I SCHIEDAMSCHE COURANT Gemeente Beatrixpark uitbaggeren m Taalonderwijs Vietnamezen verzekerd Slechte zomer strop voor bad Groenoord Ik proef Kevin Keegan in Vlaardingen Buitenlanders zijn gekop krentebollen Inbraak m café a Amerikaan speelt op Sehiedamse beiaard W ilhelminstraat raakt vracht verkeer niet kwijt VISSERS VERHEUGD deze krant 'Bakkie' gestolen S «I Italianen en Fransen leren veel over energie, maar... Garagebedrijf fors bestolen Proef met honden- weide geprolongeerd Nieuw raadslid Inspecteur II Toonkunst koor begint weer t'H. 24; T. uizeni Vdeni ilduj. 13-29; P. 'A. shui- »6-30; C. C. 7; A. 9; H. orpël 10-29; van egen P. ?kes- ,'rijdag 8 augustus 1980 - -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- -104de jaargang no. 26674-—ta PAGINA'S Brwrsvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klaehtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL auiiiiiiiniiiiiiiiiiiiuiiitiiiiriiiiiiinuiiiMiinuuniiiiiwiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiniMiiuiiwiiiiiiiimiiiiiMmmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinMiiiiiiniimiiiiiiiiuiiiiiiiiMuiiiiMiumiiiuiiiiiiiij Vlaardingen Slechts enkele dagen, om pre cies te zijn tot maandag, huisvest Vlaardingen s wereldsmeest bekende en op het ogenblik wel licht ook 's werelds beste voetballen Kevin Keegan. Gisteravond kwam Keegan met zijn ploeggenoten van Sout hampton, onder wie ook Charlie George, aan op Schiphol waarna 2ij zich direct naar het Delta Hotel in Vlaar dingen begaven. Daar werden zij volgens goed Nederlands gebruik op gewacht door een aan- o Kevin Keegan...die Vlaardingse koekjes zijn te klein om echt lekker te zijn. tal Vlaardingse 'scho nen' die in de nationale kledij gestoken waren, dus op klompen en in boerendracht Ook de ijzerkoekjes en de Goudse ka2en die de voetballers bij hun aan komst aangereikt kre gen hielden de nationa le en Vlaardingse eer hoog. Helaas was Kee gan van dit alles niet erg onder de indruk. Kaas", zei hij, „lust ik niet en die koekjes zijn te klein om echt lekker te zijn". Over zijn ver wachtingen voor het toernooi in Rotterdam, waar hij met zijn ploeg als blikvanger fungeert, liet hij geen enkele twijfel bestaan. Keegan is er van overtuigd dat zijn ploeg Southampton goed voor de dag gaat komen. Hij baseert dat op de sfeer die op het ogenblik binnen de spe lersgroep heerst. Die goede onderlinge ver standhouding ziet hii als de basis voor een collec tief succes. Keegan: „ik kan het ook niet alleen doen. Het is het team dat de successen behaalt en niet toevallig ene Keegan". aal Schiedam Een grootscheepse bagge- roperatie moet een eind maken aan de slechte kwaliteit van het water in de vijvers in het Prin ses Beatrixpark. De laatste tijd neemt het aantal klachten over de stank die uit fle singels komt sterk toe en ook de visstand wordt door de bagger steeds meer bedreigd. Door dé grote baggerlagen In de vijvers is het aantal vissoorten al sterk teruggelopen. In een advies aan wethou der Chris Zijdeveld schrijft de dienst gemeen tewerken dat beslist niet langer gewacht kan wor den met het uitbaggeren van de vijvers in het park. Vooral in visserskringen is men verheugd over de ge meentelijke plannen. Al jaren-, lang dringen vooral de vissers in^Schiedam er bij de gemeen- le'op aan om de vijvers uit te baggeren. Door de grote hoe veelheden modder is er nau welijks nog vegetatie in het water aanwezig, waardoor het eantal vissoorten, dat juist wa terplanten nodig heeft, sterk is efgenomen. Momenteel zit er hoofdzakelijk nog karper en brasem. Soorten als snoek, Voom en baars komen nage noeg niet meer voor. De heer J.G.Th.'Blom van de hengel sportvereniging Schiedam en omstrekendie regelmatig wa termonsters neemt in