1 SPlBTl Vlaardingen en Succes nog ongeslagen SPORT KORT SPORT KORT 9 Desnoods een fiets door mulzand slepen WIK is problemen te boven a||,a||^||g ÊÈBmÈBSÊÈÊÊÈËÈBm Atleet Bert van Delden I fanatiek in training Grote belangstelling voor schaakcursus Vanavond weer PPSC-VDL Sportdag Achterstand in Holybad Inschrijven voor Haring- koptoernooi Waterpolo- afdeling groeit nog steeds donderdag 18 eeptember 1S80 VD/SC/WW Vlaardingen/Schiedam Na twee korfbalweekeinden zijn Vlaardingen en Succes nog steeds ongeslagen. Opvallend is de tegenvallende prestatie van Hoekse SV. Na de degradatie kan het moeilijk in het ritme komen. Zaterdag staat de eerste streekderby op het pro gramma: Oranje Nassau en Valto in Vlaardingen. Valto was in het Water- wegtoernooi geen schijn van wat het geweest was, maar het zal de Westlan ders er alles aan gelegen zijn om deze slechte beurt uit te wissen. Nassau kan daarom een fanatiek Val to verwachten. Spirit moet het opnemen tegen Weidevogels en daarin zal moeien blijken of de formatie van Ton Sahli klaar is voor de competitie. Van ODI wordt in de korfbalwereld, gezien de recente resultaten, wat ver wacht. ZKV kan in Schiedam op een warm onthaal rekenen en krijgt naar alle waarschijn lijkheid een tweede nederlaag te incasseren. Maassluis zal zich moeten herstellen in Delft Daar zal ze het moeten opnemen tegen DES, een club die de laatste jaren maar moei lijk uit de tweede klasse kan komen. Onder het toeziend oog van de nieuwe trainer- coach gaat ODO op bezoek bij FIKS in Oegstgeest Altijd een lastige tegenstander. Hoekse SV moet „aan de bak" tegen Olympia. Thuis altijd een moeilijk te bekampen tegen stander. Bedenkelijk Vlaardingen lijkt titelaspi- falies te hebben. Al zal Ron Ek na de laatste overwin ning wel wat bedenkelijk gekeken hebben. Want juist de eerste aanval verzuimde om doelpunten te maken. Olympiaan in Den Haag is de volgende opponent, en In het „Haagse" voelt Kon Ek zich thuis. Juist daarom zal hij wat verwachten van het jonge Vlaardingen. Conditie ken vechtlust zijn in vol doende mate aanwezig en daarom moet ook een derde achtereenvolgende overwin ning mogelijk zijn. Harga ontvangt Phoenix. Het weet nu waar het aan schort cn zal vooral aanvallend aan kracht moeten winnen, wil het tenminste een rol van beteke nis gaan spelen in deze compe titie. Slechts met winst zal Kick Hartlief tevreden zijn en daarom 2al hij het uiterste van zijn team vragen voor de wed strijd van komende zondag. Zaterdag houdt de atle tiekvereniging For tu na wee r een prestatieloop in de Holywijk. Deelname staat open voor iedereen. De afstanden zijn 4 en 8 kilometer en de start is om U uur nabij de kin derboerderij. Fortuna is van plan maandelijks dergelijke prestatielopen te gaan houden. De korfballers van Vlaardingen buigen zich morgenavond over de vraag of er nieuwe licht masten kunnen worden aangeschaft Intussen heeft men wel de zeker heid tot 1983 ie moeten wachten om in aanmer king te kunnen komen voor nieuwe kleedka mers. De vergadering valt samen met het feit, dat deze club 18 jaar be staat Bij de Open Nederland- se kampioenschappen judo voor dames in Den Haag kwam Jacky Sig- mond in de categorie tot 72 kilogram tot een vier de plaats. In Heerlen zorgde Wim Verhagen bij de adspiranten voor een regionaal succes door in de categorie tot 70 ki logram derde te worden. In Groot IJssel monde kwam Ronald Knikman (tot 39 kilo) tot een derde plaats en Bernard Droge (tot 44 kilo) bereikte een tweede plek. September is traditio neel de maand waarin al- lerlei sporten weer op