SCHIEDAMSCHE COURA W Maasland weert transportbedrijf Ik neem - éèproet uw :i Politie belooft optreden in Marisstraat Plannen voor vakantiekolonie goed ontvangen Bewoners tegen parkeerplaatsen Busdienst ziekenhuis duurder Huurver hoging nog onzeker Om-- vandalisme te vöerkomën 1 WesthaYen- kade opnieuw opgebroken W.M.v.d.LINDE Collecte voor kanker bestrijding Brandmelders dringend gewenst Deelraad Hoek van Holland Spreekuur wijkagent Holy-Zuid Donderdag 21 augustus 1980- ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -I04de jaargang no. 1624 PAGIttJ Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendicnst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Maassluis De busdienst naar Holy-ziekenhuis in Vlaardingen wordt met in gang van i september duurder. De kostenstijgin gen in de afgelopen drie jaar zijn voor hurgemees- ter en wethouders van Maassluis aanleiding ge weest de tarieven van deze speciale busdienst - alleen tijdens bezoekuren - te verhogen. Een retourbiljet voor per sonen vanaf tien jaar gaat vier gulden; een retourbil- jet voor kinderen van vier tot en met negen jaar en personen van 65 jaar en ouder gaat 2,25 gulden kosten. De prijs van een tienrittenkaart wordt achttien gulden. Maasland De gemeente raad van Maasland heeft zich unaniem achter het voorstel van burgemeester en wethouders geschaard om geen medewerking te verle nen aan de voorgenomen vestiging van een transport bedrijf in het voormalige veilingscomplex aan de Kor- tehuurt. De raad was het volledig eens met de visie van het college dat zo'n vestiging vanwege de verkeersveilig heid ontoelaatbaar is. In principe evenwel zou de raad ter plaatse wel de vesti ging van land- en tulnbou- wondersteunende bedrijven willen toestaan. Het verzoek voor de vesti ging van het transportbe drijf was gedaan door G.C. van der Helm B.V. uit Delft. De caravan Import Ooms BV was met deze koper aan komen dragen. Vanwege de sterk verminderde verkoop van caravans is Ooms name lijk in grote financiële pro blemen gekomen, waardoor men een groot deel van het complex van de hand wil doen. Op aanzienlijk kleine re schaal zou het bedrijf dan kunnen overleven. Vanwege de ligging nabij de toegang tot de gemeente aan de zeer intensief bereden Kortebuurt voelt Maasland niets voor de vestiging van een transportbedrijf. Vol gens raadslid Fieter Houten- bos (OPen Groepering) weet het gemeentebestuur zich ge steund door de visie van de provincie om dergelijke ves tigingen nabij dorpskernen niet toe te staan. De aan- en afvoer van het bedrijf zou volgens Houtenbos niet al leen via de rijksweg geschie den, maar ook door het dorp. Loco-burgemeester Jacques Kwalekelstein zei eerst het raadsbesluit tot afwijzing te hebben afgewacht alvorens op te treden.'„WIJ zullen nti onmiddellijk stappen onder- nemen en het bedrijf som meren er een eind aan te ma ken," zo Het hij op dit over treden van de gebruiksbepa lingen weten* Het transportbedrijf kan te gen de afwijzing nog In be roep gaan. Anderzijds m Maasland slechts een t stemmingsplan wijziging overweren v»or de vestfgii van bijvoorbeeld land- tulnbouwondersteanende t drijven. Met uitzonderif dan van transportbedrijve Voor zo'n bcstemmingspla wijziging zal de Carava Import Ooms BV dan eer een concreet verzoek moetf Indienen. Isolatie Schiedam De 7 procent huurverhoging die in de iso latienota voor veertienhon derd woningen ter sprake komt, Is nog geen zekerheid. De 7 procent investering die na de isolatie op de kale huur in rekening gebracht wordt, is slechts een ver wachting. Dit werd gisteravond duidelijk in de raadscommissie