SPORT EXTRA VGElMl'U-11 'Elk seizoen kost méér inspanning' steile 'Voetbal zonder humor kan SVDPW valt weer terug op Sander van den Hoek 'Er zijn óók nog andere zaken in het leven' trainer Rob Jacobs: ik me niet voorstellen' Peter Rooney van Hoek van Holland: Afdelingsclub bezit elftal Turken TonRoovers van TSB relativeert: sw wij dag 29 sugostu» 1980 B vo/sc/ww B B /W\ ...Pater Rooriey... Hoek van Holland Peter Rooney, de laatste man van zondagvoetbal vereniging Hoek van Holland, ziet het voor het komende seizoen wat meer zitten dan in de voorgaande jaren. „We hebben met Joop Bouwens (26) en Karei Bouwens (24) wel duidelijk versterking gekregen, en ik denk dat we nu minstens een goede middenmoter kunnen worden in plaats van vechters tegen de laatste plaats". Met zijn 31 jaar behoort Peter Rooney ook dit sei zoen weer tot de vaste keus bij Hoek van Hol land. Peten „Zolang ik in het eerste sta, zal ik me voor de volle honderd proeent geven. Maar zodra er een goede opvolger is, zal ik er geen enkel pro bleem van maken om een stap terug te maken. Ik ga dan wat rustiger voetballen en wat meer doen ten dienste van de jeugd. Dat is tenslotte ook no dig". Zijn voetbaljaren vijftien jaar onafgebroken in de hoofdmacht blijken hem nog niet zo erg zwaar te wegen, en hij gaat nog elke wedstrijd ge concentreerd en met plezier het veld in. „Maar toch merk je wel dat je wat ouder wordt. Je moet ewoon elk seizoen toch weer een stapje extra oen om je te handhaven ten opzichte van me despelers en tegenstanders", zegt hij. Blessures Dat Hoek van Holland de laatste seizoenen nogal onderin de ranglijst verkeerde, ziet Peter Rooney trouwens niet in hoofdzaak als een gebrek aan kwaliteit in de ploeg. „We hebben de laatste jaren enorm getobd met blessures van verschillende spelers. Hoeveel nederlagen we kregen te slikken met één doelpunt verschil, weet ik niet meer, maar het waren er een heleboel". Peter Rooney, in 1972 en 1974 door zijn vereni ging uitgeroepen tot „voetballer van het jaar*', zal in elk geval tijdens de eerste wedi»rijden de aan voerdersband dragen. Of dat in de overige wed strijden ook zo blijft, zal afhangen van zijn mede spelers. ..Ik vind dat iedereen het eens moet zijn met de keus van een aanvoerder, anders moet iemand anders het maar worden". Conditioneel heeft trainer Paget ons de laatste weken behoorlijk te pakken gehad, dus we zien wel hoe het loopt-". Maassluis Het gebeurt maar zelden dat een hulptrainer in het betaalde voetbal evenveel of misschien nog wel meer in de belangstelling staat als de hoofdtrainer. Clemence Westerhof bij Feyenoord is zo'n figuur, maar misschien nog meer Rob Jacobs, de 36-jarige assistent bij Excelsior, die zonder twijfel ook een aanzienlijk aandeel in de verrassende successenreeks van het 'Woudenstein-ploeggie' heeft gehad. Wie de voetbalioopbaan van de in Maassluis woonachtige Rotterdammer aanschouwt, kan nauwelijks heen om' het woord succes. Klinkende resultaten als voetballer bij achtereenvolgens Feyenoord, Xerxes/DHC en Excelsior en een trainerscarrière van het nietige Smeetsland via kampioenschappen van FC Ommoord en DHS uiteindelijk naar Excelsior, die er eveneens mag zijn. Rob Jacobs Vlaardingen Tijdens een blijkbaar nauwelijks inspirerende oefenwedstrijd loopt Ton Roovers rustig zijn metertjes mee. Het lijkt wel of, het allemaal niet zo hoeft voor hem, maar dat is slechts schijn. Ton Roovers is nog wel