4 SPORT FC Vlaardingen houdt even de adem in SVV tactisch en erg sterk in Veendam medewerk(st)er elektronica op MTS-niveau gemeente Tegenvallend Cambuur verontrust alleen in slotfase VOV oefent Meyboom, Dercks en Peitsman scoren*.,. Vlaardingen jeugd te sterk Internationaal waterpolo- toernooi SZC Sportkort Prestatieloop en wielerronde van Maassluis SV W re va Oefenen Bij de OPENBARE NUTSBEDRIJVEN SCHIEDAM, hoofdafdeling Elektriciteit/C. A.I., is de functie vacant van »o* donderdag 23 auguetu» 1S30 VD/SC/WW Maassluis Na vijf jaar Waterwegcup hebben ook de jeugdteams uit de regio Schiedam, Vlaardingen en Maassluis hun toernooi. Net zoals het grote toernooi startte dit Jeugdtoernool op het veld van CKC Maas sluis. Na twee tocroooiavon- den kon de scheidende voor* zitter Rein Leentfaar van de afdeling Rotterdam de prij zen uitreiken. In rijn slot woord wees hij onder andere op het unieke gegeven, dat een initiatief van vijf jaar geleden van deze krant uit gegroeid was tot een regio naal begrip. Tevens kondig de hij de komst van zijn op volger aan, de heer Dried ui- te uit de regio Gouda. De eerste drie prijzen waren voon 1, Vlaardingen, 2. Oranje Nassau. 3 Maassluis. De poedelprijs was voor Spl* rit Schiedam De Schie- damse zwemclub houdt dit weekeinde zijn tradi tionele waterpolo toernooi. Dat zclfj het predikaat in ternationaal mag dragen, daar het Zweedse GKK (Gb'teborg) meedoet Naast het Zweedse GKK en SZC zijn het Rotter damse SVH en de reserve» van Zian/Vitesse uit Den Maag aanwezig. SZC kan in dit toernooi aan met eigen publek la ten zien hoe ver het is met de voorbereidingen voor het nieuwe polosiczoen. De verwachtingen zijn, ge zien de eerdere resultaten van dit voorseizoen, vrij hoog gespannen. Het aal voor de Schiedammers dan in een halve competi tie moeten gebeuren. Het geheel zal twee dagen in beslag nemen. Zaterdag middag wordt er ora 37.00 uur begonnen en zondag om 9.00 uur en 17JK) uur. Dit alles in bad Groe- noord. Ook deze kopbal van een FC Vlaardingen.speler kon niets aan de 0-0 stand veranderen. Vlaardingen Over enkele weken begint het nieuwe damseizoen en dat was voor VDV aanleiding om twee oe fenwedstrijden te spelen. De eerste was die tegen Dam- lust uit Gouda welke verent- ging twee klassen hoger speelt dan VDV. Ondanks dat het een oefen wedstrijd betrof werd er bij zonder serieus gespeeld door beide teams. Mogelijk dat VDV iels meer gemotiveerd was dan VDV, gelet op het klasseverschil. Aan beiae zij den werden wel enkele foutjes gemaakt, maar wellicht wor den die dan voorkomen in de komende competitie. Na een zeer prettige ontmoe ting won VDV deze leerzaam ontmoeting met 13-7. Winst werd geboekt door Dik van den Kerkhoff, Cor van Vee- len, Dik Mast en Ron Bolder- heij, terwijl Jan Wisse verliest noteerde. Vijf partijen eindig, den in remise, namelijk die van Coen Biel, Leen Lijklema, Wim Heuvelman, Dik Tam. boer en Koos Vermeulen. Op maandag 8 september wordt de tweede oefenwed- strijd gespeeld in en tegen De Lier, dat ook in de landelijke tweede klasse uitkomt. De competitie begint voor VDV op dinsdag 16 september met een thuiswedstrijd tegen Rip. oord. Tet gelegenheid van het 25-jarig bestaan, geeft de tafeltennisvereniging ra dio Molenaar een receptie. Plaats van handeling is de Oude lijndraaier op za terdag 