SPORT 4 SVV geeft de doelpunten 'cadeau' DHS is er nog lang niet P Zwaluwen pas verder verlenging Grote nederlagen voor Martinit en Satelliet Ondanks alle versterkingen: ®Sï88mms Sandor Popovics: „Gelukkigniet weggespeeld99 SP0RTK8RT Cooper- test SZC niet compleet In tweede bekerronde: Bekervoetbal donderdag 4 *eptember 1980 VD/SC/WW Ter gelegenheid van het 60-prig bestaan houdt De Hollandiaan donderdag 1! september een receptie in het clubgebouw. Een dag later is er een reünie en zaterdag 13 september zijn er vaardigheidswedstrij den voor pupillen en C-ju- nioren, penalty-schieten voor D-pupillen op Eddy Pie Iers Graafland en een voetbalwedstrijd tussen bestuurs- en commissiele den en een team \'an radio en tv, De viering wordt besloten met een feest avond in „De Deel". Rob Brekelmans. de doelman van VFC, is za terdag scheidsrechter bij Berkel-DVO'32. Bij de paardesportvere- niging De Lickebaert is Leone van de Wijgaart clubkampioene geworden. Met ..Pluto" behaalde zij het hele seizoen de beste resultaten. Zondag zijn er wedstrijden voor paarden aan de Zuidbuurt 8. Wethouder Roel den Dunnen van Rotterdam heeft van de gemeente raad de opdracht gekregen de mogelijkheden voor een overdekt zwembad in Hoek van Holland te on derzoeken. De Vereniging Zwembadfonds Hoek van Holland heeft daarom nog met alle hoop laten varen. Vlaardingen - De atletiekve reniging Fortuna houdt mor genavond de maandelijkse Coopertest voor jong en oud op de atletiekbaan aan de Mamixlaan. Tussen 19 en 20 uur kan worden gestart in groepen van telkens twaalf personen. De Coopertest is gebaseerd op het meten van het uithoudingsvermogen. In twaalf minuten tijd moet worden getracht een zo groot mogelijke afstand af te leg gen. Aan de hand van een tabel kan worden bepaald hoe het met de lichamelijke conditie is gesteld. Degenen die voor de eerste keer mee doen, ontvangen bij inschrij ving gratis het fit-boekje. waarin de afgelegde afstand kan worden bijgehouden. Het inschrijfgeld bedraagt twee gulden. Schiedam - Gebrek aan wisselspelers brak SZC m de halve finale tegen de f.R" de nek. Het Schie dam se zevental moest vier van zijn vaste mensen mis sen (Wim de Jong, Her man Mooy. Herman Steens en Paul Gast, In het eerste gedeelte wis ten de SZC'ers erg goed bij te bijven, zij kwamen toen zelfs tweemaal op een voorsprong (1-0 en 2-1). Maar het tweede gedeelte van de partij was er geen Schïedamse kruit meer ge wassen tegen het zvvemo- verwicht van de „R". Toen het in de derde pe riode 2-4 voor Rotterdam werd, was de beslissing in feite al gevallen. De Rot terdammers verzuimden om er een monsterscore van te maken. Het werd uiteindelijk 2-7. waardoor de t,R" zich voor de finale plaatste. Venlo - SVV voldeed aan de wens van Sandor Popovics om aan te vallen. Maar omdat VVV mets had te verliezen, en dankbaar profiteerde van een reeks persoonlijke fouten, eindigde het duel in ..De Koel" wat geflatteerd tn een 4-1 nederlaag. De teleurstel ling bij de SVV'ers was erg groot Achteraf gepraat van: 'als we de kansen niet hadden gemist', stond in tegenstelling tot de me ning van de trainer, die tóch, zij het met mate. voldaan was. ..Ik heb iedereen hard zien werken, zelfs brachten ze een kwartier voor tijd, toen het al 4-1 stond. FC VVV herhaalde lijk m moeilijkheden. Dat was dan wel in een fase dat FC "VVV helemaal uitgeblust was. Intussen heeft