ipii Hermes en Excelsior '20 besluiten met winst Over half j aar wéér twee verharde velden SZC finalist ZRO- beker Te laat herstel van The Eagles Vlaardingen weer winnaai W aterwegbokaal e Paalvast snel Matige vangst w. ïiiiiiniiHiiiiiiiiiniumiiitiiuiiiuiiiiniiniiiinniiiimiiHiiiiiiiiiiiuiinniiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiHniuiuiiniiiiiiHiniitiiiiiiniiiniiiniininiiiMiiiiiiiiiniuminniiiiiiiniiiMiniimiiiiHiniiniwiiiuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiuiiiiiimiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiniiiiiiiiuiiiiiiiuiiifiiiiiUHiuiiiuiniiiiiiiiiiiiiiii Schiedam-De beide Sehiedamse vertegenwoordigers in het Nederlandse cricketgebeuren, Excelsior'20 en Hennes DVS, hebben de competitie afgesloten met een overwinning. Op „Thurlede" was het Rotterdamse Sparta niet opgewassen tegen Excelsior, 210 voor 8 tegen 90 all out. In Den Haag had Hermes DVS geen kind aan gastheer VUC, getuige de cijfers VUC 93 all out tegen Hermes 94 voor 3. UVG in finale 's-Werelds beste cricketter naar Schiedam Verhoeven schaak kampioen Demonstraties r< maandag SS augustus 1380 VD/SC/WW v JfcH MVffftgys* Op „Thurlede" waren alle ingrediënten aanwezig Dm aan het publiek leuk cricket te laten zien. Immers, op deze laatste competitiedag Koos Gouka ...winnende bowler.. waren alle posities al ver deeld, zodat er volop risico's genomen konden worden. Door toss- verlies moest Ex celsior beginnen met batten, wat op het zwakke bowlen van Sparta geen problemen kende. Edwin van de Hoe ven (49 runs) wist in samen werking met vooral Wim Schewe (fraaie 66 runs) voor een goede beginstand te zor gen, waarna captain Koos Gouka zijn spelers de op dracht meegaf om met harae slagen niet alleen het sco- ringstempo op te voeren. Risico's Natuurlijk zit aan dit soort spel de nodige risico's vast Niet alleen Bas Kornet, maar ook Wim Putter, die vandaag zijn laatste wedstrijd voor het eerste elftal speelde, sneuvelde na 6 runs bij een wilde slag. Henk Kornet kreeg alle gele genheid om zich heerlijk uit te leven, wat Excelsior een zeer snel gescoorde 39 runs rijker maakte. Bij de stand van 210 was het uitgaan van Hans Gouka reden voor zijn captain en naamgenoot Koos Gouka om te sluiten. Dat Excelsior over een uitge balanceerde aanval beschikt, is in de laatste weken overduide lijk gebleken. Reeds vele te genstanders werden hiervan het slachtoffer. Ook Sparta had té weinig in huis om het de Schiedammers moeilijk te maken. De enige Rotterdam mer, die zich tegen het Sehie damse geweld nog enigszins staande kon houden, was coach Peter Mahon, die na 29 runs door Rupert Gomes in een snelle reflex werd gevan- fen. Een nog fraaiere vang wam op naam van Rene Schewe, die languit vallend met een hand Peter van.de Burg onschadelijk maakte. Bowlers Bij een stand van 90 runs was het met Sparta gedaan, dat moest ondervinden dat Koos Gouka (1 voor 2), Hans Gouka (2 voor 10) Wim Putter (1 voor 11), Rob Koevermans (3 voor 21) en Rob van de Leede (3 voor 24) als winnende bowlers het veld konden verlaten. In Den Haag werd al snel dui delijk dat VUC geen partij was voor Hermes DVS. Na tossver- lies ging de thuisclub eerst bat ten, wat met bijdragen van al leen Ed Nïjhuis met 21 runs in de dubbele cijfers bij de stand van 93 eindigde. Triest was het, toen Hermes-wicketkee per Ton Stouthandel bij een sprong naar de bal, zo onge lukkig terecht kwam, dat hii naar het