SPUI Ferrv Holster helpt Martinit Hoekse Boys overleeft beker derby dék mrfosehadefegeiing SFC houdt lang stand B VDL laat zich van zijn slechtste zijde zien P RKWIK kansloos Ton van der Pijl weer weggestuurd PPSCmaar een kwartier in actie DSS'26 verder Forfuna mist.. HVO geeft voorsprong weg DRIES SMAmemiDFJl Schiedam probleemloos Excelsior M: ongenadig klop Gelukkigste zegeviert.... Programma wmJ. -- Herkiesbaar Jan van Veen stopt strafschop TSB tweemaal de betere VFC verkijkt zich Hollandiaan: succes met tien man f DRIES SPAANSEPOLDER h Ih maandag 25 augustus 1530 VD/SCAVW Schiedam - Het belang van de bekerwedstrijd 'tussen Martinit en SFC was voor beide clubs het zelfde: het wegwerken van neg uit het vorige sei zoen resterende schorsin gen. Zo resteerde SFC- nieuweling Frans Lans bergen nog twee wedstrij- I den „straf" uit zijn DRZ- periode, terwijl bij Marti nit .Kees Hoogwerf nog voor eenzelfde aantal wedstrijden genoteerd stond. Martinit. dat de derby met 2-1 won, speelt ook de tweede bekerron de voordat de competitie Schiedam - Schiedam heeft een ruime 3-0 overwinning be- I vochten op het Leidse Docos, dat alleen in de eerste helft tot bevredigend tegenspel kwam, Eric Kolmeijer scoorde na een solo via de binnenkant van de fiaal, wat een 1-0 ruststand op- everde. Ondanks een Schie- I dams overwicht duurde het tot de 25-ste minuut van de twee de helft, voordat Karei Brons- geest, na een combinatie met Roy Meulemans, de marge kon I opvoeren. Dankzij een opko mende actie van linkervleu gelverdediger Harry Voorwald werd Karei Bronsgeest nog maals in stelling gebracht: 3-0. I Vlaardingen - RKWIK heeft tegen tweedeklasser DBGC een 1-4 verlies geboekt, het I geen vooral het gevolg was van het uit het veld sturen van Jur de Rond, omdat deze in de dertigste minuut van de eerste helft twee forse overtre dingen op rij beging. De Vlaardingers stonden toen al met 0-1 achter. In de tiende minuut na rust belandde een pass van Jan Wennekes bij Kees Smulders, die hard inschoot: 1-1. Een kwartier later verstoorde DBGC-aanvoerder Hans Teyn de Vlaardingse hoop door een vrije trap, via de muur, doel treffend in te schieten, waarna hij ook de derde treffer voor zijn rekening nam. Een du bieuze treffer van de gasten betekende de 1-4 eindstand. Din de Rond hield aan de wedstrijd een waarschuwing over. Den Haag Hetzelfde Excel sior M wat in een oefenwed strijd nog SC Voome met 6-0 weggespeelde, heeft in het be kerduel met Postduiven onge nadig klop (5-11 gekregen. In de eerste helft <1-1) ging het nog aardig gelijk op, want een. eigen doelpunt bezorgde de Maassluizers zowaar nog een voorsprong ook. Daarna was het snel gebeurd. Excelsior M werd in een vlot tempo af gestraft en mocht blij zijn, dat de schade uiteindelijk tot 5-1 beperkt bleef. Alhoewel die stand op zich al een goede waarschuwing tegen hooghar tigheid vormde. Maasland De gelukkig ste zegevierde bij MW'2?-Geluksvogels, dat in de eerste helft van de verlenging werd beslist door de Rotterdamse gas ten. Hierdoor kreeg MVV'27 eigenlijk wat te weinig, gezien het feit dat het zeker gelijkwaardig was aan zijn opponent. Mogelijkheden kregen de Maaslanders via Barry Zuidgeest (kopbal) en Cees van Buuren, die de paal raakte. Vlaardin gen/Schiedam Voetbalprogramma zaterdag 36 augustus; FC VlaardingenFor- tuna Sittank Ajax C SW C. FC Vlaardin- gen C is vrij, DVO '32— SC Botlek, Lombar- dijenGSS, Cion— Flakkee» Zinkwegse Boys—VDL, GTB Groen Wit R, SVB— WK, MVV *27ZBVH (dames), DSS *26—FC Botterdam (dames). Zondag 31 augustus: De Hollaudiaan—Alblas- serdam. aanvangt, zodat Kees Hoogwerf zijn gehele straf er eerder op heeft zitten- dan