STAD/STREEK De automobilisten negeren parkeerverbod RUN m m BRIEVEN BERAG Discussieavond over patiëntenrechten 5Bouwlocatie wel handhaven9 Hoogste punt koop-appartementen bereikt Met de bus naar anti-bommars Amnesty start actie voor zichzelf 'f Was alles anders Ria Janse doet huisvrouwen de deur open Bustocht metNIVON Leen Jansen neemt zelf maatregelen p I fel Iwl IhJ Xïf Drie auto's gebotst Sociale woningbouw Beursbrug bij Dam twee dagen dicht voor echte kwaiiteits Perzen waar u geen gulden teveel voor betaalt.. woensdag 17 september 1S80 VD/SC/WW Hoek van Holland „Het is toch te dat mijn vrouw met de kinderwagen de voor deur niet meer uit kan om dat er een vrachtwagen op twintig centimeter van mijn hals staat geparkeerd! En als het donker wordt, wonlt al het licht uit het huis wegge nomen omdat die wagen voor de deur staat Er is nota bene aan deze kant van de straat een parkeerverbod." Leen Jansen uit de le Scheepvaartstraat in Hoek van Holland is het zat dat er iedere avond een grote vrachtwagen voor zijn deur staat. Hij staat niet als agres sief bekend, maar nu was de maat voor hem vol. Hij nam zelf maatregelen. Sloeg aan de rand van het trottoir een ijzeren paal in de grond, ver ankerd met een betonnen voet. „Die paaltjes lagen hier vlakbij weg te rotten," ver telt Jansen. „Niemand trekt zich iets aan van het par keerverbod in onze straat en daarom heb ik zo'n paaltje gehaald en netjes in de grond gezet zodat er geen auto's meer op het trottoir bunnen staan voor mijn huis." Jansen benadrukt dat zijn actie niet tegen iemand speciaal is ge richt, „Het gaat gewoon om het feit dat er hier maar raak wordt geparkeerd en het schijnt niemand te interesse ren of wij wel of niet ons huis in kunnen komen." Inmiddels wachten Leen Jansen en de andere buurt bewoners met spanning af of de paal zal blijven staan en welk effect de illegale maat regel zal hebben. Leen Jansen heeft het tje In de grond gezet. Nu maar afwachten of het effect zal hebben. msen paal- irond ->13 Schiedam De werkgroep Volksgezondheid PvdA houdt donderdagavond een openbare discussieavond over het on derwerp patiëntenrechten, in het dienstencentrum 'De 4 Mo lens'. De bedoeling van deze avond is om mensen die belangstel ling hebben voor de rechten van de gebruikers van de ge zondheidszorg met elkaar in contact te brengen. De avond is ook voor patiënten die inte resse in hun rechten hebben. De werkgroep Volksgezond heid wil met deze avond een aanzet geven voor het in het leven roepen van een patiën tenorganisatie in navolging van een aantal andere plaatsen en steden. Het forum bestaat uit een lid van de Tweede Kamer, een medewerker van de algemene bond van patiënten, een medi cus en een verpleegkundige. Burgemeester Te Loo zal het voorzitterschap dragen. Elk forumlid zal vanuit zijn werk en/of visie een korte inleiding houden waarna discussie met de aanwezigen kan plaatsvin den. De discussie spits zich toe op een drietal vragen: waaruit be staan patiëntenrechten? Lig gen recht van patiënten vol doende wettelijk vast? en heb ben patiënten invloed op de behandelingswijze van artsen? Wat is hier gebeurd?" zei den sommige leden van het Schiedamse gemeente bestuur maandagavond. Het zag er ook zó anders uit... De vloerbedekking was nieuw; dat viel het eerst op. Maar ook waren de kleine microfoons van de tafeltjes van de raadsleden verdwenen en daarvoor in de plaats kwamen het sprekersgestoelte en de in- temtptiemicrofoon, waar de stadsbestuurders voor taan gebruik van moeten maken. Nou ja gestoel te... Men mag achter het katheder stpdn en hoewel dat niet voor de wethou ders geldt, die allen een ei gen microfoontje behou den, wilden Zijdeveld en Scheeres wel eens kijken hoe dat nu voelt, zo in je eentje tegenover een heel publiek. De nestor van de gemeenteraad, Jan de Ko ning. vond 't in ieder ge val maar niks en