ziekenhuis vervoerd moest worden, waar gescheur de enkelbanden werd gecoö stateerd. Bij de Schiedammer was het vooral Jack Geerat die danig huishield onder d Hagenaars met bowlingcijfep (6 voor 19). Martin Glansbeek en Henni van Wijk ruimden de overigs batsmen op. Precies een uui heeft Hermes nodig gehad on het totaal van VUC te passé ren. Henny van Wijk (49 en Rob ter Braak met 18 n,o zorgden er voor dat de Schie dammers voor het verlies vjh 3 wickctts het VUC-totëa overschreden. „VUC heeft leen een goede bowler (André de Vries) en zij boffen, dat ei dit jaar geen degradatie is, an ders waren zij zeker gedegra deerd", was de mening var Hermes-captain John Beyei over dit team. iitiriiiiiiiiififriiiiiiiinniitjiHriiiniiriiiiiiriiiiiuittiiiiiiiiiiiiiHiiiiriiiiftiiiuriiJiitiiiititiiiiiinjiiJiiiitfitiiiiiii.'tii Schiedam Afgelopen zaterdag opende sportwethouder Herman Posthoorn In Kethel het eerste verharde veld in Schiedam, door een bord te onthullen met daarop in uren uitgedrukt de tijd waarop HVK gebruik maakt van dit openbare terrein. Na deze openingshandeling gooide Posthoorn een bal door een dichtgeplakt doel, waarna de jeugd luchtballonnen uit dit doel liet ontsnappen. Hierna speelden de welpenteams van HVK en Hollandiaan een demonstratiewedstrijd. Tijdens deze wedstrijd spraken in de prachtig gerenoveerde kantine wethouder Posthoorn en de voorzitter van de afde ling Rotterdam, Ger Erkelens. De sportwethouder sprak de hoop uit, dat Schiedam over zes maanden nog twee verhar de velden rijker zal zijn als Schiedam De heren van SZC hebben In de voorberei ding op het nieuwe waterpolo- seizoen goede resultaten ge boekt. Zo wormen de Schie dammers het toernooi van SVH, maar belangrijker was dat zij aich ten koste van SVH voor de halve finale ZRO-be- ker wisten te plaatsen. De ploeg van Wim van der Kolk liet zich in deze wed- Brielle - Fortuna-atleet Mary Paalvast heeft bij een tien ki lometerloop in Brielle een goe de tijd van 33.10 minuten ge realiseerd, hetgeen hem een vijfde plaats opleverde. Bertus Stigter had voor dezelfde af stand 2.40 minuten meer no dig, wat goed was voor een twaalfde plaats. Jeugdatleet Ricardo Stigter finishte in Brielle op de twee kilometer op de zesde plaats, terwijl Ar jan van Emoden als zevende over de meet kwam. strijd van twee kanten zien. In de eerste en laatste periode was het spel goed, maar in de tussenliggende periodes was het vertoonde niet best. De coach: „SVH schakelde in de tweede periode ineens over op een zone-verdediging. Wij hadden daar de grootste moei te mee, pas aan het einde van de derde periode hadden wij een afdoend antwoord gevon den". SZC had zeker zichtbaar moei te met de Rotterdamse manier van verdedigen, want de Schiedammers konden de 20 voorsprong uit de eerste perio de in het tweede pari niet ver der vergroten, xn de derde spelperiode kwam SVH zelfs langszij. Maar Willem Jan Looman bracht in diezelfde periode de ommekeer in de wedstrijd: 32. De laatste vijf minuten waren toen een formaliteit, SVH kon de nederlaag toen niet meer tegenhouden en via 62 werd het uiteindelijk 6—3. De Sehiedamse doelpunten wer den gemaakt door Willem Jan Looman (driemaal). Paul Goe derand, Wim de Jong en Den- nis van Alphen. DWS de beschikking krijgt over twee verharde velden, met een grasveld. Ger Erke lens wenste HVK veel sportie ve successsen toe in de toe komst en bood namens het af delingsbestuur HVK twee