DVO9 nog steeds onge slagen oekse oys komt oed eg in aald wijk Ah Nijgh de grote uitblinker TSB snoept Yoorne een punt af illl et gaat VV'27 voor de wind VO itgeteld.. - Vlaardingers defensief sterk Satelliet gelukkig DSS' 26 gelijk Excelsior M: koude douche PPSC op de valreep gelijk Hans van Eeden helpt Vlaardingen maandag 15 september 1380 VD/SC/WW aaldwijk Meer nog n de enige treffer van "chel Kok waren het de 'ngen die niet gebeurden, ie tekenend waren voor e wedstrijd Naaldwijk oekse Boys (01). Want t niet gebeurde was een nalty toekennen door heidsrechter Westdijk, at Cees van der Pol al ort na het begin bij een oorbraak werd gevloerd, verigens gebeurde dat na- t Van der Pol al eerder kunnen schieten. evenmin gebeurde was et geven van een elfmeter- p ten voordele van Naald- 'ijk. Toen, in de tweede helft, ■erd namelijk Peter van der man in gezamelijk overleg oor de Hoekse Boys defensie lat gelegd. Wat voorts niet beurde, was de toekenning an een op het oog glaszuivere elijkmaker van Naald wijker ert-Jan Lagraauw uit een af- eslagen aanval. "heidsrechter Westwijk wuif- e de treffer resoluut weg, oals hij trouwens wel meer "egwuitde in deze op zichzelf ~h wel sportieve ontmoeting, iettemin gingen Jack Rensen n Daan van de Schilt op de n wegens te hard ingaan bij en tegenstander. Een levendi- e wedstrijd werd het wel. aaldwijk startte met de ster- e wind in de rug furieus, aar moest na een kwartier n na kansen voor André de ier en Aad Otto) al gas terug- emen. at gaf Hoekse Boys gelegen- eid om terug te komen, het- een onder meer gebeurde via ~n sterk storende Cees van er Pol, die vergeefs een straf- chop claimde. Uiteindelijk ou het vlak voor de pau2e och nog 01 worden. Uit een oed opgezette aanval, die via van Dijk en Cees van der ol liep, kwam de bal terecht ij Michel Kok, die de score pende. Na de rust had Hoekse ~ys de steun van de wind, aar het voordeel van de 'rachtig toenemende storm leek erg betrekkelijk, aan van der Schilt, Cees van ~r Pol en Erik Klok versche en achtereenvolgend in goe- e positie voor doelman Daaf ievaart.maar balcontrole leek onder deze omstandig- eden niet het sterkste wapen, nderzijds wist Naaldwijk ich met lage ballen regelma- ig terreinwinst te verschaf- en. Dat het met name in het aatste kwartier met tot de ge- ijkmaker ku-am was natuur- ijk in de eerste plaats te dan ken (of te wijten) aan scheids- echter Westdijk, die de tref- er van Gert-Jan Lagraauw iet toekende laar voorts had ook doelman heo Hooijdonk een groot aan- eel in de winst van Hoekse '■ys. Hij greep opvallend terk in bij aanvallen van Pe er van der Sman en Jaap van taaiduinen. De mooiste red ing kwam echter op een on- "erwaehte schuiver van Peter 'oogt die een doelpunt waard vas. Van Hooijdonk kreeg de ai echter kJemvast in handen, ioekse Boys pakte -al dan niet 'eflatteerd- de volle winst en taat nu naast Naaldwijk op de anglijst. laasland Het blijft MV V"27 oor de wind gaan. In de eer- te thuiswedstrijd werd er we- 'erom gewonnen. Nu moest en irritant spelend DORR er _et 1-0 aan geloven. MVV'27 -am al m de eerste helft de -eslissende voorsprong, toen arry Zuidgeest van erg fraai nschoot OR.R probeerde na deze tref-x er wel de gelijkmaker te for- eren, maar de verdediging an de Maaslanders hield nap stand. Uitgespeelde kan en hebben de bezoekers