STAB/SÏREEK 3 Nieuw QT! brengt bands naar Schiedam Generatiekloof dwingt SGP tot vernieuwing Haring- en bierfeest: voor iedereen wat Collecte voor Jantje Beton 'Headline' opent [De Bijbel zegt niets over kernenergie; dan is er ook geen kernenergie of toch? Hoekse politic uit de brand j! Tuberova 'j' in Maassluis Izaak Van der Knaap opent haven kantoor Fietser gewond vrijdag 5 teptembor 1380 VD/SC/WW Oe Rotterdamse new wave band Headline- Van links naar rechts: Frans Vermeulen, Cor van der Beek, Lydia Breemer en Fred Sleutelaar. Schiedam Het nieuwe bestuur van I QT! is klaar om zaterdagavond het 'swingende deel der natie in hun ver- bouwde etablissement, te ontvangen. Zij openen met een grote klapper: Headli- ne! Deze Rotterdamse new wave groep, 'waarvan onder andere cle drummer van shocking Blue deeluitmaakt, geniet al enige bekendheid in de regio. Headline omschrijft hun muziek als lekker, swin- gend en melodieus. Dat kan ook niet an- ders met iemand als Fred Sleutelaar, gi- tarist en componist, in de band. Deze man presteert net om op Pete Townsend- achtige wijze de meest geweldige solo's uil te voeren. De groep heeft juist haar eerste single ter perse gebracht en zal zaterdagavond in QT! kennis maken met het swingende Schiedamse volk. Bedoeling van het nieuwe QT! bestuur is om elke zaterdagavond een lifeband naar Schiedam te halen om op die manier het uitgaansleven in de stad wat op te halen, ledereen kan lid worden van het nieuwe café. 10 betalen en je kan het hele jaar ap zaterdagavond voor niets goede bands zien en beluisteren. Als je geen lid uil worden, betaal ie voor elk concert ƒ5. maar dan behoor je wel. volgens be stuurslid Borsboom. tot het dommere deel der natie. Voorlopig hebben zij voor de eerste maand een aantal bekende regiobands op het programma. Volgende week komt de Rotterdamse band Neon Park. daarna de Amazing Rockwafels en vervolgens Touchwood uit Leiden, 4 Oktober is de beurt aan Flame, in Schiedam welbe kend. Het concert van Headline begint rond tien uur in de zaal van QT.'. boven het zolder theater de Teerstoof. Weinig te doen aan geparkeerde caravans VlaardingenEr is weinig te veranderen aan het probleem van in woonstraten geparkeerd staande caravans. Dat heeft wijkagent Willem Zwikker deze week nog eens benadrukt tijdens het driemaandelijks wijkoverleg, dat in de Vettenoordsepolder plaatsvond. Over het onderwerp waren de vorige keer al klachten geuit, terwijl ook nu diverse wijkbewoners van het college van Ben W wilden horen, wat er aan te doen is. Tc weinis ruimte Dc wijkagent gal aan. dat het volgens de Algemene Politie Verordening (APV) toege staan is. tussen 1 juni en 1 september zo'n caravan op de openbare weg te parke ren. Die data zijn echter in de praktijk meestal niet haalbaar, omdat de meeste winterberg! ngen pas later dan 1 september opengaan en vroeger dan 1 juni weer sluiten. ..En ik kan er wel een prent op zetten, maar veel zin heeft dan niet: daar heb je die caravan nog niet Het gebrek aan vergader ruimte in De Pijpelaar werd tijdens de wijkbijeekomst aangetoond. De meeste men sen moesten genoegen ne men met een staanplaats. mee weg." aldus Zwikker. ..Je kunt een overtreding maar één keer maken. Als de politie een bekeuring geeft, maar de eigenaar laat het ding desondanks staan, dan doen we daar niets tegen." De wegsleep regeling, die deze weck effectief is gewor den, kan ook geen oplossing leveren: die is alleen voor personenauto's van toepas sing. Ook voor het probleem van op stoepen en andere lastige plaatsen geparkeerde auto's, dat in de VOP veel voorkomt, wist do wijkagent geen oplos sing. „Als alle auto's volstrekt volgens de voorschriften ge parkeerd zouden zijn, dan zou den veel mensen geen plekje vinden. Er is eenvoudig niet voldoende ruimte." De wijkbijeenkomst, die werd gehouden in het morgen offi cieel te openen wijkcentrum Dc