Popovics er een nieuwe puzzel bij Naast ge blesseerde spelers en een zwak middenveld, moet nu ook de defensie aan een onderzoek worden onderworpen. Zoals het gisteravond speelde, klopte er niet veel van Rob Kiebert en Hans Loovens werden er nogal eens uitgelo pen. terwijl met een beweeglij ke Mario Verl tjsdonk en Ste fan Kursinac xn het centrum, er van dekking nauwelijks sprake was. In feite waren alle vier de doelpunten cadeautjes, maar wel het gevolg van een enorm fanatiek FC VVV. dat het eerste half uur al een vier tal kansen liet liggen. SVV was alleen bij machte door Ri chard Dercks te versnellen richting Veniose doe), maar eenmaal daar aangeland, werd de snelle spits regelmatig op de achillespees getrapt of had geen afspeelmogehjkheden. Wat dat laatste betreft, was dat. door Bas van den Berg bij SVV een groot manco Het ging in vele gevallen allemaal véél te snel. Op het midden veld liep men regelmatig ach ter de Limburgers aan, in- plaats van zelf het initiatief te nemen. Popovics terecht: „De individuele klasse van FC VVV is groter". Gerrie van Rosmalen was veel te snel voor Harry Meyboom. Johan Versluis kwam nauwelijks in zijn spel. waardoor hij door zijn trainer in bescherming werd genomen („eruit ge haald", red), terwijl Aad van der Vlist, m feite derde spits, maar meer als vierde man op het middenveld, al gauw kreu pel liep. Al vroeg in de wedstrijd wa ren er gele kaarten voor Harry Meyboom en Stefan Kursinac. even dreigde scheidsrechter Mittelmeijer het uit de hand te laten lopen, maar geluikkig kwam het met tot incidenten. Na regelmatig een licht veidoverwicht kwam FC VVV na ruim een half uur vrij gelukkig aan de opening, toen Mario Verlijsdonk de bal - uit een hoekschop - doorkop- te cn Johan Versluis met zijn hand de bal m eigen doel werkte. Voor rust had het nog gelijk kunnen zijn, als Cor Peitsman maar niet over een leeg doei had geschoten. „De Pcits" later, zichtbaar teleur gesteld: „Jammer dat ik de kansen gemist heb Misschien heb ik volgende keer tegen Volcndam thuis wet nVn dag". Nadat Richard Dercks kort na rust voor de zoveelste maal van achtereen was aangeval len, maar zelf ook geel kreeg toen hij er wat van zei. schoof Gerrie van Rosmalen onhoud baar, maar vanuit een onge dekte positie, de bal achter Bas van Noortwijk, 2-0. De beslis sing was gevallen. FC VVV dolde korte tud zelfs met de SVV'ers. die "zo'n afstraffing bepaald niet verdienden. Een vrije trap van Kursinac op het hoofd van Ma no Verlijsdonk („niemand greep in", red) be tekende zelfs 3-0. Opvallend was dat SVV achter met vier man op één lijn bleef spelen. Erg traag werkte het naar een offensief toe, dat ove rigens wét kwam. Prompt werd het 3-1 door Ruud van Dijk (kopbal), maar een uitge speelde actie betekende weer 4-1 door Stefan Kursinac. Zelfs had SVV de marge nog kun nen verkleinen, maar schoten van Harry 1 eyboom en Cor Peitsman misten hun doe! Op een persconferentie had den de beide trainers niets dan lof voor elkaar. Hulde voor het aanvallende voetbal dus. Popovics roemde terecht de individuele klasse van FC VVV. „Vooral in een tijd dat het twee grote nederlagen ach ter de rug heeft". En over zijn eigen ploeg. „Ik heb duidelijk kunnen zien wat er allemaal mis ging De vier doelpunten waren in ieder geval wegge vertjes. Maar ja. ze tellen wel... Johan Versluis...wéér gewis seld.. Schiedam - Alle versterkingen