ook tll- ferd Bruseker van de CPN zei dat hij liever bleef zit ten. Maar wie zit, moet voortaan zwijgen; en trou wens, de notulisten luiste ren toch alleen naar wie door de microfoon praat. Ook de staatsie foto was nieuw. Het portret van prinses Juliana heeft ein delijk plaatsgemaakt voor dat van koningin Beatrix, die in een aardige hoftuin gekiekt is. En de vierde nieuwigheid was Ton de Vos, die voor de PvdA in de raad terug keerde. Bij zijn beëdiging zei burgemeester John te Loo nog, dat ook tijdens de afwezigheid van De Vos wel 't een en ander bereikt is. Daarbij moet dan ge dacht worden aan resulta ten met het voetbalteam der raadsleden, waarin Ton de Vos destijds uit blonk door voortvarend heid althans, ook vol gens Te Loo, zo herinne ren wij ons van enkele maanden terug. Laatste nieuws waren de schoenen van het koffie- meisje. Wat verder ter ta fel kwam, was ouwe koek. Gaardingen In het ont moetingscentrum Westwijk Kunnen op aichzelfstaanden borgen, 18 september, een "unavond bijwonen. De «lm Dr. Zhivago staat op De' programma. 12 ok provincie houdt vast aan bos van formaat 'Si* -i "V" VIaardingen „Het hoogste punt in de bouw Is altijd een belangrijk gebeuren. Dan gaat er gewerkt worden aan de afbouw," aldus directeur van de Eurowoningen mr. N. Tilli gisteren bij het bereiken van het hoogste punt in de bouw van 28 woningen op de Blokraakersplaats. De woningen zullen midden volgend jaar opgeleverd wor den. In mei 1979 is de eerste paal geslagen voor de koopwo ningen. Enkelen zijn er reeds verkocht. De prijzen van de woningen variëren van twee tot drie ton. De bouw van de Eurowoningen is gezien de slechte situatie in de bouwwereld voorspoedig gegaan.'ook al waren er re genbuien'. sprak TillL Wethouder Bas Goudriaan, die op het hoogste punt beton mocht storten, zei dat achter die wolken en regenbuien ook de zon scheen. „Het gaat niet meer zo goed als vroeger. Dat houdt echter niet in dat het slecht gaat,"aldus de wethouder. J. Schouwenburg Vanmiddag om drie uur is de heer J. Schouwenburg gehul digd vanwege zijn 21 dienstverband.bU de openl nutsbedrijven Schiedam, de ONS. voorheen GTB, Hij trad op 2 september 1955 bij de 'gasfabriek' in dienst en werkt tegenwoordig op de hoofdafde ling elektriciteit en CAI. In de bedrijfskantine van de ONS aan de Van Heekstraat werd hem vanmiddag door het per soneel een cadeau aangeboden, waarna om vier uur de recep tie volgde. Bezwaarsch-iften In de nieuwe commissie, die voortaan bezwaarschriften te gen besluiten van het Schie damse gemeentebestuur gaat behandelen, zijn maandag avond benoemd Aad van Lin- gen (CDA), Hans van Kleef (PvdA) en len de Jong (VVD). Eerstgenoemde zal de commis sie voorzitten. De plaatsvervangers zijn res pectievelijk Piet Roosen, Niko- laj Dielemans en Gerard Ver- hulsdonk. Schiedam Ria Janse, hoofd van de educatieve dienst van museum Boymans-van Beu- Schiedam Het Neder lands Instituut voor Volk sontwikkeling en Natuur- vriendenwerk (Nivon) or ganiseert aanstaande zon dag een bustocht naar Bra bant. Het beiaardmuseum in Asten wordt dan bezocht en er slaat een rondvaart op de wateren in en om Den Bosch op het programma. De deelnemersprijs be draagt ƒ30. Men kan zich opgeven bij P. van Leeu waarden, telefoon 37,51.80. Het vertrek is om negen uur 's morgens vanaf net postkantoor aan de Tuin- laan. Ongeveer zeven uur 's avonds is men weer terug. ningen, opent morgenmiddag om twee uur het nieuwe sei zoen van de Nederlandse vere niging van huisvrouwen, afde ling Schiedam. Zij doet dat in de aula van Schiedams stede lijk museum, aan de hand van dia's en schilderijen over ven sters en deuren. Een onderwerp over alledaag se dingen vinden de huisvrou wen dat zelf, maar die ven sters en deuren bepalen voor een groot deel het uiterlijk van gebouwen en instellingen. Ria Janse zal er de huisvrouwen uitgebreid kond van