SPORT Groenoord pakt laatste strohalm SZC derde in eigen toernooi MSV'71 haalt koploper VUC onderuit H otterdams honkbalj eugdteam kampioen Nieuw record van Henry Riedijk SPORIKORI Tweede klasserschap nog steeds niet verloren Smash oefent Rugby Tweede ronde 'aalvoetbalclub van ambtenaren 'wemfeest verregent Valentin naar USA JEUGD Wedstrijden beginnen te vroeg.. Maassluizers veilig 1 I dintdtg 2 «eptembtr 1980 VB/SC/WW ■aardingen Onder bi- Irre weersomstandigheden (bben de honkballers van enoord de laatste stro tot behoud van het eede klasserschap gegre- |n. Zij wonnen de laatste Impetitiewedstrijd tegen Impioen Alro Jeka roet 4-0. fcngezien mede-kandidaat for degradatie. Black Lions, let in aktie hoefde te ko len, daar het terrein in Til- Lrg was afgekeurd, zullen 3 Schiedammers tot volgen- week moeten wachten of nog een beslissïngswed- Irijd legen Black Lions in ie de wedstrijd heeft ge ien, vraagt zich af hoe het |ch mogelijk is geweest dat vonge week verloren ■erd van Compri AZ, Wei- tot geen kans hebben de bezoekers van het uitstekend spelende Groenoord gekre gen, waarbij nog dient te worden aangetekend, dat in terim-coach Ed Korpel niet kon beschikken over John WAK' de Bruin met een rugblessu re en aanvoerder/achtervan ger Ruud Stentler met een handblessure. Tevens kon den zowel Hans Vroon als Theo Burgerhoudt niet voor de volle honderd procent aantreden. Met een wederom uitstekend gooiende Gerrit Droog op de heuvel bij Groenoord, prima gesteund door zijn nu fout loos akterende velders, kwam de ploeg van coach Bob Sou dijn niet uit de verf. Reeds in de tweede innings nam de thuisclub de leiding, Rinus van de Meulen gaf een gave honkslag, stal het twee de honk en via twee foutieve aangooien kon hij voor 1-0 zorgen. Een slagbcurï later werd het 2-0, toen Gerrit Smit profiteerde van een foutieve aangooi om op de kussens te komen. Theo bur gerhoudt stootte hem een honk verder en op een klap van Rinus van de Meulen scoorde Gerrit Smit. In de vijfde innings liep de stand op tot 3-0. Gerrit Droog bereikte ook het eer ste honk na een fout, en kwam via een wilde worp en een honkslag van Gerrit Smit over de thuisplaat. De zevende slagbeurt bracht de eindstand in de boeken. Erik Zorgdrager opende met een honkslag, gevolgd door een honkslag/stootslag van Gerrit Droog. Een prima hit van invaller Ben Asmus was voldoende voor Enk Zorg drager om de eindstand op 4- 0 te bepalen. Slechts in de laatste twee in nings kreeg de verdediging van Groenoord het nog even lastig, maar een fraaie vang- bal in de achtste innings van wederom invaller Ben As- mus hield Groenoord kam pioen Alro Jeka van scoren af. Winnende werper Gerrit Droog van Groenoord kon hierdoor een no-run zege bij schrijven met de cijfers: 7x3 slag, 2x4 wijd, drie honksla- gen tegen en Groenoord speelde een foutloze wed strijd. Bij Alro Jeka kwam Henk Ebbing tot: 8x3 slag, 1x4 wijd, drie honkslagen te gen maar zijn veld üet maar liefst acht steken vallen. Naaldwijk De Monsterse tafeltennis-vereniging KUBO/S- mash begon het nieuwe seizoen met een serie oefenwedstrijden. Er werd met tien formaties aangetreden tegen Bowiing/TOG in Maassluis. De Monsterse standaardeditie kwam compleet achter de tafel en boekte na een 5—2 achterstand alsnog een 55 ge lijkspel. Nieuwkomer Hans Tigges, die overschrijving heeft ge kregen van Steeds Hoger/TSB naar Smash, gaf zijn visïtiekaar- tje af met een gave hattrick. Ed Hoogerwerf en Ard Ammerlaan voegden hier eik één singlezege aan toe. De krachtsverschillen waren klein en uiteindelijk won Bowling/TOG deze ontmoeting met 53—47, Delft Voor de tweede ronde van de KNVB-distnetsbeker ko men nog acht Westlandse clubs uit. Alle wedstrijden beginnen om 18.30 uur. Verburcb ontvangt het Pijnaekerse DSVP, dat in de vierde klasse zaterdag uitkomt. RKSVM gaat bij het Leidse Roodenburg op bezoek. Hoekse Boys krijgt visite van Spar taan'20. De zondag-afdeling van Naaldwijk ontvangt Nieuwer- kerk en de zaterdag-voetballers Gaan op bezoek bij NSV'46. VELO gaat naar het in de vierde klasse van de KNVB bivakke rende Alexandria'66 toe. Lyra ontvangt DSO (zo), dat afgelopen zondag door Westlandia met 71 werd verslagen. 