dan k niet gehad. MVV'27 moest et hebben van de counter, naar de kleine kansen die de oorwaartsen nog kregen wer en niet benut. laardingen Dankzij een antal persoonlijke fouten gmg "VO met 2-1 ten onder tegen erkingen. De eerste helft on de ploeg van Wim van "richt de stand nog dubbel klank houden, maar toen Ber ingen vijf minuten na de her ald ng 1-0 maakte, klapte "VO in elkaar. Niets lukte eer, geen combinatie verliep lekkeioos. Herkingen prob eerde er gretig van. Het :oorde dan ook snel 2-0. In de lotfase was het Annies Schou- a, die de aansluitingstreffer "orde, maar verder dan deze reffer kwam HVO niet. Zwaluwen krijgt te veel tegen GVVV Vlaardingen Als zaterdageersteklasser Zwaluwen Vlaardingen één ding niet moet doen, dan is het bepaalde consequenties verbinden aan het feit, dat het ook in de tweede competitieronde zonder puntenverlies bleef. Debutant GWV uit Veenendaal werd met 10 aan de kant gezet, maar dat was niet te danken aan het veldoverwicht. Integendeel. De bezoe kers maakten het spel, kregen de beste kansen maar moesten, evenals een week eerder Spijke- nisse, erkennen dat de Vlaardingers in doel man Ab Nijgh een klas sekeeper hebben. Hij en niemand anders zorgde voor deze riante positie van Zwaluwen op de ranglijst „Sorry", mompelde trainer André Corveleijn twee minu ten na de winnende treffer van Dick Schouten tegen col lega Arie Schans op weg naar de kleedkamer. De full-time oefenmeester van de Veenen- dalers kon weinig troost vin den in die woorden. „Goed, er was nauwelijks sprake van spel in de diepte vanaf de vleugels, maar wel hebben wij grotendeels het spel moeten maken. Je ziet het. voetbal kan wreed zijn, Alleen in de laatste tien minuten moesten wij wat terug, voornamelijk omdat de spelers, zij het onbe wust, dat eerste competitie- punt vast wilden houden. Het gevolg was wel, dat wij te wei nig de bal in de ploeg hielden, met als resultaat dat doelpunt. Het was niet nodig geweest." O verconcen tralie Con^eleijn werd de winnende trainer, maar het was een feit waarop hij niet trots hoefde te zijn. „Misschien was een ieder wel overgeconcentreerd, want van de week tegen Vlaardin gen en vonee keer tegen Spij- Vlaardingen/Schiedam De afdelingsclubs kwa men tot wisselende presta ties. Grote nederlagen wa ren er voor GSS en GTB, maar Cion herstelde zich van de nederlaag van ver leden week. WK kwam niet tot scoren tegen Ener gie Boys: 0-0. DVO'32 won weer eens, 3-2 tegen SNS. kemsse ging hel wel goed Ie dereen zat gewoon vast. vooral op het middenveld. Daar was geen sprake van een stuk op bouw, In dit elftal speelden zes mensen goed. De rest was ge woon nergens." Consequenties verbindt de trainer nog niet aan het slechte spel van zijn ploeg. „We moeten dn maar snel vergeten en als een inci dentele zaak beschouwen. Al leen moet het geen drie wed strijden duren, anders neem ik wel maatregelen." GVVV voldeed echter ook niet aan de hooggespannen verwachtingen. De debutant miste weliswaar de geblesseer de Muller en Van Esch en stel de noodgedwongen Jan Dite- weg. die dmsdag nog een lich te operatie onderging, op, maar had toch met routiniers als Jan Groenendijk (ex-FC Utrecht). Ben Thomas en Piet van der Bovenkamp beter moeten spelen. De lange Groe nendijk demonstreerde echter weer alleen met het hoofd ge vaarlijk te kunnen worden