[SïflB/STBEEK Zendamateurs storen kabeltelevisie Inbraak tijdens vakantie Kerk bijna in brand r<i DIEFSTALLEN UIT AUTO'S Eigen orgel voor jongeren koor Voetganger aangereden Botsing na inhaal- pogmg rijbewijs, glaasje op Damesfiets weg Holykoor begint weer Beschonken bestuurder ramt auto's WfMPï'- Dienstencentrum Dominee Jubi'.eum Kleuter fietst trap af dinsdag 5 augustus 1380 VD/SC/WW Vlaardingen Uit een kelder- jjox van een flatwoning aan de Xethelweg wordt een rode da mesfiets vermist Het rijwiel, "dat een waarde bezit van «00,. is vermoedelijk gesto len- VlaardingenVoor het Holy- feoor gaat het nieuwe zangsei- joen weer beginnen: 19 augus tus wordt voor het eerst weer gerepeteerd in zaal Middel hui can de Koninginnelaan. Iedere dinsdagavond van 20.00 (et 22.00 uur. Dan kunnen zich ook de nieuwe leden aanmel den. Delft Een 24-jarige Delfte raar is gisteravond op de Bra bantse Turfmarkt en de Lange Geer tegen twee geparkeerde auto's aangereden. De man had alcohol gebruikt. Hij be stuurde een auto ondanks een ontzegging van de rijbevoegd heid. De man is door de politie aan gehouden en later op vrije voeten gesteld. Hij weigerde een bloedproef. Blaastesten bleken positief. Schiedam Tijdens de vakan tie van de bewoners van een huis aan de Schapenlaan heb ben onbekenden een verster ker, een draaitafel, twee ge luidsboxen en een diaprojector gestolen. De totale waarde van 'de buit bedraagt rond de twee duizend gulden. De inbrekers zijn het huis binnengekomen 'door een raampje uit de voor deur te lichten. 'Uit de kamer van een 31-jari- *gc~man, die inwoont in een pand op de Vlaardingerdijk, zijn op mysterieuze wijze acht .dubbeliangspeeiplaten en een bedrag van 160 gulden ver dwenen. Er werden geen braaksporen aangetroffen. Amerikaanse grafiek in stedelij k museum Schiedam In het stedelijk museum is de tentoonstelling „Print Publishing in America" van start gegaan. De expositie geeft een overzicht van de Amerikaanse grafiek uit de zestiger en zeventiger jaren en is samengesteld door het Witney Museum of modern art in New York. Voordat de tentoonstelling in Schiedam kwam, is zij al te zien geweest in Italië, Joegoslavië, Roemenië, Israël en Egypte. „Print Publishing in America" blijft in Schiedam tot 8 september. De tentoonstelling gaat vergezeld van een vijftal films, die afwisselend vertoond worden in de aula van het museum in de lunchpauze, steeds vanaf Één uur. De films gaan onder meer over de verschillende technieken, die voor grafieken worden gebruikt en ook zijn er interviews te zien met enkele bekende grafici. Behalve werken die zich duidelijk in verband laten brengen met bepaalde typische Amerikaanse stijlen, zoals pop-art of het fotorealisme, zijn er ook werken tentoongesteld, die zich moeilijk in een bepaalde kunstrichting laten onderbrengen. Het gaat hier meestal om kunstenaars, die zich op de grensgebieden tussen kunst en niet-kunst begeven. In het stedelijk museum is te zien dat veel Amerikaanse kunstenaars zich hebben laten inspireren door het dagelijks leven. Zo is op een aantal grafieken te zien hoe de kunstenaar reclame heeft verwerkt in zijn ontwerp. Ook van de zogenaamde colourfield paintings, een Amerikaanse stijl, die vee! invloed heeft gehad in Europa, zijn grafieken aanwezig. Op de ten toonstelling 'Print publis- hing in Ameri ca* in het ste delijk museum, Hoogstraat 112, krijgt men een aardige in druk van de Amerikaanse grafiek uit de zestiger en ze ventiger Jaren. H 'Uitgevers De expositie heet niet voor s== niets print publishing; de rol van de uitgevers (publishers) bij grafiek is zeer belangrijk. In de