SPORT erspectief v 7r Vlaardingen Or anje Nassau-voorzitter Wim Verhey: Krachttoer voor De Korenbeurs ÏARGATER GOUW SPORTKQRï Clubhuis voor ODI [Volleybal toernooi Zaal voetbal )WO legen Den Haag-C V <fona*nteg 11 wpt»mb«r ttsa VO/SC/WW I Schiedam - Bij de korfbal - I vereniging ODI ziet het er I tiaar uit, dat een clubhuis I binnen afzienbare tijd 1 werkelijkheid gaat wor den. voorzitter Leon 't I Hart heeft van het ge- I meentelijk sportbureau de toezegging gekregen, dat I een subsidie voor het I bouwsel te verwachten is. Intussen zit het actiecomi té van deze Schiedamse I afdeiingsclub niet stil. Er zijn plannen voor een si naasappelen-actie en een I grote fancy-fair. Daar- I naast heeft trainer Hans Herman een plan opge steld om volgend seizoen te kunnen promoveren naar het district. Dit sei zoen moet ODI in de top kunnen meedraaien, is de verwachting. gaardingen - Op twee zonda- len (14 en 21 september) houdt Ie volleybalclub Broleco een ■root toernooi in de Westwijk- |al. Tegenstanders zondag zijn |e damesteams van Tonegïdo, Talbovol 2, Viano, Bermi, fVC/Blokkeer 2, Tonegido 2 i Broleco I en 2. Bij de heren ielen mee: Bourgoodié, Tone- (ido, Valbovol 2 en Broleco 2. Pe wedstrijden beginnen om |30 uur. Deelnemende clubs i 21 september zijn: de heren (an PVC/Blokkeer, Starlift 2, fhomax, Broleco. Gemini- Kangoeroes 2. Punch. WW i Broleco 2. Ook komen die lag de meisjes A en B aan bod. riaardiogen/Schiedam - Zaal- loetbaVprogramma maandag 15 pptember: Zwaluwen-ZW, [PSC-Alexandria, SVDPW- (e Roef, FC Tybex-Spartaan (0, Martinit-Germinal, Schie- lam-FCN' 66, Hermes DVS- (Z&, DBZ-SC Albireo, Vlaar- (ingen- 'tVierspan, KKWIK- IVK, MVV'27-Acti vitas. fDL-SC Hoogenboom. MSV [I-FA '75, Hillesluis-Demos, Ichulpweg-DHS, WCR-SVV, nW-GSS. oetermeer De Zoeter- neerse voetbalvereniging J)WO speelt zondag een Iriendschappelijke wed- *rijd tegen het betaalde fcugdelftal van FC Den paag. HVB-hoofdklasser kende bn tegenvallend begin van de pmpetitie cn zou normaal ge broken al gelijk het tweede beelweekeinde een rustdag ■ebben gekregen, ware het (iet dat de pupillen van FC 'en Haag trainer Piet de Zoe- s bereid waren om als tegen- ander naar het Westerpark komen. Iet team van Jan de Konink I. op de nederlaag na. zo goed lis ongeschonden uit de strijd pgen ESDO gekomen, zodat Ie Zoetermeerse ploeg in de (erkste opstelling zal kunnen pntreden tegen de aankomen - Je profs. Ie wedstrijd begint om 14.30 Leden doen te weinig voor hun club' Wim Verhey: „Mensen wakker schudden" Vlaardingen De mededeling in het clubblad van korfbalvereniging Oranje Nas sau, dat op de buitengewone ledenvergadering het bestuur zal komen met uitge werkte plannen om leden te verplichten zich een aantal uren in te zetten voor de vereniging, lijkt meer een noodkreet. De term „wij zijn het meer dan beu om te be delen om hulp" spreekt boekdelen. Voorzitter Wim Verhey staat daar volledig ach ter. „Ik weet wel dat het een probleem is waar meer clubs mee kampen, maar zo gaat het echt niet meer. Het zijn altijd de zelfde mensen die in touw zijn". Concreet komt de maatregel er op neer, dat de seniorleden ver plicht worden om een aantal uren aan de club te besteden, waarbij het zal gaan om het plegen van onderhoud, het draaien van bardiensten, het schoonhouden van de clubruimte, vervoer voor de jeugd en het begeleiden van teams. „Je kunt op die vas te groep mensen niet Cerug blijven vallen. Ze raken overbelast. Het is toch te gek dat voor het graven van een sleuf voor de ver- lichtingsmasten tien mensen op komen draven, waarvan zes be stuursleden. door Peter van Zwienen Niet dat zij niets hoeven te doen, maar ze hebben hel