SPOOÏ i Cees Bot geeft FC Vlaardingen houvast 1 SVV imponeert niet Van Eijk laat verstek gaan Rob Snijders scoort twéémaal VDL verrast CION Ruim 5000manuren in renovatie accommodatie Jeugd onderuit Wel een ronde verder ten koste van DESK a WK buigt achterstand om SVV loot Ajax VFC haalt uit Excelsior '20 gelijk Cock Seij redt Ursus a september 1980 VD/SC/WW Roel Wiersma van het sectiebestuur betaald voetbal, Ger Lagendijk en Karei Jansen van de WC3 acte de préscnce. Opvallend was de milde toon van de Vlaardingse sportwet houder. In tegenstelling tot eerdere opmerkingen, ver» door Bas van den Berg baasde hij door te zeggen dat FC Vlaardingen er helemaal bijhoort. Waar voorzitter Bob van Slooten in een toespraak de aandacht vestigde op er- MMMii!niiuuiiiiiiittiMimiiiMiuiiniiiiii!iii!niiiiiiiiim!i!MuiiiiHiiiiiii!miiiitK»ifl!iMnnimiiiii!inmii!iiiiiuiiiiiuiiiniiM!iini!iiiiiiiiiiii!i!ii!i^ Vlaardingen In de ge renoveerde accommoda- (jg van FC Vlaardingen jjtten ruim 500# manu- ,en. Het betreft een nieuwe afrastering, gro tere kleedkamers en een nieuw spelershome on der de tribune, dat zater dag onder grote belang stelling werd geopend. Kaast sportwethouder Cees Bot. die met een ferme trap het nieuwe bouwsel opende, gaven onder andere het be stuur van FC Den Haag, Fortuna Vlaardingen, kenning, die de FC alleen van de landelijke overheid heeft, antwoordde Cees Bot zonder blikken of blo2en, dat het Vlaardings gemeentebestuur de FC wél erkent. En als een volwaardig lid van de Vlaar dingse Raad voor Sport en Re creatie kan worden gezien. Wet dezelfde rechten en plich ten. i Dat dezelfde Bot zich onlangs uitsprak beroepssport niet te zullen steunen, zoals hel pro gramma van het CDA waar van hij lid is, voorschrijft, ver baasde hij andermaal met de opmerking, dat ook FC Vlaar dingen gerust met plannen kan komen. „U hoort er ge woon bij", hield hij het bestuur van de FC voor. „Vorig jaar is er voor een rmllioen geïnves teerd in de sport, ook de FC moet passen in een vijfjaren plan". Bob van Slooten vestigde er de aandacht op, dat FC Vlaar dingen volgens het vijfjaren plan, dat zij onlangs heeft ge presenteerd, streeft naar een overdekte zittribune en een overkapping van de staantri- bune. Het vrije tijdswerk van de FC. waarvoor met groot en thousiasme de twee families Kentie zich hebben ingespan nen (zij ontvingen een ca deau) had ook de waardering \an de sportwethouder. Ook Arend Mondt, bestuurslid van FC Den Haag, liet zich lo vend uit over de zelfwerk zaamheid, die je maar zelden meer bij betaalde clubs aan treft. Sportwethouder Bot on derstreepte nog, dat de FC te allen tijde met plannen kan komen, maar ook dat de ge meente aan een financieel vijf jarenplan »s gebonden. Tol slot bood hij FC Vlaardingen een fraaie vlag van de VRSR aan. die dezelfde avond fier wap perde bij dé wedstrijd FC VlaardingenXerxes. Het be stuur van FC Vlaardingen, dat onlangs enkele gesprekken met Cees Bot heeft gehad over renovatie en lichtinstallatie, die op niets uitliepen, gaat deze week opnieuw met de plannen naar het stadhuis... Geen pardon voor Xerxes Vlaardingen Moeht Xerxes de indruk heb ben op eerste divisieni veau mee te kunnen, dan heeft FC Vlaardin gen daar zaterdagavond een forse streep doorge haald. Hoewel niet op alle fronten, was de FC individueel sterker en kwam met een snellere opbouw voor de dag, waardoor de Rotterdam mers na rust in adem- ndod kwamen. Zonder Krsto Mitrovic (achil lespees), waardoor