SPIRT II Laatste cricket ronde Nog volop spanning bij honkballers 'Plannen genoeg, maar eerst presteren...' Betaalde jeugd Gehandicapt SVV rekent op winst tegen Heerenveen Bekeren Programma De Vries:Wachten op bijdrage lichtinstallatie" Hugo van Houtenmanager FC Vlaardingen HêillÉiiliiÉ-l Verlaagd Wéér geen kampioenen Schiedam - Omdat de weersomstandighe den reeds vele weken voor goede speelda gen heeft gezorgd, gaan de Schiedamse cricketters dit weekeinde aan hun laatse competitiewedstrijden beginnen. Op het programma staan de ontmoetingen Excel- sior'20 tegen Sparta, terwijl Hermes DVS in Den Haag de gast zal zijn van VUC. Hermes Sportkort •13 fm* FC Vlaardingen niet kansloos bij DS'79 vrijdag 23 sugufttu* 1830 VO/SC/WW Het heeft ExcelsioF20 in deze competitie zeker niet mee gezeten. Door allerlei oorzaken is er een achter stand ontstaan in wedstrij den, die alleen in „dub bels" ingehaald konden worden. Een extra belas ting voor de Schiedam mers» die het hierin niet troffen, dat zij als eerste wedstrijd na de regen- stophHet nu kampioen ge worden Amsterdamse ACC te bekampen kregen. Zeker nu de Schiedamse al zes weken achtereen aan de positieve kant van de score zijn gebleven en .daarmee zijn opgerukt naar een fraaie tweede po sitie. Captain Koos Gouka: „Wij hadden het bestuur zo graag als jubileumge schenk een kampioen schap willen aanbieden, dat gezien de vorm en in zet van de laatste weken zeker haalbaar was ge weest." Zondag krijgen de Schiedammers alle kans om tegen het Rotterdamse Sparta voor eigen publiek te laten zien, dat de nu be haalde klassering geen toevalstreffer is. In deze ontmoeting neemt Wim Putter afscheid van het cricket op dit niveau, om in het volgend seizoen in een lager elftal terug te komen. Excelsior verliest in deze man een belangrij ke speler, die alom bewon dering oogste door zijn bowlen en haarzuivere aangooien naar het wicket Mogelijk dat Wim in de strijd legen Sparta de kans krijgt om zijn kunnen te tonen. De Rotterdammers zijn dit jaar als debutant erg tegengevallen en heb ben in hun spelersgroep alleen coach Peter Mahon en Hugo Meiers die voor enig resultaat zorgden. Hermes DVS krijgt zondag te maken met het op de voorlaatste plaats staande VUC. Ook de Hagenaars hebben zich gelijk Sparta tot één van de minst sterk ste teams laten zien en zul len het ook nu wel af moe ten leggen tegen de Schie dammers, die hun coach Mike Schrimpton moeten missen. De naar zijn va derland (Nw.-Zeeland) te rugkerende coach, die in de ontmoeting van vorige week tegen ACC tot op merkelijke prestaties kwam (93 runs n.o.) wordt vervangen door Jack Geerats. De verwachting is dat Hermes DVS de competitie met de maxi male winst zal afsluiten. Schiedam De honkbal- competitie loopt op zijn einde én de beslissingen, maar de beslissingen moeten nog val len. De enige wedstrijd, die zonder belangen is, gaat tus sen Schiedam en Leynden, die eigenlijk vorige week al afgewerkt had moeten wor den. Bij deze laatste competi tiewedstrijd, die om zondag om 17.30 uur op het terrein van Holy wordt gespeeld, ne- ;men Harry Reijngoud en Jur Blom steel afscheid van het eerste team. Voor Holy staan wel belangen op het spel, want een overwin ning bij Geldrop betekent een redding van de tweede degra datieplaats. De eerste is reeds ingenomen door The Stags uit Ettlen Leur. Behalve