SPOBI Oranje Nassau wacht zware competitie VLAARDINGS DAGBLAD Met een Kleintje zit U goed! 5P0RTK0RT er Blok preekt ver EK oe moeten e recreëren orfbalbond ïjeen Avondserie- toernooi bij Holy Wij bespreken plaatskaarten voor u in alle Rotterdamse theaters en schouwburgen. F«rro {HoUemfl I 1B.V. ptm.7ÖO I landmen**», Il»*edert1929ln I j Rottendam ai» I I dochte ronder- I Ineming van Fenol I Corporal]on I [(USA) en staat I (geheel onder I [Nederlandse jdlrektie. i! [Het grootste deel j [van de produküe [wordt ge&xpor- J [teert via eigen I \votkoopkarttaren in Europa on het I |HMden-Oostpn met een streep IHH juiste adres voor al uv. EU8ELSTQFFEERWERK Fa. en Co„ Eendrachl- «t 52. tel 341503 - 348764 1^00 uur. Martin van lanen vol lof ver de tegen- tander -hied am Bondsoefenmees- r Ger Blok is op maandag 15 -ptember te gast bij de afde- ing Rotterdam van de Vereni- ing Van Oefen meesters Ne erland (VVON). De oefen- eesters uit het rayon worden m 19.30 uur verwacht in het ijnmondhotel aan het Nieuw» andplein 12 in Schiedam. Ge- preksthema is het Europees ?mpioenschap voetbal in Ita» ië, waarbij met name de orga- isatie en de spelstructuren -der zullen worden belicht. laassluis De Maassluise vis eren ïging en VDL en Wevers- ade, ruiterclub Maassluis, erste modelbouwvereniging aassluis en zeilplank- en re- atieverenïgmg Delfland rillen op zondag september Maassluise gemeenschap ennis laten maken met de re- eatieve mogelijkheden in het lassengebied bij de Steendijk- older. Niet alleen wordt dat et daden duidelijk gemaakt, aar ook zal worden gediscus- eerd over de inrichting van it gebied en de op korte ter- ijn noodzakelijk aan te bren- en voorzieningen. De mani- -tatie begint om 12.00 uur, aar mochten de weersom- ndigheden te slecht zijn, an zal het gebeuren een week ter plaats hebben. idderkerk De afdeling otterdam van het Koninklijk ederlands Korfbal Verbond oudt maandag 6 oktober in e kantine van Ten Donck in idderkerk de jaarvergade- 'ng. Het belangrijkste punt op e agenda is de bestuursver- iezing. Voorzitter R. Leent- ar legt na zes jaar de voorzit- rshamer neer. Het bestuur -It A. Drieduite uit Alphen n den Kijn kandidaat voor e vacature. Punt acht van de enda kan aardige discussies- f opleveren. Het gaat om bet evoerde beleid van het afde- ngsbestuur. De aanvang van e ledenvergadering is 20,£K> ur. Martin vanVianen bedankt Zwaluwen Vlaardmgen - Belangrijker dan de uitslag (1-4) was de wijze waarop Zwaluwen zich tegen de semi-profs van FC Vlaai- dingen presenteerde. Voor Martin van Vianen was het zelfs aanleiding de spelers van de zaterdagclub te bedanken. En zo hoort het ook? Te veel willen hoofdklassers (zondag) of eersteklassers (zaterdag) bewijzen niet onder te doen voor de eerste divisie, wat in vele gevallen ontaard In keihard spel. Recent was dat nog het geval met SVV tegen RVC en afgelopen zaterdag met Xcrxcs, dat weer op een heel andere wijze (houtaine houding) liet blijken de gelijke tc zijn, met in dit geval FC Vlaardingen. vclein maakte afgelopen zater dag zijn entree met een knap- Zwalmven had er trouwens ook niet het minste belang bij om FC Vlaardingen de duim schroeven aan te draaien; ook voor de zaterdagclub is de competitie al erg vroeg reuze spannend. Trainer Andre Cor- door Bas van den Berg pe i-Q overwinning op Spijke- nisse, dat perspectief biedt voor het duel zaterdag tegen GVVV, Beide clubs stelden gisteravond duidelijk de com petitie centraal. Samenwerking Voor FC Vlaardingen, dat zes spelers uit de basis miste, was het duel tegen Zwaluwen ver der een hernieuwe start om het vertrouwen van de Vlaar- dingse amateurclubs te win nen. Voor betaalde clubs is hei nu eenmaal een bittere nood zaak om samenwerking te zoe ken. Niet alleen kunnen de amateurs in sportraad verband meedenken over een lichtin stallatie of overdekte tribune voor zo'n betaalde dub, maar ook kunnen goede regelingen getroffen worden met spelers die betaald voetbal gaan spe len. FC Vlaardingen maakte gisteravond verder duidelijk, dat het de in het verleden ge maakte fouten wil vergeten. En Zwaluwen was, sportief ge zien, een uitstekende tegen stander voor 500 toeschouwers. FC Vlaardingen kwam erg ge makkelijk aan de doelpunten (rust was 1-3) en daarom span den de semi-profs zich niet