Protesttelegram van 's-Gravenzande en Monster Ik Gal van Monster heeft dubbele bodem Jacht kWÊêÊ* op strek- li Auto in de sloot A. Bouaffi over ontslag volgens normale procedure Niet alleen kijken Veel belangstelling voor viswedstrijd staande ironing ^gebrand Sliblozingea onder de kust 2 Open dag Eigenaar braakliggend terrein: Vt^>-^ CCWS eerder 400 miljoen Motorrijder verongelukt SCHIEDAMSCHE COURANT [jjjulag 4 augustus 1980- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -104de jaargang no. 26670—a PAGEHA'S Breerevest 3 telefoon administratie 263091 - radactie 262S66 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL lam Door nog onbe- ide oorzaak is vrijdagnacht leegstaande bovenwoning de hoek van de Van der Btraat en de Aleidastraat 3komen uitgebrand. De poli- ieicht het niet uitgesloten dat e brand het werk van een «rtunaan is. Vlak voordat de ifjnd om kwart voor drie uit- fai, hoorden buurtbewoners iasgcankcl en een luide knat )ok hebben zij een man zien regiopen. ja een half uur had de brand- jr het vuur onder controle, r toen was het dak al voor deel in vlammen opge- '^Gravemande De ge meenten 's-Gravenzande en Monster hebben vrijdag een protesttelegram opgesteld tegen de sliblozingen onder de kust van 's-Gravenzande en Monster binnen een straal van vijf kilometer. Het telegram werd verzon den naar de ministeries van verkeer en waterstaat en volksgezondheid en mi lieuhygiëne. rijkswater staat. directie beneden-rivie ren en directie Noordzee en aan burgemeester cn wet houders van de gemeente Rotterdam. Afschriften gin gen naar de vaste kanten commissies, gedeputeerde staten van Zuid-Holland en het hoogheemraadschap van Delfland. „De inhoud van het telegram luidt: „Wij protesteren met klem tegen de sliblozingen, welke in strijd met de door het ministerie van verkeer en wa terstaat verleende ontheffing en/of illegaal zonder onthef fing door de gemeente Rotter dam en/of rijkswaterstaat bin nen een afstand van vijf kilo meter van onze kust op de Noordzee plaats vinden. Wij verzoeken u deze sliblo zingen binnen vijf kilometer van onze kust onmiddellijk te doen stoppen, zulks in belang van de volksgezondheid, het strandtoerisme en de stand- tenthouders. die dit jaar reeds zoveel schade hebben gele den." De auto kwam op zijn kop in de sloot terecht. VLAARDiNGEN Een 21- jarige automobilist uit Maas sluis belandde zaterdagmiddag met zijn voertuig in de sloot langs de Maassluisedijk. De man reed in de richting van zijn woonplaats toen hij door nog onbekende oorzaak de macht over het stuur verloor. De auto raakte in een slip cn kwam via de grasberm in de sloot terecht, waar hij op zijn kop tot stilstand kwam. Hoe wel de auto zwaar beschadigd raakte, bleef de automobilist ongedeerd. Met een nat pak keek hij later toe hoe zijn auto door een takelwagen op het droge werd gezet ,Ik mis de veiligheid voor de illegaal' Naaldwijk De heer A. Bouaffi van het regionaal centrum voor buitenlanders in Naaldwijk is in eer ste instantie blij met de door een commissie van de stichting; van de arbeid voorgestelde regeling over het ontslag van illegalen volgens een normale pro cedure. Hij mist echter de garantie, dat de illegalen veilig zijn voor de politie tijdens de procedure. De motorsloep Albatros op een strekdam bij 's-Gravenzanda. De aanbeveling van de com missie buitenlandse werkne mers van de stichting van de arbeid werd gedaan voor de 1 leden van de centrale werkge ver»- en werknemersorganisa- Hoek van Holland Inwo ners van Hoek van Holland kregen dit weekeinde de kans om hun camping tijdens een open dag van nabij te bekij ken. De dag was georganiseerd door campingvereniging Tas man omdat