het grete gebeuren los barst De selectie van Martinit-trai ner Joop Schop, die met name door de toeloop van DHS-spe- lers aanzienlijk breder werd, is dan op volle oorlogssterkte. „Als iedereen present is van de selectie, kan ik een tweede elftal opstellen, dat niet veel onder hoeft te doen voor het eerste. Daardoor moeten een aantal spelers vechten om een plaats in het hoogste team, wat natuurlijk nervositeit ten ge volge heeft Gelukkig was er In deze bekerwedstrijd al meer rust in de ploeg te'bespeuren", aldus Joop Schop. Voor de SFC-selectie geldt allesbehalve hetzelfae. „Ik moet werken met een nauwe basis van on geveer vijftien spelers. Als je in de loop van het seizoen met blessures en schorsingen krijgt te kampen, dan wordt het flink knijpen. Gelukkig ko men er wel wat jeugdspeler* op, die ik in kan zetten", zei de nieuwbakken SFC-oefenmees- ter Kars Wegman. Fataal Want juist zo'n jeugdtalent. Hans Hekman, werd SFC in de wedstrijd tegen Martinit in de tweede helft fataal. In de eerste 45 minuten had Rini Broere SFC aan een voor sprong geholpen, toen een vrije trap van aanvoerder Hendrik Offenberg tussen een aantal Martinit-bénen heen schoot, waarna doelman John Nagelhout geen kijk meer had op de inzet van Rini Broere: 0- 1. Martinit kon pas in de twee de helft tegenscoren, toen Hans Hekman de bal onnodig verspeelde aan Ruud Quadt, die zich geen moment bedacht om de vrije ruimte in te sprin ten, waarna hij vanaf de ach terlijn de bal van het doel af draaiend terugtrok. Spits Ruud van der Horst kopte de op maat gesneden bal gretig in, Martinit grossierde vervolgens in goede aanvalsopzetten, die echter te weinig effect sorteer den, omdat het geven van een gevaarlijke eindpass meer moeilijkheden opleverde. Ook het in kort bestek tweevoudig misgrijpen van doelman Rob Korpel op hoge ballen, leverde de thuisploeg geen rendement op, terwijl een kopbal van Ed Slavenburg tegen de paal ket ste. Uiteindelijk zorgde de Martinit-defensie voor de win nende treffer, toen rechtsach ter Ron Brust een vrije trap „krom" voor de pot bracht. Laatste man Ferry Holster liep op het juiste moment in, waar na zijn kopbal doelman Rob Korpel kansloos liet. Hans Schop (links) in actie bij Martinit-SFC. Hock van Holland Niemand die durfde te beweren dat de X0 winst van Hoekse Boys onverdiend was. Zeker gezien het spel in de tweede helft, hadden de boys recht op de tweede bekerronde. Maar als ge heel gezien was het ei genlijk toch een wed strijd die een verlenging verdiende en wellicht zelfs een beslissing via. strafschoppen. Het overigens sterk tegen vallend aantal kijkers kreeg namelijk een sport ief en bij vlagen ook wel aantrekkelijk duel voor geschoteld, dat zich in hoog tempo afspeelde. Tom van der Fiji zorgde daarbij voor de enige dis sonant. Het „enfant terri ble" van Hoekse Boys wist zich luttele minuten voor het eind van de wed strijd weer eens niet te be heersen na een duel met Peter Rooney. Hij sloeg zijn blauwwitte tegenstan der en scheidsrechter Van der Linde die onberispe lijk leidde, wees onver biddelijk en terecht rich ting kleedkamer. Nadat Van der Pijl eerder vo rige week al in een oefenwed strijd was weggestuurd zonder dat het konsekwenties had, viel er nu niets te „regelen" en na het vertrek van Ron Sellers lijkt het erop dat Hoekse Boys voorlopig weer een aanvaller moet' missen. Het was, zoals gezegd, de enige dissonant in een verder uiterst sportieve en vaak zelfs kame raadschappelijke plaatselijke derby. Oerstom Trainer Cor van Rooy van de Boys toonde zich content met - de winst, al vond hij de prijs die daarvoor betaald werd (het wegsturen van Van der Pijl) wel