SCHIEDAMSCHE COURANT PvdA-blok eist behoefte onderzoek woningzoekende] a Ik .neem., dêpra^x 'Ruim haan voor een trumbezoekers Driekamerwoningen PKB definitief van de baan 'Verhuispremies moeten omhoog' Schiedam moet meer molen-minded worden Jongen in buik geschoten deze.kranf iM'&X*-' f ■M Sjj£$?v Mi&MÈÉmÈÊ!} Politie nog niet op spoor pyromaan Stropdassen voor molenfonds Peuterland start met twintig kinderen Godsdienst consulent in gemeenteraad Vlaardingse ondernemers: Donderdag 18 september 1980. - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 104de jaargang no. 182 -öpagika'S Broeisvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klaehtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Een vijftienja rige Schiedamse scholier is gisterenmiddag met een luchtbuks in zijn buik ge schoten na een uit de hand gelopen ruzie tussen scho lieren en bewoners van de Laan. De bewoners van de Laan hadden zich gisteren middag geergerd aan het gedrag van de scholieren van de school aan het Oude Kerkhof. Daaruit is een ru zie ontstaan met als gevolg dat de schooljeugd stenen begon te gooien naar de be woners. Eén van de scholie ren is na de ruzie waar schijnlijk door een buurtbe woner met een luchtbuks in de buik geschoten. Onder zoek van de Schiedamse po litie heeft niets opgeleverd. De buks waarmee het schot moet zijn afgevuurd heeft men niet kunnen vinden. Een onderzoek naar de juis te toedracht is gaande. Goudriaan: niet met twee plannen naar Den Haag., Vlaardingen Er komen geen drieka merwoningen in de Pieter Karei Dros- saartstraat. Een alternatief plan van de straatbewoners voor het tweede deel van de renovatie in de straat is door de ver antwoordelijke wethouder Bas Gou driaan resoluut ter zijde gesehoven, om dat het volgens hem totaal geen kans van slagen heeft. Het ministerie zou er nooit haar goedkeuring aan hechten, waardoor de renovatie van de PKD ern stig in gevaar zou komen. Voor de renovatie van de overzijde van de straat wordt nu vast gehouden aan de oor spronkelijke plannen. Bas Goudriaan zegde de bewoners wel toe nog informeel contact op te nemen met het HID over hun plannen, maar dat kan meer als1 een zoethoudertje worden beschouwd. De projectgroep voor de VOP en de bewo ners van de Pieter Karei Drossaartstraat wil den ook een aantal driekamerwoningen, om dat daar volgens hen grote behoefte aan is. Zij kwamen daarom met het nieuwe plan, maar de kosten daarvan zouden hoger uit vallen dan het oorspronkelijke renovatieplan voor de PKD, waar alleen twee- en vierka- merwoningen zijn gepland. Toch wilden de bewoners hun plannen doordrukken. Des noods moest Goudriaan maar met twee plan nen, het oude en het nieuwe, naar het minis terie gaan. Goudriaan, en met hem de com missie voor stadsontwikkeling, wilde daar niet aan. Volgens Goudriaan zou de gemeen te zich totaal belachelijk maken als hij zou komen aanzetten met twee plannen. De re novatie zou dan misschien helemaal van de baan zijn en dat risico wilde de wethouder niet lopen. Volgens Goudriaan zal het nog genoeg moeite kosten om voor het oorspron kelijke plan goedkeuring te krijgen. He! zit niet mee, in hel Holybad. Bij de huidige repaiatieweikzaamlieden is al aardig wat misgegaan. Pagina drie. CDA en PVDA in Maassluis vliegen in elkaar's haren. Inzet; wethouder Van der Knaap. Pagina drie. Beeldend kunstenaars hebben scherpe kritiek op de eerste 'kunstnota*, die Vlaardingen uitbrengt. Pagina vijl. Schiedam Het PvdA-blok in de commissie voor ruimtelijke ordening weigert voortaan in te stemmen met bouwplannen, die niet cijfermatig zijn gebaseerd op de bestaand ewoningnood en woonbehoeften onder de Schiedamnse bevolking. Gisteravond is de PvdA met de andere partijen nog meegegaan in de goedkeuring van een deel voor 203 woningwetwoningen in Woudhoek-Noord (deelplan 2-A), maar de verwachte huurprijs van gemiddeld 480 gulden heeft de socialisten dermate doen schrikken dat bouwplannen zonder duidelijke gegevens over de vraag naar woningtypes en -grootten niet meer geslikt worden. Wethouder Chris Zijde- beledigd. Hij ontkende veld voelde zich door de mee te willen werken aan kritiek van zijn fractiege- plannen die niet duidelijk noot Hans van Kleef zeer voor de urgente woning zoekenden bedoeld zijn. Zijdeveld daagde zjn eigen fractiegenoeten daarom uit oj5 een speciale bijeenkomst de woningnood en het bouwbe leid te bespreken, wat hem be treft nog dit jaar. CD A-fractie