SPOË VDL komt nog conditie tekort Twee nationale kampioenen in Maas] and a I Schiedam onderuit tegen Terrasvogels Moeizame winst van Holy mm SPQRTKORT Excelsior M niet weggespeeld Groenoord: kansen in eigen hand Cor van Nieuwenhuizen niet bevreesd George Kouwenhoven breekt enkel Wim van Est lost startschot Oefen- campagne Westlandsche Courant klassement Jan van Rossem in leiderstrui dirrtdag 5 augustus 1380 VD/SC/WW Maassluis VDL ervaart wat het is om in het begin ran de oefencampagne tegen veel hoger spelende clubs te spelen. De derdeklasser verloor de eerste wedstrijd met 61 van SVV. terwijl nu hoofdklasser RVC met 1—4 veel te sterk was. Maar in tegenstelling lot vorig seizoen heeft trainer Cor van Nieuwenhuizen zijn mannen nu een rustiger trai- mngsopbouw voorgelegd. Met als logisch gevolg, dat de Maassluise formatie nog conditie tekort komt Daarnaast is het nog zo, dat het ritme er ook nog niet is. Er zijn ■wat nieuwe spelers bijgekomen (Ton Vonk van Hoekse Boys. Harrie Huizing en Peter Berkhout van VDL zaterdag en Harold Bab van de SVV-amateurs), en dan is het nog even aan elkaar wennen. „Maar als de conditie er straks is en we beter draaien, zou ik nog wel eens tegen SVV willen spelen", aldus trainer Cor van Nieu- wenhuizen. „Dan wordt het beslist geen 61". Car van Nieu- wenhuizen is dan ook niet bevreesd, en nu al heeft hij in grote lijnen het elftal rond. Zeker als dadelijk iedereen terug is van vakantie, zullen de laatste vraagtekens snel zijn ingevuld. VDL stond tegen RVC al heel snel achter. AI in de tweede minuut sneed RVC door de toekijkende Maassluise defen sie en Kon Coppejans maakte het beheerst af: 0—1. RVC wenste zich in de tropische hitte vooralsnog niet verder druk te maken en VDL deed wat terug. Een geweldige knal van Huib J3os werd echter fraai gestopt, terwijl Harold Bab de kans van de dag liet liggen- In de tweede helft was Bab vervangen door Charles Ebe- ling, die al snel In het zijnet kopte. Vervolgens werd RVC- voorstopper Rob van der Bol van het veld gestuurd, wegens zich bemoeien met de leiding. Met behulp van VDL werd er na afloop overigens voor ge zorgd, dat het incident geen gevolgen krijgt- Maar ook met tien man was de jonge RVC-ploeg van trainer Ger Hup sterker dan VDL. Vooral omdat het samenspel goed klopte, zoals in de 24e minuut, toen weer Ron Coppe jans kon scoren: 02. Precies op het half uur gleed RVC heel uitgespeeld naar 03 door Edwin Gorter, maar al een minuut later kende VDL een sterk moment. Marcel van der Vaart paste op maat naar Peter Berkhout en die faalde niet; 1—3. Het laat ste woord was echter toch weer va0r RVC, Terwijl VDL conditioneel steeds meer moest toegeven, was hel weer Edwin Gorter die doelman Cees van Eyk kansloos liet: I4. Maassluis Voor VDL-spe- Ier George Kouwenhoven is bet nieuwe voetbalseizoen hoogst onfortuinlijk begon nen. In zijn eerste oefenwed strijd brak de onder de bij naam Dumphy bekend staande speler zijn linkeren- kei. Naar verwachting zal hij zeker voor enkele maan den zijn uitgeschakeld. Kouwenhoven was net terug van vakantie, en omdat hij nog ongetraind was, speelde hij met VDL 2 tegen RVC 2, Een grove charge van een Rijswijkse tegenstander was Kouwenhoven noodlot tig. Op 13 augustus moet hij terug naar het ziekenhuis, waar bekeken wordt of het heen