voor ruimtelijke ordening. CPN- raadslid Bruseker vroeg zich af waarom voor 7 procent is gekozen, terwijl vorige jaren 6 procent aangehouden werd. Reden was de lage trendmati ge huurverhoging ten aanzien van vorige jaren. Er is geko zen voor de 7% om niet al te optimistisch te zijn. Zodra ech ter de hele procedure rond is volgend jaar en aan het project begonnen kan worden, stelt men hel juiste percentage vast. JUaassluis— Ook in Maassluis wordt in 'dé week "van maan dag 25 augustus tot zondag 7 september gecollecteerd voor de kankerbestrijding. Het col lege van Maassluis heeft het Koningin Wilhelminafonds voor het houden van deze straatcollecte toestemming verleend. Vlaardingen De vereniging Wijkbelangen Vettenoordpol- der is teleurgesteld over het feit dat het college in Vlaar dingen afwijzend heeft gerea- feerd op het verzoek om randmelders in de Pijpelaar. De vereniging vindt het eigen lijk maar onbegrijpelijk, omdat de korting op de verzekering weliswaar klein is, maar de brandmelders zullen zich in de toekomst terug betalen. De wjjbvereniging is bang dat een eventuele brand te laat wordt gemeld, met alle rampzalige gevolgen vandien. Zij vinden dat er nu niet langer meer met een dergelijk klein bedrag heen en weer geschoven moet worden en verzoeken het col lege dan ook om alsnog in te stemmen met de aanschaf van jfe brandmelders. Jeugd kan meepraten over wij Iproblemen o Een kraanwagen sleept een auto weg: foutpar- keerders In de Marisstraat zullen als één van de eer sten met de maatregel te maken krijgen, beloofde de commissaris van poli tie. Vlaardingen De bewoners van de Marisstraat zullen als een van de eerste straten profiteren van de wegslceprege- ling. Commissaris Ben van Toledo heeft hen dat toegezegd. De toezegging is voor de bewoners een schrale troost omdat de gemeente nauwelijks in staat is ook maar iets te doen aan de parkeerproblemen in hun straat. Centrumbezoekers parkeren hun auto's vaak 'stijf tegen de heg aan', of pal te gen de deur aan. Het college wil wachten met de oplossing tot het verkeerscirculatieplan in zijn geheel aan de orde zal komen. De problematiek in de Marisstraat blijkt echter zo drin gend dat men nu, zonder extra kosten te moeten maken, al zoveel mogelijk wil doen. Zo deed commissaris Van Toledo de toezegging dat de politie fervente foutparkeerders ogen blikkelijk de Marisstraat uit zullen slepen. Ook zal beke ken woi'den of het eenrichtingverkeer voor de gehele straat van gelding kan worden gemaakt. S Hoek van Holland De Hoekse deelgemeente- raad staat bijzonder posi tief tegenover de plan nen van de heer W. A. H. Wurtz om een nieuw soort vakantiekolonie in Hoek van Holland te gaan exploiteren. Nu zo wel het KNVB vakantie kamp als het zomerkamp van de Rotterdamse va kantieschool zijn opgehe ven, dreigt een fors stuk recreatiegebied aan de Rondweg braak te blij ven liggen. De heer Wurtz verzorgde ongeveer twintig jaar lang de maaltijd in de kantine van het KNVB- kamp. Zowel de voetbalkampen als de vakantieschool worden opgeheven we gens sterk verminderde belanstelling. Volgens de heer Wurtz bestaat er echter juist van de zijde van scholen, scholengemeenschappen, verentgingen en organi saties een toenemende belangstelling voor kam- peergelegenheden. Hij wil dan ook bestaande terreinen graag in ex- ploïtatie nemen. Dat be tekent dan wel dat er een aantal voorzieningen zullen moeten worden getroffen op het gebied van sanitair en keuken- gerief. Volgens de initiatiefne mer zouden de verolijven van de RVS omgebouwd kunnen worden tot slaapzalen, terwijl het KNVB-kamp met het re