STAD/STREEK 1DERAG Gas en licht in ruil voor kort geding SGP in beroering SUSAN GROENEVELD: Geen behoefte aan eigen biblio theek Keuken door brand verwoest Veel festiviteiten op nationale brandweerdag Herbenoe mingen in Maasland SCHEERES OVERWEEGT COMPROMIS Bootmotor gestolen Brug gesloten In Maasland: i!ii!iiniii!iiiiiiiimtiiii!iiiniiitiniiiiiiiiMiiiii!!iiiiiiii!iiiniiiiiiii]iiiniiiiiiU!iiiiiiiiiiiiitiiniiiiniiimiiiii[fiuiiiiiiini!i»inniiiiii!Miiiiiiiiiiiiiiiinniiniiiiiii>iiiiiiiiniiiiiii!iiiiiiiiiiiiHi!iniiiiiiiii!iniiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiniii[ii!iiiiii!iiiiiniuiii!iiiiiiiiiniininiiiiiiiiiniiiiiitui!iiinuiiiniitiniiiinii!iiiiiiiiiii Vlaardingen „Iemands uiterlijk kan je altijd in rijn voordeel veranderen. Ik praat niet eens over mooie of lelijke men sen, dat is zo subjectief. Het is eerder een kwestie van camoufleren en accentueren." Susan Groeneveld is 32 jaar, getrouwd met stadsdrukker Paul Groeneveld, moe der van vijfjarig Susanneke, all-round schoonheidsspecialiste en zonder meer een levende reclame voor haar eigen vak. Maassluis: week later voor echte kwaliteits Perzen waar u geen gulden teveel voor betaalt.. Mooi iiiiiiiiriiiiiiiHiniiiiiHfriiFfiiiriiifnrfiiiiifiiiNiitiiiirjiirifiiniJiiiiJjniiiifiiiHitiiiiiiiifiutriiriiifiiriiifiifiiifiiifiiHiiiiifniiiiiiriiiiinruffRniiiiininjtrfintriiiiiiiiiiiiiiiirtiiiiniririiuiiiifurfiintHiiiriffiiiNijiiiitiiurifniiiriirnuiiiiitrjuiiiHtmtufrtjErmifnff Meisje aangereden Stokbroden verbrand Man geschept Maatschappelijk werk ■roMMdte «eptemtwr 19QQ VO/SC/WW Maasland De eerste vijf jaar beeft Maasland nog geen behoefte aan de stich ting van een eigen, perma nente bibliotheek, Hoe die behoefte er na 1985 uit zal zien is op dit ogenblik nog niet te bepalen. Burge meester en wethouders ver zoeken de gemeenteraad deze visie te onderschrij ven in verband met de vaststelling van een ge meentelijk bibllotheek- plzn. Al bij de vaststelling van het bibliotheekplan voor de jaren 1980 tot en met 1982 werd geconcludeerd, dat een definitieve biblio theekvestiging in Maas land voor 1986 niet moge lijk was. Door de commis sie die voor de vaststelling van het provinciaal plan voor de openbare biblio theekvoorziening was inge steld is nu verzocht om het pian voor de jaren 1983 tot en met 1985 toe te zenden. Volgens B en W hebben zich geen ingrijpende wij zigingen voorgedaan in de gedachten over dit onder werp. De gemeente wordt bediend door de biblioirai- ler en aan een behoefte tot uitbreiding van die voor ziening is volgens het col lege weinig verandering gekomen. Gedurende de 6 uur dat de bus in Maas land staat is er bezoek van zo'n 260 volwassenen en 456 kinderen. 'Schoonheidssalon ook voor mannen' All-round. En dat wil in de schoonheidsbranche meer zeggen dan alleen „achter de stoel" staan. Susan kan zich behalve schoonheidsspecialiste, ook make-up ontwerp ster, masseuse, manieure, chiropodiste, visagiste en sinds kort ook slank- heidsdeskundige noemen. Tien jaar geleden begon Susan met het opbouwen van een eigen clientèle. Ze heeft nu een drukke praktijk, is als lerares verbonden aan de oplei ding voor schoonheids specialistes, werkt perma nent samen met de Rot terdamse modeontwer pers Arthur Patrick, begeleidt beroemde mo deshows in binnen- en buitenland en heeft be roemde televisiepersoon lijkheden op de behan- delstoel gehad. „Ik ben altijd bezig. Ik weet zelf niet goed waar ik steeds iiiiiiiiiiiiiiiiimiiMiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiimii Vlaardingen In de keuken van een bovenwoning aan de Jozef Israëlstraat brak brand uit toen de gordijnen vlam vatten. Door de wind waren de keukengordijnen boven het gasfornuis komen te han- fen, waardoor deze in de rand vlogen. De brandweer bedwong het vuur met de hogedrukspuit, maar kon niet voorkomen dat het plafond, de keuken kastjes en de wand betimme ring door de brand werden verwoest. De bewoner van de bovenwoning is verzekerd tegen brandschade. Niemand van de bewoners liep letsel op. De brandweer in de regio zal ruim aandacht schenken aan de nationale brandweerdag. Zaterdag 13 september is er een 1 .'