SCHIEDAMSCHE COURANT vvv- De Kr en tenmik9 krijgt er twee krachten hij Ik tteeïtt*, Ook jongeren nu uit stuurgroep alleenstaanden Huisdierenkeuring op braderie pfÖCl A Maar tien. kantoor feestelijk geopend 1 Kinderen maken bloemencorso 30 Km: geen schijn van kans Vooral oudere bewoners voor het blok Krediet voor proef model Nog geen eigen ruimte voor ANSU Scanner gestolen Dure autodiefstal Brand in Lindenhof 3000 .-•*** S3 1380 Maandag 18 augustus 1980. - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - ,104de jaargang no. 1594 PAGINA' Eroeisvest 3 - telefoon administratie 263091 - redactie 252566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Onder toeziend oog van zo'n drieduizend belang stellenden heeft de Vlaardtngse zaterdagvierdeklasser DSS'26 landskampioen Ajax niet van scoren af kunnen houden. Inte gendeel zelfs, al na zeventien seconden lag de eerste bal achter doelman Leo Verduijn en er zouden er nog negen volgen. 10-1 werd de uitslag en het was in de tweede helft Leen Bongers die met een gave individuele actie de spreekwoordelijke eer redde. De vriendschappelijke wedstrijd was een uitvloeisel van een prijsvraag (door de Nuts, sponsor van Ajax, georganiseerd) die door DSS met een eerste prijs was afgesloten. e De elftallen van Ajax en DSS'26 In een eigentijdse opstel ling Vlaardingen Ook het Komi- te Jongerenhuis vesting Vlaar dingen (KJV) is nu uit de stuurgroep voor huisvesting van alleenstaanden en twee- Hoek van Holland „Voor het functioneren van de VVV- verenigingen en dus ter bevor dering van het toerisme zal de provinciale overheid vrijwel zeker in 1981 de financiële bij drage aan de VVV-verenigin- ;»en verdubbelen. Daarbij zul len vooral de kleinere vreem delingenverenigingen voor deel hebben omdat men er vanuit gaat dat met name Rot terdam en Den Haag zichzelf wel kunnen bedruipen." Ir. N. Buysert, waarnemend commissaris van Zuid-Holland zei dit vrijdagmiddag ter gele genheid van de officiële ope ning van het nieuwe wv-kan- tooor aan de Hoekse Brink. Dit semi-permanentd houten gebouw is in de plaats geko men van het gebouw aan de Rietdijkstraat waar de VVV tot nu toe huisde. Dit gebouw moest echter in verband met de woningbouw in het Bles plan, gesloopt worden. Voor zitter J. Reukerma van de Hoekse Vereniging van Vreemdelingeverkeer toonde zich erg verheugd met de nieuwe behuizing die veel meer mogelijkheden biedt dan 'rhet voormalige VVV-kantoor. Vlaardingen De werkgroep van Antillianen en Surina- tners in Vlaardingen, de ANSU, krijgt voorlopig nog geen eigen ruimte. Het college vindt dat men voorlopig maar gebruik moet maken van de bestaande accommodaties en faciliteiten voor wijk- en buurtwerk. 1 De ANSU is al geruime tijd op zoek naar een ruimte waar de werkgroep haar eigen activi teiten kan ontplooien. Hoewel de gemeente aanvankelijk op het standpunt leek te staan dat een aparte club voor gekleur de Nederlanders niet wense lijk was en men maar bij de bestaande verenigingen aan sluiting moest zoeken, lijkt daar nu enige verandering in te zijn gekomen. Zo is de ge meente is nu ook bereid om bij het vinden van een geschikte ruimte te bemiddelen. Schiedam De 35-jarige Schiedammer A. V. heeft aan gifte gedaan van diefstal uit zijn wagen, die geparkeerd st°nd aan de Lange Haven- Er werd een scanner met vijftien kristallen ter waarde van (1100. ontvreemd en twee luidsprekerboxen ter waarde van ƒ250. Vermoedelijk is het portier geopend met een valse sleutel SchiedamEen spiksplinter nieuwe rode Chevrolet Cor vette ter waarde van 45.000. ontvreemd uit de afleve- nngshal van Euro Autoservice b.v. aan de s* Gravelandseweg. De dader is vermoedelijk met een valse sleutel binnengeko men. In het pand van indent Schiedam de voormalige Linaenhof is saterdag op de eerste verdie ping brand uitgebroken. Enke le jongelui hebben vermoede- bjk het vuil in een van de ka mers aangestoken. Het raam kozijn brandde uit. Veel werk bad de brandweer