bo venmatig in. Positief was dat er in het geheel niet werd (na- )geschopt; een prestigekwestie van Vlaardingse semi-profs en Zwaluwen-spelers bestond eenvoudig niet. omdat de meeste spelers van FC Vlaar dingen uit de wijde omtrek komen, met als uitschieter Den Haag. In dit geval spelers van FC Den Haag. Gelijk Bij FC Vlaardingen was Rob Snijders opnieuw één van de meeste inzetrijke spelers, bij Zwaluwen waren dat bij vla gen Ernest Kegel en Leen Pij pers. Snijders scoorde al gauw onhoudbaar voor doelman Ab Nijgh 0-1, maar een vrije trap van Ernest Kegel, met een korte tik naar Leen Pijpers, betekende 1-1. Doelman Toon Eggers, die FC Vlaardingen noodgedwongen in dienst moet houden, omdat het Ge westelijk Arbeids Bureau er de noodzaak niet van in ziet om deze keeper weg te doen, dook er tevergeefs na. De derde doelman van FC maakte ech ter. ondanks dat hij wedstrijd ritme mist, een goede indruk. Dïck Hoogmoed kopte FC Vlaardingen naar 1-2 en aan voerder Henk den Arend bracht nog voor de rust 1-3 op het scorebord. In de tweede helft werd eerst een doelpunt van Dick Hoogmoed - buiten spel - afgekeurd, voordat Paul van een vrije trap aan alle illusies een einde maakte, 1-4. Zwalu wen was in de tweede helft aanvallend goed op dreef, al -leen werden de combinaties te ver doorgevoerd. Ernest Kegel liet verschillende mogelijkhe den voorbij gaan om ZwaJEu wen dichterbij te brongen. Bij de zaterdag eersteklasser verdedigde na rust Jan Onck het doel. Ook bij FC Vlaardin gen wisselden enkele spelers. Het was er Martin van Vianen om te doen ook eens de spelers te zien die anders op de bank zitten. Met een selectie van achttien man is dat nu een maal zo. Zwaluwen speelde nog steeds zonder Theo Juis- tenga, die ais gevolg van een acute niersteenaanval in het ziekenhuis ligt. WOONRUIMTE TE H huur gevraagd J erkende jongeman zoekt KA- ER in Vlaardingen of omslre- U Dijkshoorn. Hobo- 'j. 34.4826 EK Breda. WO KING RU 11 oningruJI: 2-kaMERW. (cerv jm) voor 3- a 4-kamerw. flietsi Q.)- Tel. na. 18.00 uur 010- .43.61. "ÖKOERHOUD EN REPARATIE J r het LEVEREN. SCHOON- KEN EN REPAREREN van getsors naar Smederij Daub. ^borgstr. 80, Vlaardfoflêfl. 34.30.96. '5 Leen Pij- pers-gelijkma ker.. Vlaardingen L. De honk- en softbalvereni- ging Vlaardingen-Holy houdt de komende drie weken een avondwed- strijdenserie voor alle teams, waarbij zowel de senioren als de jeugd in honk- en softbalduels in het veld komen. Deze week heet de tegenstan der Schiedam, dan Eu rostars en DOS'32 sluit de rij. De vereniging die de meeste punten uit alle wedstrijden haalt wordt winnaar van de vereni gingsbeker van Vlaar dingen-Holy. De aan vangstijd aan de Zwalu wenlaan is 18.00 uur, waarbij de honkballers op vrijdagavond in actie komen en de dames en herensoftballers een dag eerder. Op de andere avonden spelen de lagere teams. Vlaardingen Oranje Nassau heeft trainer Maarten Goetsch voor een tweede seizoen aan de vereniging kunnen binden, Goetsch kwam vorig seizoen en mocht gaan bouwen op de „puinhopen" van zijn voorganger. Hij genoot het ver- trouwen van bestuur en spelers en zag kans om iedereen weer voor het korfbal te motiveren. Talentvolle speelsters en spelers kwamen weer terug in de selectie en langzaam maar- zeker herstelde Nassau zich. De resultaten waren be vredigend; promotic in de zaalcompetitie en een derde plaats op het veld. WITTEN, SCHILDEREN en N het voordeligste en ouwbaarste adres? P. A. d. Kruit, Letiestr. 32-34. Tot 26,44.32. Idö- aanweög. Fa. 348764 I BREDE HAVENSTRAAT 6 I VLAARDINGEN - TEIEF. 35.452S I Tevens theatergeschenkbonnen I voor elk willekeurig bedrag. Geopend van 9.00-13.00 en 13^0-17.00 uur Op zaterdag gesloten Dit seizoen lijkt een ideale mo gelijkheid te worden om méér te willen. De omstandigheden zijn gunstig. Oranje Nassau krijgt eindelijk de ruimte om zijn teams te laten spelen.