competitienivaeu gaan beginnen en dat geldt ook voor de waterpo- loërs. Hoewel SZC als landelijk spelende ploeg pas half oktober gaat be ginnen, komen de di- stricts- en afdelingsploe- gen het komend week einde al in het water. Bij de start is gelijk al sprake van een interessant pro gramma, zondag in het Kolpabad. Om 16.20 uur ontmoeten de heren van Shell en Viking elkaar en de dameswedstrijd van VZC en Viking mag ook het predikaat 'derby' dragen. De overige Vlaardingse damesteams, Shell en WIK ontmoeten respectievelijk Rotter dam 3 en Rotterdam 2. Vlaardingen Je moet er maar zin in hebben. Wat valt er nu in Vredesnaam aan eer te behalen op de 3000 meter steeple-chase, zeker nu de nationale recordhouder Hans Koeleman de kans krijgt om zich in Amerika te ontwikkelen als atleet en zijn naaste concurrent op nationaal niveau, Vlaardinger Bert van Delden, die in een interland 8.53 liep, zo'n 25 seconden achter zich weet. „Een kloof die alleen maar groter wordt", zegt de 27-jarige en bijna twee meter lange Vlaardingse politieagent somber. Eerlijk gezegd had ik gehoopt dit jaar rond de 8.4 te lopen. Door het slechte weer en het geringe aantal wedstrijden heb ik dat niet kunnen realiseren". „Men moet zich niet blind staren op de tijden van Koe leman, want als ik zo'n kans voor een stagperiode kreeg, kwam ik ook dicht in de buurt van zo'n tijd. Is ook niet zo verwonderlijk als je kijkt naar wat er in Neder land gebeurt op het gebied van onze specialiteit. We hangen er maat wat bij. Wer den een jaar of twee geleden zelfs niet bij de centrale trai ningen betrokken. Toen heb ben we zelf maar wat opge zet. De zogenaamde steeple- groep. Dat hield in dat we aten bij de tainer en dan aan het werk togen. In het begin was het resultaat nauwelijks te zien, maar later kwam dat wel. Niet gek ook, want daarvoor rommelden we maar wat aan. Vragen stellen aan meer ervaren atleten over hun trainingsprogram ma was de enige mogelijk heid". Kapot Van Delden, pas een maand of negen werkzaam in Vlaardin gen en daarvoor in Zevenaar, kwam via de gymleraar van de Mulo in aanraking met de atletiekspori, voornamelijk omdat de leraar in kwestie zelf nederlands kampioen steeple chase was. Toch begon hij niet met die tak van de atletiek- sport. „Ik had lange benen, dus werd ik geschikt geacht voor het hoogspringen. Dat heb ik vier jaar gedaan, maar Schiedam - De schaakcursus van „Schiedam" kan zich in een grote belangstelling ver heugen. Niet minder dan 22 aankomende grootmeesters, waarvan acht jeugdspelers, meldden zich deze week aan. Opvallend was de grote ver scheidenheid. Er waren cursis ten bij die nog nooit geschaakt hadden, anderen doen het op hun werk. De cursus duurt acht weken en aan hel einde ervan wordt een simultaan ge geven tegen een bekende spe ler van „Schiedam". Elke maandagavond om 19.15 uur kan men terecht in de cantine van WF aan de Rubenslaan. toen was ik het helemaal zat. Daarna heb ik een keer stee- p!e-chase gelopen en dat be viel mij geweldig. Laat ik het zo stellen. Van een drie kilo meter vlak (op de baan, maar zonder hindernissen, PvZ) word je moe, maar van een door Peter van Zwienen steeple ben je kapot. Hoe meer je het einde van de wedstrijd nadert, hoe hoger de hinder nissen lijken". Het betekent veel en geva rieerd trainen. In de winter gaat dat in de groep, in de zo mer moeten de atleten het zelf maar uitzoeken. „Door de wis seldiensten in mijn werk is het niet altijd eenvoudig om te trainen en wedstrijden te lo pen. Het gebeurt wel dat ik in de nachtelijke uren loop te trainen. Afhankelijk van