gebleken was dat de meeste Hoekenaren het ter rein nog nooit gezien hadden. De campingvereniging zorgde er wel voor dat de bezoekers het niet bij kijken alleen lie ten. Rond het recreatiegebouw «peelde zich een kermisachtig «beuren af. Op tal van kraampjes werden eet- en drinkwaren verkocht Dat wa ren niet de enige attracties. Het rad van avontuur vormde een ware trekpleister voor de bezoekers van de open dag. Dan was er nog gelegenheid tot gokken, schieten, touw trekken en ponyrijden. In het recreatiegebouw kon het pu bliek 's avonds dansen op mu ziek, voortgebracht door ver schillende artiesten. ties. Van deze instellingen is de stichting het overlegorgaan. De rechtsgeldigheid van de ar beidsovereenkomst met een buitenlandse werknemer wordt niet aangetaast door een eventuele illegaliteit van zijn terwerkstelling, zo zegt de commissie. Bij beëindiging er van moeten dan ook dezelfde regeles in acht genomen wor den als arbeidsovereenkom sten met andere werknemers. Volgens de commissie is er in het verleden nogal wat misge gaan, wanneer illegalen met onmiddelijke ingang op straat werden gezeL In de aanbeveling wordt ver der geschreven, dat de werk gever zijn strafbaarstelling zou moeten kunnen ontlopen, door wanneer hij de illegale werk nemer onmiddellijk op non-ac tief zet met behoud van loon. Gelijktijdig moet hij dan een ontslagvergunning aanvragen bij het gewestelijk arbeidsbu reau. Als reden kan hij dan opgeven dat de werknemer il legaal is. Wordt de vergunning ver leend, dan kan de arbeidsover eenkomst worden opgezegd. Daarbij moet dan de van toe passing zijnde ontslagtermijn in acht worden genomen. Tot het moment dat het ontslag in gaat behoudt de werknemer het recht op loon en andere feldelijke aanspraken als va- antietoeslag. Ook over het doorbetalen van de werknemer door de tuinder tijdens de ontslagprocedure heeft de heer Bouaffi zijn twij fels. Hij gelooft niet, dat een tuinder geld geeft aan iemand, die niet produktief is. y* - - _j 's-Gravenzande Een jach tje is gistermorgen voor de kust van 's-Gravenzande op een strekdam gelopen. Het ging om de motorsloep Alba tros uit Stellendam. Het jach tje is door de reddingboot Koningin Juliana uit Hoek van Holland van de strek dam gehaald. Het bleek dat het scheepje aan één kant lekkages vertoonde. De bemanning van de red dingboot is een paar uur be zig geweest om de boot op de kade van Hoek van Holland op het droge te zetten. De po litie van 's-Gravenzande ver moedt dat de eigenaar van het schip, een 45-jarige inwo ner uit Voorburg, de strek dam niet gezien heeft omdat het op dat moment erg neve lig was. De politie denkt bo vendien dat de schipper niet goed heeft gelet op dé sterke stroming die er rond de strekdammen loopt. reddingboot Koningin Juliana in de weer om het gestrandde jachtje vlot te krijgen. np JE. Dl! oieuwsbUd. waarin u al het nieuws uil eigen omgeving kunt vinden, wordt tonder eitira kosten bezorgd in combinatie met Rotterdams Nieuwsblad- jNae®'- &4«s' ïoste vtoonP' Monster «Het gat van Monster heeft een dubbele bodem. De gemeente vindt dat wij te hoge eisen stellen, maar zo eenvoudig ligt de zaak .niet," zegt Troost, eigenaar van een gedeelte van de grond in het centrum van Monster. paint ,iut«b 034 De gemeente heeft Troost vijf tig gulden per vierkante meter geboden voor het terrein. De heer Troost junior: „Vijftig gulden! Voor bouwgrond mid den in het centrum van het dorp. Iedereen die een beetje kijk op grondprijzen heeft kan vaststellen dat dit een belache lijk laag bod is." Bij het gesprek zijn ook aan wezig de heer Troost, senior en makelaar C.W. Ton, die de belangen van de firma Troost behartigt. De heer