Holy zit ook Groenoord, dat thuis tegen Zwijndrecht speelt, nog volop in de problemen. Black Lions, dat evenveel punten heeft als het team van werper Hans Vrocn, en Tilburg (twee pun ten meer) zijn de mikpunten voor de Schiedammers. MSV'71 tenslotte heeft ook een overwinning nodig tegen Botlek. Vlaardingen/Schiedam - In de betaalde voetbalcompetitie gaat dit weekeinde ook de jeugd van start. Die van SVV speelt morgen al thuis tegen Volendam om half drie. De jeugd van FC Vlaardingen omtmoet FC Den Haag in het Zuiderpark, waarvan het vorige week op een toernooi van BTC met 3-0 verloor. Zoals bekend is <er dit voor de eerste vijf clubs promotie aan vebond'ermaaar<een nieuw te vormen hoofdklasse. Programma: FC D'ëü Haag—FC Vlaardingen, Excelsior—Sparta, DS'79—FC Amsterdam, AZ'67—Haar lem, Telstar—Fey en oord en SWVolendam, Schiedam/Vlaardingen In •het bekerprogramma springt 'morgen vooral PPSC-VDL •ïïï"1, terwijl ook de duels EBOH-Vlaardingen, £DS- »TSB, VFC-Unieum, De Al- blas-de Hollandiaan, Spirit- Fortuna, HBSS-Leonidas en •ue derby Hoekse Boys-Hol land de moeite waard zijn. Üe overige duels voor mor- fen, die eveneens (op 'SS'26-DUKO 14.30 uur na) 16.15 uur aanvangen, zijn: St Bemardus-HVO, Sa- telliet-Excelsior P, Postdui ven-Excelsior M en MVV'27- Geluks vogels. -^°ndag, wanneer de wed strijden in tegenstelling tot ■Zaterdag normaal om 14.30 Jair beginnen, kent het be- kergebeuren voor de ploegen tet de regio slechts zeven Quels. DHS moet naar Was senaar, Hermes speelt op „Harga" tegen de Dordtse derdeklasser Emma. Voor de derby-liefhebbers staat er nog een Thurlede-ge vecht tussen Martïnit en SFC op het menu, terwijl de laatste gangen door VCS-Ursus, Transvalia-Excelsior'20, Schiedam-DOCOS en RKWIK-DBGC voor hun re kening worden genomen. Vlaardingen/Schiedam Programma betaald voetbal zondag 24 augustus: SC Cam- buurSC Fortuna S„ DS '79FC Vlaardingen (Van der Laar), HeraclesSC Amersfoort, FC Amster damVitese, HaarlemTel star, De Graafschap-FC Den Bosch, FC Volendam Eindhoven, FC VVV—Hel mond Sport, SVVHeeren veen (Broekman). SVV is sterker geworden.... Schiedam - Het heeft er alle schijn van dat SW ster ker is geworden. Dc succesvolle oefencampagne ge tuigt daarvan, mentaal lijkt de ploeg niet zo zwak meer, kortom, er mag genist van een gematigd opti misme worden gesproken. Met de komst van Leen Warn aar als laatste man gaat er van de defensie thans meer rust uit. Voor doelman Bas van Noort- wijk (25) betekent dat een stukje zekerheid. Hij: „Af en toe Is het nog wel wennen, maar ik weet zeker dat het m'n zelfvertrouwen ten goede komt Van de 90 doelpunten vorig seizoen tegen, waren dat er al 89 te veel, maar ik geloof dat het voorbij is" Cor da Vries...wachten op de gemeente. Onder het motto: SVV kan niet slechter, wordt zelfs SVV een middenmoter toegedacht; volgens Bas van Noortwiik kan je pas na zo'n wedstrijd of vijf bekijken wat de ploeg alle maal kan. „Ik kan in ieder geval van me zelf zeggen, dat ik over de oefencam pagne niet erg tevreden ben'*. De Schiedammer, sinds vijf jaar onder de lat op „Harga", legt uit: „De meeste wedstrijden stond ik niet onder druk, boven dien heb ik moeite met wegdraaiende voorzetten. Ik twijfel nog steeds of ik dan moet uitlopen ja of nee. Je moet als doelman niet nadenken maar doen, gelijk reageren. Ik had bij- door Bas van