creatiegebouw en de kantine als dagverblijf dienst zou kunnen doen. Op die manier zullen ook de tenten kunnen ver dwijnen die tot nu toe door de KNVB gebruikt werden. Die tenten zijn behalve ondoelmatig in het geheel, ook regelma tig onderhevig aan yer- IIIII nielingen. Enkele weken geleden nog werden meerdere tenten (waarde ruim drieduizend gulden per stuk) gewoon met messen stuk gesneden. De deelgemeenteraad is van mening dat getracht moet worden de beide terreinen als zodanig te behouden, omdat het de allure van Hoek van Holland als vakantie- en badplaats bevordert. Daarom zal aan burge meester en wethouders van Rotterdam worden geadviseerd met de heer Wurtz een huurovereen komst aan te gaan om op particuliere basis hel voortbestaan van de be treffende kampen te kunnen garanderen. Vlaardingen Het wegdek van de Westhavenkade zal op nieuw worden gelegd. In ver band met het slechte weer vlak voor de bouwvakvakan tie als ook die vakantie zelf, moest na rioiermgswerkzaam- heden de Westhavenkade snel worden gedicht. Van de week nog zal de noodaanleg waar schijnlijk verwijderd worden en het plaveidsel opnieuw worden gelegd. Vlaardingen De nieuwe wijkagent voor Holy-Zuid heeft giste ren zijn eerste spreek uur gehouden voor de wijkbewoners. In het vervolg zal hoofdagent E. van der Worp iedere woensdagavond van 7 tot 8 uur de bewoners van Holy-Zuid met raad en daad ter zijde staan. Het spreekuur wordt gehouden in de Kraanvogelschool aan de Kraanvogellaan 101. advertentie FINANClERINGS- EN ASSURANTIEKANTOOR ST. LIDUINASTRAAT 82 SCHIEDAM TELEFOON 010-255459 263977 O Persoonlijke leningen O Financieringen O Hypotheken Q Alle verzekeringen KontlnuJirodlot botobont Kortweg: Resorvogold Schiedam Alle kinderen uit het Singel kwartier kunnen volgende week donderdag tijdens een belangrijk spreekuur van de ge meente Schiedam hun zegje doen over al die ontwikkelingen in Schiedam-Oost, waarmee zij te maken hebben. Het initiatief jong Schie dam meer inspraak te geven is van de com missie welzijn jeugd en jongeren, die vorig jaar werd opgericht. Wethouder Herman Post hoorn is daarvan voorzitter. Een belangrijk motief om zo'n spreekuur voor de jeugd te houden is het toenemende vandalisme geweest, een on derwerp dat het stokpaardje is van het commissielid Piet Roosen (CDA). Door van de jeugd uit Oost te vernemen wat hun wensen zoal zijn hoopt de commissie de vele vernielingen te kunnen beper ken. „Al is het natuurlijk een utopie dat alle kinderen na dat spreekuur ineens braaf wor den, maar dat willen wij nu ook weer niet," aldus Roosen. „Zo'n spreekuur heeft uiter aard alleen zin, als de jongeren meteen zien dat er ook iets met hun wensen gebeurt," zei gisterochtend Frans Griffioen, socioloog var» de gemeente Schiedam, tijdens een bijeen komst van de commissie wel zijn jeugd en jongeren. Dat be tekent voor hem, dat als de jeugd uit Oost ideeën heeft met betrekking tot bijvoor beeld herbestrating, de bouw van het gymlokaal aan de Fahrenheitstraat en de reno vatie van schoolgebouwen, daar wel iets mee gedaan moet worden. Daar heeft de ge meente ook een klein bedrag voor over. Wethouder Post hoorn heeft voor dit jaar nog acht mille en voor 1981 is er een fonds van 25.000 gulden. Posthoorn komt zelf uit Oost, maar daarom is niet voor die wijk gekozen. Griffioen; „Oost heeft een vrij hoge bebou- •wingsdichtheid met relatief weinig openbaar groen, waar op wij zuinig moeten zijn. Speelruimte moet optimaal be nut worden. Een probleem voor de jeugd is daarbij, dat Oost is ingeklemd door de in frastructuur: de wijk is be grensd door drukke verkeer