al druk genoeg. Ook anderen zouden iets kunnen doen. Uit eindelijk zijn er van de 225 le den honderd senior. Stel dat we uitgaan van tien uur in dienst van de club werken. Dan zijn ze misschien één keer in de zes weken de klos voor een karweitje". Bende Verhey wijt de geringe hulp vaardigheid aan de instelling van de leden en de ouders, „We merkten het al bij de ver huizing naar ons nieuwe com plex. We kwamen in een bende terecht en in het begin waren redelijk veel mensen bereid om mee te helpen. Dat werd echter snel minder en op een gegeven moment stonden nog slechts twee knapen de zaak op te knappen. Dal kan gewoon niet. Ik kan mij niet aan de indruk onttrekken dat men weinig voor de club wil doen. Ze voelen zich er ook niet toe verplicht. Ze betalen hun contributie om te spelen en doen verder niets. Ook met de ouders is dat zo. Ze zetten hun kinderen af bij het terrein en gaan weg. Er is geen enkele belangstelling voor de sportbe oefening van hun kind. Ook zijn ze moeilijk te paaien voor vervoer naar een uitwedstrijd. Als je nagaat dat van de week 125 telefoontjes zijn gepleegd om vervoer te regelen en slechts vier auto's beschikbaar waren..." „Ik heb echter de indruk dat het ook een stukje onbegrip is bij de mensen. Ze weten ge woon niet wat er allemaal voor komt kijken om een ver eniging draaiende te houden. Het is een stukje bewustwor ding wat je er in moet bren gen. Want de mensen die zich nu inspannen, worden geleefd door de club. Dat leidt weer tot spanningen in het gezin. Dit jaar is voor ons wel een dieptepunt wat betreft de me dewerking, voornamelijk ver oorzaakt door de viering van het 45-jarig bestaan en de ver huizing. Zo je al mensen krijgt, moet je er om smeken. Het is toch ten hemel schreiend dat je slechts zestien vrijwilligers kunt krijgen en echt vrijwillig gaat dat niet eens. Je moet er om vragen". Somber De voorzitter ziet de bouw van het permanente, clubgebouw, waarmee waarschijnlijk in fe bruari 1981 wordt gestart, niet erg optimistisch. Zoals gebrui kelijk zal dat ook met zelf werkzaamheid gepaard moe ten gaan, om de kosten te drukken. „Ze vinden dat ik er wel erg negatief over doe, maar ik heb toch gevraagd aan de bouwcommissie om onze ei gen inbreng tot een minimum te beperken. Anders gaat het niet goed. De animo Om wat ie doen is al snel weg. Dat zie je toch overal". Ik vind het zelf erg vervelend dat nu deze maatregel moet worden genomen en de men sen te dwingen, maar je ont komt er niet aan. Het zou ook niet nodig moeten zijn. Ik ver wacht echter niet dat er veel problemen zullen zijn bij de le den om dit besluit te accepte ren. De mensen die al veel voor de club doen zijn alleen aanwezig. De anderen die al leen maar spelen komen toch niet op vergaderingen". Ondertussen zal Oranje Nassau toch bezig blijven de mensen te overtuigen van de noodzaak tot medewerking. Verhey: „Ik wil de mensen een keer uitno digen om te laten zien wat er allemaal speelt. Verder ga ik een filmpje maken, waarin dat nog eens wordt benadrukt. Misschien dat je daarmee de mensen wakker schudt". -ri r~''- -r.' - Vlaardingen/Schiedam Het competltiege- beuren draait voor de korfballerks weer op volle toeren, Duidelijk is dat het begin voor de meeste ploegen hoopvol was. ODI heeft dit weekeinde vrij, daar er een oneven aantal clubs zijn. Spirit gaat op bezoek bij debutant ZKV in Zuid- land. Het heeft nagenoeg dezelfde formatie als vorig seizoen, zodat men mag verwachten dat beide clubs op elkaar ingespeeld zijn. Maar te gen ZKV zal het toch alle zeilen bij moeten zet ten, want de Zuidlandse formatie komt eraan. Eindelijk is het tot de top van de afdeling door gedrongen. Ook