er niet aan. Belegger wil huurflats verkopen m SchiedamDe mededeling dat hun huurwoningen te koop zijn heeft bij bewoners van de Parkwegflat nogal wat onrust veroorzaakt Zij vrezen dat zij in de toekomst hun huurwo ningen, waarvoor zij rond de 250 gulden per maand betalen, kwijtraken. De bewoners van de flat aan de oostkant van de Parkweg tussen de Noordvestsingel en de Burgemeester Honnerlage Gretelaan, worden overigens wel in de gelegen heid gesteld hun flats zelf te konen. Enkele woningen in het complex zijn de laatste jaren al overgegaan in handen van bewoners. ■Schiedam Niet zulk mooi weer. maar wel getooid met zonnige bloemen liepen een tiental kinderen za terdagmiddag In het bloemencorso In het volkstuin complex 'de Vijfsluizen*. Zorgvuldig hadden de kinde ren de wagens versierd met de mooiste en kleurrijkste bloemen om zo de bewoners van de volkstuinen toch een zonnetje te geven. Per brief heeft het makelaars kantoor Balkema-Imova, dat de huurflats in het complex aan de Parkweg beheert, de bewoners laten weten dat hun woningen verkocht worden. De bewoners hebben echter het recht van eerste koop. „Gezien de al jaren door de overheid gepropageerde be zitsvorming (gelet op de pre mies, subsidies en renteloze le ningen dachten wij er goed aan te doen u als eerste in de gelegenheid te stellen de door u gehuurde woning in eigen dom te verwerven, waardoor een aanmerkelijke verbetering van het woon- en leefklimaat kan worden gerealiseerd", al dus de brief. De prijzen, waarvoor de bewo ners de flat kunnen kopen schommelen rond de 50.000 gulden en zijn volgens de ma kelaar zo laag, doordat de waarde is bepaald in bewoon de staat. Aan huur zijn de be woners nu gemiddeld 250 gul den kwijt. Ruim twee weken na de eerste brief ontvingen de bewoners weer een brief van Balkema-Imova, waarin Vlaardingen Invoering van het 6nelheidsbeperkende expe riment, waartoe Vlaardingen bij het ministerie een aanvraag heeft ingediend, maakt geen schijn van kans. Aldus wet houder Bas Goudriaan, die dit vrijdagochtend van de raad van state te horen kreeg. De officiële uitspraak wordt bin nenkort verwacht Het snelheidsbeperkende ex periment betrof een serie van maatregelen waarbij in de woonstraten' van de stad niet harder gereden zou mogen worden dan 30 kilometer per uur. Met de aanvraag van dit experiment haalde vlaardin gen enige maanden de lande lijke publiciteit Minister van verkeer en waterstaat Tuijn- nian heeft echter altijd op net standpunt gestaan dat een der gelijke maatregel juridisch niet waar kon worden gemaakt Vlaardingen Het kinderdagverblijf 'De Krentenmik' mag zijn personeelsbestand met twee krachten uitbreiden. Dat heeft de staatsse cretaris van CRM laten weten. De salarissen zullen voor de volle honderd procent door het rijk worden betaald. Het rijksbesluit stelt achteraf het kinderdagver blijf in het gelijk, dat altijd volgehouden heeft vijf krachten nodig te hebben. Aanvankelijk met vijf krachten begonnen moest het kinder dagverblijf er in 1977 twee inleveren. Die twee krijgt 'De Krentenmik' nu weer terug. Het dag verblijf 'De Krentenmik' richt zich op kinderen tot zes jaar, voorwie de ouders overdag niet vol doende kunnen zorgen en werkt met gekwalifi ceerde krachten. Maasland De huisdieren keuring trok zaterdagmiddag op de braderie in Maasland de meeste aandacht. Vijfenveertig kinderen kwamen met konij nen, honden, katten, schild padden en kippen naar de kraam waar een heuse keur meesteres de dieren zorgvuldig keurde. De eerste prijs kreeg Marieke en Petra van der Berg met een langharige hamster. De twee de prijs gmg naar Arie Moer man met zijn gewond gevon den haas. Twintig kramen voltooiden het verdere beeld van de bra derie in het oude centrum op de Kastanjehof. De harmonie vereniging Euterpe verzorgde een licht amusementsprogram ma. De braderie verliep goed, tot grote tevredenheid van orga nisator Henk van der Kieft Deze liet er geen twijfel over bestaan