SPORT EXTRA 'Ik moet nog meer discipline opbrengen' Ab van Dijk: „Een ledenstop is er niet bij" m Ferrie Groeneweg Afscheid van WimenJaap Aanvoerder Jan vanAItena: Maassluise semi-prof RobKiebert: Nieuwe aanvoerder Kindsafaan Argusogen Voetbalbedrijf Safer Eindsprint vrijdag TP 22 tftffftretva i960 m vd/sc/ww m Rob Klebert- vaak ook afgunst Schiedam Rob Kiebert mag rich na twee sei zoenen betaald voetbal in Maasluis weliswaar enige mate van bekenheid hebben verworven, het einddoel is nag lang niet bereikt. De 23-ja- rige sportleraar heeft ambities genoeg, maar be seft terdege, dat er nog veel, heel veel geleerd moet worden. „De discipline is een erg belang rijk punt", stelt SVV'er Kiebert terecht vast, want achter de periode van het 'als een kip zonder kop erin vliegen', moet definitief een punt worden gezet. Rob Kiebert is na Aad Koudijzer (SVV, Spana, Waregem en AC Gent) de tweede Maassluizer die zijn geluk in de betaalde sector beproeft. ,,En tot nu toe zonder spijt", zegt hij resoluut. „Het plezier is er nog steeds. En ja, ik wilde al tijd al het hoogste bereiken. Dit was een logi sche stap. Of je bij de amateurs driemaal in de week traint of bij SVV viermaal, maar wel twintig mille in het jaar, plus allerlei geinige dingen zoals voor 10.000 man spelen bij een FC Groningen en Wageningen, daarom was de keus niet zo moeilijk". Rob Kiebert, in 1978 afgestuurd als sportleraar en in augustus werkzaam op de Rijnmond MTS in Schie dam, wachtte het juiste moment af. „Ik heb van kindsaf aan bij VDL in gespeeld. Voetbal of mis schien sport in het algemeen, dat was het voor mij helemaal. Waar jochies uit de buurt met brommers liepen te klooien, daar ging ik voetballen. En met succes, want op mijn zestiende jaar kwam Sparta als eerste aan de deur. Mijn ouders hielden, ook met oog op het maatschappelijke, heel duidelijk de boot al. En daar ben ik ze nu nog dankbaar voor". Met maatschappelijke zekerheid in zijn zak, koos Rob pas op ziin 21-ste. „Ik heb een hoop te leren. Maar het gaat beetje bij beetje. Technisch kan ik aar dig meekomen, maar tactisch is wel een hele om schakeling van een vierdeklasser naar een eerste di visie geweest. Maar de aanpassing verliep vrij vlot. Ik ben geweldig goed opgevangen en de wedstrijden vorig seizoen in de basis, die me ook belangstelling van FC Den Bosch en FSC opleverde, waren daar van een bevestiging. Ik weet dat ik op niveau mee kan, maar dat er nog een hoop moet gebeuren". „Eredivisie is het einddoel. Eigenlijk is mijn hele le ven nu al omgegooid. In de weekeinden uitgaan is er niet meer bij, andere tijden warm eten, enzovoort, dat is logisch. Alleen in de vakanties kan je je eens goed uitleven". De 'serieus* ogende Kiebert wordt in zijn thuishaven nog wel eens met argusogen bekeken. Zo sloeg hij een aanbieding bij zijn oude vereniging resoluut af en wan neer SW, zoals nu in de voorbereidingscampagne ook, Maassluis aandoet, zijn de opmerkingen niet van de lucht Daarover: „Ook daarmee moet je leren leven. Maassluis is wat dat betreft echt een dorp. Je gaat in eens enorm over de tong en krijgt helemaal nergens op slaande opmerkingen naar je hoofd geslingerd, niet te geloven. Ik sta er gewoon boven". Kiebert, die in zijn ijver zijn capaciteiten ten opzichte van de nieuwe trainer wil bewijzen, is misschien wel wijzer, maar voorlopiger nog niet rustiger geworden. „Je wil je plaats graag waarmaken. Met Popovics (een stadgenoot) wordt er echt heel hard aan een succesvol seizoen gewerkt