SPORT Peitsman scoortóók tegenUnitas h/t 'Eerste divisie zelden zo sterk geweest IE 1 I WINDMILL HOLLAND ob Petri: „Jammer genoeg te weinig kader" IVLAARDINGS DAGBLAD Wij bespreken piaatskaarten voor u in alle I Rotterdamse theaters en schouwburgen. Jubileum- toernooi RM Elfde overwinning van SFF Jeugd Fortuna in de prijzen D. van Geyl Zn. ERKEND VERHUISBEDRIJF E TECHNISCH TEKENEN Paul de Haan en LeoEbeli: VLTC- toernooi: 478 partijen {""informatiebon woensdag 20 augutti» 1339 VD/SC/WW ollux een mix an prestatie n recreatie Vlaartlingen Ter gele genheid van het 25-jarig bestaan van de tafelten nisvereniging Radio Mole naar, is er op zaterdag 13 september een groot jubl- leumtoernooi in de Vlaar* dingse Lijnbaanhal. Er zal vrijwel in alle klassen worden gespeeld. Niet ln de laatste plaats de re creanten. Een week eer der, 6 september dus, houdt RM een receptie ln de Lijndraaier tussen 17 en 19 uur. In de avond uren is er een feestavond (bingo-dansant) in de Harmonie, met medewer king van het Deltaorkest aardingen Met een scala van festiviteiten geeft de hoe- eyclub Pollux niet alleen uitdrukking aan de opening van n nieuw clubhuls in het gloednieuwe sportpark Broekpol- er, maar herdenkt tevens het feit dat het veertig jaar gele- en werd opgericht Enkele dagen voor het uitbreken van e tweede wereldoorlog vond de oprichtingsvergadering laats. nitiatiefnemers tot DKS (De 'romme Stok) waren een vijf- 1 jonge dames, te weten; Le- ie Ekelaar, Frida (verdeltn- en) Jo van der Weyden, Tinc Zeeuw en Rina Krijnse cker. De eerste, Lenie Eke- ar, voerde zelf de onderhart- elingen met de toenmalige urgemeester van Vlaardinge: mbacht om in aanmerking te omen voor een stukje grond at kwam er ter hoogte van an de Linden van den Heu* elsingeL oor Bas van den Berg Ta geruime tijd te hebben ge- ai nd op dat weilandje, anders on het niet worden genoemd, ilden de dames ook wedstrij- en gaan spelen, maar dal leek totaal ongeschikt. De olgende lokatie was 't Hof. Is kleedkamer deed dienst en schuurtje van de gemeen- lijke plantsoenendienst, aar geen toilet en water. In 942 werden ook heren toege- ten tot DKS. Zij werden ge mind door Ans Lammere, dat Lekende toen al een stukje mancipatie. mdat intussen de hockey end nog een naam met DKS as tegengekomen, moest de laardingse club zijn naam ijzigen. in Pollux. In een olgende fase kreeg Pollux eer onderdak bij VFC aan de portlaan. later werd hel weer e Kethelweg tot aan 1953. In ie tijd kende Pollux erg wei- ig leden. Als gevolg van spe- rs die naar Indonesië moes als soldaat, was er zelfs prake van om Pollux op te effen. 'er-huizing __.de jaren vijftig kwam ook et Shell-sportpark De Vijfs- izen tot stand, dat een hoc- eyveld had zonder dat er een edrijfsclub bestond. De hoe- eyclub tierde daar weinig. Zo rg zelfs dat het een veld te- art had. Dat resulteerde weer 1965 naar de Claudius Civj- slaan in de Vlaardingse Vestwijk- ollux had daar de beschik ing over twee velden en een oute/i clubhuis. In drie jaar jd ging de club van 70 naar 00 leden. In de beginjaren 1970 werd al weer voor- ichtig op de gemeentelijke eur aangeklopt voor een gro- :r sportpark. In 1973 werd de is ie verlegd naar de Eroek- older. Waar de gedachte verheerste om er in 1976 op 3 kunnen spelen. „Echter' Idus voorzitter Rob Petri, die i aantal jaren geleden John 'aetzkt- opvolgde, „gooiden et ontbreken aan financiën 1 het bestemmingsplan roet j het eten. De gemeente was ter zeer afkerig van een bou rn bouwsel, maar uiteindelijk onden zij de overheid ervan vertuigen dat het zgn. Finse out. waaruit het fraaie club- uïs is opgetrokken, erg duur- aara is". 