ten spijt, is DHS ei nog lang niet, In de bekerwedstrijd tegen Wilhelmus kwam dat nog eens duidelijk aan licht. Maar liefst zeven nieuwe basisspelers had DHS-trainer Jan Kooiman opgesteld. De trainer zelf was ook niet on der de indruk van zijn pupillen. Dat de Schiedam mers uiteindelijk via strafschoppen wonnen, mag dan ook best een klein wondertje worden genoemd. Wilhelmus was In de eerste helft superieur. Vooral verdedigend moest DHS regelmatig een veer laten. „Ik weet dat er nog heel wat moet gebeuren", begon Jan Kooiman zijn praatje achteraf. „We moeten dit jaar heel duidelijk een ander soort voetbal spelen dan vorig seizoen. We missen de kracht van Frans Schaap en daarom moet er nu van achteruit op gebouwd worden. Daar zouden Jan Kerssemeïjer (ex-NAC, red) en Fred Meerhof voor moeten zorgen. Dat deden ze te weinig, waardoor we kwamen te zwemmen". Jan Kooiman had gelijk. De Schiedammers lieten zich steeds op eigen helft terugdringen. Voeg daarbij het feit dat de twee spitsen. Rob van Elleswijk en Ton Boting. veel te sterk waren voor Nol Roozen en Jan Viergever fex-SVV-C, red). Keer op keer wer den de Schiedammers uitgespeeld. Zo ook na. een kwartier spelen. Boting dolde simpel Viergever, gaf een zuivere voorzet aan de inkomende Van Elles- y. Vlaardingen /Schiedam De tweede bekerronde gaf een verrassing ie zien in ue vorrn van een 20 over winning van Hoekse Boys op Spartaan'20. Zwaluwen had bij Rozenburg de verlenging nodig om tenslotte een 32 winst te bewerkstelligen. wijk, die beheerst boven iedereen uit tornend, de bal achter de verbouwereerde Ton Kooiman kopte: 0-1. Een voorsprong die alleszins verdiend was. DHS kon er maar weinig tegenover stellen- Eigenlijk alleen maar een combinatie tussen Joop Molendijk en Marcel van der Ven. maar oog in oog met de doel man wist de nog jeugdige Van der Ven niet de juiste richting te vinden. Het middenveld van DHS wist met de overmacht van Wilhelmus geen raad. Hans Vorslenbos (ex-PPSC, red) praat wel veel, maar presteert tot op heden weinig, Bob Weeda (ex-SFC, door Chris Woerts red) en Marcel van der Ven zijn nog te weinig op el kaar ingespeeld om een hecht blok te vormen. Daar komt nog bij dat Weeda duidelijk moeite heeft met de overgang van het vierde klasse voetbal naar de eerste klasse. Wilhelmus had de wedstrijd dan ook in de eerst helft moeten beslissen, maar het sprong slordig*om met de kansen, iets dat hen later nog zou opbreken. Na de hervatting was het eenzelfde spelbeeld. Allen be moeiden Fred Meerhof en Jan Kerssemeïjer zich nu wel met de aanval. Gevaar leverde het echter niet op. Jan Kerssemeïjer..nog wennen... Op een fortuinlijke manier kwam DHS toch nog aan de onverdiende gelijkmaker. Nol Roozen mocht op rechts een vrije trap nemen, deze werd slecht door de Wilhelmus doelman Larry van Reenen verwerkt. De bal kwam voor de voeten van Bob Weeda, die met een lob van meer dan 30 meter afstand raak schoot: 1-1. De wedstrijd werd na dit doelpunt grim miger. De spelers raakten geïrriteerd en de lank moedige leiding van scheidsrechter Niesthoven was daar mede debet aan. "Wilhelmus kreeg de kans om de wedstrijd te belsis- sen, toen Jan Viergever Ton Boting in het straf schopgebied onderuit haalde. Ton Kooiman stopte echter de zwak ingeschoten strafschop van Wim Schaap. Nol Roozen moest vlak voor tijd zwaar ge blesseerd het veld veriaten. Een onbesuisde