En daar wil ik graag mijn bijdrage aan leveren. Kijk, iedereen beseft nu terdege dat SVV inge slapen was. Het moet volgens mij mogelijk zijn voor 3.500 man gemidddeld onze thuiswedstrijden te gaan spelen. We hebben goede versterkingen, nu alleen het eindresultaat nog". Excelsior M kan geen kant fr eer üit Maassluis Excelsior M heeft tijdelijk een nieuwe aanvoerder. Jan van Dijk, die vorig sei zoen tegen Rijsoord uit het véld werd ge stuurd, mag die functie tot 1 ja nuari niet meer uitoefe nen. Op bet ogenblik is die rol toebedeeld aan doelman Roel Jan Ab bes, Of trainer Ferrie Groen weg hem de aanvoerders band tot 1 ja nuari toedenkt, is niet bekend. Maassluis - Eén van 58 elftallen, die Excelsior M riik is, speelt; het eerste. Tegenstander SVV brengt met 5-1 de Maassluizers hun twee de nederlaag toe. Ferrie Groene- weg, de nieuwe trainer, is er niet van onder de indruk. Experimen teert neg volop en ziet tot zijn vol doening dat iedereen zich leegk- nokt „Een betaalde club inspi reert, de wedstrijd paste wel niet in ons oefenschema, ,maar Sandor Popovic, de trainer van SVV, zag het als vriendendienst Ik ken die man al jaren". Onder leiding van Ferrie Groene- weg (89), hoofd van een openbare lagere school, met zo'n 230 leerlin gen, bouwt Excelsior M, aan zijn toekomst Voor de zoveelste keer, want de Maassluise club, enkele ja ren geleden nog eersteklasser, glijdt steeds verder uit. Weinig talent dient zich, ondanks een veelvoud van elftallen. „De recreatie over heerst", zegt voorzitter Ab van Dijk, eind augustus weer herkiesbaar, „maar we houden niemand tegen. Excelsior M. staat voor iedereen open. ondanks het feit dat we te weinig velden hebben. Ga maar na, 58 elftallen verdelen over drie vel den. 't Is eigenlijk onbegonnen werk, maar we hebben geen alter natief, waar moeten we heen! Die avond zien 2o'n duizend toe schouwers, veelal vergrijsde Maas- sluizers, voor het grootste deel jeugd opdraven. Ze kennen vrijwel nie mand, maar wat geeft het. Excelsior M. is een voetbalbedrijf waar zij hun hart aan hebben verpand. Frank Vork en Paul Husslager zijn nog met vakantie, Onno Wiggers vervult zijn militaire dienstplicht, ondanks die handicap geniet Ferrie Groeneweg van de inzet van zijn equipe. Hij staat model voor het nieuwe elf tal; was jarenlang zelfs laatste man en aanvoerder, straalt „gezag" uit en dat wordt door de jeugd geaccep teerd. Het is wel eens anders ge weest bij de derdeklasser. Ze erken nen hun nieuwe leider. Groeneweg: „Het is natuurlijk wel zwaar, een .cycles van 11 a 12 oefenwedstrijden in vijf weken tijd. Het komt neer op trainen en de volgende dag spelen, maar wel een goed systeem, dacht ik zo. Er gaat niets boven het spelen van zoveel mogelijk wedstrijden. De totale selectie telt negentien kna pen, dat blijft zo, inclusief de oude- Eén ervan is Lo Verhaas, een poli- tie-agant die te laag spelde. Hij kon het prestatievoetbal niet meer vol houden, maar is er van teruggeko men. Groeneweg: „Je bent nooit te oud om in een eerste elftal te spe len, als je er maar naar leeft en in zet toont". Deze Verhaas was voor Richard Dercks, een nieuw talent "bij SVV. afkomstig uit het jeugdelf- tal van Fcyenoord, een grote sta-in- de-weg. Maar ook een Jan van Dijk, die tot 1 januari geen aanvoerder meer mag zijn, en Lies Kardol, zijn pijlers waarop het nieuwe Excelsior Maassluis moet gaan rusten. Excelsior M. wordt die avond niet weggespeeld. Alleen krijgt het ademnood, waar SVV onvoldoende van profiteert. Het