den Berg voorbeeld van FC Den Haag vorige week veel meer tegenstand ver wacht» maar wat voor har de schoten heb ik nou ge had?" Dat Bas van Noortwijk weer als eerste doelman is gekozen, heeft een oor zaak. Hij: „Een trainer, in dit geval Sandor Popovics, gaat altijd uit van gelijke kansen, maar omdat je al eerste doelman bent, heb je een voorsprong. Ik weet wat dat betekent voor John Marrevee in dit ge val, die maar enkele ma len onder de lat heeft ge staan. Ik heb zoiets zelf ook meegemaakt". Is het elftal klaar voor zondag tegen Heerenveen thuis, het bestuur duidelijk nog niet. In het zojuist verschenen jaarverslag maakt secretaris Cor de Vries er melding van, dat men nog altijd 2it te wach ten op de gemeente, die, als het goed is, voor drie ton goed zou moeten zijn om deels de lichtinstallatie te financieren. De andere helft dekt de KNVB zelf. Cor de Vries: „Het zou een „misser" van Schiedam zijn als men zich hiervan distianceert. Niet alleen SVV handhaaft men daar mee in het betaalde voet bal. ook de gemeente-op- stallen worden verrijkt met een kap titaal rijke lichtinstallatie, geschikt voor avondwedstrijden, tv-uitzendingen, waarmee SVV de stad Schiedam kan promoten". Moeilijker „Het is een goede gedach te". aldus De Vries, „om in Schiedam ook eens het za kelijk inzicht te laten pre- veleren en de vooroorde len en politieke zienswijze eens ter zijde te schuiven. Wij prijzen ons gelukkig al die 25 jaar te hebben kun nen handhaven in het be taalde voetbal zonder fi nanciële steun, maar het wordt steeds moeilijker". Anders gezegd: als de ge meente SVV niet steunt, tekent het daarmee het „doodvonnis" voor SVV. Vlaardingen Hugo van Houten (41), de nieuwe manager van FC Vlaardingen, waakt voor optimisme. Eerder bedient hij Sch van de opmerkelijke uitspraak, dat een seizoen van wéér 21 punten niet meer te verkopen is... „In dat geval moet je stoppen of een fusie- partner zien te vinden". Het ziet er echter niet naar uit dat het bin nenkort" zover zal komen. Onder het motto: geleerd uit de vele fou ten, met als gevolg een slecht imago dankzij de media, la FC Vlaar dingen helemaal opnieuw begonnen. Net zoals het vijf jaar geleden door tussenkomst van de rech ter delicentie van Fortuna VL kon overnemen. Het trok ver rassend genoeg vijf (gerouti neerde) spelers aan, kreeg van sponsor Slavenburgse bank de garantie dat de salarissen op tijd zullen worden uitbetaald, renoveerde zelf de accommo datie en legt thans de laatste hand aan een spelershome on der de overdekte tribune. Hugo van Houten heeft nog meer plannen, maar realiseert zich dat je alleen met inzet geen volwaardige eerste divi sieclub kan worden. Om als manager het produkt te kun nen verkopen, heb je iets tast baars nodig, prestaties. Daat komt het puliek, 't is inder daad clichématig, en de spon sors op af. We hebben een kleine harde kern van 400 supporters, maar het gaat juist om die andere 2000, die het la- tena fweten. We vragen ge woon het voordeel van de twijfel". Hugo van Houten, vroeger speler van VUC en De Ooie vaars, thans eigenaar van een restaurant in Delft, maakt veel vrije tijd vrij voor FC Vlaardingen. In twee jaar tijd is hij er aan verknocht ge raakt Het contact kwam via zijn zoon Iïugo, die In het jeugdciftal speelde (doelman) nu Feyenoord-C - tot stand. De horecaman uit Delft heeft wel begrip