sport mm 15 Nieuwbouw met GSS haalt Demos uit anonimiteit Ursus streeft naar gezinsrecreatie I 'Opoe van de RVB' wil dolgraag naar KNVB 149/77 Groenenhorst: 'Nee, geen fusie, we zijn kerngezond' Bierhuizen: „Gezonde concurrentie in deselectie" Ben Versteege: „Het bestuur heeft zijn bestgedaan' Vlaardingen Het is duidelijk dat er dit jaar wat met DVO'32 moet gaan ge beuren. De 'opoe' van de RVB', zoals de club weieens gekscherend wordt ge noemd, moet nu maar eens promoveren naar de KNVB. „Ik weet het, we roe pen het al 49 jaar, maar nu moet het er maar eens van komen", is de mening van voorzitter Ben Versteege. De 54-ja- rige voorzitter laat er dan ook geen gras over groeien. In een samenzijn van be stuur, spelers en trainer, heeft hij de se- lectiegroep nog eens duidelijk gemaakt, dat er dit jaar écht gepromoveerd dient te wórden. De club is er immers rijp ge noeg voor. Medewerkers vrijdag 5 •epfamber 1980 YD/SC/WW Ben Versteege Al jaren is DVO'32 de grootste vereniging in Vlaar- dingen. De club heeft een jeugdafdeling, waar bijna geen andere club in de regio aan kan tippen, maar met het eerste elftal, nee daar vlot het tot op heden a niet mee. Onder leiding van de nieuwe trainer Ger tie Baas, hij kwam in plaats van de 'boekenwurm* Harry Bouquet, moet nu maar eens promotie gereali seerd worden. Luister naar Ben Versteege: „Wij als bestuurders hebben er alles aan gedaan om de club op een zo hoog mogelijk niveau te brengen. De ac commodatie is perfect. Tien kleedlokalen, vier dou cheruimten!. Een massagekamer met bad. Voor de selectiegroep is alles perfect geregeld. Bij het profes sionele af. Maar ergens houdt de invloed van een be stuur op. De spelers moeten het toch waarmaken in het veld.-Misschien mist DVO'32 wel de vechtera- mentaliteit die je nodig hebt in de RVB. Prestaties kun je niet afdwingen. En zolang ik in het bestuur van DVO'32 zit, zullen er geen spelers van buitenaf worden aangetrokken die hier voor geld gaan lopen voetballen, omdat wij zonodig uit de RVB willen. Dat zal hier nóóit gebeuren" Rustig analiserend weet Ben Versteege natuurlijk wel wat er in de afgelopen jaren fout is gegaan met 'zijn* club. „Tien jaar gelden was het zoeklicht ge richt op de jeugdafdeling. Het eerste hing er maar zo'n beetje bij. Doorstroming was er niet. Dat probe ren we nu te veranderen, maar wat al zolang heerst binnen een vereniging, zet je niet zomaar om. Dat kost wel een aantal jaartjes" Ben Versteege is nu al weer heel wat jaren lid van DVO'32, 27 jaar om precies te zijn. En nog altijd is hij zelf actief ais voetballer. Dit jaar is hij te 'bewonde ren' in het negende van de zaterdagclub. „Ja, wel als laatste man natuurlijk, Dat kost niet zoveel kracht vertelt de preases niet zonder trots. Het mag maar al te duidelijk zijn, dat hij het nog steeds naar zijn zin heeft bij de Vlaardingse club. „Dat moet ook wel, want anders had ik het natuurlijk nooit zeven jaar als voorzitter uitgehouden. Zeven jaar geldeden vroegen ze mij om een jaar bij te springen om DVO'32 over het „dode" punt heen te helpen en nu ben ik al aan mijn zevende jaar bezig. Ach, ik heb hier een hoop vrienden en dat maakt het allemaal wat makkelijker". Ben Versteege is evenwel aan het einde van dit komende seizoen _aan het eind geko men van zijn tweede 'ambtsperiode'. Of hn er nog een derde achter aan plakt laat bij, gepaard gaande met een schaterlach, in het midden.... Wim Groen- horst met Arie Verlinde en GSS-voor- zïtter Nico Mout. Schiedam Demos, zo maar een club in Schiedam, één van de 18 waar weinig op aan te merken is. Speelt al 60 jaar in de anonimiteit, uitgezonderd de vier jaar in de KNVB onder Joop van Meerwijk en kent over het algemeen weinig schorsingen. Een keurige club dus. Toch haalde de zondagclub in korte tijd tweemaal de kolommen van de krant Eerst met de brand van het clubhuis en in tweede in stantie, dat er uit volgde, het plan om samen met GSS te gaan bou wen. i Dat laatste liegt er niet om. Het té de bedoeling, als de gemeente het bouwsel goedkeurt, dat er op „Har- ga" een accommodatie komt van acht