fSffiB/SIBEEK Voorbij,aanpakken Wijkcentrum Seh iedam ~N oord wordt met feest week geopend Zomeravond concert Fietser geschept ISl Inbraak in café Actief weekeinde voor autodieven Kunstklassen in Stedelijk Museum Drank geeft politie handen vol werk iv Schiedam Twintig jaar heeft Groenoord op zijn wijkcentrum moeten wachten, als de Blauwe Brug vrijdag 29 augustus feeste lijk wordt geopend, en nog is alles niet in kannen en kruiken. Het is allemaal wel leuk en aardig dat Groenoord, liever ge zegd: Schiedam-Noord, straks een plek heeft voor allerhande wijkactiviteiten, zoiets is hoogst noodzakelijk bovendien, maar dat is nog geen reden voor volle te vredenheid want vooral op financieel gebied en in praktische zaken zijn er nogal wat haken en ogen. Radiohandel gekraakt Bromfietsers 11 35 km te hard din#d#g 12 augustua «88 VD/SC/WW Vlaardingen De Ameri kaanse beiaardier James R. Lawson zal in het kader van de zomeravondconcerten een concert verzorgen. Lawson is verbonden als beiaardier aan de Laura Spelman Rockefeller Memorial Carillon Riverside- church, New York. Het con cert, dat vanavond wordt ge houden, kan beluisterd wor den in de historische zaal van het stadhuis. De aanvang is 20.00 uur. Op het programma van de Amerikaan staan onder meer werken van Mozart, Al- lard, De Jong, Whipple, Win* semius en Barnes. Schiedam In het Stedelijk Museum kan vanaf vandaag weer ingeschreven worden op de kunstklas. De kunstklas is een creatieve werkplaats, waar door kunstenaars les wordt gegeven. De kunstklas Is voor alle leeftijden toegan kelijk. De lessen zijn gericht op het zelf bezig zijn met beeldende middelen. Alle technieken, te kenen, schilderen en het ma ken van grafiek kunnen er worden beoefend. Voor ieder is de keuze vrij welke tech niek men wil gebruiken. De opdrachten van de docenten staan veelal in verband met de tentoonstellingen die in die tijd in het museum gehouden worden. Daarnaast hebben de docenten een eigen program ma. Ook zijn er thema aktiviteiten in overleg met de kursisten mogelijk. Voor de kunstklas is de aanschaf van een koker met penselen en potloden, noodzakelijk. Inschrijving ge schiedt door aanvraag van een inschrijfformulier bij het Ste delijk Museum. De kosten voor de kunstklas zijn: kinderen ƒ33., 2e kind ƒ31., 3e kind 28,50., 14 tot 18 jarigen 65. en volwassenen ƒ129. per seizoen. Voor deel nemers met een w.w., w.w.v., r.w.w., a.o.w. of een a.a.w. uit kering kan een speciale finan ciële regeling worden getrof fen. Vlaardingen Drank heeft de afgelopen dagen de poli tie weer handenvol werk ge-, geven, Zo werd van een 29-jarige in woonster van de stad, nadat de blaastest had uitgewezen dat ze met teveel alcohol op achter het stuur had gezeten, de bloedproef genomen. Toen dat gebeurd was en de vrouw sa men met haar man, die ook flink wat op had, het bureau verliet, haalde haar man de reservesleuteltjes van de auto te voorschijn, stapte in en reed met zijn vrouw weg. Even la ter werd de man evenwel weer aangehouden. Hij wei gerde echter enige test af te leggen. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt. Een proces-verbaal en een acht-urig rijverbod kreeg ook een 25-jarige Vlaardinger en een 23-jarige stadsgenoot, die beiden met een te hoog per centage alcohol in het bloed achter het stuur waren gekro pen, Blauwe Brug start met tekort aan personeel if Nu al staat vast dat de twee' beheerders van de Blauwe Brug, Cor Touw en Jouke Post, flink wat overuren moe ten gaan maken. Uit het huidi ge weekprogramma blijkt dat het wijkcentrum al 96 uur per week open zal zijn, daar komt straks nog meer bij, en de be heerscommissie zal het tot haar niet geringe teleurstelling voorlopig moeten stellen met wat ambulant personeel. 2. Het wijkcentrum is nog lang niet Vol'. Komen er straks meer organisaties bij die van het wijkcentrum gebruik gaan maken, dan betekent dat nog meer overwerk voor Touw en Post. En zolang dat niet het geval is, is de exploitatie alleen rond te maken als de gemeen te Schiedam er meer geld in pompt. 