als hij daar de kans voor krijgt. Die werd hem nu echter niet gegeven door Martin van der Kooy, die de oud-prof volledig m bedwang hield. Bij GVVV was alles op Groe nendijk afgestemd, bij Zwalu wen werd gegokt op de coun ter. De speelwijze die daarvan het gevolg was, kon alleen maar als afgrijselijk worden bestempeld. Twee ploegen die vanuit een gesloten defensie en een versterkt middenveld speelden en dat zo slecht de den. dat veelvuldig balverlies werd geleden. Vooral in de WmÈÊ. b Gert-Jan Bezemer (I) gaat er alleen vandoor. eerste helft kon slechts één man zich in positieve zin on derscheiden en dat was Zwalu wen-doelman Ab Ntjgh, die zijn ploeg voor een achter stand behoedde. Inzetten van Piet van der Bovenkamp, Dick Rijswijk, Ab van der Boven kamp en Jan Diteweg werden voortreffelijk gestopt. De Vlaardingers stelden er één mogelijkheid tegenover via Ernest Kegel, die echter een uitstekende dieptepass voorbij liet lopen. „In de rust is het een kwartier stil geweest in de kleedkamer, want ik heb wel het één en ander gezegd", verklaarde Corveleijn na afloop zijn wat actiever team in het tweede bedrijf. Ook al was de wer klust er, tot vloeiende combi- naties kwam het gewoon niet. Wel durfden beide ploegen de verdedigende stellingen wat te verlaten, waardoor het publiek ook wat meer reden tot en thousiasme had. Het duurde echter tot de laatste minuut voor daar een doelpunt uit voortkwam. GVVV, tot dan toe nog altijd de ploeg met de beste kansen, moest tot haar verbijstering toezien dat Dick Schouten een hoekschop schit terend tegen de touwen kopte. „Verder is hij er toch niet erg aan te pas gekomen", stelde Corveleijn, „maar als hij we kelijks zo een doelpunt maakt, hoeft hij wat mij betreft ook niet meer te doen." - - - r- "2 ,-;5: h;" Een GTB'er (r) onderschept een actie van NBSVV. OFB-GSS 4-1 Een gevoelige nederlaag voor GSS. dat in het geheel niet kon imponeren. Al snel kwam OFB op voorsprong door twee fouten in de Schiedamse verdediging af te straffen. Na de hervatting v/as het OFB dat nog verder v/eg liep van GSS. Pas bij een 4-0 stand was hel Teun van Staveren die kon tegen scoren. NBSW-GTB 4-1 GTB had in het geheel niets in te brengen tegen een op alle fronten sterker NBSVV. Het eerste kwartier ging nog gelijk op, maar daarna nam NBSVV royaal afstand. Toen de stand was opgelopen tot 3- 0 kon Jan Bollijns nog tegen- scoren, maar NBSVV stelde snel orde op zaken: 4-1. Cion-Rïasc 2-0 Cion herstelde zich knap van de gevoelige 3-0 nederlaag van verleden week. Na de rust sloegen de Vlaardingers toe. Eerst was het Willem Oosterberg, die uit een pass van Jan Engel de score open de, en vlak voor het einde bepaalde Hans van Twist de eindstand op 2-0. Chris Bon- gers verscheen nog alleen voor de doelman, maar zijn schot verdween net voor langs. Energie Boys-WK 0-0 De wedstrijd van de gemiste kansen. De Schiedammers missen nog steeds topscorer Peter van der Meer, die een kaakfractuur heeft. Kansen op de overwinning heeft WK zeker gehad. Peet van Mil en Jas van der Meer werden herhaaldelijk in stel ling gebracht, maar in de af werking ontbrak het nodige geluk. Energie Boys kwam er in het geheel niet aan te pas. DVO'32-SNS 3-2 Na een uiterst spectaculaire wedstrijd, met goed voetbal, won DVO'32 uiteindelijk verdiend met 3-2 van SNS. De gasten namen