Troost senior. „Als ik voor uw gloednieuwe wagen een bedrag van één gulden. bied, en u zegt nee. moet ik dan rondroepen dat u weigert mee te werken?" Troost is al jaren bezig om toe stemming van de gemeente los te krijgen voor de plannen van de bouw van een winkelcen trum. „Wij hebben een na veel vijven en zessen plan op tafel gebracht. Maar uiteindelijk heeft de gemeente weer nee gezegd. De prijs is politiek niet haalbaar wordt er gezegd. Wij begrijpen wel waarom. De ge meente had toen net plannen voor de bouw van een nieuw gemeentehuis op die plaats." De heer Troost ia best bereid om de grond aan de gemeente Monster te verkopen: „Maar dan moeten ze wel met redelij ke bedragen komen. Onze be reidheid blijkt wel uit het feit dat wij drie jaar geleden niet in zijn gegaan op een redelijk bod van een derde. Iets dat we wel eens betreurd hebben nu we met deze moeilijkheden zitten. En met de onkosten. De kosten van de tekeningen, het renteverlies, Als we dat bij el kaar optellen komen we toch gauw op ruim twee ton." De heer Troost junior meent, dat de gemeente heel goed weet dat dit bedrag veel te laag is: „Wethouder Borgdorff, die ruimtelijke ordening in zijn portefeuille heeft, weet donders goed hoeveel die grond waard is. Hij is zelf ma kelaar." Makelaar Ton vraagt zich, sa men met beide heren Troost,- af hoe de portefeuille ruimte lijke ordening te verenigen is met het beroep makelaar. „Bij mijn weten denkt de Neder landse Bond van Makelaars (NBM), waarvan Borgdorff lid is, daar niet positief over." De secretaris van de landelijke ballotagecommissie van de NBM, de heer H.Jansen, beaamt dit in zoverre dat de NBM het ongewenst acht dat deze twee functies met elkaar worden verenigd. De secreta ris van de bond stelt nadruk kelijk dat het om een bestuur lijk standpunt ging en dat het een en ander nog in de leden vergadering behandeld moet worden. De betrokken wethouder was niet voor commentaar bereik baar. omdat hij nog niet is te ruggekeerd van zijn vakantie. VlaardingcnJong en oud is zaterdagmiddag naar de kin derboerderij gekomen voor de viswedstrijd van de wijkvere- niging Hoevebuurt. In totaal 58 deelnemers hebben twee uur naar hun dobber zitten tu ren om een van de zestien prijzen in de wacht slepen. De prijs voor de meeste vissen ging naar de heer Konijnen burg, die in totaal negen maal beet had. Met een kleintje van negen centimeter legde hij te vens beslag op de prijs voor de kleinste vis. T. van Zeilen viel ook in de prijzen. Met 113.5 centimeter kreeg hij een me daille voor de visser wiens vangst bij elkaar opgeteld de grootste lengte had. De heer B. Hlavaj, een van de organisatoren, noemde de op komst boven verwachting. Het viel hem op dat de leeftijd van de deelnemers zo uiteenliep. De jongste was zes terwijl de oudste over de zeventig was. „Zijn preciese leeftijd wilde hij ons niet vertellen'aldus de heer Hlavaj. Ook merkte Hla vaj op dat er vanuit de Hoeve- buurt steeds meer belangstel ling komt voor de activiteiten van de wijkverenïging. >,Een goede zaak, want we zijn er per slot van rekening op uit om de wijkbewoners dichter bij elkaar te brengen". Hon .ik' —De coöpera tieve te mi uic WesUandse snij- Hoemenveilmg (CCWS) in 1 lonselersdijk heeft vorige week de omzet gebracht op vierhonderd miljoen gulden. Rotterdam De 32-jarige F. L. Kroese uit de Kortland straat in Schiedam is vrijdaga vond om het leven gekomen, toen hij in de Hudsonstraat in Rotterdam met zijn motor te gen een geparkeerde auto aan reed. Zwaar gewond werd hij naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht, waar hij bij aan komst bleek overleden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1