mijn diensten ga ik er twee keer per dag op uit. Valt het ongun stig uit éen keer. Toch kan ik mijn sport goed beoefenen, omdat een ieder er wel achter staat. Ik kan nog wel eens een dienst wisselen met de colle ga's". „Eigenlijk ben je maf dat je het er allemaal voor over hebt, maar ik ben nu eenmaal ie mand die geen natuurtalent is en het moet hebben van hart trainen. Ik denk dat je nog steeds meer wil presteren en het daarom ook doet, want er is nog steeds sprake van pro- De sportdag begint om 9.30 uur en de prijzen worden uitgereikt om 16.15 uur in de clubzaal. Schiedam - De sportdag van de Schiedamse poli tie sportvereniging wordt vrijdag 26 september ge houden op het sportpark De Vijfsluizen. Op het programma staan touw trekken, hardlopen, doel- schieten en zaalvoetbal. gressie". Wel hard trainen, maar zonder gebruik van ge- wcihten. „Ik ben daar niet ka pot van. Mensen die dat ge bruiken, hebben de volgende week last van hun rug". Zand Atletiek was geen vreemd on derdeel voor van Delden. „Mijn vader zat ook wel in die wereld, maar gestimuleerd heeft hij mij beslist niet. Ik moest zelf maar zien wat voor sport ik ging doen". Dat werd atletiek, waarvoor hij bereid is dc gekste dingen te doen. „Ach, soms train ik met een touw om de nek, verbonden met een fiets. En dan zo veel mogelijk door mul zand". De KNAU vindt dat allemaal prima, maar de atleet van AVR/Rotterdam en de poli- tiesportvereniging Vlaardin- fen, hoeft op niet meer te re- enen dan sympathie. In club verband omdat de regio langs- zarnm aan een naam aan het verliezen is („het is droevig, alleen een kunststofbaan biedt uitkomst", meent van Delden) en de bond zelf vindt het nog altijd een bijnummer wat een garnering is van de vijf en tien kilometer. Er komt verande- Bert van Delden ring in, maar dat gaat lang zaam. Ook de centrale trainin gen van de KNAU worden nauwelijks bezocht al vindt Van Delden: „Veel leer je er niet van, maar het gaat meer om de erkenning". De Vlaardingen maakt nu deel uit van de nationale ploeg en maakte daarin ook het hoogte en dieptepunt mee van zijn carrière. „Het hoogtepunt was in de interland tegen Wales, waarin ik een persoonlijk re cord vestigde. Het dieptepunt ondervond ik vijf weken gele den bij de nikes-games in Nij megen. Daarin ben ik „drie keer dood gegaan". Mensen die ik normaal een halve mi nuut voor bleef eindigden nu voor mij. En dat op het mo ment dat ik juist weer een beetje begon te draaien. Toen heb ik ook gezegd dat ik nooit geen steeple meer wilde lopen, maar daar dacht ik later tach weer anders over". Ambitieus Nationaal gezien kan hij ook aardig mee op de 1500 en 5000 meter, maar lauweren oogst de Vlaardingen bij de Politiekam- pioenschappen. De titels lange veldloop, 1500 en 5000 meter zijn moeiteloos binnen gehaald en slechts de korte veldloop volgt nog. Belangrijker vindt hij echter wat er op nationaal en internationaal niveau valt te bereiken, want ambitieus is hij wel. Ook al stelt hij: „Een echt talent ben ik niet, dat bleek wel op school. Ik liep niet zo veel harder dan ande ren, maar door veel trainen ben ik tot dit niveau doorge drongen". Vlaardingen - Achterstand irr de renovatie van het Holybaj is er de oorzaak van, dat hef pas maandag 29 september voor het publiek geopend zal zijn. Eerst deze week zal men met de werkzaamheden aan de beweegbare bodem begin; nen. En pas op 24 september zal het bad helemaal worden schoongemaakt. Vlaardingen - De in- sehrijfdatum voor het tennistoernooi onder de naam Haringkoppentoer- nooi, in drie weekeinden van oktober, is