6 september tussen 16 uur en 17.30 uur. Zaterdag vinden in het Lickebaertbos de nationale kampioenschappen rols- kieën plaats. De organisa tie is in handen van de eerste Nederlandse lan- glaufvereniging Rotter- dam-Westland. Het par- cour» wordt uitgezet over een afstand van vijf kilo meter. Er hebben vijftig deelnemers ingeschreven. De wedstrijden beginnen om 9 uur en eindigen om 16 uur. Om 18 uur is de prijsuitreiking in de Olympiahal. Vanaf maandag tot en met donderdag is er in Schiedam een «port- en «pelviertUagse. Maandag Ls er wandelen over een afstand van 10 kilometer met «tart en finish clubge bouw De Schledamse Tip pelaars naast de Singel* kerk. Dinsdag is er kano varen in de vijver van het Beatrixpark nabij het theehuis. Woensdag Js er fietstocht rond Schiedam, lengte 20 a 25 kilometer. Start en finish de Mar* griethal. Dondcrdfag ls er sport en spel in de Mar gricthaL Inlichtingen Sportraad, 260500. De Vlaardlngse Raad voor Sport en Recreatie gaat in het najaar met een aantal sportopleidingen van start Dat rijn de op leidingen voor ABC en RSL-A. Voor inlichtingen kan men terecht bij het gemeentelijk sportbureau, telefoon: 355888. In Hoek van Holland doen 246 zwemmers aan de zwemavondvierdaagse mee in het instructiebad aan de Cordesstraat Vana vond is het al weer voor het laatst en krijgen de deelnemers de medailles uitgereikt VlaardingenEven, heel even maar hield heel FC Vlaar dingen de adem in. Dat was in het laatste gedeelte van het duel FC Vlaardingen-SC Cambuur, toen de hoofdrolspeler van vorig jaar, Oeki Hoekema, zich nadrukkelijk voorin ma nifesteerde en zijn teamgenoten Jos Peltzer en André Kra mer in een seoringpositie manoevreerde. Echter, zoals Cam buur zich nadrukkelijk niét als een ex-titelkandidaat open baarde, deelde FC Vlaardingen, dat langzaam de identiteits- crises aan het overwinnen is, mee in de partij zomeravond voetbal. Gevolg: 0-0. Henk de Jonge, de trainer, die Willem II nu een team voor uiteraard na zijn vertrek bij 700 in plaats van 7000 toe schouwers moet motiveren, hield zich op vlakte en be perkte zich tot de gebruikelij ke kreten als 'Voor de rust hadden hun een paar goede kansen, terwijl wij in het laat ste kwartier hadden moeten scoren'. Datzelfde deed Oeki Hoekema, aanvoerder van SC Cambuur, bepaald niet: „Het ging enorm slecht. Er is nie mand, die een lijn vaststelt. Aanrommelen, nel als FC Vlaardingen. Nee, er moet nog eens goed worden gepraat". Terwijl Cambuur zijn interne problemen afwikkelde, bleef Vlaardingen met een wat be ter gevoel als zondag in Dord recht achter. Martin van Via- nen; „Ik heb nu duidelijk voor de nul gekozen. Met een Tab- bernee achterin voor Ludwig, die teveel risico in zijn spel legde. We moeten wat meer Veendam - Sandor Popovic had geen stem meer over; zijn geluidloze klanken bereikten de SVV'ers al lang niet meer, maar het gaf allemaal niets. Tegen Veen- dam viel het systeem van countervoetbal wonderlijk genoeg in Schiedams voordeel uit. Het werd 1-3, de 3000 toeschouwers, die voor de ouverture van de Oost- Groningers waren gekomen, werden er zelfs stil van. Zelfs SVV was wat verdwaasd door het gemak waar mee het in de tweede helft zijn overwinning veilig kon stellen. jVlaüsluU De wieler ronde van Maaxslai» op zaterdag 6 september zal worden vooraf gegaan door