'Reclame schaadt veiligheid RW2C Dependance Sint Frans zelfstandige kleuterschool Een druppel op gloeiende plaat „Paus" hoopt op goed contact met de buurt Pasar Malam kleurrijk en exotisch Rijkswaterstaat tegen bestemming Hargalaan 'Nou heb ik je!' Nieuw cafetaria in de Hoogstraat Dieven slaan flinke slag Woningbouw op terrein De Ploeg zit er niet in f Bouw van tehuis gestart Al gegadigden voorgebouwen Van Dam eenheden in House of Dimple Tl Verkeerde foto Donderdag 14- augustus 1980- SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -104de jaargang no. 1574P*e»tt Brwrevest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL f Schiedam Rijkswaterstaat heeft niet gerin ge klachten over de manier, waarop in Schie dam wordt omgesprongen met verlichting en reclames in de buurt van rijksweg 20. De ver lichting en meer nog de reclameteksten zijn zulke grote blikvangers, dat de automobilis ten op de rijksweg er onverantwoordelijk veel door afgeleid worden. Dat komt de openbare verkeersveiligheid bepaald niet ten goede, zo heeft de hoofdingenieur-directeur (HID) Zuid-Holland van rijkswaterstaat geschreven aan het Schiedamse gemeentebestuur. De HID maakt om die reden bezwaar tegen het bestem- mingsplan-Hargalaan, dat de gemeenteraad maandag avond op tafel krijgt. Vol gens 'de topambtenaar van rijkswaterstaat wordt in dit bestemmingsplan onvoldoen de rekening gehouden met de verkeersveiligheid, omdat er geen beperkende maatre gelen ten aanzien van straat- en reclameverlichling in zijn opgenomen. Burgemeester en wethouders van Schiedam willen het be zwaarschrift van rijkswater staat echter naast zich neerleg gen. Volgens dit college is de HID aan het verkeerde adres, als hij verlichting via een be stemmingsplan wil beperken. Realisatie van straatverlich ting en lichtreclame is volgens B en W afhankelijk van regle menten in de algemene poli tieverordening (APV). Als de hoofdingenieur-directeur be zwaar heeft tegen uitvoering van de APV, moet hij dat an ders kenbaar maken dan door te protesteren tegen voor schriften van een bestem mingsplan, vindt het college van B en W, dat overigens wel een goed overleg met rijkswa terstaat voorstaat, maar dan los van welk bestemmingsplan dan ook. Novotel Het bestemmingsplan voor de Hargalaan, de parallelweg van rijksweg 20 tussen Vlaardm- gen en de Nieuwe Damlaan, is gemaakt om uitbreiding van het Novotel mogelijk te ma ken. Al in 1974 werden voor bereidingen getroffen om de bouw van een hotel van het Franse Novotel-concem moge lijk te maken en nu dit con cern toe is aan de tweede bouwfase, vinden B en W dat het bestemmingsplan definitief vastgesteld moet worden. Vol gens Jan-Willem Mijinke, di recteur van Novotel-Schie- dam. ook bekend als VVV- voorzitter, gaat Novotel uit breiden met veertig kamers. Guslo-terrein De gemeenteraad beslist maandag ook over het bestem mingsplan voor Mathenesse- Zuid. waarbinnen het terrein van de voormalige Gusto-werf valt. Dit gebied wordt be grensd door de Maasdijk, Voorhaven, Nieuwe Maas en de gemeentegrens met Rotter dam en het krijgt een handels- transport- en industriële be stemming. Er komen dus geen woningen op het Gusto-ter rein. Ook tegen het plan Mathenes- se-Zuid had de HID van rijks waterstaat bezwaren, die in dit geval echter wel gegrond wor den verklaard. Zo zag de HID het niet zitten dat er geen ver bodsbepaling voor vestiging c.q. uitbreiding van jachtha vens in het bestemmingsplan was opgenomen. Dit verbod komt er alsnog. Ook de inspec teur van de volksgezondheid in Zuid-Holland kan tevreden zijn. Hij miste in het bestem mingsplan Mathenesse-Zuid een verbodsbepaling om in de Voorhaven aanleg van sche pen met explosiever» en brand bare en gevaarlijke stoffen u»t te sluiten, omdat vlakbij in