ópen huis' in de Vlaardingse brandweerkazerne aan de Hof- laan. Van 10.00 uur tot 16.00 uur kunnen belangstellenden daar terecht. Behalve rondleidingen zijn er ook filmvoorstel lingen en worden er demonstraties gehouden met de blus- voertuigen, de ladderauto en de hulpverleningswagen. Ook zal er veel aandacht worden besteed aan brandpreventie door middel van voorlichting. De jeugdbrandweer zal even eens aanwezig zijn. Het brandweerkorps van Schiedam heeft ook een uitgebreid programma op 13 september. Om 11 uur is er een demonstra tie met de ladderwagen op de Josef Oreliosingel, vanwege de hoogte van het gebouw. Vanaf 14.30 uur worden er tal van demonstraties gegeven buiten de kazerne aan de Breedstraat. Er zijn demonstraties met gevaarlijke stoffen en met schuim. In het kézemegebouw zijn ook tal van activiteiten. Er Is een expositie over alle werkzaamheden van de brandweer en een preventiestand voor het beantwoorden van 'brandende' pro blemen op het gebied van de brandveiligheid. Ruim aan dacht wordt er ook besteed aan de vrijwillige dienst. Aan de hand van dia's wordt het werk van de vrijwille brandweer nader toegelicht. In het leslokaal is een permanente film- yoorstelling voor de jeugd. In Maassluis zijn er zaterdag geen activiteiten. Die vinden een week later, 2aterdag 20 september, plaats. De Maassluise schooljeugd doet dan mee aan de schoolbrandweerwedstrij- den. Deze worden gehouden op het parkeerterrein van het winkelcentrum Koningshoek. ADVERTENTIE Bot/emweg 136-138 RotttnUm UI 010-140619 FrmtcfcApiMts 9 RottcrtJjm- HifksenbrrR Tel 010-187700 RubenspWn 12 Sctofdun Tel 010-261975 de tijd en de energie vandaan haal. maar ik denk soms wel dat het huishouden er onder lijdt. Het huishouden trekt me ook niet zo. Modewerk. dat vind ik hef leukste. Bij mo deshows kan ik me artistiek helemaal uitleven op de make-up van de mannequins. Die moet helemaal aangepast zijn aan de creatie. Soms zijn er zo'n dertig meisjes die stuk voor stuk en in een hoog tem- door Mari Timmermans. po van een passende make-up moeten worden voorzien. Af en toe heb je maar vijftien minuten de tijd. En toch is de make-up haast nog belangrij ker dan de geshowde creatie: er wordt echt serieus op gelet, hoor!" „Ik praat in verband met die shows liever over creaties, want het gaat niet over zo maar een jurkje." Om dit te verduidelijken pakt Susan een drietal fotoalbums, waar in de belangrijkste „wapenfei ten" 'van de afgelopen jaren geboekstaafd zij De wereld van glitter en filar, -our, de we reld van de mooie mensen.... -ar duur n Patrick, luxe wereldje. Ik besef dat het allemaal erg afhankelijk is van welvaart; zodra de tijden wat minder worden is dat het eer ste waarop bezuinigd wordt." Plotseling is er een foto van kleine Susanneke, opgemaakt en in een schitterend creatiet- je. Onmiddellijk reageert Su san: „Dat was bij een speciale gelegenheid, hoor! Normaal hou ik mijn dochtertje altijd buiten het schoonheidswereld je, Ik vind dat dat niets voor Kinderen is." „In de reclame zie je genoeg kinderexploitatie en daaraan doen wij persé niet mee" voegt Paul daaraan toe. „Die afslanktherapie is voor mij een nieuwe neven-activi teit. Dagelijks hoor ik klachten van mensen die moeilijkheden met hun figuur hebben. Deze methode lijkt