de andere afdelingsploeg, Succes, komt za terdag in actie en net als Spirit tegen een pro movendus, Poortugaal. Voor Succes eindelijk ODO ontmoet in de tweede wedstrijd van dit seizoen Bolnes, en zal waarschijn lijk de twee punten in Maas land kunnen houden. In Strijen staat Hoekse SV te genover de plaatselijke Fa voriet Ventura Sport. Een ploeg, die al jaren een stevi ge partij meeblaast. Hoekse zal het niet gemakkelijk krijgen. Oranje Nassau kwam in de slotfase adem en concentratie tekort, al liep het diunaaj goed af. Kansloos is Maarten Goetsch en zijn team beslist een „onbekende tegenstander", die het nog niet ontmoet heeft Succes zal het niet gemakkelijk krijgen, want Poortugaal gebruikte in het vori ge seizoen ontstellend veel fysiek geweld om tot winst te komen. Maassluis likt de wonden van de eerste doffe dreun. Vooral zal het de schotvaardigheid van het team moeten opvijzelen, Doet Maassluis qua veldspel niet veel onder voor een tegenstander, in aanvallend opzicht kan het geen vuist ma ken, ondanks het behoudend concept waar trai ner Karei van der Linden voor koos. Hij prefe reerde in zijn selectie routine en liet de jeugd afvallen. Een beslissing die de nodige stof deed opwaaien binnen Maassluis. Zaterdag zal het te gen ADO uit 's-Gravendeel voor eigen publiek zich toch moeten waarmaken. niet tegen Velocitas. Zondag spelen alleen Vlaardingen en Harga. Vlaardingen gaat op bezoek bij Overkanters in Rot terdam. Hon Ek was na afloop tegen Merwic best te spreken over zijn jonge formatie. „Ge zien de nervositeit wist ik dat ze het erg moeilijk zouden krijgen in het eerste half uur, maar ze hadden goed naar me geluisterd en raakten niet in paniek". Vooral de discipline in het team zal erg belangrijk zijn, want geroutineerde tegen spelers zullen de tracken- doos opentrekken om de jon gere spelers uit hun spel te halen. Maar Vlaardingen groeit naar een eenheid en de hand van de meester is reeds goed zichtbaar. Daar lijkt een tweede góede wed strijd haalbaar. Harga moet het opnemen te gen Ter Gouw. Een graadme ter voor de Schiedammers voor het verdere verloop van de competitie. Weet het deze wedstrijd In winst om te zet ten, dan lijkt een goed seizoen mogelijk. Voorzitter Jos Clazing van De Korenbeurs met zijn nieuwe secretaris/speler Hans Lin- gen Vlaardingen/Schiedam - De Korenbeurs heeft het vertrek van Bert van den Ham naar 't Hooge Huys weten op te van gen met Jan Vlieg. Of de ploeg daardoor versterkt is zal moe ten worden afgewacht. Voor lopig heeft Vlieg te kennen ge geven in Groningen te willen blijven trainen. Deze week kwam daar al niet veel van te recht, omdat hij in Engeland zit. De derde man bij de Schie damse ereklasser is Ron van der Aa, die vorig seizoen wei nig partijen wist te winnen. Over de sterkte van De Ko renbeurs is weinig te zeggen. Misschien geeft de wedstrijd tegen Tempo Team in Amster dam daar uitsluitsel over. Het overige programma in de ere klasse: 't Hooge Huys-Scylla, De V eluwe-Avanti. NO AD heeft in de hoofdklasse A een thuisbeurt tegen Middelburg- Zuid. Dat duel begint om 18 uur in De Koopmansbeurs. Radio Molenaar reist naar Middelbuirg voor de wedstrijd tegen de reserves. Door onvoorziene omstan digheden is de reparatie aan het Holybad niet op tijd klaar gekomen. Naar alle waarschijnlijkheid zal dat donderdag 18 septem ber zijn. De zwemploegen van WIK en VZC 3 doen hard nekkige pogingen om Rijn mond in te halen. In deze ZRO-competitie staat WIK 13.2 seconde voor op VZC, met nog twee wedstrijden voor de boeg. Monique Brugmans. Therése de Boer, Ron Koopmans en Wim Oosterholt verzamelden voor de wikkers de punten. Het grote collectief