- Hel verhuisde naar het oude Pol- luxveld, een paar honderd me ter verder aan de Claudius Ci- viljslaan. De plannen voor een clubhuis liggen klaar en hoopt daarmee januari te beginnen, zodat O.N. in het nieuwe seizoen '81- '82 daar gebruik van kan ma ken. Maarten Goetsch: „Vorig seizoen was ik bang als ie mand geblesseerd raakte, want ik had er niet zoveel achter de hand. Nu heb ik wat meer spe- voor de toekomst heb verwachtingen bij de Tevreden is Maarten Goetsch nog niet helemaal. „Dus veldspel ben ik best te vreden, maar het scoren gaat Oranje Nassau nog te moeilijk af. Gelukkig lijkt ook hier het tij te keren, want tijdens de oefencam pagne scoorden wij reeds het dubbele per wedstrijd". Hoe de selectie er precies uit gaat zien, weet hij nog niet. „Helaas is nog niet iedereen terug van vakantie en enkele mogelijke kandidaten moeten nog op vakantie. Iets waarmee ik niet erg gelukkig ben". Oranje Nassau lijkt een nieuw tijdperk in te gaan, maar ook een zware competitie. De con currentie is groot en de tegen standers liegen er niet om. Het meest interessant zal de thuis- en uitwedstrijd tegen. BOB Maasland zijn. Overige tegen standers: Bolnes, Fiks (Oegst- geest), Nieuwerkerk. Tempo (Alphen a/d Rijn), Valto (De Lier) en Velocitas (Leider dorp). Ferro (Holland) B.V. zoekt voor de produktie medewerkers algemene dienst J- Korfbalvereniging Oranje Nassau zal voor de komende buitengewo ne algemene ledenverga dering in november met uitgewerkte plannen ko men. waarbij de leden zullen worden verplicht om zich een aantal uren per jaar voor de vereni ging in te spannen. Een maatregel uit nood gebo ren. volgens het bestuur, maar zij zijn het bedelen om hulp meer dan beu. Bij de laatste dressuur- wedstrijden van de paar- desportvereniging Licke- baert zijn de clubkam pioenen bekend gewor den. Louise van Teffelen werd met haar pony Porky winnares van de dressuurbokaal. Ton van der Voort haalde de titel bij de paarden binnen met Zorros, door in de laatste wedstrijd weder om de eerste plaats te pakken. Jan Vlieg maakt zater dag zijn debuut bij De Korenbeurs tegen Tempo Team in Amsterdam. De Groninger student blijft echter in Middektum wonen en reist elk week einde naar Schiedam, of waar De Korenbeurs ook moet spelen. Vlak voor de nieuwe damcompetitie oefende VDV tegen Damlust, dal twee klassen hoger speelt De Vlaardingers wonnen met 13-7. Deze week wordt nog gespeeld tegen De Lier en dinsdag 16 september begint voor de Vlaardingers de com petitie in de landelijke tweede klasse tegen Rijs- oord thuis. Na de vierde wedstrijd van de ZRO-competitie is Viking '60 weer helemaal in de race voor de titel. De Vlaardingers kwa men in het Combibad met een tweede plaats uitstekend voor de dag. Er waren niet minder dan zeven ereplaatsen. Op 4 oktober volgt een thuiswedstrijd in het Kolpabad. De winnaars waren: Martin Hoek, Arianne Stolk en Gerline van Dorp. Hans Soeters is opge stapt als trainer van de dames van B en P. Onder zijn leiding promoveerde het volleybalteam naar de derde divisie lande lijk. Een reden voor zijn vertrek is niet bekend. ODO is er alsnog in ge slaagd een nieuwe trai ner aan te trekken. Het is Rolf Latuperisa, die tot voor kort trainer/speler van de korfbalvereniging Pams uit Den Haag was. Hij volgt Piet Kersbergen op. die in mei is opge stapt. •Bij de handbalvereni ging UVG houdt men vrijdag een bijeenkomst voor leden die zich op speciale wijze inzetten voor de club. Dat zijn trainers, coaches, scheidsrechters en kanti nehelpers. Aanvang 20 uur op Harga Het elftal van radio- en tv-artiesten, dat zaterdag tegen De Holla ndiaan speelt in park 't Nieuwe- lant, bestaat uit de vol gende spelers: Ron Brandsteder, gebroeders Brouwer, Ferry 'meneer' de Groot, Ivo Niehe, Wibo van der Linden, Hans SJeeuwenhoek. Os car Harris, Evert ten Na pel en Jack van Gelder. Aanvang 16 uur. Vooraf, om 14 uur, is er penaltyschieten op Eddy Pieters Graafland, de oud keeper van Feye- noord en het Nederlands Elftal. Om 11.30 uur zijn er vaardigheidswedstrij den voor pupillen en C- junioren en om 20 uur besluit De Hollandïaan de viering van zijn 60-ja- rig bestaan met een feest avond in „De Deel". Medewerkers algemene dienst worden ingezet om onderbezetting in de ploe gendienst en dagdienst te voorkomen. Vast basissalaris en toeslagen afhanke lijk van de gelopen diensten. Wisse lende werkzaamheden. Plaatsing in vaste ploeg t.z.t. mogelijk. Goede se cundaire voorzieningen. Nadere informatie dhr. A C. van As, tele foon 010-760144, toestel 333, afdeling Personeelszaken van Ferro (Holland) B.V. Van Helmontstraat 20, 3029 AB Rotterdam (bij Marconiplein).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4