Verenigde Staten heeft nooit zoveel belangstelling voor deze kunstvorm bestaan. Het 2ijn de uitgevers geweest die de kunstenaars er op attent hebben gemaakt. Zij benaderden de kunstenaars en vroegen of zij een ontwerp voor een prent wilden maken. Vaak ook 2ijn het de uitgevers die de kleuren bepalen, waarin een ontwerp wordt uitgevoerd. Daardoor hebben zij een stimulerende invloed gehad op verscheidene kunstenaars, die entousiast raakten door de vele mogelijkheden die grafiek hen bood en aan het experimenteren sloegen. Overigens is de tentoonstelling „Vanuit Marokko en Turkije", die tot vorige week in het stedelijk museum was te bezichtigen geen succes geworden. De tentoonstelling die iets meer wilde laten zien over de omstandighden, waarin Turken en Marokkanen in Nederland, maar ook in hun thuislanden leven, werd slechts matig bezocht. Vooral de buitenlanders, waarop het museum had gerekend, lieten het afweten, maar ook hebben niet veel Nederlanders de weg naar het museum weten te vinden. Op sommige activiteiten, zoals volksdansen, lezingen en films, die waren georganiseerd om de tentoonstelling te ondersteunen, kwam nauwelijks iemand af. Een enkele maal heeft men op het allerlaatste moment maar besloten de geplande activiteit te laten vervallen, omdat er helemaal niemand naar het museum was gekomen. Toch wil het stedelijk museum volgend jaar weer een dergelijke tentoonstelling brengen, waarop een andere groep buitenlanders, die in Schiedam leeft, wordt belicht Vlaardingen—Door snel ingrijpen wist de brandweer afge lopen weekeinde een ramp te voorkomen. In de voormalige kerk aan de Vlaardingse Binnensingel was zaterdag een be gin van brand ontstaan, waarschijnlijk als gevolg van brandstichting door jeugd die het gebouw was binnengeslo pen. De brandweer echter was snel ter plaatse, zodat de schade beperkt kon blijven tot enkele verbrande vloerdelen. De kerk aan de Binnensingel staat reeds geruime tijd leeg en had oorspronkelijk al geslopen moeten zijn. Nu de moeilij ke situatie op de bouwmarkt de aannemers voorzichtig heeft gemaakt is het plan om op de plaats waar nu nog de kerk staat woningen te bouwen op de lange baan gweho- ven. Mevrouw J, Molenaar legt na meer dan drie jaar haar werk bij het dienstencen trum Vier Molens neer. Deze maand is zij het laatst in het dienstencentrum aan de Nieuwe Damlaan 766. Zij ruilt haar baan in Schiedam in voor werk in Gouda, waar zij mensen gaat bege leiden die vanuit het zie kenhuis naar het verpleeg huis worden overgeplaatst. Mevrouw Molenaar heeft vooral te maken gehad met de activiteitencommissie, de kaartcommissie en het ka der. Ook bij Friendly Visi tingeen groep vrijwilli gers, die mensen bezoekt die aan huis gebonden zijn was zij nauw betrok ken. Daarnaast hield zij zich als eindredactrice bezig met De Molenpers, een perio diek van het dienstencen trum. Zondag 10 augustus zal do-' minee A. C. J. van der Poel uit Den Haag zijn intrede doen als geestelijk verzor ger van de evangelisch-ïu- therse gemeente Schiedam. Dominee Berveling, predi kant te Rotterdam, hoopt hem hiertoe in te leiden in de eredienst om tien uur 's morgens in de evange- lisch-lutherse kerk in de Lange Nieuwstraat, hoek Oranjestraat Na afloop van de dienst is er tijdens een ongedwongen samenzijn, bij het genot van een kopje koffie, gelegenheid om met dominee Van der Poel en zijn vrouw kennis te ma ken. Dominee Van der Poel vervult met zijn komst de vacature van dominee A. S- teinhart, die in augustus *78 vertrok. Naast zijn werk in Schiedam verblijft dominee Van der Poel ook regelma tig in Parijs, waar hij de