geïnspireerd, maar al pratende komt het snel tot uiting, dat er voor hem méér in het leven zit dan voetbal. Ton, bezig aan zijn laatste jaar op de Sportacademie in Den Haag, relati veert het "voetballen graag. „Ik speel ook met allemaal gelijksoortig inge stelde mensen", typeert de Vlaar- dinger het eerste team. „Uiteraard vonden we het jammer dat we het kampioenschap hebben gemist. Maar na die wedstrijd tegen de Zwerver, die we met 4-0 verloren en de kantine van De Zwerver in feeststemming verkeerde, liepen er wel jongens van TSB voorop in de polonaise. Kijk, dat bedoel ik nou". „Het plezier is toch iets, wat de meesten en vooral ikzelf dan, ge woon voorop steL Ik lig er vrijdaga vond niet van wakker of de avond erna de wedstrijd na te spelen. Ik heb eigenlijk af soms moeite met heeft het 'in zijn vingers' en hij is ook de laatste die dat zal ontkennen. „De mensen mogen me best een „bluffer" noemen. Heb ik geen enkele moeite mee", zegt Rob, die op vier vakken na de A-cursus heeft afgerond en dan bijna is klaar gestoomd voor het grote werk. „Je moet geen onzin vertel len. Maar al die jaren dat ik nu meehuppel in die grote wereld van het voetbalgebeuren, heb ik m'n oren en ogen goed de kost ge geven. Kijk, van figuren als Van Hanegem, Ted Troost, Linder, Van de Gijp, Schouten, leer je enorm veel. En die kennis, plus wat eigen ingevingen, gebruik ik gewoon". „Het streven is duidelijk dat ik met m'n A-diploma aan de slag ga. Het grote werk dus. Wat dat betreft heb ik een enorm goed sei zoen meegemaakt met Thijs Li- bregts, omdat wij qua voetbalop vattingen gewoon op dezelfde golflengte zaten. Uiteraard had ik en heb ik nu nog steeds de verant woording over het C-team, maar ik ben door Thijs ook bij de tech nische zaken rond het eerste be trokken". Het is typerend voor Rob Jacobs, de man die van tijd van tijd een aardige grap kan lanceren. „Voet bal zonder humor kan ik me niet voorstellen", stelt hij zelf ook na drukkelijk. „Alleen moet je het juiste tijdstip weten. Ik kan. wel een aantal anekdotes vertellen uit de vroegere tijd, want het is in derdaad ongelofelijk wat er vroe ger allemaal kon. Maar doe dat niet in de rust, maar na afloop van een zojuist schlemielig verlo- tweemaal in de week trainen, dan wel vanwege tijdgebrek of gewoon gebrek aan lust. Je moet met verge ten, dat mijn school voorop staat. Die wil ik sowieso afmaken, dat is mijn brood later". Toch had Ton Roovers, wiens broer Jeroen voor een betere amateurclub (Hennes DVS). speelt, ook hoger kunnen spelen. In gesprek met Pim Visser een seizoen geleden, werden hem echter de consequenties duide lijk. „Dat vier, vijfmaal trainen in de week zou ik niet op kunnen brengen. Eerlijk gezegd mis ik hele maal de mentaliteit voor het betaal de voetbal. Voor mij blijft het name lijk maar een simpel spelletje". Ton ontplooit zijn activiteiten liever op een ander front. Daarover: „Be halve het voetballen, ben ik ook be stuurslid van het OJC, het open jon gerencentrum in Vlaardingen. Maatschappelijke problemen hou den me dus ook volop bezig. Daarbij geef ik al samen met ploeggenoot Henk van de Kraan les in Rotter dam aan gehandicapte kinderen. En dat zijn zaken die me meer bezig houden als tegen een bal schoppen' Waardering Ton Roovers' capaciteiten, die, zoals, gezegd, al eerder uitmondden in 'betaalde belangstelling'- werden ook gewaardeerd in een uitverkiezing voor het Rotterdams KNVB- elftal