het park, meent dat nadat de singels uit gebaggerd zijn het ideaal vis water zal worden. „Ik schat dat we binnen twee jaar al die vissoorten weer op peil heb ben. De laatste vier jaar is de kwaliteit van het water al enorm verbeterd doordat geen lozingen van het industrieter rein en de nabij gelegen sport velden meer plaatsvinden. Als nu ook de waterplanten weer de kans krijgen, hebben we in het park prima viswater." Sinds de aanleg van het park, Wun twintig jaar geleden, zijn de vijvers nimmer uitgebag gerd. In de loop der jaren is de diepte van het water sterk verminderd, waardoor de doorstroming wordt belem merd en er op sommige plaat- jen stinkend rottend water- bujft staan. Naar schatting is de oaggerlaag gemiddeld zestig ^ntimeter dik. Omdat het Vuile water, dat zich op be paalde ondiepe plaatsen heeft geconcentreerd niet vlot ge- via de gemalen afge voerd kan worden, verspreidt «et zich over alle vijvers. Door degeringe diepte is het zuur stofgehalte sterk wisselend. In Periodes van een laag gehalte regelmatig dode vissen in ue vijvers te zien. Vooral in de jutters bij vriesweer hebben £a vissen het moeilijk, omdat S door de geringe diepte van «et water soms nauwelijks in raat ^'jn hun toevlucht te zoe- in dieper water, waar zuurtsof aanwezig is. «fit de baggeroperatie is circa p11 miljoen gulden gemoeid, persleiding wordt de bag- de vijvers naar een ge- SjEd ten noorden van het tussen de spoorlijn en de poldervaart, getransporteerd, ^aar het wordt opgeslagen. Na Ftëeveer een jaar, wanneer de v^gger is gerijpt, zal ze worden iCbmikt om het _park op be- |j®lde plaatsen óp te hogen. Vp'gens een onderzoek van £®teentewerken is is de aldus ^kregen specie goed bruik- 3aar voor plantsoenwerken. Frits Henderickx is glazenier, maar vooral filosoof. Pagina drie De Broekpolder. Ideaal voor een dagje uit dicht bij huis. Pagina drie SW zonder Leen Warnaar kwetsbaar. Zie sportpagina FC Vlaardingen overklast narustDCV. Zie sportpagina Sport extra. Vandaag twee pagina's.; SchiedamVanuit een aan de Westfrankelandse- dijk geparkeerde auto is 27-MC zend- en ontvang- stapparatuur ter waarde van 445 gulden gestolen. De auto vertoonde geen braaksporen. De politie vermoedt dat de dief een valse sleutel heeft ge bruikt. Onbekenden hebben bij een inbraak op een ple zierjachtje een aantal cas- stettebandjes ter waarde van 240 gulden buitge maakt. De Kajuitdeur was geforceerd. Het jachtje lag afgemeerd ter hoogte van de Delflandseweg. £*z»èr:.N, Het ponton met twaalf Fransen, twaalf Italianen en nog wat Nederlanders op 'energiebesparende' weg naar de Openbare Nutsbedrijven. Schiedam Dertig man op een ponton, voortgesleept door een bootje op weg naar de Openbare Nutsbedrijven. Weer eens iets anders dan op de fiets of met ae bus Nog wat vermoeid uit hun ogen kijkend zitten de vierentwintig Franse en Italiaanse jongelui op het drijvende platform, maar matig geïnteresseerd alsof ze zich dagelijks zo verplaatsen. Voor de Openbare Nutsbedrijven was de komst van de buitenlanders het eerste bezoek sinds de vestiging in het nieuwe gebouw. Na vijf dagen in Schiedam zijn de jongelui nog steeds overdonderd door alle hartelijke ontvangsten en de vele kopjes koffie die ze overal krijgen. Als er na een vriendelijke toespraak van directeur Van Willigen van het Openbaar Nutsbedrijf een kopje koffie genuttigd wordt, stuift de buitenlandse jeugd af op de krentebollen, want die Hollandse lekkernij spreekt hen enorm aan. De zomeruitwisseling heeft dit jaar als thema 'Energie'. Bezocht werden al de kerncentrale in Borssele en het pas gestarte voorlichtingscentrum en tentoonstellingsruimte 'Energie Anders'in Hoek van Holland, Gisteren waren de Openbare Nutsbedrijven aan de beurt. In