doen. De leden van de Nederlandse ver eniging van huisvrouwen mo gen introducées meenemen. Vlaardingen/Den Haag Gedeputeerde staten van Zuid-Holland blij ven van mening dat Vlaardïngen in de Broekpolder een bos van formaat moet krij gen, zij het dat daarmee de door Rijnmond ge wenste en als zodanig in het streekplan genoem de bouwlocaties niet van de baan geschoven mo gen worden. GS maken dit standpunt dui delijk in antwoord op vragen van het statenlid mevrouw L. E. Stolker-Nanninga (PvdA) naar aanleiding van het feit dat GS onlangs een krediet voor de ontwatering van het tussen Rijnmond en Vlaardin- gen omstreden deel van de Broekpolder, op de kaart aan geduid als 'loswal 6', had goed gekeurd. Mevrouw Stolker wilde vooral weten waarom GS een negatief advies van Rijnmond in de wind had ge slagen^ Vopr bet betreffende gebied heeft Vlaardïngen een zogehe ten dubbel bestemming ont worpen: eerst bos en later, na 1986, eventueel woningbouw. Rijnmond heeft die constructie nooit geaccepteerd omdat het woningbouw op deze wijze on voldoende gegarandeerd zag. Inmiddels is ook bekend ge worden dat het openbaar li chaam schorsing heeft aange vraagd van het GS-besluit ten aanzien van de kredietaanvra- Delft Op de Martïnus Nij- hofflaan zijn gistermiddag drie auto's op elkaar gebotst Twee mensen liepen lichte verwon dingen op en konden huis waarts keren na behandeling in het ziekenhuis. De betrok ken auto's werden zwaar be schadigd. Een 37-jarige Delftenaar stopte op de Martinus Nijhofflaan voor de voetgangersoversteek plaats bij het winkelcentrum In de Hoven, hetgeen te laat werd opgemerkt door een achttienjarige bestuurder uit Delft. Zo volgde een kop- staart botsing, waarbij ook een tussen de twee voertuigen ge stopte auto betrokken raakte. Als het aan Cees de Graai! ligt, zal de bewonersverem-' ging Schiedam-Centrum zich' niet uitspreken voor sociale woningbouw in de binnenstad. Hij vindt dit namelijk schade lijk voor het centrum, aldus blijkt uit het interview dat donderdag 11 september ge plaatst werd, j Dit lezende, als Schiedammer] zijnde, sta je dan wei even met je ogen te knipperen, vooral j als je dan ook nog weet dat Cees de Graaf f voorzitter is! van deze bewoners vereniging.! De Graaf vindt dat sociale wo-ï ningbouw de leefbaarheid! aantast Ik vraag mij dan wel! af voor wie die leefbaarheid' bedoeld wordt. In ieder geval niet voor de mensen met een minimuminkomen en Jan Mo daal, want die zullen het fi nancieel niet op kunnen bren gen om dan in het centrum te' wonen. En als De Graaff stelt dat het karakteristiek van de binnenstad wordt aangetast, slaat h:j de plank geheel mis. Want vroeger waren het juist de sociaal zwakkeren die in de binnenstad woonden. Deze1 mensen moesten vertrekken,' omdat hun huizen afgebroken moesten worden en er nieuw- bouw plaats zou vinden. Het zou toch belachelijk zijn als blijkt dat deze mensen hebben moeten wijken voor de rijke- j ren. Dan zou de verhuispremie j die de mensen toen kregen om 1 ruimte te maken voor nieuw-; bouw meer op een oprotpre-; mie gaan lijken. Volgens mij] wil De Graaff van de binnen- stad een soort Wassenaar ma- ken, waar alleen de rijken kunnen wonen en het voor de I sociaal zwakkeren enkel rno- gelijk is om te winkelen. De Graaff ontkent wel voor de mensen met een hoger inko-'; men op te komen, maar als hij dan stelt dat de andere bewo- nersverenigïngen bepaalde klassen vertegenwoordigen. namelijk de huurders met wei- j nig geld, vraag ik mij af welke j klassen hij dan wel vertegen woordigt. Als het De Graaff lukt om het bestuur achter zich te krijgen,,! dan wordt hij binnenkort au-' tomatisch voorzitter van een hewonersvereniging van wel- gestelden. Twee jaar later zal i hij misschien wel aankondigen dat zijn vereniging een fusie wil aangaan met de VVD. Het is alleen jammer voor hem, dat hij binnenkort moet aftreden