wedstrijdballen aan. Opmerke lijk was ook de grote animo van de Kethelse gemeenschap bij de door HVK georganiseer de fancy-fair. Halve finales De heren van UVG bereikten de finale van de afdelingsbe ker door met 15-10 te winnen van het Rotterdamse Anco- ra.In de finale zal UVG uitko men tegen Saturnus, dat ver rassend met 10-9 Hollandiaan versloeg. De finale wordt za terdag 6 september gespeeld op het veld van Meeuwen in Schiebroek. Ook in de compe titie begonnen de Sehiedamse regioteams sterk. UVG won onverwacht met U-15 van het sterke Hermes in Den Haag, dat vorig seizoen degradeerde uit de eerste klasse. Ook het gepromoveerde DWS begon uitstekend door op het veld van Hollandiaan te winnen van het Rotterdamse Snel- wiek. De Schiedammers won nen. na een 9-7 achterstand met de rust, met 19-17 en inte rim-trainer Ruud Hendriks was daar zeer blij mee. De heren van Hollandiaan wonnen in Utrecht het toer nooi van HMS door in de fina le met 10-4 van Sport Vereent te winnen. o Wethouder Herman Posthoorn, die de opening voor zijn rekening nam, Is vol bewondering voor de activiteit van de HVK- jeugd. Schiedam-De kans is niet uitgesloten, dat Schiedam de beste cricketter van de wereld te zien zal krijgen. Excel sior '20 is namelijk bezig om voor de wedstrijd tegen de leaque-kampioen van Engeland, die gespeeld zal worden op zondag 7 septem ber in „Thurlede", de captain van het West-lndischteam, Clive Lloyd, als gastspeïer te krij gen. Deze speler staat bekend als de beste batsmen ter wereld, en zal zeker borg staan voor fraaie staaltjes cric ket, waar ieder rechtgeaarde lief hebber getuige van zal willen zijn. Ma Vlaardingen - Het open kam pioenschap schaken van Vlaardingen is gewonnen door Leen Verhoeven. Ketel werd tweede en Both, een nog jonge schaker, derde. Aan dit toernooi namen hon derd schakers deel. Overige klasseringen: 4. L. van Dijk, 5. M. van Zeventer, 6. A. van Gent, 7. P. van der Pol, 6. A. Hak, 9. J. Groeneveld en 10. H. van Roon. Schiedam De basketbalvereniging Juventus is een actie begonnen om aan meer jeugdleden te komen. Daartoe spelen de Schiedammers demonstratiepartijen op het verharde veld bij de Harghahof in Kethel. Elke zaterdagmorgen tussen 10 en 12 uur zijn er demonstraties van spelers en speelsters, die ook aan de competitie meedoen. Men kan nog kijken op de zaterdagen 30 augustus en 6 september. Maassluis Voordat over drie weken de competitie be gint was er voor de dames van the Green Eagles afgelopen zaterdag in Noordwijk al de gelegenheid om eens te kijken ia hoeverre zij de juiste vorm al hebben bereikt. Tegen filSV ■werd in de eerste ronde van de "bekercompcüUe een nipte ne derlaag geleden- De 65—59 'eindstand is echter een goede uitgangspositie voor de return op 13 september in Maassluis. 15e Maassluise dames startten uitstekend en namen al snel cen 0—6 voorsprong, terwijl MSV" het ritme maar niet ie pakken kon krijgen. Uitste kende aanvalscombinaties zorgden ervoor dat de ploeg van trainer/coach Kees Brug man steeds verder van de te genstander wist weg te lopen. Bij een 1225 stand in de tien de minuut kwam de omme keer. Een aantal malen onno dig balverlies bij The Eagles leverden even zovele punten voor de thuisploeg op en al in de vijftiende minuut kwam MSV langszij. Uiteraard werd er door de Maassluise dames van alles ge probeerd, maar het wilde maar niet lukken. Ineens floot de verdediging van de Noord- wijkers wel goed en