het gloednieuwe gebouw aan de Schie, kreeg het gezelschap een lezing waar over de toepassing van alternatieve energie in de nieuwe vestiging gepraat werd. De heer Van Veen loonde aan dat licht, verwarming en eiiergie in het ge houw een besparing van ruim zestig procent oplevert Daarbij moet men echter niet vergeten worden dat de installatie voor deze besparing een grote investering is. „Binnen twee jaar echter is deze investering al rendabel, "sprak Van Veen. Een rondleiding over het terrein verduidelijkte de lezing. In snedig Frans en vol enthousiasme begeleidde direkteur Van Willigen het gezelschap door zijn territoriumDaarna werd nog een film vertoond over het verwerken van vuil tot compost Hoek van Holland - - De Vietnamese bootvluchtelingen die verblijven in het Hoekse opvangcentrum aan de Mercator- weg kunnen gewoon hun Nederlandse lessen blijven vervol gen. Voortzetting van de lessen was in gevaar gekomen om dat het ministerie van CRM de contracten van de taaldocen ten had beëindigd. De regering stelde zich name lijk op het standpunt dat de 'uitgenodigde' vluchtelingen 400 uren taalles konden krij gen voor rekening van het rijk. Die uren zaten er nu voor de Vietnamezen in de Hoek op. De vluchtelingen moeten echter nog enkele maanden in het opvangcentrum verblijven. „Een gebrekkige taalbeheer sing is de eerste en meest be langrijke handicap voor de vreemdelingen om hier in Ne derland een bestaan op te bou wen", zo meent de voorzitter van de stichting Vluchtelin genhulp, drs. J, Kleijwegt. „Bovendien willen de Vietna mezen zelf ook wat om han den hebben. Werken wordt door de landelijke instanties afgewezen om de mensen zo min mogelijk te binden aan de plaats van opvang. Daarom ligt de vortzetting van het taalonderwijs voor de hand," aldus drs. Kleijwegt. Omdat de gemeente Rotter dam ook niets aan het pro bleem kon oplossen heeft de plaatselijke stichting nu zelf twee taaldocenten aangesteld. Voor één docent is subsidie verkregen van het Gewestelijk Arbeidsbureau en de andere wordt in het geheel door de stichting betaald. Momenteel verblijven nog 62 personen in het opvangcen trum. Er zijn er reeds 22 ver trokken naar hun nieuwe woonplaats en 5 mensen zijn erbij gekomen in het kader van de gezinshereniging. MaaslandIn een garagebe drijf aan de Westgaag in Maas land is in de nacht van dins dag op woensdag ingebroken en een hedrag van 10.000 ont vreemd. Dc contanten lagen in een brandvrije kast. Er bestaat het vermoeden dat de inbre kers geweten moeten hebben dat de kluis op dat moment zo'n groot bedrag bevatte. De dieven blijken door een gara gedeur te forceren naar bin nen te zijn gekomen. De Maas- laxidse recherche heeft de zaak in onderzoek; van de daders echter ontbreekt nog elk spoor. SchiedamJames R. Law- son geeft maandagavond een concert op de beiaard van de Grote kerk te Schiedam. Lawson is beiaardier van het grootste klokkenspel ter we reld, het Laura Spel man Rockefeller Memorial Caril lon re New York. In Schiedam zal hij een zeer gevarieerd programma ten gehore brengen met werken van onder meer Schubert, Honegger en Ba dings. De ideale luisterplaats is bij het zakkendragershuisje aan de Oude Sluis. Het concert be gint om acht uur. Na het concert bestaat de mogelijk heid om onder leiding van Addie de Jong, stadsbeiaar- dier van Schiedam, de toren en de beiaard te bezichtigen VlaardingenDe bewoners van de Wilheiminstraat zullen het vrachtver keer in de straat niet kwijt raken. De be woners vonden dat het vrachtverkeer hen te veel overlast bezorgde. De weg ging verzakken, de geluidshinder was, naar de mening van de bewoners, niet om harden en de verkeersveiligheid v e kinderen was niet optimaal. In een brief aan het college stelden