'amenwerking en stap verder. De opening ïs tussen achter de rug. Dank- ij samenwerking met de voet- aivereniging Vlaardingcn be- chikt Pollux over een com- lex van drie velden en een alf verhard veld. Het clubge- -uw telt twee kleedkamers, wee hele grote, één voor da- es één voor heren. In de ockeywereld is zoiets niet •xeemd. ob Petri: „Wij kennen nog iet de normen zoals bij voet- ar1. Rij Pollux overheerst de ecreatie. Er is", vervolgt Rob eiri, „een selectie van dames n heren van veertig. De da- es onder leiding van trainer enk Mangier en de heren on- leiding van Rien van 'oudt. Het ledental schom- elt rond de 230, maar", aldus b Petri, „het complex is ge hikt voor zo'n 350 leden. We ijn nu een middelgrote club". Fusie?, Nee, dat zien we be- list niet zitten. Ook al zitten "V Vlaardingen en Pollux og zo dicht tegen elkaar aan. el zie ik in de toekomst twee hockeyclubs in Vlaardingen zitten. Jammer is dat bij Pol lux een grote groep leden van 16 en 17 jaar ontbreekt. En dat de grootste groep, de vetera nen van veertig plus, zelf ook nog spelen. Het ontbreekt ons dan ook aan voldoende kader. Toch ben ik erg tevreden over de zelfwerkzaamheid die er is geweest. Jammer dat de vel den enkele jaren geen dienst hebben gedaan, sommige plek ken zijn ingezakt dcor konij nenholen. Ik schat de zelf werkzaamheid op een ton, voor een hockeyclub niet gek. ..verleden tijd Gorlnchem - Belangrijker dan de elfde overwinning (nu Uni- tas «net 1-0) is de vraag, hoe bet middenveld van SVV moet worden ingevuld voor de competitie. Deels door blessu res en schorsingen (Bart Kreft), met als gevolg op schuivingen, was SVV tegen de nieuwe hoofdklasser Ünl- tas genoodzaakt het nu acte rende middentrio: Johan Ver- sluys, Ruud van Dijk en Rob Kiebert, niet té veel te belas ten. Het vertrouwen in dat deel Is blijkbaar niet erg groot, want regelmatig moes ten door ^achterultvoetbal" de passes van Leen Warnaar ko men. Johan Versluys zorgde welis waar met zijn priemende pass voor een welkome aanvulling, maar wierp in de tweede helft de handdoek in de ring. Van vermoeidheid deed hij op den duur ongecontroleerde dingen. Rob Kiebert praatte weer eens té veel naar de zin van Sandor Popovics en dat kostte hem zijn plaats. Omdat Ruud van Dijk tussentijds mocht ver trekken, kwam de Maassluïzer er toch weer in. Bart Kreft en Peter Romeijn draafden nog op, maar de puzzel bleef. Uitstekend Door deze situatie staan de beide spitsen, Cor Peitsman en Richard Dercks. vaak geïso leerd. Bovendien gingen ook gisteravond weer negen van. de tien passes naar de ex Fey- enoord*"*. die er overigens uit- stekenc dingen mee doet, maar als hij eenmaal een man heeft uitgespeeld, kan hij op „represailles" rekenen. Dat kostte hem in enkele gevallen bijna een enkelblessure. Over de aanvallende instelling van de Schiedammers niets dan lof, hoewel die zonder de wéér geblesseerde André van Maar en ook weer problemen gaf. Tegen Um tas zwierf Dercks nu van links naar rechts en fungeerde Kiebert als de man die het gat in mocht duiken, 't Is dat Cor Peitsman, die nu ook zijn der tiende doelpunt maakte, in twee overige