voorzitter Siem Rosman zei zich over het nut van zo'n. avond nog te willen beraden, maar hij kreeg meteen de kous op de kop van PvdA-leden Aad Wiegman en Nikolaj Die- lemans: „Nou, Siem, dan praat, je toch niet mee? Dat moet je zelf weten!" Van Kleef en Dielemans had den forse kritiek op slede- bouwkundige opzet en wo ningtypes en -prijzen in deel plan 2-A voor Woudhoek- Noord, Zij verweten dit de plannenmakers niet; architect en kostenexpert verwezen naar het kabinetsbeleid. Schiedam De premies, die Schiedammers van de ge meente krijgen als zij in ver band met stadsvernieuwing moeten verhuizen, zijn sinds 1975 niet verhoogd en daar wil CPN-raadslid Ulferd Brüseker verandering in aanbrengen. Hij zal in no vember, wanneer de ge meentebegroting voor 1981 wordt behandeld, een motie mies met 500 tot 10DQ gulden te verhogen. De premie be draagt momenteel 3000 gul den. Bruseker noemt Delft, Eindhoven en Wageningen als voorbeelden, waar de premies wel worden aange vuld met extraatjes. Wethouder Chris Zijdeveld is er met voor. Maandag zei hij niet in te zien, waarom een Schiedammer voor een ver huizing in een stadsvernieu wingsgebied meer geld zou moeten krijgen dan een Rot terdammer. Het voorstel om de premies te verhogen komt van bewo nersvereniging Schiedam- Zuid. ML Dit nieuwsblad, waarin u al hel nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd m combinatie met Rotterdams Nieuwsblad I*»*" Maassl jis De politie*" van Maasluis is nog| niet op het spoor vanri de pyromaan, die het-1 afgelopen weekeinde: de nodige branden heeft gesticht in de Westwijk. Natuurlijk wordt er door het poli-;!1 tiekorps wel extra ge- let op een eventuele brandstichter, maar na het weekeinde is het'; in Maassluis erg rustig'j geweest. De politie sluit niet uit dat het,! een eenmalige actie is j geweest. In Vlaardingen is ook nog geen helderheid om- staan over twee aange- stoken branden het afge- lopen weekeinde. Toen i werd brand gesticht in j een flat aan de Madrid- weg en aan de Wenen-..; weg. Het is de politie nog-; niet duidelijk of er enig verband bestaat tussen de gevallen van brand- stichting in Maassluis en Vlaardingen. Het tijdstip' van de brandstichtingen lag tussen 03.30 uur en 04.00 uur. Het is dus niet uitgesloten dat het hier het werk betreft van één en dezelfde persoon. De Vlaardingse politie heeft een oproep gedaan aan eventuele getuigen- van de brandstichting of diegenen, die menen iets meer van de zaak af te weten. Zij worden ver zocht om contact op te nemen met de recherche van de Vlaardingse poli tie. Schiedam „De school moet zich aanpassen aan de regels van de maatschappij cn niet andersom," sprak voorzitter van de schoolvereniging H. Snoep gisteren bij de ope ning van de peuterspeelzaal in de Prinses Juhanaschool. tfeïtn-- O ftdies" ?osVe<".- „we**"' Schiedam De bevolking van Schiedam moet méér molen-minded worden. Dat blijkt uit het actieplan tot het behoud van de Schie damse molens, dat is opge steld door de gemeente Schiedam. Gedacht wordt in dit verband aan de directe inschakeling van burgers en bedrijfsleven met name in grote inzamelingsacties, waarmee de financiën kun nen worden verworven die voor het behoud en het on derhoud van de molens no dig zijn. In het 'molenrapport' ligt do nadruk op een gecoördineerd molenbeleid. waarbij de ge meente een belangrijke vinger in de pap heeft. Het is de be doeling om, zoals al eerder m deze krant werd vermeld, één beroepskracht voor de molens aan te stellen die als belang rijkste laken heeft het coördi neren van het onderhoud van de molens Èn de public rela tions. Dat onderhoud moet volgens het rapport worden neergelegd in een dagelijks schema dat door de coordina tor in samenwerking met ge meentewerken kan worden opgesteld. In het overleg lus sen de coordinator, door ge meenteraadslid Kor van Til- borg al 'supermolenaar' ge noemd. en gemeentewerken kunnen dan ook afspraken worden gemaakt over de brandveiligheid in de molens. Naast de stichting die voor de molens moet worden opge richt, wil het rapport ook ko men tot de instelling van een zogenaamd molenfonds. Gel dinzamelingen zuilen dat mo lenfonds gaan spekken. Samen met City Centrum, Amager BV en andere belangstellen den kunnen activiteiten voor die inzameling worden onder nomen. Door de samenstellers, de di recteur van gemeentewerken Ir Harm de Block en J. Broe- ren, de gemeenteambtenaar die zitting heeft in de stichting molen de