de be woners dat het nu maar eens afgelopen moest zijn met al die overlast. Het vrachtverkeer moet verdwijnen uit de straat. De gemeente heeft een onderzoek inge steld naar de klachten van het straatco mité, maar kon geen overlast van vrachtverkeer waarnemen. Het gemeen tebestuur stelt dat het vrachtverkeer in de Wilheiminstraat niet meer of minder is 'dan in andere Vlaardingse straten. Maatrëgelen zijn er dan ook niet te ver wachten in de straat. De bewoners van de Wilhelminastraat zullen dus moeten wennen aan het vrachtverkeer in hun straat. Schiedam Door het slechte weer van de afgelopen maan den heeft het gemeentelijk zwembad Groenoord een strop geleden van zeker 60.000 gul den. Tot eind juli registreerde het buitenbad slechts 76.000 bezoekers. Vorig jaar om streeks die datum hadden al ruim ÏOO.OQO mensen in het buitenbad gezwommen. Volgens de heer Bens van het bureau sportzaken van de ge meente Schiedam, waaronder het zwembad valt, is het be zoekersaantal door het warme weer van de laatste weken iets toegenomen» maar hij ver wacht niet dat de terugloop in inkomsten daardoor gedekt zal worden. JDe vakanties zijn inmiddels afgelopen en het moet nog wel heel mooi worden willen we tot het eind van het setaoen nog 25.000 zwemmers extra krijgen", al dus Reus. Overigens zijn er maar weinig mensen met een abonnement voor Groenoord die daarmee in het overdekte zwembad Zuid zijn gaan zwemmen. De regeling om met een Groe noord abonnement ook in Zuid te kunnen zwemmen was nog geen twee dagen afgekon digd of de temperaturen be gonnen te stijgen. Vlaardingen Hondenbezitters in Vlaardingen kunnen gerust zijn. Gedurende het winterseizoen mogen zij wederom hun honden ongelijnd uitlaten op de weide in het Oranje park. Vorig jaar was als proef met het ongelijnd uitlaten van honden in Vlaardingen begonnen. De gemeente was zo zeer te spreken over de resultaten dat de proefperiode nu wordt verlengd. Alleen de bakken, waar de hondenbezitters de uitwerpselen in konden deponeren, zullen verdwijnen. Gebleken is dat er van de bakken weinig gebruik werd gemaakt. De honden zochten automatisch de bosjes op om hun behoefte te doen. De uitwerpselen van de honden bezorgden zodoende andere bezoekers vin het park weinig overlast fPlL Dit nieuwsblad. waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met Rotterdams Nieuwsblad. al llA □ROW* flaaTO' PvdïeS: VI O®*1* metS34 Schiedam Onbekenden brachten een ongewenst be zoek aan een cafe op de Sin gel. De buit bestond uit wat kleingeld uit een flipperkast en de auto van de eigenaar van het café. Nadat zij de flipperkast hadden openge broken doorzochten de die ven het café, waarbij zij stuitten op de autosleutels. Dat althans vermoedt men omdat de eigenaar 's och tends zijn wagen kwijt was» die hij in de buurt van het café had geparkeerd. Het Vlaardingse CDA- raadslid D, van Haren heeft zijn ontslag inge diend als raadslid van de gemeente Vlaardingen. Zijn plaats wordt nu inge nomen door de heer S. Gouka. De heer R. Hoekstra is be noemd tot lid van de Vaalrdingse stuurgroep voor milieuhygiëne en de werkgroep milieubesef. Hoekstra neemt de plaats in van gemeentelijk on- derwijsinspecteur J. M- Wijlaars, die per 1 sep tember een betrekking als rijksinspecteur van het on derwijs te Utrecht heeft aanvaardt t,i 1 J fj •p i;i Schiedam Het toonkuns tkoor begint aanstaande dinsdag weer met repeteren. Voor het nieuwe seizoen heeft het koor werken van Poulenc, Gouned en Bela Bartok op het programma staan. Nieuwe leden zijn wel kom op de repetities die ie dere dinsdagavond van acht tot tien uur worden gehou den in het gebouw van Cris- teiiik Sociale Belangen aan de Lange Haven 73.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1