de organisatie achter matig was, met als gevolg twee doelpunten, en spits Dick Hoogmoed, leverde FC Vlaardingen een be hoorlijk stuk werk af. De bescheiden trainer hield als motivering dit moèilfjke be kerduel voor de opening van een spelershome door doe-het- zelvers, die er iets voor terug verlangen in de vorm van prestaties. Op een enkele uit zondering na onderschatte FC Vlaardingen het bekerduel dan ook geenszins. De rust gaf een 22 stand te zien na een heerlijke partij voetbal, met aan beide zijden talrijke hoogstandjes. FC Vlaardingen overheerste door een hoger tempo op het mid denveld, wat bij de landskam pioen met zgn. blokvoetbal zwak was bezet. Corrie Huigen was Frans Ludwig nogal eens te snel af. maar herstelde zich jn de tweede helft. In dat deel combineerde FC Vlaardingen 2eer bekwaam, met als opval lende spelers Rob Snijders, die tweemaal scoorde, en Patrick Mijnhardt Van Schoor. Nochtans was trainer Bep van der Heijden van dit FC Vlaar dingen niet erg onder de in druk. Ongetwijfeld speelde de ontvangst aan de Marathon- weg daarin mee. Van der Heij den, zelf oud betaald voetbal ler in Excelsior en Xerxes, verwachtte als gast een hand te krijgen van bijvoorbeeld trainer Martin van Vianen van FC Vlaardingen, maar dat gebeurde niet. Hij was daar nogal ontstemd over, het gevolg was, dat beide trainers elkaar ook na de wedstrijd niet opzochten. Vanuit die positie zijn opmer kingen: „FC Vlaardingen een betaalde amateurclub, was in het geheel niet sterker. Als ik óók vijf keer per week kan trainen, breng ik een sterkere ploeg op de been". Dat Xerxes desondanks verloor, kwam volgens de Rotterdammer al leen maar door het feit. dat Xerxes twee dagen eerder al voor de competitie had ge speeld en na rust FC Vlaardin gen met veel geluk twee keer scoorde" „Toevallig draaiden beide ballen in het doel.,,". Dat de druiven zuur waren, Het hij duidelijk blijken. Als landskampioen wilde Bep van der Heijden bewijzen de gelij ke te zijn met eerste divisie clubs, waarover altijd zo nega tief wordt gedacht. Voor rust hielden beide equipes elkaar goed in evenwicht. Het was duidelijk dat Henk van den Arend zijn avond niet had na een dag werken. Hij speelde niet alleen na een kwartier de bal nonchalant terug richting eigen doel (waaruit Piet de Boer kon scoren, 01), maar was ook met zijn passes met erg gelukkig. Toch slaagde hij erin zijn spe lers te motiveren om na twee keer een achterstand terug te komen. En vrijwel vlekkeloos de plaatsen in te nemen ais de spelers naar voren gingen. Vier minuten na de „misser" lag de gelijkmaker achter ■doelman Jan van Eijsden door Paul Kooien. Xerxes kwam via Corrie Huigen, nadat laat ste man Ronnie de Vos Van Steenwijk te laat ingreep, op 12, maar nog voor de rust honoreerde Patrick Mijnhardt Van Schoor een geweldige solo. 22. Vlaardingen FC Vlaardingen wachtte zaterdagavond tevergeefs op scheidsrechter Van Eijk, waardoor grensrechter Honsbeek de fluit hanteerde. Hij werd terzijde gestaan door Ger Lagendijk, bestuurslid van de VVCS, die was uitgenodigd om de opening van het spelershome bij te wonen. Het ging de oud-speler van Hermes DVS niet slecht af. Het arbitrale trio vergat echter te laten omroepen, of er een scheidsrechter uit het betaalde voetbal of uit de overgangsklasse op bet terrein was. „Dat is namelijk de regel", aldus waarnemer Cees de Bruin. „Ik heb Martin Bannet zien rondlopen, die het duel eigenlijk had moeten leiden". Opvallend