acties de kluts een beetje kwijt raakte, anders had een 3-0 overwinning de Schiedammers niet misstaan. Kwetsbaar Jos Zoetmulder (enkel), André van Maaren (dijbeen) en Aad van der Vlist (enkels) verblij ven nog in de ziekenboeg. Deze week zal bij een totale medische keuring van de SVV'ers de kwetsuren ter sprake komen, Ook zal dan Wim Mulder opnieuw worden gekeurd. Wanneer genoemde spelers zondag nog niet kun nen spelen, blijft SVV kwets baar en zal zich daar tegen Heerenveen moeten wapenen. Want de wissels zijn jammer genoeg (nog) niet van het ni veau, dat zij een vaste plaats in het elftal verdienen. Dat kwam gisteravond in Gorkum weer eens duidelijk tot uit drukking. door Bas van den Berg De Schiedammers namen voor rust een voorsprong door Cor Peitsman, die een fout van de defensie afstrafte. Unitas was bij tijd en wijle de situatie op het middenveld aardig mees ter, maar kwam voornamelijk door slordigheden van Rinus Steenbergen tot kansrijke situ aties voor Bas van Noortwijk. Bij zulke momenten gleden de hoofdklassers er als scheer messen door heen, maar beza ten geen eind pass. Ook na rust was de strijd het aanzien vol komen waard. SVV kreeg door „De Peits" twee uitste kende kansen, maar ook de snelle break-outs van Unitas baarde opzien. Een spetter op de lat van de Gorkumse spits had de gelijkmaker kunnen zijn. al zou die met verdiend zijn geweest.. Vlaardingen De jeugd van Fortuna liep zich in de prijzen bij atletiekwedstrij den in Ter Heide. Zo werd Rjcardo Stigter tweede op de 2500 meter, met slechts vier seconden achterstand op winnaar Piet Kelderman. Bij de veteranen, die een af stand van 6250 meter moesten afleggen, ging de eerste plaats naar Berius Stigter. De Vla at- dinger bewees zijn terugkeren de vorm met een tijd van 21.10 minuten. Hij bleef daarmee 30 seconden voor op nummer twee. Kees van de Bogerd werd vijf de in 22.36 minuten en bij de dames finishte Mary Meinsius als derde in een tijd van 29.03 minuten. Vlak voor clubgeno te Petra Peters, die er tien se conden meer voor nodig had. Op de tien kilometer kwam Mary Paalvast tot een fraaie prestatie. Met een tijd van 33.40 minuten bereikte hij ten vierde plaats. Egbert van der worp kwam tot 37.10 minuten en werd daarmee vijftiende. BREDE HAVENSTRAAT 6 I VLAARDINGEN - TELER 35.45.25 I Tevens theatergeschenkbormen voor elk willekeurig bedrag. Geopend van 9.00-13.00 en 13.30-17,00 uur Op zaterdag gesloten aaaBBODqaoDDODBBQDBBaoDaaaoBoa Internationaal Meubeltransport Voor na et akkundio Modern b ERHUIZEN IVlATERiAAL ü.o. LIFT Groenelaan 9-14 Schiedam, tér. 263071 en 263046 S WIJ WERKEN OUDER DBA.V.V. VOORWAARDEN m ■BBaasBsaaaaaaaenaaBaaaBoaaBnea Inlichtingen brochures etc. STICHTING TECH NlSCH TEKENEN v. Oldenbarne- veltstraat 158 3012 CX ft'DAH. Telefoon; 010 - 14.32.72. 1-jarige avondkursussea 1 avond per week ln Rotterdam nabij C.S. A. TECHNISCH TEKENEN Vooroplojn. LTS B. VOORTGEZETTE QPL. TECHNISCH TEKENEN Vooropl. um. LTS enige tekenervaring. A B voor de richtingen: WERKTUIGBOUWKUNDE ELEKTROTECHNIEK BOUWKUNDE Inschrijvingen voor de kursus 1980-1981 vdór 15 september a.3 Vlaardlngra Paul de Haan en Leo SueiS behoren bij de volleybalvereniging Broleeo op organisatorisch en sportief gehicd tot de aktiefste leden. De Haan is. evenals de vorige drie jaar, tratner/speler/coach van de heren A - selectie en dit jaar neemt hij voor het eerst