saders, te weten de Horvath- weg, de Broersvest, de Rotter- damsednk en de Hogenban- weg." Ook staat er in Oost veel te gebeuren waar de jeugd mee te maken heeft, zoals genoemde renovatie (Edisonplein), stadsvernieu wing en aanleg van school tuintjes. Gemeentelijk jeugd- consulent Joop van Broekho ven verwacht volgende week donderdag m elk geval ook verzoekjes om aanleg van crossbanen en plaatsing van doelpalen. Zulke kleine dinge tjes moeten niet onderschat worden wat betreft de recrea tie van de jeugd, aldus de con sulent. Hoeveel kinderen, jong en oud, zullen opdagen, laat zich raden. Posthoorn vindt aantallen minder belangrijk. „Het gaat erom dat wij er le ring uit kunnen trekken, dat wij een indruk krijgen van wat voor de jeugd nu belang rijk is," zegt hij. Het spreekuur, dat 28 augustus in wijkcentrum Oost aan de Galileistraat gescheiden ge houden wordt (voor de jongere jeugd van vier uur tot half zes en voor de jongeren van bal! acht tot half tien), heeft te ma ken met een brief van de stichting 'nationale commissie internationaal jaar van het kind 1979', die alle gemeenten in Nederland verzocht kinde ren steeds meer te betrekken bij gebeurtenissen in de stad. Posthoorn, die in zijn taken pakket ook de inspraak heeft, wil kinderen niet verpeten. Volgens zijn onderwijscansu- lent Theo van Giezen is een dergelijke bijeenkomst met de jeugd interessanter dan een enquête of iets dergelijks via de scholen, omdat klasgenoten elkaar dan doorgaans sterk beïnvloeden, „Als je hen een opstel laat schrijven over wat er aan Oost mankeert, gaan zij er eerst met eikaar over pra ten en krijg je eenslutdery reacties," aldus Van Giezen. Met de resultaten van h[ spreekuur wil de commissi wel overleg gaan voeren m' f organisaties in Schiedam-Ooii f> Het spreekuur zelf zal een or gedwongen, ongestructureei,1 karakter hebben. Posthoor! „Wij zien niets in een forum; i ie, waaraan de kinders vragc ijl kunnen stellen." Daarom zujl^ len alle commissieleden rnjj.' kleine groepjes jeugdigen wei-jt sen en problemen gaan dooi praten. j "'i Voor de Turkse kinderen 1 'i even gedacht aan een toll v maar omdat de ervaring leei dat zij toch nooit alleen komcl en dan meestal in ge2elschz| van Turkse vriendjes die w- Nederlands spreken, hoo; 1 Posthoorn dat 2ij zich toch wij duidelijk kunnen maken. Hock van Holland De bewoners van de acht wonlngei aan het Tonnemapleln hebben geen behoefte aan twee blok ken van elk zes parkeerhavens die de Rotterdamse vei keersdienst wil aanleggen. Tijdens een tumultueus verlo pen behandeling in de verga dering van de deelgemeente- raad lieten de bewoners er geen twijfel over bestaan dat ze de parkeerplaatsen niet wil len. Drie van de acht wonin gen hebben een garage, twee bewoners hebben in het geheel geen wagen, De bewoners zien de parkeerplaatsen als een on nodige aantasting van het groen ter plaatse, omdat vier bomen en een stuk grasveld zouden verdwijnen. De bewc ners kwamen met verschïller, de voorstellen om het geld ol een andere manier te besit den. In de huidige budgettt ring is herschikking van h« geld echter niet mogelijk. D deelgemeenteraad bad begri voor het standpunt van de be woners. Zij zullen adviscrc om alleen het nodige bestra tings werk ter plaatse te late; uitvoeren. iiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiDuiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiimiiEiiiiiiiiiiiiuniiiiiiHiuiinma Dit nieuwsblad. waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd m combinatie niet Rotterdams Nieuwsblad. oo° B G'.-'-' O O

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1