de Vlaardingese vaart. De lopers werden herhaaldelijk door het talrijke publiek aangemoe digd. Waren er op de 11.2 kilometer ruim 300 deelnemers, het aantal voor de 1.5 kilometer, kinderen tot en met 12 jaar, bedroeg 95. René Landheer van Fortuna behaalde hier een fraaie derde plaats in 6.56 minuten, op de twaalfde plaats gevolgd door Ricardo Stigter, die er 7.40 minuten voor no dig had. René Verkerk van Fortuna* werd 14de in 7.42 minuten. Jan de Jong kwam in 7.50 minuten aan en Pascal Stigter in 8.40 minuten. Op de 4.2 kilometer bereikte Erwin de Vis ser van Fortuna een vierde plaats in 14.10 minuten. Direct gevolgd door Ronald Budding in 15.42 minuten. Het aantal atleten was hier 120. [Schiedam - De kruiwagen, wringer en Isponsen. konden na het natte beginweekeinde Ivan het Los Bigotes-tennistoernooi worden lingeruild voor een op baan één geplaatst lïjskastje, waaruit de C- en D-spelers hun dorst ■konden lessen. De laatste spelers, die van het ■witte kastje gebruik maakten op de finaledag, ÏBart Dieckman, Fred van Raamsdonk (beiden IMAAS), Eric Deyl (Holy/ROVS) en Rob van [gekkum (Holy), zorgden voor een I spectaculaire herendubbel C-finale, waarin [het MAAS-koppel in derde set aan het kortste lèind trok. en Van Raams- ■donk wonnen de eerste |set met 3-6, waarna de ■volgende echter met de zelfde cijfers werd verlo ren. In de beslissende set bogen Deyl en Lugt een 2-3 achterstand enigszins gelukkig (er bestond twij fel aan de correctheid van een service van Eric Deyl) om in een 4-3 voorsprong. De spannendste game volgde op 5-4, waarin Dieckman en Van Raams donk met de moed der wanhoop een aantal matc hpoints wegwerkten en Eric Deyl voorbarig de handen juichend in de lucht hief. Na een uitge kiende lob en een akelig precies op de zijlijn ge speelde bal, was de twee de zege van Rob van Bek kum en Eric Deyl (de ROVS-finale kende de zelfde uitslag) op hét duo Eric Deyt, ook winnaar in het enkelspel Bob van Bekkum In ac tie bij het he rendubbel Bart Dieckman /Fred van Raamsdonk een feit. Conditie „We hadden toch wel een conditiegebrek. Niet dat we in de derde set in ademnood verkeerden. We hebben ech ter constant op het net ge speeld. In de eindfase ben je dan iets minder fris, waar door je een fractie van een seconde later bij het net kunt zijn, hetgeen natuurlijk de kans om de bad in het net te slaan vergroot", aldus Fred van Haamsdonk. Het winnende koppel had vóór de dubbelfinale ook de single uitgevochten. Rob van Bekkum verspeelde in beide set een 2-4 respectievelijk 3-1 voorsprong aan Eric Deyl, die de confrontatie in 7-5, 6-4 .winnend afsloot De partij bood een aantal langdurige slagenwisselingen. Bij de D- heren presteerde Paul Stig ter het eveneens om in twee finales te spelen, wat hij ech ter met minder succes af werkte. In de herendubbel was hij met partner Frank Willemse (Los Bigotes) te sterk voor Ernst Huisman en Jan van Strien (beiden TSF): 6-2, 6-1. In het enkelspel moest hij echter zijn meerde re erkennen in Frank van Dalen (TSF): 6-0. 