's-Graven- zandse SV gaat op bezoek bij HBSS. Schiedam WjI SZC in de toekomst een waterpolotoer- nooi organiseren, dan zal de samenwerking tussen de ge meente en de Schiedamse Zwemclub wat beter gere- geld moeten worden. Want nu was het zo, dat door een communicatiestoornis tussen SZC en de bedrijfsleider van het zwembad het toernooi zondagmorgen om 8.00 uur Aalten - Elf atleten van Fortuna hebben zaterdag onder slechte weersomstandigheden deelgenomen aan de dertig-ki- Lometer-loop in Aalten. Henry Riedijk, die sinds een half jaar bij de Nederlandse selectie zit, was daarbij de grootste troef, die de Vlaardingers in handen hadden. Deze atleet bleef met zijn tijd van 1.44.10 uur 29 seconden on der het dubrecord, dat sedert 1973 op naam stond van Hans van Kasteren, Sjaak Hoogendijk volgde als tweede Foriunees in een tijd van 1.49.34 uur, hetgeen hem een nieuw persoonlijk record en een tweede plaats bij de veteranen 1 opleverde. Bram de Jong liep eveneens naar zilver bij de veteranen 2, hetgeen hij realiseerde in een nieuw persoonlijk record van 1.56.39 uur. Henry Riedijk IhiedamSchiedam is Jer een zaalvoetbalclub rij- Ir. Gemeente Ambtenaren Ihiedam, kortweg GAS, jelen met ingang van het |euwe seizoen in de derde I. De Schiedamse kbtenaren spelen in dezelf- poule als Ursus. De vere- sing bestaat overigens al (ruime tijd. De ambtenaren eelden al in gemeentelijk Irband. Dat ging echter zo |ed, dat besloten werd om Ik aan competitïewedstrij- In te gaan meedoen, pt duurde echter anderhalf er alvorens de verenging prd toegelaten tot de MVB. Momenteel telt de Ireniging nog maar twaalf pen. Genoeg om het eerste jal'voetbalseizoen door te (men. In de toekomst wil vereniging gaan uitbrei den. Het is een 'open' vereni ging. Dat wil dus zeggen, dat een ieder die lid wil worden van de club zich kan aan melden. Maar in eerste instantie is de club bedoeld voor de ambte naren in Schiedam, of zij die er gewerkt hebben. Het is nog niet bekend of de Schie damse club ook de tbuiswed- stijden in de Margriethal zal gaan spelen, Recentelijk moesten de ambtenaren uit wijken naar de Energiehal en spprthal De Enk in Rot terdam. De eerste wedstrijd tegen Excelsior P leverde een 3-3 gelijkspel op. Doelpuntenma kers waren Martin van Oor- tmessen en Ron Gunneweg. Gunneweg schoot de ambte naren in de laatste seconde naast Excelsior. doek van Holland - Een groot „zwemfeest" (zwemmen en spelletjes op de ligweide), dat zaterdag in het instruc- kiebad van Hoek van Holland op het programma stond Jom het seizoen af te sluiten, is verregend. Slechts twintig ■kinderen meldden zich in de regen. De „moedigen", die ■het uit de hemel stortende water wensten te trotseren, Imochten het uitgezette circuit afwerken, hetgeen hun, een ballon en een vaantje als beloning opleverde. Een tijd van 1.57.45 uur bete kende een zesde plaats bij de veteranen 1 voor Bertus Stigter. Overige tijden: Karei Leeu- wang 2.04.42 uur, Arie van Embden 2.06.40 uur, Ton Stoffels 2.07.52 uur. Jan Schrijvershof 2.09.59 uur, Sjaak Budding 2.16.06 uur, Aart Kuyt 2.19.05 uur, Cees Vermaat 2.20.03 uur. In Eersel liep Wim Ornee (PAC) 25 kilometer in een tijd van 1.36.20 uur, terwijl Jan Wielaart (Fortuna) na 1.43.27 uur finishte, wat een nieuw persoonlijk record be tekende. moest beginnen. Na afloop van dat toernooi vonden bei de partijen, deze tijd toch wel wat erg vroeg was. Het toernooi leverde on danks deze problemen toch een aantal aardige wedstrij den op. De reserves van Ztan en het Zweedse GKK wisten zich in positieve zin te mani festeren, maar waar bleven de optimistische Schiedam mers? Zij wisten na GKK en Zian niet verder dan een derde plaats te komen, SVH werd uiteindelijk