Rugby 'Ik geniet van publiciteit, nou én!' Accommodatie MSV'71 al weer te klein Hoekse Boys zoekt een spits Joop Koole over debuut bij VDL: AadMoerman: Blessures Stormachtig Medewerkers -• 'i TrainerCor van Rooy: 'Mentaliteit verbeteren' Voorzitter Wim Caron: 'Verenigingsleven is verbeterd' 22 augustus VD/8C/WW Hoek van Holland Een figuur, die in het Westland en met name Hoek van Holland geen nadere introductie behoeft, is Aad Moer man. De 26-jarige Hoekenaar is behalve be drijfsleider van het café-restaurant Unicum ook zeer bekend bij de voetbalverenigingen in de omtrek, die op een enkele uitzondering na, de roodharige spits onderdak hebben ge boden. De vele doelpunten die Aad Moerman, thans spelend voor s-Gravenzandse SV, op zijn con to heeft staan, hebben hem tot een veel be sproken figuur gemaakt. „Dat komt ervan als je veel in de publiciteit staat", zegt hij. „Dat gebeurt nu eenmaal, dat kan ik ook niet hel pen. Het is wel zo, dat ik er heus niet afkerig van ben. Waarom zou ik, is het dan zo'n slechte zaak te bekennen dat je het erg leuk vindt om je naam terug te vinden in de Krant. Nee toch!". Eén ding is zeker, wat er ook over Aad Moerman gezegd wordt, voetbalcapaciteiten kunnen hem niet worden onthouden. De beker van zijn voetbal carrière, die loopt van de pupillen van Excelsior M, Sparta (geselecteerde jeugd), Hoek van Holland, Naaldwijk, Hoekse Boys, 's-Gravenzandse SV, Hoekse Boys en weer 's-Gravenzandse SV, is goed gevuld met doelpunten. En dat is nog steeds één van de belangrijkste zaken in het voetballen. „Als er ooit nüg eens een kans komt het betaalde voetbal in te duiken, dan zal ik het zeker probe ren. Wat heb ik te verliezen", vertelt Aad Moer man, die bij Sparta een aardige kans had. „Op het strand voetbalde ik wel eens met Hans Eijken- broek en zo kwam ik al vroeg bij Sparta terecht" „Maar de zaak speelde ook mee. Ik zat op de Hore- ca-school in Spangen, dat moest van mijn vaders die helemaal niet om voetbal gaf. In het begin was de zaak nog erg klein en moest ik ook meehelpen. M'n vader heeft me nooit iets cadeau geven. Ik heb er keihard voor moeten werken. Aan de ene kant, als ik nu de zaak zie, ben ik erg gelukkig. Aan de andere kant had ik graag verder gekomen. Het is maar waarvoor je kiest". Van invloed zijn de blessures geweest: meniscuso- peratie, afgescheurde enkelbanden, scheurtje in de knieschijf, het is slechts een kleine greep uit het scala van blessures, waarmee Aad Moerman te kampen heeft gehad. „Maar ik ben altijd weer te ruggekomen. Nu ook, ook al kan ik alleen met een speciaal enkelzwachtsel spelen. Mijn vrouw Anne ke zegt wel eens, je kan je bed beter bij de fysio therapeut opslaan- Maar ja, ik wil altijd zo snel mo gelijk weer spelen". Behalve uitverkiezingen voor het Haags jeugdelf- tal, Westlands elftal ('Daar ben ik enorm trots op') en Hoeks elftal, is Aad Moerman, mede door zijn blessures, nooit verder gekomen. „Tsja, ik zou het wel weten als. ik de kans zou krijgen. Ik heb er het karakter nog voor. Als ik een mooie goal heb ge- maakt, dan laat ik het vaak iedereen weten en dat veroorzaakt wel eens afgunst. Dat is misschien wel een grote fout. Maar je moet niet vergeten, het voetballen heb ik altijd helemaal alleen moeten beleven. Voor eenvoudige wedstrijden trucs bij mijn vader uit moeten halen om tóch te kunnen spelen. Als je wat ouder wordt, en ie krijgt de ver antwoordelijkheid over een zaak, aan gaat het za kelijk gevoel meespreken". k moest u zeggen tegen de spelers' Joop Koola (I) en Janus van Onselen op het veld san de Boon- erstuls in Maassluis. Beiden zijn op ctai moment IS jaar en vlak voor het begin van hun de buut. Maassluis - Een leven gevuld met sport. Joop Koole