kleedkamers, met aan beide kanten een clubhuis, één voor De mos en één voor GSS. Kosten ruw geschat zes ton. Wim Groenhorst, de preases van Demos, verontschuldigt zich omdat hij zojuist van vakantie is teruggekeerd, maar heeft nog al~ „We hebben zo goed en zo kwaad als dat ging het clubgebouw opge knapt, maar doen het liever voor een zacht prijsje aan een ander over.' We moeten dan wel een half jaar schat ik", aldus Wim Groenhorst, „gaan inwonen bij een andere club, maar daar zie ik geen problemen in. We hebben goede contacten met WK en SVDPW, bovendien neem ik aan, dat GSS er óók niets op te gen zou hebben". Het zit Wim Groenhorst, die het volgend jaar, als de bouw eenmaal achter de rug is, voor gezien houdt, nog steeds dwars, dat er van de spontane houding, kort na de brand, weinig meer over is gebleven". Ie dereen stond klaar met acties, nee, het kwam allemaal voor elkaar, maar we zijn als het ware toch met „lege handen" blijven zitten, In de brand, uit de brand werd er gezegd, dat vond ik niet reëel.'We konden er tenslotte ook niets aan doen". Intussen wachten beide clubs met smart op antwoord van de gemeen- tijd de plannen keurig op een rijtje te staan. Hij: „De tekeningen zijn al naar de gemeente, maar behalve een ver gunning willen we ook in aanmer king komen voor subsidie". Sinds kort is dat namelijk mogelijk in Schiedam. De tiieuwe verordening schrijft het zó voor, dat er gelden beschikbaar zijn voor twee kleedka mers, vier enzovoort. Voor Demos en GSS zou het om een bedrag gaan van zo'n 80 mille. Dat er altijd nog 520 mille overblij ven is een eenvoudige rekensom, Maar voor de beide clubs een puzzel om daar uit te komen. Groenhorst; "We zullen ongetwijfeld gaan aan kloppen bij de,NSF (Nederlandse Sport Federatie), andere instellin gen en een beroep moeten doen op de zelfwerkzaamheid. Tenslotte zul len er ook de spaarcentjes aan moe ten geloven. Dat de brand er de oor zaak van is, dat de plannen in een stroomversnelling zijn gekomen, laat zich raden". te. Want de streefdatum is volgend jaar om deze tijd. Dan kan Wim Groenhorst na 16 jaar ook eens van zijn rust gaan genieten. „Het zal niet meevallen om dan niets meer om handen te hebben, maar zoals ik het nu zie mag een ander het van me overnemen. Eigenlijk wilde ik dit iaar al opstappen, maar alle zeven bestuursleden hebben plechtig be loofd, dat we alle zaken af zullen handelen. Dus oak de nieuwbouw. Ja, je bent natuurlijk altijd met zo'n club bezig- We timmeren dan wel niet aan de weg, maar hebben altijd nog vijf elflallen, twee damesteams een A; B; en C-jeugdelftal, twee pu- pillenteams en een zaalvoetbalteam. Bij elkaar komt dat neer op zo'n kleine 200 leden. Op vier jaar na, toen Joop van Meerwijk vier van de vijf elftallen kampioen maakte, hebben we altijd op de afdeling ge speeld. Vrij anoniem dus, maar wel gezellig. Toen we KNVB werden, ik speelde toen zelf in het eerste elftal, was dat een hoogtepunt voor de club. Misschien dat het tij spoedig keert, meestal draaien we boven in de eerste klasse mee". Fusie met GSS? Ineens zeer con creet: „Ik hoop dat in ieder geval niet mee te maken. Misschien dat een volgend bestuur andere gedach ten heeft. Wij zijn nog steeds ge zond. hebben geen gebrek aan ka der, kunnen onze eigen boontjes nog doppen, waarom zouden we dan sa men gaan, met in dit geval GSS? Het kaderprobleem wordt natuur lijk wel elk jaar groter. Wie is er nog zo gek als ik om 16 jaar lang voorzitter te zijn. Als kader gaat ontbreken is het snel gedaan met een club. Dat zou een reden kunnen zijn om te gaan fuseren. Maar ik zie het de eerste tien jaar nog niet ge beuren". Fusie of niet, sportpark Harga zal met zo'n bouwsel verrijkt worden. De zondagclub werd in het oosten van Schiedam (Polderstraat) opge richt, speelde in de Gorzen, Spie- ringshoek, 7 jaar bij Ursus en heeft nu sinds 11 iaar zelf de beschikking over een veld in „Harga" Schiedam - Ursus-voorzitter Krijn Wijnstekers treedt af. Het is nog niet bekend wie zijn opvolger zal worden in het Ur- sus-bestuur, dat naast een nieuwe voorzitter, "waarschijn lijk nog