pastorale zorg onder de daar woonachtige Nederlandse protestanten voor zijn reke ning neemt. Behalve Schiedam omvat het gebied van de evange- lisch-lutherse gemeente ook Vlaardingen en Maassluis en de Zuidhollandse eilan den. De heer Willem Dinkelaar, chef van het bureau belas tingen en verzekeringen op het Schiedamse stadskan toor, is begin augustus veer tig jaar in gemeentedienst. Ter gelegenheid daarvan bicden burgemeester en wethouders hem een recep tie aan op vrijdag 15 augus tus. Een ieder, die de heer Dinkelaar wil feliciteren, kan van vier uur tot half ze» terecht in de recreatie zaal van het stadskantoor. 'fê/r&tS. De kerk aan de Binnensingel, had al gesloopt moeten zijn, nu doelwit van brandsiichtlng. Schiedam Uit een personenwagen, die stond geparkeerd aan de Korte Sin gelstraat is het afgelopen weekeinde *®n cassetterecorder ter waarde van weehonderd gulden gestolen. Het lin- Kervoorportier was geforceerd. Een 25-jarige Schiedammer dacht er in nacht van vrijdag op zaterdag goed aan te doen zijn auto achter te laten op de Zoomweg, nabij de Beneluxtunnef. Hij voelde zich niet meer in staat te rij den en ging lopend naar huis. Toen hij zaterdag zijn auto ophaalde waren daaruit een cassetterecorder en een zonwering verdwenen. Een ruit in het rechter voorportier was geforceerd. In dezelfde nacht vernielden onbeken den de voorruit van de auto van asiel beheerder Wim Haslinghuis, die stond geparkeerd bij het asiel aan de Sport- laan. De schade bedraagt driehonderd .gulden. Uit een auto, die stond op het parkeer terrein aan de Singel, hebben onbeken den 37 liter super benzine overgehe veld. De 25-jarige eigenaar had zijn wa gen er met een volle tank neergezet Toen hij de volgende dag terugkwam zal er geen druppel benzine meer in. Vlaardingen Wat denken B en W en de gemeenteraad te kunnen doen om ons te vrijwaren van TV-storingen, veroor zaakt door de 27-MC zendertjes? Die vraag legt de Vlaardin- ger, de heer W.F. Dröge, het gemeentebestuur voor, nadat hem gebleken was dat het de opgevoerde „bakkies" van de 27-MC zendertjes waren die zijn kijkgenot verstoorden. Ook Vlaardingers ondervin den dus hinder van amateur zenders die het met hun be voegdheden niet al te nauw nemen en de legale 27-MC ap paratuur van een extra ver sterker voorzien, zodat het zendbereik veel groter wordt en waardoor storingen kunnen ontstaan. Enige tijd geleden verklaarde de dienst centrale antenne inrichting (CAI) in Schiedam sinds het vrijgeven van de 27-MC band voor zend amateurs steeds meer klachten binnen te krijgen over een slechte ontvangst op het kabel net. Of de gemeente op kan treden tegen de stoorzenders is overi gens zeer de vraag. Het is in feite alleen de radiocontrole dienst van de PTT die iets kan ondernemen. Storingen van de CAI-ontvangst kunnen diver se oorzaken nebben. Instraling van de televisiekabelverdeel- kast door amateurzendpiraten, zoals de klager veronderstelt, is bijvoorbeeld minder waar schijnlijk dan instraling van het toestel direct. Daarnaast bestaat de mogelijkheid dat Schiedamse zendamateurs de ontvangstcentrale van de CAI in Schiedam storen, waardoor in de gehele regio storingen kunnen voorkomen. Al weer enkele weken geleden heeft de CAI in Schiedam de radiocontroledienst verzocht een onderzoek in te stellen naar de steeds meer voorko mende storingen in televi sieuitzendingen via het kabel net, die volgens de CAI ver oorzaakt worden door zenda mateurs, die werken met ver sterkte 27-MC zend- en ont- vanginstallaties. De radiocon troledienst heeft echter laten weten niet op eigen houtje aan zo'n onderzoek te kunnen be