Pijpelaar. toonde overigens afdoende aan, dat het buurt huis inderdaad te weinig ver gaderruimte heeft, zoals de wijk vereniging de gemeente al diverse malen heeft duidelijk gemaakt. Alle zalen van De Pijpelaar waren in gebroik door de diverse activiteiten, die daar plaatsvinden. Ook hel Badhuis kon niet worden ge bruikt: daar was een andere bewonersvergadering aan de gang. Het wethoudersoverleg moest plaatsvinden in de enige vergaderkamer van De Pijpe laar. die ruimte biedt aan hooguit vijftien mensen. Op een gegeven moment waren er echter meer dan 40 mensen aanwezig, waarvan het groot ste deel genoegen moest ne men met een uiterst krappe staanplaats tegen de muur. Het gebrek aan vergaderruim te is voor de VOP het belang rijkste argument, om er bij de gemeente op aan te blijven dringen het Badhuis bij de wijk vereniging in beheer te blijven houden, om het op die manier voor dc wijk te kun nen blijven gebruiken. Het college van B en W wilde aan die ruimte echter een andere bestemming geven. Schiedam De SGP wordt in Schiedam niet langer verpersoonlijkt door de be jaarde Leendert H. Knip scheer. De partij gaat zich verjongen en daarom is hei bestuur en bloc afgetreden. „Ach, die mensen waren wat oud en ziek." zegt Rien Lensvelt, die in Vlaardin gen gemeenteraadslid voor dc staatkundig gerefor meerden is. „De huidige koers is vooruitstrevender. T~k_ oi*<n -.-SI -,5—4 i—«am *.4*1 l/C X »*ïl nit.V l*»iJ£Vl ÖM1 blijven staan in de tijd." Oplossingen zoeken voor he dendaagse problemendal wordt als het aan Lensvelt ligi de nieuwe koers van dc SGP in Schiedam. Wat Vlaardinger Lensvelt daarmee te maken heeft? Hij is tweede voorzitter van de SGP-statenkring Delft. En de staatkundig gerefor meerde partij werkt met sta- tenkrtngen. Zij zien toe op het functioneren der plaatselijke kieskringen. De statenkring- Delft richt zich op deze regio. Van de Schiedamse kieskring Groen van Prinsterer is Leen Knipscheer 25 jaar voorzitter geweest en van 19T0 lot 1974 zat hij voor die partij in de ge meenteraad. Hij was een op vallende, uiterst vriendelijke Maardingen Als de weergoden meewerken dan kan het haast niet anders af het achtste haring- en bierfeest zal uitgroeien tot een evenement, dat zijn weerga niet kent Het pro- li gramma staat er in ieder geval borg voor. „Alleen de l minister van weer en wind kan ons morgen nog tegen houden," is de mening van eén van de organisatoren. Jan Brouwer. Op het ha- ring- en bierfeest is er voor iedereen wel iets te doen. Niet alleen de ouderen ko- men aan bod. maar er is jok voor een zeer groot ge deelte rekening gehouden met de jeugdige Vlaardin- gers. Alle evenementen spelen zich af in het cen trum van de stad. Om 12.00 uur wordt er gestart op een zevental plaatsen in de binnenstad. De parkeerplaats .Pij de Lijnbaanhallen zal het toneel zijn van de kinderspe len die onder leiding staan van Arie Hoogendijk. Kinderen in de leeftijdsgroep van 6 tot en met 32 jaar kunnen met deze ^activiteiten meespelen. Groot- De Vlaardingse groep Blue Company zal een optreden ver zorgen op het Liesveld. ste trekpleister zal ongetwij feld het enorme luchtkussen zijn waar de jeugdige inwoner- tjes van Vlaardingen zich naar hartelust op kunnen uitleven. Demonstraties De Westhavenkade (op de hoek van de Dayer) zal in het teken staan van de sportiviteit. Er zijn demonstraties full-con tact karate en bokstraining. Voor de wat oudere jeugd zijn er discjoc key-wed strijd en en zal discotheek Wima Sound aanwezig zijn om het sportieve gedeelte muzikaal te omlijsten. Op de Westhavenplaats zijn er spuitwedstrijden onder leiding van de brandweerliedenvere niging DOV. Op de Hoogstraat zullen 10 teams van sterke jon gens tegen elkaar in het strijd perk treden om hel kampioen schap touwtrekken te verover en. Een boe ren blaaskapel zal het festijn muzikaal omlijsten. Op het Liesveld kan ieder die het wil