een prestaticloop. De organisatie hiervan Is in banden van de Politie Sportvereniging Maas sluis. Om 10 uur wordt ge start met twee ronden om de Haven, een kwartier la ter voor vijf ronden en om jO.45 uur voor tien ronden. De amateurronde van Maassluis, die 's middags 0m 14.30 uur begint, woidt vooraf gegaan door een xg. dikke bandenrace op gewone fietsen ronder ver* spellingen en of derail- I ear. De nieuwelingen starten om 13 uur. Weliswaar moest doelman Bas van Noortwijk zich omdraaien voor een doelpunt van ex-AC- V'er Veneboer, maar bij de rust lag er al één panklaar achter de Veendamse doel man. Gelet op de verre reis en het vroege uur van spelen, was dit van de Schiedammers een uitstekende prestatie- Een vroeg herstel na de teleurstel lende 1-1 tegen Heerenveen. Frans Eykenbroek, elftallei der: ».£n dan te bedenken dat we meestal aan de „Lange Leegte", het complex van Veendam, verliezen. Vorig sei zoen zelfs tweemaal, we beslo ten de competitie thuis tegen Veendam zelfs met een 4-2 ne derlaag". Afstandsschot Zonder een Roelof Jan Tiktak en Jurrie Koolhof was Veen dam wel iets zwakker, maar compenseerde dat met een grote dosis geestdrift. Niet voor niets had Hans Alleman afgelopen zondag SVV zien „zweten" bij het pressievoetbal van Heerenveen. Daarom koos óók hij voor dit systeem, ware het niet dat Harry Meyboom al na twintig minuten de balans •Cor Peltsman- topscorer.. •Harry Mey boom..ope ningstreffer.. kon laten doorslaan met een magnifiek afstandsschot. Die ruggesteun heeft SVV zodanig parten gespeeld, dat het zon der al te veel moeilijkheden de eerste helft kon uitspelen. .M. Eindeloos getik Toen zelfs na rust een solo van Richard Dercks (hij zette de Veendammers op het verkeer de been) tot 0-2 leidde, was het gebeurd met de Noordelingen^ Hun inzet was voorbeeldig, maar zonder het écht doelman Bas van Noortwijk lastig te maken. Een uitstekende com binatie tussen John Munnik en Cor Peitsman leidde door de spits zelfs tot 0-3. In het laatste kwartier redde Vene boer, zoals genoemd, de eer. Veendam viel in die tweede helft op door eindeloos getik, op zoek naar openingen, die er met de sterke Schiedamse de fensie vrijwel niet waren. Bij SVV werd Johan Versluis in de rust gewisseld voor Aad van der Vlist. Deze midden velder kreeg deze week een gunstige uitslag van de foto's, die van zijn enkel zijn ge maakt. SVV, dat nu drie pun ten heeft uit twee ontmoetin gen, is dit weekeinde vrij. Za terdagavond oefent het in Rijs wijk tegen hoofdklasser RVC, aanvang 19 uur. door Emile Schelvl3 sober spelen. Kijk, ik ben nu met een elftal bezig, dat er straks in de tweede periode moet gaat uitkomen. Met een Henk den Arend, die zaterdag gelijk meedoet, en misschien zelfs een nieuwe spits, nu we wat ruimte hebben gekregen door het vertrek van Herman den Haag, uitgeleend aan Her acles". Zonder de 'zonnige' perspec tieven van Vianen afbreuk te doen, was het veelal rommelig voetbal aan de Marathon weg, gisteravond. Veel balverlies en weinig kijken, voordat er een bal werd aangenomen, was troef, hoewel er wel degelijk ook positieve punten waren te melden. Zoals het feit, dat er inderdaad zoals in Zeist afge sproken is, schoon werd ge voetbald. Dus zonder schoppen van achteren. De uitblinker, voor zover daarvan mag wor den gesproken, was Dick