al in het loopgips kap. Vï aardingen Groenoord heeft eindelijk het ritme te pakken en. klopte het bezoe kende Twins met 10-7. Door deze overwinning en het ver lies van mede degradatie kandidaat Black Lions, heb ben de Groenoorders het nu geheel in eigen hand om het tweede klasserschap te pro longeren. De Schiedammers namen een 1-0 voorsprong via Gerrit Smit in de eerste slagbeurt, maar vier honkslagen en twee fou ten betekende het einde van Gerrit Droog als werper en een 1-5 achterstand in de tweede innings. In de gelijk makende beurt kwam Groe noord weer wat bij. Gerrit Droog kreeg vier wijd, en Ma rio Krabbendam kwam op de honken na een misgreep. Bei de bereikten de thuisplaat op een fraaie honkslag van Gerrit Smit: 3-5. Hans Vroon, die op de heuvel Gerrit Droog had afgelost, moest in de vijfde in nings 3-6 toestaan. Verder kwamen de Twins niet on danks nog drie honken bezet, maar met tweemaal drieslag schakelde Hans Vroon de be zoekers uit Stootslag In de gelijkmakende beurt opende Hans Vroon met een tweehonkslag, waarop Ruud Stentler hem binnen sloeg. Een honkslag van Erik Zorg drager en vier wijd voor uerrit Droog zorgden voor drie honken bezet Mario krabbendam liet Ruud Stent er scoren, waarna op een cnappe stootslag van Theo Burgerhoudt ook Erik Zorg drager een punt liet aanteke nen. De driehonkslag die Rj- ius van de Meulen hierop van le knuppel liet komen, was /oldoende voer Gerrit Droog •n Theo Burgerhoudt om voor -6 te zorgen. De Twins kwamen terug in de £Sde innings tot 8-7, maar veer met drie honken bezet ileef Hans Vroon meester van iet terrein. In de gelijkmaken- e slagbeurt liep Groenoord jt naar 10-7. Hans Vroon creeg vier wijd, en kon op een riehonkslag van Erik Zorg- Irager gelijk door naar de huisplaat. Ook Erik Zorgdra- er zelf kon nog scoren op een orrgeschoten bal. Verper Hans Vroon stond in le resterende drie slagbeurten ran de Twins slechts tien spe- ers toe het slagperk te betre- len. goed gesteund door zijn 'elders, on daar ook Groe- ïoord niet meer aan scoren oekwam werd 10-7 tevens de indstand. 3errit Droog kwam in 1 2/3 nnings tot' 0x3 slag, 1x4 wijd, :reeg vijf honkslagen tegen en Hti veld maakte toen twee outen. Hans Vroon liet in de esterende 7 1/3 innings note- en: 10x3 slag, 3x4 wijd, moest es honkslagen toestaan en ok toen maakte Groenoord og twee veldfouten. Voor de Vins kwamen drie werpers amen tot: 5x3 slag, 8x4 wijd, xegen acht honkslagen tegen n de Twins maakten zes fou- Schiedam De honk ballers van Schiedam hebben het bezoekende Terrasvogels uit Sant poort niet van de winst en het daaraan verbon den kampioenschap in de tweede klasse C kun nen afhouden, In een spannende en redelijk snelle wedstrijd verlo ren de Schiedammers, verdiend dat wel, met 1- 3. Met Fred Reijmer op de heu vel voor de net van vakantie teruggekeerde Wout Don, liep Terras vogels in de eerste de beste slagbeurt naar 0-2. Van Dee sloeg zich op de kussens, waarna Hurkmans een tweehonkslag losliet en Van Dee over de thuisplaat snelde. Op een misgreep in het Schiedamse binnenveld zag ook Hurkmans nog kans een punt te laten aanteke nen. Een innings later kwamen de bezoekers reeds op 0-3, toen Koks een ferme dreun van de knuppel liet komen en door Van Dee werd bin- nengeslagen. Hiermee was, zoals later bleek, al het kruit