werkelijk net to veren. Met centimeters tege lijk en binnen twee, drie uur. Hel principe is eigenlijk een methode die al in de oudheid werd toegepast en die nu in Engeland weer enorm popu lair aan het worden is. Met drie anderen introduceer ik het nu in Nederland. Het is trouwens niet eens duur!". Mannen in de schoonheidssa lon? .Jazeker! Mannen zijn net zo ijdel als vrouwen. Vrouwen kunnen allerlei ongerechtighe den nog met make-up camouf leren. Mannen zouden daarom dubbel zoveel plezier hebben van een behandeling," „Met artsen zou ik meer con tact willen hebben, want vaak ligt mijn werk in het verleng de van het medische vakge bied. Vooral huidartsen beste den vaak te weinig aandacht aan serieuze moeilijkheden. Het gaat er om dat mensen zich prettig voelen. En daarbij speelt een goed verzorgd uiter lijk een zeer belangrijke rol". Schoonheid is geen elitezaak en misschien had Lucebert ook wel ongelijk toen hii in een gedicht schreef: „Alleen de mooie mensen mogen op heuvelen wonen". Susan Groeneveld; „Ao centueren en camoufleren.." Arthif' en Patrick, Susans „vaste compagnons, omwer pen mooie maar dure dingen, die je niet zomaar even aan trekt Tweemaal per jaar geeft het modehuis een grote show en een belangrijk deel van het succes hangt af van Susans be kwaamheid met poeder en penseel. „Het is een duur en Maasland De gemeente raad van Maasland krijgt tij dens de raadsvergadering van 16 september te maken met een aantal herbenoemin gen. De eerste is die van de ambtenaar van de burgelijke stand, mevrouw Visser. Haar 5-jarige periode is afgelopen. De gemeenteraad wordt voorgesteld om mevrouw Visser voor 5 jaar te herbe noemen. De tweede herbe noeming is die van de com missie Advies Woonruimte- wet 1947. Deze commissie moet jaarlijks worden herbe noemd. De thans in de com missie zittende raadsleden Groosman-van den Brand- hof, Ammerlaan, Gouds waard, De Nie en Houtenbos worden opnieuw voorgedra gen. evenals de plaatsver vangende leden Kranen burg-Bakker, Oosterlee en De Wit. De ontwerp-gemeentebegro- ting en de begroting van het grond- en waterleidingbe drijf voor 1081 kunnen de raadsleden rond 20 oktober verwachten. Voor de behan deling in de gemeenteraad zijn twee dagen uitgetrok ken: 18 en 20 november. Schiedam De gemeente Schiedam gaat overwegen een nieuwe stap te doen in het slopende conflict tussen haar en de familie Van der Goes, die nu ai meer dan een maand zonder gas en eleetriciteit zit. Door een jurist zal worden onderzocht of het moge lijk is de familie toch opnieuw op gas en eleetra aan te sluiten, onder voorwaarde dat zij binnen vier maanden een kort geding tegen de gemeente aan spant. Indien de gemeente in het kort geding in ge lijk zou worden gesteld moet Van der Goes dan als nog de rekening ter hoogte van 354 gulden betalen. water zoeken, en hij is naar ei gen zeggen best bereid om een gedeelte van het bedrag te be talen. Binnen de gemeente is men echter, na juridisch onderzoek, overtuigd dat de aan Van der Goes gepresenteerde rekening wel degelijk juist is. Toch om schrijft men de situatie als schrijnend, onder andere om dat mevrouw Van der Goes als dieetpaueni de dupe wordt van de afsluiting. Bovendien is er door de afsluiting overlast ontstaan voor de buren van de familie van der Goes. Het noo- daggregaat dat de familie aan schafte maakt nogal wat la waai. Om die redenen is het Van der Goes kreeg ruim een maand geleden een rekening van de gemeente gepresen teerd voor een vernieuwde gasleiding, maar was het met die rekening niet eens. „Als de leiding vanuit de openbare weg rechtstreeks mijn huis in zou gaan zou de gemeente ge lijk hebben en zou ik het be drag moeten betalen. Dat is echter niet het