ginnen, omdat staatssecretaris Neelie Smit-Kroes eerst vra gen moet beantwoorden van het CDA-Tweede Kamerlid Piet van der Sanden. Volgens het kamerlid zijn zowel politie als PTT op de hoogte van adressen, van waaruit illegale uitzendingen worden ver zorgd, maar treden zij daarte gen niet op. Daarbij had Van der Sanden behalve Leiden, waar een illegaal tv-station af en toe in de lucht is, ook Schiedam op het oog, waar de laatste tijd steeds meer zendpi raten de kop op steken. Hij vroeg de staatssecretaris dan ook om een strenger optreden tegen de illegale zendama teurs. Overigens zijn de legale 27- MC'ers ook niet te spreken over hun illegale collega's, die met versterkte installaties zen den. Op sommige uren van de dag zijn zij nauwelijks in staat te zenden, omdat in de omge ving een illegale versterkte zender bezig js. Hun legale „bakkies" van slechts een half Watt zijn niet in staat de ver sterkte installaties te over stemmen, waardoor ze geen contacten kunnen leggen met andere zendamateurs, Zo'n versterker die vaak een ver mogen heeft van tientallen Watts is al te koop voor nog geen honderd gulden en heeft de afmetingen van een pakje sigaretten. Volgens de CAI in Schiedam .worden de televi sieuitzendingen vooral ge stoord door 27-MC'ers, die hun versterkte „bakkie" in de auto meenemen. Opsporing daar van wordt bemoeilijkt door de geringe afmetingen van de versterkers, die gewoon onder de automat worden verstopt. Hoek van Holland Het jongerenkoor Together' uit Hoek van Holland is uit de brand. Sedert vorige week beschikt het koor over een eigen orgel Het onmisbare instrument werd geheel met eigen middelen verkregen met kleine acties zoals loterijtjes, bij elkaar gespaard. Het jongerenkoor 'Together' heeft het jaren zonder eigen orgel moeten doen. Het was altijd maar afwachten of er in de ruimte waar opgetreden werd een orgel afwezig was en in welke staat dat verkeerde. Schiedam Een 18-jarige Rotterdammer is zaterdaga vond bij het oversteken van de zebra op de Broersvest, nabij de Koemarkt, aangereden door een personenwagen. De jongeman liep daarbij een ge broken pols op. De bestuurder van de perso nenwagen, een 32-jarige Vlaardinger, zag enkele fami lieleden lopen toen Hij van de Rctterdamsedijk naar beneden de Broersvest opreed. Hij toe terde en zwaaide naar zijn fa milie en merkte daardoor te laat de voetganger op. Schiedam Een vijfjarige kleuter is zondagmiddag met een gebroken neus en een her senschudding in het Noletzie- kenhuis opgenomen, nadat hij met zijn fietsje van een trap was gereden. De valpartij ge beurde in het trappenhuis bij zijn ouderlijke woning aan het Schuttersveld. Het knaapje vergat te stoppen toen hij met zijn fietsje aan het eind van de galerij kwam, en belandde met fiets en al een verdieping la ger. Delft Bij een inhaalpoging op de Westlandseweg in Delft zijn ter hoogte van net Oude en Nieuwe Gasthuis twee auto's tegen elkaar gebotst Een 37-jarige Vlaardinger trachtte in te nalen op een rij strook voor linksaf. Die poging mislukte. De in te halen auto, bestuurd door een 27-jarige Delftenaar, botste tegen een lantaarnpaal en raakte zwaar beschadigd. De Vlaardinger weigerde de politie alle mede werking. Aangezien de man alcohol had gebruikt, is hem een bloedproef afgenomen. Vlaardingen Tegen een 34 jarige Vlaardinger, die roe een glaasje teveel op door d« politie achter het stuur wen aangetroffen en bovendiei niet in het bezit bleek te zijl van een rijbewijs, is procesver baal opgemaakt. Zijn wagen bovendien voor een technisd onderzoek inbeslaggenomen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3