dat er volgend jaar weer een braderie gehouden zou woaden. hen aan de hand van voor beelden werd voorgerekend hoe gunstig het is een hypo theek af te sluiten en de flat te kopen. De bewoners, Veelal oudere mensen, voelen zich nu voor het blok gezet. Zij zijn bang dat, wanneer zij niet ingaan op het voorstel hun eigen flat te kopen iemand anders dat dan wel doet en zij over een aantal jaren hun huis uit moeten. Volgens een woordvoerder van de makelaar hoeven de bewoners zich daar niet onge rust over te maken. „Het is in ieder geval niet onze opzet daaraan mee te werken. De bewoners genieten huurbe- scherming en kunnen er dus de eerste vijf zes jaar niet worden uitgezet. Daarbij heb ben zij een huurvergunning, terwijl een eventuele koper, die er zelf in wil gaan wonen die niet heeft. Dus hangt het ook van de gemeente af, die de vergunningen afgeeft, of de bewoners er uit zouden moe ten." De flats zijn naar zeggen van een woordvoerder van de ma kelaar eigendom van enkele beleggingsmaatschappijen. Omtrent de redenen waarom het bezit afgestoten wordt, wil men niet meer kwijt dan- :„Handel meneer, het is geld waard". Overigens zijn er nau welijks bewoners die belang stelling hebben getoond hun flats te kopen. Volgens het makelaarskantoor zijn er wel enkele kinderen van bewo ners, die hebben geïnformeerd naar de mogelijkheden de flat voor hun ouders te kopen. De enkele jaren geleden opge richte huurcommissie, die al eens eerder in actie is geko men toen een conflict dreigde met de makelaar, wilde nog geen commentaar geven. persoonshuishoudens getreden. Het KJV schnjft dat in een brief aan het college van B en W en de staatssecretaris volks huisvesting. Het KJV gelooft niet langer in het nut en effect van de stuurgroep. Het KJV motiveert deze be slissing in een lang epistel waarin aangehaakt wordt op het besluit het pand Kethel- weg 17. het voormalig onder komen van de GG en GD, niet voor kleine huishoudens te be stemmen. Het gebouw, dat nog niet zo lang geleden gekraakt werd door de jongeren, heeft wel ooit die bestemming ge had. ,Na vier jaar stuurgroep HVAT," schrijven de jongeren, „kunnen wij constateren dat het beleid van ons gemeente bestuur nog altijd rammelt l)Er woont na vier jaar nota Van Dam nog geen enkele wo ningzoekende in een Van Da- meenheid. 2) Er is nog geen nieuwbouwplannïng om in de toch overduidelijke behoefen van de groep alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens te voorzien; in welke huur- klasse, welke aantallen wonin gen moeten worden gebouwd en waar in Vlaardingen... 4) Woningzoekenden jonger dan 25 jaar worden nog steeds ge discrimineerd..." „Wij vragen ons af," vervolgt het comité, „of er nu nog niet genoeg gestudeerd is en of het niet tijd wordt om de ruim 600 "voor 1979 geplande Van Da meenheden nu eens te gaan realiseren. We kunnen ons niet aan de indruk onttrekken dat de productie van twaalf Van Dameenbeden in vier jaar tijd wat aan de krappe kant is. Hieruit volgt voor ons maar één conclusie: vier jaar overleg in de stuurgroep HVAT heeft slechts gediend als zoethouder, opdat maar lekker door ge rommeld kon worden met de volkshuisvesting." Aldus de jongeren in hun brief in hun motivering van de op schorting van hun medewer king aan de stuurgroep. Van ochtend hebben zij, om hun mening wat aanschouwelijk te maken, aan de stuurgroeple den zoethout uitgedeeld. Eer der stapte het JAC eveneens uit de stuurgroep. Vlaardingen Er be staan plannen in de heemtuin aan de Vlaar dingse Mamixlaan een proefmodel van een wa tercircuit aan te leggen. Het model, waarvoor het college meer dan 2Q0.GQ0 gulden uit wil trekken, moet laten zien hoe goed en zuiver water beheerd moet worden. In septem- zal de gs oordeel het krediet ber zal de gemeenteraad zijn oordeel geven over JL Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met Rotterdam* Nieuwsblad. Z, \oevW -De**'00 eï4

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1