erg zwaar. „Oerstom en onbegrijpelijk", aldus Van Rooy, die in de tweede helft toch al een be roep moest doen op niet voluit trainende Cees van der Pol (studie), die op dat moment de plaats innam van debutant Michel Kok. Norman Paget, de oefenmees- ter van Hoek van Holland, vertolkte de mening van velen toen hij stelde dat de gelukkig ste ploeg had gewonnen. Dat de enige treffer in de wedstrijd onfortuinlijk na een hoekschop van Cees van der Pol door Joop Jansen in eigen doel werd gewerkt, droeg er niet toe bij de tevredenheid bij de blauwwitte formatie te ver sterken. Het scoren bleef bij beide for maties trouwens een erg zwak punt In de eerste helft al bleef de wedstrijd aantrekkelijk door een groot aantal kansen die echter wel allemaal gemist werden. Zo kopte John van den Bos aan Hoekse Boys zijde twee keer net over en Henk Boon soleerde tevergeefs door de Hoekse Boys-defensie zonder te zien dat Hans den Boer en Menno Bouma volledig vrij stonden. Sterk Opvallende figuur bij Hoek van Holland was Joop Bouwens. Met name In de eer ste helft speelde hij een sterke wedstrijd, om In de tweede helft keer op keer In de bul- tenspelval te 6tappen. Broer Karei Bouwens, die in de tweede helft kwam opdraven voor Hans van den Ark viel minder op. Nadat kort voor rust Max Nel- wan nog een fraaie aanval net niet had afgewerkt, volgde een tweede helft die eveneens erg aantrekkelijk bleef en waarin Hoekse Boys toch wat beter speelde. Dat had na een kwar tier al tot een treffer kunnen leiden, toen Tomv an der Pijl een pass gaf naar John van den Boys die vrij voor doel man Ger van Eijk kwam. Maar een onnodige schreeuw van Van der Pijl was voor scheidsrechter Van der Linde aanleiding om die aanval af te fluiten. Waarna tenslotte die onfor tuinlijke eigen treffer van Joop Jansen volgde die Hoek se Boys in de tweede beker ronde bracht. Schiedam Nog voordat de competitie is begonnen, heeft de Maassluise derde klasser VDL zich van zijn allerslechtste zijde laten •zien. Het bekerduel op Thuriede met PPSC (toch een officiële KNVB-wed- strijd) was niet belangrijk genoeg om een trainings kamp in Zeist te verlaten en zodoende werd een nauwelijks respresentatief elftal naar PPSC ge stuurd. Omdat deze VDL- combinatie tot overmaat van ramp 'wegens blessu- re's ook nog eens met ne gen man verscheen en twee spelers van dit ne gental ook nog eens met blessures uitvielen, duur de het bekerduel slechts een vijftiental minuten. PPSC-trainer Arnold Lobman, die op dat moment al door treffers van Jan 't Hoen en Rik Bronwasser, een winnen de trainer was, toonde zich te recht verbolgen. „Waar gaan we toch naar toe, als trainings kampen belangrijker gevon den gaan worden. En dat VDL zo'n elftal durft te sturen. Nou, over die blessures in het veld zullen het maar niet hebben, maar het sloeg nergens op. Ik heb de reglementen nog niet nageslagen, maar ais de KNVB verstandig is, geven ze VDL een boete en laten ze ons ver der bekeren". Jan 't Hoen helpt PPSC aan een voorsprong. De vreugde duurde niet lang Schiedam Op de alge mene ledenvergade ring van de afdeling cricket van Asvion zijn alle bestuursle den herkiesbaar. Dat zijn dan: J.W. Tulling, SJ. Poll, RJ. Mulder en It. Jacobs. De bij eenkomst Is vrijdag 5 september om 20 uur In bet clubbuis. VlaardingenIn een aan trekkelijk duel heeft DSS'26 het vorig seizoen nog bij de Vlaardingers in de competitie spelende DUNO met 2-0 terug gewezen. Bij DSS, dat bij de rust al met 1-0 leidde door een doelpunt van John Klein, was doelman Leo Verduijn de gro te man. Hij voorkwam een aantal zeker schijnende tref fers van DUNO. De thuisplcog kreeg zeker evenveel moge lijkheden, maar