kan er over mee praten. De in Maas sluis geboren, maar nu al weer jaren in Vlaardingen wonende oud-voetballer van VDL, is niet meer weg te denken uit de voetbalwereld. Al op 15-ja- rige leeftijd speelde hij in het eerste elftal van VDL, Van 1934 tot 1959. En dat zonder onderbreking. Toen hij in juli 1945 bij de politie in Vlaardin gen kwam, werd hij direct lid van de Politie Sport- en Ont- spannings Vereniging.Hij bleef echter gewoon in Maas sluis voetballen bij VDL. In 1947 werd hij bestuurslid van de Politie Sport Vereniging en sinds vijf jaar is hij nu voorzit ter. Hij is evenwel bezig aan zijn laatste ambtsperiode. In 1982 zet hij definitief een punt achter zijn bestuurlijke carriè re. Joop Koole heeft de hoogtijdagen van VDL nog meegemaakt. Hij speelde met VDI, zelfs in de tweede klasse van de KNVB. „We hadden toen een prachtig elftal. VDL speel de op een hoger plan dan Excelsior M. Spelers als Gerrit van Altena, Janus van Onselen en Arie Hoek waren toen de steunpilaren. Al jon getje van 15 jaar debuteerde ik in het eerste elftal van VDL. Ik werd door de ouderen in het elftal goed opgevangen, maar moest wel u zeg gen tegen de oudere mede-spelers Dat Joop Koole indertijd wel een ta lent was bleek uit het feit dat, toen hij van Maassluis naar Vlaardingen verhuisde, benaderd werd door ver schillende clubs. De Hollandiaan. Fortuna en zelfs VSV uit Velsen probeerde Joop Koole in te lijven. Hij werd toen tevens geselecteerd voor het Nederlands Politie Elftal, waar hij 50 maal voor uit kwam. Hij veranderde echter niet van dub. De Vlaardïngse Politie Sport en Ontspannings Vereniging maakte na de oorlog een stormachtige ont wikkeling door. Vóór de oorlog wa ren slechts voetbal en schermen po pulair bij de politie-agenten. Joop Koole heeft ae ontwikkeling van dichtbij meegemaakt. „Ik vind dat een politieman een goede conditie moet hebben. Een agent die er bij loopt als een houten hark hoort na tuurlijk niet. Je hebt het gewoon nodig als politieman. Tegenwoordig worden bijna alle sporten bij ons be oefend". In de periode dat Joop Koole bii de politie voetbalde, heeft hii hel zwaarder te verduren gehad dan bij VDL. „Bij de politie heb ik de mees te „optaters" gehad. Dat komt om dat sommige elftallen aangevuld werden met minder begaafde voet ballers. Die gingen er natuurlijk wat onbesuisder in. Toch heb ik weinig blessures gehad. Had je er één, dan gooide je een beetje groene olie op je benen en hup. ging je de wei weer in. Ach, ik heb altijd staan spillen, ik was vrij robuust, dus ik kon wel tegen een stootje". De loopbaan van Joop Koole zit er nu bijna op. Tijdens zijn actieve loopbaan heeft hij heel wat diensten moeten omzetten om op zondag te kunnen voetballen. Hii had het er graag voor over. Hij zal gemist wor den, Joop Koole, als hij er in 1982 niet meer bij zal zijn. Hij stond aan de wieg van de ontwikkeling van de Vlaardïngse Politie Sport-Ont- spannings Vereniging. Maassluis - Jan Middelburg, één van de oprichters van MSV'71 en penningmeester in het huidige be stuur, heeft het idee naar voren gebracht om deze Maassluise sportvereniging uit te breiden met een rugby af deling. In Maassluis bestaat nog geen vereniging, die zich met deze „mannelijke" sport bezighoudt, Voorzitter Wim Caron „Dit idee sal het komende winterseizoen ter tafel worden gebracht om de haal baarheid te onderzoeken. We wil len, alvorens we er eventueel toe over zullen gaan om een nieuwe afdeling in het leven te roepen, zeker een jaar in de nieuwe struc tuur van MSV'71 hebben ge draaid. Om meer ervaring te heb ben met de problemen die zich voor zullen doen Aan deze voetbalpagina's werkten mee: Emlle Schelvis,. Bas van den Berg, Chris Woerts, Jan Schrijver, Leen