pannekoeken bakken. Op de Markt zijn er judo-de monstraties tussen jeugdteams uit Vlaardingen en Schiedam. Tevens is er jazz-gymnasiiek. Ook is er een optreden van de nu al fameuze Vlaardingse groep de Amazing Rockwafels Op de Korte Hoogstraat is er een optreden van The Yester day Dixïelandband. Het muziekgedeelte krijgt ruim aandacht op het haring en bierfeest. Verschillende groepen treden op in het cen trum. De Vlaardingse groep Blue Company zal een optre den verzorgen op hel Liesveld. Deze Vlaardingse groep be staat nu reeds twee jaar en speelt reportoire van Little Feat. Eric Clapton en Roger Chapman. Ook voor de inwendige mens wordt natuurlijk gezorgd. Er is een grote braderie door heel de binnesiad en overal zullen kraampjes verschijnen waar men bier en haring kan ko pen. De prijzen daarvoor zijn populair gehouden. Voor een glas bier 1.25 gulden en voor een haring 2 gulden. man. klein van stuk doch met ferme uitspraken Sport op zondag, sluitingstijden van ca fe's, de bouw van een cremato rium. het waren stokpaardjes die Knipscheer graag bereed, soms samen met zijn toenmali ge collega in de raad. de «neer zwijgzame Jan Egas. die in het dagelijks leven directeur van de Rehoboth-inavo is en overi gens uit andere confessionele hoek kwam. In 1974 keerde Knipscheer niet in de raad terug en in 1978 hadden de staatkundig gereformeerden weer stem men verloren Dat kwam door de jonge christelijke splinter groepering RPF, waarmee Knipscheer c.s. niet hadden door Kor Kegel willen samenwerken. Dc re formatorische partij was Knip scheer niet bijbelvast genoeg. En dat kenmerkte precies de SGP. Zo gauw er een pro bleem w-as. waar niet een twee-drie een moraal aan vast te breien was. het de SGP dis cussies liever over aan andere politieke groepen. Zelf trok men zich terug m de Hoek- steenkerk op de hoek van de Warande en BK-laan, waar met volhardende regelmaat een Zwitserse jonkheer het Rien Lensvelt: die mensen stonden stil in de tijd... boek des Heren kwam inter preteren. Lensvelt: „Met actuele vraag stukken hielden ze zich niet bezig. Ze stonden echt stil in de tijd." Het was in de praktijk zelfs zo, dat de SGP niets over bijvoorbeeld kernenergie, stadsvernieuwing en inspraak zei. omdat daarover in de Bij bel ook met geen' woord werd gesproken (gesteld dat de om- gedanste muren van Jericho niet tot stadsvernieuwing wor den gerekend). Het was een houding in de trant van: als er niets over in de Bijbel staat, dan is het er ook niet. Lens velt: ..Daardoor kregen wij geen nieuwe leden meer. Wat wij nu moeten zien te doen, is met vers bloed de vragen anno 1980 te beantwoorden. Achter achterhaalde zaken aanlopen «s niks. dal moeten we niet doen. Het gaat erom antwoor den le vinden op inderdaad die vraagstukken zoals over kernenergie en vernieuwin gen." Lensvelt maakt daarin een on derscheid: „Het wjl niet zeg gen dal de SGP modern wordt De SGP gaat alleen naar 1980." Mogen er dan voortaan vrou wen meespreken, als de Zwit serse jonkheer voor een lezing komt? De jonkheer komt vermoede lijk niet meer- Vrijzinnigheid Is het Schiedamse SGP-be- sluur dan boos opgestapt? Ex- voorzitter Knipscheer zegt van niet. ..Ik zelf ben weggegaan om gezondheidsredenen. Ik ben pas weer thuis van vijf weken ziekenhuis. En trou wens, ik word een daagje ou der. Ook twee andere bestuur ders zijn opgestapt in verband met hun leeftijd. En de verga deringen werden bovendien niet zo druk meer bezocht. Al leen de heel trouwe leden kwamen nog. Daarom heb ik de staten kring gevraagd een oplossing te zoeken." Lensvelt ziet de oplossing in de verjonging, Hoe staat Knip- Leen Knipscheer: opge stapt na 25 jaar voorzitter schap- scheer daartegenover? Vreest hij geen vrijzinnigheid? „Ik kan dat natuurlijk nog niet beoordelen. Dat ze een beetje jonger zullen zijn, dat zal best wel, maar dat geeft niet, laten zij het nu maar doen Vooralsnog