vierde en laatste. Het teleurstellende Schie damse resultaat was ten dele toe te schrijven aan het ont breken van een aantal basis spelers (Wim de Jong, Den nis van Alphen en Herman Mooi). Coach Wim van Kolk verborg zich niet helemaal achter dit excuus: „Het ont brak ons aan wisselspelers, maar de inzet was op sommi ge momenten ook niet hon derd procent. Met name in de wedstrijd te gen Zian gaven de SZC'ers de wedstrid om onbegrijpelij ke redenen uit handen, de laatste periode ging met 6-6 in. Het werd tenslotte 6-12 voor Zian. Tegen GKK en SVH werd dit resultaatMen dele goed gemaakt, het werd resp. 6-6 en 8-8. De overige uitslagen: SVH-GKK 4-6, Zian-SVH 7-4, en GKK-Zian 9-6. 'sGravenzande Jacques Valentin neemt op zondag 7 september deel aan de interna tionale marathon van Eugene in de Amerikaanse staat Ore gon. De 24-jarige atleet van Olympus '70, lid van de natio nale marathonselectie, wordt in Eugene voornamelijk ge confronteerd met een gedeelte van de Amerikaanse marat- hontop. Op het snelle parcours doken vorig jaar ruim dertig atleten onder de 2 uur en 20 minuten. Met die tijd in het achterhoofd vertrekt Valentin zondag voor het karwei over 42.195 meter, dat hij vorig jaar in Tsjecho— Slowakije al eens in 2.20.58 klaarde. De enige problemen zijn het tijdsverschil van tien uur en het starttijdstip, dat vanwege de hitte overdag al om zeven uur 's morgens is ge pland. „Dat wordt dus elke dag vroeg naar bed en vroeg eruit om daar aan te wennen, maar ik heb geen idee hoe dat in de praktijk uit zal pakken. Als de weersomstandigheden goed zijn en ik het tijdsverschil re delijk kan verwerken ga ik toch in de richting van 2.20 denken aldus Valentin bij zijn vertrek naar de Verenigde Staten, waar hij acht dagen zal blijven. Hoek van Holland - Rugby- vereniging The Hookers heeft een driedaags jeugd kamp gehouden, waarvoor in totaal 29 rugbyspelers (van zes tot zestien jaar) van ver schillende verenigingen kwamen opdraven. De tijd werd doorgebracht met on dermeer spelletjes, een hin- dernisbaan, filmvoorstellin gen en natuurlijk een bespre king over rugby regels. De tennisvereniging Evergreen, die over acht weken het nieuwe com plex in de Steendijkpolder in gebruik kan nemen, is aan de laatste week op het Excelsior M-terrein bezig. De Maassluise tennissers 2ijn er drie jaar te gast ge weest. Pollux heeft bestoten slechts twee *iftallen van Dopie op zijn complex toe te laten. Maar omdat de Delftse club intussen een club bereid heeft gevon den om alle vijf elftallen toe te laten, zal Dopie niet van het Vlaardingse aan bod gebruik gaan maken. Deze hockeyclub heeft vrijdag 12 september zijn algemene ledenvergade ring. Op de agenda staan elf agendapunten. Plaats van handeling is het nieu we clubhuis aan de Kooi- kersweg. De hechte samenwer king tussen Fortuna en FC Vlaardingen werd nog eens onderstreept door een geste van de semi-prof- club. FC Vlaardingen bood Fortuna 14 shirts, broekjes en kousen aan, plus een bloemstuk voor de heropening van de can- tine. VDV is zaterdag present bij het traditionele haring en bierfeest. Vanaf 13.30 uur is er op het Liesveld een groot straatdambord uitgestald om op te dam men. In Joop Meershoek, oud trainer en speler van het Haagse Hermes, heeft DWS een nieuwe trainer voor de heren. Ruud Hen driks zal de Hagenaar tij delijk assisteren. Vlaardingen - De jeugdatieten van Fortuna kwamen in wedstrijden in Den Haag en Rotterdam tot goede presta ties. Zo verbeterde Saskia Leeuwang haar persoonlijk re cord bij het verspringen met 28 centimeter door een sprong van 4.32 meter, terwijl Jaap Dijkstra een nieuw clubrecord kogelstoten (14,59 meter) vestigde. Hetzelfde deed Corine van den Berg op de 60 meter horden (12.02 seconde). Diana van Embden, Ellen van den Berg en Ron Bravenboer liepen naar een eerste plaats op respectieve lijk de 300 meter horden, de 100 meter en de 800 meter. Een wedstrijd met verlenging ■aardingen Rotterdam ■zaterdag tijdens de Neder- pdse honkbalkampioen- appen voor jeugdteams bt een neuslengte voor rong kampioen van Neder- pd geworden. Verdiend het wel, maar door ze- Iwen overmand ging bet fet al te overtuigend, (paald niet gezegend door (ede weersomstandigheden, J>est Rotterdam het spits af- ïten tegen Haarlem. In een prima wedstrijd trok Rotter dam in de laatste slagbeurt met 3-2 de winst m?ar zich toe. Schiedammer Marco piamanlatos zorgde in de derde innings voor 1-0, waarna Haarlem de score omboog tot 1-2. In de vijfde slagbeurt sloeg Hans van de Reep van Schiedam een fraaie homerun waardoor de stand gelijk werd getrokken: 2-2. Pas in de laatste slag beurt was bet weer Marco Diamantatos die juichend over de thuisplaat kon ko- i op i honkslag van Wim van Wal- rav n. In de tweede wedstrijd trad Haarlem aan tegen Het Oos ten, en deze wedstrijd moest helaas wegens aanhoudende regenval na vier en een hal ve innings gestaakt worden bij een 2-0 stand voor Haar lem. Hierdoor kreeg Rotter dam de beste papieren voor de eindoverwinning in deze drie kamp. Pas om ongeveer half vier kon aan de laatste wedstrijd begonnen worden tussen Het Oosten en Rotterdam. Het Oosten nam een 1-0 voor sprong in de eerste innings op vier veld fouten bij de Rotterdammers, maar in de derde innings kwam Rotter dam los. igs pk de Wi Missers Marco Diamantatos, alweer, sloeg zich op de kussens en scoorde de gelijkmaker op een dreunende tweehonkslag van Hans van de Reep. Ook deze en Wim van Walraven kwamen nog over de thuis laat op en hit van Jaap Udschut: 1-3. Deze stand bleef ongewijzigd tot de laatste slagbeurt voor Het Oosten, maar toen gin gen de zenuwen teveel op spelen bij de jeugdige Rotter dammers. Een paar prima honkslagen gevoegd bij wat missertjes deed de stand om buigen naar 5-3 winst voor Het Oosten. Hierna moesten de reken meesters aan het werk om uit te maken wie nu eigen lijk winnaar geworden was, aangezien alle teams nu tot eén winstpartij gekomen wa ren. Na al dat gereken bleek Rotterdam de gelukkigste en kon met slechts een honkje meer bezet dan Haarlem de beker in ontvangst nemen van bondsbestuurslid Freek Bos. Toch een leuk succes voor de aktieve jeugdtechni- sche commissie van het rayon Rotterdam, die de laat ste jaren veel doet aan oplei ding van jeugdige talenten. Maassluis In de wedstrijd tegen koploper VUC uit Den Haag hebben de honkballers van MSV'71 zich zelf over troffen en na een wedstrijd met verlenging tot elf in nings wonnen de Maasslui zers verdiend met 2-1. Door deze onverwachte overwin ning speelden de MSV'ers zich definitief in veilige ha ven. De punten waren erg duur deze wedstrijd en het duurde dan ook tot de zevende in nings eer er gescoord kon worden. Het waren de bezoe kers van VUC die een 0-1 voorsprong namen door Rob Kral op een honkslag van Ad van Ginkel. MSV'71 had het antwoord gelijk klaar, want in de ge lijkmakende beurt tekende Kees Reinders voor een 1-1 stand. Hij ontfutselde VUC- werper Ron Stoop vier wijd en via een gestolen honk en een klap van Ludwig Ascen sion kwam Kees Reinders veilig over de thuisplaat Deze stand onderging geen wijziging meer, waardoor een verlenging noodzakelijk werd. Het duurde tot de elf de innings eer de beslissing viel, en het waren de Maas sluizers die aan het langste einde trokken. Jaap Don opende met een fraaie honkslag, en stal en passant het tweede honk. Rembert Ascension sloeg Jaap Don naar het derde honk, Waarop een opoffe- ringsstootslag van Kees Moerkerk goed werd voor de winnende run van Jaap Don: 2-1. Goed veldwerk aan bei de kanten waren de oorzaak van deze voor honkbalkrin gen zeer lage uitslag. Winnende werper Jan van Spijk liet noteren: 5x3 slag 1x4 wijd, zes honkslagen te gen en zijn veld maakte vier fouten. Voi* VUC kwam Hon Stoop tot: 7x3 slag, 0x4 wijd, hij kreeg zeven honks lagen tegen en zijn velders lieten drie steken vallen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4