de Gorzen duizenden men sen wonen, maar de inspecteur hoeft volgens B en W met bang te zijn. Zulks is al gere geld in de ha ven verorden mg van de gemeente Schiedam. Alleen handelsonderneming Wüst BV, gevestigd aan de Nieuw-Mathenesserstraat, blijft zitten met bezwaren waaraan de gemeente Schie dam niet tegemoet komt. Wüst staat buiten het plangebied, maar valt wel binnen het ge bied dat volgens het streek plan Rijnmond 'havengebied categorie A' is. Wust vreest dat de relatie tussen het streek plan en het bestemmingsplan Mathenesse-Zuid door het Schiedamse gemeentebestuur onvoldoende wordt begrepen en daar kan deze handelson derneming de dupe van zijn. B en W gaan ervan uit. dat bij Wust BV verwarring is ont staan over de vraag, of de Nieuw-Mathenesserstraat wel of niet bij het plangebied boort, maar dat is dus niet het geval. Hoek van Hol land— Een Hoekse inwoonster kreeg gisteren in buurt van de Houtmanflat de schrik van haar leven. Uit de bosjes dook plotseling een man op die haar bij de keel greep en jaarbij uitriep „Non heb ik je*. De vrouw slaagde er ondanks de schrik in zich los te rukken en hard weg te lopen. De man staakte daarop zijn pogingen en verdween. De politie is er nog niet in ge slaagd de man te achterhalen. Schiedam Ondanks bezwa ren van bewonersvereniging Schiedam-Centrum tegen de horeca-expansie, heeft de bin nenstad er weer een cafetaria bijgekregen. In het afgelopen kwartaal heeft M A Reede vergunning gekregen van bur gemeester en wethouders om een voormalige winkel aan de Hoogstraat 113 te verbouwen tot cafetaria. Schiedam - „De omwonenden in Groenoord moeten» maar afwachten, wat voor buren zij krijgen. Het gaat om mensen, die in het wonen begeleid moeten worden,' die vroeger aangeduid werden als zorgenkinderen.' maar die wel degelijk volwassen zijn. ïk geef toe, je zult hen niet gauw zien op een docentenstoel in de, electronics of de hogere wiskunde, maar zij zijn erg. openhartig, spontaan en eerlijk, en ik hoop op een goed contact tussen hen en de buurt." Die woorden sprak* gistermiddag dr. Van der Werf, voorzitter van de stich ting Paus Johannes XXIII. ter gelegenheid van het, slaan van de eerste paal voor het gezinsvervangend te-, huis voor geestelijk gehandicapten aan de Jozef Orelio- smgel. 1 Weihouder Taverne mocht gistermiddag in Groenoord haar eerste paal slaan. Die'eerste paal werd geslagen door Riet Taverne, wethouder voor sociale zaken en volksge zondheid In het nabijgelegen Trefcentrum van de Suit Mar- tmuskerk loofde zij bet initia tief van de stichting dit tehuis te bouwen. „Wij hadden in Schiedam al de Blij hof en ge bleken was, dat de behoefte aan deze vorm van huisvesting in Schiedam nog veel groter was Daarom wilde de ge meente hier van harte aan meewerken," Wethouder Taverne voelde zich veguid de symbolische paal te mogen slaan; tot nog toe was zij de enige wethouder in Schiedam, die nooit eerder een heimachine bediende „Ik vond het een hele belevenis", zei zij later. Zij hoopt dat de vriendelijke ligging van het tehuis zal bijdragen tot een goed contact tussen de Groe' noorders en de geestelijk ge^ stoorde bewoners. „Als vol gend jaar het tehuis geopend kan worden, zullen veel men1 sen blij zijn. de 26 toekomstige bewoners èn de ouders, dif dan een hele zorg verminderd zullen zien," aldus mevrouw Taverne. Toch waren er wel negatieve reacties. Terwijl op de Joze. Orebosingel de heipaal dq grond in dreunde, hingen kin- deren een spandoek aan de ge vel van het dichtsbijzijndf flatgebouw, met de woorden». „Weg met dat huis!" De kinde ren deden dat op verzoek var een onbekend gebleven bewo ner van Groenoord. Ook beidé iemand anoniem naar he1! Trefcentrum. „Ik wil niet tus sen gekken komen te wonen/ schreeuwde hij door de hoorn De