3. Het wijkcentrum is nog niet vol, q-mdat enkele instanties, waaronder de Schiedamse Ge meenschap en de Huishoude lijke Voorlichting, voor een aantal activiteiten nog omzien naar andere ruimte. Ook dat is een kostenaspect. Wethouder Herman Posthoorn hebben nog geen klachten bereikt over de hoge zaal huur, maar voor de SG, de HV en enkele bewonersgroepen is dat een reden nog een slag om de arm te houden en goedkopere ruimte te zoeken. De bouw van het wijkcentrum heeft zes miljoen gulden gekost, dat is niet zo duur vergeleken met centra in Maassluis (Konings hof), Zoetermeer (Meerzicht) en Spijkenisse (Waterland), maar uit overwegingen van exploitatie is de huurprijs in Schiedam-Noord relatief meer opgetrokken. 4. De samenstelling van de be heerscommissie is nog steeds niet definitief. Namens de ge meente blijft Posthoorn de commissie voorzitten, voorlo pig voor de duur van een jaar en in ieder geval zolang er nog geen overkoepelende stedelij ke raad voor de welzijnsac- commodates is, waarin ook de Blauwe Brug vertegenwoor digd zal zijn. Het spijt de ge bruikers van het wijkcentrum, sterk vertegenwoordigd in de beheerscommissie, dat de sa menstelling ervan opnieuw een tijdelijke moest zijn. 5. De bibliotheek heeft in de Blauwe Brug een ruimte ge kregen, die tienmaal zo groot is als die van de huidige nood- vestiging op het Jacques Ur- door Kor Kegel lusplein. De boekenvoorraad wordt uitgebreid van 19.000 tot 30.000. Maar extra personeel komt er niet. Bibliotheekdirec teur W. F. van der Blij hoopt dat het risico van diefstal hier door niet vergroot wordt, maar hij zit wel met die situatie in zijn maag. Voor de klanten van de bibliotheek betekent het waarschijnlijk, dat zij lan ger zullen moeten wachten totdat zij geholpen worden. Ook kan het zijn dat de ope ningstijden ingeperkt worden. Al met al is het dus goed dat er eindelijk een wijkcentrum is, maar zulke minpunten doen afbreuk aan verklarin gen dat het voorbereidend overleg (sinds 1963!) zo vruchtbaar is geweest. Dat cr geen ruzie is gezocht, ja, dat is logisch. Als bewoners kwaad worden op de gemeente omdat er te weinig geld over de (blauwe) brug komt, kan je immers de komst van een wijkcentrum wel op de buik schrijven. Van volwassenen kan je moeilijk anders ver wachten dan dat zij van de vereiste inspraak op een ver standige manier gebruik ma ken. Zoals wethouder Posthoorn zegt: „Er waren nooit proble men, die op het scherp van de snede uitgevochten moesten worden." Hij bedoelt daarmee dat er ondanks tegenslagen be trokkenen waren, die enthou siast de realisatie van een wijkcentrum voor Schiedam- Noord bleven beijveren. Zo is daar Anneke de Jong, wijkbe- woonster, die door bleef knok ken. Zo is er Gert Rook, de ar chitect, die meer uren in het overleg stak dan collega's van hem meestal plegen tc doen. Zo is er ook André Cornax, welzijnsambtenaar, die con stant moest proberen op het stadskantoor meer geld los te peuteren en gelukkig een wet houder vond die 'wijkengek* is: Posthoorn hoort bij de men sen en gunt hen graag een wijkcentrum. En zo waren er. De twee beheerders van de Blauwe Brug, hét wijkcentrum van Schiedam-Noord op het Bachplein: links Cor Touw, rechts Jouke Post. Foto: Jacques Zorgman. met wisseling van de wacht, meer mensen die telkenmale op de noodzaak van een cen trum hamerden. Opbouwwer ker Jos van der Lugt kon dat mooi doen via zijn lidmaat schap van de PvdA-fractie in de gemeenteraad. Dat enthousiasme dat er toch, geweest is, ondanks wat er nu nog aan het wijkcentrum man keert, is merkbaar aanwezig gebleven in de werkgroep die het feestprogramma voor de openingsweek van 29 augustus tot 6 september heeft georga niseerd. Er staan dan veel leu ke dingen te gebeuren in de Blauwe Brug. Voorlopig kan genoemd worden: concerten van het salonorkest en de big band van de muziekschool, een van de huurders van hei centrum; Avro's toppop; een concert van Flairck; tentoon stellingen; en festiviteiten voor kinderen. Meer publiciteit daarover volgt binnenkort. Enthousiasme is er ook bij be heerders Cor Touw en Jouke Post. logisch eigenlijk, anders neem je geen taak op de. schouders waarvan je van te voren al weet dat het een dub bele dagtaak kan worden. Niet genoemd tot zover is Koos Flinterman, een Haagse kun stenaar, die wekenlang heeft rondgelopen in het gebouw om eens precies uit te dokteren hoe hij de looplijnen door het gebouw zo aardig mogelijk kan aangeven. Hij maakt daarbij gebruik van de steunkleuren, in de Blauwe Brug; naast blauw zijn dat rood en geel, want dat hoort natuurlijk