bij Terrasvogels verschoten, maar ook Schiedam kon deze middag geen aanvallende vuist maken De Schiedammers lieten kansen liggen om tegen te scoren in de vierde innings, maar een slagbcurt later luk te het wel. John Heetkamp kreeg vier wijd toebedeeld, en ook Rob Stijl verkreeg dit voorrecht. De klap van Cees Knegt die hierop volgde, was voldoende voor John Heet- Maasland De wieier- liefhebbers uit de regio kunnen morgen weer heel wat sterke coureurs aan het werk zien. Vo'or- al bij de amateurs ko men in Maasland heel wat bekende namen aan de start. Nationaal kam pioen Jac. van Meer hij voorbeeld. Van Meer, die vorige week nog in Mos kou fietste is niet de eni ge 'Kuslandganger', die het publiek aan het werk kan zien, immers uit eigen streek is ook weer Theo Hogervorst van de partij. Arie Has- sink, vong jaar voor Wim de Waal winnaar (terwijl onze foto's aan wezen, dat De Waai als eerste over de streep kwam), ontbreekt op het bochtige parcours aan de Hofsingel even min. De amateurs wor den om 19.00 uur door de bekende oud-Tour de France-renner Wim van Est weggeschoten. De vele goede renners, die het peloton dan telt, zullen er ongetwijfeld weer, evenals vorig jaar, een snelle aan trekkelijke wedstrijd van maken. Met uit eigen regio opnieuw René Koppert en Gerrit Solieveld in de favo- rietenrol. En verder nog Nico Toussaint, Peter Kop pert, Theo van Tol. Ton Vro lijk, Marcel van Leeuwen, Wim van der Burgh, Frans van den Enden, Wim 't Hoen en Peter Hogervorst. De winnaar van vorige week (De Lier), Bas van Lamoen, Ad Prinsen, de rappe Arie Versluis, de leider in het Westlandsche Courant-klas sement Jan van Rossem, Harry de Boer, Wim Lugten- burg,- Gerrit Pronk, Gerard Ratterman, Piet Spaans, Henk van Weers, Ger St. Ni- colaas, Cor Schuurman, de gevaarlijke Mario van Vlim- meren, Henk Havik, Arnold van Hooft en René den Boer zijn andere mannen, die in MP,?** kamp om het eerste en naar later bleek ook enige punt voor Schiedam in de boeken te laten bijschrijven: 1-3. Schiedam kreeg nog goede kansen in de zesde en achtste slagbeurt, maar verzuimde om die in punten om te zet ten, waardoor het einde kwam met de reeds in de vijfde innings bereikte stand van 1-3. Voor Terrasvogela het sein om het kampioen schap en de promotie naar de eerste te klasse te gaan vie ren, en Schiedam in 1981 op nieuw moet gaan proberen een plaats in de eerste klasse te veroveren. Fred Reijmer liet de volgen de cijfers vastleggen op de heuvel bij Schiedam: 10x3 slag. 1x4 wijd, moest acht honkslagen toestaan en de Schiedammers kwamen tot drie veldfouten. Voor kam pioen Terrasvogels werd winnende werper Peter Kuijpers en hij kwam tot 6x3 slag, 5x4 wijd, slechts drie honkslagen tegen en zijn velders lieten twee steken vallen. George 'Dumpie' Kouwen hoven (VDL) heeft tijdens de oefenpartij tegen het tweede van RVC zijn enkel gebroken ê/i is nu voor minstens acht tot tien weken uitgeschakeld. Bij de oefenwedstrijd Her mes DVS-Excelsior'20 waren nogal wat DHS-ers aanwezig. •Is de koude oorlog nu al be gonnen Piet Roozen, de inmiddels met gave baard uitgeruste trai ner van Excelsior'20. heeft heilig verklaard nooit meer se rieus tegen een bal te zullen trappen. Het veld van TSB, waar nor maal altijd de eerste oefenacti viteiten worden waargeno men, is nog steeds niet