geval", beweert Van der Goes. „De leiding loopt over particuliere grond en eigenlijk is het zo dat de ge meente huur moet betalen voor het gebruik van de grond" Dat laatste omschrijft de vasthoudende Schiedam mer zelf ais spijkers op laag dan ook dat gisteravond in de vergadering van de commissie voor financiën en economische zaken werd aangedrongen op een oplossing: om menselijke redenen toch aansluiten mits Van der Goes dan een kort ge ding begint om zijn rekening aan te vechten. Op die mamer wordt er duidelijkheid gescha pen en tegelijkertijd wordt de menselijke kant van de zaak niet uit het oog verloren. Wet houder Reinier Scheeres, die al eerder had overwogen om de familie toch maar op het net aan te sluiten, maar dat toen niet deed onder andere omdat Van der Goes hem zou hebben beschuldigd van angst voor een beslissing van de ge meenteraad, verklaarde zich bereid hot voorstel van de raadsleden te laten onderzoe ken. Of Van der Goes zal mgaan op het eventuele voorstel kon hij gisteravond na afloop van de commissievergadering niet zeggen. „Dat zal ik eerst moe ten overleggen met mijn zoon, die jurist is was het commen taar van Van der Goes. Schiedam Een driejarig Vlaardings meisje is in het weekend met een hersen schudding opgenomen in het gemeenteziekenhuis. Op de Vlaardingerdijk ren de zij plotseling vanaf een vluchtheuvel de weg op, waardoor een 24-jarige Schiedamse bestuurder haar niet meer kon ontwij ken. Een personenauto met aan hangwagen is zaterdag in botsing gekomen met een bromfietser op de Burge meester Knappertlaan. De personenauto verleende geen voorrang aan de bromfietser. De bestuurder van de bromfiets moest met een gebroken rechter been in het gemeentezie kenhuis opgenomen wor den. Schiedam /Vlaardingen Binnen de SGP in Schiedam en Vlaardingen is deining ontstaan rond de persoon van Rien Lensvelt, gemeente raadslid in Vlaardingen voor de staatkundig gereformeerde partij. De moeilijkheden zijn ontstaan naar aanleiding van het artikel 'Generatiekloof dwingt SGP tot vernieuwing' in onze krant van jongstleden vrijdag. Lensvelt wordt ver weten dat hij zich denigre rend uitliet over oud-be stuursleden van de Schiedam se SGP, maar ook worden hem uitspraken kwalijk geno men, die hij niet gedaan heeft In de kieskring Schiedam van de SGP is men verontwaar digd over het artikel. Oud voorzitter Leen Knipscheer noch over Egas noch over de jonkheer heeft uitgelaten. „Van Egas had ik zelfs nog nooit gehoord," aldus Lens- velt De gewraakte passages in het artikel komen ook niet uit zijn mond. Zij 2ijn gegrepen uit het SGP-verleden in Schiedam, waarvan Lensvelt nauwelijks op de hoogte was en onze krant uitstekend. Rien Lensvelt vindt dat hij helemaal niet tegen iemands schenen heeft geschopt. „Wat de afgetreden bestuursleden verband met hun leeftijd. Lensvelt: „Daarmee heb ik dan toch niets verkeerd ge zegd?" Wat Knipscheer ook heeft ge stoken, is dat in het artikel werd gesproken over het Schiedamse oud-ARP-raads- lid Jan Egas en de Zwitserse jonkheer Koeters van Lennep. Hij verwijt Lensvelt te grote bemoeienis met het cellen en zeilen van de Schiedamse SGP. maar Lensvelt stelt daartegenover dat hij zich wijt het aan een 'traditie'. Volgens hem is „de Vlaar dingse kieskring altijd wat je noemt links geweest en de Schiedamse rechts" Het zit Knipscheer dwars, dat Lens velt het aftreden van de vori ge SGP-bestuursleden in Schiedam heeft verklaard met de opmerking dat zij „oud en ziek zijn". Knipscheer zelf geeft echter toe, dat hij om gezondheidsredenen is afge treden na een 25-jarig voorzit terschap, terwijl de andere be stuursleden vertrokken in in Schiedam al die jaren voor werk hebben verzet, was ge heel