van OoIJsn, Simon van Zuilen 'en Ben Blumers. Aad Moer manveel doelpun ten Maassluis - Nog een beetje een zaam buiten de Maassluise bebou wing en via de Westlandseweg en een smalle aftakking daarvan moeilijk bereikbaar, ligt een vier tal gemeentelijke sportvelden, dat door MSV'71 voor voetbal {tweede klasse afdeling), honkbal {di strictsklasse) en softbal (rayon derde klasse) wordt gebruikt. Be stuurslid Piet Bouts ziet de afge zonderde ligging als een onge wenst remmende factor op de groei {in negen jaar een ledental van 520) van deze sportvereni ging. „Het is niet bepaald een veilige weg, die hier naartoe leidt, het geen met name -voor de jeugd geldt. Ik kan me goed voorstellen, dat dit sommige ouders ervan weerhoudt om nun kinderen bij ons lid te laten worden. We zijn van plan om vooral in de nieuwe wijk, die aan ons complex grenst, een actie te voeren om ons leden tal op te voeren. Het hangt mede van de aanwas in de komende ja ren af of onze bouwplannen haal baar zijn". Uitbreiding Deze bouwplannen betreffen een uitbreiding van het drie jaar oude clubgebouw met twee kleedkamers voor de voetbal- respectievelijk honkbalselectie en een nieuwe be stuurskamer. Wim Caron, aan zijn derde jaar als voorzitter bezig: „Met name in de periode dat het honk bal- en het voetbalseizoen elkaar overlappen, zitten we krap in de kleedruimte. Het liefst zouden we de uitbreiding daarvan in het sei zoen 1931/1982 realiseren, maar door het ontbreken van voldoende financiële middelen zal dat waar schijnlijk niet op korte termijn van de grond komen. Omdat ook het be staande gedeelte aangepast zal moe ten worden aan eventuele nieuw bouw. komen de kosten minimaal op een ton te liggen". De voorzitter weer: „Daarbij speelt ook mee dat we deze zomer al circa vijftienduizend gulden hebben moe ten uittrekken voor twee van halo geenlampen voorziene lichtmasten, die, voordat de „wintertijd" ingaat, geplaatst zullen worden op het trai ningsveld. Volgend jaar zal dan een gelijke investering worden gedaan voor nog eens twee lichtmasten op hetzelfde veld, zodat we over vol doende licht beschikken om 's- avonds wedstrijden te spelen. De In stallatie, die we tot op heden heb ben gebruikt, was rbnduit een la chertje". Wijziging De Maassluise sportvereniging werd in 1971 opgericht als „omnïvereni- ging", waarin een drietal deelbestu- ren de scepter voerden over even veel takken van sport, terwijl een algemeen bestuur het geheel over koepelde. De volleybalafdeling van MSV'71 werd „leeggezogen" door de herrezen Maassluise volleybalclub MVC. De laatste competitiewed strijd speelde MSV'71 in 1977 .waar na in 1979 statutaire opheffing volg de. Begin dit jaar werd een ingrij pende wijziging van de statuten uit gevoerd om tot een nieuwe vereni gingsstructuur te komen, waarbij niet langer van het omni-principe werd uitgegaan. De voetbaitak enerzijds en de honkbal- en softbal- tak anderzijds, gaan sindsdien als één vereniging met een gezamenlijk bestuur door het leven. „Volgens het nieuwe verenigin- grecht was de wijziging noodzake lijk, terwijl deze tevens gewenst was om het verenigingsleven te verbete ren. Tot voor kort hielden de honk ballers en de voetballers zich duide lijk gescheiden in de cantine op. Door onze nieuwe structuur is er een veel beter contact onstaan tus sen beide groepen sporters, die zich nu lid van dezelfde vereniging voe len", Voorzitter Wim Caron gaat verder: „In de oude structuur was ook de verdeling van de financiële middelen tussen de deelverenigin- gen problematisch, omdat het „dure' honkbal met een geringer aantal deelnemers relatie! meer geld vergde dan het voetbal. Die strikte onder hoeven we nu niet meer te maken.7 „We zijn trouwens