blijft Knip scheer lid, evenals de andere opgestapte bestuursleden. Of hij dat ook blijft, wanneer de SGP in Schiedam zou beslui ten toch samen ie werken met de RPF. zoals dat in Vlaardin gen gebeurt, met ook de GPV er nog bij, dat is nog niet be kend. Voorlopig gaat de SGP eerst zijn nieuwe bestuur kie zen. Dat gebeurt op vrijdaga vond. vaste vergadertijd van de staatkundig gereformeer den. 26 september, in de Hoek- steenkerk aari de Warande 185. Sprekers zijn Rien Lens velt en A. D. den Braber, lid van de Rijnmond raad en de Rotterdamse gemeenteraad voor de SGP. Alle leden, geestverwanten en sympathi santen worden opgeroepen naar de openbare vergadering te komen, „voor het opnieuw doen functioneren van de Schiedamse kiesvereniging", zo staat het op de uitnodiging. Blijft de kieskring Groen van Prinsterer heten? „Gut." zegt Lensvelt, „ik wist niet eens dat die naam zo was." Vlaardingen De collect*; van he. Nationaal Jeugc Fonds zal dit jaar gehouder i worden in de week van 20 to .1 26 oktober. In Vlaardingerj vindt de jaarlijks terugkerend» j inzameling plaats op vrijdag 2l oktober tijdens de koopavonc en de daaropvolgende zaterdaj de gehele dag. De opbrengs van de collecte kont voor d< f helft ten goede aan het plaat i set ijk jeugd- en jongerenwerk De andere helft is voor lande, j; lijke projecten bedoeld, zoal:' clubhuizen, speel-o-iheken er kinderboerderijen. i: j. Hoek van Holland De poli lie van Hoek van Holland i na overleg met het Rotterdam: se bureau waaronder zij res sorteert, uit uit de personeel sproblemen. De sterke arm i»j de Hoek kwam in het ver Ie den vooral op drukke dagen in de moeilijkheden, en zelfs eet personeelsuitbreiding kon he: tekort aan agenten met ven helpen. Het politiebureau Man coniplein in Rotterdam, da; ook belast is met de zorg ave de Hoek, heeft toegezegd oj drukke dagen bij te springen, Twee motoragenten en dri* „gewone" politiemensen zuïleii in het weekend en op an jen drukke dagen als dat nodig is: naar Hoek van Holland afrei, zen. I j Maassluis De bevolking var' Maassluis kan zich met ingang van volgende week donderdaj weer laten onderzoeken oj longkanker. De alom bekend* stichting Tuberova, die zieli heeft gespecialiseerd in ondeh zoek naar deze ziekte èn ziek les aan de borstorganen. rich met ingang van 11 septembe- een onderzoekbureau in in d<: houten noodschool aan de Lijs* terlaan 13. Mensen die daar'Li ver vandaan wonen kunrief een week later, vanaf woens} dag 17 september, terecht ii' een lokaal van de Kontngn Wilhelm! naschool, Bosboon Toussain 1st raat 2. De stichtin, Tuberova richt zich met haa: onderzoek vooral op de man: nen boven de veertig jaar. om dat in die bevolkingsgroep d ziektes het meest voorkomen Het is dan ook de bedoeliti van de stichting om le kornet; tot een jaarlijks onderzoe." voor de oudere heren. MaassluisDe havendien van Maassluis zal aanstaand dtnsdag officieel haar intre nemen in de nieuwe ruimt aan de Govert van Wijnkad 52. De wethouder van finar cien en economische aangelf genheden, I. van der Knaaj zal om half vier 's middags d sleutel van het nieuwe haver kantoor overhandigen aan d havenmeester, de heer T. J Micklinghoff. De nieuwe ruimte van de meemelijke havendienst b» vindt zich aan de kop van c Maassluisse haven en deed j; renlang dienst als post van c douane in de eerste stad aa cle Waterweg. De verhui zin van de havendienst was nooc zakelijk geworden door c bouwvallige staat van het g« bouwtje aan de Adriaan va Heelstraat, waar de dienst'u dusverre was gehuisvest. Berkel en Rodenrijs Een 34 jarige fietser uit Schiedam i gewond geraakt toen hij op d Rodenrijseweg bij het spoor wegviaduct in botsing kwar met een 20-jarige Berkels fietser. Met een hersensehuc ding is hij in het St. Francii cusziekenhuis in Rotterdar opgenomen. De Berkelaar ha niets.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3