wist in de tweede helft (opnieuw John Klein) nog maar één kans te benutten. Rotterdam - Excelsior'20 heeft vanuit een sterke verdediging opererend, weinig moeite ge- had met Transvalia, dat met 0- 1 uit de beker werd gewipt. Bij één van de vele snelle uitval len lepelde Fred Clarijs de bal voor het Rotterdamse doel waar John Kloppers en dé Transvalia-doelman samen de lucht in gingen. De laatste liet de bal uit zijn handen vallen waarna de Schiedamse aanval ler alert reageerde. Doelman Jan van Veen bespaarde vijf minuten voor tijd zijn elftal een verlenging door een straf, schop, die was veroorzaakt door Hans Smolders, uit de hoek te duiken. Vlaardingen - Strafschoppen moesten ook bij Spirit-Fortuna de winnaar aanwijzen en het was uiteindelijk de thuisclub die met de eer ging strijken. Na een eneverende en aan trekkelijke wedstrijd, die in 3- 3 was geëindigd, vormde het elfmeterwerk een teleurstel ling. Na een 1-0 voorsprong voor de thuisploeg, kwam For- tuna middels Dick Verburgh en Gcr Don sterk terug. Vlak voor en na de rust scoorde Spi rit en ook in de tweede helft keek Fortuna opnieuw tegen een achterstand aan. Ger Don wist toen nog wel de derde ge lijkmaker te produceren, maar de strafschoppen wezen toch Spirit voor de volgende beker ronde aan. Vlaardingen In de tweede serie strafschoppen ging HVO bij St Bemardus toch ten on der. En daarmee was de thuis ploeg bijzonder blij, want HVO had In de wedstrijd via Iref- fers van Annies Souhouka en Renate Sprang toch een 0-2 voorsprong gekoesterd. Verde digingsfoutjes betekenden evenwel toch een 2-2 gelijk spel en een verlenging, die echter geen doelpunten meer opleverde. Na een eerste serie, waarin de strijd gelijk opging, moest HVO toch net onderspit delven. „En dat is toch erg jammer, want ik wilde dol graag die tweede ronde ha len", aldus een teleurgestelde trainer Wira van Tricht". Rotterdam TSB mocht In vier dagen tijd tweemaal ken nismaken met de Rotterdamse derdeklasser EDS. Eerst vriendschappelijk (3-0 zege) en ditmaal voor de beker in de Spaansepolder. Ook nu won het team van Dirk Hoogen boom, dat nog wel Wim Mau- rits miste, en wel met 1-2 (na een 0-0 ruststand). De weer in het eerste teruggekeerde Leen Boon scoorde 0-1, waarna Ton Roevers de marge naar 0-2 vergrootte. Een halve minuut voor tijd scoorde de thuisploeg nog tegen. Vlaardingen VFC heeft zich lelijk verkeken op tegenstan der Unicum, die het bekerge- beuren wel serieus nam en simpel met 1-3 de Vlaardin gers achterliet. Al voordat de VFC-defensie, zonder Pim van de Burg (vakantie) en Chris Hendriks (blessure), wist dat er een wedstrijd bezig was, stond Unicum met 0-2 voor. Eric Teunisse bracht de stand tot 1-2 terug, maar het risico's nemende VFC kreeg in de tweede helft de kous op de kop, toen de Botterdammen bij een uitval simpel scoorden. Vlaardingen Omdat De Hol* landiaan al tweemaal had ge wisseld in het bekerduel De Albas, moesten vaw nwege het feit dat ook Mar Cijs ge blesseerd naar de kant kwarti tien Vlaardingers een voorsprong verdedigen. Dat lukte, zodat het reeds in de eerste helft gescoorde doelpunt van Henk Boomsma uit een directe vrije trap, beslissend was. De Al bias, gesteund door de sterke wind in de ruft kwam de tweede helft nog wa iets terug, maar doelpunten werden er niet genoteerd. 'mcwn autoschade REPARATIE BEDRIJF f Bij ons wordt de schade niet alleen snel en vakkundig hersteld, wij regelen de schade ook met de verzekering. oti et •0C he s. iar va' m ial ie tm |et aal bl< h ecl tt er Bokelweg 100 Schiedam. «d«M»uoio)-i5i5<o. stikt met plexnj' id- at, la ta ir |d,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4