volgens hun denkbeel den en capaciteiten. Daar valt niets van te zeggen. Hun ga ven maakten de SGP. Dat je daar verschillend over denkt, dat moet kunnen." Knipscheer heeft vóór zijn af treden als voorzitter de SGP- statenkrmg Delft zelf ver zocht een oplossing te zoeken voor de Schiedamse situatie in de partij, omdat het aantal be zoekers bij vergaderingen te rugliep, Lensvelt is van de re gionale kring vice-voorzittcr. Derhalve werd hij hierbij be trokken. Bij de nagestreefde veijonging van de partij zegt hij „met links en rechts tot een oplossing te willen ko men". Schiedam Een 31 -jarige Schiedammer kon zondag zijn zelfgebakken stokbro den niet meer nuttigen. De poten van het fornuis, waar de hroden inlagen, begaven het. waardoor er een kleine brand ontstond. Ingrijpen van de brand weer was niet nodig. Op de Lindenhof aan de Lange Achterweg woedde zaterdag een kleine brand, tussen de vloerdelen van de eerste étage. De brand weer kon de fik blussen met een hoge drukstraaL Schiedam Een 25-jarig Schiedamse eigenaar van ee motorcruiser had pech. Toe de man dit weekend uit wild varen met zijn boot die in dE Schie gemeerd lag, ontbrak d buitenboordmotor met bedic ningshendel met een waard van ƒ3000. I Van de voetbalvereniging Maassluis zijn in het afgelope. weekend twee trainingsjaek met opschrift ter waarde va! ƒ290 gestolen uit het kleedlc kaal van DHS aan de Schi" dam5eweg. Een radio-cassetU recorder met versterker is u de auto gestolen van ee Schiedammer. De wagen ston geparkeerd op Over de V« Poeldijk De Monsterse pol) lie is op zoek naar getuige van de aanrijding gisteren o de Monsterse weg nabij d kruising met de Nieuweweg waarbij een vijftigjarige Haag se voetganger Jichtgewon raakte. Vlaardingen De Oude Hé venbrug in Vlaardingen zal i verband met baggerwer zaamheden onder debrug e kele uren voor het wegve» keer gesloten zijn. De werk zaamheden vinden plaats in d week van 15 tot 19 septembe Het verkeer moei tijdens h openslaan van de brug omri den. De werkzaamheden zu. len tijdens de avonduren wo den uitgevoerd, zodat het ve keer er weinig hinder van 2 ondervinden. Rekeningen De enkele cemeenteraadsl den. die in Schiedam finar cieel ztjn onderlegd, worde maandagavond benoemd in i commissie die de gemeenteli ke rekeningen onderzoek Aad Wiegman (PvdA) wort voorgedragen als voorzitter als leden zijn voorbestemd G Brouwer en Hans Koninj (beiden PvdA), Jan de Konjr. en Aad van Lingen (beide CDA) en Cor van Tilboi (VVD). Plaatsvervangende 3< den zullen Rita van Lamba gen. Siem Rosman en Gerat Verhulsdonk zijn. Financieel wethouder Reini* Scheeres komt met in de t voor. omdat hij moeilijk zij 'eigen' rekeningen kan onde: zoeken. Hij is verantwoordt lijk voor wat de commissie a lemaal nakijkt Melkgebit De Schiedamse wethoudi voor volksgezondheid, Ri. Taverne, wordt maandag hc, benoemd tot bestuurslid va de stichting ter bevorderir van de jeugdtandverzorging i het Nieuwe Waterweggebied Van mevrouw Taverne is a lang bekend, dat zij drv maakt om de verzorging va melkgebitjes. Het tekort aa tandartsen baart haar zorgen Hans Konïngs (PvdA) gaat gemeente Schiedam verteget woordigen in de stichtir maatschappelijk werk Schi> dam. Zijn plaatsvervangi wordt Jos van der Lugt. Woonruimte In de samenstelling van Schiedamse commissie ex art kei 8 van de woonruimtew. 1947 komen geen veranderi» gen. Maandagavond zal de g meenteraad herbcnoeme Hans van Kleef (PvdA), A- van Lingen (CDA) en Gerai Verhulsdonk (VVD), A. C. F; -nacker (huurder) en J. Spuijbroek (huiseigena Hun respectievelijke plaat vervangers worden Gé Br wer, Rita van Lambalgen, de Jong, A. van den Bos~« M. van der Most.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3