6-4. Paul Stigter „Het was mijn vierde partij, waardoor ik proble men had met de concentra tie. Daarbij komt, dat Frank goed tenniste en op mijn ze nuwen werkte. Alles gebeurt zo traag. Zo haalt hij de bal len voor een service in wan del tem po-op". Haul Stigter was er in de hal ve finale wel in geslaagd de als eerste geplaatste René de Koning (KSVV) met duide lijke cijfers (6-4, 6-2) uit het toernooi te wippen. Meer moeite had hij met Henny Ebeling (TSF), die pas na tweeënhalf uur zwichtte: 4-6, 6-2, 7-5. Ook bij de C-dames werd de als eerste geplaatste in het schema van acht, Ma rian Holtslag (KSVV), voor tijdig uitgeschakeld door Ma rieke van Gilst (Putters- hoek), die op tempo ook Conny 't Hoen (Be Quick) versloeg in de eindstrijd: 7-5, 6-0. Marieke van Gilst was samen met haar partner Tim Hoppema (Puttershoek) in het gemengd-dubbel C te sterk voor de Maassluise combinatie Gislaine van Lieshout/ Piet Vermey: 6-1, 6-1. Bij de D-dames won Anja Schras (Toegh) haar vierde toernooi van dit seizoen door Bea van Teylingen (VLTC) in drie sets te verslaan: 1-6, 6-3, 6-2. Overige uitslagen: damesdubbel D: Joke van Maarleveld/Joke van Loon (TSF) - Nora/Caroliene Vis (Holy) 6-3, 7-5. Gemengd- dubbel D: Hans/Anneke de Kok (KSW) - Arthur Kunz- /Truus Fischer 6-1, 6-4. Schiedam De Schiedamse postduivenhoudersverenigin- gen de Vrijheid en de Postduif hebben vier wedvluchten uit Frankrijk achter de boeg. De jonge duiven (503 voor de Vrijheid, 445 voor de Postduif) handen vanuit Noyon een af stand van 280 kilometer te overbruggen, terwijl hun ou dere 'coUega's' vanuit Berger ac (nationaal concours) maar liefst 840 kilometer op het pro gramma hadden staan. De Vrijheid had bij deze vlucht 59 en de Postduif 41 duiven in concours.;;' De eerste tien prijswinnaars bij de oude duiven waren: Voor de Postduié-1. A. Heer- en, X J. Konings, 3. C. van Leeuwen, 4 en 5. Th. Stieber, 6, 7 en 8. J, Stieber, 9. Fontijn- Homburg en 10. A. Hersbach. Voor de Vrijheid: 1. C. Robart van Diest, 2. J. van de Vijver en zn, 3. G. Breur-Schafer, 4. J. Triel, 5,6,7,8 en 10. Th. van de Berg-Barzelaij en 9. A. Faas. De prijswinaars bij de vlucht voor jonge duiven (uit Noïjon): Voor de Postduif: I. J. Vrau- deunt-zn, 2 en 9. H. Brokling- zn, 3 en 10. Fontyn-Homburg, 4. C. de Tuinder, 5. D. Bakker, 6. J. tak, 7. W. van Leijden- Koogje en 8. J. Koster. Voor de Vrijheid: 1, 4, 6, 8 en 10. C. Robart van Diest, 2 en 3. 5. van Pelt, 5. T. van Raaij, 7. J. Triel en 9. H. Vollebregt. Schiedam - De wie lerclub Harga, dat de fusie met Schie dam wel kan ver geten, bezint zich op de toekomst De plannen voor het winterseizoen zijn nagenoeg rond, nieuw is de zg. fietscross. die grote aandacht zal gaan krijgen. Deze nieu we tak van sport zal worden beoe fend op het mid denterrein van de wielerbaan in Har- ga, waar een pare ours van circa 250 meter zal worden aangelegd. Op 16 augustrus is er al een kam pioenswedstrijd in het Brabantse Waalre, waar ook televisie-opnamen zullen worden ge maakt. De uitzen ding daarvan is op 1 september. Direct daarna wil Harga een wedstrijd orga niseren voor jeugd vanaf vijf jaar. Voor septembver staan er verder drie puzzeltochten op het programma (14, 21 en 18), terwijl er op de zondagen van 12,19 en 26 ok tober en zondag 2 november een vierweekse cycle- cross is voor ama teurs, liefhebbers, veteranen, junio