na een kwartier de leiding, maar het was Addy Nijssen die direct daarop de gelijkmaker scoor de. Na de hervatting een sterker DVO hetgeen reslu- teerde in alweer een treffer van Addy Nijssen. SNS gaf zich niet gewonnen en via een afstandsschot scoorde het 2-2. Het was echter Sjaak Koster die de zege alsnog bij de Vlaardingers bracht: 3-2. DES-VDL 14 Na de goede prestatie van verleden week tegen Cion moest VDL nu het hoofd buigen voor,DES. VDL was de gehele wedstrijd wel de betere ploeg, maar kon het overwicht niet uitbuiten. Koos Juursema miste nog een opgelegde kans, hij zag kans de bal vrij voor goal nog naast te krijgen. DES sloeg vlak voor de rust toe via een frommelgoal. Na de hervatting wogen beide ploe gen goed tegen elkaar op. Tot doelpunten kwam het echter niet meer. Briclle „Er had meer In gezeten, maar de eerste competitiepunt is er geluk kig". SC Voornes nieuwe oefenmeester Adri van Oudheusden herinnerde na afloop van het onbeslist geëindigde duel tegen het Vlaardïngse TSB (11) aan de ongelukkige compe titiestart van zijn formatie in het vorige seizoen: „De jongens bleven toen 4 wed strijden achtereen, on danks goed voetbal, zonder punten. Dat syndroom is vanmiddag in ieder geval weggevaagd. We hebben een nog erg jonge ploeg, de oudste is pas 24 jaar. Geen wonder dat het in organi satorisch opzicht bij ons nog niet helemaal loopt. IVlen durft elkaar nog niet zo goed te corrigeren, moet nog sterk aan elkaar wen nen. We zijn echter op de goede weg". Een meer ervaren Voorne had zaterdag inderdaad meer pro fijt kunnen trekken van de to- SC Voornes Frank van Rhee in de achtervolging. De blonde TSB'er laat zich neg niet van de wijs brengen. meloze inzet die aan de dag werd gelegd. Maar zoals ge zegd, men schoot organisato risch te kort Juist dat was bij het bezoekende TSB, met name in defensief opzicht, ruimschoots aanwezig. Daar werden de aanvallen die voortvloeiden uit het over wicht dat Voorne in de eerste speelhelft wel degelijk had, koel en nuchter ontkracht. Aanvoerder Cor van de Beemt groeide, zijn defensie organise rend, uit tot grote hoogte. Het was ook een van. zijn passes, die de Vlaardingers na een half uur spelen op een voor sprong bracht. Zijn hoge bal, stelde de sluwe Leen Boon in staat om het leer naar het hoofd van Peter van Leeuwen te knikken. Voorne-doelman Van der Wildt was machteloos 'tegen de kopstoot: ft—1. Voorne was te zeer aangesla gen om de gasten nog voor de rust van repliek te kunnen dienen. Peinzend over de ge miste kans op een voorsprong Ed van Rhee zag een vlam mend schot op de paal uiteen spatten speelden de Brielle- naren naar de rust toe. Doordrukken Kort na de hervatting leken de mannen van Adrie van Oudheusden echter door te gaan drukken: een uit onmo gelijke hoek voorgetrokken bal van Frank van Rhee be reikte het hoofd van de tot dan toe onzichtbare spits Arjan van Sliedregt, die met een dro ge knik zijn werk deed: 1—1. Vreemd genoeg nam TSB ech ter het initiatief over, waar door verdere doelrijpe situaties voor het domein van de onze kere Fred Holl hij liet nogal wat ballen los voorkomen werden. In de slotfase drong Voorne opnieuw aan: de veelal via Ed van Rhee opgebouwde aanval len misten echter de scherpte om Van der Beemts achter hoede te laten capituleren. De Vlaardïngse oefenmeester Dirk Hoogland