Indonesische dansgroep Katja Piring bezig met de Golek dans. Schiedam Zalige geuren en kleurige sarongen treden be zoekers van de Pasar Malam tegemoet. De Sporthal Margriet is weer vier dagen lang, tot zaterdag, om gebouwd tot een oosterse we reld met exotische gerechten, Indonesische muziek en vreemde talen. Organisator van de Pasar Ma lam, S. W. Wongsodikronso heeft een vol programma met daarin klinkende namen als pubhektrekkers. „De Pasar Malam is nog altijd een gebeu ren waar veel vrienden en kennissen elkaar wederzien. En dit jaar zijn er veel beken de artiesten die deelnemen, dat spreekt de mensen erg aan." Gisteravond waren Rob de Nijs en the Blue Diamonds aan de beurt. Vanavond zal het op treden van de bekende pop groep Massa da veel mensen trekken. De Pasar Malam begint elke dag om half twee en vanaf die tijd kan men onder andere ge nieten van de Indonesische dansgroep Kat] 3 Piring. Leid ster L^mette (39) is al vijf jaar bezig met zowel klassieke- als volksdansen In prachtige kle ding geven de tien dansers Ba linese en Javaanse dansen op een bijna professionele manier weer. De Indonesische jaarmarkt is tot half twaalf s' avonds te be zoeken. Schiedam De de pendance van kleu terschool Sint Frans aan de Nassaulaan 42 wordt een 2telfstandi- ge kleuterschool, al zijn er nog niet de vereiste zestig leerlin gen. Het schoolbe stuur, de Sint Willi- b rordusstiehting, heeft de gemeente raad echter een ko ninklijk besluit voor gelegd, waarin is be paald dat op de eerste dag van de opening van de school een mi nimumaantal van dertig leerlingen ook volstaat. En dertig kleuters heeft de de pendance van Sint Frans ruimschoots. Burgemeester en wethouders hebben de gemeenteraad dan ook het voorstel gedaan de Sint Wilhbrordusstichting alle medewerking te verlenen Maandagavond valt het besluit hierover. De verzelfstandiging van de dependance, gevestigd iri de houten bebouwing van de Sint Jozefschool aan de Nassaulaan, levert geen problemen op voor de Sint Fransschool zelf. die aan de Francois Havcrsc- hmidtlaan staat Hoofdleidster van die school blylt mejuf frouw J, E J. van der Steen uit de Tuinlaan 56d Het is wel de bedoeling dat de Vlaardingèn Inbrekers sloegen maandagnacht een grote slag in eeo pand aan de George Stephen- sonweg, In het pand zijn twee bedrijven gevestigd. De dieven namen bij het ene bedrijf voor 16.275 gul den weg aan geld en post zegels. Hierbij richtten zij nog een schade aan van ongeveer 1250 gulden. De dieven konden bij het geld en de postzegels ko men door een kast te for ceren. Het tweede bedrijf deed aangifte van vermis sing van 11.325 gulden. Ook hier hadden de inbre kers een kast opengebro ken. De schade bleef be perkt tot 250 gulden. Van de daders heeft de politie nog geen spoor. dependance als zelfstandige school uitgroeit tot zestig leer lingen. Ondertussen zal ook een naam voor de kleuter school worden bedacht De gemeenteraad heeft ook beslissingen te nemen over aanvragen van de Wilhbror dusstichting om gestolen appa ratuur te vervangen door nieuwe. Uit 't Koepeltje aan de Lange Singelstraat en uit de Sinte Catharinaschool aan de Westmolenstraat zijn in de lente geluidsapparatuur, schoonmaakmiddelen, gereed schap, een schrijfmachine en een werkje 'luistervink' gesto len. Sint Willibrordus zal ech ter, wat het college van B en W betreft, de gestolen pick ups. koptelefoons en cassette recorders met -bandjes niet op kosten van de gemeenschap mogen vervangen, omdat zul ke apparatuur met noodzake lijk wordt geacht voor het ge ven van redelijk kleuteronder wijs. Maassluis Woningbouw op het terrein van De Ploeg lijkt niet erg waar schijnlijk. Dat bleek deze week tijdens de vergade ring van de commissie o- "penbare werken, toen het raadslid Joke van Rest (CDA) bij de rondvraag de kwestie aan de orde stelde. Zij haakte in op de bench- ten als zou het college er naar streven op het terrein woningbouw te plegen. Dat leek haar een onmo gelijke zaak, omdat na een ruwe berekening gebleken was dat de grondprijs ter plekke ongeveer ƒ1,000»- tot ƒ15.00.