als voorzitter, daar hij heeft aangekondigd af te tre-'r den als de vereniging zich nietig uitspreekt niet voor sociale woningbouw te zijn. Het geval wil nu dat de bewonersverem-' ging Schiedam-Centrum zich I verleden jaar heeft uitgespro ken voor maximaal tachtig procent en minimaal zestig, procent sociale woningbouw. Het lijkt mij niet dat deze ver- eniging nu het standpunt van De Graaff zal overnemen, om dat men dan wel erg ongeloof- 'j' ij! waardig bij iedereen zal over- ,f j komen. Misschien zien wij j Cees de Graaff daarna nog wel 1 jl eens terug als voorzitter van 'pd de Schiedamse VVD. jlf Schiedam. J. Uittenbogaard, i Uit de antwoorden van GS blijkt echter dat deze zelf geen enkele strijdigheid bespeuren van het goedkeuringsbesluit met de Rijnmondvisie. „Wij hebben het college van B en w van Vlaardingen uitdrukkelijk gewezen op het feit dat vol gens het streekplan Rijnmond net gebied, waarin loswal no. 6 is gelegen, aangewezen is als stads- en dorpsgebied voor de periode na 1 januari 1986 en dat wij met de goedkeuring niet treden in de bevoegdhe den op planologisch gebied, die met ingang van 1 september 1979 aan het openbaar lichaam Rijnmond zijn overdragen," schrijven GS in hun ant woordbrief. GS onderstrepen daarentegen wel dat zij hun belofte, in vroegere jaren aan Vlaardin gen gedaan, in de Broekpolder een bos van formaat te helpen stichten, gestand willen doen. Bovendien willen zij het subsi diebeleid van staatsbosbeheer, van welke instantie Vlaardin gen reeds subsidie voor de be bossing van Broekpolder ont vangt, niet doorkruisen. De vrees van Rijnmond dat wo ningbouw in de Broekpolder daarom wel vergeten kan wor den delen GS echter niet GS geloven dat de ontwaterings werkzaamheden „volledig dienstbaar kunnen worden ge maakt aan de eventuele toe komstige ontsluiting van de woningbouwlocatie, merkt de provinciale overheid op Vlaardingen De plaatselijke afdeling van de PSP organiseert i busvervoer naar de anti-atoomboommars die 27 september in "t Harde wordt gehouden. De bus zal die dag om 11.00 uur vertrek ken vanaf het Weeshuisplein. De demonstratieve mars zal plaatsvinden onder de motto's "nieuwe kernwapens nooit* en Nederland kern wapen vrij'. Kaarten zijn verkrijgbaar in het PSP-pandje aan het Weeshuisplein; open elke vrijdag en zater dag van 13.00 tot 17.00 uur. Inlichtingen 010 - 341069. Amnesty International zit dringend om geld verlegen. De financiële problemen van de organisatie worden voor een deel verklaard door de inflatie in Engeland, omdat daar het hoofdkan toor Is gevestigd. Ook is de groei van het aantal leden en donateurs de laatste tijd minder dan verwacht Daar om heeft Amnesty Interna tional een actie voor zichzelf op touw gezet. In Vlaardingen, Maassluis en Schiedam wordt op zaterdag 20 september een actie gehou den die bestaat uit een fiets tocht De start is om 9.45 uur van het winkelcentrum Steen- dijkpolder in Maassluis, Van daar gaat de tocht via onder andere de Markt in Maassluis en het Liesveld in Vlaardin gen naar het plein voor de Hema in Schiedam. Op een aantal punten van de route zal door de theatergroep van Am nesty een straatstuk worden opgevoerd. Tijdens de fiets- toent kunnen belangstellenden zich bij de groep aansluiten. Schiedam De Beursbrug is volgende week maandag en dinsdag afgesloten voor alle verkeer, ook voor voetgangers. Het verkeer van Lange Haven en Korte Dam naar de Dam en omgeving zal dan zijn weg via de Appelmarktbrug moeten zoeken. Het werk aan de Beursbrug betreft herstel aan het brugdek. Gemeentewer kers zijn er maandag en dins dag van acht uur 's morgens tot vijf uur 's middags aan be zig. ADVERTENTIE lioc/cjTwcy 136-138 RoUcnl.im TcLOIO- 140619 lrccrick.spLea-,9 Kubcn%pltin 12 Rotten!jm 1 lillcfc-cnbcnj Schiedam ld. 010- I8770Q Tel 0 J 0 - 261975

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3