Hoogmoed, die als spits veel ondankbaar werk opknapte en toch vaak de enige intelligente schakel in de Vlaardingse aan vallen bleek. De ex-SVVer was na goed voorbereidend werk van Pa trick Mijnhardt van Schoor vlak voor de rust dicht bij een treffer, maar via de voeten van Claus Roosenburg ging de bal over. Ook Mare Wotte kreeg in de fase voor de rust, toen FC Vlaardingen wat meer greep op Cambuur (Hoe kema: „Het is makkelijk spe len met een boulevard van ruimte") kreeg en toen vijf mi nuten voor de rust Gerrie de Jonge (André Kramer verving hem) uitviel met een oude blessure, verzandde het team van Henk de Jonge compleet Afstandsschoten moesten aan beide kanten, de goedwillende maar machteloze aanvals- kracht compenseren, maar zo wel René van Antwerpen als vooral Johan Tukker Kweten zich goed van hun taak. FC Vlaardingen kwam in de tweede helft al vrij snel met Paul Kooien („Ik ben geslaagd voor mijn school, dus weer he lemaal gemotiveerd") voor Mijnhard van Schoor en in df slotfase met Frans Ludwig voor de opgebrande Bertram Tabbernee, kwam het laatstt kwartier met vallen en op staan door. Ronnie de Vos van Steenwijk, die voordien tod een betrouwbare indrui maakte, kreeg geen voet aai de grond bij Hoekema. Geluk kig voor de Vlaardingen fad den zijn collega's. Een nieuwi tegenslag kunnen paald gebruiken. niet be- Donderdag: Bolnes-Ex* celsior V0; Zwart Wit* SW-jeugd; SW-comb* DEZ, Harga, 13 uur; vergadering sectie voetbal SRSR, Har ga, 20 uur. Vrijdag: Evergreen- Pollux (h), Merellaan, 19 uur. ADVERTENTIE voor de subafdeling Meet- en Informatietechniek. Functie-inhoud De afdeling Meet- cn Informatie techniek verzorgt o-a. de meet- en regel- insiallanes ten behoeve van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam, het onderhoud van transmissie- en communicatiesystemen, alsmede verkeersregelsystemen. De nieuw aan te trekkat MTS-er zal in het bijzonder in de sector verkcasregd- tedmick worden ingezet Grote belangstelling voor digitale technieken is daarom noodzakelijk. Functie-eisen - diploma MTS-Elcktronica - ervaring in processorsturing van systemen en in ha waken met digitale technieken - goede contactuele eigenschappen -rijbewijs BE - leeftijd tot 30 jaar. De aan te trekken functionaris wordt opgenomen in de storingsdienst van de afdeling GA.I./M.I.T, en dient bij voorkeur in Schiedam woonachtig te zijn. Salaris Het salaris ligt, afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring tussen f 1838,— en f2530,— bruto per maand Na gebleken geschiktheid kan doorgroei plaatsvinden tot f 2666,— bruto per maand. Deze bedragen rijn exclusief de wettelijke toeslag van f 26,- per maand Belangstellenden wordt verzocht binnen 14 dagen na het verschijnen van dit blad een sollicitatieformulier, onder vermelding van vacaturenummer 8085, aan te vragen bij de afdeling Personeel en Organisatie van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam, Van Heekstiaai 15,3125 BN Schiedam, of telefonisch onder nummer 010-622222, toestel 231. vu dooi gen preg maa deei kern gep2 weg. nem weg, voor gena wag kost de b gelei justi Het kom: veer boeu begd, van f67.5 gen 2,50' Het 716.0 uur. Voor foutp meen gen a dig oi tigde stond duld uit te ste ar wel t kunm bun k pen. SVjm1 a toes o? a i t

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4