verlengd. Men kan zich nu aanmel den tot woensdag 24 sep tember, in verband met het geringe aantal in schrijvingen tot dusver. Ook dc verhindchngs- clausule is versoepeld. Men kan terecht bij me vrouw T. van der Bergh, Hendrik Casimirslraat 88 te Vlaardingen. De orga nisatie is in handen van de tennisclubs Holy, Maas, ROVS en VLTC in de weekeinden 4 en 5, 11 en 12 en 18 en 19 oktober. Schiedam - Vanavond wordt de eerder gestaakte bekeront moeting PPSC-VDL uitge speeld. Dat gebeurt bij een 2-0 voorsprong voor de Schiedam mers en met nog een half uur in de eerste helft te spelen. Omdat twee spelers van VDL al na een kwartier geblesseerd raakten en de Maassluise club toch al met negen man was komen opdagen, moest het duel op „Thurlede" reglemen tair voortijdig worden ge staakt. VDL zag toen, omdat het in trainingskamp was in Zeist eind augustus, liever de bekerwedstrijd uitgesteld, maar PPSC voelde daar niet veel voor. .Vanavond om half zeven in Schiedam werdt het duel verder afgewerkt. PPSC begint met 2-0 voor sprong Vlaardingen Voor de waterpo- loërs van WIK Vlaardingen kan de competitie beginnen, nu de proble men, die enige maanden geleden ont stonden tussen trainer Frans van Beers en de selectie, zijn opgelost Aanleiding tot dat conflict was de stelling van de polotrainer, dat zijn spelers oud en wijs genoeg waren, om hun eigen verantwoordelijkhe den te kennen en hij zelf meer tus sen hen in kon staan. „Daar ging ik van uit, maar in de praktijk bleek dat niet te kunnen. Er traden span ningen op. Een gesprek tussen de se lectie en de trainer klaarde die kwestie echter op. „Ik laai me op de trainingen meer gelden, daar hebben zijn tenslotte om gevraagd", ver klaart Van Beers de ommezwaai. Ook door de spelers wordt deze situ« atie als positief ervaren. Aanvoerder Wim Oosterholt: „Het dode punt is overwonnen. We weten wat we aan elkaar hebben en dat is de sfeer ten goede gekomen". De Vlaardingers gaan aan de competi tie in de districtsklasse met een gewij zigd team beginnen. Ben Kramer Fre- her keert na een jaar weer terug naar SZC en ook Martin Bouma keert niet terug in het eerste. Aanvulling ge schiedt vanuit de jeugd, waar vandaan Ron Koopman en Paul Almekinders overkomen. Die mutaties houden wel in dat Frans van Beers voor een ander spelsysteem moet kiezen, omdat met Kramer Freher een specifieke midvoor vertrekt „Daar hebben we geen ver vanger voor en zullen het dus moeten hebben van beweeglijkheid", meent de trainer. Laat Dat vereist een goede conditie, maar de altijd peniebele vraag is wanneer dat dan wel moet worden opgebouwd, om dat de trainingen woensdag en vrijdag avond van 22.00 tot 23.00 uur moeten worden gegeven, wat vooral voor jeug- spelers erg laat is. Polosecretaris Ton van der Marei: „Daar hebben we mee leren leven. Over het optrekken van de badhuur -nu nog 45 gulden per uur* ben ik echter wel verbolgen. Ik heb het bange vermoeden, dat het steeds duur der gaat worden, terwijl het toch rendabele uren zijn. Eigenlijk zou je net bad gewoon voor niets moeten krijg#1 op dat soort tijdstippen". Ondanks die problemen, groeit de pol°* afdeling van WIK gestaag. Nog maar twee jaar geleden konden alleen senio* ren teams worden ingeschreven, gaan de Vlaardingers aan de competine beginnen met twee heren en twee or mesteams, een meisjes- en jongenstea® en een pupillenploeg. Van der Mar#- „Daardoor ziet de toekomst er beter u» dan twee jaar geleden. Wel moeten onze gedachten laten gaan over het der. Want daar ontbreekt het nog aan

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6