actie van Rob van Elleswijk bezorgde hem waarschijnlijk een paar gescheurde enkelbanden. Per ambulance werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. De noodzakelijk geworden verlenging leverde geen verandering in de stand op. Het nemen van de strafschoppen ging DHS net iets beter af. Ton Linders van Wilhelmus schoot mis, terwijl de Schiedamse spelers wel het doel kon den vinden. Rozenburg-Zwaluwen 2-3 (na verl,) Pas in de Verlenging kon Zwaluwen het twe<* klassen la ger spelende Rozenburg op de knieen krijgen. In de verlen ging mocht Leen Pijpers een strafschop nemen, nadat hij was gevloerd. Dick Schouten had de Vlaardingers al na tien minuten op een voorsprong gezet na een solo. Snel werd het echter gelijk. Schouten zorgde, na een voorzet van Er- nest Kegel, voor weer een voorsprong. Vlak voor tijd had Dick Keizerwaard pech om de bal in eigen doel te koppen. In de noodzakelijk geworden ver lenging had Zwaluwen echter het geluk aan zijn zijde. DSS'26-GSV 1-2 Een met zeven invallers spe lend DSS*26 heeft het tegen een goed voetballend GSV niet kunnen redden. De Vlaar dingers gingen ten onder aan twee blunders in de verdedi ging. Eerst was het Sjaak Tu- wanakotta die een situatie ver keerd beoordeelde en vlak daarop kon doelman Leo Ver- duyn de bal niet onder contro le krijgen. Evenzovele malen leverde het doelpunten op voor GSV. DSS kreeg zelf ook de nodige kansen, maar verder dan een treffer van René van Oudheusden kwam het niet. HBSS-WRW 1-2 HBSS kon ondanks een sterk veld overwicht niet winnen van WRW. De bezoekers speelden een slim spelletje countervoetbal en daar had het elftal van Leo van Graaf- eiland geen antwoordt op. Een fout van Thijs Rademaker was er de oorzaak van, dat de be zoekers al snel op een voor sprong kwamen. Vlak voor de rust kwamen de Schiedam mers zowaar nog op gelijke hoogte. De doelman van WRW werkte tot grote vreugde van de Schiedammers de bat in ei gen doel. Na de hervatting drukte HBSS wel. schiep zich ook verschillende kansen, maar in de afwerking faalde het. Halverwege de tweede helft had WRW na een eoum ter wel succes: 1-2. De Hollandiaan- Haastrecht 0-1 Op een zeer ongelukkige ma nier moest De Hollandiaan hel onderspit delven tegen Haa strecht. Een eigen doelpunt van Ben Floridas, al vroeg in de wedstrijd, bleek na 90 mi nuten voetbal de enig gescoor de treffer van de wedstrijd en daarmee lag De Hollandiaan uit de beker. De Vlaardingers hadden de wedstrijd in hun voordeel moeten beslissen. Tij dens deze sportief verlopen wedstrijd, verschenen herhaal delijk spelers van de thuis ploeg alleen voor de doelman, maar niet eenmaal kon ie mand de juiste richting vin den. De mooiste kansen waren nog voor Cees Stam en Henk Boon. Beide spelers misten echter voor open doel. Hoekse Boys- Spartaan'20 2-0 zt Een verrassende overwinnirié voor de Hoekenaren. Tot aan de rust waren beide ploegen goed tegen elkaar opgewassen. Van een overwicht van één van beide ploegen was geen sprake. Het werd dan ook eé$ boeiende vertoning voor het weinige publiek dat de moeiCe had genomen om de wedstrijd te gaan zien. Na de hervatting sloeg Hoekse Boys zijn sHg. Het was John van den Bosch die de score opende uit een voorzet van Cees van der Pol- Een kwartier voor het einde viel de definitieve beslissing- Ed van Dijk mocht een straf- schop nemen en had daar geen moeite mee: 