stelde VZC in staat om bij te blij ven met als sluitstuk het winnen van twee estafettes. De Korenbeurs opent za terdag de competitie tegen kampioen Tempo Team ln Amsterdam. Twee weken later is de eerste dubbel er al voor de Schiedammers, zaterdag uit tegen De Velu- we en zondag thuis tegen 't Hooge Huys. In de herkansing op de superpolotitel van de ZBQ verloor het Schiedamse SZC deze week met 6-0 van Lansingh. Volgende week staan op het programma: Lansingh-ZPB/Unica en R- Merwedc. Dat zijn de halve finales. Zwaluwen krijgt met een drietal extra activiteiten drukke dagen. Op 23 sep tember zijn de finales van het gebroeders Roodenburg- toernooi voor pupillen. Op 30 september is er een le denvergadering van Zwalu wen en op 10 oktober krij gen de gebroeders Rood en- burg. een begrip op jeugd- voetbalgebied in Vlaardin gen, een receptie aangebo den. De volleybalheren van Broleco beginnen de compe titie in de eerste divisie op zaterdag 27 september met een uitwedstrijd tegen Ce- verbo/O. Een week later spelen zij in de Westwijkhal tegen Sarto. De MVC-da- mes beginnen op 4 oktober thuis tegen Krimpen, de da mes van P en B op dezelfde dag legen Ovoco, de heren van B en P thuis tegen Blauw Wit en de dames van Broleco op 26 september al thuis tegen Be Fair. Eind december staan er in Schiedam weer twee natio nale bowlingtoernooien op het programma. Op 19, 20 en 21 december is dal in M"s'c Sacrum" het zg. Doubles-toernooi en op 27 en 23 december het toernooi om de Leo van Hal Oude- jaars single scratch. Hel biljartdistrict Water weg Noord begroet weer een nieuwe club BV Het Spinnewiel, lokaliteit is café 't Spinnewiel aan de Hoogstraat in Vlaardingen. Er zijn al elf leden lid van. Dit jaar wordt er weer ge speeld om de Harm Knol bokaal. Voorwedstrijden zijn 24 en 26 september, 1,3, 8, 10, 15, 17, 22 en 24 okto ber, aanvang 19.30 uur in café De Griffioen. De fina les zijn 21, 22 en 23 novem ber. Vanavond houdt de COVS Schiedam weer spelregel- wedstrijden onder leiding van Harry Lak wijk. Op 18 september wordt er gedis cussieerd, een week later is er klaverjassen en elke donderdagavond wordt er getraind onder leiding van Dik Ham. Bij de VMHC Pollux stel len R. W. Petri, A. G. J. Winninghof en M. van Roon-Rijnenberg zich weer herkiesbaar voor een nieu we periode. De bestuursle den F. J. van der Veen K. D. de Gier treden op de vergadering (12 september) af. Vlaardingse kampioenen Vlaardingen Op dinsdag 23 september huldigt de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie zijn kampioenen. Tijdens een ontvangst worden rijn door sportwethouder Cees Bot in het zonnetje gezet. De kam pioenen bij de teamsporten zijn: schaakvereniging HVO, voetbalvereniging VSaanfingen (zaalvoetbal), fianubalvereniging WIK (dames), volleybalvereni ging Broleco (heren), Vlaardingse Lawn Tennis Club. ROVS badminton, handbalvereniging De Hol- land laan (heren), gymnas tiekvereniging WIK (da mes en heren), Vlaardingse Reddings Brigade (heren- team onder water hockey), vmhc Pollux (dames). Bil jartdistrict Waterweg Noord (eerste team van Start '75). Persoonlijke kampioenen: mej. H. de Man (Leonidas- /Dovido), mevrouw A. van Haren Van Woensel (gymn. ver. WIK), L. van Adri- ehem (gymn. ver. WIK), mej. J- Blaequire (gym. ver. WIK), R. Christoffers (gym- ver. WIK), C. Roozenboom (Biljartdistrict Waterweg Noord, bv De Kroon), A. K- C. Lan horst (b.v. Wils- kracht), M. van der Cijs (b.v. Apollo *75), G. Wijzen- broek (b.v. Apollo "75), J. A. Bos (b.v. Wilskracht), B. van Delden (VPSO), mej.' Jac. Claus (VZC), mej. E. de Koning (VZC), mej. L. van, der Laan (VZC).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6