vrijge geven door de beheerder van het Shell-sportpark. De oefenwedstrijd TSB-Fey- enoord (am) ging dan ook niet door, de wedstrijd morgen avond 19.00 uur, TSB-Fortuna, «s dan ook verplaatst naar de Marathonweg. Trouwens, ook de wedstrijd De Hollandiaan-SV Duindorp ging niet door, maar dit was omdat de tegenstander het bet afweten. de voorgaande wedstrijden al hebben aangetoond, dat er met hun ter dege rekening gehouden moet worden. De nieuwelingen openen morgen de reeks wedstrijden al om 13.00 uur. Ook in deze categorie met de Nederland se kampioen. Poeldijker Chris Koppert, vorige week nog eerste in De Lier en af gelopen weekeinde in de spurt door de oersterke'Jelle Nijdam verslagen, zal het vooral tegen deze man uit Zundert moeilijk krijgen. Ook Biaier Deleersnijder be hoort tot de favorieten. Uit eigen streek hopen ook Leo van Beusichem en Patrick Persijn weer prijs te rijden. Bij de veteranen (start om 14.15 uur) fietst natuurlijk weer Manus Brinkman mee. Bij de junioren (15,30 uur) is thuisrenner Teun van Vliet (vorig jaar in eigen woon plaats ook al eerste), die af gelopen weekeinde alweer zijn vierde klassieke zege van dit seizoen behaalde, weer de grote publiekstrek ker. Graag had het wielercomité in Maasland ook de nationale juniorenkampioen aan de start gehad, maar Albert Harren had al ingeschreven voor een koers in eigen streek. De sterke Deelen, Kolkhuis Tanke en Mackay zijn er wel. Evenals uit eigen streek de gebroeders Helder man, Rudy Meistrok en Pa trick Persijn. Genoeg namen dus, om ook van deze wielerwedstrijden weer interessante koersen te Teun van Vliet neemt hier, na zijn overwinning in De Lier, de gelukwensen van miss Irma HuyStnan in ontvangst. Ook morgen, in zijn eigen woonplaats, is Teun weer fa voriet. verwachten. Voordat de amateurs aan hun wedstrijd beginnen, is er om 17.15 uur nog een burgerronde. V laardi npen/Schie dam De oefencampag- nes van de betaalde clubs, SVV en FC Vlaar- dingen, worden weer op grote schaal voortgezet. SVV is vanavond te gast bij VFC aan de Sport- laan, eveneens ons 19 uur, FC Vlaardingen speelt morgenavond weer met zijn sterkste opstelling tegen hoofd klasser RVC aan de Ma rathonweg (19 uur). Donderdagavond oefent SW tegen VUC in Deo Haag en FC Vlaardingen tegen DCV in Krimpen. SVV ontmoet zaterdag Zwaluwen aan de Zwa luwenlaan. FC Vlaardin gen gaat dit weekeinde in trainingskamp in Oostvoome. Dat gebeurt vanaf vrijdag tot en met zondag. Zaterdag speelt het tegen Wilhelmus in Voorburg (17 uur) en zondag tegen OW in Oostvoorne (14.30. uur). SVV blij ft slagvaardig Maassluis - SVV blijft scoren, nu weer 5-1 tegen Ex celsior Maassluis, dat na rust in ademnood kwam. Toch vraagtekens bij de semi-profs, die in de twee de helft verzuimden hun slag te slaan. Excelsior M. was er „rijp" voor, maar opvallend trage acties vanuit de defensie en weinig combinaties, bezorg den San dor Fopovics toch wel wat hoofdbrekens. Het feit dat de Schiedam mers na een kwartier tegen een achterstand moesten op boksen, was bepaald niet in gecalculeerd. John Bastiaan- se tekende voor de voor sprong, waarna SVV door het furieuze karakter van de Maassluise acties er weinig aan te pas kwam. Fouten in de verdediging leidde echter kort achter elkaar tot een 2-1 voorsprong- Cor Peitsman profiteerde van een