voor de huidige si tuatie, het verhaal dat de ge meente betaald voetbal geen barst interesseert, is hem ge noegzaam bekend. Toch is hij nieuwsgierig hoe zo'n gemeen te over de handen vol (eigen) geld kostende renovatie denkt", 't Is eigenlijk een vreemde 2aak omdat we een jemeentelijk sportpark, waar ook Fortuna VL van profi teert, hebben opgeknapt. OOk al ben je tegen betaald voetbal en wordt je niet eens erkend, je mag toch wel verwachten dat materiaalkosten vergoed worden? Als ik zie welke be dragen er voor renovaties voor amateurclubs over de toon bank gaan. zeg ik dat wij iets goeds hebben gedaan in het gelang van de gemeenschap". Het enige contact met de ge meente bestond toen de tribu ne bouwvallige werd en moest worden afgekeurd. Als bin nenkort het spelershome offi cieel wordt geopend, zullen we het de sportwethouder („Cees Bot", red) laten openen. Kan- ie zien hoe het gemeentelijk sportpark is veranders". FC Vlaardingen is opn begonnen, zelfs met een nieu we trainer. In één jaar versleet het er al drie, ongezond na tuurlijk, maar hoopt met Van Vianen wéér rust te krijgen rond de voornamelijk jeugdige betaalte selectie. FC Vlaardin gen ging intussen een samen werking aan met FC Den Haag, wat tot gevolg had, dat er aan de Marathonweg al een soort tweede FC Den Haag is op te stellen. In de oefen cam pagne werden alle Hagenaars getest tegen Fortuna Sittard („11," red.) Van Houten: „Het ziet er zelfs naar dat we de competitie in gaan met een Haags midden veld. Alles onder nieuwe lei ding van Henk den Arend, die jammer genoeg tegen zijn oude club DS79 een schorsing moet uitzitten. Meer dan ooit is de selectie van de F C breed genoeg. Daarom is er nogal wat gepuzzeld om tot een juis te formatie te komen. Het uit gangspunt moet zijp een punt per wedstrijd. Alles wat je wint is meegenomen". Fusie? „Misschien zit het er nog wel eens in („met SVV", red.), maar laten we niet op de zaak vooruit lopen. Vroeger lagen de complexen van Hol land Sport en ADO ook drie kilometer van elkaar verwij derd, maar de supporters gin gen bij beide clubs kijken. Schiedam en Vlaardingen, waar zich dezelfde situatie voordoet, zijn aparte steden, ieder met een igen mentaliteit. Weinig Schiedammers gaan bij de FC kijken en andersom". „Om dat te doorbreken, mits het niet slecht gaat, moeten we regionaal gaan denken". Fen soort FC Waterweg? „Inder daad, ook Maassluis en het Westland erbij betrokken. Er zijn plannen genoeg in de ijs kast, maar je kan ze alleen het licht laten zien als je presteert. Ik heb de laatste maanden mets anders gedaan dan spon sors getracht te interesseren, ik heb er nu drie. Zelf dacht ik aan twintig, maar ze wantrou wen je. Wat heb je te bieden? Gelukkig is de schuld bij Sla- venburgs bank op de lange baan geschoven en draaiden we voor het eerst zonder ver lies..." Hugo van Houten op nieuw begon nen Vlaardingeu/Schiedam - SW rekent zondag, bij de start van de voetbalcompe titie, op winst tegen Heer- enveen. Ondanks het feit, dat Sandor Popovics zeker vijf veldspelers mist, gaat hij er van uit. dat cr geoogst kan worden na de succesvol verlopen oefen campagne. Het is vrijwel zeker dat Aad van der Vlist (enkel) met speelt, evenals Henk Salari (knie), André van Maaren (dij been) is een vraagteken, ter wijl Jos Zoetmulder deze wc-ek voor zichzelf trainde. Bart Kreft