van Joop Dekker, waar hij twee maal in mocht acteren. „Dat vond ren wedstrijd, zoals bij FC Twente uit". Rob Jacobs, ook docent van de D- cursus in Zeist, kan rustig een dag lang uitwijden over het thema voetbal. „Ik sta er mee op en ga er mee naar bed, mag dan een cliché zijn, het is wel van toepassing", zegt Rob, die rustig verhaalt hoe voor twee wedstrijdanalyse's sa men met chauffeur Joop Kooij rustig zo'n vijfhonderd kilometer aflegt. „Het hoort er allemaal bij en ik doe het nog steeds met ple zier. Ondanks dat het in Neder land allemaal minder wordt; voor al in deze regio hebben de mensen via hun luxe zo enorm veel keus tot ontspanning, toch kan het voetbal me blijven boeien". Dat moet ook wel, want het do cent zijn naast zijn trainerschap op Woudenstein, waar Jacobs nu samen met Hans Doijee (hoofd trainer),'Joop van Daele (jeugd), Eddy van de Roer (keepers) en Sjaak Roggeveen (scouting) in een uitstekend technisch apparaat van ex-voetballers functioneert, vreet alle tijd. „Wil je succes hebben, moet je er gewoon alle tijd instop pen", vertelt Rob, die woorden van gelijke strekking aan het be gin van het seizoen tegen de jon gens uit het C-team mededeelt. „Dat heb ik ook gedaan bij DHS. Plus het feit, dat ik altijd ben blij ven geloven in de stelregel: 'eerst van je eigen capaciteiten uitgaan en zeker niet aanpassen', is vol gens mij een duidelijke reden van het succes. Maar wel altijd de mensen in hun waarde laten. Als je die dingen kan overbrengen, plus een stukje motivatie en spel vreugde meegeven, kom je een heel eind. Kijk maar naar mij". •Ton Roovers passeert 20 te zien erg makkelijk zijn tegenstander ik toch wel erg leuk. Geeft toch wel een bepaalde waardering, hetzelfde was met SVV, je voelt je best wel gevleid. Misschien had het ook voor mijn spel best wel aardig geweest om het, zoals mijn broer, hogerop te proberen, maar dat heb ik er niet voor over. Ik zal mijn voetbaljaren wel gewoon tussen mijn vrienden op „De Vijfsluizen" („vergeet die accommodatie niet, ook een punt om te blijven") slijten". Het nieuwe seizoen brengt voor Ton Roovers, die gerust een laatbloeier genoemd geworden, omdat hij na tien jaar judo bij sportschool West- wijk pas op zestienjarige leeftijd bij TSB begon, een wat meer verant woordelijke rol. Leen Boon (lagere elftallen), Wim Stoevelaar (TSB) en Hans van Bommel (Nieuwenhoorn) verdwenen en dus komt het accent bij de wat geroutineerde garde in de vorm van Wim Maunts, Hans Cam- pen en Ton Roovers te liggen. „Ik weet niet wat de trainer precies wil. Ik zie wel. Vorig seizoen had je pro blemen met drie spelbepalende mid denvelders. Misschien dat het nu minder wordt met Rob de Jonge op geschoven naar het midden rif. „In ieder geval", meent Ton Roo vers tot slot, „moeten we wel het ei gen TSB-spelletje blijven spelen. Dat is dat gewone ontspannen voet bal. Dat heb ikzelf altijd zo kunnen waarderen. Als er iets mis gaat, dan staat niet gelijk iedereen op zijn achterste benn. Gewoon opnieuw proberen. Dat geldt ook voor ko mend seizoen. Ik heb alle vertrou wen in de trainer, die uistekend in de hele sfeer past". Schiedam- SVDPW heeft dit jaar zijn „oude" trainer Sander van den Hoek, die het afgelopen seizoen geen club onder zijn hoede had, weer terug. Nadat hij vier seizoenen geleden SVDPW de rug toekeerde, passeerden een drietal trainers de revue bij de Schiedamse afdelings eerste klasser. Het eerste