constateerde na afloop dan ook tevreden: ,,De punt waarvoor we kwa men, hebben we veroverd. Er zat vanmiddag gewoon niet meer in. Vreemd dat die Voor- ne-tramer mijn defensie roem de. Daarin ontbraken namelijk Willem Mounts en Harry van Wensel door blessures. Ach, dat stemt me eigenlijk alleen nog maar tot grotere tevreden heid". Vlaardingen Ook de tweede competitiewedstrijd leverde Satelliet twee punten op. Dit maal werd er in een zenuwslo pende partij tegen het Voor- burgse Devjo een gelukkige 21 overwinning behaald. Al in de eerste tien minuten werd de op dat moment heersende suprematie tot uiting gebracht, nadat Mitcha Chapkun de eer ste goal had gescoord. Eerder had Sjaak Verhoeven tot drie maal toe de bal met het hoofd had ingebracht. Het tweede doelpunt was eveneens een treffer van Mitcha Chapkun; deze maal rondde hij een solo van Gerrit Hamerslag af. In de tweede helft bleef er weinig van het vloeiende spel over, maar Devjo kwam niet verder dan een treffer. Rotterdam Ondanks enkele opgelegde kansen kwam DSS'26 tegen TOGR niet ver der dan een 0-0 gelijkspel. Boudewijn Groen en Leen Bongers verschenen allebei vrij voor doel, maar wisten geen van beiden de keeper te Easseren. De Vlaardingers adden gedurende de gehele wedstrijd een groot overwicht, speelde betere voetbal, maar juist in de afwerking werd er gefaald. Na de hervatting ging TOGR steeds beter spelen. Niet dat het uitgespeelde kan sen kreeg, want ae verdedi ging van DSS'26 sloot goed. Leo Verduyn hoefde slechts tweemaal handelend op te tre den. Maassluis Eigenlijk was het niet eens onverdiend dat Kou dekerk met 0-2 won van Exc- velsior M. De thuisploeg kon alleen in het eerste kwartier imponeren, maar zakte daarna weg tot een bedenkelijk ni veau. In de beginfase kreeg Excelsior M enkele kansjes, maar deze werden knullig om zeep geholpen. Kouderkerk loerde rustig op een eigen kans. Gaf in de verdediging geen centimeter ruimte aan de Excelsior-voorwaartsen. In de counter was het echter levens gevaarlijk. De thuisploeg had er tot tweemaal toe geen ver weer tegen: 0-2 Schiedam PPSC speelde te gen Excelsior P een typische 0-0 wedstrijd. Geen. van beide ploegen wist te overheersen en ook uitgespeelde kansen deden zich bijna niet voor. Dat het uiteindelijk toch nog 1-1 werd, kwam door een uiterst merk waardige slotfase. Eén minuut voor het einde was de stand nog dubbelblank, maar toen sloeg Excelsior P toe. De scheidsrechter gaf na de aftraf het teken van nog één minuut spelen aan. Niemand gaf ei- gcniijK nog meer wat voor de kansen van PPSC. Het was echter Ron Carli die goed doorging, passte op de inko mende Jaap Husselman die keihard inkopte: 1-1. Vlaardingen Het zat Vlaar dingen tegen Groot Ammers niet mee. Als de ploeg in de »--*eede helft alle Kansen, die het kreeg, had benut, dan zou het elftal van Joop Molendijk met een royale overwinning naar huis zijn gegaan. Alleen in de eerste helft heeft Vlaar dingen onder druk gestaan, toen Groot Ammers direct be gon met een offensief. Daaruit scoorden zij ook, maar na deze treffer controleerde Vlaardin gen de wedstrijd. Het duurde echter tot tien minuten voor het einde alvorens Hans van Eeden via een afstandsschot de gelijkmaker liet noteren: 1- 1. Cock Pfeiffer schot daarna nog op de lat.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6