in een wijk die Groenoord heet. Koos Flinterman hoopt zijn kunstwerk net voor de ope ning klaar te hebben. Andere centra Schiedam-Noord is nu de tweede wijk die een eigen cen trum heeft gekregen. In Oost wérd een paar weken geleden het centrum aan de Galileï- straat geopend. Volgend jaar volgt naar verwachting de bouw van een wijkcentrum voor Schiedam-West, in Nieuwland moet op korte ter mijn de verbouwing aan het Dr Wibautplein plaatsvinden, en Schiedam-Zuid is dan nog het laatste vraagstuk. De ge meente denkt aan verbouwing van bebouwing van de GTB- opstallen aan de Dwarsstraat, maar de bewoners vereniging in de Gorzen vindt dat te wei nig centraal. Zij bepleit de komst van een wijkcentrum aan de Nieuwe Maasstraat, op de plaats waar nu de Bethel- kerk nog staat. De binnenstad krijgt geen centrum. Daar is zaalruimte zat en bovendien heeft de bewonersvereniging aldaar er nooit om gevraagd, en dat scheelt. Schiedam Doordat hij plotseling linksaf sloeg is een 63-jarige fietser op de Sportlaan door een perso nenwagen geschept. De man belandde op de motorkap van de auto en sloeg met zijn hoofd tegen de voorruit. Met een hersenschudding en enkele hoofdwonden is de fietser in het gemeentezie kenhuis opgenomen. De man fietste zondagmiddag op de Sportlaan en wilde linksaf een inrit inrijden. Op dat moment werd hij inge haald door een auto, bestuurd door een 37-jarige Vlaardingse. De vrouw deed nog een poging de plotseling voor haar opdui kende fietser te ontwijken, maar was de man al zo dicht genaderd dat het niet meer mocht baten. Bij de uitwïjkpo- ting ramde zij een verkeers- ord en ploegde met haar voertuig de beplanting in de berm om over een lengte van ruim veertig meter. mmm Betrokkenen bij de realisatie van de Blauwe Brug, bijeen in het bibliotheekgedeelte van het wijkcentrum: kunstenaar Koos Flinterman, architect Gert Rook, opbouwwer ker Jos van der Lugt, wijkbewoonster Anneke de Jong, bibliotheekcheffin Marijke Stienstra, bibliotheekdirecteur W. F, van der Blij en gemeenteambtenaar André Cor nax. Foto: Jacques Zorgman. Vlaardingen Van een ra diohandel aan dc Hoog straat werden maandagmor gen in alle vroegte de ruiten vernield. Er worden een por table-radio en enige verster kers vermist. SchiedamBij een inbraak in café 'Papillon' aan de Singel hebben inbrekers 350 gulden wisselgeld en enige flessen drank buitgemaakt. Zij kwa men binnen door een achter deur te forceren. Uit een kelderbox aan de Bur gemeester Van Haarenlaan zijn enkele kledingstukken en een tas gestolen. De waarde van de buit bedraagt duizend gulden. Vermoedelijk heeft de dief een valse sleutel gebruikt. Schiedam Op twee plaat; sen in Schiedam zijn het af*; gelopen weekeinde auto's ge-i stolen. Bij een derde wagen bleef het bij een poging. Vanaf een parkeerplaats aan, de Singel verdween een gele Mini met het kenteken 10— 38UE. Ook een groene Ford Taunus, kenteken FD45 GT verwisselde op onwettige wijze van eigenaar. De dief nam de auto weg van de Klaas Katerstraat. Een 'Lelijke Eend', die stond geparkeerd aan de Korte Singel werd opengebroken, maar niet mee genomen. De eigenaresse, een 24-jarige Schiedamse, ver-i klaarde tegenover de politie i ook geen goederen uit de auto te missen. Kennelijk bedacht de dief zich, die de auto was binnengekomen door het zeil doeken dak van de auto open te snijden. VlaardingenTwee jeugdige bromfietsers, beiden uit Schie dam afkomstig, werden op de Vlaardingse Van Hogendor- plaan door de politie aange- f houden. De jongens bleken! met een snelheid van 65 kmi per uur door de woonwijk te: rijden, terwijl wettelijk slecht» toegestaan is een snelheid van 30 kilometer per uur. De f bromfietsen zijn in beslag ge-- nomen en zullen op technische l kunstgrepen onderzocht wor den. 0 Voor het-me rendeel ven do schootkinderen zit do vakantie er weer opDe meeste scho ten zijn deze week weer be gonnen. Som migen kinde ren vinden dat teuk, andere maar zo-zo. Het is maar net wat voor mees ter et jut je treft, want ook die kun ie, evenmin als je ouders, zelf uitkiezen. hoe het ook zij, de vakantie ie voorbij, aan pakken weer Maar ter herin nering aan do vakantiedagen nog twee foto'a die onze foto graaf Jaap Ro- zema maakte tijdens de speelinstuif in Maassluis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3