jaar na Sander van den Hoek, die SVDPW naar de vierde klasse KNVB had gebracht, voerde Frans Steenbergen de scepter zonder succes: het elftal degradeerde weer naar de afdeling. De weinig ervaren opvolger Henny Odijk kon in twee jaar weinig resul taten boeken, doch wekte wel de nodige ergernis op. Vooral toen hij in de laatste week van zijn ambtspe riode een drietal spelers mee wilde lokken naar zijn nieuwe club, wat hem een enigszins laat, oneervol ontslag opleverde. And ré Corvelein werd vervolgens aangetrokken als tijdelijke oplossing Geen overwicht Vice-voorzitter Piet Knjnen. die twee jaar geleden als elftalleider stopte, zegt: „Met Henny Odijk viel niet te werken. Het schiet dan ech ter niet op om constant ru2ie ie blij ven maken. Dan kun je beter stop pen ais elftalleider, terwijl die trai ner juist iemand naast zich nodig had. omdat hij weinig overwicht had op de groep en er weinig kaas van had gegeten om een elftal sa men te stellen. André Corvelein be hoefde je echter niets te vertellen. Die kende het klappen van de zweep. Voor Sander van den Hoek geldt hetzelfde, misschien is hij nog wel iets strenger. Ik heb in zijn vo rige trainingsperiode bij SVDPW zelf onder hem getraind. Hij is se rieus in elk opzicht en dwingt res pect af door zijn inzet Dat laatste brengt met zich mee, dat de jongens doen wat een trainer wil". Discipline „Discipline moet je inderdaad als uitgangspunt nemen, maar", zegt Sander van den Hoek 2elf, Je moei daarbij wel in de gaten houden, dat je in de RVB speelt en dat de selec tie niet breed genoeg is om onbe perkt disciplinaire maatregelen door te voeren. Als het clubbelang dat eist, moet je dus ook wel eens iets door de vingers durven zien. Wel vind ik, dat het voetbal in zijn alge meenheid gezonder moet worden. Als je ziet, dat er mensen, die een beetje lekker voetballen, wegge haald worden door andere amateur clubs cn dat soms alleen de punten tellen, en niet de manier waarop deze behaald worden, dan vraag ik me wel eens aï waar we mee bezig zijn. Ik ben natuurlijk geen heilig boontje. Maar er zijn spelers, die, als ze de wind langs hun schenen voe len gaan, aan „terugpakken" den ken SVDPW kreeg overschrijvingen binnen van Peet Feelders fSFC) en Rinse van der Spoel (DHS), terwij! Karei Bronsgeest naar Schiedam vertrok. De „transfer" van de laat ste is bij het SVDPW-bestuur wel in het verkeerde keelgat geschoten. „Een vervelend spelletje van Schie- dam-trainer Nico Huet vind ik het. SVDPW organiseert een nederlaag- serie, waarvoor ook Schiedam, te gen wie Karei Bronsgeest een goede wedstrijd speelde, was uitgenodigd. Gelijk na de desbetreffende wed strijd vraagt Nico Huet „keihard" of Karei bij hem wilde komen spelen, wat ik niet bepaald de netste ma nier vind om zoiets te regelen". Selectie SVDPW kreeg er wel een complete uil veertien man bestaande Turkse selectie voor id de plaats. „Die zijn bij ons lid geworden met de bedoe ling om als elftal bij elkaar te blij ven. Zij hebben een eigen bestuur tje, inclusief een perfect Nederlands sprekende voorzitter, zodat we dit probeersel met vertrouwen tege moet zien", zegt wedstrijdsecretaris Koos van der Knaap. „Het is niet de bedoeling om er volgend jaar meer elftallen bij te nemen, omdat we met negen senioren- en tien jeug- delftallen enze handen vol hebben op de twee velden, die ons ter be schikking staan"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 11