bestuur bekijkt intussen de wedstrijd met heel an dere gevoelens. Achteraf had men beter een toegangsprijs kunnen vra gen, gelet op de grote schare sup porters die SVV meebrengt. Terwijl net hoofd veld er uitstekend bij ligt, wordt terloops gekeken naar de nieuw ingezaaide velden. Gefrons van wenkbrauwen want het gras komt niet helemaal op. Voorzitter Ab van Diik: „Ik kan de gemeente wel om uitleg gaan vragen, maar ik ken de procedure niet die is toeg- past. Misschien zijn de kale plekken wel vergeten in te zaaien, maar ik heb geen bewijs". Excelsior M. wil lief zijn voor de ge meente. Want zelf heeft het tal van wensen om het complex „leefbaar" te blijven houden. Eén ervan is een uitbreiding van de bestuurskamer. Tot nu toe was dit domein een door gangskamer. Elftalleiders stapten binnen met mededelingen dat C-3 had verloren of de veteranen weer hadden gewonnen, „Dat werkte sto rend, we zoeken een rustgevende plek", zegt Ab van Dijk. „Kijken waar er plaats is. Misschien een aanbouw of de hoogte in. Volgens ingewijden kan er een etage op. Maar voorlopig houden we ons nog bezig met de verkoop van loten voor een nieuw interieur in de kan tine. Nieuwe tafels en stoelen, die aangepast moeten worden aan de nieuwe fraaie bar". Van Dijk staat die avond zelf ook nog even achter de tap. In drie jaar tijd is Excelsior M een belangrijk deel van zijn leven geworden. Ook ai liggen zijn dagelijkse werkzaam heden in Gouda. Ervaart dat het complex té klein aan het worden is, maar kan geen kant meer uit. „Waar moeten we naar toe", zegt hij Maassluis De 39-jarige Ferrie Groeneweg staat voor een moeilijke taak Excelsior M. omhoog te bren gen. In enkele jaren tijd zakte de ploeg van de eerste naar de derde klasse. Vroeger dan ooit is Groeneweg als eerste stap dan ook met de training begon nen op het grasveld van de Koningin Juliana-ge meenschap. Het bestuur heeft volledig vertrouwen in de nieuwe man, die jaren achtereen aanvoerder was. Anders dan vorige trainers, die tussentijds de laan uitvlogen (Leen Admiraal en Hans Kost en ze), kent hij als geen ander de sfeer bij de Maassluise derde klasser. Ferrie Groeneweg, hoofd van een openbare lagere school in Maassluis, met zo'n 230 leerlingen, gaat uit van een kleine oude kern in de ploeg, aange vuld met jeugd. De nieuwe se lectie van Ex celsior M voor de zoveelste maal. „Misschien dat een aantal huizen kunnen wor den afgebroken", grapt een ander (bekend) bestuurslid, „maar serieus, we gaan niet weg van dit complex". „Een alternatief is", zegt Ab van Dijk, „dat elftallen af en toe bij MSV'71 spelen, maar we denken be slist niet aan een ledenstop. Dat komt de sfeer in de club niet ten goede. Doe je zoiets, dan betekent dat altijd een teruggang. Iedereen moet bij ons terecht kunnen, ook al is het passen en meten.." kim/ié. Vlaardingen - Zaterdag 23 augustus' zal eersteklasser Zwaluwen afcheid nemen van de gebroeders Roo- denburg. Wim en Jaap, een begrip in Vlaardingen. zijn dan ruim veertig jaar lang betrokken geweest bij het jeugdwerk. Eén en ander gebeurt in de Lijnbaanhallen, waar Zwaluwen die avond het feit herdenkt dat het 45 jaar geleden werd opgericht In september zal verder aan de gebroeders een receptie worden aangeboden. Tal van oud voetballers, die door Wim en Jaap Roo- denburg zijn opgeleid, zullen daarbij worden uitgeno digd. Wim Roodenburg, die in 1937 van de Kantoor Voetbal Club naar Zwaluwen overstapte, is nog korte tijd keeper geweest van Zwaluwen. In het