Vrijheid, worden m het rapport alvast wat activi teiten genoemd om, naast de inzamelingsacties, aan geld te komen. Winketacties, molen- spaarpotjes, activiteiten in proeflokaal de Noord molen, een jaarlijkse molen verloting en de verkoop van molen- drukwerk en molenstrüpdas sen worden in het rapport als mogelijkheden genoemd. Ook een inpassing van de Schiedamse molens in een his torisch stadswandeling staat op het lijstje van de samenstellers van het rapport. Hiervoor zou overleg moeten worden ge voerd met het Stedelijk Mu seum en de VVV Voor het eerste jaar begint 'Peuterland' de naam voor de peuterspeelzaal mei 20 peuters in de Juhanaschool. „Met Kerstmis gaan er twee weg en dan houden wij het aantal op achttien," zegt de juf Maija den Hartog, die samen met J alien Mills de peuters be geleidt. Het m het leven roepen van de peuterspeelzalen heeft jongstleden nogal wat vragen opgeroepen bij gemeenteraads leden. Het zou een dreiging zijn voor de officiële kinder centra. Op 'Peuterland' was bij de opening geen wethouder aanwezig i Vlaardingen In de raadsvergadering van 1 ok tober aanstaande komt de problematiek rond de con sulent godsdienstige vor ming voor het bijzonder onderwijs aan de orde. Di recte aanleiding is het ver zoek van de Vereniging voor Christelijk Schoolon derwijs om een dergelijke functionaris parttime te mogen aanstellen. De discussie rond dit onder werp was ai eerder hoog opge laatd. Zoals bekend voelt een meerderheid van de gemeen teraad weinig voor inwilliging van het verzoek. De CDA- fractie echter en met haar ook de beide CDA-wethouders in het college vinden dat het alleszins rechtvaardig is om een dergelijke consulent aan te stellen, ook al omdat m het openbaar onderwijs enkele consulenten voor de kunstzin nige vorming zijn aangesteld. Over -het onderwerp zullen m de raadsvergadering wellicht geen nieuwe gezichtspunten naar voren worden gebracht. Wel wordt gerekend op alsnog een aardige discussie. Vlaardingen De bestaande par keerplaatsen in het centrum van Vlaardingen moeten zeker gehand haafd worden. Dat meent de organi satie van Vlaardingse ondernemers (OVO), die ten overvloede nogmaals haar bezorgdheid kenbaar heeft ge maakt aan de gemeente. Steeds drei gen parkeerplaatsen opgeofferd te worden aan andere projecten, ter wijl nog geen zicht is op de 'concrete realisatie' van alternatieve parkeer voorzieningen, menen de onderne mers. De verenigde Vlaardingse ondernemers schrijven de gemeenteraad dat het be houd van de bestaande parkeervoorzie ningen van essentieel belang is. In de brief aan de raad, die zich binnenkort moet uitspreken over de parkeerproble- mattek in de binnenstad, verkondigt de OVO nogmaals haar standpunt, dat al uitvoering aan de orde is gekomen tijdens de talrijke inspraakavonden gewijd aan de parkeerproblematiek in het centrum. De ondernemersorganisatie sluit zich voor de volle honderd procent aan bij de meerderheid van de betrokkenen die zich na een langdurige inspraakprocedu re hebben uitgesproken voor parkeerga rages, die zo dicht mogelijk aansluiten bij de directe omgeving van de winkels in de binnenstad van Vlaardingen. „Zeker in de tijd van stagnerende economie en con currentie ontwikkelingen in de regio Vlaardingen bepleiten wij de noodzaak van een beleid dat erop gericht is de be zoeker van de binnenstad 'ruim baan' te bieden ".aldus de OVÖ in het schrijven aan het gemeentebestuur. De onderne mers noemen een voldoend aantal par- keervooorzieningen in de directe omge ving van het wmkelgebeuren in het cen trum een 'levensnoodzaak'. In de brief schrijven zij dat "de ondermers en hun werknemers voor een goede continuïteit van bedrijfsvoering, werkgelegenheid en inkomen direct afhankelijk zijn van de mate waarin de Vlaardingse binnenstad door de consument wordt bezocht'. "Be- zoekbelemmerende' maatregelen, zoals een tekort aan parkeerplaatsen, vinden de ondernemers onaanvaardbaar. Daarbij merkt de OVO overigens op dat haar standpunt niet de noodzaak uitsluit om de bereikbaarheid door, en de veiligheid van de fietser in de binnenstad te verbe teren. „Een evenwichtig beleid kan alle partijen naar behoren dienen", aldus de1 verenigde ondernemers. Daarbij heeft de OVO niet alleen de automobilisten en fietsers op het oog, maar evenzeer de centrumbewoners, die ook zijn gediend bij een oplossing van het parkeerpro bleem in de binnenstad.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1