ook de training van de da- mes waar. Dit laatste in samenwerking met Ebeli, die te vens eerste team-speler en de man is die de financiële injec tie geeft, sponsor dus.Het eerste herenteam komt dit seizoen ln de eerste divisie uit en de dames draaien mee in de derde divisie. Blokkering Om te zeggen dat beide trai ners zwaar geplaagde mannen zijn is een wat overdreven be wering, maar een feit is dat* Paul de Haan zonder Leo van Marwijk het seizoen in moet gaan en dat Ebeli vijf dames uit zijn selectie zag vertrek ken. De Haan: "Ik ben de laat ste die beweert dat het vertrek van Leo van Marwijk een ver zwakking betekent, we zullen hem alleen wei missen. Leo was een speler aan wie je een hoge bal kwijt kon en dan was de kans erg groot dat hij die bal keihard in ramde. Daarom werd er aan het net zodanig gewisseld, dat hij praktisch al tijd tegenover een kleine man stond en dan was het voor hem natuurlijk dankbaar slaan". „Zijn 'vervanger', Steven Spliethof, ken ik niet zo goed. Ik heb vier jaar geleden met hem gespeeld, maar ik neem aan dat hij sindsdien veel ge leerd heeft. Hij is een vrij ail - round speler geworden, waar door de blokkering waar schijnlijk beter zal gaan wor den. Omdat Leo er nu niet meer is, moeten we ons ook aanvallend wat gaan aanpa- sen,d.w.z. we moeten nu op combinaties het accent gaan leggen en dan is Spliethof ver moedelijk een aanwinst". Netverdediging Leo Ebeli over zijn dames team: "Er zijn er vijf weg, drie dames zijn in verwachting, Mirjam Verhoev is geblesseerd gescheurde enkelbanden) en een ander is gestopt. Daar staat tegenover, dat er vier meisjes bijgekomen zijn die al lemaal onder de 20 jaar zijn. Het houdt wel in dat we, om dat die meisjes zo weinig erva ring hebben, nu een stap terug moeten doen om er later, bij voorbeeld over twee jaar, er twee vooruit te kunnen. Daar om ben ik nu ook begonnen de dames een wat gecompliceer der systeem aan te wennen, waarbij de netverdediging erg belangrijk gaat worden'1. „Een kampioenschap zit er dit jaar absoluut niet in, ook niet voor het tweede team. Ik zal écht erg blij zijn wanneer bei de teams zich weten te hand haven. Positief is natuurlijk, dat de helft van de selectie (18 speelsters) uit meisjes bestaat die niet ouder dan 20 zijn. Wat dat betreft ben ik erg optimis tisch". De Haan en Ebeli zijn er van overtuigd, dat de eerste divisie zelden zo sterk is geweest. Amstelveen, met Trompetter en Goedkoop in de gelederen, is de grote kanshebber, maar ook Radius en Zevenhuizen kunnen hoge ogen gaan gooien. Beide trainers hopen dat het team zich handhaaft, waarbij De Haan wat optimis tischer is dan Ebeli. Thuis winnen dit soort ploegen pra- kisch alles, maar uit laten ze nog wel eens een steekje val len. Misschien kunnen we daarvan profiteren en zo wat meer punten vergaren". De prestaties van het tweede he- rentean vinden De Haan en Ebeli minstens even belang- Leo Ebell...handhaven.