0-2. Vlaardingen/Schïedam Ontgoocheling bij Sa telliet en Martinit, die respectievelijk met 31 en 41 werden weggespeeld. Verder speelde TSB zich middels een gedegen 30 overwin ning eenvoudig in de derde ronde, HerkingenSatelliet 1 (3-1) telliet, dat zonder Barend Buitenhek en Rens reddels moest opereren, begon vrij goed aan de •yd, want al na een minuut of tien wist jaak Verhoeven na een voorzet van Henny eerdam te scoren. Daarna ging het bergaf- aards met de Vlaardingers. De rwakste plek as het rechterverdedigingsblok, waar Herkin- en dan ook dankbaar gebruik van maakte door n no time driemaal te scoren. Het vierde doel- unt was van geen belang meer, belangrijker aren de waarschuwing aan het adres van Sjaak Verhoeven en het wegzenden van Bert Kooy. TSBHillgersberg 3O (00) Een meer dan verdiende overwinning voor de Vlaardingers, die de Rotterdammers met gemak op een 3-—Ö nederlaag tracteerden. Het eerste doelpunt werd vanuit een zuivere buitenspel si tuatie gemaakt door Peter van Leeuwen. Daar na volgden er twee doelpunten van Leen Boon en Hans van Kampen middels een penalty. HDVS—ONA 2—1 (1—1) Een sterker HDVS won terecht van het Goudse ONA. De eerste treffer kwam op naam van Je roen Roovers, die een combinatie met Arie Rie- dijk bekwaam afrondde. Arie Riedijk zelf nam de tweede goal voor zijn rekening door een pe nalty te verzilveren, nadat Frans Schaap binnen de beruchte lijnen was gevloerd. ONA kwam nog terug via een afstandsschot, maar dat was alles. DBGCMartinit 31 (2—1) Het begon erg voortvarend voor Martinit. toen Ed Slavenburg 10 liet aantekenen, maar ver volgens kwam de klad er weer in bij de Schie dammers. Nog in de eerste helft wist DBGC er een 2l voorsprong van te maken en in de tweede helft kwam de laatste treffer. De meeste onzekerheid straalde het centrale verdedigings duo uit, dat voor een groot deel verantwoorde lijk was voor de nederlaag, De voorhoede was echter ook niet schuldvry, want de kansen die hier werden gemist, hadden bij verzilvering ze ker een beter resultaat te zien gegeven. SchiedamUrsus 21 (21) Al voor rust was de uiteindelijke eindstand al bereikt, nadat Bart Fiegel de score voor Ursus al had geopend stelde Schiedam koel en berekend orde op zaken waar nodig. Rob Beukers zorgde voor de gelijkmaker en Sjaak van Huet maakte middels een tweede treffer duidelijk geen zin te hebben in een evetuele verlenging. Daarna hield het Schiedamse middenveld de zaak keu rig in het oog. Excelsior'20—Spirit 32 (12) Een zeer sensationele wedstrijd zowel qua score- verloop als qua eindspel. Spirit trok fel van leer tegen de onthutste Schiedammers en speelde ze binnen de kortste keren op een 20 achter stand. Toen echter Fred Clarijs tegenscoorde' kwam heel Excelsior, als ware de wekker afge lopen, plots tot leven, de Spiritianen ontbrak het plots aan spirit om de wedstrijd op dezelfde wij ze te vervolmaken en stortten finaal in. De tweede helft maakte Excelsior het karwei af door doelpunten van Peter van der Hoeven, die tweemaal scoorde waarvan de tweede er een was om nooit te vergeten zo mooi. Het laatste kwartier gaf echter een regelrechtehelaas- negatieve sensationele ontknoping. Bij de kee per van Spirit sloegen op dat moment de stop pen door en hij begon een ploegmaat omver te lopen en uit te kafferen en werd vervolgens van het veld gestuurd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4