is voor vier wedstrijden geschorst. De nieuwe trainer staat, omdat het zijn eerste seizoen in het betaalde voetbal is, onbevan gen tegenover de tegenstan der. „Wij zullen zeker het ini tiatief nemen", is zijn mening. De opstelling is in verband met de blessures nog niet be kend. FC Vlaardingen krijgt het niet makkeluk bij DS'79, maar acht zich toch niet kansloos. Trai ner Jan van Daal, die deze week op de tribune in Loke ren zat, zal niet veel wijzer zijn geworden van het Vlaar- dmgse spel. Enerzijds was de overmacht te groot, al hield de FC na goed stand, maar ook werd er nog druk geëxperi menteerd met de spitsen. Trai ner Martin van vianen weet z'n opstelling, maar geeft die nog niet prijs. VDL zal in het bekerduel te gen PPSC met zijn tweede keus aantreden. Trainer Cor Nieuwenhuiizen, die met het eerste elftal in Zeist in een trainingskamp vertoeft, wei gert naar Maassluis te komen. Hoek van Holland stelt po gingen in het werk om de be kerwedstrijd tegen Hoekse Boys uitgesteld te krijgen. Morgen is er namelijk een bra derie in de Prins Hendrik straat, waar de zondagvoetbal- lera met een stand vertegen woordigd zijn. Door de wed strijd vrezen ze een vermin derde publieke belangstelling. Het is echter onwaarschijn lijk dat het duel ook werkelijk wordt uitgesteld, omdat tegen stander Hoekse Boys niets voor uitstel voelt. De Schiedamse volleybalve reniging Both en Partners, dat nu eindelijk over een eigen verenigingsruimte kan be schikken, speelt op 20 septem ber een demonstratiewedstrijd zit volleybal tegen het Olym pisch team, dat op Papendal bij de Olympische Spelen goud veroverde. In verband met werkzaam heden aan het terrein op Thurlede, speelt het eerste he renteam van de Schiedamse handbalvereniging DWS zijn eerste competitiewedstrijd te gen Snelwiek op het veld van De Hollandiaan in Vlaardin gen, Voor het tweede veld van DHS zijn voor DRZ en DHS de normen bekend gemaakt. De eerste elftallen werken hun wedstrijden normaal op het veld af, terwijl de reste rende elftallen, indien het tijd stip dat noodzakelijk acht, op sportpark Bijdorp worden ge speeld. RKWIK bekert alsnog. De Vlaardingers spelen ingelast zondag tegen DBGC, de nu in de tweede klasse uitkomende ploeg uit Oude Tonge. HBSS heeft in van Ton van de Leije een trainer voor de B- selektie gevonden. Bij de hockeyvereniging Evergreen heeft men de on- kostenregeling c.q brandstof- vergoedmg ten aanzien van de uitwedstrijden vastgesteld. Per speler wordt een stuiver per kilometer uitgekeerd. Ook Martinit heeft nog kun nen profiteren van de Nuts- prijsvraag. Weliswaar won de Schiedamse derdeklasser geen wedstrijd tegen Ajax, maar twee wedstrijdballen mogen er ook zijn. Ben Hakkert (Ursus) heeft, zijn overschrijving naar RKWIK ingetrokken en speelt, dit seizoen weer gewoon op' 'De Lange Boogaert'. De cricketwedstrijd tussen de veteranen van Hermes, DVS en de honkballers van(, Schiedam is geëindigd in een overwinning (83 voor 9 om 82' all out). i Vlaardingen De eerste di visieclub FC Vlaardingen- heelt voor de nieuwe com petitie de toegangsprijzen verlaagd. De staanplaatsen van zes gulden kosten thans 4,50. Kinderen tot en met 12 jaar. alsmede* AOWers, betalen een rijks daalder. De onoverdekte tribune kost teven gulden en de overdekte negen gul dens.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 11