was dat voorstop per Bertram Tabbernee Piet dc Boer, een opvallend talent bij de hoofdklasser, geen duimbreed toegaf. In de vijfde minuut na rust gaf Rob Snij ders het laatste tikje aan een voorzet van Van Schoor (3»2) en andermaal kopte Rob Snij ders, die met zijn doelpunten veel zelfvertrouwen kweekte, de FC naar 42. Een kopbal van Patrick Mijnhardt Van Schoor belandde nog op de paal, evenals Paul Kooien en kele kansen liet liggen. In de slotfase werd Ron Snijders nog gewisseld voor Mare Wotte. Vlaardingen Een deling leek een juist resultaat voor de jeugd van FC Vlaardingen tegen DS79. Maar een offen sief tien minuten na rust had veel effect De jeugdige Vlaar- dingers keken plotseling te gen een 30 achterstand aan en hadden daarop geen ver weer. Bij FC Vlaardingen ver dedigde Toon Eggers weer het doel. FC Vlaardingen moest deze doelman op advies van het gewestelijk arbeidsbureau in dienst houden. Vlaardingen/Sehiedam De afdelingsclubs uit het Waterweggebied kwamen op de tweede speeldag tot goede resultaten. Een ver rassing was de 3-0 over winning van VDL op het sterk geachte Cion. GSS won thuis met 2-1 van Hellevoetsluis. WK won ook en wel met 4-3 van NBSVV. DVO'32 tenslotte kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Ber- kel. GSS-Hellevoetsluis 2-1 In een harde wedstrijd won GSS uiteindelijk verdiend met 2-1, Na een 0-0 ruststand was het Wout Tims die de socre opende. Lang heeft GSS niet van die voorsprong kunnen genieten, want al snel stond de gelijkmaker op het scorebord. De Schiedammers bleven ech ter het beste van het spel hou den, en dat resulteerde vlak voor het einde in de beslissen de treffer van de voet van Rob Hulsman. VVK-NBSW 4-3 VVK heeft de eerste competie- overwinning binnen, maar Vraag niet hoe. Na een half Uur keek het al tegen een 0-2 achterstand aan. Tegenstander NBSVV overklaste toen wer kelijk de Schiedammers. De ommekeer kwam na de rust. In de twaalfde minuut scoorde WK maar liefst twee keer. Eerst door Piet Bijl en nog geen fractie van een seconde later door Peet van Mil. WK ging stug door en het was Jos van der Meer die via een af zwaaier voor 3-2 zorgde. NBSVV kwam nog terug tot 3- 3, maar invaller Jaap Scharloo zorgde uiteindelijk voor 4-3. VDL-Cion 3-0 Een uiterst gedisciplineerd voetballend VDL heeft er te gen Cion geen gras over laten groeien. Cion, duidelijk één van de kampioenskanaidaten, kwam er geen moment aan te pas. VDL hield zijn verdedi ging goed gesloten, waardoor de voorwaarts en van de Vlaar- dingers geen ruimte kregen. VDL had aanvallend wel wat in zijn mars. Via doelpunten van Koos Juursema (twee maal) en Jan Rijpsma greep het dan ook de volledige winst. Berkel-DVO'32 1-1 Berkel en DVO'32 hielden el kaar goed in evenwicht. De Vlaardïngers kregen in de eer ste helft wel de beste kansen maar tot doelpunten kwam het niet. Na de hervatting keek DVO'32 al snel tegen een ach terstand aan, toen Berkel via een goede aanval scoorde: 1-0. De Vlaardingers namen na dit doelpunt het initiatief over. Na een half uur had het resultaat. Cees Spruyt nam een vrije trap en Roel Sentgens verleng de de bal naar Addy Nijssen die het beslissende tikje gaf; 1- 1. Schiedam Het enige waarover SVV-trainer Sandor Popovics tevreden kon zijn-, na afloop van het met 5—1 gewonnen duel tegen hoofdklasser DESK uit Kaatsheuvel, was het bereiken van de volgende bekerronde, maar daar hield het ook wei mee op. Daarvoor speelden de Schiedamse semi-profs ook