met alle beslis singen slagvaardiger, aangezien deze niet langer over twee schijven behoeven te lopen. Een besluit .dat in de oude structuur soms drie we? ken vergde, kan door het huidige bestuur, dat uit circa 40 procent honkbal- en 60 procent voetbalmen sen is opgebouwd, in één avond worden genomen". uauvi meer dï?vtrdeimg r to maVon Hoek van Holland Al twee seizoenen lang, terwijl hij nog trainer was van MVV '27, keek Cor van Rooy (30) met bewon dering naar het elftal van Hoekse Boys. Met het mate riaal, dat bij de Hoekse zater dagformatie aanwezig was, leek het hem ideaal werken. Toen dan ook bekend werd, dat Koos Lankester bij de Boys ging vertrekken, was hij er als de kippen bij om te sollicite ren. „Met zo'n groep te kunnen werken is voor een trainer een geweldige stimulans", zegt hij. „Maar dat wil niet zeggen dat er niet een heleboel werk te doen is. Naast de onmiskenbare kwaliteiten bij Hoekse Boys, is er bij enkele spe lers zeker ook sprake van een zwakke mentaliteit en het is mijn eerste taak om dat te verbeteren". Terwijl Van Rooy praat, hijgen de spelers van de-selectie even. uit. Ze worden tijdens de training dan ook behoorlijk „afgeknepen" en dere training begon als opwarmertje met zeven rondjes rond de twee school- sportvelden binnen twaalf minuten. Van Rooy. een enthousiaste leerling van Sandor Fopovic, onder wie hii de jeugd van CVV trainde, begon al op zijn 23ste als oefen meester bij CVV. Om daarmee bij Unitas en Xerxes te werken. Drie iaar lang had hij vervolgens MVV 27 onder zijn hoede en net komend seizoen gaat hij proberen om Hoekse Boys hoge ogen te laten gooien. Hij is zich daarbij overigens wel bewust van de besprekingen binnen een elftal. Concurrentie Van Rooy: „Er kan er in deze afde ling nu éénmaal maar één kam pioen worden en ik ga echt niet uit- schrewen dat wij dat gaan worden. Uiteraard is MVV '27 een flinke concurrent en verder zie ik Satel liet, Naaldwijk, SV '35 ais grote con currenten. Natuurlijk wil iedere trainer kampioen worden, maar het is niet altijd het beste elftal dat bo venaan eindigt. Een beetje geluk hoort er ook bij. Kijk naar Maasdijk vorig seizoen. Zeker niet de beste ploeg, maar ze werden wel derde klasser op mentaliteit. Bij de eerste drie zie. ik Hoekse Boys echter wel komen". De uit Maassluis afkomstige trainer kent echter voorlopig nog wel wat problemen ten aanzien van de aan val. Topscorer Ron Sellers vertrok samen met Jan Plaizier naar FC Den Haag, en vooral het gemis van Seliers scheelt een slok op een bor rel wat betreft de afwerking van de aanvallen. Van Rooy weer: „We zullen moeten zoeken naar een nieuwe spits en desnoods zullen we er één moeten „opvoeden" in die richting. Ik heb nog niet voldoende inzicht om na men te noemen. In het oefenpro gramma zal dat er zonder twijfel wel uitkomen. Misschien is het wel een voordeel, dat er nog met spelers uit de basis van vorig jaar met va kantie zijn. Ik ben nu wel verplicht om wat andere spelers te proberen. Met name van een paar jeugdspelers heb ik hoge verwachtingen". Het zag er overigens na vorig sei zoen naar uit, dat ook Tom van der Pijl zou vertrekken, maar op het, laatste moment besloot de vaak so lerende en zwervende aanvaller toch te blijven. Van Rooy stelt vast dat het elltal van Hoekse Boys nog geen enkele vorm heeft die defini tief genoemd kan worden. „Ze zul len zich allemaal waar moeten ma ken in deze oefenperiode en mis schien kunnen we op 30 augustus - tijdens een trainingsweekend in Pa pendal - tot een basis komen. Voor dien zal er vooral keihard gewerkt moeten worden aan conditie en vooral aan mentaliteit". Accommoda tie weer aan uitbreiding toe

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 9