ren, nieuwelingen en ieugd. In no- vemoer staan de wedstrijden op de home-trainer cen traal, in de cantine van de wielerbaan ln Harga en op zondag 28 decem ber is het open kampioenschap van Schiedam. Verder ligt het in de bedoeling om in december een grote veldloop te hou den, met start en finish op de wieler baan. Hoek van Holland-Voor de zeventiende maal gaat op dinsdag 5 augustus weer de avondvierdaagse van start. Ook nu kunnen er weer afstanden worden gelopen van 7, 10 en 15 kilometer, met elke avond om zes uur de start in wijkgebouw De Hoekstee. De verwachting is dat er tweeduizend deelnemers aan de start zullen verschijnen, Tot 2 augustus kan men (voor) inschrijven voor een bedrag van f.4,50. Dat kan gebeuren op het VW-kan- toor of door storting van het verschuldigde bedrag op giro 1558105 van de stichting VW-vakantie avondvierdaagse met vermelding van naam, voornamen, adres, te lopen afstand en het aantal keren dat al is meegelopen. Het hoogtepunt is de slot- avond. Dan is er een intocht met medewerking van muziek korpsen met een blarenbal, dat zal worden opgeluisterd door Rita Corita en het danstrio The Travellers, o De dames van VFC beginnen de training op vrijdag 14 augustus. Onder leiding van nieuwe trainer R. Hollebeek. o Zestig jeugdige Maaslanders, van de voetbalvereniging MVV'27, zijn dit weekeinde afgereisd voor een jeugdkamp in Baarle-Nassau. Op zaterdag 2 augustus worden de voetballers weer thuis verwacht. Voor het eerst is er een competitie voor meisjes. De ingeschreven teams zijn: SC Botlek, DCL, GLZ, HBSS, MVV'27, SV Rijnmond en VDL. SW heeft er een nieuwe spits bij. Nou ja, hij raakte bijna geen bal. Bas van Noortwijk. Als gevolg van spelers die geblesseerd zijn, kwam SW tegen Bruse Boys spelers tekort en daarom mocht Van Noortwijk, die als keeper langs de kant bleef, opdraven, om precies te zijn leverde hij twee keer een kopbal af. Opvallende afwezige zaterdagavond in het Zeeuwse land was SVV-er Aad van der Vlist. Omdat zijn ouders 25 jaar waren getrouwd, kreeg hij vrijaf. Wim Mulder, die' al geruime tijd is geblesseerd en waaraan wordt getwijfeld of z'n dijbeenkwetsuur wel over zal gaan, heeft geweigerd een bestuursfunctie bij SVV te nemen. Vermoedt wordt dat hij een cursus voor trainer zal gaan volgen. De oefenwedstrijd van SVV, zaterdag tegen EDS, is omgezet. Beide clubs ontmoeten eikaar nu op „Harga", om IS of 16 uur, dat hangt van het weer af. Jos Sparla, de oud-doelman van DHS en vorig seizoen van Nieuwerkerk, heeft zijn overschrijving bij CVV ingetrokken. Dit weekeinde kwam hij op zijn besluit terug. De Rotterdamse hoofdklasser vindt het op zijn zachtst gezegd merkwaardig en neemt er geen genoegen mee. q De selectie van zaterdagclub Vlaardingen is gebaseerd op drie elftallen, één, twee en drie. Er wordt vier keer per week getraind. In de Broekpolder werkt Martin Bannet, de nieuwe scheidsrechter in het betaalde voetbal, hard aan zijn conditie. Dinsdag 5 augustus gaat de zevende avondvierdaagse van Hoek van Holland weer van start. De afstanden zijn, 7, 10 en 15 kilometer, elke avond start men vanuit „De Hoekstee".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4