begin van de oorlogsjaren nam hij echter de taak op zich om de jeugd op te gaan leiden. Zijn broer Jaap werd in 1948 actief van deze zaterdagclub. Het afscheid gaat gepaard met een feestelijke bijeenkomst met bekende artiesten. Op de dag zelf (23 augustus) zijn er aan de Zwaluwenlaan voetbaltoernooien voor junioren en senioren. Onze kracht ligt inde aanval' Jan van.Altena (I) in karakte ristieke hou ding. Maassluis VDL timmerde het vorige seizoen flink aan de weg. Het aantal leden groeide, er kwam een lichtinstallatie op het hoofdveld en er werd weer eens een kampioenschap behaald. Waarmee VDL van de vierde naar de derde klasse promoveer de, na een aantal jaren steeds net iets tekort gekomen te zijn. Maar onder leiding van trainer Cor van Nieuwenhuizen slaagde VDL nu wel. Tot groot genoegen ook van aanvoerder Jan van Altena, die belangrijk in de titel heeft bijge dragen. Jan van Altena noemt zich zelf een VDL'er in hart en nieren. „De kans dat ik hier nog eens weg zou gaan, is vrijwel uitgesloten. Ik ben teveel Maassluizer en heb het hier goed naar mijn zin". Opval lend is trouwens, dat er niemand van het succesvolle elftal is ver trokken. „Wel zijn er vier spelers bijgekomen", aldus Van Altena. „De selectie is zodoende wat bre der geworden". Dat viertal: (Ton Vonk, Harrie Huizing, Harold Bab en Peter Berkman), biedt Van Nieuwenhuizen zeker aanvallend meer mogelijkheden. Jan van Altena (27) is ondanks zijn clubliefde toch één jaar bij VDL weg geweest, in het seizoen '76-77 stond hij als semi-prof bij SVV op de loonlijst. Door een langdurige blessure is het niet ge worden wat er van Van Altena verwacht werd. en prompt keerde hij weer op het oude nest terug. Uit de vierde klas kon VDL maar steeds niet wegkomen. „We hebben de laatste iaren steeds tegen de top aanezeten'aldus Van Altena. „Maar sleedsl lukte het niet". Ook het afgelopen seizoen was de con currentie enorm zwaar, maar VDL had de sterkste eindsprint. „We waren ook aan promotie toe", aldus Van Altena, die zich op de rechterspits positie het beste thuis voelt, „Met dit elftal waren we in de vierde klasse uitgekeken. In de der de klasse verwachten we meer voet ballende ploegen te ontmoeten". Volgens Jan van Altena heeft VDL geen échte bikkelploeg. „Misschien is het daarom in ons voordeel dat we Ingedeeld ziin met op papier al lemaal voetbalploegen. Dat ligt ons veel beter". In de afdeling D krijgt VDL onder meer te maken met Ex- celsior'20, Portuna VI., Schiedam, De Holland iaan en de Feyenoord amateurs. „Een enorm zware afdeling", aldus Van Altena. „Zeker ook door al die derby's. Maar een echte favoriet zie ik nog niet, ook niet in Feyenoord". De Rotterdammers hebben zich, zoals bekend, nogal versterkt On dermeer met Jan Merrelaar, waar mee Jan van Altena nog speelde in SVV, en laatstelijk van Zwaluwen VL. afkomstig. De kracht van VDL schuilt voor een groot deel in de aanval, vooral door de twee buitenspelers, waar van Jan van Altena er één is en Marcel van der Vaart op links de andere. „Via snelle aanvallen over de vleugels", aldus Van Altena, „dan zijn we het gevaarlijkst". De tegenstanders zijn dus gewaar schuwd, maar Jan van Altena, die van beroep lasser is, zit er niet mee. „Ik heb wel vetrouwen in dit elftal. Mijn uitgangspunt is in ieder geval handhaven, laat ons eerst maar eens lekker in het midden meedraaien".' Aan een kampioenschap en zeker' aan degraderen denkt Van Altena voorlopig niet.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5