te ongeïnspireerd en toonden weinig spelintel- ligentie. Het gevolg: met HaarlemDe loting voor de tweede ronde om de KNVB-beker is niet erg gunstig verlopen voor FC Vlaardingen en SVV. De Schiedammers moeten op bezoek bij landskampioen Ajax en FC Vlaardingen treedt in Rotterdam aan tegen Excelsior. De volgende ronde wordt op zaterdag 15 en zondag 16 novem ber gespeeld. De loting leverde de vol gende wedstrijden op: FC Den BoschFC Utrecht, AZ'67—Heeren veen. DS79—PSV, FC Twente—Volendam, Fey- enoordVeeodam, Haar lem—NAC. FSCRoda JC. Go Ahead Eagles Rohda Raai te, Excel siorFC Vlaardingen, Ajax—SW. Telstar- Willem 2, FC Amers foort—FC VVV. Wape ningen—FC Den Haag, NECFC Groningen, Sparta PEC Zwolle, MVV—FC Amsterdam. name in de eerste helft veel balverlies op het SVV-middenveld en tel kens weer hetzelfde stra mien in een poging de muur van DESK-verdedi- gers uit te spelen. Omdat vaak werd gepoogd door het midden succes te heb ben, kwamen lange spe lers als Cor Peitsman en Richard Dercks pas na rust aan gevaarlijke kop ballen toe. „Het enige pluspunt is, dat we in de tweede helft zwakke mo menten van de tegenstander goed hebben afgestraft, maar verder ben ik over een aantal zaken niet tevreden. Rob Kie- bert, die tegen een gele kaart opliep en later werd vervan- door Peter van Zwienen gen door Johan Versluis, die op het middenveld ging spelen waardoor Jos Zoetmulder naar de rechtsbackplaats werd ver wezen, toonde een 2wakke traptechniek. Daardoor kwam er geen bal goed voor. En over een jongen als Richard Dercks ben ik ook niet erg content. Dat soleren van hem is mis schien wel aardig voor het pu bliek, maar de ploeg wordt er niets wijzer van. Hij moet be grijpen dat hij zich meer in dienst van het elftal moet stel len". Droevig Het werd voor de 1500 toe schouwers een droevige verto ning op Harga. De Brabanders hadden van trainer Wim van Hintum de opdracht gekregen vanuit een gesloten defensie te voetballen en te proberen via de vleugels gevaar te stichten. Op papier een aardige gedach te, maar in de praktijk bleek het niet de juiste strijdwijze te gen een zeker niet impone- Ruud van Dijk speelt zijn directe tegenstander uit. Johan Versluys kijkt gespannen toe. rend SW. De handige spits Hans Velthoven wera veelal direct vanuit de defensie aan gespeeld en moest het dan ver der zelf maar uitzoeken. En als DESK probeerde vanuit de verdediging een aanval op te bouwen, werd die op het mid denveld al onderbroken. Niet omdat SVV nu zo fel op de bal jaagde, maar meer omdat de Brabanders verstoppertje speelden achter hun tegen standers en veel te weinig tempo ontwikkelden. Tot verbazing van iedereen scoorde de hoofdklasser toch het eerste doelpunt. Halverwe ge de eerste helft bevonden zich voor het eerst in de wed strijd drie DESK-spelers op de helft van de tegenstander, waarbij Ad Versteynen een weggestompte bal van doel man Bas van Noortwijk tegen de touwen joeg. De vreugde was echter van korte duur want SVV, dat een geweldig veldoverwicht had op gebouwd, deponeerde al vier minuten later de bal achter DESK-keeper Kees van de Vreede. Jos Zoetmulder was de maker ervan, ondanks de felle protesten van Van de Vreede bij, de verder matig leidende, arbiter Blankenstein, omdat hij gehinderd zou zijn door een SVV-speler. Ruimte Na rust moest de hoofdklasser al snel de negatieve strijdwijze verlaten, toen Harry Meyboom het geklungel van twee verde digers op de juiste wijze af strafte: 21. Ook al