slecht weggewerkte vrije trap en Richard Dercks schoof de bal onhoudbaar voor doelman Roel Jan Abbas in het Maas sluise doel. Beide ploegen waren gehan dicapt' SVV zonder Harry Meiboom (school) en Bart Kreft (vader geworden van zoon Wesley), terwijl Excel sior M nog zonder Paul Vork en Paul Huslager (vakantie) acteerde. Onno Wiggers ver- door Bas van den Berg vulde zijn militaire dienst plicht. Na rust draafde Jos Zoetmul der naar 1-3, een kopbal van Cor Peitsman betekende 1-4 en een schitterende solo van Hans Loovens hield 1-5 in. Tussen de bedrijven door zag Excelsior Maassluis, dat met hoge en verre trappen SVV van verdere daden kon af houden, Mart van der Pol een strafschop missen. Naar aanleiding van een situatie dat Rob Kiebert zijn plaats genoot Peter van der Burg onderuit haalde. Enkele te genstoten van de Maasslui- zers, die half juli met de trai ning zijn begonnen onder lei ding van Ferrie Groenweg, hadden een beter lot ver diend. Roel Jan Abbas moest zijn plaats nog afstaan aan John. van der Mey, die een niet al te betrouwbare in- druk maakte. Maasland Jan van Rossem krijgt morgen voor de start van de ronde van Maasland de leiderstrui van het Westlandsche Courant klassement om zijn schouders gehangen. Na zeven wedstrijden is de voorsprong van Jan van Rossem op Ma rio van Vlimmeren ech ter slechts vier punten. Nog steeds volop span ning dus. De stand voor de ronde van Maasland is: 1 Jan van Rossem 87 punten, 2 Mario van Vlimme ren 83 pt., 3 Ger St. Nï- colaas 68 pt, 4 Wim Has 66 pt., 5 Henk van Weers 63 pt., 6 Gerrit Solieveld 62 pt. en 7 Nico Toussaint 58 pt. Etten-Leur Met een 9-12 overwinning keerden de honkbal lers van Vlaardingen-Holy terug van het bezoek bij rodo lantaarndrager The Stags en klommen hierdoor op naar een gedeelde derde positie in de tweede klasse A. JDe start was goed van de Vlaardingers. Al in de eerste slagbeurt kam Piet van de Mark op de honken en een ho merun van Cedric Pierre zorg de voor een 0-2 stand. Een slagbeurt later liep Holy uit naar 0-7. Honkslagen, enkele malen vier wijd en de nodige fouten van de thuisclub brach ten Rob Middendorp, Wim van Roon, Pierre Klooster man, Jan Lugthart en Wim Pijpers over de thuisplaat. The Stags kwam in de gelijk makende beurt middels Ad de Bruin op 1-7, en een slagbeurt later op 2-7 via Pablo Francis- ca. Holy ging goed door en in de vijfde slagbeurt werd de score opgevoerd naar 2-10 door Pierre Kloosterman, Jan Lugthart en Wim Pijpers. Een innings later werd het zelfs 2-12 via Wim van Roon en wederom Pierre Klooster' man. De gedachte aan een ze- Ven innings wedstrijd konden de Vlaardingers al direkt wel weer vergeten, want de thuis club kwam nog sterk terug. Tn de gelijkmakende beurt wa ren vier veldfouten en evenzö- vele honkslagen goed voor maar liefst vijf punten, 7-12 en in de achtste innings bracht The Stags de eindstand op 9- 12. Verder lieten de Vlaardin gers het niet komen en namen de winst mee naar huis. Winnende werper Jan Lugt hart van Holy liet noteren: 8x3 slag, 2x4 wijd, tien honkslagen kreeg hij tegen en Holy maak te vijf veldfouten. Voor The Stags kwam Everero Abanda tot: 11x3 slag, 9x4 wijd, ook hij kreeg tien honkslagen te in- kasseren en ook zijn velders lieten vijf steken vallen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4