meer nieuwe "gezich ten zal gaan krijgen. De huidige leider van het eer ste elftal. Ber van Munster, wordt in Ursus-kringen gezien als één van de kandidaten voor de functie van praeses. „Ik ben inderdaad een paar maal benaderd voor die taak, maar ik houd de boot liever nog wat af, omdat ik het mo menteel reuze naar mijn zin heb als elftalleider, en omdat ik me met mijn 35 jaar nog te jong voel om de hamer ter hand te nemen", zegt Ber van Munster over de vacature bij zijn club. „Daarnaast is spre ken in het openbaar ook niet mijn sterkste punt. En juist een goéde babbel heb je als voor zitter nodig. Jacques van Vliet, onze huidige vice-voorzitter, zie ik als de potentiële kandi- Oe opening van de accom modatie door wethouder Rein Scheeres daat om Krijn Wijnstekers op te volgen". Gas terug Ber van Munster, die voor Ursus in het verleden reeds in het bestuur actief was als wedstrijdsecretaris, vindt het wel tijd om -zij het dan niet in de voorzittersfunctie - terug te komen in het bestuur. „Na de nieuwbouwfase van on2e club, die erg veel tijd vergde, wat natuurlijk ten koste ging van de tijd» die er voor mijn gezin overbleef, vond ik het nodig om wat gas terug te ne men. Ik ben toen uit het bestuur ge stapt. Nu ons prachtige complex er eenmaal ligt, moet er ook voor ge zorgd worden, dat het voor meer doeleinden gebruikt zal worden dan voor voetbal in de enge zin van het woord, waaraan ik als bestuurslid graag wil meewerken", "Zo is er al een damestrimclub in het leven geroepen, die het tweede seizoen ingaat. Dat té echter pas het begin van de gezinsrecreatie, die wij ons voor ogen hebben bij Ursus. We denken bijvoorbeeld aan het aanleg gen van tennisbanen op ons terrein, terwijl we ook iets als een speel plaats voor de peuters niet mogen vergeten", aldus Ber van Munster. „Het ziet er naar uit, dat we derge lijke ideeën zullen uitwerken met een bestuur, waarvan de gemiddel de leeftijd circa 35 jaar is, hetgeen duidelijk betekent, dat er een nieu we generatie, die onherroepelijk an ders zal denken dan de vorige, bit Ursus aan het roer zal komen. En al hebben wij als nieuwe generatie een aantal verse ideeën, toch zullen we rekening moeten blijven houden met het beleid van dat bestuur, waarvan we de prestaties in de voorbije jaren zeker niet mogen uit vlakken' Selectie Ook de selectie heeft met een nieuw gezicht te maken, die van trainer Aad Bierhuizen, al konden de spe lers in het afgelopen seizoen al enigszins aan deze oefen meester wennen, toen deze tijdens de afwe zigheid van Hans Schinkel (ziekte) de honneurs een drietal wedstrijden (met het maximale resultaat van zes punten) waarnam, om vervolgens zelf met rugklachten in de lappen mand te verdwijnen. Bierhuizen zelf: „Ursus is duidelijk aan een be ginperiode bezig op zijn nieuwe complex, waarbij vooral de groei in de breedte opvalt. Zo is er een grote aanwas bij de jeugd, hetgeen bijvoorbeeld al resul teerde in de uitbreiding tot twee A- elftallen. Daarnaast beschikten we het vorige seizoen ook over een erg sterk tweede elftal, dat we het ko mende seizoen weer volledig op de been kunnen brengen". Aad Bier huizen vervolgt: „Een brede basis is van wezenlijk belang, wat je vorig jaar hebt kunnen zien, toen er paar spelers uit het eerste elftal wegvie len, waardoor je het gelijk moeilijk krijgt, omdat er toen op verscheide ne plaatsen geschoven moest wor- Nieuwelingen „Ik heb momenteel een ploeg jon- gens^waarvan iedereen bereid té om Krijn Wijnste kers, zittend rechts, vlak voor zijn af scheid hard te trainen. Voor het midden veld, waarvoor we een over een aantal technische spelers beschik ken, hebben we nu in Nico de Vries (van PPSC, red,) ook een bijtertje, wat in het vierde klasse voetbal nogal eens nuttig is", aldus de Schiedamse trainer. „Ook Ruud Grin vroeg overschrijving aan van PPSC naar Ursus, terwijT doelman Rob Hoppe DHS verliet om John Segaar concurrentie aan te doen" Aan deze extra voetbalpagina's werkten mee Emile Schelvis, Bas van den Berg, Chris Woerts en Jan Schrijver.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 15