durfden de Brabanders, die de gebles seerde Suiter* en Van Hout nog inzetten voor Van Boxtel en de moegestreden Maas, wat meer over de middenlijn te komen, juist daarmee speelden zij SVV in de kaart. De Schie dammers kregen meer ruimte en profiteerden er dankbaar van. Binnen een kwartier werd de stand opgevoerd naar 51 door treffers van Van der Vlist, Peitsman en Meyboom. „Een verdiende nederlaag", kon DESK-trainer Wim van Hintum niet anders vaststel len, „maar toch wat hoog uit gevallen". Voor zijn collega Popovics werd het echter een overwinning zonder glans. ,Nu maar hopen dat we in de volgende ronde een sterke te genstander treffen. Zijn mijn spelers misschien beter gemo tiveerd. Als het even kan in een thuiswedstrijd. Zitten we financieel ook niet slecht". Scheidsrechter Blankenstein had geen gemakkelijke wed strijd en deelde gele kaarten uit aan Cees van Heyst en Mi chel van Boxtel van DESK en aan Schiedammer - Rob Kie- bert. Rotterdam De competitie kon voor VFC niet beter be- innen. Het behaalde tegen partaan' 20 maar liefst een 0- 4 overwinning, die ook uiter mate verdiend mocht worden genoemd, want het midden veld van de Vlaardingers, Pe ter Bekhoven, Eric Teunissen en Teun Komaat, was supe rieur aan de tegenstanders. Tot aan de rust kon Spartaan' 20 het nog bijhouden, maar na de hervatting maakte VFC een einde aan alle illusies. Al na vijf minuten was het raak. Pim van der Burg kwam goed mee op, passte op tijd naar de vrijstaande Teun Komaat die beheerst scoorde: 0-1. Drie mi nuten latef lag nummer twee al achter de Rotterdamse doel man. Hans Jansen speelde op maat Peter Jeup aan, die voor 0-2 zorgde. Na een half uur spelen was het definitief ge beurd met de thuisploeg. Al weer stond Hans Jansen aan de basis van de treffer. Hij stelde Teun Kornaat in staat 0- 3 te scoren. Vlak voor het ein de was het Eric Teunissen die het feest voor VFC compleet maakte door een solo goed af te ronden: 0-4. Rotterdam De eerste voet balminuten waren voor Excel sior '20 niet bepaald de beste. Zo kon na een kwartier een middenvelder van Feyenoord een solo inzetten vanaf de middenlijn tot aan het Excel- sior-doel en deze actie simpel in een doelpunt omzetten. Dit was de bal die als wekker fungeerde voor de Schiedam mers, want meteen vanaf de aftrap schoot Peter van de Hoeven op het Feyenoord- doel, met als verheugend ge volg dat deze de bal onthutst door de handen liet glippen en zo een corner weggaf. De cor ner werd op de buiten het strafschopgebied staande Fred Clarijs gespeeld en deze schop te de bal hard in de touwen. Daarna waren er nog vele kansen, maar de Rotterdam mers hielden de bal met geluk buiten het doel. Rotterdam Cock Seij was de man die het allereerste serieu ze wapenfeit van Ursus tegen HWD liet aanteken. En wel op het moment dat hij een directe vrije trap dwars door de muur heen schoot en aldus een 11 gelijkspel bewerkstelligde. Daarvoor had HWD het initia tief in handen genomen en zette Ursus onder zware druk, zodat de Schiedammers alle zeilen moesten bijzetten om schade te voorkomen. Dit ge lukte echter maar ten dele, want Ed Verschoor speelde de bal te zacht terug op z'n doel man, met als gevolg een tegen doelpunt dat de 10 achter stand betekendej Na de al eerder gememoreerde treffer van Cock Seij deed Ur sus nog alle moeite om de sco re op te voeren, maar de HWD-doelman bleek een niet meer te verschalken sluitpost.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5