bleef de Eagles-score op een zeer laag pitje. Bij rust keek men dan ook tegen een 4130 achter stand aan, en kon Kees Brug man zijn dames vermanend toespreken. Herstel Het effect daarvan bleek in de beginfase van de tweede helft, toen de achterstand in zes mi nuten tijdwas weggewerkt tot 41—49. Net als In de eerste belft werd het grootste deel van de Eagles-score door Lau ra va* Hoorn toor baar reke ning genomen, maar ook zij kon niet anders dan lijdzaam toezien toen MSV zich weer knap herstelde. Dankzij zeer snel uitgevoerde aanvallen namen de gastvrou wen weer een voorsprong en dat veroorzaakte zoveel onrust bij de Maassluise basketbal sten, dat er gedurende een lange periode niets meer lukte. Het herstel van The Eagles kwam pas in de vijftiende mi nuut bij een 5745 achter stand en toen had MSV vol doende routine in huis om de wedstrijd niet meer uit banden te geven. Maasland - In vijf jaar tijd is het Waterwegtoernoci voor korfballers een niet meer weg te denken evenement als „generale" op de competitie. Ook nu weer bij ODO in Maas land. Nieuwe trainers Ron Ek van Vlaardingen en Kick Hartlief van Harga waren eensluidend in hun reactie: „Eén van de meest ideale voorberei dingen". De meest opvallende ploeg was Vlaardingen, dat ongeslagen de wissel bokaal in ontvangst mocht nemen. Even opvallend was ook ODI, dat in vier voorgaande toernooien geen wedstrijd had ge wonnen en als tweede eindigde in zijn poule. Enigszins teleurstellend was het optreden van de Westland- se ploegen ONDO, Valto en Dijkvogels. Zij moesten in de eerste ronde al genoegen ne men met de onderste plaats in hun poules. Met name titelver dediger Valto uit De Lier kon totaal geen vuist maken en moest duidelijk constateren dat het een trainingsachter stand heeft. Onverslaanbaar In de finale-poule was Vlaar dingen onverslaanbaar, al kon het tegen stadgenoot Oranje Nassau met grote moeite tot winst komen. Nassau miste een strafworp en dat beteken de een 1-0 nederlaag. Maar te gen HSV' 46 was de formatie van nieuwe trainer Ron Ek weer duidelijk de sterkste en stelde binnen twee minuten orde op zaken. De eindstand: 1. Vlaardingen, 2. Oranje Nassau, 3. Hoekse SV. 4. ODO, 5. ODI, 6. Harga, 7. Maassluis, 8. Succes, 9. Spi rit, 10. Dijkvogels, 11. Valto, 12. ONDO. Na afloop reikte Vt r- zitter C. Eikeleboom van OL O de prijzen uit Hij nam de hon neurs waar voor mevrouw Trip van de afdeling Rijn- et Delfland, die verhinderd was Marijke Strubbe, aanvoerstei van Vlaardingen, kreeg d< wisselbokaal overhandigd. D scheidsrechters Schreuder Haring, Bakker, Van Cann, Hubert en De Bes zorgden ff voor dat het toernooi op het complex van ODO vlekkeloos verliep. Marijke Strubbe ontvang de wissel bokaal.... Vlaardingen - De Vlaardingse hengelaarsvereniging De Vriendschap verviste zijn clubkampioenschap aan de Vlaardingse Vaart. De vang sten liepen nogal uiteen. In groep A was het H. Vink die de wisselbeker won en in groep B J. Broere. In groep C legde A. Tabbernee beslag op de eerste plaats. Uitslagen: 1. H. Vink 4700 gram, 2. J. Broere 2750 gram, 3. W. Huizer 2700 gram, 4. J. de Ligt 2325 gram, 5. C, Vink 2275 gram, 6. A. Tabbernee 1950 gram, 7. W. Nette 1825 gram, 7. 8. P. Bronsgeest 1650 gram, 9. C. van def Velde 1625 gram, 10. H. van Neck 1200 gram, 11. A. Broere 1000 gram en 12. F. KoudstaaX met 675 gram vis. Dal Set raa opt vas de dar kaï

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6