„ rijk. Ebeli: "Die knapen moe ten omhoog anders wordt die kloof met het eerste veel te groot Op papier is dat team erg sterk, maar het moet er nu maar eens een keer uitko men". Jeugd Naast al zijn werzaamheden bij Broteco heeft Paul de Haan nu ook nog tijd gevonden om in de jeugdcommissie zitting te nemen. "Onze jeugdafdeling is zwaar onvoldoende. We heb ben wel wat jeugd, maar veel te weinig". En Ebeli voegt daaraan toe: "Dat die jeugd er niet is, is een stukje eigen fa len. We moeten die spelertjes vasthouden en om daar wat aan te doen, gaat Paul die commissie in. Laten we hopen dat het helpt..." Vlaardingen - In het B-, C- en D-tennistoernooi van VLTC, dat deze week op het complex De Brouckpolder wordt ge houden, zullen 478 partijen worden gespeeld. Bij de B-da- mes staat Julia van Noort als eerste geplaatst, terwijl dat in C geldt voor Cisca de Wilt (Holy). Voor de dames is er ook een speciaal „huisvrou wen-toernooi", dat zich over dag zal afspelen. „Als geëmancipeerde vrouw vind ik hel eigenlijk een af schuwelijke benaming", zegt wedstrijd leidster Hansje van Toer. „De opzet voldoet wel, omdat de speeltijden voor de dames beter uitkomen, terwijl sommige dames het eng vin den om in het hoofdtoernooi uit te komen". In C spelen de huisvrouwen alleen dubbels, terwijl in D ook singles wor den gespeeld. Bij de C-heren staat Aad van Opstal als eerste geplaatst, ter wijl Fin Adriaansens het on derste gedeelte van het sche ma aanvoert. Eric Deyl, de ab solute kanshebber, werd niet geplaatst, omdat hij als inval ler het schema opvult. Fred van Raamsdonk en Bart Dieckman zijn favoriet voor het herendubbel C. Vrijdaga vond staat er een groots feest op het programma, waarin de zanger Dee Towers en de „DJ" John Wesdorp -beter bekend als speaker van het Feye- noord-stadion - optreden, ter wijl op die avond ook miss verkiezingen zullen worden gehouden. I WOONRUIMTE TE HUUR GEVRAAGD ONDERHOUD EN REPARATIE Voor WITTEN. SCHILDEREN en BEHANGEN het voordeligste en betrouwbaarste adres: P. A. TE KOOP AANGEBODEN Dringend gevraagd ruil of Voor het LEVEREN, SCHOON- v.d. Kruit, Leliestr. 32-34, Het Juiste adres voor al uw HUURWONING. 3 kamera In MAKEN EN REPAREREN van Schiedam. Tal. 26.44.32, tele- MEUBELSTOFFEERWERK Pa. Tai fuSL?on2!13*2!?'n?ru uw geisers naar Smederij Oaub. foon be antwoorder aanwezig. Hessels en Co., Eendracht- iei. tussen en ïz uur, uru- r.,„Q„Rn i i Callenburgstr. 80, Vlaardingen. V/h G. J. J. Ponje. Tei. 34.30.96, straat 52. tel. 341583 - 34B764 na 10.00 uur. Bedieningsman bij Windmill: vanaf SSjOOÖ,- Dit is het aanvangssalaris per jaar in volcontinu- tlienst bij een leeftijd van 22 jaar en ouder. Hierbij is 281 ploegentoeslag, 8% vakantietoeslag en een gratificatie van één maandsalaris inbegrepen. H ct is de taak van de bedieningsman het chemisch proces voor dc produktie van kunstmest te regelen en te begeleiden. Een baan die technische kennis en inzicht vereist. Wij zoeken hiervoor mede werkers mei een opleiding op LTS-niveau en belangstelling voor chemie. Leeftijd: tussen de 18 en 40 jaar. Wie geen ervaring heeft, krijgt in ons bedrijf eenop de praktijk gerichte opleiding. Daarna mag hij zich bedieningsman noemen. Wilt u meer weten over ons bedrijf, de baan, arbeidsvoorwaarden enz^ zend dan de bon in en u krijgt alle informatie thuisgestuurd. Natuurlijk mag u ook meteen solliciteren. Bel in dat geval 010-343444 en vraag naar de heer RJ.Hulsker. Ons adres is Maassluissedijk 103 in Vlaardingen, recht tegenover de Marathonweg, amper 7 minuten lopen van station Vlaardingcn-West. I Zend mij uiv dokumcntaiie over de funktic van bcdiemngsman Naam Plaats- Opleiding. Zenden in gesloten envelop ?ondcr postzegel aan Windmill Holland Afd. Personeelszaken Antwoordnummer 210 3130 VB Vlaardingcn 5

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4