- per vierkante meter zou moeten gaan be dragen. Wethouder van der Knaap stelde vast dat met het col lege dit voornemen had uitgesproken. De gemeen teraad echter had een voorbereidmgsbesluit ge nomen met als achterlig gend motief te bezien of er woningbouw mogelijk zou zjin. De wethouder zei er bij dat de berekeningen van Joke van Rest niet ver van de gemeentelijke calculaties af lagen. Overigens bleek dat er reeds gegadigden zijn voor de gebouwen en terreinen. Het college heeft Van der Knaap aangewezen om te bekijken of de gegadigden met serieuze plannen ko men. Zwaarwegende as pecten bij de toewijzing zullen de werkgelegenheid en de voorschriften van de hinderwetvergunning zhn. Van der Knaap beloofde de commissie met infor matie te komen zodra er nieuwe ontwikkelingen zijn. i'il Vlaardingèn „Nog minder dan een druppel op een gloeiende plaat." Zo reageert het Komite Jongerenhuisvesting Vlaardingèn op het bericht dat in het gebouw waar vroeger The House of Dimple was gevestigd twaalf kleine woningen worden gerealiseerd, „tn de afgelopen vier jaar is het aantai woningzoekende al leenstaanden en tweepersoons huishoudens dat naar een wo ning zoekt verveelvoudigd tot dik 4000. En dat terwijl het aantal woningzoekenden voor meerpersoonsnuishoudens met duizend is afgenomen tot 3000. Bovendien zijn voor de laatste groep mensen veel meer wo ningen beschikbaar," rede neert het Komite Jongeren huisvesting Het Komite zet dan ook de no dige vraagtekens rond de in richting van het voormalige House of Dimple De zoge naamde Van Dam eenheden die er gebouwd gaan worden zijn de eerste in Vlaardingèn, na het vijf jaar geleden ver schijnen van de nota Van Dam. In vele andere steden m Nederland zijn reeds Van Dam eenheden in gebruik. De ge meente Vlaardingèn brengt nu met veel tarn-tam de realisatie van de twaalf Van Dam een heden. Het komite is er met gelukkig mee: „Al de poeha erom is overbodig. Het pand stond al geruime tijd leeg. De planontwikkelmg verliep erg traag en ging grotendeels bui ten de stuurgroep Huisvesting Alleenstaanden en Tweeper soonshuishoudens (HVAT). Hiermee is een belofte aan de stuurgroep door de gemeent' niet nagekomen Het komite zet ook de nodig vraagtekens bij de hoogte va de huur: „Een huur van 18; gulden per maand is voor vee alleenstaanden te hoog Tl meer daar er nog altijd servi ce kosten bijkomen, die d draagkracht van de mimun jeugdloners en de studiebeur sontvangers ver te boven gaar, Het is overigens nog maar d vraag of het hier om het prijsf peil van december 1979 gaat de datum van de indiening b? het rijk, of om het prijspe? van augustus 1980, de da tun van goedkeuring." 1 Of de toekomstige bewoner nog inspraak hebben in he geheel, is voor het Komite ooS nog maar de vraag. „Het mi» nistene heeft al goedkeuring verleend, dus aan de bouw' technische zaken hoeven d*1 twaalf uitverkorenen zich nie* meer te wijden", aldus het Kof mite. i liiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiuiiiiiiuiiHiiiuiiuniiumuiimuuiiiiuiiiiiiuMiiiiiiiiiimiuiiiiuiiiiiiiiiiiiiMmiiimiiuiimiiiiiiiiiuiiiiuiiiiiiiiiuiiiau Hoewel jubilerend politie. commissaris Ven Toledo jg gisteren in deze krent uitvoerig geïnterviewd werd, kwam door e«n E vergissing de verkeerde foto bij hst artikel 'Ik voorzitter van een club vechtersbazen?1 terecht s Waarvoor onze excuses, s Hierbij alsnog de toto die bij s het artikel had moeten staan. 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1